Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ


Irinoula

Recommended Posts

Μόλις μίλησα με την Λευκού. Η γυναίκα μου τα είπε εντελώς αλλιώς τα πράγματα. Αναφέρω εδώ την συζήτηση μας μήπως και βοηθηθεί κάποια κοπέλα που και αυτή ψάχνει να βρει κάποια άκρη. Λοιπόν, μου είπε ότι ο παράγοντας του ενζύμου MTHFR δεν αποτελεί θρομβοφιλία και ότι πάνω από το 60% του πληθυσμού το έχει και απλά δεν το γνωρίζει. Επίσης μου είπε ότι αυτό δεν προκαλεί προβλήματα στην κύηση. Επίσης μου είπε εαν εχει γίνει καρυότυπος στο έμβρυο γιατί είναι πολύ σημαντικό (εμένα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί το παιδί ήταν νεκρό). Η γιατρός μου είπε ότι γίνεται και παραγίνεται και να το ζητήσω εφόσον δεν έχω πάρει ακόμα τα αποτελέσματα της βιοψίας. Επίσης μου είπε να μην κλείσω ραντεβού εαν δεν έχω πάρει πρώτα τα αποτελέσματα της βιοψίας γιατί άδικα θα πάω. Αυτό μου άρεσε γιατί μου φάνηκε ότι δεν θέλει να πάρει χρήματα εαν δεν έχει κάτι στα χέρια της για να μου πεί τί να κάνω. Αυτά μέχρι στιγμής κορίτσια. Ελπίζω σύντομα να έχω και νέες απαντήσεις.

 

Είναι προς τιμήν της της ιατρού....μπράβο!

Και τότε, ρε κορίτσι, τι έφταιξε;

Σε έστρεψε κάπου αλλού;

 

Ένας λόγος παραπάνω να ψάξεις τον διαβήτη τώρα....

Ξέρω ξέρω....κουραστική έχω γίνει......:cool:

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 922
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ax Vasdeli, δεν ξέρω τι να πώ και τι να υποθέσω. Άλλοι σου λένε οτι είναι και άλλοι οτι δεν είναι. Πάντως η γιατρός μου τα είπε (απο το τηλέφωνο) πολύ καλά. Δηλαδή φάνηκε να γνωρίζει αρκετά για τις εγκυμοσύνες γιατί μου ζήτησε να δεί ακόμα και την εξέταση του β επιπέδου αλλά και τα αποτελέσματα του παθολογοανατόμου. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από τον παθολογοανατόμο και στον πλακούντα δεν φαίνεται κάτι το περίεργο. Το μοναδικό κάτι είναι ότι τα εσωτερικά όργανα του μωρού είχαν μερική αλλοίωση. Αντε τώρα ψάξε και βρες τί μπορεί να σημαίνει αυτό...

Αχ Παναγιά μου, βάλε το χέρι σου να βγεί μια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήταν όλα φυσιολογικά σε μέγεθος και στη θέση τους. Έγραφε μερική αυτόλυση των πνευμόνων. Ωστόσο διαβάζοντας μετά στο ιντερνετ είδα ότι μετά την πρώτη μέρα που είναι νεκρό το παιδί αρχίζει η αλλοίωση των εσωτερικών οργάνων. Εξάλλου στον υπέρηχο που είδαμε οτι το αγοράκι μας ήταν νεκρό είδαμε μια μαύρη γραμμή που είχε αρχίσει να σχηματίζεται στα πνευμονάκια του και αυτό δείχνει τον θάνατο. Από την άλλη όμως ο παθολογοανατόμος δεν ξέρει ότι επέρχεται φυσιολογικά η αλλοίωση; Μήπως είδε κάτι που δεν είναι φυσιολογικό γι' αυτό είπε να το κοιτάξουμε; Πόσα ερωτηματικά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήταν όλα φυσιολογικά σε μέγεθος και στη θέση τους. Έγραφε μερική αυτόλυση των πνευμόνων. Ωστόσο διαβάζοντας μετά στο ιντερνετ είδα ότι μετά την πρώτη μέρα που είναι νεκρό το παιδί αρχίζει η αλλοίωση των εσωτερικών οργάνων. Εξάλλου στον υπέρηχο που είδαμε οτι το αγοράκι μας ήταν νεκρό είδαμε μια μαύρη γραμμή που είχε αρχίσει να σχηματίζεται στα πνευμονάκια του και αυτό δείχνει τον θάνατο. Από την άλλη όμως ο παθολογοανατόμος δεν ξέρει ότι επέρχεται φυσιολογικά η αλλοίωση; Μήπως είδε κάτι που δεν είναι φυσιολογικό γι' αυτό είπε να το κοιτάξουμε; Πόσα ερωτηματικά...

 

Να μας πεις νεότερα όταν έχεις.....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουράγιο κορίτσια....

Θα μου επιτρέψεις καλή μου φίλη να σου πω εδώ ότι υπάρχουν περιπτώσεις που η μαμά ανακαλύπτει το πρόβλημα θρομβοφιλίας στο 2ο ή ακόμη και στο 3ο παιδί....έχοντας γεννήσει ήδη ένα παιδάκι.

 

Το ξερω αυτο...οπως υπαρχουν και μαμαδες οπως εγω που θα το μαθουν στο πρωτο τους αφου πρωτα την παθουν οπως την επαθα εγω που τελικα εχω ενα ειδος θρομβοφυλιας και το εμαθα 4 μηνες αφου εχασα ολοκληρο μωρο...Τι να πω ρε κοριτσια κουραγιο σε ολες μας....

 

4 μηνες σημερα και ο πονος ειναι αβασταχτος...οτι και να λενε δεν περναει με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μόλις μίλησα με την Λευκού. Η γυναίκα μου τα είπε εντελώς αλλιώς τα πράγματα. Αναφέρω εδώ την συζήτηση μας μήπως και βοηθηθεί κάποια κοπέλα που και αυτή ψάχνει να βρει κάποια άκρη. Λοιπόν, μου είπε ότι ο παράγοντας του ενζύμου MTHFR δεν αποτελεί θρομβοφιλία και ότι πάνω από το 60% του πληθυσμού το έχει και απλά δεν το γνωρίζει. Επίσης μου είπε ότι αυτό δεν προκαλεί προβλήματα στην κύηση. Επίσης μου είπε εαν εχει γίνει καρυότυπος στο έμβρυο γιατί είναι πολύ σημαντικό (εμένα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί το παιδί ήταν νεκρό). Η γιατρός μου είπε ότι γίνεται και παραγίνεται και να το ζητήσω εφόσον δεν έχω πάρει ακόμα τα αποτελέσματα της βιοψίας. Επίσης μου είπε να μην κλείσω ραντεβού εαν δεν έχω πάρει πρώτα τα αποτελέσματα της βιοψίας γιατί άδικα θα πάω. Αυτό μου άρεσε γιατί μου φάνηκε ότι δεν θέλει να πάρει χρήματα εαν δεν έχει κάτι στα χέρια της για να μου πεί τί να κάνω. Αυτά μέχρι στιγμής κορίτσια. Ελπίζω σύντομα να έχω και νέες απαντήσεις.

 

Galana ,και εγω με την Λευκου μιλησα...Εμαθα πριν απο μερικες μερες οτι ειμαι παλι εγκυος και πηγα παλι και μου εδωσε αγωγη και οδηγιες...

Βεβαια εγω ειχα κανει καρυοτυπο του εμβρυου στην 13 εβδομαδα οποτε ηταν λιγο πιο ξεκαθαρο...Ειναι παντως πολυ σωστη θα σας ενημερωνω για την εξελιξη ελπιζω ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!

 

Θα απαλύνει κάποτε.....

Όταν κάνεις τελικά παιδάκι! Μην το βάζεις κάτω!

 

Μακαρι να τα καταφερω αυτη την φορα!Σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω!!!Και εγω αυτο ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!χχχ

 

Κοπέλα μου, ποτέ δε έχασα τα λόγα παρηγοριάς σου στη δύσκολη στιγμή μου. Και τώρα ήρθε η δική σου ονειρεμένη στιγμή..

Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλα να πάνε καλά! Να έχεις μία υπέροχη, ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.:lol::lol::lol::lol::lol:

fIHpp2.png

 

lbyCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου, ποτέ δε έχασα τα λόγα παρηγοριάς σου στη δύσκολη στιγμή μου. Και τώρα ήρθε η δική σου ονειρεμένη στιγμή..

Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλα να πάνε καλά! Να έχεις μία υπέροχη, ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σταβ , να θυμασαι οτι ο θεος οτι μας παιρνει μας το δινει πισω πολλαπλασια...Σ'ευχαριστω πολυ και με το καλο τα δικα σου !!!χχχ

 

Θα πάνε!:P

Τι αγωγή ακολουθείς;

 

Μμμ λοιπον ,

Ηπαρινες πρωι και βραδυ , σαλοσπιρ ,καταγραφη πιεσης 7πμ-3μμ-9μμ δυο fillicine.Τωρα εχω παρακολουθηση ανα 10 μερες και εξετασεις μεχρι τον 5 μηνα ανα 15 μερες ενω μετα τον 5 μηνα ανα εβδομαδα και αναλογα θα παιξει και η αγωγη!

ΑΑΑΑΑΑΑ και φυσικα διατροφη για διαβητη κυησεως δεν εχω αλλα προληπτικα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα καλά να πάνε!!!

Χάρηκα και εγώ πάρα πολύ με τα νέα σου!

Σου εύχομαι ολόψυχα σε λίγους μήνες να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!

Σε ποιον γιατρό πηγαίνεις αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα καλά να πάνε!!!

Χάρηκα και εγώ πάρα πολύ με τα νέα σου!

Σου εύχομαι ολόψυχα σε λίγους μήνες να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!

Σε ποιον γιατρό πηγαίνεις αν επιτρέπεται;

 

Σ'ευχαριστω πολυ!!Να εισαι καλα.Εχω 3 γιατρους βασικα τωρα που συνεργαζονται μεταξι τους στο γυναικολογικο κομματι και μια αιματολογο....θα σου στειλω πμ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω!!!Και εγω αυτο ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!χχχ

 

 

αχ κοριτσι μου τοσο χαρηκα οταν διαβασα τα νεα σου!!! μπραβο κ παλι μπραβο! σου ευχομαι μεσα απ' την καρδια μου οτι καλυτερο!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλα μου με το καλό.Να έχεις μια ήσυχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Όλα θα πάνε καλά!!!!:P

 

αχ κοριτσι μου τοσο χαρηκα οταν διαβασα τα νεα σου!!! μπραβο κ παλι μπραβο! σου ευχομαι μεσα απ' την καρδια μου οτι καλυτερο!!:D:D:D:D

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!Να ειστε καλα!!

 

Και στα δικα σας οποια ειναι σε προσπαθεια χχχ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Markella35, λυπάμαι πολύ...

Αυτό είναι πολύ άδικο ρε γμτ... Είχες αποβολή ή παλίνδρομη; Έκανες απόξεση; Φαντάζομαι ότι δώσατε υλικό για ιστολογική ανάλυση. Εύχομαι να βρείτε το πρόβλημα για να μην ξαναβιώσεις τέτοιο πράγμα. Καλύτερα που έγινε νωρίς (μακάρι να μη συνέβαινε καθόλου και όλα να πήγαιναν καλά).

 

Σας εύχομαι να ξαναρχίσετε τις προσπάθειες και να ακούσουμε τα ευχάριστα γρήγορα.

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ευχαριστω.Παλινδρομησε στην 10 εβδομαδα....αν λαβουμε υπ οψην μας το προηγουμενο που εγινε στην 38εβδομαδα ενοειται πως καλυτερα τωρα!!!!Σημερα εκανα αποξεση ναι και στειλαμε για καρυοτυπο και θα δουμε...περιμενουμε!!Απλα λες την αλλη φορα δεν θα γινει και να που σου σκαει....η φυση!!Ευχομαι μονο να δειξει κατι ο καρυοτυπος για να μην τρελαθουμε οπως την αλλη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Και αν και δεν τα καταφεραμε ΚΑΙ ΑΥΤΗ την φορα παλι μαζευουμε τα κομματια μας και θα παρουμε δυναμεις για να ξαναπροσπαθησουμε!!!

 

αχ,με στεναχώρησες...είχα παρακολουθήσει την ιστορία σου και στο cafe στις Μαμάδες Οκτώβρη 2013 και είχα χαρεί πολύ....υπομονή και κουράγιο

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και αν και δεν τα καταφεραμε ΚΑΙ ΑΥΤΗ την φορα παλι μαζευουμε τα κομματια μας και θα παρουμε δυναμεις για να ξαναπροσπαθησουμε!!!

 

Δεν ξέρω τί να πω...παρακολουθούσα το θέμα σου στο Cafe και τώρα....

Τα λόγια είναι φτωχά και πειριττά κάτι τέτοιες στιγμές. Ο χρόνος θα κλείσει τις πληγές σου και η άλλη φορά θα είναι η τυχερή σου.

Έχε πίστη....

Καλή σωματική και κυρίως ψυχική ανάρρωση...

Μην το βάζεις κάτω...

Είσαι πολύυ δυντή και θα τα κατεφέρεις

Σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά....

fIHpp2.png

 

lbyCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και αν και δεν τα καταφεραμε ΚΑΙ ΑΥΤΗ την φορα παλι μαζευουμε τα κομματια μας και θα παρουμε δυναμεις για να ξαναπροσπαθησουμε!!!

 

Σου εύχομαι δύναμη και να μην το βάζεις κάτω . Μπορεί ν μην γνωριζόμαστε αλλα έχουμε όλες τόσα κοινά και μπορούμε πραγματικά να καταλάβουμε η μια την άλλη . Θέλει χρόνο και πίστη στο Θεό .

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και αν και δεν τα καταφεραμε ΚΑΙ ΑΥΤΗ την φορα παλι μαζευουμε τα κομματια μας και θα παρουμε δυναμεις για να ξαναπροσπαθησουμε!!!

 

Λυπάμαι πολύ!

Να ρωτήσω....μετρήσεις ζαχάρου έκανες; Συγνώμη που μέσα στον πόνο σου επιμένω....αλλά έχω τους λόγους μου!

Πάρα πολλές περιπτώσεις κοριτσιών εδώ μέσα που όταν ανακάλυψαν το πρόβλημα του ζαχάρου και κάνανε ειδική αγωγή έγιναν τελικά μάνες.....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...