Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Alexandra77

Recommended Posts

Φυσικα δεν τον δικαιολογω κι ας του εδωσα την ευκαιρια (που γνωριζει οτι ειναι η τελευταια) να αναγνωρισει τα λαθη του (κι εγω τα δικα μου) κι ελπιζω μεσα στο παρον που ζουμε και στο μελλον να τα παμε οσο καλυτερα μπορουμε χωρις την βια που δεν μας βγαζει πουθενα.

 

Alexandra χαίρομαι πού επανήλθες καταρχίν στο φόρουμ , που κράτησες τελικά το μωρό σας και που σε βλέπω αποφασισμένη & δυνατή!

 

Ευχομαι να ειστε μαζι & αγαπημένοι! Με το καλό το μωρό σας! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σιγουρα η καλυτερη επιλογη ηταν να κρατησω το μωρακι που το ηθελα απ την αρχη κι ας επεμεναν απ το οικογενειακο μου περιβαλλον να μη το κρατησω και γι αυτο επηρεαστηκα εκει τι θα κανω ομως παντα το ηθελα βαθια μεσα μου.

Τωρα που οσο μεγαλωνει και κλωτσαει δυνατα μεσα μου χαιρομαι ακομα πιο πολυ με την αποφαση μου... :D

.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να σας ευχαριστησω ομως μεσα απ τα βαθη της καρδιας μου που με στηριξατε ολο αυτο το καιρο κι ας μη διαβαζα τι γραφατε κατα καιρους.

 

Χιλια ευχαριστω! :lol::P:D

.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τα καλυτερα ερχονται τωρα με το νινακι :D

θα δεις ποσο ωραια θα αισθανεσαι ειναι οτι καλυτερο μπορει να συμβει σε καθε γυναικα, :D κ οταν θα δεις το νινι σου τοτε θα δεις οτι εκανες την καλυτερη επιλογη :wink:

ευχομαι να φτιαξουν ολα τα πραγματα σε ολους τους τομεις στην ζωη σου.Με το καλο να γεννησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Alexandra χαίρομαι πού επανήλθες καταρχίν στο φόρουμ , που κράτησες τελικά το μωρό σας και που σε βλέπω αποφασισμένη & δυνατή!

 

Ευχομαι να ειστε μαζι & αγαπημένοι! Με το καλό το μωρό σας! :D

 

:D:D:D:D:D:D:D

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο και "μ'εναν πονο", που λενε!

 

Ελπιζω ο αντρας σου να εξακολουθει να εχει συνεδριες με ψυχολογο, γιατι πρεπει οπωσδηποτε να μαθει να χειριζεται το θυμο του. Ειδικα οταν το μωρο μεχρι να σαραντησει μπορει να βαλει σε δοκιμασια τον "οξυθυμο" χαρακτηρα του, οπως τον χαρακτηρισαν οι ψυχολογοι. (λογω αϋπνιας, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η καλυτερη επιλογη ηταν να κρατησω το μωρακι που το ηθελα απ την αρχη κι ας επεμεναν απ το οικογενειακο μου περιβαλλον να μη το κρατησω και γι αυτο επηρεαστηκα εκει τι θα κανω ομως παντα το ηθελα βαθια μεσα μου.

Τωρα που οσο μεγαλωνει και κλωτσαει δυνατα μεσα μου χαιρομαι ακομα πιο πολυ με την αποφαση μου... :D

Αλεξάνδρα ότι είπαμε ( και πρώτος και καλύτερος εγώ) τα είπαμε για να βοηθήσουμε κάποιον που ζητούσε βοήθεια .

Εσύ πήρες την αποφασή σου και πλέον η βοηθειά μας περισεύει :lol: .

Αυτό που χρειάζεσαι είναι να προσέξεις το εαυτό σου , να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου και να πάνε όλα καλά για να το δεις να μεγαλωνει όπως αυτό θα αποφασίσει :wink:

 

Εμείς θα συνεχίσουμε να διαφωνούμε όπως και σε πολλά άλλα θέματα..............έχω κάτι ενστάσεις περί μαγειρικής τελευταία......αλλά θέλω χρόνο :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα συνεχίσουμε να διαφωνούμε όπως και σε πολλά άλλα θέματα..............έχω κάτι ενστάσεις περί μαγειρικής τελευταία......αλλά θέλω χρόνο :roll:

 

:lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς θα συνεχίσουμε να διαφωνούμε όπως και σε πολλά άλλα θέματα..............έχω κάτι ενστάσεις περί μαγειρικής τελευταία......αλλά θέλω χρόνο :roll:

 

:lol::lol::lol:

 

αν δεν εχεις ενστάσεις και εσυ Almak .... σαν ειδικός του χώρου :D , ποιός θα έχει ;

άντε για βρες λίγο χρόνο , ...... γιατι εγω προσωπικά την υσηχία στην κουζίνα δεν την αντέχω.... :lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα συνεχίσουμε να διαφωνούμε όπως και σε πολλά άλλα θέματα..............έχω κάτι ενστάσεις περί μαγειρικής τελευταία......αλλά θέλω χρόνο :roll:

 

:lol::lol::lol:

 

αν δεν εχεις ενστάσεις και εσυ Almak .... σαν ειδικός του χώρου :D , ποιός θα έχει ;

άντε για βρες λίγο χρόνο , ...... γιατι εγω προσωπικά την υσηχία στην κουζίνα δεν την αντέχω.... :lol:

Έτσι ..τα καλά τα πικάντικα :lol::lol::lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα χαίρομαι πολύ για σένα! όσο για τις αποφάσεις σου κανείς δεν σε κρίνει κορίτσι μου! Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα μου χαίρομαι που επέστρεψες.

 

Εύχομαι να έχεις μία πολύ καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να φέρεις στο κόσμο το μωράκι σου!

 

Όσο για την επιλογή του συζήγου σου να είστε και πάλι μαζί προς Θεού δεν θα σε κράξουμε, εσύ αποφασίζεις για τη ζωή σου! Να ευχηθώ μόνο να είστε καλά και ήρεμα μαζί.! Τα παιδιά χρειάζονται εκτός από τη μαμά και τον μπαμπά και ένα ήρεμο οικογενειακό περιβάλλον.

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς θα συνεχίσουμε να διαφωνούμε όπως και σε πολλά άλλα θέματα..............έχω κάτι ενστάσεις περί μαγειρικής τελευταία......αλλά θέλω χρόνο :roll:
:lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρα καλως ηρθες και παλι!!!

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

με το καλο το μωρακι σου!!!!

Θα ερθεις στην συναντηση????

 

Γεια χαρα κ ευχαριστω Νινετα!

 

Ποια συναντηση? Εχασα πολλα επεισοδια εδω! Μαλλον οχι λογω οτι βρισκομαι εκτος Αθηνας και μενω επαρχια οποτε.... γραψτε μου μια περιληψη...! :P Φιλακια!

.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κριμα....

Αν πας στις συναντησεις των μελων θα μαθεις ολα τα νεα μας :D

Δες, μπορει να γινει καποια συναντηση στα μερη σου και να εχεις την ευκαιρια να γνωρισεις απο κοντα πολλες μαμαδες και φυσικα....παιδακια που αργοτερα θα γινουν τα φιλαρακια του δικου σου παιδιου!

Ακομα μπορει να εισαι στην Αθηνα σε καποια απο τις επομενες συναντησεις και να καταφερουμε να γνωριστουμε απο κοντα,οπως εγινε σημερα με την Αφροδιτη που μας ηρθε απο την Πατρα!!!

Ειναι ομορφο να γνωριζεις μαμαδες τελικα οσο πιο πολλες τοσο πιο καλα :wink::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται οταν ο συζυγος απλωνει χερι στην εγκυο γυναικα του?

 

Να προχωρησει στην εγκυμοσυνη η να το ριξει?

 

Αξιζει να φερει το μωρο στο κοσμο στην δυστυχια μιας και τα γονιδια ολα με τα νευρα και ψυχολογικα προβληματα κληρονομουν στο παιδι?

 

Αν μπορειτε βοηθηστε... Ευχαριστω

 

 

Γεια σου αλεξανδρα,εγω θα σου ελεγα να συμβουλευτεις τον γιατρο για να προσφυγει στο χαμογελο το παιδιου και στης κοινωνικες υπηρεσιεςς η στον εισαγγελεα και με την πρωτη ευκαιρια να διαλυθει αυτο το γαμο.

Το αν θελει καποιο ατομο να προχωρισει στην εγκυμοσυνη εινα αν θελει να εχει παιδι απο αυτο τον ανδρα και αυτος να ειναι αυριο πατερας του παιδιου που θα το σπαει στο ξυλο.

Εξαλου μια εγκυμοσυνη δεν μπορει να διακοπει εαν εχουν περασει 3 μηνες.

Η καλυτερη συμβολη ειναι να παρει το ατομο 1056 και να ζητησει βοηθεια.

Σε αυτη την περιπτωση πρεπει να εμπλακει η δικαιοσυνη

φιλικα λίλη...

DSC00187.jpg Γ.Π+Λ.Ο <3
Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα χαίρομαι πολύ για σένα! όσο για τις αποφάσεις σου κανείς δεν σε κρίνει κορίτσι μου! Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Συμφωνώ και στέλνω τις καλύτερες ευχές για μια υπέροχη εγκυμοσύνη και μια εύκολη και γλυκιά γέννα!!!!Τα καλύτερα Αλεξάνδρα μου γιατί νομίζω πως γυναίκες δυνατές σαν κι εσένα τα αξίζουν!!!!!!!Θα χαιρομαστε να σε έχουμε από εδώ και πέρα στην όμορφη παρέα μας!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα (είμαστε συνονόματες) σου εύχομαι ό,τι καλύτερο μπορεί να τύχει σε έναν άνθρωπο...τα καλύτερα για το μέλλον με τον άντρα σου και το μωράκι σας :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενη ερωτηση ελεγα οτι τιποτα δεν ειναι απολυτο! αυτο ομως καλη μου ειναι και ειναι απαραδεκτο. ανατριχιαζω... σκεψου τον εαυτο σου σκεψου το παιδι σου. μην μεινεις με εναν τετοιο "ανθρωπο". ειναι κριμα. θα θελα να ορμηξω μεσα απο τον υπολογιστη να ερθω σπιτι σου να του πω δυο λογακια.. ειναι θρασυδειλος να παει να κανει τον νταη σε καποιον στο μεγεθος του. μα στην εγκυο γυναικα του? σηκω φυγε καλη μου.. οσο για την εκτρωση οτι και να κανεις θα ειναι σωστο. απλα μη βιαστεις αυτο μονο!

αν και τωρα πια που γραφω το μην. θα εχεις ηδη αποφασισει

Link to comment
Share on other sites

χμ οντως αποφασισες..σε ειδα χαρουμενη... ελπιζω να μεινεις ετσι για παντα...η ευτυχια δεν χαριζεται κερδιζεται και σιγουρα εσυ το ξερεις καλυτερα... καλη τυχη καλη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Συγνωμη που το ξανανεβαζω αλλα εχω... νεα!

Τελικα χωρισαμε λογω ξυλοδαρμου που ποτε δεν σταματουσαν ολο αυτο τον καιρο... Μετα τα τελευταια νεα που σας εχω γραψει, πιστευα οτι εκει πηρε τελος η βια, ελα ομως που 7 μηνων εγκυος σηκωσε παλι χερι κι εγω δεν το ειπα σε κανεναν επειδη πιστευα οτι με την ελευση παιδιου μας θα ηρεμουσε κι ελεγα σιγα μη με χτυπησει μπροστα στο παιδι μας κτλ... χειροτερος εγινε!

Μετα την γεννηση παιδιου, 20 ημερων που ηταν ξυλο, μετα 40 ημερων παλι ξυλο, καθε 2 μηνες ξυλο... μεχρι που τον χωρισα τελικα μετα το Πασχα καταφευγοντας στους δικους μου, μη αντεχοντας αλλο! Φυσικα ζητησα διαζυγιο κ καναμε συναινετικο (ευτυχως!) κ τον βλεπει 2 φορες την βδομαδα.

Τι κι αν χωρισαμε 8 μηνων που ηταν το παιδι? Καλυτερα νωρις να μην βιωνει ολη αυτη την ψυχολογικη βια. Τον μπαμπα του παντα θα τον βλεπει, ποτε δεν θα αρνηθω στο παιδι μας να μη βλεπει τον μπαμπα του, θελω να χει τις καλυτερες σχεσεις μαζι του.

Μπορει να μετανιωσα ολα αυτα τα χρονια, (επρεπε να χα σταματησει την σχεση 2 χρονια πριν) αλλα δεν εκτιμησε (μαζι με τους γονεις του) την ολη προσπαθεια που ειχα κανει στον να τον αλλαξω προς το καλυτερο ανθρωπο κι εκεινος ηταν παντα καθετος...

Τελειωνοντας, χαιρομαι που πηρε τελος η σχεση μας, ηρεμησα τελειως και δεν θελω να με λυπηθειτε κι ουτε να μου δωσετε τα συγχαρητηρια (τα δινω εγω στον εαυτο μου) αλλα ισως μπορεσω να δωσω ενα μηνυμα στις υπαρχοντες κακοποιημενες μητερες ανεξαρτητος ηλικιας...

Καμια δεν ειναι μονη!

.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...