Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ


Irinoula

Recommended Posts

Irinoula λυπάμαι παρα πολύ για την απώλεια του μωρού σου και πιστεύω ότι με μία νέα εγκυμοσύνη θα απαλυνεις λίγο τον πόνο. Εγω κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανα κάθε μέρα ενέσεις αντιπηκτικές και δύο φορές έκανα εξέταση σε αιματολόγο για θρομβοβλάστωμα. Εαν με ρωτήσεις ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί τα έκανα όλα αυτά γιατί δεν έχω θρομβοφιλία η ιστορία σου είναι μία απάντηση στα ερωτηματικά μου. Λυπάμαι και πάλι παρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 922
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Irinoyla,

δεν ξερω αν τα οποια λογια μας θα σε παρηγορήσουν και θα απαλύνουν τον πονο σου.

Ελπίζω μονο να σου δωσουν κουραγιο και ελπιδα να συνεχισεις.

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να εχεις το μωρο σου στην αγκαλια σου.

και μην ανησυχεις για το αν θα τρομαξεις τις εγκυες. Καλύτερα να ξερουμε παρά να αγνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου τώρα έμαθα για σένα...τι να σου πω? Ό,τι και να πω είναι λίγο και φτωχό. Πέρυσι είχα μια παλίνδρομη στον 2ο μήνα, δεν συγκρίνεται με το δικό σου, και με πήρε πολύ από κάτω. Η αιτία προφανώς ήταν η ίδια, θρομβοφιλία αν και δεν βγήκε τέτοιο αποτέλεσμα από τις εξετάσεις. Ακολούθησα όμως αντιπηκτική αγωγή προληπτικά ως την 12 εβδομάδα και δεν σου κρύβω ό,τι μέχρι τέλους έτρεμα μην πάει κάτι στραβά. Όλα όμως πήγαν μια χαρά. Αν βρεις την αιτία η επόμενη φορά θα είναι επιτυχημένη. Όπως και να έχει κοίτα μπροστά, ξέρω είναι δύσκολο αλλά πραγματικά μόνο με μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη θα ξεπεράσεις αυτό το σοκ.

Όσο για την καταχώρηση σου, υπάρχουν ατέλειωτες σελίδες με παλίνδρομες και άλλες αποτυχημένες εγκυμοσύνες εδώ και σε όλο το νετ. Όποιος δεν αντέχει να διαβάζει και την άλλη όψη του νομίσματος μάλλον ζει σε ένα παραμύθι.

Να είσαι καλά, η Παναγιά να σε φυλάει, να απαλύνει την ψυχούλα σου και ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε. Να μας μιλάς κοριτσάκι μου, να ξεχνιέσαι και να παίρνεις κουράγιο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

female σ ευχαριστώ. Προς το παρόν περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα για ενδεχόμενη θρομβοφιλία. Κάνουν αρκετά να βγουν όπως έχω αντιληφθεί. Ο πρίγκιπας σου είναι ένας κούκλος! Να ναι γερός και δυνατός σαν τον ψηλορίτη! Να το χαιρόσαστε το πουλάκι μου!

Απο τον επόμενο μήνα ξεκινάμε και πάλι προσπάθειες. Εύχομαι γρήγορα να έχω καλά νέα!

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' eυχαριστώ JimDim. Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Κορίτσια πολλές αγκαλίτσες στα μωράκια σας και μερικές απο μένα !!! :-)

 

Kalimera den exo logia na sou po....klaio oxi apo lipi alla apo siginisi kai apo tin megali sou dinami kai eyxomai o theoulis na soy dinei panta akomi perisoteri kai na soy xarisei to kouragio kai to doro na ksanakaneis prospa8eia giati pragmatika eisai mia ali8ini mana!!min to bazeis pote kato kai i psixoyla soy....poy efyge toso proora na ksereis oti einai ena galinemeno ageloydi!!na prosexeis Irinoyla kai i zoi einai mprosta soy min stamatas!

catcatard20090802_-8_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Ιρινουλα κλαιω ασταματητα...Συγκλονιστηκα απο την ιστορια σου...Ειναι πραγματικα τρομερο....Δεν εχω λογια να σου πω, μονο μεσα απο την καρδια μου να σου ευχηθω συντομα ο θεουλης να σου δωσει ενα καινουργιο παιδακι για να απολυνει τον πονο σου. Ολα θα πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites

"Τι τραγούδι να σου πω που να σε ξέρει

 

να ναι εκεί όταν γελάς κι όταν φοβάσαι

 

να ναι εκεί όταν μεθάς κι όταν λυπάσαι

 

κι όταν κρύβεσαι στης μοναξιάς τα μέρη!

 

Τι τραγούδι να σου πω εκεί που πας

 

να μη μοιάζει με κανένα

 

Τι τραγούδι να σου πω εκεί που πας

 

μα να μοιάζει μ όλα όσα αγαπάς!!!"

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

female σ ευχαριστώ. Προς το παρόν περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα για ενδεχόμενη θρομβοφιλία. Κάνουν αρκετά να βγουν όπως έχω αντιληφθεί. Ο πρίγκιπας σου είναι ένας κούκλος! Να ναι γερός και δυνατός σαν τον ψηλορίτη! Να το χαιρόσαστε το πουλάκι μου!

Απο τον επόμενο μήνα ξεκινάμε και πάλι προσπάθειες. Εύχομαι γρήγορα να έχω καλά νέα!

 

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ και σε συγχαίρω για την δύναμη και την αντοχή σου. Και εγώ μόλις ξεκίνησα προσπάθεια έμεινα αμέσως έγκυος και τώρα έχω τον Πρίγκηπά μου. Μέσα από την καρδιά μου να έχεις σύντομα καλά νέα και ένα μωράκι να γεμίσει την ζωή σου.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Den uparxoun logia gia na se parigorisei kaneis.Dustuxws einai ola mesa sti zwi mas kai dustuxws eimaste upoxrewmenoi na ta upostoume elpizontas gia to kalutero.Eimai sigouri oti o kalos Theoulis kati sas etoimazei kai thanai mia megali xaroumeni ekplixi me thetiki ekbasi!!Upomoni elpida kai kouragio!Euxomai se oles tis upoloipes eguoules na oloklirwsoun tin egumosuni tous kai na kratisoun suntoma mia nea zwoula sta xeria tous!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΙΡΙΝΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3 ΕΤΩΝ. ΚΑΙ Η ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΕΣ ΗΤΝ ΙΔΙΕΣ. ΟΤΑΝ ΕΚΛΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΕΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΗΓΕΝΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ (ΜΕ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ) ΑΠΟ ΒΡΑΔΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΙΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΞΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΤΙΣ ΣΤΗΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΜΕ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΤΗΝ ΦΑΤΖΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΗΔΡΑΣΗΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΗΜΕΝΕ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΗΜΑΣΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΡΧΗΣΕ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΟΥ ΑΝΑΚΗΝΩΣΑΝ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ... ΗΡΘΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΛΑΙΓΩΝΤΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΧΑ ΕΛΠΙΔΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΓΕΝΗΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΚΟ... ΤΟΝ ΓΕΝΗΣΑ ΜΕ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΗΚΑ ΕΝΑ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΟΤΑΝ ΑΝΤΗΚΡΗΣΑ ΤΟ ΑΨΥΧΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΦΩΝΑΖΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΘΕΙ ΑΝΟΦΕΛΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΓΚΕΛΟΥΔΙ... ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ ΠΗΓΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΛΙΓΑ ΦΡΕΣΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΑΛΕΝΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΒΡΗΣΤΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΘΑ ΙΔΟΘΟΥΜΕ ΙΡΙΝΟΥΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΛΑΜΕ..

Link to comment
Share on other sites

Afroditi81

Σε νοιώθω απόλυτα ψυχή μου. Ξέρω τι πέρασες και τι περνάς. Πρέπει όμως να μαζέψουμε τα συντρίμια μας και να συνεχίσουμε.

Με την καισαρική δεν ταλαιπωρήθηκα πολύ είναι η αλήθεια. Αλλά το συναίσθημα είναι το ίδιο, ακριβώς όπως το περιέγραψα στο πρώτο μου μήνυμα. Ενα απέραντο κενό.

Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω. Τι εξετάσεις σου έδωσε ο γιατρός σου τώρα πια και πότε σου είπε να ξαναπροσπαθήσεις.

 

Πανω σε αυτο θα ηθελα να μαθω και εγω γιατι μετα την πρωτη εξεταση που με τον υπεριχο ηταν ολα καλα μου ειπε ο γιατρος μου ενα τεστ παπ να κανω αυτον τον μηνα και επειτα δεν ξερω τι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι να πω και στις τρεις.δεν εχω λογια.σαν νερο τρεχουν τα δακρυα.ποιος φαιει τελικα για ολα αυτα;δεν εχω απαντηση ομως.αλλες φορες λεμε οτι ισως ετσι να ηταν καλυτερα αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις που υπαρχει ενα υγιες μωρακι σε πιανει θλιψη και μετα οργη.γιατι;

μονο κουραγιο να κανετε μπορω να σας πω.ενα μωρακι σιγουρα θα απαλυνει τον πονο σας.ειμαι συγκλονισμενη ειλικρινα...

οσο για το τοπικ εννοειται οτι πρεπει να υπαρχει και οτι πρεπει να λεγονται τετοια γεγονοτα.ο τιτλος ουτως ή αλλως προιδεαζει την καθεμια μας ειτε ειναι εγκυος ειτε οχι οποτε εχει την επιλογη του να το διαβασει ή οχι.

πολλα φιλια και πολυ αγαπη σας στελνω και ευχομαι συντομα να κρατατε αγκαλια ενα γερο και ζουμπουρλο μωρακι!!!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Irinoula μου, υπάρχει περίπτωση να ανέβασες πίεση ?

Στο ρωτάω αυτό γιατί η φίλη μου έχασε έτσι το μωρό 2 μέρες πριν την ημέρα του τοκετού ?

 

Dalia δεν ξέρω πραγματικά. Η αλήθεια είναι ότι την πίεση μου πριν μείνω έγκυος δεν τη μετρούσα. Οπότε δεν ξέρω άν ανέβασα ή όχι. Ο γιατρός πάντως που με μετρούσε δεν διαπίστωσε κάτι ανησυχητικό. Τώρα που τη μετράω έχω 10,5 με 12,0 και 7 με 8,5 η μικρή. Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου αν θυμάμαι καλά είχα μέχρι και 14 κάποιες φορές. Δεν ξέρω αλήθεια αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί πίεση ή είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει η πίεση λόγω της εγκυμοσύνης.

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Τι τραγούδι να σου πω που να σε ξέρει

 

να ναι εκεί όταν γελάς κι όταν φοβάσαι

 

να ναι εκεί όταν μεθάς κι όταν λυπάσαι

 

κι όταν κρύβεσαι στης μοναξιάς τα μέρη!

 

Τι τραγούδι να σου πω εκεί που πας

 

να μη μοιάζει με κανένα

 

Τι τραγούδι να σου πω εκεί που πας

 

μα να μοιάζει μ όλα όσα αγαπάς!!!"

 

 

Αννα υπέροχο. Σ ευχαριστώ...

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΙΡΙΝΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3 ΕΤΩΝ. ΚΑΙ Η ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΕΣ ΗΤΝ ΙΔΙΕΣ. ΟΤΑΝ ΕΚΛΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΕΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΗΓΕΝΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ (ΜΕ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ) ΑΠΟ ΒΡΑΔΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΙΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΞΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΤΙΣ ΣΤΗΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΜΕ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΤΗΝ ΦΑΤΖΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΗΔΡΑΣΗΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΗΜΕΝΕ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΗΜΑΣΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΡΧΗΣΕ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΟΥ ΑΝΑΚΗΝΩΣΑΝ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ... ΗΡΘΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΛΑΙΓΩΝΤΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΧΑ ΕΛΠΙΔΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΓΕΝΗΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΚΟ... ΤΟΝ ΓΕΝΗΣΑ ΜΕ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΗΚΑ ΕΝΑ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΟΤΑΝ ΑΝΤΗΚΡΗΣΑ ΤΟ ΑΨΥΧΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΦΩΝΑΖΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΘΕΙ ΑΝΟΦΕΛΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΓΚΕΛΟΥΔΙ... ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ ΠΗΓΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΛΙΓΑ ΦΡΕΣΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΑΛΕΝΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΒΡΗΣΤΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΘΑ ΙΔΟΘΟΥΜΕ ΙΡΙΝΟΥΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΛΑΜΕ..

 

 

Ευα σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα μωράκια μας όμως είναι αγγελούδια τώρα. Προσπάθησε να μαζέψεις τα συντρίμια της ψυχής σου και να μη στερήσεις ούτε λεπτό απο το κοριτσάκι σου. Ετσι θα είναι ευτυχισμένος και ο αδελφούλης της εκεί ψηλά...

Βεβαίως και θέλω να τα λέμε. Αλλωστε γι αυτό άνοιξα αυτό το θέμα. Πές μου σου είπαν οι γιατροί τι έφταιξε?

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι να πω και στις τρεις.δεν εχω λογια.σαν νερο τρεχουν τα δακρυα.ποιος φαιει τελικα για ολα αυτα;δεν εχω απαντηση ομως.αλλες φορες λεμε οτι ισως ετσι να ηταν καλυτερα αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις που υπαρχει ενα υγιες μωρακι σε πιανει θλιψη και μετα οργη.γιατι;

μονο κουραγιο να κανετε μπορω να σας πω.ενα μωρακι σιγουρα θα απαλυνει τον πονο σας.ειμαι συγκλονισμενη ειλικρινα...

οσο για το τοπικ εννοειται οτι πρεπει να υπαρχει και οτι πρεπει να λεγονται τετοια γεγονοτα.ο τιτλος ουτως ή αλλως προιδεαζει την καθεμια μας ειτε ειναι εγκυος ειτε οχι οποτε εχει την επιλογη του να το διαβασει ή οχι.

πολλα φιλια και πολυ αγαπη σας στελνω και ευχομαι συντομα να κρατατε αγκαλια ενα γερο και ζουμπουρλο μωρακι!!!

 

Σ ευχαριστούμε ΡΕΝΙΒΑ2 :) To ελπίζω κι εγώ σύντομα

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

afroditi81 που είσαι κοριτσάκι? Πώς πήγαν οι εξετάσεις? Κανένα νέο? Ακόμη περιμένω να βγουν αυτές οι εξετάσεις οι γονιδιακές για το ενδεχόμενο θρομβοφιλίας...Πόσο χρόνο κάνουν ξέρει καμία?

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθει σοκ με αυτά που διαβάζω !!!!! Δεν ξέρω τι να πώ ??? Που οφείλονται όλα αυτά ?? Εξετάσεις προγεννετικού ελέγχου δεν είχατε κάνει πριν μείνετε έγκυος ή έστω αφότου μείνατε και ύστερα ! Εμένα ο γιατρός μου είχε δώσει ένα χρόνο περίπου πριν μείνω έγκυος ενα ολόκληρω πακέτω εξετλασεων που περιείχε και δείκτες θρομβοφιλίας !!!! Τι να πω...???

dev359br___.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΔΡΕΙΕΣ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΗΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΕΝΘΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΛΕΩΝ ΠΕΡΗΜΕΝΗ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΠΗΜΕΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΚΟΜΗ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΝ ΤΟΣΟ ΗΡΕΜΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΟΡΜΗ ΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΑΝ Η ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΛΕΥΚΗ ΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΗΔΕΨΑΝ ΟΣΟ ΗΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΤΣΙ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΞΑΝΑ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ....Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΕΙΤΕ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΧΑΝ ΕΙΤΕ ΟΧΙ Η ΠΡΟΛΙΨΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ .ΤΙ ΛΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες μου δεν ξέρω τι να πω για να παρηγορηθήτε στο ελάχιστο.Δεν υπάρχουν λέξεις για τέτοια συναισθήματα.Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι καλό κουράγιο και μεγάλη υπομονή.Εγώ ακόμη δεν έγινα μανούλα.Είμαι στον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και διαβάζω τα πάντα στο Forum γιατί με αυτόν τον τρόπο έχω ενημερωθεί σχεδόν για τα πάντα μιας και ο γιατρός μου είναι 2 ώρες μακριά μου και δεν μπορώ να είμαι ήσυχη οτι όλα είναι καλά.Σας ευχαριστούμε πολύ για τη δύναμή σας να μας πείτε την ιστορία σας.

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνουλα γλυκια μου μπαινω και διαβαζω γιατι περιμενω και με αγωνια και τα δικα σου νεα για τις εξετασεις και την ψυχολογια σου.Μονο τον επανελενχω για τον σαραντισμο εκανα και μου ειπαν οτι απο τον Οκτωμβριο μπορω να ειμαι παλι εγκυος.(Θα δειξει....)Περιμενω την Πεμπτη ελπιζω δηλαδη τα αποτελεσματα του πλακουντα για το παιδι πηρα χτες τηλεφωνο και με ταραξαν μου ειπαν οτι ισως παρει και 1 χρονο βεβαια οταν αρχισα να φωναζω μου ειπαν ισως και λιγοτερο.Ειναι λογικα ολα αυτα???Πρεπει να περιμενω τοσο πολυ για να παρω πισω το παιδι μου να το θαψω??Τι αναισθησια ειναι αυτη και να πληρωνεις και τοσα χρηματα για να μη τα αφησεις ολα στο ελεος του κρατους!Κι ενω πας λιγο να συνελθεις σου κανουν αθλια παλι την ψυχολογια.

Τι να πω....καπου διαβασα οτι θα ξεκινησεις προσπαθειες κι εσυ απο οκτωμβριο και χαρηκα μακαρι να μην ημαστε μονο στα δυσκολα μαζι αλλα να μοιραστουμε και τα ευχαριστα αυτη τη φορα. Η σκεψη μου και η αγαπη μου ειναι κοντα σου και στις υπολοιπες κοπελες που περναν το ιδιο.

φιλια και περιμενω νεα σου

afroditi81

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...