Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ Vs ΕΛΕΝΑ


maira77

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσιά έχω ήδη ένα κοριτσάκι κ μια παλλιδρομη κύηση , επειδή για λόγους ψυχολογικούς και οχι μόνο δεν θέλω να ξαναγεννήσω στην επόμενη (πρώτα οΘεός ) εγκυμοσύνη μου στο ίδιο νοσοκομείο (επαρχία ) και επειδή τα έχω παίξει με τα άπειρα μηνύματα (ελάχιστα για το Αττικό περισσότερα για το Έλενα) , θα ήθελα οι κοπέλες που έχετε άποψη γι΄αυτά τα 2 μαιευτήρια να μου παραθέσετε τα + και τα - των δύο, έχω θέσει το ερώτημα και σε άλλο θέμα αλλά εδώ μάλλον σκέφτηκα οτι θα το διαβάσετε περισσότερες.

Απο γιατρούς απ΄οτι έχω καταλάβει έχουν και τα δύο πολύ καλούς , τι γίνεται όμως με την υποστίριξη του θυλασμού , τις μαίες,τους υπερηχους, την αίθουσα οδυνών ,τα δωμάτια , τους αναισθησιολόγους ,την εντατική νεογνών, τους παιδίατρους , το φαγητό και οτι άλλο γνωρίζετε μεταξύ των δύο ,για να μην μακρυγορώ.

'Οτι σύγκριση μου παραθέσετε θα μου φανεί ιδιαιτέρως χρήσιμη σας ευχαριστώ εκ των προτέρω!!!!ΝΑ είστε όλες καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω που γέννησα στο Ελενα τώρα λέω να πάω στο Αττικό!!!

Πολυ βαβούρα στο Ελενα, ενας χαμός.....η εισαγωγή μαύρο χαλι! Τα χειρουργεία σαν χειρουργεία...εντάξει το δωμάτιο των ωδίνων ήταν οκ. Έμεινα σε δίκλινο και μονόκλινο και τα δωμάτια ήταν μια χαρά. Το φαί μάπα γενικότερα αν και είχαν κατι ωραίες κρεμούλες :)

Το τμημα θηλασμού για τα μπάζα! Μου έλεγαν οτι πρεπει να πάρω αντιβιωση ενω δεν έπρεπε, ενα νοσοκομειακό θήλαστρο για όλους.... Στη μονάδα που μπήκε το μωράκι μας ενω δεν έπρεπε να μπει δεν στο συζητώ καθόλου! Τσακωθήκαμε με όλο τον κόσμο...ειχαμε ζητήσει μητρικό θηλασμό και του έδιναν μπουκάλια....γιναμε μαλλια κουβάρια. Δεν μας έλεγαν τι εχει και τι ψάχνουν για 3 μέρες και ειχαμε τρελαθεί...τελικά δεν ειχε τίποτα και έφαγε μια εβδομαδα εκει μέσα τζάμπα και με αντιβίωση :(

Αυτες τις νοσοκόμες δεν θα τις ξεχασω ποτε...σκύλες του κ@ρατα ρε γμτ (μιλάω μονο για την μονάδα).

Αν ομως γεννησεις χωρίς πρόβλημα και πας κατευθειαν στο δωματιο σου με το μωρό τοτε ειναι ΟΚ. Εγω πάντως ουτε απ' εξω δεν ξαναπάω!

Τα ραντεβού με το γιατρό ειναι ταλαιπωρια γιατι πρέπει να περιμένεις ώρες.

 

Γενικά στο ΕΛΕΝΑ πάνε κουτσοι, στραβοί κτλ οπότε καλύτερα να πας στο Αττικό που εχει λιγότερο κόσμο και εχω ακούσει οτι ειναι το πιο φιλικό στο θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο Ελενα γεννησα πριν 2 βδομαδες!! τι να πω, εχω τις καλυτερες εντυπωσεις!!! την εισαγωγη τη καναμε μεσ σε 5 λεπτα, ειχα προγραμματισμενη καισαρικη το πρωι λογω προβληματων με τη μεση, αλλα συνεβησαν πολλα εκτακτα εκεινη την ημερα και περιμενα απο το πρωι στην αιθουσα αναμονης ή ωδινων μεχρι το απογευμα...εμενα με εσωσε που ειχα και την μαια μου μαζι..εμεινα στο λουξ μονοκλινο, απλα φοβερα..προσωπικο πολυ ευγενικο, κοριτσια φιλικα στο θυλασμο, καθοντουσαν με τις ωρες να μου δειξουν τι και πως..και οταν ανεβασα πυρετο λογω στηθους την νυχτα μια κοπελα ερχοταν συνεχεια και με κοιταγε μεχρι να πεσει ο πυρετος μου εκανε και μαλλαξεις..τοτε μονο μπορεσα να θηλασω..

και το φαι πολυ καλο ηταν, δεν μπορω να πω!!!!

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλα σχετικά είναι.

πραγματικά τι θα τύχει στη κάθεμία που πάμε να γεννήσουμε και από ποια σκοπιά θα το δει μιας και μιλάμε για περίεργη φάση της ζωής μας, όλο το πακέτο, τοκετός, αρχή λοχείας, πρώτη επαφή με το μωρό μας,με το θηλασμό...

λόγω του ότι μιλάμε για καταστάσεις που αφορούν είτε ένα νοσοκομείο, μια κλινική, ένα φτ ή καισαρική, στον ένα όροφο ή στον άλλο, πέρυσι ή φέτος...καλή ψυχολογία ή αρχή ψιλοκατάθλιψης...όλα παίζουν, όλα μπορεί να συμβούν και δύσκολα γέρνει η ζυγαριά όσο και να το ψάξεις.

 

εγώ ήμουν απίστευτα νευριασμένη για ιδιωτική κλινική της θεσ.νικης που άλλες τη βρίσκουν κορυφή...δεν είμαι παράλογη, έπεσα σε άσχετη αναισθησιολόγο, μου δημιούργησαν πρόβλημα στη πλάτη χωρίς να έχω τίποτα, με πέθαιναν στα φάρμακα και μου δημιούργησαν λεχωειδή υπέρταση αποδεδειγμένο από δημόσιο νοσοκομείο όπου νοσηλεύτηκα αμέσως μετά.

άλλες κοπέλες δε πέρασαν αυτά που πέρασα εγώ, τους άρεσε το χλιδάτο δωμάτιο, η ρεσεψιόν, το φαγητό στις πορσελάνες.... απλά δεν τους έτυχε (ευτυχώς) ό,τι σε μένα!

 

αυτή είναι η άποψή μου...νομίζω ότι πάνω κάτω αν έχεις δικό σου γιατρό εμπιστοσύνης και μαία που θα σε βοηθήσει και θα σε ενημερώσει με το θηλασμό, όλα τα ίδια είναι.

 

το θέμα είναι να σου πάνε όλα καλά όπου και να σαι!!!!

σε 12 μέρες μπαίνω χειρουργείο στο Έλενα...τυχαία επιλογή πραγματικά!

παραλίγο στη πρώτη μου γέννα να γινόμουν ο πιο δυστυχισμένος άνθρωπος του κόσμου...ελπίζω σε αυτή να μαι πολύ πολύ τυχερή και να πάνε όλα καλύτερα!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείτε τι πέρασα στην εισαγωγή που πήγα με σπασμένα νερά και η μια νοσοκόμα μου έλεγε να ξαπλώσω και η άλλη να κάνω βόλτες...μόλις με βλέπανε μου φωνάζανε αντίστοιχα λες και ήμουν νεοσύλλεκτή "καλα δεν σου είπα να ξαπλωσεις;" ή "κάνε κοπέλα μου βόλτες να κατέβει το μωρό"!!!

Καλά το ξύρισμα και κλύσμα δεν το συζητώ! Και το κερασάκι ήταν οτι μου δώσανε να φορέσω κάτι παλιορόμπες του 60 και πλαστική καφε παντόφλα! Ο άντρας μου ακόμα γελάει οταν με θυμάται με την περιβολή να με γυρίζουν με το καροτσάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι, κοριτσια, ολα σχετικα ειναι!!! εγω που φοβομουν το κλισμα δεν καταλαβα καν τι εγινε..για τις ρομπες και παντοφλες στο Ελενα συμφωνω, απαισια!!!! αλλα τα ξεχνας ολα αμεσως..εμενα με βοηθησε πολυ ο γιατρος μου και η μαια μου..να σας πω, η χειροτερη αναμνηση μου ειναι ο καθετηρας!!! σκετη φρικη...πονεσα παρα πολυ...

 

ΑΝΝΑ27, κοριτσι μου, ολα καλα θα πανε, μην μου αγχωνεσαι!!!!!!!

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία από κανένα και δυστυχώς θα γεννήσω σε ιδιωτικό. Αλλά εχθές ξεκίνησα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικτής στο Αττικό και ζήλεψα που δεν θα γεννήσω εκεί. Στο τέλος του μαθήματος μας ξενάγησαν στη μαιευτική κλινική και είχε πάρα πολύ ησυχία και ηρεμία. Το 4κλινο που μας έδειξαν ήταν ευρύχωρο και καθαρό, όπως άλλωστε όλο το νοσοκομείο. Επίσης υποστηρίζουν συνειδητά το rooming in ως καλύτερη πρακτική και για βρέφος και για τη μητέρα, κάτι που για εμένα είναι πολύ σημαντικό, δηλαδή να αναγνωρίζονται τα ωφέλη και να μην γίνεται απλά επειδή έτσι καθιερώθηκε. Το μόνο "μειονέκτημα" που βρήκα ως επισκέπτρια είναι το γεγονός ότι δεν επιτρέπεται η παρουσία του πατέρα στο δωμάτιο ωδινών και τοκετού

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με το θέμα την παρουσια του πατέρα....στο Ελενα κάναμε μαθηματα με τους μπαμπάδες αλλα μονο ο δικός μου μπήκε τελικά στη γέννα....καλα οι περισσότερες κοπέλες κατέληξαν σε καισαρική :(....παρόλο που με βοηθησε πολυ ο σύζυγος δεν ειμαι ακόμα σίγουρη αν έπρεπε να με δει έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Υογινι αυτό ήταν γολγοθας ...καλά τι σου είπαν για την αντιβίωση που σας έδωσαν η μαιευτήρας σου ο νεογνολόγος που παρακολουθούσε το παιδί?ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και επειδή όλα είναι πιθανα στη φουρτούνα φαίνεται ο καπετάνιος και αυτό μπορεί να συμβεί σε όλες και είναι απαράδεκτο δεν έχω άλλα λόγια να σου πώ...ειλικρινα λυπάμαι που ενώ αυτές τις στιγμές θα έπρεπε να τις θυμάσαι σαν ταξίδι προς το μωρό σου θα τις θυμάσαι σαν το Εφιάλτη στο δρόμο με τις λέυκες....

Τατιανάκι να σου ζήσει τομωράκι αρχικώς , εύχομαι να πάνε όλα καλά πρώτα ο θεός με την δεύτερη εγκυμοσύνη μου και να γεννήσω και πάλι φυσιολογικά όποτε η περίπτωση του yogini μου λέει πολλά πράγματα , αυτό ήταν φρίκη δεν ήταν τόκετος συγνώμη δηλαδή να έχεις διαστολή να πονάς και να σε έχουν με απαίσιο τρόπο σήκω -σήκω , κάτσε -κάτσε ούτε να το φανταστώ δεν θέλω, τώρα το θέμα τις σουΐτας απ΄οτι έχω καταλάβει είναι θέμα τύχης ή θέμα γιατρου (δεν έχω καταλάβει ακόμα) και λογικά στις λουξ σουΐτες θα είναι και διαφορετική η συμπεριφορά του νοσηλευτικού προσωπικού αρά σε αυτό στο Έλενα είναι θέμα τύχης αν θα βρείς αυτό που ζητήσεις.....να σε ρωτήσω κάτι ακόμα αν το παρατήρησες τα έκτακτα που έφεραν ποσα-ποσα ήταν ΦΤ-Καισαρική?

maggie απ΄οτι βλέπω πλησιάζει ο καιρός με το καλό σου εύχομαι .Όι κοπέλες στη ψυχοπροφυλακτική πως σου φάνηκαν ? Γενικά έτσι με μια ματία το προσωπικό πως σου φάνηκε? Μήμπως έχεις δεί και τα δωμάτια στο Έλενα να μου έκανες μια σύγκριση ?

Άννα με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου, Άλλο Γολγοθα τράβηξες εσύ αυτά είναι τα κουλά που με τρομάζουν και ξαναλέω ο καπετάνιος στα δύσκολα φαίνεται....

 

Λοιπόν η αλήθεια ειναι οτι η πρώτη γέννα μου έγινε φυσιολογικά , όχι καισαρική όπως επίσης η αλήθεια είναι πως αν είχα προγραμματισμένη καισαρική θα τα έπερνα εντελώς στο κρανίο αν θα π'ηγιανα το πρωΐ και με έβαζαν το απόγευμα μέσα.....(προγραμματισμένη?).

Και εγώ , δεν ήθελα τον άντρα μου μέσα αλλα η μαία μου τον έφερνε συνέχεια μέσα μαζί με τη΄μαμά μου και εγώ τους έδιωχνα γιατί με αποσπούσαν και το βλέμα στο πρόσωπο τους ήταν λιγόψυχο και αυτό δεν μου άρεσε καθόλου γιατί ενώ εγώ είχα καταφείρει και έλεγχα τους πόνους μέχρι το 8αρι εκείοι με έβλεπαν και υπέφαιραν και αυτό δε μου άρεσε καθόλου και έτσι όσο ήταν μπροστά προσπαθούσα να προσποιούμαι.Νυχτικιά και παντόφλες είχα κουβαλήσει απο το σπίτι στην απόξεση όμως που δεν είχα μυαλό για τίποτα και εμένα μου είχαν φορέσει κάτι σαν χειρουργική ρόμπα ανοιχτή τελείως απο πίσω και αντίστοιχο κάλυμα παπουτσιου χειρουργείου στα πόδια ΑΠΑΙΣΙΟ... ΜΑθήματα ανώδηνου τοκετού δυστυχώς δεν είχα παρακολουθήσει γιατί κατα την διάρκεια όλης της εγκυμοσύνης δούλευα και δεν μου έμενε καθόλου χρόνος ήμουν όμως τυχερή γιατί έπεσα σε τέλεια μαία και μου τα είπε όλα όσο ήμουν ακόμα σε μκρή διαστολή και έτσι no problem.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση όποια κοπέλα θέλει να προσθέσει κάτι είμαι όλη αυτιά.....

Αυτό που με φοβίζει με το Έλενα είναι αυτό που ανέφερες εσύ Yogini παραααα πολυυυυ κόσμος και πολύ μεγάλη αναμονή .......το 'επαθα με τον 2ο μαιευτήρα γιατί ο 1ος την ημέρα που είχα ΠΗΤ είχε και η σύζηγός του και ετσι ....εφαγα πακετο μου ζήτησε ευγενικά να απευθυνθώ σε άλλο μαιευτήρα γιατί ήθελε εκείνη την περίοδο να είναι free.

Link to comment
Share on other sites

maira, η μαία που μας έκανε το μάθημα ήταν συμπαθέστατη και ευγενική. Βέβαια έχω να κάνω άλλα τρία μαθήματα ακόμα, αλλά η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ θετική. Μου φάνηκε πολιτισμένο μέρος. Βέβαια εγώ ήμουν επισκέπτρια και δεν έχω εμπειρία τοκετού εκεί. Τα δωμάτια στο Έλενα δεν τα έχω δει. Το Αττικό όμως είναι καινούργιο και λογικά θα είναι πιο "γυαλιστερο" αφού δεν έχει ακόμα φθορές από την πολλή χρήση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maira77 , ευχαριστω για τις ευχες σου!!! σου ευχομαι το καλυτερο και μ'εναν πονο!!

τα λουξ δωματια δεν εχουν σχεση με τον γιατρο, απλα στην εισαγωγη δηλωνεις τι δωματιο θες και οταμ με το καλο τελειωνουν ολα μονο τοτε παιρνουν τηλ και μαθαινουν αν εχει ελευθερο το δωματιο που θες, αμα δεν εχει π.χ. λουξ που δηλωσες σε πανε σε αμεσως κατωτερο ( απλο μονοκλινο), καταλαβες??? ειναι οντως θεμα τυχης...

τα εκτακτα ηταν πολλα εκεινη την ημερα, διπλα στο δωματιο ηταν μια κοπελα που πεθανε το παιδακι της στην 36τη βδομαδα και περιμενε να της κανουν ΚΤ και εκλαιγε η καημενουλα διπλα και την ακογα..ηταν μια για ΦΤ που γενναγε απο τα χαραματα και δεν ηξερε ελλ-κα και δεν συνεργαζοταω, φωναζε και εβριζε σαν παλαβη, φρικαρα εγω..ηταν και αλλες 3 κοπελες εκτακτα για ΚΤ, μην τα γραφω τωρα και στεναχωριεσαι..ειχα την μαια μου και τα μαθαινε και μου τα ελεγε....

οτι αλλο θες ρωτα με!!!

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Εγω maira μεταξύ Ελενα και Αττικο διάλεξα το Αττικο γιατί ειναι πολυ πιο κοντα στο σπίτι μου ,γιατί όταν το επισκέφθηκα δεν μου θυμισε καν νοσοκομειο , ειναι πανεπιστημιακο και με αυστηρο διευθυντη μαιευτικής κλινικης.

Βεβαια όπως είπε και η Maggie , που μαλλον ξεκινησαμεμ μαζί τα μαθηματα ψυχοπροφυλακτικής ένα μειονεκτημα μεγαλο είναι ότι δεν αφήνουν τον πατερα να είναι ουτε στην προετοιμασία αλλα ούτε στον τοκετο. Καλά και άνετα είναι τα 4κλινα αλλα δεν θα ήθελα 4κλινο , αλλο ένα κακο για μενα είναι ότι έχουν 1 μονοκλινο , 2 2κλινα και τα υπολοιπα όλα 4κλινα αυτο είναι αλλο ενα μειονεκτημα, ελπίζω να σταθω λιγο τυχερη και να εχει 1κινο η 2κλινο όταν θα έρθει η ώρα μου

eNortjKzUjI0NDQwsFCyBlwwFUACyA,,27.png
Link to comment
Share on other sites

..ειχα την μαια μου και τα μαθαινε και μου τα ελεγε....

οτι αλλο θες ρωτα με!!!

 

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Να σε ρωτήσω εγώ κάτι σε παρακαλώ; Όταν λες είχες την μαία σου εννοείς κάποια δικιά σου με την οποία είχες συμφωνήσει από πριν να είναι μαζί σου ή απλώς την μαία της εφημερίας που σου έτυχε; Με ενδιαφέρει πολύ αν μπορώ να έχω κάποια μαία στον τοκετό που να την γνωρίζω από πριν...

Αλλάζω την γκαρνταρόμπα μου δημιουργικά!

 

.pngpLWrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Να σε ρωτήσω εγώ κάτι σε παρακαλώ; Όταν λες είχες την μαία σου εννοείς κάποια δικιά σου με την οποία είχες συμφωνήσει από πριν να είναι μαζί σου ή απλώς την μαία της εφημερίας που σου έτυχε; Με ενδιαφέρει πολύ αν μπορώ να έχω κάποια μαία στον τοκετό που να την γνωρίζω από πριν...

 

thanks, mama_ari, και εσυ με το καλο!!!!

λοιπον, τη μαια μου την ηξερα απο πριν, την εχει ο γυναικολογος μου στο ιατρειο του. δεν ειχαμε συμφωνησει απο πριν γιατι πηγαινα για ΚΤ..αλλα οταν προεκυψαν τα εκτακτα και μου σπασαν και τα νερα και καταλαβαμε οτι θα περιμενω ωρες, τη πηραμε τηλ και ηρθε..ειναι πολυ καλη και μεσα σε ολα..μου εδινε το κινητο της και μιλαγα με τους δικους μου κτλ... στειλε μου π.μ. και θα σου δωσω το κινητο της!!!

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

thanks, mama_ari, και εσυ με το καλο!!!!

λοιπον, τη μαια μου την ηξερα απο πριν, την εχει ο γυναικολογος μου στο ιατρειο του. δεν ειχαμε συμφωνησει απο πριν γιατι πηγαινα για ΚΤ..αλλα οταν προεκυψαν τα εκτακτα και μου σπασαν και τα νερα και καταλαβαμε οτι θα περιμενω ωρες, τη πηραμε τηλ και ηρθε..ειναι πολυ καλη και μεσα σε ολα..μου εδινε το κινητο της και μιλαγα με τους δικους μου κτλ... στειλε μου π.μ. και θα σου δωσω το κινητο της!!!

 

Ευχαριστώ, σου έχω στείλει π.μ.

Αλλάζω την γκαρνταρόμπα μου δημιουργικά!

 

.pngpLWrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μόνο "μειονέκτημα" που βρήκα ως επισκέπτρια είναι το γεγονός ότι δεν επιτρέπεται η παρουσία του πατέρα στο δωμάτιο ωδινών και τοκετού

Συμφωνώ. Εγώ ένιωσα ότι είχα πολύ μεγάλη ανάγκη την παρουσία κάποιου δικού μου. Νομίζω πως πρέπει να αναθεωρήσουν τις απόψεις τους κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

litop με το καλο να γεννήσεις και να κρατήσεις το ζουζουνάκι σου στην αγκαλίτσα σου και να σου πάνε όλα όπως τα περιμένεις , Αν επιτρέπεται ποιόν γιατρό έχεις , τις εξετάσεις τις κάνεις εκεί Υπέρηχους σου κάνει ο γιατρός σου , αν θέλεις γράψε μου εδώ ή στείλε μου πμ . Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση να είσαι καλά.

 

xazomama09 να σου ζήσει το μωράκι σου και να το χαίρεσε.....με πολύ Υγεία και πολύ Αγάπη.

Τελικά γέννησες στο Αττικό? αν θέλεις δώσε μου όσες πληροφορίες μπορείς γιατί δεν βρίσκω πολλά μηνύματα απο κοπέλες που να έχουν γεννήσει στο Αττικό ...... Όσα περισσότερα μου πείς απο την εμειρία σου τόσο περισσότερο θα με βοηθήσεις λόγω του οτι μένω στην επαρχία μου είναι δύσκολο να αναίβω και να το ψάξω μόνη μου ...... Σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση απλά είμαι πελαγωμένη λόγο και της παλλίδρομης που είχα ....τέλος πάντων να είσαι κάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!

 

Γέννησα στο Αττικόν και έχω μείνει ευχαριστημένη. Ρίξε μια ματιά εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40395, είναι αρκετές πληροφορίες που έχουν συγκεντρωθεί για το νοσοκομείο (και η δική μου εμπειρία επίσης). Αν έχεις κι άλλες απορίες ή θες κάτι να σου διευκρινίσω, με μεγάλη μου χαρά να απαντήσω σε ό,τι σε προβληματίζει - αν το ξέρω βέβαια!

Εγώ όταν με το καλό θα κάνω δεύτερο, θα ήθελα να ξαναπάω στο Αττικόν, αν βέβαια είναι εκεί ακόμη ο γιατρός μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο Αττικό γέννησα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από όλα!

 

Αλλά δεν υπάρχει λόγος να γίνεται αυτός ο ''διαγωνισμός'' ας πούμε μεταξύ νοσοκομείων γιατί άναλογα που έχει γεννσει η καθεμιά θα σου πει και τα καλύτερα. Οπότε δε βγαίνει συμπέρασμα γιατί όλα είναι υποκειμενικά για τον καθένα! Εγώ γέννησα στο Αττικό και είμαι ευχαριστημένη αλλά δε σημαίνει ότι το Έλενα δεν είναι είναι καταπληκτικό μαιευτήριο! Η ξαδέρφη μου που γέννησε εκεί ήταν και αυτή ικανοποιημένη.

 

Είναι δημόσια και τα δύο και απολύτως αξιόπιστα! Όποιο και να διαλέξεις θα μείνεις ευχαριστημένη νομίζω αν και παίζει ρόλο και ο γιατρός σου!!

Link to comment
Share on other sites

xazomama09 κατατοπιστικότατα τα Link που με παρέπεμψες σε ευχαριστώ πάρα πολύ , τον γιατρό σου εκτος ωραρίου αν τον χρειαζόσουν τον έβρισκές εύκολα , σου έκανε ο ίδιος τους υπέρηχους και το οικονομικό ως προς τον μαιευτήρα πόσο σου στοίχησε αν δεν θέλεις να μου το γράψεις εδώ στείλε μου πμ. Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

 

Μαρίτα να σου ζήσει και εσένα το μωράκι σου να είναι γερό και δυνατό και να το χαίρεσαι. Εχεις δίκιο περί διαγωνισμού απλά σκεφτόμουν οτι θα μπορούσε να μου απαντήσει και κάποια κοπέλα που να έχει εμπειρία και για τα δύο μεαιτήρια αν και τελικά κλείνω προς το Ατιικό ..... απο γιατρό φαντάζομαι οτι θα βρώ γιατί συνήθως στις πανεπιστημιακές κλινικές δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι και καινούργιο το Αττικό περισσότερο περί του Έλενα φοβάμαι αυτά που αναφαίρει στα μηνύματα του το yogini πράγματα που δεν έχω ακούσε μέχρι στιγμής για το Αττικό περί μαιών , συμπεριφοράς κλπ όσο για τους υπέρηχους επειδή έχω φίλο ακτινολόγο μου έχει πεί να προτειμώ καινούργια μηχανήματα και έχω ακούσει πολλά παράπονα για το Έλενα οπότε φαντάζομαι οτι στο Αττικό λογικά έχουν πιο καινούργια μηχανήματα άρα τελικά και άλλο ατού του Αττικό.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου να είσαι πάντα καλά

Link to comment
Share on other sites

και κάτι xazomama09 ο κος Σαλλούμ έχει απογευματινά ραντεβού ? sorry αλλά δεν θυμάμαι να διάβασα κάτι σχετικό κάπου......και περίπου τι ηλικίας είναι?

Επεξεργάστηκαν by maira77
προσθήκη ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

xazomama09 κατατοπιστικότατα τα Link που με παρέπεμψες σε ευχαριστώ πάρα πολύ , τον γιατρό σου εκτος ωραρίου αν τον χρειαζόσουν τον έβρισκές εύκολα , σου έκανε ο ίδιος τους υπέρηχους και το οικονομικό ως προς τον μαιευτήρα πόσο σου στοίχησε αν δεν θέλεις να μου το γράψεις εδώ στείλε μου πμ. Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

 

Μαρίτα να σου ζήσει και εσένα το μωράκι σου να είναι γερό και δυνατό και να το χαίρεσαι. Εχεις δίκιο περί διαγωνισμού απλά σκεφτόμουν οτι θα μπορούσε να μου απαντήσει και κάποια κοπέλα που να έχει εμπειρία και για τα δύο μεαιτήρια αν και τελικά κλείνω προς το Ατιικό ..... απο γιατρό φαντάζομαι οτι θα βρώ γιατί συνήθως στις πανεπιστημιακές κλινικές δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι και καινούργιο το Αττικό περισσότερο περί του Έλενα φοβάμαι αυτά που αναφαίρει στα μηνύματα του το yogini πράγματα που δεν έχω ακούσε μέχρι στιγμής για το Αττικό περί μαιών , συμπεριφοράς κλπ όσο για τους υπέρηχους επειδή έχω φίλο ακτινολόγο μου έχει πεί να προτειμώ καινούργια μηχανήματα και έχω ακούσει πολλά παράπονα για το Έλενα οπότε φαντάζομαι οτι στο Αττικό λογικά έχουν πιο καινούργια μηχανήματα άρα τελικά και άλλο ατού του Αττικό.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου να είσαι πάντα καλά

 

Καλά κάνεις και ρωτάς κοπέλα μου, καλύτερα να ξέρεις λίγα πράγματα για το νοσοκομείο που θα γεννήσεις! Η δική μου εμπειρία από το Αττικό ήταν πραγματικά πολύ καλή και είμαι σίγουρη και πως για σένα θα πάνε όλα καλά!

 

Με το καλό το μωράκι σου καλή μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γεννήσω τώρα στο Αττικό. Η πρώτη μου γέννα ήταν στο Ιασώ και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Το Αττικό πρώτα από όλα είναι πεντακάθαρο, έχω φίλες εκεί νοσηλεύτριες, η πολιτική του είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού συν το ότι είναι πανεπιστημιακή κλινική με επικεφαλή τον κ.Σαλαμελέκη. Το Έλενα είναι ολίγον παμπάλαιο. Συμπτωματικά πηγαίνω σε μία διαιτολόγο που είναι κλινική διαιτολόγος στο ¨Ελενα και μου είπε τα χειρότερα. Δεν ξέρω αν άκουσες για μία νοσοκόμα που πέθανε από αλλεργικό σοκ. Τα aircontition δεν τα έχουν συντηρήσει ποτέ και βγάζουν μία τοξίνη την οποία αναπνέουν λεχώνες και νεογέννητα. Η συγκεκριμένη κοπέλα είχε αλλεργία στην τοξίνη αυτή. Πριν από λίγες μέρες μου είπε ότι τα έκλεισαν εντελώς τα aircontition και είχαν πεθάνει στη ζέστη. Επίσης μου είπε ότι στο Αττικό υπάρχει ειδικό σύστημα διαχείρισης ελέγχου του φαγητού.

Η μέχρι στιγμής εμπειρία μου είναι από τους υπέρηχους κατά τους οποίους δεν περίμενα ούτε λεπτό, μου τους έκανε μια εκπληκτική κυρία (η κα Σούκα), ήταν πάμφθηνοι και επίσης στο Β' επιπέδου μου έκαναν έξτρα τεστ τραχήλου για να δουν αν επίκειται πρόωρος τοκετός (φαντάσου ότι η πρώτη εμπειρία μου ήταν από το Ιασώ). Επίσης θα σε ενημερώσω ότι ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του αναισθησιολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο frosobal να υποδεχθείς το μωράκι σου με ένα πόσνο σου εύχομαι τα καλλίτερα.

 

Λοιπόν η ζύγαρια αποφάσισε Αττικόν όσο ψάχνω όλο και κλείνω προς τα εκεί σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις , αυτό με ένοιαζε με τους υπέρηχους μου το επιβαβαίωσες άλλωστε είναι η μόνη εικόνα που έχεις με το μωρό αν δεν συντρέχουν λόγοι για αμνιοπαρακέντηση όποτε παίζει τον συμαντικότερο λόγο.

 

Αν επιτρέπεται πιοόν γιατρό έχεις αν μπορείς να μου πείς κάποιες πληροφορίες γι άυτόν

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολ΄θ και πάλι να είστε πάντα καλά ....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...