Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ


Irinoula

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΙΡΙΝΟΥΛΑ Η ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΓΑΝΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΙΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ... ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΧΑΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΗ ΕΠΤΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟ Η ΣΚΕΨΗΣ ΜΕ ΓΥΡΝΑΝ ΠΗΣΩ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΝΟΙΩΘΩ ΤΟ ΚΕΝΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΡΤΣΟΖΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ.ΜΠΕΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΦΟΡΤΙΖΩΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ . ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΙΡΙΝΟΥΛΑ ΦΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!! ΦΙΛΙΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 922
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Αντίθετα, μετράω τις μέρες από τώρα για να μπορέσω να ξαναπροσπαθήσω....

Μόνο που κάτι με τρώει.....Πρέπει να ψαχτώ, το έχω γράψει και αλλού....Και αυτό με αναστατώνει....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου μπράβο!!! Αυτό σημαίνει ότι στην επόμενη σου εγκυμοσύνη δεν θα ταλαιπωρηθείς με ενέσεις και τέτοια...

Δεν είμαι τόσο δυνατή όσο δείχνω Ευα μου. Αλλα πρέπει να προχωρήσω, να ξεφύγω απο αυτό το ψυχολογικό τραύμα και να κάνω ένα παιδάκι. Είσαι πολύ τυχερή που έχεις ήδη τη μικρούλα σου να σου απαλύνει με τα σκέρτσα της τον πόνο σου.

Το περίεργο είναι ότι ενώ έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για παιδάκι και πριν ένα μήνα μια νέα εγκυμοσύνη τη θεωρούσα το μόνο φάρμακο, τώρα άρχισα να έχω την αίσθηση ότι θέλω να μείνω έγκυος και να φέρω στον κόσμο τη μικρούλα που έχασα, όχι άλλο παιδί. Είναι απίστευτα τα παιχνίδια που σου παίζει η ψυχή και το μυαλό και εγώ έχω περάσει απο τον Ιούνιο μέσα απο έναν κυκεώνα τέτοιων και άλλων σκέψεων. Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο δυνατές θα πρέπει να είμαστε για να βγούμε στο τέλος νικήτριες. Κάθε μέρα είμαι λίγο περισσότερο σίγουρη ότι θα τα καταφέρουμε !

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρινουλα κ εγω νομιζω οτι πρεπει να κανω κορη γιατι μονο ετσι θα φυγει λιγο ο πονος...τα ρουχα που τις ειχα παρει χωρις καν να ξερω οτι ηταν κοριτσι τα πηραν κ τα κρύψαν για να μην στεναχωριέμαι...κ εχω ενα μωρο ακομα 19 μηνων αλλά ο πονος πονος...απλά εμαθα να ζω...καθε βραδυ προσευχομε να την εχει κοντα της η παναγια για να εχει μανουλα κ μετα να εχει υγεια ο γιος μου...δεν με νοιάζει τιποτα...φωτια να πάρουν όλα.

Δεν με νοιαζει αν δεν εχω να φαω που λεει ο λογος μονο ο γιος μου να εχει υγεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καθε βραδυ προσευχομε να την εχει κοντα της η παναγια για να εχει μανουλα ...δεν με νοιάζει τιποτα...φωτια να πάρουν όλα.

 

Συγκλονιστικό! Το ίδιο ακριβώς προσεύχομαι κι εγώ! Και αναπαύομαι με την σκέψη ότι το κοριτσάκι μου έχει 'μάνα' εκεί πάνω....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγκλονιστικό! Το ίδιο ακριβώς προσεύχομαι κι εγώ! Και αναπαύομαι με την σκέψη ότι το κοριτσάκι μου έχει 'μάνα' εκεί πάνω....

 

 

 

ποναει πολυ αυτη η απωλεια..θελω παρα πολυ να κανω πολλα παιδια αλλα φοβάμαι..ελπίζω να μας βοηθησει ο θεος.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ποσες τελικα ειμαστε που εχουμε βιωσει αυτο το τραγικο συμβαν?

Κ εγω εχασα το μωρακι μου στο τελος του 9 μηνα.

Εχει περασει καιρος ομως ο πονος δεν εχει απαλυνει καθολου.

Θελουμε να προσπαθησουμε ξανα για μωρακι αλλα ο φοβος ειναι τοσο μεγαλος!!!!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μας βοηθησει ο Θεος κ να κρατησουμε ενα αγγελουδι στην αγκαλια μας.....

κ να ακουσουμε συντομα καλα νεα απο καποια για να παρουμε ολες κουραγιο κ δυναμη!!!!

Σας φιλω γλυκα ολες.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ποσες τελικα ειμαστε που εχουμε βιωσει αυτο το τραγικο συμβαν?

Κ εγω εχασα το μωρακι μου στο τελος του 9 μηνα.

Εχει περασει καιρος ομως ο πονος δεν εχει απαλυνει καθολου.

Θελουμε να προσπαθησουμε ξανα για μωρακι αλλα ο φοβος ειναι τοσο μεγαλος!!!!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μας βοηθησει ο Θεος κ να κρατησουμε ενα αγγελουδι στην αγκαλια μας.....

κ να ακουσουμε συντομα καλα νεα απο καποια για να παρουμε ολες κουραγιο κ δυναμη!!!!

Σας φιλω γλυκα ολες.....

 

Πώς το έχασες καλή μου;

Πρέπει να ήταν τραγικό....Τι είπες τώρα....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ποσες τελικα ειμαστε που εχουμε βιωσει αυτο το τραγικο συμβαν?

Κ εγω εχασα το μωρακι μου στο τελος του 9 μηνα.

Εχει περασει καιρος ομως ο πονος δεν εχει απαλυνει καθολου.

Θελουμε να προσπαθησουμε ξανα για μωρακι αλλα ο φοβος ειναι τοσο μεγαλος!!!!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μας βοηθησει ο Θεος κ να κρατησουμε ενα αγγελουδι στην αγκαλια μας.....

κ να ακουσουμε συντομα καλα νεα απο καποια για να παρουμε ολες κουραγιο κ δυναμη!!!!

Σας φιλω γλυκα ολες.....

 

 

Στο τελος του ενατου? Κουκλιτσα μου γλυκεια, δεν ξερεις ποσο πολυ μπορουμε ολες να σε καταλαβουμε. Εγω εχασα το μωρακι μου την 36η εβδομαδα, τελος ογδοου. Κι εσυ ομως...

Τι να πω, δεν ξερω

Καθε φορα η ζωη με εκπλησει!! Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινουν αυτά.

Αν θελεις, γραψε μας τι εγινε. Αν μπορεις. Πιστεψε με, δεν ειναι περιεργεια, ειναι ειλικρινες ενδιαφερον

Να εισαι παντα καλα και δυνατη.

 

Δε μπορει, θα φυγει η γκαντεμια απο πανω μας. Θα ξαναγινουμε κι εμεις μανουλες!! Αντε, κοριτσια, πρεπει στο φορουμ αυτο να ξεκινησουν - επιτελους- οι αναγγελιες εγκυμοσυνης!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε, κοριτσια, πρεπει στο φορουμ αυτο να ξεκινησουν - επιτελους- οι αναγγελιες εγκυμοσυνης!!!

 

Μακάρι...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας....

Ειλικρινα με ανακουφιζει τοσο να μιλαω με ανθρωπους που πραγματικα μπορουν να με νιωσουν!!!!!!!

Οπως μπορω να σας νιωσω κ εγω...

 

Το βραδυ σκεφτομουν οτι εφτασε ο καιρος να παω να γεννησω....

κ το πρωι ειχαν ολα ανατραπει...εφυγε το αγγελουδι μου...το εχασα κ με ποναει τοσο πολυ...3500 κιλα μωρο...

 

Γυρισα στο σπιτι με αδεια ψυχη και αγκαλια, με γκρεμισμενα ονειρα κ με ενα ΓΙΑΤΙ.....

Επαθα αποκολληση με αποτελεσμα το μωρο μου να σταματησει να οξυγονωνεται...

Με μια εγκυμοσυνη χωρις κανενα προβλημα κ χωρις ιστορικο αποκολλησης.

 

Μια τελεια εγκυμοσυνη που το αποτελεσμα μονο τελεια δεν την εδειξε!!!!!

Κ φυσικα το ΓΙΑΤΙ παραμενει αναπαντητο!!!!

 

Πρεπει ομως να μαζεψουμε τα κομματια μας κ να προσπαθησουμε ξανα!!!

Θελω τοσο πολυ να ακουσω πως καποια απο εμας θα γινει μανουλα συντομα...

 

Λενε πως ο κεραυνος δεν χτυπαει το ιδιο μερος δυο φορες.....Ευχομαι να ειναι αληθεια.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας....

Ειλικρινα με ανακουφιζει τοσο να μιλαω με ανθρωπους που πραγματικα μπορουν να με νιωσουν!!!!!!!

Οπως μπορω να σας νιωσω κ εγω...

 

Το βραδυ σκεφτομουν οτι εφτασε ο καιρος να παω να γεννησω....

κ το πρωι ειχαν ολα ανατραπει...εφυγε το αγγελουδι μου...το εχασα κ με ποναει τοσο πολυ...3500 κιλα μωρο...

 

Γυρισα στο σπιτι με αδεια ψυχη και αγκαλια, με γκρεμισμενα ονειρα κ με ενα ΓΙΑΤΙ.....

Επαθα αποκολληση με αποτελεσμα το μωρο μου να σταματησει να οξυγονωνεται...

Με μια εγκυμοσυνη χωρις κανενα προβλημα κ χωρις ιστορικο αποκολλησης.

 

Μια τελεια εγκυμοσυνη που το αποτελεσμα μονο τελεια δεν την εδειξε!!!!!

Κ φυσικα το ΓΙΑΤΙ παραμενει αναπαντητο!!!!

 

Πρεπει ομως να μαζεψουμε τα κομματια μας κ να προσπαθησουμε ξανα!!!

Θελω τοσο πολυ να ακουσω πως καποια απο εμας θα γινει μανουλα συντομα...

 

Λενε πως ο κεραυνος δεν χτυπαει το ιδιο μερος δυο φορες.....Ευχομαι να ειναι αληθεια.....

 

Γλυκιά μου, δεν υπάρχει κάτι άλλο να σου πω πέρα από το ότι σε καταλαβαίνω. Ό,τι νιώθεις νιώθω...Ίσως εσύ ακόμη πιο έντονα μιας και έφτασες στην πηγή και νερό δεν ήπιες....

Λυπάμαι τόσο, μα τόσο πολύ για την απώλειά σου....για όλες μας....Ας σκεφτούμε όμως ότι όλα αυτά τα παιδάκια έχουν πάει αγγελούδια στον ουρανό και μας βλέπουν από εκεί ψηλά...και δεν θέλουν να μας βλέπουν να θλιβόμαστε...

Όμως....

Πάμε γι' άλλα τώρα...Ειλικρινά το πιστεύω...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια...

 

Πήρα τελικά τα αποτελέσματα της θρομβοφιλίας... και τι είπαν....

μοριακά προσδιοριζόμενη.... κοινώς σε γενικές γραμμές είμαι μία χαρά... δεν χρειάζομαι αγωγή ή κάτι... σε περίπτωση εγκυμοσύνης όμως... ενέσεις από την αρχή...

το καλό είναι ότι τώρα ξέρω ότι όντως κάτι συμβαίνει...

το κακό... ότι αυτός δεν είναι ο λόγος που έχασα το μωράκι μου...

οπότε και στην επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα και να παρακαλάω να πάνε όλα καλά....

 

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά στην επόμενη εγκυμοσύνη σας και να αποκτήσετε ένα γερό και γλυκό μωράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια...

 

Πήρα τελικά τα αποτελέσματα της θρομβοφιλίας... και τι είπαν....

μοριακά προσδιοριζόμενη.... κοινώς σε γενικές γραμμές είμαι μία χαρά... δεν χρειάζομαι αγωγή ή κάτι... σε περίπτωση εγκυμοσύνης όμως... ενέσεις από την αρχή...

το καλό είναι ότι τώρα ξέρω ότι όντως κάτι συμβαίνει...

το κακό... ότι αυτός δεν είναι ο λόγος που έχασα το μωράκι μου...

οπότε και στην επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα και να παρακαλάω να πάνε όλα καλά....

 

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά στην επόμενη εγκυμοσύνη σας και να αποκτήσετε ένα γερό και γλυκό μωράκι!

 

Καλημέρα!

Με μπέρδεψε λίγο το μήνυμά σου...

Αφού είσαι μια χαρά και δεν έχεις θρομβοφιλία γιατι πρέπει να κάνεις ενέσεις σε μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη;

Τι συμβαίνει τελικά;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια...

 

Πήρα τελικά τα αποτελέσματα της θρομβοφιλίας... και τι είπαν....

μοριακά προσδιοριζόμενη.... κοινώς σε γενικές γραμμές είμαι μία χαρά... δεν χρειάζομαι αγωγή ή κάτι... σε περίπτωση εγκυμοσύνης όμως... ενέσεις από την αρχή...

το καλό είναι ότι τώρα ξέρω ότι όντως κάτι συμβαίνει...

το κακό... ότι αυτός δεν είναι ο λόγος που έχασα το μωράκι μου...

οπότε και στην επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα και να παρακαλάω να πάνε όλα καλά....

 

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά στην επόμενη εγκυμοσύνη σας και να αποκτήσετε ένα γερό και γλυκό μωράκι!

 

Καλησπέρα σε όλες τι κοπέλες

 

Καλή μου και εγώ μπερδευικα λίγο από τη στιγμή που δεν είσαι θρομβοφιλική και η δεύτερη εγκυμοσύνη πήγε μια χαρά γιατί να κάνεις ενέσεις?

Anyway όλα καλά από τη στιγμή που δεν έχεις κάτι

 

Σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι όπως και σε όλες μας

 

f6224ea5d6512c3dbed00f9.jpg By tzoi

a%3E

0srQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια...

 

Πήρα τελικά τα αποτελέσματα της θρομβοφιλίας... και τι είπαν....

μοριακά προσδιοριζόμενη.... κοινώς σε γενικές γραμμές είμαι μία χαρά... δεν χρειάζομαι αγωγή ή κάτι... σε περίπτωση εγκυμοσύνης όμως... ενέσεις από την αρχή...

το καλό είναι ότι τώρα ξέρω ότι όντως κάτι συμβαίνει...

το κακό... ότι αυτός δεν είναι ο λόγος που έχασα το μωράκι μου...

οπότε και στην επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα και να παρακαλάω να πάνε όλα καλά....

 

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά στην επόμενη εγκυμοσύνη σας και να αποκτήσετε ένα γερό και γλυκό μωράκι!

 

Καλησπερα. Γεννησα το μωρακι μου τον Ιουλιο, 2 μηνες πριν την ΠΗΤ μου. Οταν πηγα στο γιατρο μου μου ειπε οτι σε νεα εγκυμοσυνη θα πρεπει απο την αρχη να κανω ενεσεις ηπαρινης και ασπιρινης. Ψαχνοντας στο ιντερνετ βρηκα οτι αυτο συνισταται σε περιπτωσεις θρομβοφιλιας. Μπορεις να μου πεις που εκανες τις εξετασεις σου και ποσο σου στοιχισαν;;; Πρεπει να ψαχτω γιατι εχω πολυ αγχωθει. Σ' ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κορίτσια...όταν διαβάζω τέτοιες ιστορίες πραγματικά σας πονάω, αν και δεν έχω περάσει κάτι παρόμοιο. Εύχομαι σε όλες δύναμη για να προχωρήσετε μπροστά. Και αν μπορείτε μην ξεχνάτε τους μπαμπάδες. Πονάνε κι αυτοί πολύ και πολλές φορές δεν το δείχνουν για να μην επιβαρύνουν κι άλλο τις μανούλες.

Link to comment
Share on other sites

για τα φαρμακα ανα φερομαι .απο οτι ξερω αυτες οι εξετασεις γινονται και σε δημοσιο νοσοκομειο αν στις γραψει δημοσιος γιατρος πρεπει να τις καλυπτει το ταμειο η να πληρωνεις την συμμετοχη

Link to comment
Share on other sites

καλη μου μην ανησυχεις για το κοστος ειναι πολυ φθηνα ειδικα με τα ταμεια ουτε 5 ευρω

 

Εκανα κι εγω τις εξετασεις για θρομβοφιλια...

 

Ειχα μια παλλινδρομη περισυ και ο γιατρος μου αν και ειχα ηδη μια καλη εγκυμοσυνη κι ενα κοριτσακι 2 ετων τοτε μου συνεστησε να τις κανω για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.. Το κοστος για το Ιασω ηταν πολυ μεγαλο (καπου 700-800 ευρω δε θυμαμαι ακριβως) και ετσι ρωτησα στο Ελενα, οπου και τι εκανα και μου στοιχισαν γυρω στα 150 ευρω.. Τα αποτελεσματα βγηκαν μετα απο κανενα μηνα (βεβαια ηταν και Αυγουστος τοτε και μπορει να καθυστερησαν και λογω εποχης)...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Πηρα στο νοσοκομειο να ρωτησω και μου εκλεισαν ραντεβου για να κανω τον ελεγχο θρομβοφιλιας το Φεβρουαριο. Γι' αυτο ρωτησα ποσο στοιχιζουν ιδιωτικα για να μην περιμενω τοσο. Αλλα απο ο,τι διαβαζω το κοστος ειναι απαγορευτικο οποτε θα περιμενω να τις κανω στο νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που τις εκανα στο Ελενα δεν ηθελαν ραντεβου, πηγαινες οποιο πρωινο ηθελες και σου εκαναν την αιμοληψια..

 

(Βεβαια τωρα ειδα οτι μενεις Κρητη οποτε δε σε βολευει..)

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...

 

Τις εξετάσεις τις έκανα στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ... στο τμήμα του κυρίου Οικονόμου...

ουσιαστικά το Πανεπιστήμιο Αθηνών έχει δημιουργήσει μία εξατομικευμένη μονάδα για έλεγχο θρομβοφιλίας... το πακέτο μου πήγε 480 euro... αλλά κάλυψε τα πάντα καθώς υπάρχουν 4 ή 5 τύποι θρομβοφιλίας... κλείνεις ραντεβού τηλεφωνικά...

σου παίρνουν το ιστορικό και καταλήγετε στις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν...

 

Εγώ λόγω βεβαρυμένου ιστορικού... μία αποβολή... μία παλίνδρομη κύηση... και τέλος το μωρό που έχασα 34η εβδομάδα έκανα το πλήρες πακέτο...

 

Δεν ήθελα να σας μπλέξω... αυτό που εννοώ είναι ότι ο τύπος θρομβοφιλίας που έχω εμφανίζεται μόνο κατά την εγκυμοσύνη... για αυτό και οι ενέσεις...

 

Άλλωστε στη δεύτερη εγκυμοσύνη για να πάνε όλα καλά... έκανα και ενέσεις ηπαρίνης και ενέσεις ινσουλίνης... και διατροφή και όλα...

 

mitsi... για Κρήτη δεν ξέρω και εγώ τι να σου προτείνω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...