Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανάποδα παιδικά καθίσματα


Recommended Posts

Σωστα τα εχεις καταλαβει.....εγω θα σου πω για το maxi cosi mobi ....νομιζω οτι χωραει στο yaris αφου θα το βαλεις και στο μπροστινο καθισμα,τωρα οσον αφορα το υψος,ναι ειναι ψηλο,κι εγω γι αυτο το πηρα για να βλεπει το παιδι λιγο εξω.Εχει θεσεις ανακλισης και δεν γυρναει μπροστα.Δεν υπαρχει Ελλαδα,μπορεις να το παρεις απο το carseat.se αλλα και να ρωτησεις ο,τι θελεις τον Χοκαν που ειναι οπως λενε τα κοριτσια εξυπηρετικοτατος.

Ελπιζω να βοηθησα....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 942
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φλόρα σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

ψάχνω κι εγώ για ανάποδο καρεκλάκι, τι λετε για το besafe x3 isofix?

και ποια η διαφορά του με το izi combi, ξέρετε να μου πείτε?

 

Ζουζουνελ έμαθες τελικά την διαφορά τους?

 

για το αν το αυτοκίνητό μας έχει Isofix ή όχι:

2. Υπάρχει ενδεχόμενο το αυτοκίνητο να μην έχει isofix, αλλά να μπορεί να δεχθεί τους αντάπτορες. Για παράδειγμα, το δικό μου αυτοκίνητο (focus II) βγήκε από τη γραμμή παραγωγής πριν γίνει υποχρεωτική η τοποθέτηση isofix. Έχει όμως υποδοχές. Πώς το έμαθα; Επισκέφθηκα την αντιπροσωπεία (για να είμαι σίγουρος) και ρώτησα. Ενημερώθηκα και ρώτησα να μάθω αν μπαίνει και πόσο στοιχίζει. Ναι, μπαίνει και το κόστος είναι αμελητέο... αν θυμάμαι καλά, κάτω από 20 ευρώ.

!

 

Εξαιρετικά χρήσιμη η πληροφορία σου!! Το καινούριο αμάξι του άντρα μου είναι focus station του 2006. Επικοινώνησα σήμερα με την αντιπροσωπεία και μου το επιβαβαίωσαν ότι γίνεται. Βέβαια, μου είπαν ότι το κόστος με τα εργατικά θα φτάσει περίπου 50€.

Οπότε τώρα που θα βάλουμε και στου άντρα μου το αμάξι isofix, θα μπορώ να κοιτάω για καθισματάκι isofix.

 

Οπότε συνεχίζω με λιγότερες απορίες και ελπίζω σε απαντήσεις σας:

1. Φαντάζομαι ότι όσα έχουν βάση isofix, μπορούν να δεθούν στο μπροστινό κάθισμα μόνο με την ζώνη, σωστά?

2. Δεν βρίσκω το besafe iZi Combi στο carseat.se. Αν υπάρχει εκεί, μπορεί κάποιος να με ξεστραβώσει? Αλλιώς πού αλλού θα μπορούσα να το δω μέσω internet για πιο οικονομικά?

3. Κάποιος από εσάς που ήδη έχει το besafe iZi Combi X3 ISOfix , μπορεί να μου πει αν ξαπλώνει (sleeping position) και αν είναι αρκετά ψηλό (θα μπορεί να χαζεύει καθόλου έξω)?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι μετά από καιρό! Είχαμε πει να αλλάξουμε αυτοκίνητο οπότε αναβάλλαμε την αγορά του καθίσματος αλλά αποφασίσαμε τελικά να το κρατήσουμε λίγο ακόμη. Έτσι ήρθε η ώρα του καθίσματος. Εκεί που είχαμε αποφασίσει όμως το maxi combi ο άντρας μου θέλει ξανά το multi tech. Έχω τις εξής απορίες για όποιον το έχει αυτό το κάθισμα:

1. Το μωρό βλέπει θέα;

2. Επέιδή δεν έχει ανάκλιση κοιμάται καλά το μωρό; Το κεφάλι μήπως γέρνει μπροστά;

3. Τα πόδια μπροστά έχουν χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε το BeSafe Izi Combi X3, πέρα από το ότι είναι καταπληκτικό κάθισμα όσον αφορά την ασφάλεια που παρέχει, έχει το μεγάλο ατού σε σχέση με τα άλλα ότι αν για κάποιο λόγο δεν μπορείς πλέον να το χρησιμοποιείς κοιτάζοντας προς τα πίσω (με isofix), το γυρίζεις μπροστά (με ζώνη). Που σημαίνει ότι αν π.χ. κάποια στιγμή στα 2,5 ή στα 3 το παιδί δυσανασχετεί πολύ δεν το καταργείς και παίρνεις άλλο, απλά το γυρίζεις. Επειδή κανένας μας δεν ξέρει πώς θα του βγει το rear facing μετά από κάποια ηλικία, καλό είναι να μην χάσουμε και όλα αυτά τα χρήματα. Είναι αρκετά ακριβό, αλλά το πήρα από το αγγλικό site http://www.paulstride.com, αρκετά πιο φτηνά από την επίσημη τιμή εδώ και γενικά επειδή το κοίταξα αρκετά στο ίντερνετ, η καλύτερη τιμή που βρήκα εγώ και να μπορούν να το στείλουν Ελλάδα είναι 290 λίρες (περίπου 335 ευρώ) και μεταφορικά 45 λίρες, σύνολο περίπου 388 ευρώ. Δηλαδή περίπου 100 ευρώ φτηνότερα από τα 490 ευρώ που πωλείται εδώ σε επίσημη τιμή (δεν ξέρω τι εκπτώσεις μπορεί να έχει κάποιος). Τα μεταφορικά είναι αρκετά γιατί είναι τεράστιο κουτί και βαρύ. Επίσης στο άμαζον (το αγγλικό) που το είχαν, αν θυμάμαι καλά λίγες λίρες πιο ακριβό δεν το έστελναν Ελλάδα.

Το κάθισμα είναι εξαιρετικό (πού να δείτε το βρεφικό που έχουν, έπαθα πλάκα) είναι πολύ ψηλό και κοιτάει το παιδί κανονικά από το παράθυρο, παρήγγειλα και τον καθρέφτη της ίδιας εταιρείας και βλέπω το παιδί μια χαρά (από το αμαζον γιατί δεν τον είχαν εκεί που πήρα το κάθισμα). Αν πάρετε καθρέφτη πάρτε αρκετά μεγάλο γιατί αλλιώς δεν θα βλέπετε τίποτα, εγώ είχα βρει εδώ έναν μικρό στην αρχή, αλλά την πάτησα.

Έχει θέσεις ανάκλισης, μην φανταστείτε ότι ξαπλώνει πολύ, δεν νομίζω ότι γίνεται κάτι τέτοιο κατασκευαστικά σε αυτήν την κατηγορία καθισμάτων, είναι άνετο για να κοιμηθεί πάντως το παιδί, ο μικρός μου συνέχεια κοιμάται.

Χώρο στα πόδια έχει ακόμα για να ακουμπήσουν στο κάθισμα, ο δικός μου τώρα είναι 14 μηνών με κανονικό ύψος.

Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katerin@ ευχαριστούμε πολύ!! Εμένα μου έλυσες όλες τις απορίες μου. Θα πάω να το δω πώς ταιριάζει στο δικό μου αμάξι (που είναι πιο μικρό) και αν είναι θα το παραγγείλω από έξω. 100€ δεν είναι και μικρή διαφορά...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Κατεληξα κ εγω στο besafe izi combi x3!

Ψαχνω να δω αν θα το παρω απο σαιτ εξωτερικου ή απο μαγαζι στη σουηδια οπου ειναι ο ξαδερφος μου...

 

Απαντησετε μου σας παρακαλω αν γνωριζετε...

-Isofix εχουν ολα τα καινουρια αυτοκινητα?Ειναι δλδ πλεον υποχρεωτικο?(θα αλλαξω συντομα αυτοκινητο..)

-η κορουλα μου δεν εχει καθισει ποτε στο πισω καθισμα(εννοειτε αναποδα) μονη της.

Θεωρειται ανασφαλες το μπροστινο καθισμα-αναποδα με απενεργοποιημενο ΦΥΣΙΚΑ αεροσακο?

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

ananie νομίζω ότι από το 2006 και μετά είναι υποχρεωτικό το isofix.

το izicombi όμως δεν θα μπορείς να το βάλεις μπροστά γιατί κοιτώντας πίσω δένει μόνο με isofix και αυτό υπάρχει μόνο στα πίσω καθίσματα, όχι στο μπροστινό. Αν πάρεις άλλο κάθισμα που να κοιτάει πίσω αλλά να δένει με ζώνες, τότε φαντάζομαι ότι γίνεται, αν χωράει φυσικά

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια κοπέλα παρει ανάποδο κάθισμα που να εχει 3θυρο αυτοκίνητο?

θελω πολυ να παρω besafe αλλα οσο κιαν πηγαίνω στο αυτοκίνητό μου,το κοιτάω το ξανα κοιτάω,με τίποτα δεν βλεπω να γινετε να βαζω κ να βγαζω το παιδι απο εκει μεσα...

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μικρός μας θα κλείσει σε λίγες ημέρες τον 4ο μήνα. Προς το παρόν όλες τις μετακινήσεις με το αυτοκίνητο της κάνουμε παρέα με τον άντρα μου (εκείνος οδηγός, εγώ στο πίσω κάθισμα με το παιδί). Δεν έχω επιχειρήσει ακόμα να τον πάω βόλτα μόνη μου, διότι φοβάμαι να τον βάλω ανάποδα στο πίσω κάθισμα αφού δεν τον βλέπω, ούτε φυσικά στή θέση του συνοδηγού γιατί νομίζω ότι δεν απενεργοποιείται ο αερόσακος + ότι έχω και πλευρικούς αερόσακους και οροφής. Η μεταφορά γίνεται με ένα κουβαδάκι που είχαμε πάρει που δένει με την ζώνη ασφαλείας. Τώρα όμως ο μικρός έχει μεγαλώσει αρκετά και ίσα ίσα που χωράει σε αυτό. Ακόμα δεν έχουμε τοποθετήσει το κανονικό κάθισμα αυτοκινήτου bebe confort iseos -αν και είναι από νεογέννητα-. Μήπως ήρθε ο καιρός να τον βάλουμε εκεί ?

Εχει κανείς το συγκεκριμένο να μου πει εντυπώσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μας θα κλείσει σε λίγες ημέρες τον 4ο μήνα. Προς το παρόν όλες τις μετακινήσεις με το αυτοκίνητο της κάνουμε παρέα με τον άντρα μου (εκείνος οδηγός, εγώ στο πίσω κάθισμα με το παιδί). Δεν έχω επιχειρήσει ακόμα να τον πάω βόλτα μόνη μου, διότι φοβάμαι να τον βάλω ανάποδα στο πίσω κάθισμα αφού δεν τον βλέπω, ούτε φυσικά στή θέση του συνοδηγού γιατί νομίζω ότι δεν απενεργοποιείται ο αερόσακος + ότι έχω και πλευρικούς αερόσακους και οροφής. Η μεταφορά γίνεται με ένα κουβαδάκι που είχαμε πάρει που δένει με την ζώνη ασφαλείας. Τώρα όμως ο μικρός έχει μεγαλώσει αρκετά και ίσα ίσα που χωράει σε αυτό. Ακόμα δεν έχουμε τοποθετήσει το κανονικό κάθισμα αυτοκινήτου bebe confort iseos -αν και είναι από νεογέννητα-. Μήπως ήρθε ο καιρός να τον βάλουμε εκεί ?

Εχει κανείς το συγκεκριμένο να μου πει εντυπώσεις ?

 

είναι αυτό που περιστρέφεται, και μπορεί να τοποθετηθεί και μπρος και πίσω?

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε το BeSafe Izi Combi X3, πέρα Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!

κατερινα μας σωζεις!!! :P

σε μαυρο ομως το πηρατε? δεν θελω με τιποτα μαυρο και δεν μπορω να βρω πουθενα αλλο χρωμα...ξερει κανεις γιατι?

και μια ακομα απορια...

λεει 0-18 κιλα αλλα οπου εχω ρωτησει ολοι μου λενε απο 6 μηνων κ μετα..

ξερει κανεις τι ισχυει?

το εχει χρησιμοποιησει καποιος με μωρακι μικροτερο των 6 μηνων να με βοηθησει?

ευχαριστωωω

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κι εγω.....θα παρουμε το be safe izi sleep 0-13kg.

H απορια μου ειναι εαν το εχει παρει καποια απο εσας και μεχρι ποιο μηνα του μωρου θα το χρησιμοποιησω!Λεει εως 13κιλα.....ποσο περιπου μηνων θα ειναι το παιδι???

Link to comment
Share on other sites

κατια μεχρι 1 ετους.

αλλα πηγαινει αναλογα με το βαρος κ το υψος του παιδιου...

αν περισσευει το κεφαλι του παιδιου το αλλαζεις νωριτερα...........

αληθεια απο που θα το παρετε?

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατερινα πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου. κι εγω στο bs izi combi x3 isofix κατεληξα. θα παω ομως να το δω απο κοντα αν χωραει στο yaris μου.

δειτε κι εδω: http://www.prams-pushchairs.co.uk/besafe-izi-combi-x3-isofix-rear-facing-seat-blackalcantara-p-620.html. το βρηκα με προσφορα το 290 λιρες + 35 μεταφορικα .Στο http://www.paulstride.co.uk που το πηρες εχει σημερα 310 λιρες + 50 μεταφορικα. στην ελλαδα το βρηκα στο http://www.mobo.gr που ειναι στη μεταμορφωση με τιμη 509,9 €, στη λαρισα στο http://www.ntosas.gr/izi-combi-x3-isofix.html με 450 € και στο http://www.anatello.gr στο ιλιον το βρηκα με 499 €

as1cET50g410010MzA1OTAzZHwxNTM5OGRifG15IGxpdHRsZSBwcmluY2UgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

κατια μεχρι 1 ετους.

αλλα πηγαινει αναλογα με το βαρος κ το υψος του παιδιου...

αν περισσευει το κεφαλι του παιδιου το αλλαζεις νωριτερα...........

αληθεια απο που θα το παρετε?

 

 

Ααα...πολυ ωραια!!!!

Λοιπον αρχικα το ειχα βρει σε αυτο το site http://www.bumpto3.com/search.aspx?searchKEY=besafe&x=25&y=8 ,αλλα δεν στελνουν Ελλαδα!!Και ειχε πολυ διαφορα στην τιμη!!:(

Πηρα τηλ στην mobo..... http://www.mobo.gr/eshop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=34&Itemid=10034&vmcchk=1&Itemid=2

και μου ειπαν οτι μπορω να το προμηθευτω απο το καταστημα ΛΗΤΩ στο Περιστερι ή στον Αλιμο!Μου ειπαν 230 ευρω!!!

Μαλλον απο εκει θα το παρουμε εαν δεν το βρουμε καπου πιο φθηνα!!

Το βρηκα και εδω... http://www.ntosas.gr/kathismata-autokinitoy-car-seats/group-0.html και το εχει 219 ευρω,αλλα δεν ξερω τα μεταφορικα ποσο θα στοιχισουν!!!Ξερετε μηπως??

Παρεπιπτοντως μηπως το εχει βρει καμια σας σε κανενα αλλο site που να στελνουν Ελλαδα??????

Link to comment
Share on other sites

Το κουβαδίνι που τον βάζουμε τώρα είναι αυτο, αλλά μου είπαν ότι μέχρι ενός έτους θα πρέπει να το έχουμε να κοιτάζει ανάποδα. Και μέχρι τότε πως θα τον βλέπω κατά τη μεταφορά ?

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10402&itmid=1291528

Link to comment
Share on other sites

κατερινα μας σωζεις!!! :P

σε μαυρο ομως το πηρατε? δεν θελω με τιποτα μαυρο και δεν μπορω να βρω πουθενα αλλο χρωμα...ξερει κανεις γιατι?

και μια ακομα απορια...

λεει 0-18 κιλα αλλα οπου εχω ρωτησει ολοι μου λενε απο 6 μηνων κ μετα..

ξερει κανεις τι ισχυει?

το εχει χρησιμοποιησει καποιος με μωρακι μικροτερο των 6 μηνων να με βοηθησει?

ευχαριστωωω

 

απ'οτι ξερω στο λενε αυτο γιατι τα καρεκλακια καλο ειναι να μην εχουν μεγαλο ηλικιακο ευρος κι ενα μικρο μωρακι ισως να χανεται εκει μεσα.Οι κατηγοριες ειναι 0-13 και η επομενη 9-18.Βεβαια πολλοι το εχουν αγορασει για να μην αλλαζουν καρεκλακια μεχρι τα 18 κιλα και πιθανον να ειναι ευχαριστημενοι...θα σου απαντησουν εκεινοι ως προς αυτο!

Link to comment
Share on other sites

KATIA δες εδω...

http://www.lullabys.co.uk/shop/erol.html#1X0

 

στελνει Ελλαδα,εχω ψωνισει (αν μαθεις μεταφορικα για το συγκεκριμενο,στειλε μου πμ σε παρακαλω)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο το πήραμε το izicombi, δεν το βρήκα να το στελνουν σε άλλο χρώμα, ενώ μια φίλη που το πήρα από Ελλάδα το πήρε σε κόκκινο.

Όσο για το αν κάνει για νεογέννητο, προσωπικά δεν θα το έπαιρνα κορίτσια γιατί δεν ξαπλώνει ιδιαίτερα, καλύτερα το βρεφικό κι ας είναι παραπάνω έξοδο, αν μπορεί κανείς να το διαθέσει. Της BeSafe το βρεφικό που το είδα στον κατάλογο με άφησε άφωνη! Μου φάνηκε πολύ καλό! Εμείς είχαμε της Maxi Cosi και ήταν επίσης μια χαρά.

Για το 3θυρο αυτοκίνητο, μόνο αν μπαίνεις μαζί με το παιδί στο πίσω κάθισμα από την άλλη πόρτα και το βάζεις στο κάθισμα, αλλιώς αποκλείεται νομίζω εσύ απ έξω και να μπορείς να το βάλεις από την πόρτα που το έχεις δεμένο. Έχω κι εγώ Yaris 3θυρο του πατέρα μου και ξέρω το μέγεθος...Θα ανοίγεις την πόρτα του οδηγού, θα μπαίνεις μέσα με το παιδί στο πίσω κάθισμα, θα το δένεις στο κάθισμα και θα ξαναβγαίνεις. Δύσκολο αλλά όχι ανέφικτο! Δεν νομίζω πάντως ότι η δυσκολία αυτή μπορεί να σε κάνει να πάρεις κάθισμα να κοιτάει μπροστά, αν πιστεύεις ότι το προς τα πίσω είναι πιο ασφαλές. Σε κάθε περίπτωση, πήγαινε να δοκιμάσεις το κάθισμα που σε ενδιαφέρει σοτ αυτοκίνητό σου σε κάποιο μαγαζί για να δεις αν χωράει και μετά αγόρασέ το από όπου θελεις;)

13 κιλά με κανονική ανάπτυξη κορίτσια είναι πάνω από 1 έτους, ο δικός μου τώρα πρέπει να είναι γύρω στα 11 κιλά, 14 μηνών και είναι στο μέσο όρο ανάπτυξης σύμφωνα με τις καμπύλες. Αλλά είναι όντως θέμα διάπλασης, άλλα παιδιά είναι πιο ψηλά και βγαίνει το κεφάλι από πάνω οπότε δεν κάνει. Το βλέπει κανείς όμως και μόνος του, μην αγχώνεστε.

Επίσης νέες μαμάδες (πιο νέες από μένα, όχι ότι είμαι καμιά παλιά δηλαδή:mrgreen:) μην αγχώνεστε να βλέπετε το παιδί, δεν είναι εκεί το θέμα, εξάλλου τα περισσότερα όταν είναι μικρούλια στα 2 λεπτά έχουν κοιμηθεί. Πάρτε και καθρέφτη και θα είστε μια χαρά. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια, αλλά μην σκέφτεστε από την αρχή αυτές! Απλά προσέξτε να μην έχετε τίποτα σε απόσταση που να φτάνει με τα χεράκια του που να μπορεί να βάλει στο στόμα και να πνιγεί. Το πολύ πολύ να χρειαστεί να σταματήσετε κάποια φορά στην άκρη και να του βάλετε καμιά πιπίλα ή να το καθησυχάσετε. Πάντως το αυτοκίνητο λειτουργεί σαν ηρεμιστικό συνήθως:D

Κατά τα άλλα, καλές βόλτες!!!

Ο δικός μου που έχει συνηθίσει από την αρχή μια χαρά, και γενικά τον έπαιρνα και μόνη μου με το αυτοκίνητο, τώρα με το ψηλό κάθισμα ειδικά, χαζεύει έξω από το παράθυρο, και δεν τον προβληματίζει καθόλου! Ενώ μετά τον ένα χρόνο και μέχρι να του πάρουμε το καινούριο κάθισμα, δηλαδή για κανέναν μήνα, είχε αρχίσει να τσινάει στο βρεφικό, προσπαθούσε να δει έξω και δεν έφτανε, βαριόταν κλπκλπ, οπότε γκρίνιαζε, αυτό όμως δεν σήμαινε ότι ήθελε να βλέπει εμένα και άρα έπρεπε να πάρω κάθισμα που να κοιτάει μπροστά! Πολλοί γονείς πιστεύω μπερδεύουν αυτη την γκρίνια. Τώρα με το ψηλό μια χαρά! Εμενα ούτε που με φωνάζει! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια και πρέπει να τα βοηθάμε να παραμένουν απασχολημένα!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

KATIA δες εδω...

http://www.lullabys.co.uk/shop/erol.html#1X0

 

στελνει Ελλαδα,εχω ψωνισει (αν μαθεις μεταφορικα για το συγκεκριμενο,στειλε μου πμ σε παρακαλω)

 

Σου εχω στειλει πμ.

Link to comment
Share on other sites

Ααα...πολυ ωραια!!!!

 

Το βρηκα και εδω... http://www.ntosas.gr/kathismata-autokinitoy-car-seats/group-0.html και το εχει 219 ευρω,αλλα δεν ξερω τα μεταφορικα ποσο θα στοιχισουν!!!Ξερετε μηπως??

Παρεπιπτοντως μηπως το εχει βρει καμια σας σε κανενα αλλο site που να στελνουν Ελλαδα??????

 

Apo το Ντοσας εχω παρει κατι αλλο και ΔΕΝ ειχε μεταφορικα.

Ειναι απιστευτα εξυπηρετικοι!Μπορεις να κανεις την παραγγελια μεσω τηλ!

Κ παρελαβα κ την επομενη μερα!

 

 

Ουφ...Κ εγω ψαχνω να δω απο που θα παρω καθισματακι...

Να ρωτησω κ απο εδω...

Απο το http://www.paulstride.co.uk/index.php

εχει αγορασει καμια?

Εκτος απο τα 50λιρες μεταφορικα που εγραψε μια κοπελα...κατα τ'αλλα ειναι αξιοπιστο σαιτ?

 

Το περιεργο ειναι πως το besafe που θελω στη σουηδια εχει 460περιπου ευρω!:shock:

Παρα πολλα σε συγκριση με τις 310 λιρες των Αγγλων αφου ειναι σκανδιναβική εταιρεια!

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...