Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ????


Recommended Posts

Αν και καθυστερημένα, θα μιλήσω και εγώ για την Σπυριδούλα! Είναι μια εξαιρετική γιατρός και ένας εξαιρετικός άνθρωπος. Προσωπικά είχα μια πολύ περίπλοκη εγκυμοσύνη, γεμάτη "κακές" εκπλήξεις, και ούτε μια στιγμή δεν ένιωσα ανασφάλεια μαζί της. Δεν ρώτησα ποτέ άλλον γυναικολόγο την γνώμη του για την περίπτωση μου, παρόλο που πολλοί μου έλεγαν να πάρω μια 2η γνώμη. Σήμερα έχω ένα πανέμορφο κοριτσάκι και τι χρωστάω στην Σπυριδούλα. Εκτός από την ιατρική της επάρκεια, στάθηκε δίπλα μου σαν άνθρωπος, ήταν πάντα διαθέσιμη στο τηλέφωνο, με έπαιρνε η ίδια τηλέφωνο να δει πως πάω και γενικά δεν άφηνε καμία λεπτομέρεια να της ξεφύγει ώστε να αντιμετωπίσει την περίπτωση μου με τον καλύτερο τρόπο. Δεν έχει καμία σχέση με τους άλλους γιατρούς που τους ψάχνεις για να τους βρεις, σε ξεπετάνε στο ιατρείο ή στο μαιευτήριο και σου τελικά σου ζητάνε και ένα κάρο λεφτά. Είναι Γιατρός με το Γ κεφαλαίο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣΛΕΩ ΟΤΙ Η κ. ΨΑΡΡΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΡΙΣΤΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΨΑΧΝΕΤΕ ΕΝΑΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΩΣ Η κ ΨΑΡΡΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλά αυτά είναι για γέλια! Εγω λοιπον πάσχω απο ένα αυτοάνοσο σύνδρομο που λέγεται αντιφωσφολιπιδικό και όπως ίσως έχει διαβάσει και σε άλλα ποστ, οι εγκυμοσύνες που υπάρχει το σύνδρομο αυτό θεωρούνται υψηλού κινδύνου. Η εγκυμοσύνη αλλά και ο τοκετός μου εξελίχθηκαν άριστα και ποτέ δεν μου πέρασε απο το μυαλό οτι η Ψαρρού δεν είχε την εμπειρία να με αντιμετωπίσει. Επίσης μια και μιλάς για το Λητώ, εγω στην γέννα μου έμεινα 4 μέρες. Δε συνάντησα ούτε μια μαία που να μη μου πει πόσο τυχερή είμαι που έχω γιατρό μου την Ψαρρού.

 

Τα υπόλοιπα τα θεωρώ απλά ανοησίες.

 

loukomamy, για το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο, έκανες κατλα την διάρκεια της εγκυμοσύνης σου ενέσεις ηπαρίνης χαμηλού μοριακού βάρους? η κα Ψαρρού κάνει υπερρήχους και τεστ παπ στο ιατρείο της ή σε παραπέμπει σε διαγνωστικό κέντρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

loukomamy, για το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο, έκανες κατλα την διάρκεια της εγκυμοσύνης σου ενέσεις ηπαρίνης χαμηλού μοριακού βάρους? η κα Ψαρρού κάνει υπερρήχους και τεστ παπ στο ιατρείο της ή σε παραπέμπει σε διαγνωστικό κέντρο?

 

Καλημέρα Βανέσσα!

 

Σε όλη μου την εγκυμοσύνη και λοχεία εκανα ενέσεις ηπαρίνης. Η γιατρός έχει υπέρηχο και κάνει τεστ παπ στο ιατρείο (φυσικά το στέλνει έξω για τα αποτελέσματα). Κατά την κύηση, έκανα στο Λητώ μόνο την Αυχενική διαφάνεια και τη Β Επιπέδου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια, αναζητώντας γυνάικα γυναικολόγο και διαβάζοντας τα όσα λέτε εδώ πείστικα να κλείσω ένα r/v! θα μπορούσε κάποια με pm να με ενημερώσει σχετικά και να με δώσει ίσως καποιο όνομα γιατι τι να πω σας είδα στο Parents.gr και λέω δεν πάω μια βόλτα! χαχαχα! νομίζω καλύτερα να πας συστημένα κατα κάποιον τρόπο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxaxaxaxaxa ρε κορίτσια ντροπη! δεν με πειράζει βεβαίως βεβαίως αλλά ντάξει!

ρε τι πάθαμε! ποιος να μου το λεγε! :D

 

Δεν καταλαβαίνω το θεμα σου. Ενα ραντεβου με γιατρο θα κάνεις, δε χρειάζεται να σου συντάξουμε και συστατικές επιστολές!

 

Η κα Ψαρρού μας γνωρίζει πολύ καλά και αν της πεις θα καταλάβει, απο εκεί και πέρα είναι δικαίωμα του καθενα να επιλέγει αν θα δώσει προσωπικά του στοιχεία σε ένα φόρουμ. Ακου λεει ντροπή!!! Το χάσαμε τελείως μου φαίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά λυπάμαι για το ύφος του post σου! Δε σου ζήτησε κανένας συστατική επιστολή ούτε και σε έβαλε κανείς με το ζόρι να δηλώσεις στοιχεία κτλ κτλ. Το ντροπή δεν πήγαινε σε σένα ούτε σε καμία άλλη κοπέλα αλλά σε μένα γιαυτό υπήρχε και το επιφώνημα χαχαχα στο post μου! Εσύ μπορεί να μην ντρέπεσαι για τίποτα εμένα μου φαίνεται περίεργο να παρουσιαστώ κάπου – πόσο μάλλον σε γιατρό και να πω α! ξέρεις σε βρήκα σε ένα forum! Γιʼ αυτό το λόγο έγραψα και το τι πάθαμε και ένα χαμογελάκι από δίπλα. Δυστυχώς όμως λίγοι κατανοούν τη σημειολογία του διαδικτύου! Απλά μην προτρέχεις άλλη φορά και πρόσεχε την έκφρασή σου! Υπήρξαν κοπέλες που δε διστάσανε να με βοηθήσουν και ο λόγος που απευθύνθηκα στο φόρουμ ήταν το ότι είχα δει πολλές κοπέλες διαθέσιμες να βοηθήσουν σε οποιοδήποτε θέμα. Θα ήταν προτιμότερο να μην απαντήσεις. Ευχαριστώ πολύ τις κοπέλες που απάντησαν στα pm μου και για τις πληροφορίες που μου διαθέσανε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ μόλις έκλεισα ραντεβού στην κα Ψαρρού μετά από σύσταση γνωστής (και επειδή μένω πολύ κοντά στο ιατρείο της) και τώρα που είδα και τα posts σας αισθάνομαι καλύτερα... Επειδή είμαι 36 ετών, ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε πρόβλημα να μείνει έγκυος και αν η κα Ψαρρού τις βοήθησε... Επειδή έχω ακούσει ότι σε περίπτωση υπο-γονιμότητας υπάρχουν ειδικά κέντρα και γιατροί κλπ. κλπ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

P.s. το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού της είναι 3 εβδομάδες μετά :-( Σαν να την πολυδιαφημίσατε μου φαίνεται και ή αναμονή παρατείνει το άγχος μου...

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 βδομαδες μετα ε??? :roll:

 

εχω πολυ καιρο να παω.....

 

κοιτα, πες της το προβλημα σου και θα σε καθοδηγησει.. η ιδια, απ οσο ξερω τουλαχιστον, δεν κανει εξωσωματικη (δεν παιρνω και ορκο..) ομως θα σε καθοδηγησει αν χρειαστει..

 

καλη επιτυχια σου!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ μόλις έκλεισα ραντεβού στην κα Ψαρρού μετά από σύσταση γνωστής (και επειδή μένω πολύ κοντά στο ιατρείο της) και τώρα που είδα και τα posts σας αισθάνομαι καλύτερα... Επειδή είμαι 36 ετών, ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε πρόβλημα να μείνει έγκυος και αν η κα Ψαρρού τις βοήθησε... Επειδή έχω ακούσει ότι σε περίπτωση υπο-γονιμότητας υπάρχουν ειδικά κέντρα και γιατροί κλπ. κλπ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

P.S. το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού της είναι 3 εβδομάδες μετά :-( Σαν να την πολυδιαφημίσατε μου φαίνεται και ή αναμονή παρατείνει το άγχος μου...

 

Αξίζει τον κόπο η αναμονή. Το μόνο που θα σου πρότεινα είναi να μιλήσεις μαζί της ή με τη γραμματέα της στο μεσοδιάστημα για να σε ενημερώσουν αν ασχολείται με ειδικά θέματα υπο γονιμότητας.

 

Το θέμα της υπογονιμότητας είναι επιβεβαιωμένο στη δική σας περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, όχι δεν έχω αποδείξεις περί υπογονιμότητας απλά επειδή ακούω και βλέπω γύρω μου, πιθανολογώ ότι υπάρχει περίπτωση να χρειαστούμε κάποια βοήθεια στο θέμα...

 

Για την Ψαρρού δεν έχω αμφιβολία, έχω ακούσει και από έξω πολύ καλά σχόλια, απλά από περιέργεια ήθελα αν κάποια είχε περάσει παρόμοιο θέμα, να μου πει τι εξετάσεις να της δώσω.

 

Έχω ήδη κάνει προγεννητικό (αίματος) και όλες οι εξετάσεις ήταν καλές. Πάιρνω και τις pregnacare conception ως συμπλήρωμα διατροφής γιατί αισθάνομαι τρομερή διαφορά στον οργανισμό μου (μαλλιά, νύχια κλπ. ήδη λάμπουν με ένα μήνα χρήσης :P ).

 

Αυτά.

Θα σας ενημερώνω σχετικά και φυσικά μόλις τη γνωρίσω θα αναρτήσω εντυπώσεις!

Συγχαρητήρια για την εξαιρετική βοήθεια που δίνετε (sites e-shopping, συμβουλές, κλπ.)

Ε.

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, όχι δεν έχω αποδείξεις περί υπογονιμότητας απλά επειδή ακούω και βλέπω γύρω μου, πιθανολογώ ότι υπάρχει περίπτωση να χρειαστούμε κάποια βοήθεια στο θέμα...

 

Για την Ψαρρού δεν έχω αμφιβολία, έχω ακούσει και από έξω πολύ καλά σχόλια, απλά από περιέργεια ήθελα αν κάποια είχε περάσει παρόμοιο θέμα, να μου πει τι εξετάσεις να της δώσω.

 

Έχω ήδη κάνει προγεννητικό (αίματος) και όλες οι εξετάσεις ήταν καλές. Πάιρνω και τις pregnacare conception ως συμπλήρωμα διατροφής γιατί αισθάνομαι τρομερή διαφορά στον οργανισμό μου (μαλλιά, νύχια κλπ. ήδη λάμπουν με ένα μήνα χρήσης :P ).

 

Αυτά.

Θα σας ενημερώνω σχετικά και φυσικά μόλις τη γνωρίσω θα αναρτήσω εντυπώσεις!

Συγχαρητήρια για την εξαιρετική βοήθεια που δίνετε (sites e-shopping, συμβουλές, κλπ.)

Ε.

 

Οταν πήγα για πρώτη φορά στην κα Ψαρρού, ήμουν αγχωμένη αφού μετά απο 8 μήνες δεν είχα καταφέρει να μείνω έγκυος. Πήγα λοιπόν για να ζητήσω τη συμβουλή της και να τη ρωτήσω αν έπρεπε να προχωρήσουμε σε εξετάσεις και πότε.

 

Μου ζήτησε να μην ανησυχώ και να μην κάνω τίποτα... εκτός απο ένα τεστ σε 5-6 μέρες... Ετσι και έκανα... για να διαπιστώσω οτι ήμουν ήδη έγκυος στο γιο μου... Οταν της το είπα απο το τηλέφωνο, χάρηκε όπως ακριβώς και οι δικοί μου άνθρωποι... και δε με ήξερε σχεδόν καθόλου.

 

Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Οταν πήγα για πρώτη φορά στην κα Ψαρρού, ήμουν αγχωμένη αφού μετά απο 8 μήνες δεν είχα καταφέρει να μείνω έγκυος. Πήγα λοιπόν για να ζητήσω τη συμβουλή της και να τη ρωτήσω αν έπρεπε να προχωρήσουμε σε εξετάσεις και πότε.

 

Μου ζήτησε να μην ανησυχώ και να μην κάνω τίποτα... εκτός απο ένα τεστ σε 5-6 μέρες... Ετσι και έκανα... για να διαπιστώσω οτι ήμουν ήδη έγκυος στο γιο μου... Οταν της το είπα απο το τηλέφωνο, χάρηκε όπως ακριβώς και οι δικοί μου άνθρωποι... και δε με ήξερε σχεδόν καθόλου.

 

Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!

 

 

Πόση ελπίδα μου δίνεις...

Να'σαι καλά!

Καλό ΜΗΝΑ...

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Η Σπυριδούλα Ψαρρού είναι πραγματικά εξαιρετική γιατρός και καταπληκτικός άνθρωπος. Παρόλο που με παρακολούθησε μόλις από το τέλος του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης και μετά, κέρδισε αμέσως την εμπιστοσύνη μου και μου δημιούργησε αίσθημα ασφάλειας. Αν και συνήθως στο ιατρείο της υπάρχει πολύς κόσμος σε αναμονή, έχει πάντα λίγο χρόνο για χιούμορ και προσωπική επαφή, στοιχεία πολύ σημαντικά για την ψυχολογία μιας εγκύου. Η αίσθηση που έχεις με τη Σπυριδούλα είναι ότι πραγματικά νοιάζεται για σένα και προσπαθεί να σε ανακουφίσει, γεγονός που δρα απίστευτα αγχολυτικά την ώρα του τοκετού. Ανήκει στους γιατρούς που επιδιώκουν το φυσιολογικό τοκετό και δεν επιλέγουν την καισαρική επειδή τους βολεύει, χωρίς βέβαια να ρισκάρει σε καμία περίπτωση (στην περίπτωσή μου καταφύγαμε σε καισαρική, αν και είχα μπει σε διαδικασία φυσιολογικού τοκετού, ο οποίος ωστόσο δεν είχε εξέλιξη).

Πραγματικά είμαι τόσο ευχαριστημένη από τη γιατρό μου και επίσης από το μαιευτήριο Λητώ, ώστε αν κάνω δεύτερο παιδί πάλι τις ίδιες επιλογές θα κάνω.:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Κορίτσια ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που δώσατε για τη Σπυριδούλα Ψαρρού. Εγινε η γυναικολόγος μου και τον Ιούνιο απέκτησα τη δεύτερη κόρη μου στο μαιευτήριο ΡΕΑ.

Μιλάμε για μία γιατρό που γίνεται φίλη και το πρόβλημα σου ή η χαρά σου γίνεται και δική της!

Λυπάμαι μόνο που δεν την είχα γνωρίσει στην πρώτη μου κόρη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που δώσατε για τη Σπυριδούλα Ψαρρού. Εγινε η γυναικολόγος μου και τον Ιούνιο απέκτησα τη δεύτερη κόρη μου στο μαιευτήριο ΡΕΑ.

Μιλάμε για μία γιατρό που γίνεται φίλη και το πρόβλημα σου ή η χαρά σου γίνεται και δική της!

Λυπάμαι μόνο που δεν την είχα γνωρίσει στην πρώτη μου κόρη.

 

Nα σου ζήσει το κοριτσάκι σου!

 

Υ.Γ. Πήγε η Ψαρρού στο ΡΕΑ????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πραγματικα δεν εχω λογια για την κα Ψαρρου!!! Γεννησα φυσιολογικα τον Μαιο στο Λητω και οντως εκεινη ηταν που με ξεγεννησε και οχι η μαια. Κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν με αγχωνε για τιποτα, παντα ηρεμη, γλυκια, πολυ προσιτη και δεν με ξεπετουσε στα ραντεβου. Αυτο που ειπαν παραπανω πως δεν παιρνει χρηματα απο εγκυες στις επισκεψεις ειναι αληθεια. Πηγαιναμε καθε 3 βδομαδες και τον τελευταιο μηνα καθε εβδομαδα και δεν πηρε ουτε ενα ευρω...!!!

Στην γεννα ηταν μαζι μου απο την πρωτη στιγμη!!! Παντα διπλα μου, με εμψυχωνε, μου κρατουσε το χερι οταν μου κανανε την επισκληριδιο, μου χαιδευε τα μαλλια, μου φιλουσε το κεφαλι οταν πονουσα και μου εδινε κουραγιο. Ηταν σαν να με ξεγεννουσε ενας δικος μου ανθρωπος, συγγενης δεν ξερω πως αλλιως να το παρομοιασω!!! Ηταν μαζι μου απο την αρχη μεχρι το τελος, 9 ωρες διπλα μου (εκτος απο καποια ωρα που με ειχε παρει ο υπνος) και παρολο που ο πριγκιπας μου ηταν πολυ ψηλα και δεν κατεβαινε καθως ηταν μεγαλο μωρακι (3740 γραμμαρια), ΠΟΤΕ δεν μου ανεφερε την λεξη καισαρικη.

Ευχαριστω τον Θεο και την loukomamy που μου την συνεστησε γιατι ειχα πολυ ασχημη εμπειρια απο την πρωτη γυναικολογο και ευτυχως την καταλληλη στιγμη βρεθηκε η loukomamy.

Εαν καποιος θελει εναν γιατρο που ειναι εξαιρετικος οχι μονο σαν επιστημονας αλλα και σαν ανθρωπος, αγαπαει αυτο που κανει και ταυτοχρονα ενδιαφερεται τοσο για την μαμα και το μωρο σαν συγγενης σας η Σπυριδουλα πληρει ολα τα παραπανω κατα την γνωμη μου. Την αγαπαμε πολυ και ο αντρας μου και εγω και μαζι της παω ανετα για δευτερο ακομα και αυριο!!!

 

P.S loukomamy μου χιλια ευχαριστω πραγματικα!!!!!

 

P.S 2 Οσον αφορα το Ρεα μου ειχε πει πως αφου ανοιξει θα περιμενε λιγο καιρο να δει πως ειναι το προσωπικο οι χωροι και το περιβαλλον και αν της αρεσε θα πηγαινε και εκει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...