Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ


Irinoula

Recommended Posts

Λυπάμαι αφάνταστα για την τραγωδία που σας βρήκε. Εύχομαι σύντομα ο Θεούλης να σας στείλει ένα γερό παιδί,που θα απαλύνει τον πόνο και θα φέρει στο σπίτι μαζί του τα γέλια και τη χαρά...... Έχε πίστη, κανέναν δεν αφήνει η Παναγιά.......

 

Όσο για την καταχώρηση στο φόρουμ, νομίζω πως από τη δημιουργία του το parents απευθύνεται σε όλους όσους θέλουν και προσπαθούν να γίνουν γονείς, γεγονός το οποίο, γνωρίζουμε πολύ καλά, ότι δεν είναι πάντα εύκολο και απλό και ονειρεμένο για όλους. Μακάρι να ήταν, αλλά δυστυχώς δεν είναι.......

Οι έγκυες μπορούν να επιλέξουν αν θα διαβάσουν το θέμα ή όχι. Εγώ ξέρω πολύ καλά ότι αν κλείνω τα μάτια από τα άσχημα και δε λέω "κακές λέξεις" όπως ενδομήτριος θάνατος ή παλίνδρομη κύηση, αυτό δε με προστατεύει και ούτε διώχνει μακρυά το κακό. Η εγκυμοσύνη είναι ούτως ή άλλως μια επικίνδυνη κατάσταση και μόνο ο Θεός ξέρει πώς θα εξελιχθεί.........

Πίστη, υπομονή και προσευχή και το θαύμα θα συμβεί για όλες εμάς..... Ίσως κάποιες από μας χρειαστεί να περάσουμε πολλά, αλλά όταν θα έρθει το παιδί στη ζωή μας να δείτε τίποτε άσχημο δε θα θυμόμαστε πια........

Σου στέλνω την αγάπη μου και τις καλύτερες ευχές μου.Ο Θεός μαζί σου.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 922
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σου εύχομαι γρήγορα να ξαναγίνεις μανούλα... μην έχεις τύψεις που άνοιξες το τόπικ. καλά έκανες...για όλους αυτούς τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω.. όλα θα πάνε καλά αν το πιστέψεις.. θετική ενέργεια πάνω απ' όλα

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση και τα μηνύματα σας. Μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω.

Οπως είπε η mariantinos όλες μας στην πρώτη εγκυμοσύνη θεωρούμε πολλά πράγματα φυσιολογικά. Καλύτερα να γινόμαστε τσιμπούρι στο γιατρό μας και να του τηλεφωνούμε για το κάθε τι.

Παραδείγματος χάριν οι κράμπες μπορεί να αποτελούν σημάδι θρομβοφιλίας, που όμως αν το ξέρεις και το πεις στο γιατρό σου, σύντομα θα σε στείλει για μια απλή για εξέταση αίματος σε έναν αιματολόγο, σωτηρια όμως για σένα και το παιδί σου. Εγώ μόλις προχθές το έμαθα. Είχα πάθει δυο τρεις κράμπες στα πόδια αλλά δεν ανησύχησα. Αν αποδειχθεί τελικά ότι πάσχω απο θρομβοφιλία εγκυμοσυνης, τότε θα μπορούσα ίσως να το είχα προλάβει.

Δεν υπάρχει πρόβλημα που να μην ξεπερνιέται όταν είσαι ενημερωμένη. Η τουλάχιστον έχεις την πολυτέλεια να το παλέψεις.

Πόσες φορές διάβασα εδώ για την προεκλαμψία απο την οποια δημιουργήθηκαν δυσάρεστες καταστάσεις και έσπευσα να ενημερώσω το γιατρό μου για τα πρησμένα μου πόδια που μέχρι τότε θεωρούσα ότι είναι σύνηθες σύμπτωμα της εγκυμοσύνης. Με μια απλή εξέταση της πίεσης και των ούρων ήμουν σίγουρη ότι δεν έπασχα. Η για το διαβήτη εγκυμοσύνης, με την καμπύλη ζαγχάρου. Για τον ύπνο απο την αριστερή πλευρά.

Πολλά πράγματα οι γιατροί τα θεωρούν δεδομένα και δεν τα αναφέρουν. Είναι σίγουροι και αυτοί απο την πλευρά τους ότι τα ξέρουμε. Η ότι θα τους ενημερώσουμε για το κάθε τι.

Με αυτή τη λογική άνοιξα αυτό το θέμα. Οχι για να φοβήσω αλλα για να υποψιάσω. Ετσι κι αλλιώς θυμάμαι πολύ καλά ότι άν και πριν απο κάθε εξέταση ρουτίνας ή μη είχα άγχος, μετά πετούσα απο τη χαρά μου όταν έπερνα τα θετικά αποτελέσματα και σίγουρα ήμουν ευτυχισμένη που την εκανα.

 

αν και εχω γεννηση δυο παιδακια αυτο πραγματικα πρωτη φορα το ακουω......

 

τωρα καταλαβα γιατι οταν ειπα στην γιατρο μου οτι παθαινω κραμπες ,τελειως ανυποψιαστη εγω και γεματη αφελεια ,μου αρχισε τα χαπια αμεσως αν και δεν μου ειχε πει τιποτα(μαλλον επειδη με ηξερε καλα και αν μου ελεγε κατι τετοιο θα παθαινα κατι απο την αγωνια μου παρα κατι απο αυτο........)

 

να γιατι πρεπει να γραφονται τετοια περιστατικα εδω ..............

 

να σαι καλα κοριτσακι μου και να μας ενημερωνεις για οτι καινουργιο μαθαινεις

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου κουράγιο...πέρασες μια τραγωδία, εύχομαι από δω και στο εξής η ζωή να σου χαρίζει μόνο ευτυχία και γρήγορα ένα αγγελούδι να γεμίσει την αγκαλιά σου.

Μην απελπίζεσαι και να περιμένεις τα καλύτερα.

Το μήνυμά σου είναι μια προσπάθεια ενημέρωσης προς τα άλλα κορίτσια και δεν υπάρχει λόγος να σβηστεί. Η ζωή έχει και τα καλά έχει και τα άσχημα.

Κουράγιο στον πόνο σου και ελπίδα για το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και οτι με προλαβε η ντιντι....2 παιδια και εγω παρακαλω...κραμπες????????????????????????????????....ξυπνουσε ο συζηγος και με ετριβε καθε βραδυ....ναι επαιρνα χαπια για τις κραμπες και οπως νομιζα ειναι φυσιολογικο..αλλωστε εγκυμονουσα ημουνα δεν ειχα προβλημα....!!!!

 

να σαι καλα...

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη ότι η Παναγία θα απαλύνει τον πόνο σου και ο Θεός θα σου χαρίσει σύντομα ένα πανέμορφο και υγιέστατο μωράκι! Ειρήνη μου εσύ είσαι ήδη μανούλα μπράβο και για το κουράγιο σου!! Σας φιλώ και συμφωνώ ότι στη ζωή πρέπει να είμαστε έτοιμες για όλα ειδικά εμείς οι γυναίκες που φέρνουμε στον κόσμο τα αγγελούδια μας!!!!

QZ9ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Irinoula εύχομαι σύντομα ένα νέο μωράκι να έρθει στη ζωή σας και να απαλύνει τον πόνο της μεγάλης απώλειας. Μπράβο σου που, μέσα στο πόνο σου, κατέγραψες την οδυνηρή εμπειρία σου που μπορεί, ίσως, να φανεί χρήσιμη σε πολλές κοπέλες και να αποφύγουν αντίστοιχα προβλήματα. Καλό κουράγιο και να σκέφτεσαι ότι τα καλύτερα είναι μπροστά και σε περιμένουν να τα ζήσεις.

ymSzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος η οποια ΣΑΦΩΣ και πρεπει να λεγεται και να γραφεται και ας ειμαι εγκυος και ας περιμενω το πρωτο μου παιδακι καταλαβαινω το δραμα αυτης της γυναικας και την συγχαιρω που βρηκε το θαρρος να μοιραστει με λεξεις τον πονο της. Λυπαμαι απο τα βαθη της καρδιας μου για σενα τον αντρα σου και το μωρο σας. Τα πραγματα τωρα φαινονται ασχημα, και ειναι, αλλα ενα καινουργιο μωρακι θα γλυκανει τον πονο σας και θα ξαναφερει το χαμογελο στα χειλη σας. Ο Θεος να σας βοηθησει να σας δωσει κουραγιο , δυναμη να συνεχισετε και φωτηση για να δεχτειτε αυτο που σας συνεβη. Φιλικα Μαριανθη

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι η μονη δεν ειμαι η μονη.Απο τοτε που βγηκα απο το νοσοκομειο εχω ακουσει απειρες ιστοριες.Πονας και ξερω ποσο.Το ιδιο κανω κι εγω που μετρουσε λιγες μερες να βγει το αγγελουδι μου.Δε ξερω αν η καισαρικη τουλαχιστον σε προφυλαξε απο ολο αυτο που περασα εγω.Μετα απο δυο εικοσιτετραωρα σχεδον να γενναω το νεκρο παιδι μου και να εχω ολες μου τις αισθησεις κι ολες αυτες τις ωρες να περιμενω με αφορητους πονους και απο διπλα να ακουγοντε κλαματα απο τα μωρακια που ερχοταν στη ζωη.Σε θεωρω τυχερη τουλαχιστον σε αυτο.Σιγουρα ταλαιπωρηθηκες μετα γιατι η γεννα ειναι γεννα ειτε φυσιολογικα ειτε με καισαρικη.Εμενα ο αντρας μου δεν αντεξε να το δει αν και μου ειπαν οτι βγηκε σα να κοιμοταν ο μελαχροινος μου αγγελος αλλα τον βαλαν να το μεταφερει σε ενα κουτι μεχρι την Θεσσαλονικη για να γινει η νεκροψια και θα παει να το παραλαβει τον Σεπτεμβριο με τα αποτελεσματα για να γινει και η ταφη.Βλεπεις η πολη που μενουμε δε μπορουσε να αναλαβωει τιποτα απο αυτα.Κρατος!!!!!εχεις τον πονο σου εχεις και τα υπολοιπα!Κουραγιο!οσο για τις μανουλες που δεν αντεχουν να αποφευγουν να διαβαζουν αλλα να ξερουν οτι οι γυναικες σαν εμας νιωθουμε διπλη χαρα για καθε μωρο που ερχεται κι ας μη το γνωριζουμε καν το αγαπαμε.Και η ευχη που κανουμε ειναι κανεις να μη το ζει ολο αυτο.Ελπιζω ο χρονος να βοηθησει να αναρωσουμε σωματικα και ψυχικα κυριως αν θελουμε να εχουμε την ευκαιρια για μια καινουργια προσπαθεια στο μελλον.Γιατι αρχιζω και συνειδητοποιω κι αυτο ευχαριστω ολες τις κοπελες για τα μηνυματα απο εδω,οτι μονο αν κρατησουμε το μωρο μας αγκαλια θα απαληνει ο πονος για τα αγγελουδια μας.

φιλικα και με τις καλυτερες ευχες

afroditi81

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax!! κοπελα μου κουραγιο δεν υπαρχουν λογια.. να μην σβηστει το θεμα μονο να βοηθισει μπορει... κ αν καποιες μανουλες δεν αντεχουν ασ μην διαβαζουν.. με αυτη τη λογικη αν καποια εχει προβλημα στης εξετασεις να μην το αναφερει γιατι θα φοβιθουν οι αλες δεν παει ετσι... κ παλι κουραγιο κ ευχομαι τα καλητερα στο μελον...

an1cETi0g410030MDA4NDczZHwwMDAwMTExZGF8eW91ciB0ZXh0.gif
Link to comment
Share on other sites

Afroditi81

Σε νοιώθω απόλυτα ψυχή μου. Ξέρω τι πέρασες και τι περνάς. Πρέπει όμως να μαζέψουμε τα συντρίμια μας και να συνεχίσουμε.

Με την καισαρική δεν ταλαιπωρήθηκα πολύ είναι η αλήθεια. Αλλά το συναίσθημα είναι το ίδιο, ακριβώς όπως το περιέγραψα στο πρώτο μου μήνυμα. Ενα απέραντο κενό.

Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω. Τι εξετάσεις σου έδωσε ο γιατρός σου τώρα πια και πότε σου είπε να ξαναπροσπαθήσεις.

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

afroditi και irinoula σας εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου ο χρόνος για άλλη μια φορά να κάνει το χρέος του και να απαλύνει τα ψυχικά σημάδια..τα σωματικά δεν τα αναφέρω καν γιατί ξέρω ότι είναι μηδαμινά...

Ότι χρειαστήτε ήμαστε εδώ....μιλήστε..μιλήστε...

 

ο καθένας ας επιλέξει τι θα διαβάσει και τι θα απορίψει...το έχω πει άπειρες φορές εδώ μέσα...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου, ευχομαι να ξεπερασετε τον πονο σας. Ο χρονος ειναι πολυτιμος βοηθος και ενα νεο μωρακι θα γεμισει λιγο το κενο. Σας καταλαβαινω γιατι εχω ζησει χειροτερα, και αυτο μονο εχω να πω, οτι δυστυχως παντως υπαρχουν και τα χειροτερα.....

Κουραγιο, δε μπορω να πω τιποτα αλλο......

7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

να σας δινει δυναμη Ο Θεος... και να ερθουν ολα δεξια...

 

κι εγω πιστευω οτι το ποστ πρεπει να παραμεινει... εγω τις κραμπες δεν τις ανεφερα καν στον γιατρο... δεν ηξερα... το θεωρισα φυσιολογικο..

 

να εισαστε καλα κοριτσια που μπηκατε σ αυτην την δυσκολη δοκιμασια να ενημερωσετε

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οτι δυστυχως παντως υπαρχουν και τα χειροτερα.....

Κουραγιο, δε μπορω να πω τιποτα αλλο......

 

zouki μου δυστυχώς αυτό που λες τις περισσότερες φορές δεν είναι βάλσαμο για την ψυχή μας...

σε εμένα προσωπικά δεν έχει λειτουργήσει ποτέ..

όταν περνάς μία δύσκολη κατάσταση έχεις παρωπίδες και επικεντρώνεσαι στο πρόβλημα σου..

 

 

Πάντως και εγώ το πρήξιμο το θεωρούσα φυσιολογικό..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη μου Ειρηνουλα απο μεσα απο το νοσοκομειο μου λεγαν οτι σε τρεις μηνες μπορω να ξαναμεινω εγκυος κι οτι του χρονου το καλοκαιρι μπορει να κραταω το μωρο μου αγκαλια ζωντανο αυτη τη φορα.Τωρα ειλικρινα δεν ξερω κι αυτο να ρωτησεις το γιατρο σου αν με την καισαρικη αλλαζει κατι.Αλλα αφου εισαι εσυ καλα κι ολα πηγαν καλα δε νομιζω.Η θεια μου που ειναι μαια μου ειπε και εξαμηνο να περασει θα ηταν καλυτερα γιατι ταλαιπωρηθηκα πολυ και βγηκα με πολυ χαμηλο αιματοκριτη αλλα δοξα το θεο αφου πηγαν ολα καλα.Η ψυχολογος μου επιμενει οτι πρεπει να μεινω συντομα εγκυος και αυτο το λεω και σε σενα γιατι τα λογια της ηταν οτι τετοιες περιπτωσεις μονο με μια καινουργια εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρο μπορουν να ξεπεραστουν οχι τελειως αλλα σε ενα μεγαλο βαθμο.Κι εγω κι εσυ κι καθε γυναικα που το περασε θα θυμαται παντα.Τωρα οσο αναφορα τις εξετασεις πρεπει να βγουν οι ιστιλογικες του πλακουντα και η νεκροψια του παιδιου για να δουμε τι γινεται μετα.Αν κι απο οτι μου ειπαν ολα φαινοταν μια χαρα και το παιδι βγηκε απλα σα να κοιμοταν.Τι να πω!Σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης οι εξετασεις ηταν αψογες δεν ξερω απλα περιμενω.Αυτο που εμαθα σε μια συζητηση και μαλλον θα το κανω ειναι οι εξετασεις θρομβοφιλιας γιατι στις δικες μας περιπτωσεις που το μωρο ειναι οκλοκληρωμενο συνηθως γινεται κατι ξαφνικο οποτε μαλλον για να προλαβω οτιδηποτε στο μελλον αυτες θα τις κανω βλεπουν αν εισαι επιρεπεις σε θρομβωσεις και αν εισαι ακολουθεις θεραπεια κι ειναι απλα μια εξεταση αιματος.Τωρα οτι νεοτερο μου πουν θα σε κραταω ενημερη.Εσυ πως νιωθεις για το ενδεχομενο μιας νεας εγκυμοσυνης???Εμενα μου φαινεται δυσκολο ακομα αλλα καθε μερα που περναει συνηδειτοποιω οτι μονο αυτο θα μας γιατρεψει.Τρεμω απο το φοβο μου αλλα απο την αλλη το κενο ειναι τοσο τεραστιο που απο αυτο μαλλον πρεπει να παρουμε δυναμη.

Ελπιζω να σου ελυσα τις αποριεςσου περιμενω νεα σου και τι σου ειπε εσενα ο γιατρος.Εγω την Πεμπτη εχω τον επανελενχω βλεπεις τωρα σαραντιζω κι ισως εχω και νεοτερα.Κουραγιο....

Link to comment
Share on other sites

zouki μου δυστυχώς αυτό που λες τις περισσότερες φορές δεν είναι βάλσαμο για την ψυχή μας...

σε εμένα προσωπικά δεν έχει λειτουργήσει ποτέ..

όταν περνάς μία δύσκολη κατάσταση έχεις παρωπίδες και επικεντρώνεσαι στο πρόβλημα σου..

 

Το ξερω, ο καθενας ζει μοναδικα τον πονο του...

Και καμια κουβεντα δεν τον απαλυνει, μονο ο χρονος.....

7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε και μια κοπέλα πιο πάνω τα λόγια είναι πολύ λίγα σε τετοιες περιπτώσεις...Αφροδίτη μου στα έχω γράψει και στο δικό σου θέμα, μόνο εσύ νιώθεις τον πόνο και μόνο εσύ έχεις πληγωθεί τόσο πολύ από αυτήν την ιστορία.

Μια νέα εγκυμοσύνη, σίγουρα θα σου φέρει πολύ άγχος, αγωνία, ίσως να αισθανθείς και άσχημα στην αρχή, σαν να μην ήθελες να ξαναμείνεις έγκυος κ.λ.π. (έτσι ένιωσα εγώ όταν ξαναέμεινα έγκυος μετά την αποβολή, έλεγα ήταν ανάγκη να μου συμβεί?? Δεν μπορούσα να χαρώ για τουλάχιστον 5 μήνες), αλλά θα δεις όταν όλα θα πηγαίνουν καλά και όσο θα περνάει ο καιρός, τόσο θα ανυπομονείς να έρθει η ώρα που θα αντικρίσεις το μωράκι σου και τότε σε ένα μεγάλο ποσοστό θα ξεχαστούν αυτά που νιώθεις τώρα. Κάντε μια νέα προσπάθεια όταν επουλωθούν λιγάκι οι πληγές, όσο και να σας πάρει και η προσπάθεια σας, θα σας ανταμείψει να είστε σίγουρες!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω!Σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης οι εξετασεις ηταν αψογες δεν ξερω απλα περιμενω.Αυτο που εμαθα σε μια συζητηση και μαλλον θα το κανω ειναι οι εξετασεις θρομβοφιλιας γιατι στις δικες μας περιπτωσεις που το μωρο ειναι οκλοκληρωμενο συνηθως γινεται κατι ξαφνικο οποτε μαλλον για να προλαβω οτιδηποτε στο μελλον αυτες θα τις κανω βλεπουν αν εισαι επιρεπεις σε θρομβωσεις και αν εισαι ακολουθεις θεραπεια κι ειναι απλα μια εξεταση αιματος.Τωρα οτι νεοτερο μου πουν θα σε κραταω ενημερη.Εσυ πως νιωθεις για το ενδεχομενο μιας νεας εγκυμοσυνης???Εμενα μου φαινεται δυσκολο ακομα αλλα καθε μερα που περναει συνηδειτοποιω οτι μονο αυτο θα μας γιατρεψει.Τρεμω απο το φοβο μου αλλα απο την αλλη το κενο ειναι τοσο τεραστιο που απο αυτο μαλλον πρεπει να παρουμε δυναμη.

Ελπιζω να σου ελυσα τις αποριεςσου περιμενω νεα σου και τι σου ειπε εσενα ο γιατρος.Εγω την Πεμπτη εχω τον επανελενχω βλεπεις τωρα σαραντιζω κι ισως εχω και νεοτερα.Κουραγιο....

 

 

Εγώ Αφροδίτη μόλις επανήλθα λίγο απο το πρώτο σόκ και μόλις ο οργανισμός μου άρχισε να λειτουργεί κανονικά, (είναι αναγκαίο οι ορμόνες να έλθουν στα κανονικά επίπεδα), έδωσα αίμα για την περιβόητη εξέταση θρομβοφιλίας. Περιμένω τα αποτελέσματα.

Την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και όχι σε νοσοκομείο γιατί ήθελα να είμαι 100% σίγουρη. Κοστίζει 600 ευρώ, φαντάζομαι στο νοσοκομείο λιγότερα, και δεν είμαι σίγουρη άν καλύπτεται απο όλα τα ασφαλιστικά ταμεία. Αν πάντως την κάνεις σε νοσοκομείο, επειδή είναι γονιδιακή εξέταση αίματος, να ζητήσεις να σου κάνουν και τα 12 γονιδιώματα, γιατί έμαθα ότι επειδή για κάποια ταμεία κάνουν μόνο τα τρία γονιδιώματα, κάτι που δεν δίνει ευκρινές αποτέλεσμα.

Στην Αμερική μάλιστα η εξέταση αυτή συμπεριλαμβάνεται στον προγεννητικό έλεγχο (όπως εκείνη του τοξοπλάσματος π.χ) και δεν χρειάζεται να χάσεις πρώτα ένα-δυο παιδιά για να σου την προτείνουν.

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Irinoula μου κλαιω απο τη στιγμη που ειδα το μυνημα σου. Δεν εχω λογια να σε παρηγορησω...

Μια και ειχα πολλες περιπετειες με τη θρομβοφιλια και ακομα κανω ενεσεις, εχω γνωση, ειναι πραγματικα απαραδεκτο που δεν μας ενημερωνουν στον προγεννητικο γι αυτα, ηταν και ο λογος που αλλαξα γιατρο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Αν θελησεις πληροφοριες για αιματολογους κλπ σχετικα, στειλε μου πμ, θα χαρω να βοηθησω...

Ευχομαι συντομα να κρατησετε ενα μωρακι στα χερια σας.

Link to comment
Share on other sites

Λίζα σ' ευχαριστώ για το μήνυμα. Αυτό που πραγματικά περιμένω τώρα είναι να ξανανοιώσω σύντομα αυτά τα υπέροχα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, που σου δίνουν μια ανείπωτη χαρά και ευτυχία. Ελπίζω σύντομα η Παναγίτσα να μου δώσει ένα παιδάκι, όπως και σε όλες τις γυναίκες που έχασαν το μωράκι τους.

Σίγουρα η μικρή μου δεν θα ξαναγυρίσει πίσω, αλλά θα τη βλέπω μέσα απο τα μάτια του μωρού που ελπίζω να με αξιώσει ο Θεός να φέρω κάποτε στον κόσμο.

 

Λίζα λες ότι είχες και συ περιπέτειες με τη θρομβοφιλία. Ελπίζω να πρόλαβες και να το κατάλαβες νωρίς. Πραγματικά δεν γνώριζα και γω ότι αυτή η γονιδιακή ασθένεια, μπορεί να σε βλάψει σε κάποιες περιπτώσεις και χωρίς να είσαι εγκυος.

xbeTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα περασα μεγαλο αγχος και ταλαιπωρια, εκανα ενα σωρο εξετασεις και πηγα σε πολλους γιατρους. Ακομα παιρνω ενεσεις. Δεν ειναι τιποτα ομως.

Εφοσον το βρηκες τωρα, μην ανησυχεις για το μελλον. Ολα θα πανε καλα, αρκει να ακολουθησεις τη θεραπεια σου. Με το καλο σου ευχομαι κι αν οντως θελεις τηλ κλπ, πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ιρινούλα δεν ξέρω πραγματικά τι να πώ κοπέλα μου.

Εύχομαι όμως μέσα απο την καρδιά μου σύντομα ένα άλλο μωράκι να έρθει στην ζωή σας ,ίσως δεν θα σας κάνει να ξεχάσετε αλλά θα γλυκάνει το πόνο που νιώθετε τώρα.

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...