Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διαζύγιο με δύο παιδιά μικρά


rit@

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Τα παιδιά τώρα μετά από 3 εβδομάδες είναι καλύτερα όχι καλά αλλά καλύτερα και αυτό γιατί την άλλη βδομάδα που βγήκαμε απ το νοσοκομείο δεν είχα που να τα αφήσω, σταθμό δεν ήθελα να πάνε ακόμα και τα πήγαινα καθημερινά στην πρώην πεθερά μου. Το αποτέλεσμα ο Σπύρος ξανακοίλησε και πάλι τον έβγαζα έξω με πυρετό να τον πάω εκεί για να έρθω στη δουλειά. Μαρτίρισα και έτσι απ την Δευτέρα τώρα τα έχω σπίτι με γυναίκα και ησύχασα. Για πέντε μήνες μπορεί η συγκεκριμένη και τόσο θα αντέξω και εγώ οικονομικά δηλαδή ελπίζω μετά να βολευτώ με τον παιδικό. Πάντως έπαψα να εξαρτώμαι από άλλους και πραγματικά μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος τα μικρά ευτυχώς την πείραν με καλό μάτι και περνάνε καλά παρότι ο καιρός είναι χάλια και δεν βγένουν καθόλου απ το σπίτι. Τι να κάνουμε χειμώνας είναι θα περάσει. Φιλιά σε όλους σας και ότι και αν αντιμετωπίζεται μην το βάζεται κάτω αύριο είναι μια καινούργια μέρα!!!

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χρόνια πολλά σε όλους, επιτέλους πέρασαν τα πρώτα μου χριστούγεννα ως χωρισμένη. Είχα πάρα μα πάρα πολύ άγχος μηπως δεν κάνω κάτι σωστά μήπως μείνω μόνη και γενικά μήν λείψει απ τα παιδιά το οικογενειακό περιβάλον. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Είρθαν δικοί μας άνθρωποι στο σπίτι μας είμαστε συνέχεια με κόσμο και πολλά παιχνίδια ενοείται και όλα καλά. Ο πατέρας τους στον κόσμο του εξαφανισμένος και ο μεγάλος δεν θέλει ούτε να τον ακούσει. Και πως να θέλει το παιδί όταν κάθε φορά που τα παίρνει τα πάει στη μάνα του και αυτά σκυλοβαριούνται? Δεν θέλω να πάω μου λέει βαριέμαι θέλω να πάω σε ένα παιδότοπο ή σε ένα σπίτι με παιδιά να παίξω. Αχ είναι πολύ δύσκολο να προσπαθώ να κρατήσω τις ισοροπείες, πρέπει συνέχεια να καθοδηγώ όχι μόνο τα παιδιά άλλα και αυτόν τελικά μόνο χθές Κυριακή τα πήρε και αφού πρώτα του ξεκαθάρισα να τα πάει και βόλτα και όντως πριν τα γυρίσει σπίτι σταμάτησε στην παιδική χαρά (κάνα 10 λεπτό) και τους πείρε και δωροσακούλες για να πει δηλαδή ότι κάτι πείρε. Και είχε το θράσος να μου πει ότι φταίω εγώ που δεν ήθελαν τα Χριστούγεννα να πάνε μαζί του γιατί τους είχα λέει ανοίξει τα παιχνίδια. Ωρες ώρες πραγματικά μου έρχεται να κλαίω απ την ασυνηδησία αυτού του ανθρώπου απ την πως να το πω ... αδιαφορία, δεν ξέρω τα έχει όλα πληρωμένα, δεκάρα δεν δίνει ποτέ του για τα παιδιά τίποτα δεν τους παίρνει άλλα έχει και απετήσεις. Εντομεταξύ πιστεύω πως δεν νοιάζεται πραγματικά και αυτό με τρελένει περισσότερο, τα παίρνει όταν εαν και εφόσον για να τα δουν οι δικοί του και για να δουν ότι ενδιαφέρεται και καλά και ότι είναι σωστός μη χ...ω .. αχ δύσκολα τα πράγματα πραγματικά κρατιέμαι με κόπο να μην τα πω έξω απ τα δόντια και μόνο για τα παιδιά μου.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Margaret χρονια πολλα και σε ενα! Διαβασα την ιστορια σου και μπορω να πω μπραβο!!!! Συγχαρητηρια! Εγω δεν θα ειχα την δυναμη να κανω αυτα που εκανες εσυ. Και απο οσα λες δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι καλυτερο γιατι ηδη το εχεις κανει. Και εγω αυτες τις μερες ημουνα μονη με τον μικρο οχι γιατι δεν ειμαι πλεον με τον μπαμπα μας αλλα γιατι ειναι σε αλλη πολη λογω δουλειας και σε πληροφορω ηταν οτι πιο δυσκολο. Να εισαι σιγουρη οτι τα παιδια σου οταν μεγαλωσουν θα εκτιμησουν αυτα που κανεις τωρα γι'αυτα και οσον αφορα τον πρωην αντρα σου καποια στιγμη θα καταλαβει τι εχει χασει. Απλα οταν θα γινει αυτο εσυ θα εχεις βρει την προσωπικη σου ευτυχια ενω αυτος μολις τοτε θα την εχει χασει. Φιλια πολλα και αμα χρειαστεις κατι επικοινωνησε.

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα χρόνια πολλά!

Τα παιδάκια σου τουλάχιστον μπορούν να βασιστούν σε σένα.

Γι' αυτό πρόσεχε τον εαυτό σου, το χρωστάς στα παιδιά σου.

Ευχομαι ο νεος χρόνος να εξομαλύνει τις καταστάσεις αυτές και να είστε καλά και ήρεμοι και οι τρεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Να σφιξεις τα δοντια, να ξεθυμαινεις εδω, αλλα ποτε μην κατηγορησεις τον πατερα τους σε εκεινα. Τι αλλο να πεις πια δλδ, δεν βλεπουν? Αλλα η αποριψη τα ποναει και εσενα σε θελουν συμμαχο διπλα τους. Να δικαιολογεις τα αδικιολογητα για χαρη τους.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα μαργαρίτα και χρόνια πολλά!!

εύχομαι το 2010 να είναι η καλυτερή σου χρονιά!!!

φιλάκια στα μπουμπουκάκια σου!!

τα παιδιά δυστηχώς καταλαβαίνουν και βλέπουν την αδιαφορία του πατέρα τους!!

γιατί να υπάρχουν τόσο ανεύθυνοι άνθρωποι,βρε παιδί μου??

σας εύχομαι και την πρωτοχρονιά να περάσετε όμορφα όπως τα χριστούγεννα!!

θα στρώσουν τα πράγματα!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε και πάνω απ όλα με υγεία. να ρωτήσω κάτι μου είπαν ότι κάποιος/α με κακολογούσε εδώ και εγώ δεν ξέρω τίποτα και ούτε βρήσκω κάτι μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί έχω σκάσει?

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

έψαξα το όνομα που μου είπαν δεν υπάρχει καν στη λείστα μελών μπορεί να τα έσβησε? γιατί έπρεπε να μπορέσω να απαντήσω...

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

το νεο ετος με βρισκει χωρισμενο με 2 παιδια 9 και 5 ετων αντιστοιχα.μετα απο 15 χρονια με την πρωην μου δυστυχως η ευτυχως φτασαμε στο χωρισμο εγω στα 37 και εκεινη στα 32.υπεραγαπω τα παιδια μου και θελω το καλυτεο για αυτα.εγω πλεον ζω σε αλλη πολη 250 χλμ μακρια τους και τα βλεπω καθε δευτερο Σ/Κ.ο μισθος μου 900 το μηνα και της πρωην 1300 το μηνα.το διαζυγιο θα βγει αυτο μηνα και η διατροφη που δινω ειναι 400.αν προσθεσετε και τα εξοδα μετακινησης 100 ε + κατι δωρακια παμε σχεδον στα 600 καθε μηνα.αυτη τη στιγμη μενω φιλοξενουμενος σε συγγενικο μου προσωπο μιας και τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να νοικιασω δικο μου διαμερισμα.ως ποτε ομως??οπως καταλαβενετε το προβημα μου σε εισαγωγικα ειναι το υψος της διατροφης που δεν με αφηνει να ξαναστρωσω τη ζωη μου.μακαρι να ειχα καλυτερο εισοδημα και να βοηθαω τα αγγελουδια μου οσο το δυνατον καλυτερα αλλα δυστυχως αυτο δε γινεται.ο δικηγορος μου , μου λεει οτι τα 400 ειναι ενα καλο ποσο κ για τα 2 παιδια κ οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωνω λιγοτερα.ζητησα τη γνωμη απο αλλους 3 δικηγορους κ ο καθενας ελεγε τα δικα του με αποτελεσμα να μπερδευτω χειροτερα. περιμενω τη γνωμη σας.ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαργαρίτα καλή χρονιά! Κράτησες στη ζωή σου αυτό που άξιζε και έκανες στροφή για καλύτερες μέρες! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Black Angel η λύση σου νομίζω δεν είναι να δίνεις λιγότερα στα παιδιά σου, αλλά να βρείς μια δουλίτσα να πληρώνεσαι κάπως καλύτερα, ή ίσως μιά δεύτερη δουλειά ή ίσως να πάς να μείνεις στην πόλη που μένουν τα παιδάκια σου για να γλιτώσεις τα έξοδα μετακίνησης. Τα λεφτά βρίσκονται αν θέλουμε, οι δικοί μας άνθρωποι είναι το πολυτιμότερο στη ζωή!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

το νεο ετος με βρισκει χωρισμενο με 2 παιδια 9 και 5 ετων αντιστοιχα.μετα απο 15 χρονια με την πρωην μου δυστυχως η ευτυχως φτασαμε στο χωρισμο εγω στα 37 και εκεινη στα 32.υπεραγαπω τα παιδια μου και θελω το καλυτεο για αυτα.εγω πλεον ζω σε αλλη πολη 250 χλμ μακρια τους και τα βλεπω καθε δευτερο Σ/Κ.ο μισθος μου 900 το μηνα και της πρωην 1300 το μηνα.τδυστυχως αυτο δε γινεται.ο δικηγορος μου , μου λεει οτι τα 400 ειναι ενα καλο ποσο κ για τα 2 παιδια κ οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωνω λιγοτερα.ζητησα τη γνωμη απο αλλους 3 δικηγορους κ ο καθενας ελεγε τα δικα του με αποτελεσμα να μπερδευτω χειροτερα. περιμενω τη γνωμη σας.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

prepei na kaneis to kalutero gia ta paidia sou k na mporeis na tous prosfereis oti mporeis kalutera oxi mono oikonomika, den tha htan kaluterh lush na miwnes ta xiliometra gia na mporeis na ta blepeis poio polu? oso pernoun ta xronia k h apostash paramenei toso poio makria sunenthimatika tha einai ta paidia, elpizw na mhn xwrisate asxhma giati oi perissoeteroi xwrizoun k bazoun logia sta paidia tous, kanontas ta na niwthoun eleina!

k kati akoma se osous xwrizoun,,, thelete na xwrisete? dikaioma sas, mhn emplekete ta paidia gia opoiadipote apofash pernete, mhn mionete ton patera/mhtera epeidh eseis den thelete oute na ton blepete. Pote ma Pote mhn kathgorite sta paidia ton proin sintrofo epeidh xwrisate k eiste se mia duskolh fash,diki sas htan h apofash den sas piese kaneis na xwrisete , k telos ,,,

 

den mporeis na misiseis kapoion pou efuge apo to spiti sou ,giati exei afisei to allo tou miso sth zwh sou!

 

to paidi sas!! to opoio einai se polu poio duskolh moira/thesh apoti eseis .. :) ( den anaferomai se akrees periptwseis opos kakopoihsh)

Link to comment
Share on other sites

 

kati pou ksexasa, ksekinas straba file m me to na les oti ta 400?pou prepei na dineis einai polla me bash tou misthou sou, ean den ftanoun, na piaseis k mia deuterh douleia k na ta katafereis kalutera.. (etsi ki allios tha exeis apiro eleuthero xrono) etsi opos to eipes einai san na les oti h proin sou pou pernei 1000? pernei TA lefta k mporei na sintirisei ta paidia monh ths,,

ean den eixes xwrisei k h gunaika sou anagkazotan na katsei spiti, ta 400 ? pou les twra, tha ta edines is diploun,

 

k na sou po nomizeis oti h gunaika sou me 1000? mporei na prosferei sta paidia :

fai,nero,fos,rouxa,papoutsia,spoudes,diaskedash, ,,,,,,,,,,,,,,,, ???

ean pisteyeis oti ta 400 pou deineis einai polla tote den exw ti na pw,

 

prosekse mono mh gineis o "mpampas tou sabbatokuriakou" kalo ksekinhma!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, Ν76 σε ευχαριστώ για το μήνυμα βέβαια δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω κάτι ίσως τα έσβεισε μόνος/η. Δεν πειράζει το ήξερα ότι διαβάζει αυτό εδώ το τόπικ έτσι και αλλιώς. δεν κρύβομαι σκασίλα μου. έχω ακούσει άπειρες φορές να λέει δεξιά και αριστερά ότι δεν φταίει αυτός που φτάσαμε εδώ! ότι δεν είμαι νοικοκυρά, κ.α. ελπίζω έτσι να βρίσκει δίκιο για τον εαυτό του. άλωστε εγώ ξέρω πως ο χρόνος θα δείξει και να δω τότε τι θα έχει να πει. όταν εγώ έχω πάντα τα παιδιά μου στην τρίχα, όταν δεν τους λείπει ΠΟΤΕ τίποτα και το σπίτι μου είναι πάντα γεμάτο και έτοιμο να υποδεχτεί τον οποιοδήποτε για φαγητό, παιχνίδι (φίλοι εννοώ που έχουν παιδάκια). Και το συμαντικότερο ο ίδιος είναι όπως ήταν και πάντα δηλαδή ΑΠΩΝ.- Χρήματα δεν έχει δώσει ποτέ ως τώρα για τα παιδιά του και εδώ έχει την ίδια άποψη με τον φίλο παραπάνω δεν έχει λέει, δεν βγαίνει εγώ έχω και γενικά ότι ακριβώς λέει και ο φίλος παραπάνω. Και ναι είναι αλήθεια εγώ έχω, έχω τον μισθό μου (1000?) και δίνω 400 στην νταντά, 400 ενοίκιο, 50 το λιγότερο κοινόχροιστα, άλλα τόσα σε δεή, νερό, βενζίνη, φαγητό? Και όμως βγαίνω, πως? με προκαταβολές, με εκμηδένιση των προσωπικών μου εξόδων και κοινηγώντας ότι υπάρχει σε επιδόματα... Το συμπέρασμα μου είναι ότι είμαι πολύ ευτυχησμένη μα πάρα πολύ. Εχω ηρεμία στην ψυχή μου και αυτό παιρνάει στα παιδιά μου έχω την αγάπη τους έχω τα πάντα!

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όσο για τον φίλο παραπάνω που λέει ότι δεν βγαίνει πραγματικά λυπάμε φίλε που σκεφτεσαι και εσύ έτσι. φένεται πως βάζεις και εσύ πάνω απ τα παιδιά σου τον εαυτό σου ΚΡΙΜΑ. φένεται πως δεν έχεις βάλει σωστές προτεραιότητες και συγνώμη κιόλας για το θάρος που πείρα να σου απαντήσω αλλά ζήτησες γνώμες νομίζω. εγώ προσωπικά δεν ξέρω τι θα πει προσωπική ζωή ούτε καν ξεκούραση το μόνο που θέλω είναι να είναι καλά τα παιδιά μου και αν νοιάζομαι για μένα το κάνω μόνο και μόνο για να μπορώ να τα φροντίζω. Για μπες για λίγο στην θέση της πρώην σου είναι εύκολο νομίζεις να μεγαλώνει μόνη της δύο παιδιά? Και μην πεις πως ήταν επιλογή της γιατί σε αυτό είμαι κάθετη. Κανένας δεν κάνει παιδιά με σκοπό να τα μεγαλώσει μόνος του, κανείς δεν φτιάχνει οικογένεια με σκοπό να την διαλήσει, όλοι ξεκινάμε με την καλύτερη προοπτική στην διαδρομή σταβόνουν πολλά. Εμένα το όνειρό μου ήταν και είναι ακόμα δηλαδή γιατί όχι Η ΤΕΛΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, το ειδανικό ζευγάρι πρότυπο για τα παιδιά μέσα στη θαλπωρή και την ζεστασιά και η αγάπη να ξεχυλίζει από παντού. συγνώμη αν σας κούρασα αλλά έχω τόσα να πω τόσα που δεν λέγονται ....

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτα.....απλα ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ....δε μας κουραζεις!

 

400 εεεεεε.......

 

με σπιτι δικο μου εβαλα κατω τα εξοδα και ειναι 1500+++++

600 μονο το ΣΜ......εκτος και αν δεν εχετε πανες.....τυχερε!!!!!

δεν σας εβαλα μεσα ουτε νταντα ουτε ΤΕΒΕ.......

εβαλα μεσα και ενα 200αρι για σερβις του τουτου......συγγνωμη εεεεε

αυξησα τα εξοδα αλλα ετσι ειναι, ολο και κατι χαλαει.......

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εβαλα μεσα και ενα 200αρι για σερβις του τουτου......συγγνωμη εεεεε

αυξησα τα εξοδα αλλα ετσι ειναι, ολο και κατι χαλαει.......

 

Τα τελη κυκλοφοριας δεν εβαλες.......αλλα κι αυτα....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα αυτος ηταν αλλος μηνας ευτυχως!!!!

Αμα ερθει και η ΔΕΗ και τα συναφη......

Τα μετρησα κανα τριμηνο και μετα ειπα αει σιχτηρρρρρρρρ

Παω Τζαμπο να παρω τιποτα να ξεσκασω!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα παμε κατα τις 20 00 γιατι ο Αγιος Βασιλης μας εφερε το ιδιο παιχνιδι διπλο!!!

Ας μη ξεφευγω απ το θεμα!!!!

Μαργαριτα εχω διαβασει το θεμα σου απο την αρχη και το παρακολουθω!Το μονο που εχω να σου πω ειναι ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!Και σε ολες τις μανουλες που μεγαλωνουν μονες τους τα παιδια τους......αλλωστε μανα ειναι μονο μια....και ποτε δεν ξερεις.....

ισως καποια μερα βρεθω κι εγω στη θεση σου!!!!!!

Καλη Χρονια και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια τον φαγατε τον ανθρωπο. με 900 ευρω μισθο ειναι δυνατον να δινει τα 400 διατροφη???ειναι πολλα! για σκεφτειτε λιγο...400 διατροφη και αλλα 100 οταν τα εχει αυτος παμε 500. μενουν 400 για φαγητο νοικι κοινοχριστα κτλ. ειναι δυνατον να ζησεις???ε οχι. μην τρελαθουμε κιολας. εγω πιστευω πως αν επερνε καλυτερο μισθο δεν 8α τον ενοιαζε ποσα θα δινει. απλα ο ανθρωπος ειπε τον βασανο του το αγχος του για το πως 8α τα βγαλει περα

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια τον φαγατε τον ανθρωπο. με 900 ευρω μισθο ειναι δυνατον να δινει τα 400 διατροφη???ειναι πολλα! για σκεφτειτε λιγο...400 διατροφη και αλλα 100 οταν τα εχει αυτος παμε 500. μενουν 400 για φαγητο νοικι κοινοχριστα κτλ. ειναι δυνατον να ζησεις???ε οχι. μην τρελαθουμε κιολας. εγω πιστευω πως αν επερνε καλυτερο μισθο δεν 8α τον ενοιαζε ποσα θα δινει. απλα ο ανθρωπος ειπε τον βασανο του το αγχος του για το πως 8α τα βγαλει περα

 

 

Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι χωρισμένοι (άντρες) σκέφτονται το πως θα τα βγάλει πέρα ο ευατούλης τους και όχι πως θα μεγαλώσουν σωστά τα παιδιά τους ή εστω να συνεισφέρουν οικονομικά..

Τα παιδιά τα έχει η μαμά...ας δουλέψει ο κύριος λοιπόν σε δυο δουλειές να τα βγάλει πέρα...κι ας μηδενίσει τα προσωπικά του έξοδα όπως κάνουν κι όλες οι χωρισμένες ή οι άγαμες μητέρες....ας πάρει από τη μάνα του...

Δε ρώτησε ποτέ κανένας πως τα βγάζει πέρα μια χωρισμένη.....άσε που σε γνωστή μου έτυχε να της χρωστάει διατροφή ο πρώην κι ενώ έλεγε πως δεν είχε (ενδιαφέρον για τα παιδιά μηδέν όπως οι περισσότεροι χωρισμένοι (άντρες),ταυτόχρονα αγόραζε ένα κονσερβοκούτι κάμπριο για να μοστράρεται για γαμπρός....

Βγάλτε συμπέρασμα δηλαδή...

Όπως λοιπόν μια μάνα κάνει τα πάντα για τα παιδιά της αν ο άλλος θέλει να λέγεται πατέρας ας κόψει τον απαυτό του να συνεισφέρει....

Link to comment
Share on other sites

σωστή σε βρίσκω και εγώ μαζί σου άλλα τι να κάνουμε που πρέπει να πηγαίνουμε όλο πάσο για να έχουν και τα παιδιά "καλή εικόνα" του πατέρα...

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...