Recommended Posts

Γιατι πεθανε εσενα το γλυκο μου το παιδακι?

ειχε δημιουργηθει θρομβος στον ομφαλιο λωρο κ ειχε τυλιχτει κ ηταν σαν καλωδιο τηλεφωνου.ψαχτηκα μετα πολυ με εξετασεις κ οπως ολα εδειξαν ηταν ενα τυχαιο γεγονος.εσυ ξερεις πως θα γεννησεις?συγνωμη αν σε φερνω σε δυσκολη θεση.αν εχεις το κουραγιο μου απαντας.απλα κατα την εμπειρια μου θα σε βοηθησει πολυ το να μιλας για ολα αυτο.

Διαφημίσεις

Καλησπερα..ζητω χιλια συγνωμη που δεν εχω τα κουραγια να εξηγησω καθε τι που νιωθω αυτη τη στιγμη.ειμαι σε ελεηνη κατασταση..αυριο πρωι θα γεννησω το νεκρο πλεον μωρο μου..για οσες μανουλες βιωσατε το ιδιο πραγμα,λυσετε μου μια απορια που κοντευει να με τρελλανει?θα το γεννησω νεκρο και θα του κανω κηδεια?θελω να πω θα μου το δωσουν για να το κηδεψω?πεθανε λογο καποιου σπασμενου αγγειου του πλακουντα απο οτι μου παν..σας παρακαλω.μ εχει πιασει πανικος.ας μου εξηγησει μια την διαδικασια.ευχαριστω

Με συγχωρείς που απαντάω ενώ δεν έχω εμπειρία αλλά ήθελα να σου στείλω κ γω μια αγκαλιά.. Θα γεννήσεις ένα αγγελάκι..

KtMtp3.png

ειχε δημιουργηθει θρομβος στον ομφαλιο λωρο κ ειχε τυλιχτει κ ηταν σαν καλωδιο τηλεφωνου.ψαχτηκα μετα πολυ με εξετασεις κ οπως ολα εδειξαν ηταν ενα τυχαιο γεγονος.εσυ ξερεις πως θα γεννησεις?συγνωμη αν σε φερνω σε δυσκολη θεση.αν εχεις το κουραγιο μου απαντας.απλα κατα την εμπειρια μου θα σε βοηθησει πολυ το να μιλας για ολα αυτο.

Φυσιολογικα με τεχνητους!:-(:-(:-(

Με συγχωρείς που απαντάω ενώ δεν έχω εμπειρία αλλά ήθελα να σου στείλω κ γω μια αγκαλιά.. Θα γεννήσεις ένα αγγελάκι..

Σ ευχαριστω γλυκεια μου για την συμπαρασταση!να μην αποκτησεις ΠΟΤΕ τετοια εμπειρια

Σ ευχαριστω γλυκεια μου για την συμπαρασταση!να μην αποκτησεις ΠΟΤΕ τετοια εμπειρια

αχ κοριτσακι μου...η σκεψη μου ειναι μαζι σου..ειμαι εδω για οτι με χρειαστεις

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΖΩ!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΖΩ!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ

ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ..ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΤΣΙΡΙΖΑ!ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΕΓΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΗΤΑΝ ΚΟΥΚΛΑ!ΗΤΑΝ!ΗΤΑΝ!ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΑΥΤΟΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ!

πως σ'αφησαν κορίτσι μου να φύγεις;Δεν επρεπε να μείνεις τουλάχιστον ενα βράδυ για παρακολούθηση;

Προσπαθω να μπω στην θεση σου και μονο που το σκέφτομαι με πιάνει τρέλλα....πρεπει να είσαι δυνατή ομως γιατι σε λίγο καιρό πρώτα ο θεός θα εχεις ενα γερό νινι στην αγκαλιά σου και αυτο θα χρειάζεται μια δυνατή και χαμογελαστή μανούλα.Ως τοτε κοιτα να μαζεψεις τα κομμάτια σου,να πάρεις μια βαθια ανασα και να πεις το γνωστο:οτι δεν μας σκοτώνει.....

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

σοφι μου,καλο ταξιδι στο αγγελακι σας.......πολυ λυπαμαι........

γνωριζω τον πονο και ευχομαι καμμια αλλη μανουλα να μην το περασει........

κι εγω την μπουμπου μου τγην αφησα στην κλινικη που γεννησα....αλλα να ξερειςτο εχω χιλιομετανιωσει...θα ηθελα να εχω ενα κατι,να πηγαινω να της μιλαω,να της συστησω την καινουργια αδερφουλα της που ηρθε μετα απ'αυτην και συμφωνα με τον μπαμπα,της μοιαζει.......

ζητα απο καποιον δικο σου να αναλβει την ταφη και οποτε νιωσεις ετοιμη,πηγαινεις

γιατι σε αφησαν να φυγεις τοσο νωρις απο το νοσοκομειο????

σοφι μου,καλο ταξιδι στο αγγελακι σας.......πολυ λυπαμαι........

γνωριζω τον πονο και ευχομαι καμμια αλλη μανουλα να μην το περασει........

κι εγω την μπουμπου μου τγην αφησα στην κλινικη που γεννησα....αλλα να ξερειςτο εχω χιλιομετανιωσει...θα ηθελα να εχω ενα κατι,να πηγαινω να της μιλαω,να της συστησω την καινουργια αδερφουλα της που ηρθε μετα απ'αυτην και συμφωνα με τον μπαμπα,της μοιαζει.......

ζητα απο καποιον δικο σου να αναλβει την ταφη και οποτε νιωσεις ετοιμη,πηγαινεις

γιατι σε αφησαν να φυγεις τοσο νωρις απο το νοσοκομειο????

Υπεγραψα!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΑΘΩ??

Διαφημίσεις

Υπεγραψα!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΑΘΩ??

το ξερω ειναι δυσκολο.......και ολα σου φαινονται βουνο και τελειωμενα......

μαυρα......

καποια στιγμη,ομως θα ξαναβγει ο ηλιος..........

και γραφε εδω μεσα,ο,τι θελεις να πεις,ο,τι νιωθεις.......θα σου κανει καλο...και κανεις δεν μπορει να σε καταλαβει καλυτερα απο καποιον που εχει βιωσει το ιδιο...κανε κουραγιο....

το ξερω ειναι δυσκολο.......και ολα σου φαινονται βουνο και τελειωμενα......

μαυρα......

καποια στιγμη,ομως θα ξαναβγει ο ηλιος..........

και γραφε εδω μεσα,ο,τι θελεις να πεις,ο,τι νιωθεις.......θα σου κανει καλο...και κανεις δεν μπορει να σε καταλαβει καλυτερα απο καποιον που εχει βιωσει το ιδιο...κανε κουραγιο....

Πως θα ξανα βγει ηλιος?σ ευχαριστω για ολα..ο αντρας μου ειναι πιο καλα απο μενα παρο ολο που την ειδε!!που βρισκουν κουραγιο?που??

Πως θα ξανα βγει ηλιος?σ ευχαριστω για ολα..ο αντρας μου ειναι πιο καλα απο μενα παρο ολο που την ειδε!!που βρισκουν κουραγιο?που??

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩΩΩ

αλλιως το ζουνε οι αντρες μας....εμεις τα νιωθαμε,ηταν μεσα μας,τα καταλαβαιναμε.....

ισως προσπαθει να δειχνει ενταξει για σενα......ισως να ξεσπασε.......

Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου γλυκό γιατι βγηκες τόσο γρήγορα;έπρεπε να μείνεις ενα βράδυ;πρεπει να προσεχείς για λίγο τον εαυτό σου γιατι είσαι πολυ ευαίσθητη τώρα,ως προς την υγεια σου,και την ψυχολογία σου.θα περάσει με το χρονο...και εγω στην αρχή δεν περνούσαν οι μερες με τίποτα,αλλα τώρα ίσως περάσουν κάποιες μέρες έτσι φευγαλεες χωρίς να σκεφτώ αυτο που μου συνέβη.κουραγιο και θα δεις ότι αν εσύ είσαι καλα,ολα θα γίνουν με τον καιρό.Η σκέψη μου είναι συνέχεια σε σένα.

Μια πολυ μεγαλη αγκαλια και απο εμενα....

Δεν υπαρχουν λογια και το ξερω πολυ καλα αυτο.

Το μονο που θα σου πω ειναι οτι με τον καιρο μαλακωνει καπως ο πονος.

Εγω εκανα διακοπη το 2010 και ημουν 6 μηνων ηταν οτι χειροτερο δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου ακομα και τωρα.

Η ζωη ομως συνεχιζεται αυτη ειναι η σκληρη πραγματικοτητα,και θα ξανα γελασεις και εξω θσ βγεις και τα πραγματα θα ειναι καλυτερα και σιγουρα θα κανεις ενα υγιεστατο μωρακι.

Αυτο λεω και στον εαυτο μου και συνεχιζω,προσπαθω να μην το βαζω κατω.Να τα βγαζεις απο μεσα σου αυτα που νιωθεις για να αισθανεσαι καλυτερα.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩΩΩ

ma na uparxoun tetoies sumptoseis??exasa ton mpempako mou stis 1-6-12 .....kai to asximo einai oti vlepane oti peftane i palmoi tou kai den ekanan tipota...to exasan mesa apo ta xeria tous...kai egw teleutaia imerominia toketou eixa 16 -6......eixa programmatistei gia kaissariki logo tou oti eitan usxiako.o ponos koritsia einai terastios...kai to xeirotero einai to keno....to keno pou menei stin aggalia kai sas to lew egw pou exw 3 paidakia..kouragio kai oti thes eimai edw....emena to ekenan nekropsia kai anamenonte ta apotelesmata to kidepse o antras mou...duskolo alla eprepe na ginei....

Είμαστε τόσο ΄πολλες τελικά...

Εχασα και εγώ την κορούλα μου πριν δύο μήνες χωρίς τίποτα να προμηνύει κάτι τέτοιο. Όλα πήγαιναν καλά, οι εξετάσεις εξαιρετικές, κανένας λόγος ανησυχίας και ξαφνικά το μωρό άρχισε να να μην κουνιέται. Μέσα σε μια εβδομάδα την ακούσαμε τρεις φορές στον καρδιοτοκογράφο, την είδαμε και στον υπέρηχο και ήταν όλα καλά. Έχει γυρίσει μπρούμητα μου έλεγαν γιαυτό δεν την καταλαβαίνεις συχνά. Μέχρι που την τελευταία φορά που πήγαμε να την ακούσουμε η καρδούλα είχε σταματήσει... Δεν κάναμε εξετάσεις στο μωρό, γιατί μου είπαν ότι τις πιο πολλές φορές δεν δείχνουν κάτι συγκεκριμένο και από τη στιγμή που έχω ακόμα δύο παιδιά υγειή το πιο πιθανό είναι να είχε κάποιο ανατομικό πρόβλημα το μωρό και γιαυτό κατέληξε.

Δεν ξέρω τι ψάχνω να βρω και γράφω και εγώ εδώ... Απλά ίσως μέσα στον πόνο μας νιώθουμε καλύτερα όταν μιλάμε με ανθρώπους που πραγματικά μας καταλαβαίνουν..

Δεν θα μάθω ποτέ γιατί πέθανε το μωρό μου, τυχαίο γεγονός που απλά συμβαίνει μου είπαν και δυστυχώς έτυχε και σε εμένα.

Όλοι οι γύρω μου συνεχίζουν κανονικά τη ζωή τους σαν να μην έγινε τίποτα και αυτό προσποιούμαι και εγώ πια μπροστά τους. Σχεδόν είναι σαν να το απαιτούν.Έχεις δύο παιδιά μου έλεγαν συνέχεια, αυτά να σκέφτεσαι.Πέριμένω όμως πότε θα πάνε τα παιδιά για ύπνο ή πότε θα τα βγάλει ο μπαμπάς τους βόλτα και τότε χωρίς κανείς να με ρωτάει τίποτα απλά κλαίω και τη σκέφτομαι και τη φαντάζομαι πως θα ήταν εδώ μαζί μας να τρέχει και αυτή μέσα στο σπίτι, να παίζει με τα αδέρφια της, να μαλώνουν, να φωνάζουμε να αγαπιόμαστε...

Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος από το να χάνεις ένα παιδί, αυτό το πλάκωμα μέσα μου δεν νομίζω να φύγει ποτέ. Απλά η ζωή συνεχίζεται και αυτός ο πόνος γίνεται κομμάτι σου και ζήσεις μαζί του.

pwpw den kserw ti na po exw pa8ei sok.kouragio?einai ligo.giati ginete afto?giati efuge to mwraki sorry pou rotaw twra emeina egkuos k den kserw polla pano se afto.euxomai ta kalitera k poli sintoma na exeis ena kainourio nini stin kilitsa sou.filakia polla k dinami!!

Δεν θα μάθω ποτέ γιατί πέθανε το μωρό μου, τυχαίο γεγονός που απλά συμβαίνει μου είπαν και δυστυχώς έτυχε και σε εμένα.

Όλοι οι γύρω μου συνεχίζουν κανονικά τη ζωή τους σαν να μην έγινε τίποτα και αυτό προσποιούμαι και εγώ πια μπροστά τους. Σχεδόν είναι σαν να το απαιτούν.Έχεις δύο παιδιά μου έλεγαν συνέχεια, αυτά να σκέφτεσαι.Πέριμένω όμως πότε θα πάνε τα παιδιά για ύπνο ή πότε θα τα βγάλει ο μπαμπάς τους βόλτα και τότε χωρίς κανείς να με ρωτάει τίποτα απλά κλαίω και τη σκέφτομαι και τη φαντάζομαι πως θα ήταν εδώ μαζί μας να τρέχει και αυτή μέσα στο σπίτι, να παίζει με τα αδέρφια της, να μαλώνουν, να φωνάζουμε να αγαπιόμαστε...

Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος από το να χάνεις ένα παιδί, αυτό το πλάκωμα μέσα μου δεν νομίζω να φύγει ποτέ. Απλά η ζωή συνεχίζεται και αυτός ο πόνος γίνεται κομμάτι σου και ζήσεις μαζί του.

:cry: κουράγιο κοπέλα μου και μη τα κρατάς μέσα σου.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ (ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ) ΣΤΙΣ 1/6/12, ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑ, ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΑΝ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΕ ΛΙΓΜΟΥΣ ΔΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΨΕΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΙΑ.ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΦΙΑΛΤΗ ΠΙΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΡΑΜΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΗΣ, ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.

Den ftais esy manoula...kai den eisai h moni..kouragio eyxomai se oles mas.Egw exasa to agoraki mou 16/06/12 07;25am 38ebdomades kai 2 meres....kai htan to prwto mou.Mhn to vazeis katw,kamia manoula den prepei na to vazei katw.na blepeis to allo sou paidaki kai na perneis kouragio kai na ksanaprospathiseis.Ayto kanw kai egw , blepw ta paidakia apo siggeneis kai filous kai pernw tharros.den tha to valw katw tha ksanaprospathisw kai tha ta kataferw kai egw opws kai oles oi manoules.Einai sklhro , diskolo kai adiko gia oles tis manoules pou to pernane alla DEN THA TO BALOUME KATW!!!POTE!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα