Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσυνη και ιος της νέας γριπης(εμβολιασμός)


Recommended Posts

Kαταρχην οι moderators κατι πρεπει να κανουν με το troll που λεγεται Dimitra83 γιατι εχει αποθρασυνθει εδω και πολλες σελιδες αλλα εγω ειμαι που ελαβα επιπληξη.

Με την ιδια ευκολια που χτυπιεται κατα του εμβολιου φανταζομαι μπαινει και σε αλλα ασχετα sites (ισως κανοντας το αναποδο,υπερθεματίζοντας υπερ του εμβολιου),ετσι απλα για να γινεται τζερτζελες.

 

Κατα τα αλλα εχω σαφεστατη αποψη την οποια και εχω εκφρασει:

Το εμβολιο ειναι ασφαλες,κανενας συνοικιακος παθολογος δεν θα με πεισει για το αντιθετο.

Κανενας ειδικευμενος επιστημονας δεν εχει καταφερθει κατα του εμβολιου.

Παραθεσεις απο sites ομοιοπαθητικης ή φυλλαδες τυπου bild ή video UFOλογων ξερω γω τι αλλο,δεν θεωρω οτι αντεχουν σοβαρης κριτικης.

 

Βεβαια εμβολιο που θα χορηγηθει σε 10 εκατομμυρια ανθρωπους και δεν θα εχει την παραμικρη παρενεργεια δεν υπαρχει προς το παρον,αυτο ειναι γνωστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Κατα τα αλλα εχω σαφεστατη αποψη την οποια και εχω εκφρασει:

Το εμβολιο ειναι ασφαλες,

 

εχεις επιγνωση των οσων υποστηριζεις;;;;λιγη ταπεινοτητα μπορεις να εχεις;;;;;;;;ειναΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;;;:shock:

 

κανενας συνοικιακος παθολογος δεν θα με πεισει για το αντιθετο.

 

κ ποιον συμβουλευτηκες εσυ για να το κανεις;;;;

 

Κανενας ειδικευμενος επιστημονας δεν εχει καταφερθει κατα του εμβολιου.

 

αν συνεχιζεις να το πιστευεις αυτο, τοτε τζαμπα τα δεκαδες λινκ των μητερων....

 

Παραθεσεις απο sites ομοιοπαθητικης ή φυλλαδες τυπου bild ή video UFOλογων ξερω γω τι αλλο,δεν θεωρω οτι αντεχουν σοβαρης κριτικης.

 

αυτο ειναι δυσφημιση της ομοιοπαθητικης, και παραπλανηση των αναγνωστων.

 

Βεβαια εμβολιο που θα χορηγηθει σε 10 εκατομμυρια ανθρωπους και δεν θα εχει την παραμικρη παρενεργεια δεν υπαρχει προς το παρον,αυτο ειναι γνωστο.

η αντιφαση στο μεγαλειο της 5 γραμμες πιο πανω λες:

Κατα τα αλλα εχω σαφεστατη αποψη την οποια και εχω εκφρασει:

Το εμβολιο ειναι ασφαλες,

 

λυπαμαι, δεν εισαι σοβαρος συνομιλητης, ως εκ τουτου δεν επανερχομαι στα σχολια σου, τα κρινω ως επιπολαια το λιγοτερο μεχρι κ επικινδυνα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις επιγνωση των οσων υποστηριζεις;;;;λιγη ταπεινοτητα μπορεις να εχεις;;;;;;;;ειναΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;;;:shock:

 

Με ρωτας αν εχω επιγνωση επειδη εκφραζω την αποψη μου και δηλωνεις σοκαρισμενη...no comments!

 

κ ποιον συμβουλευτηκες εσυ για να το κανεις;;;;

Κυριοτερα τον ΠΟΥ.Σε καλυψα ελπιζω.

 

 

αν συνεχιζεις να το πιστευεις αυτο, τοτε τζαμπα τα δεκαδες λινκ των μητερων....

 

Καθε link εχει μια ποιοτητα,αλλο ειναι το link απο esspresso και bild,αλλο ειναι το μουπε-τουπε-σουπε,αλλο ειναι οι σελιδες ομοιοπαθητικης,αλλο ειναι ο ΠΟΥ κ.ο.κ.,αν αυτο δεν το δεχεσαι τοτε αρνεισαι να κανεις σοβαρη συζητηση και απλα κρατας μονο με οτι συμφωνουσες πριν καν ερθεις εδω.

 

αυτο ειναι δυσφημιση της ομοιοπαθητικης, και παραπλανηση των αναγνωστων.

 

Να δεχτω οτι κανω "δυσφήμιση",η παραπλάνηση που συνίσταται ακριβως;Στο οτι δεν υπερθεματίζω υπερ μιας αμφιλεγόμενης επιστήμης;

 

η αντιφαση στο μεγαλειο της 5 γραμμες πιο πανω λες:

Παράθεση:Κατα τα αλλα εχω σαφεστατη αποψη την οποια και εχω εκφρασει:

Το εμβολιο ειναι ασφαλες

 

Ποια αντιφαση;Επειδη λεω το προφανες;Οτι ειναι αδυνατον να εμβολιαστουν 10 εκατομμυρια ανθρωποι και να μην υπαρχει ουτε μια παρενεργεια οπως πχ πονοκέφαλος ή ερυθρίαση;Κανονικα δεν θα επρεπε να το αναφερω καν,ειναι αυτονοητο,αλλα τα αυτονοητα εχουν καταργηθει.

 

λυπαμαι, δεν εισαι σοβαρος συνομιλητης, ως εκ τουτου δεν επανερχομαι στα σχολια σου, τα κρινω ως επιπολαια το λιγοτερο μεχρι κ επικινδυνα.

 

Ενω αν συμφωνουσα μαζι σου προφανως θα κρινόμουνα ως σοφος.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα η κορη μου , μου εφερε ενα ωραιοτατο 39,5 απο το παιδικο, κολλησε ο αντρας μου κι εγω οχι,ομως ενα απλο συναχι κατεληξε σε ιγμοριτιδα και με ταλαιπωρει ενα ολοκληρο μηνα και τελικα πηρα αμοξιλ, ενω γενικοτερα το ξεπερνουσα για πλακα

αν δηλ δεν εχω κανει ακομα το εμβολιο, ειναι γιατι ευελπιστω οτι θα τη γλυτωσω επειδη τη γλυτωσα με τη μικρη, αλλιως με τοση τρομοκρατια σιγουρα θα το ειχα κανει.........

τρεμω ομως για το νεογεννητο,,,,,αφου σκεφτομαι να το κανω μετα για να του δωσω αντισωματα μεσω του γαλακτος, εκτος κι αν η πανδημια μεχρι να γεννησω εχει υποχωρησει

πολυ μπερδεμα παντως.........

 

 

Εισαι εγκυος υποθετω?

 

Αυτο με το οτι θα παρει αντισωματα το νεογεννητο ειναι μεγαλο παραμυθιασμα που εχει βαλει σε σκεψεις πολλες μελλουσες μαμαδες........οπως ο ιος της εποχικης γριπης μεταλλασεται αρδην και καθιστα το εμβολιο γρηγορα ανεπαρκες, ετσι και τωρα με τη νεα γριπη...μεχρι να γεννησουμε , τα αντισωματα αυτα θα ειναι αχρηστα.........ειναι απλη λογικη.......

 

Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε για τα νεογεννητα ειναι να προσπαθησουμε να τα θηλασουμε........ο θηλασμος ειναι το καλυτερο εμβολιο........

Οταν γεννησα κι ο γιος μου ηταν 10 ημερων αρρωστησα πολυ, με ψηλο πυρετο , μυαλγιες και τα συναφη, τρελλαθηκα στην σκεψη οτι θα κολλουσε το νεογεννητο........κι ομως ο γιος μου δεν κολλησε καθολου........ισα ισα πρωτη φορα αρρωστησε τωρα, μετα απο 2 μισι χρονια ....δεν εχει κολλησει ουτε καν απο το περιβαλλον κατι.....οταν αρρωστησα εγω πριν ενα μηνα κολλησε κι αυτος και απλα εκανε λιγο πυρετουλι και συναχι....πολυ πιο ελαφρα απο μενα...........απο μας παιρνουν ωραιοτατα φρεσκα αντισωματα για οτι κυκλοφορει στην αγορα..........χωρις χημικα και βαρεα μεταλλα.....

 

Μην αγχωνεσαι....πινε χυμους, φροντισε τον εαυτο σου, βγαλε απο το μυαλο σου σκεψεις για αρρωστιες και ολα θα πανε μια χαρα! Και να αρρωστησεις εχεις το χρονο να το παλεψεις..........αυτα ειναι πραγματα που παλευονται.........τα ασχημα ειναι αλλα και σε βρισκουν απροειδοποιητα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαταρχην οι moderators κατι πρεπει να κανουν με το troll που λεγεται Dimitra83 γιατι εχει αποθρασυνθει εδω και πολλες σελιδες αλλα εγω ειμαι που ελαβα επιπληξη.

Με την ιδια ευκολια που χτυπιεται κατα του εμβολιου φανταζομαι μπαινει και σε αλλα ασχετα sites (ισως κανοντας το αναποδο,υπερθεματίζοντας υπερ του εμβολιου),ετσι απλα για να γινεται τζερτζελες.

 

Κατα τα αλλα εχω σαφεστατη αποψη την οποια και εχω εκφρασει:

Το εμβολιο ειναι ασφαλες,κανενας συνοικιακος παθολογος δεν θα με πεισει για το αντιθετο.

Κανενας ειδικευμενος επιστημονας δεν εχει καταφερθει κατα του εμβολιου.

Παραθεσεις απο sites ομοιοπαθητικης ή φυλλαδες τυπου bild ή video UFOλογων ξερω γω τι αλλο,δεν θεωρω οτι αντεχουν σοβαρης κριτικης.

 

Βεβαια εμβολιο που θα χορηγηθει σε 10 εκατομμυρια ανθρωπους και δεν θα εχει την παραμικρη παρενεργεια δεν υπαρχει προς το παρον,αυτο ειναι γνωστο.

 

 

αν βρεις εστω κ 1 ποστ μου που να ειμαι υπερ του εμβολιου της νεας γριπης εγω θα ακυρωσω τον λογαριασμο μου..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ.γιαυτο αδιασε μας τη γωνια.κ στο κατω κατω ουτε γυναικα ουτε εγκυος εισαι για να εισαι σαυτο το θεμα.ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΕΜΟΓΚΑΣΤΡΗ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην οι moderators κατι πρεπει να κανουν με το troll που λεγεται Dimitra83 γιατι εχει αποθρασυνθει εδω και πολλες σελιδες αλλα εγω ειμαι που ελαβα επιπληξη.

Με την ιδια ευκολια που χτυπιεται κατα του εμβολιου φανταζομαι μπαινει και σε αλλα ασχετα sites (ισως κανοντας το αναποδο,υπερθεματίζοντας υπερ του εμβολιου),ετσι απλα για να γινεται τζερτζελες.

 

Κατα τα αλλα εχω σαφεστατη αποψη την οποια και εχω εκφρασει:

Το εμβολιο ειναι ασφαλες,κανενας συνοικιακος παθολογος δεν θα με πεισει για το αντιθετο.

Κανενας ειδικευμενος επιστημονας δεν εχει καταφερθει κατα του εμβολιου.

Παραθεσεις απο sites ομοιοπαθητικης ή φυλλαδες τυπου bild ή video UFOλογων ξερω γω τι αλλο,δεν θεωρω οτι αντεχουν σοβαρης κριτικης.

 

Βεβαια εμβολιο που θα χορηγηθει σε 10 εκατομμυρια ανθρωπους και δεν θα εχει την παραμικρη παρενεργεια δεν υπαρχει προς το παρον,αυτο ειναι γνωστο.

 

Bάγγο καλημέρα.

 

Έχεις διαμορφώσει μία άποψη απ΄ όσα έχεις διαβάσει και νομίζω πρέπει να γίνει απ' όλες μας σεβαστή.

 

Έχω πολλές φορές γράψει και σε άλλα τόπικ, πως ο λόγος που παραθέτω τις απόψεις μου, δεν είναι για να πείσω τους συνομιλητές μου, αλλά για να τους θέσω υπόψη και την άλλη άποψη, που πιθανόν να μη γνωρίζουν. Τίποτε παραπάνω από αυτό. Σέβομαι όλες τις απόψεις. Και αυτές που συμφωνούν με τη δική μου κι αυτές που διαφωνούν όπως η δική σου.

 

Γι' αυτό και οποιαδήποτε χλεύη, ειρωνία, κακοήθεια στρέφεται προς εμένα, με ενοχλεί και με θλίβει.

 

Γι' αυτό και καταλαβαίνω πως κι εσύ έχεις ενοχληθεί.

 

Και θα παρακαλούσα τη διαχείρηση να κλειδώσει για λίγο το τόπικ και να το καθαρίσει από ορισμένα ποστ που δεν τιμούν αυτή τη συζήτηση.

 

Όσο για τα υπόλοιπα, επειδή έχω τρία παιδιά, θα ήθελα με καλή διάθεση να σου πω το εξής:

 

Είναι διαφορετικό να αντιμετωπίζεις μια συνηθισμένη ομάδα πληθυσμού και διαφορετικό μια ευπαθή ομάδα. Οι έγκυες γυναίκες έχουν πολλά να αντιμετωπίσουν. Ψυχολογικής φύσεως αλλά και σωματικής. Είναι λογικό ένας άντρας να μην το καταλαβαίνει αυτό.

 

Είναι διαφορετικό να μιλάμε για παρενέργειες που αφορούν σε εμένα κι εσένα και διαφορετικό για παρενέργειες που αφορούν σε αγέννητα παιδιά, με ασχημάτιστο ακόμη νευρικό σύστημα και ανύπαρκτο σχεδόν ανοσοποιητικό.

 

Έχω υπάρξει σε κατάσταση εγκυμοσύνης 4 φορες. Τη μία απέβαλα. Μετά από αυτό έψαξα πάρα πολύ τα όσα αφορούν μία εγκυμοσύνη. Απ' τη μεριά της κλασικής ιατρικής. Ουδέποτε υπήρξε πρόταση απ' τον οποιοδήποτε οργανισμό για μαζικό εμβολιασμό εγκύων γιατί ως τώρα το θεωρούσαν παρακινδυνευμένο. Μία έγκυος πρέπει να προσέχει τη διατροφή της, τις ουσίες που καταναλώνει, τα καλυντικά που χρησιμοποιεί. Πόσο μάλλον τις ουσίες που της χορηγούνται ενέσιμα.

 

Είμαι σίγουρη πως αυτό δεν ισχύει για εσένα. Θέλω να πω πιστεύω πως δεν έχεις ασχοληθεί με θέματα εγκυμοσύνης. Γι' αυτό σου ζητάω το αυτονόητο. Υπάρχουν όπως διαπίστωσα εχτές, δεκάδες τόπικ στο πάρεντς που πραγματεύονται τη γρίπη των χοίρων. Μπορείς να γράψεις σε αυτά. Καλύτερα όμως μην παρωτρύνεις εγκυούλες σε εμβολιασμό τόσο εύκολα, γιατί κανείς δεν ξέρει ποιες είναι οι μελλοντικές επιπτώσεις.

 

Κανείς πχ. επισήμως δεν είχε μιλήσει για τις γενετικές μεταλλάξεις που προκαλεί η ραδιενέργεια ώσπου έπεσε η πυρηνική βόμβα στη Χιροσίμα.

 

Έντιτ: Σημειώνω ότι ουδέποτε έχω κάνει ή έχω ασχοληθεί κατά οποιονδήποτε τρόπο με ομοιοπαθητική... Έχω όμως ασχοληθεί αρκετά με την κλασική βιολογία και γνωρίζω αρκετά θέλω να πιστεύω, τον μηχανισμό με τον οποίον λειτουργούν τα εμβόλια και το ανοσοποιητικό μας σύστημα.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι για να ησυχάσουν οι εγκυούλες που ανησυχούν.

 

Ως σήμερα εκτιμάται ότι στην Ελλάδα έχουν νοσήσει 800.000 άτομα. Σε αυτά προφανώς υπάρχουν κι αρκετές έγκυες γυναίκες (αλλιώς μας λένε ψέματα). Από όλες αυτές τις έγκυες μόνο μία περίπτωση (αυτή που παραθέτω παραπάνω στο άρθρο που έβαλα) έφτασε στο νοσοκομείο και της έκαναν καισαρική τομή. (Τώρα βέβαια εδώ υπάρχει και το ερωτηματικό γιατί σε άλλες πηγές μιλούν για άμβλωση στους 3 μήνες, αλλού για πρόωρη γέννα... η αλήθεια ποια είναι;)

 

Ως τώρα στην Ελλάδα καμία έγκυος και κανένα μωρό δεν έχουν αποβιώσει λόγω του ιού. Αλλά κι αν συμβεί αυτό, μία και μόνη περίπτωση μέσα σε τόσες χιλιάδες κρουσμάτων, δεν πρέπει να πανικοβάλει.

 

Αυτό σημαίνει ότι ο κίνδυνος δεν είναι τόσο μεγάλος όσος λένε τα ΜΜΕ σπέρνοντας τον πανικό.

 

Εκείνο που έχει σημασία για τις εγκυούλες είναι να παραμείνουν ήρεμες, γιατί κάτι τέτοιο είναι ζωτικής σημασίας για εκείνες και τα μωράκια τους. Επίσης να φροντίσουν να ενισχύσουν το ανοσοποιητικό τους και γενικότερα τον οργανισμό τους. Βόλτες στον ήλιο και τον καθαρό αέρα (οπωσδήποτε) ώστε να έχουν αρκετή βιταμίνη D, διατροφή πλούσια σε βιταμίνη C (πορτοκάλια, ακτινίδια, πιπεριές κλπ), πολλά φρούτα και λαχανικά αν γίνεται βιολογικής καλιέργειας, κατανάλωση πρωτεΐνών υψηλής βιολογικής αξίας (κόκκινο και λευκό κρέας, αυγό κλπ.), ξηρούς καρπούς που είναι πηγή πρωτεϊνών, βιταμινών και πολύτιμων μετάλλων.

 

Επίσης καλό είναι να τηρούν τους κανόνες υγιεινής (πχ. πλύσιμο χεριων) και να αποφεύγουν χώρους με συνωστισμό.

 

Ο καθημερινός βομβαρδισμός απ' τα ΜΜΕ με ιατρικές εντολές και οδηγίες, μας κάνει δυστυχώς να ξεχνάμε τους φυσικούς και ασφαλείς τρόπους να ενισχύσουμε τον οργανισμό μας.

 

Σας εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου καλή λευτεριά. Να έχετε σύντομα στην αγκαλιά σας τα όμορφα, γερά σας αγγελούδια.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο ΠΟΥ δεν ειναι Θεος,αλλα οταν μιλαει δια του στόματος του μιλάνε οι κορυφαίοι επιστήμονες στον κοσμο.Αν καποιος θεωρει οτι αυτο δεν συμβαινει θα πρεπει να το αιτιολογησει με επιχειρηματα,να πει οτι δεν ειναι ετσι γιατι ο κορυφαιος στον κόσμο ειναι ο τάδε που εχει κανει τα ταδε κτλ.

Στην δικη μας περιπτωση με το εμβολιοι,διαφοροι γιατροι -συνηθως ασχετων ειδικοτητων- αποφαινονται οτι το εμβολιο δεν ειναι ασφαλες,η ζυγαρια για μενα ειναι μονοβαρής για προφανεις λογους.

 

Ο ΟΗΕ δεν εχει καμια σχεση,παμε παρακατω.

 

 

Αυτη η τελευταια σου προταση και μαλιστα η σιγουρια με την οποια την εκφραζεις ,πολυ μου αρεσει!!!Ουτε τα βασικα δεν γνωριζεις.

Τουλαχιστον οι κοπελες που στελνουν διαφορα link,δεν απαξιουν ουτε το παιζουν θεοι γνωσεων,ομολογουν οτι και οι ιδιες οντας μπερδεμενες (αφου και οι ιδιοι οι γιατροι παγκοσμιως ,δεν εχουν μια κοινη αποψη στο θεμα του εμβολιου),ψαχνουν απο δω και απο κει ,μηπως βρουν μια ακρη,ενω εσυ......εχεις ηδη αποφανθει.Τυφλα να χει ο Κρεμαστινος,ο ασχετος ,που ειπε οτι δεν θα κανει το εμβολιο ,εσενα επρεπε να χει να τον συμβουλεψεις...

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το περισταστικο με την 22χρονη εγκυο,δυτυχως εαν την στησουμε εξω απο μια εντατικη μαιευτηριου,θα δουμε αρκετα τετοια περιστατικα σχεδον καθε μερα,δυστυχως συμβαινουν.....Φυσικα αυτα δεν γινονται πρωτη ειδηση......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Mega άκουσα ότι η έγκυος που υποβλήθηκε σε καισαρική αντιμετώπιζε αναπνευστικά προβλήματα που επιδεινώθηκαν λόγω της νέας γρίπης. Δεν ήταν υγιής η κοπέλα. Μέχρι στιγμής κανείς από τους ασθενείς που βρέθηκαν στην εντατική ή κατέληξαν δεν ήταν απόλυτα υγιείς, τουλάχιστον αυτό έχει ανακοινωθεί (με μικρά γράμματα όμως μπας και κάνουμε και κανένα εμβόλιο, τόσα πήραμε!!!).

Νομίζω τελικά ότι περισσότερο κινδυνεύουμε από την παραπληροφόρηση και τον πανικό που έχει δημιουργηθεί παρά από τη γρίπη. Δικαίωμα μου είναι να μην κάνω το εμβόλιο!! Δε χρειάζομαι καμία καθοδήγηση από κανέναν ΠΟΥ! Και φυσικά δεν κατακρίνω και όσους το έκαναν!

Α! παρεπιπτόντως πρέπει να έχω κολλήσει και γω τον ιό καθώς από χθες έχω κάποια από τα συμπτώματα. Αν πεθάνω θα σας ειδοποιήσω!:wink:

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

 

Είναι διαφορετικό να αντιμετωπίζεις μια συνηθισμένη ομάδα πληθυσμού και διαφορετικό μια ευπαθή ομάδα. Οι έγκυες γυναίκες έχουν πολλά να αντιμετωπίσουν. Ψυχολογικής φύσεως αλλά και σωματικής. Είναι λογικό ένας άντρας να μην το καταλαβαίνει αυτό.

 

Eχω ηδη γραψει στο forum οτι κατανοω απολυτα την πολυ δυσκολη θεση που βρισκεται μια εγκυος με ολα αυτα που βομβαρδίζεται περι της γριπης.

Γι αυτο πιστευω οτι αυτο ειναι ενας λογος παραπανω να αναζητει εγκυρες πληροφοριες απο επώνυμες και διαπιστευμενες πηγες οπως ο ΠΟΥ.

Επισης δεν ειναι προς αμφισβητηση οτι μια εγκυος κινδυνευει παραπανω (λογω ανοσοποιητικου),περιπου 10 φορες παραπανω.Φαντασου πχ μια εγκυο που ανηκει σε ευπαθη ομαδα να αρνειται να εμβολιαστει,εισαι σιγουρη οτι παιρνει την σωστη αποφαση;

 

Είναι διαφορετικό να μιλάμε για παρενέργειες που αφορούν σε εμένα κι εσένα και διαφορετικό για παρενέργειες που αφορούν σε αγέννητα παιδιά, με ασχημάτιστο ακόμη νευρικό σύστημα και ανύπαρκτο σχεδόν ανοσοποιητικό.

 

Δεν διαφωνω αλλα το θεμα παραμενει ιδιο,υπαρχουν αποδειξεις ή απλα φόβος και αγνοια;Γιατι εχω διαβασει εδω μεσα απιστευτα πραγματα,οπως οτι γυναικολογος (φερεται να) προτιμα να χορηγησει σωρεια φαρμακων και να προκαλεσει προωρη εγκυμοσυνη παρα να γινει το εμβολιο.

 

Έχω υπάρξει σε κατάσταση εγκυμοσύνης 4 φορες. Τη μία απέβαλα. Μετά από αυτό έψαξα πάρα πολύ τα όσα αφορούν μία εγκυμοσύνη. Απ' τη μεριά της κλασικής ιατρικής. Ουδέποτε υπήρξε πρόταση απ' τον οποιοδήποτε οργανισμό για μαζικό εμβολιασμό εγκύων γιατί ως τώρα το θεωρούσαν παρακινδυνευμένο. Μία έγκυος πρέπει να προσέχει τη διατροφή της, τις ουσίες που καταναλώνει, τα καλυντικά που χρησιμοποιεί. Πόσο μάλλον τις ουσίες που της χορηγούνται ενέσιμα.

 

Και η γυναικα μου εχει αποβαλλει και εγω εχω αναγκαστει να διαβασω πολυ,αυτο δεν κανει ουτε εμενα ουτε εσενα ειδημονα.

Σημερα υπαρχει προταση απο τον ΠΟΥ για μαζικο εμβολιασμο γιατι κριθηκε οτι ειναι πολυ πιο επικινδυνο να μεινουν απροστατευτες σε μια νοσο που βλαπτει κυριοτερα νεους ανθρωπους και υπαρχουν καποιες πιθανοτητες για πιο ισχυρη μετάλλαξη.Και τι γινεται με περιπτωσεις οπως την φοιτητρια που δεν ηξερε καν τι προβλημα εχει;

 

Καλύτερα όμως μην παρωτρύνεις εγκυούλες σε εμβολιασμό τόσο εύκολα, γιατί κανείς δεν ξέρει ποιες είναι οι μελλοντικές επιπτώσεις].

 

Καταρχην δεν ειμαι εγω αλλα ο ΠΟΥ...δηλαδη εγω ως vagos789, η επιστημονικη γνωμη μου δεν εχει καμια βαρυτητα, και αυτο ειναι λογικο και θεμιτο γιατι δεν υπαρχω ως επιστημονας.Κατα τα άλλα το εμβολιο αυτο ειναι ενα κοινο εμβολιο,δεν κατασκευαστηκε απο λευκή κόλλα.

 

Η κυριοτερη ενσταση μου ειναι ο τροπος με τον οποιο θεωρειται ως θεσφατο οτιδηποτε λενε οσοι αντιτιθενται στο εμβολιο,χωρις κανεις να εξεταζει το ποιον τους,τυποι σαν αυτοι που πανε στον Χαρδαβελλα θεωρουνται αυτοματα αυθεντιες και γιατροι ασχετων ειδικοτητων και περιορισμενοι βεληνεκους τοποθετουνται ως κορωνα στην κεφαλη μας,αυτο ειναι σκοταδισμος.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Mega άκουσα ότι η έγκυος που υποβλήθηκε σε καισαρική αντιμετώπιζε αναπνευστικά προβλήματα που επιδεινώθηκαν λόγω της νέας γρίπης. Δεν ήταν υγιής η κοπέλα. Μέχρι στιγμής κανείς από τους ασθενείς που βρέθηκαν στην εντατική ή κατέληξαν δεν ήταν απόλυτα υγιείς, τουλάχιστον αυτό έχει ανακοινωθεί (με μικρά γράμματα όμως μπας και κάνουμε και κανένα εμβόλιο, τόσα πήραμε!!!).

Νομίζω τελικά ότι περισσότερο κινδυνεύουμε από την παραπληροφόρηση και τον πανικό που έχει δημιουργηθεί παρά από τη γρίπη. Δικαίωμα μου είναι να μην κάνω το εμβόλιο!! Δε χρειάζομαι καμία καθοδήγηση από κανέναν ΠΟΥ! Και φυσικά δεν κατακρίνω και όσους το έκαναν!

Α! παρεπιπτόντως πρέπει να έχω κολλήσει και γω τον ιό καθώς από χθες έχω κάποια από τα συμπτώματα. Αν πεθάνω θα σας ειδοποιήσω!:wink:

 

 

Ξεκουραση , βιταμινες και κανενα αντιπυρετικο.Ολα καλα θα πανε.

Το χω γραψει και σε αλλο θεμα.Και οι δυο γονεις μου κολλησαν τον ιο ,απο μια συναδερφο του πατερα μου (που το ειχε κολλησει απο την κορη της).Η μαμα μου ,εργαζεται στον τομεα την υγειας και γι αυτο πηγε και εκανε το τεστ για επαληθευση.Μαλιστα ,το εκανε 2 φορες γιατι την 1η ηταν με ρινικο επιχρισμα που βγηκε ψευδως αρνητικο(συνηθως ετσι γινεται ,απλα ειναι πιο φθηνη η εξεταση),και την 2η με φαρυγγικο επιχρισμα βγηκε θετικο στον Η1Ν1.

Ο μπαμπας που την περασε στο ποδι,με πονολαιμο και λιγη καταρροη,χωρις πυρετο.Η μαμα μου ,ανεβασε 38 για δυο μερες (με διαλειμα 1 μερας στο ενδιαμεσο) και αισθανοταν αδυναμια για καμια βδομαδα.Αυτο ηταν ολο.Εμεις που μενουμε εναν οροφο κατω ,προσεχαμε λιγο εκεινες τις ημερες και δεν κολλησαμε τιποτα.Και να κολλησω ομως(που το απευχομαι)δεν με φοβιζει.Οπως εχω περασει τοσες γριπες,ετσι κι αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ο Κρεμαστινος η ο Αντσακλης συχναζουν στον Χαρδαβελα......μη ισοπεδωνεις τα παντα επειδη σε εξυπηρετει ως επιχειρημα.......

 

Ουτε το ιατρικο κατεστημενο αλλων ευρωπαικων χωρων που απαγορευσαν τον εμβολιασμο σε εγκυους και παιδια ειναι φαν του Χαρδαβελα......μη λεμε οτι θελουμε.....

 

Αλλωστε για να αρχισε εξεταση θεματος εισαγγελεας μετα απο προσφυγη γιατρων κατι γινεται.......

 

Καταλαβαινω οτι εκανες το εμβολιο και αισθανεσαι οτι πρεπει να δικαιωσεις την επιλογη σου αλλα δεν χρωστανε να εμβολιαστουν και οι υπολοιποι......τα παιδια σου τα εμβολιασες τελικα? Τη γυναικα σου?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Αν καθήσεις και ακούσεις ότι λένε για την γρίπη από την τηλεόραση, θα αρρωστήσεις!!! Ψυχραιμία πρέπει να έχουμε, μια γρίπη είναι θα περάσει. Δεν είναι τόσο τρομερά τα πράγματα όπως μας τα παρουσιάζουν και οι περισσότεροι γιατροί είναι κατά του εμβολίου. Δεν θα σταματήσουμε και τις ζωές μας για την νέα γρίπη! Εγώ πάντως τις κόρες μου και θέατρο τις πάω και σε παιδότοπο. Κανόνες υγιεινής να τηρούνται και όλα είναι αντιμετωπίσιμα! Αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε νομιζω οτι ο Κρεμαστινος η ο Αντσακλης συχναζουν στον Χαρδαβελα......μη ισοπεδωνεις τα παντα επειδη σε εξυπηρετει ως επιχειρημα.......

 

Ουτε το ιατρικο κατεστημενο αλλων ευρωπαικων χωρων που απαγορευσαν τον εμβολιασμο σε εγκυους και παιδια ειναι φαν του Χαρδαβελα......μη λεμε οτι θελουμε.....

 

Αλλωστε για να αρχισε εξεταση θεματος εισαγγελεας μετα απο προσφυγη γιατρων κατι γινεται.......

 

Καταλαβαινω οτι εκανες το εμβολιο και αισθανεσαι οτι πρεπει να δικαιωσεις την επιλογη σου αλλα δεν χρωστανε να εμβολιαστουν και οι υπολοιποι......τα παιδια σου τα εμβολιασες τελικα? Τη γυναικα σου?

 

O Kρεμαστινος

α) ειναι ενα διασημος καρδιολογος,δηλαδη η ειδικοτητα του ειναι ασχετη.Θα πηγαινες σε αυτον να σου δωσει γνωμη για τον αγκωνα σου;Μαλλον θα σε εδιωχνε ο ιδιος ακομα και αν εσυ πηγαινες.

β) ειπε οτι δεν κανει το εμβολιο γιατι δεν κανει γενικως τετοιου ειδους εμβολια,και τελικα εκανε και διευκρινιστικη δηλωση για να καταστει σαφες οτι:

Δεν θεωρει το εμβολιο επικινδυνο.

 

Για την απαγορευση εμβολιασμου δεν γνωριζω,θα χαρω να μαθω περισσοτερα.

Υποπτευομαι οτι ειναι μια ακομη παρανοηση:Το οτι χρειαστηκε περισσοτερος χρονος για να πιστοποιηθει το εμβολιο για παιδια και εγκυους,ερμηνευτηκε ως:το εμβολιο ειναι επικινδυνο για παιδια και εγκυους!

 

Τωρα για τον εισαγγελεα δεν θελω να πω κατι αρνητικο,ο ανθρωπος εχασε και αυτος την μπαλα με ολα αυτα που ακουει,σου λεει κατσε να κανουμε και μια εξεταση,λες και μπορει να καταληξει ετσι σε κανενα χρησιμο συμπέρασμα!Περιττο να πω οτι δινουμε την εικονα Μπανανιας.

 

Εγω εμβολιαστηκα και ολα τα μελη της οικογενειας ακολουθουν σταδιακα.

Κυριοτερα η συζυγος γιατι φιλοδοξουμε να κανουμε εκ νεου παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί ο Vagos προσπαθεί τόσο πολύ να μας πείσει για την ασφάλεια του εμβολίου, θα ήθελα να πω ότι δεν υπάρχει γιατρός που να έχει πει με βεβαιότητα σε καμία έγκυο να κάνει το εμβόλιο αφού είναι απόλυτα ασφαλές και να αναλάβει την ευθύνη του τι θα συμβεί. Έχω ξαναπεί ότι ακόμη και ο γιατρός μου που τον Αύγουστο στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, μου είπε ότι το εμβόλιο θα το κάνουμε όταν κυκλοφορήσει, προχθές που τον ξαναρώτησα μου είπε να κάνω αυτό που νομίζω. Και επειδή τώρα είμαι ξανά σε προσπάθειες σύλληψης μου είπε ότι αν τελικά αποφασίσω να το κάνω, αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω δύο μήνες για να ξαναπροσπαθήσω. Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα όντας ήσυχη μέσα στην άγνοια μου, αφού είναι ασφαλές και δεν βλάπτει τα έμβρυα γιατί πρέπει να περιμένω????????????????

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

O Kρεμαστινος

α) ειναι ενα διασημος καρδιολογος,δηλαδη η ειδικοτητα του ειναι ασχετη.Θα πηγαινες σε αυτον να σου δωσει γνωμη για τον αγκωνα σου;Μαλλον θα σε εδιωχνε ο ιδιος ακομα και αν εσυ πηγαινες.

β) ειπε οτι δεν κανει το εμβολιο γιατι δεν κανει γενικως τετοιου ειδους εμβολια,και τελικα εκανε και διευκρινιστικη δηλωση για να καταστει σαφες οτι:

Δεν θεωρει το εμβολιο επικινδυνο.

 

.

 

Ελεος!Τι εννοεις ασχετη ειδικοτητα?Δεν ειναι κομμωτης,ειναι καρδιολογος και μαλιστα απο τους καλυτερους...ποσο ασχετος δηλαδη μπορει να ειναι στο θεμα των εμβολιων?????Οτι σχεση εχει ενας παθολογος με τα εμβολια,εχει και ο καρδιολογος ,μην σου πω και πιο σχετικος.FYI οι καρδιολογοι κανουν 2 χρονια παθολογια για την ειδικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

ο παθολογος μου παντως που τυχαινει να ειναι ελληνας κ ιατροδικαστης σε ολη τη δυτικη περιφερεια της γερμανιας ειπε πως ειναι επικυνδινο!

Link to comment
Share on other sites

Baggo απεβαλε η συζυγος σου? Λυπαμαι......θυμαμαι οτι ειχα διαβασει ποστ σου πριν καιρο οτι περιμενατε παιδι........ Καλη τυχη σας ευχομαι, εχε υποψη σου ομως οτι μετα απο το εμβολιο αυτο πρεπει να περασει αρκετος καιρος για να ξανασυλλαβει.........

 

Ο Αντσακλης εχει πει οτι δεν εχουμε καν στοιχεια για το αν βλαπτει το εποχικο γριπης τις εγκυους καθως στη χωρα μας δεν γινεται ποτε παροτρυνση σε εγκυο να το κανει......ποσο μαλλον για ενα τετοιο εμβολιο που ειναι αδοκιμαστο.

 

Για να ξερεις αν το εμβολιο επηρρεαζει την εγκυο πρεπει να γινει εμβολιασμος πειραματικος σε δειγμα εγκυων, να περιμενουν αποτελεσματα, οχι κανα δεκαημερο αλλα χρονια ωστε να δουν τι επιπτωσεις μπορει να εχει στα παιδια τους οσο μεγαλωνουν........και τετοια πειραματα δεν γινονται σε εγκυους ευκολα........τωρα ειχαν την ευκαιρια να κανουν ενα μεγαλο πειραμα που θα φανει σε αρκετα χρονια τι επιπτωσεις εχουν....κι αμφιβαλω αν θα τις μαθουμε απο την στιγμη που δεν καταγραφονται επισημως......πρεπει να γινει μεγαλο σκανδαλο οπως το 76.....ηδη αρκετες αποβολες δεν καταγραφονται, βολευει να θεωρηθουν τυχαιες. Περιεργο, εδω αμνιο κανεις και δεχονται και την καταγραφη των αποβολων και το γεγονος οτι η αμνιο ευθυνεται γι αυτην.........γιατι τετοια αρνηση με το εμβολιο?

 

Ο κρεμαστινος ειναι καρδιολογος και σαφως κι εχει σχεση με τις παρενεργειες........δεν ειναι καποιος περιπτερας.....

 

Δεν νομιζω οτι δινουν εικονα μπανανιας οι σοβαρες ευρωπαικες χωρες που απο την αρχη ειναι αρνητικες με το εμβολιο, ειδικα οσο αφορα τις εγκυους.....μπανανια ειμαστε που απο την πρωτη μερα αποδεχθηκαμε το τσιρκο και την τρομοκρατια της επιτροπης πανδημιας.........καιρος ηταν να σοβαρευτουμε λιγο...........πριν γινει μεγαλη η ζημια.....ευτυχως αποφασισαν να μειωσουν τις παραγγελιες εμβολιων.......ας ξοδεψουν αυτα τα χρηματα φτιαχνοντας εντατικες να επωφεληθει ολος ο κοσμος.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Eχω ηδη γραψει στο forum οτι κατανοω απολυτα την πολυ δυσκολη θεση που βρισκεται μια εγκυος με ολα αυτα που βομβαρδίζεται περι της γριπης.

Γι αυτο πιστευω οτι αυτο ειναι ενας λογος παραπανω να αναζητει εγκυρες πληροφοριες απο επώνυμες και διαπιστευμενες πηγες οπως ο ΠΟΥ.

Επισης δεν ειναι προς αμφισβητηση οτι μια εγκυος κινδυνευει παραπανω (λογω ανοσοποιητικου),περιπου 10 φορες παραπανω.Φαντασου πχ μια εγκυο που ανηκει σε ευπαθη ομαδα να αρνειται να εμβολιαστει,εισαι σιγουρη οτι παιρνει την σωστη αποφαση;

 

έχω ήδη απαντήσει αυτό:

 

Ως σήμερα εκτιμάται ότι στην Ελλάδα έχουν νοσήσει 800.000 άτομα. Σε αυτά προφανώς υπάρχουν κι αρκετές έγκυες γυναίκες (αλλιώς μας λένε ψέματα). Από όλες αυτές τις έγκυες μόνο μία περίπτωση (αυτή που παραθέτω παραπάνω στο άρθρο που έβαλα) έφτασε στο νοσοκομείο και της έκαναν καισαρική τομή. (Τώρα βέβαια εδώ υπάρχει και το ερωτηματικό γιατί σε άλλες πηγές μιλούν για άμβλωση στους 3 μήνες, αλλού για πρόωρη γέννα... η αλήθεια ποια είναι:wink:

 

Ως τώρα στην Ελλάδα καμία έγκυος και κανένα μωρό δεν έχουν αποβιώσει λόγω του ιού. Αλλά κι αν συμβεί αυτό, μία και μόνη περίπτωση μέσα σε τόσες χιλιάδες κρουσμάτων, δεν πρέπει να πανικοβάλει.

 

Αυτό σημαίνει ότι ο κίνδυνος δεν είναι τόσο μεγάλος όσος λένε τα ΜΜΕ σπέρνοντας τον πανικό.

 

 

Σταμάτα σε παρακαλώ να σπέρνεις τον πανικό. Αν κατανοούσες όπως λες, δε θα φόβιζες τοσο πολύ έγκυες γυναίκες σε ένα τόπικ για έγκυες!!!

 

Προσπαθώ να είμαι ευγενική μαζί σου αλλά εξακολουθείς να με θίγεις και να μιλάς για ουφολόγους και Χαρδαβέλες.

 

Έχω ασχοληθεί με την κλασική Βιολογία όχι μόνο ως γυναίκα και εγκυμονούσα αλλά και ως επιστήμονας.

 

Γνωρίζω τον μηχανισμό της τεχνητής ανοσοποίησης (εμβολιου) και γι΄αυτό γνωρίζω πως μεταλλασόμενος ο ιός, παύει να αντιμετωπίζεται απ' το εμβόλιο. Αν θες στο εξηγώ με επιστημονικούς όρους. Εσύ τι εξειδικευμένες γνώσεις έχεις; Σου έκανα κάποιες ερωτησεις αλλά δεν απάντησες ούτε σε μία.

 

Αυτό που παρέχει σε έναν οργανισμό μακροχρόνια προστασία είναι τα λεμφοκύτταρα μνήμης που μπορούν και θυμούνται και αναγνωρίζουν τον παθογόνο μικροοργανισμό. Έτσι κάθε φορά που ερχόμαστε σε επαφή με τον μικροοργανισμό αυτό και καταφέρνει να εισέλθει στο σώμα μας, τα λεμφοκύτταρα αυτά σπεύδουν να τον αναγνωρίσουν και να παράγουν κατάλληλα αντισώματα.

 

Σίγουρα έχεις διαβάσει πως ο ιός ήδη έχει μεταλλαχτεί. Ξέρεις ότι όταν μεταλλάσεται ένας ιός τα λεμφοκύτταρα μνήμης του οργανισμού μας δεν αναγνωρίζουν τα αντιγόνα αφού διαφοροποιούνται με τη μετάλλαξη και άρα είναι σα να μην έχουμε εμβολιαστεί;

 

Το να κάνεις εσύ ένα εμβόλιο δώρον άδωρον ή η γυναίκα σου δεν είναι και τόσο φοβερό. Το να παρωτρύνεις όμως μια έγκυο να το κάνει χωρίς να έχεις ειδικές γνώσεις, επέτρεψέ μου να το θεωρώ τουλάχιστον ανεύθυνο.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω κυριε βαγγο οτι επειδη απεβαλε η γυναικα σου νιωθεις λυπη απογνωση κ θυμο αλλα δε θα το πληρωσουν αλλες εγκυες για να αποβαλουν κανοντας το εμβολιο!δε φταινε αυτες!την ξερω αυτη την περιπτωση,ειχαμε μια εγκυο στην οικοδομη που απεβαλε κ μετα μισουσε ολες τις εγκυες!αν περνας κατι τετοιο εμεις δε φταιμε

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω το θεμα και πραγματικα απορω για πιο λογο ο vagos προσπαθει τοσο πολυ να επιβαλει την αποψη του.Dimitra συμφωνω μαζι σου οντως οι andmin θα επρεπε να αναρωτηθουν για πιο λογο ενω θα μπορουσε να γραψει σε τοσα αλλα θεματα που αφορουν την νεα γριπη επιμενει να ασχολειται μονο με τις εγκυους.ολες περναμε μια ευαισθητη περιοδο και ελπιζουμε να κανουμε το σωστο για εμας και τα παιδια μας και πανω απο ολα για τα αγεννητα πλασματακια που θα φερουμε στον κοσμο.το αν θα γινει κατι κακο αν δεν εμβολιαστουμε θα ειναι δικο μας φορτιο για να κουβαλισουμε και δεν καταλαβαινω γιατι εσυ vago προσπαθεις τοσο πολυ να μας πεισεις για να κανουμε το εμβολιο.αφου το εκανες καλος και δικαιωμα σου οπως ειναι και δικο μας δικαιωμα να μην το κανουμε γι'αυτο καλο θα ηταν να απομακρυνθεις απο το συγκεκριμενο τοπικ γιατι προκαλεις εκνευρισμο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

το θεμα κλειδωνεται εξαιτίας αναφορών πολλών μελών για καταπάτηση

των κανονισμών του φόρουμ πχ περι ειρωνικού τρόπου γραφής,προσβλητικών εκφράσεων κλπ.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

- Απαγορεύονται οι προσβλητικές δημοσιεύσεις, η παράθεση χυδαίου ή άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.

 

-Για να ενισχύεται η ανταλλαγή απόψεων, απαιτείται η διατύπωση της άποψης του καθενός, να μην περιλαμβάνει απαξιωτικούς, ειρωνικούς,ρατσιστικούς ή με χλευασμό χαρακτηρισμούς και εκφράσεις

 

-Απαγορέυεται,να χρησιμοποιόυνται εκφράσεις απαξίωσης, υπονοώντας ομάδες ασθενών ή άλλων κοινωνικών ομάδων εν'ειδει χιούμορ.

 

 

Επίσης

 

Απαγορεύονται παρατηρήσεις, τα σχόλια και συστάσεις προς άλλα μέλη σχετικά με την συμπεριφορά και συμμετοχή τους στο forum.

Υπεύθυνοι για αυτό είναι αποκλειστικά και μόνο οι Διαχειριστές

Απαγορεύεται η χρήση προσβλητικών εκφράσεων, η παράθεση χυδαίου , άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...