vickytsoch

ειμαι μια απεριποιητη και απαισια....

Recommended Posts

Γιούπιιι! Ανανέωση ΤΩΡΑ!

Κι εγώ έχω πει ότι φέτος θα ανανεώσω παπούτσια-τσάντες, είναι πολύ σημαντικά! Ακόμη και να φοράς κάτι απλό (όχι παλιό όμως) με σωστό παπούτσι, τσάντα κι ένα αξεσουάρ, είσαι μια χαρά. Το πρόγραμμα έχει αντικατάσταση σχεδόν όλων μου των παπουτσιών και αγορά μιας καλής ποιότητας τσάντας για κάθε μέρα (μαύρη, έχω ήδη κάποιες χρωματιστές για εναλλαγές οπότε από αυτές είμαι κομπλέ). Έχω αποφασίσει όμως να μην ταλαιπωρούμαι: για κάθε μέρα θα πάρω μπότες φλατ + μπότες με χαμηλό τακούνι (για πιο chic), αφού ξέρω ότι ψηλοτάκουνες μόνο το βράδυ κι αν... Ομοίως για τις γόβες, απλά θα πάρω κι ένα ζευγάρι βραδινές, γιατί αυτές που έχω από πρόπερσι είναι πλέον ντεμοντέ.

Επίσης θέλω να αρχίσω να δοκιμάζω στα μαγαζιά ρούχα που δεν είμαι σίγουρη ότι μου πάνε. Προχθές δοκίμασα μια φούστα σε γραμμή που πίστευα ότι δε μου πάει και ήταν ωραιότατη και την πήρα!

Παρομοίως, όπως το casperaki, κι εγώ είχα σκεφτεί μπλούζες με λίγο ντεκολτέ (λίγο). Δεν πολυφοράω ζιβάγκο γιατί με ενοχλούν, αλλά αμάν με αυτή την αδιάφορη λαιμόκοψη! Αφού μου πάνε τα V!

Πάντως υπάρχουν πολύ σέξι ζιβάγκο, στενά και φέτος έχουν βγει από πολύ ωραία υλικά, θέλω να πάρω και 1-2 τέτοια.

Επίσης θα βάλω χρώμα στα ρούχα μου, δε με νοιάζει που είναι χειμώνας, έχω βαρεθεί όλο μαύρα! Ευτυχώς που φέτος είναι στη μόδα το μωβ και το κόκκινο, οπότε θα βρω.

Το μακιγιάζ είναι πονεμένη ιστορία, αλλά συνειδητοποίησα ότι με λίγο μέικ-απ και μάσκαρα ήδη η διαφορά είναι μεγάλη στο πρόσωπό μου.

Το μαλλί επίσης πονεμένη ιστορία, αλλά πρόσφατα ανακάλυψα πώς μπορώ να τα κάνω πιστολάκι για να είναι ωραία (οι φίλες μου στα δικά τους μαλλιά το έχουν ανακαλύψει εδώ και 15 χρόνια, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!)

Όταν είμαι περιποιημένη νιώθω κι εγώ πιο όμορφα και οι γύρω μου.

Όπως ανέφερε και κάποια άλλη κοπέλα απ'την Πάτρα, όταν βγαίνω έξω βλέπω άλλες κοπέλες πολύ περιποιημένες και μένω άφωνη.

Διαφημίσεις

Μα τα στενα ζιβαγκο με ενα στενο τζιν παντελονι και μποτες ειναι απο τα πλεον σεξυ ντυσιματα , χωρις καν να βαφτεις και αρκει να εχεις και την καταληλη τσαντα και το καταληλο υφος .χαχαχαχαχα

αχ μανουλίτσα μου... δε μιλάμε για περιποίηση, μιλάμε για μετάλλαξη :-(. Χόντρυνε μέχρι και η μύτη μου...τα μαλιά μου έιναι σαν της τρελής λόγω των ορμονών...έβγαλα κάτι μικρές ελίτσες στο πρόσωπό μου, που στην πρώτη εγκυμοσύνη έφυγαν τρεις ημέρες μετά που γέννησα...το μόνο που δεν έχω βγάλει για να αρκουδοποιηθώ είναι τρίχες, αλλά επιφυλάσσομαι γιατί έχω 1.5 μήνα ακόμη!:?

Αλεκακι υπομονη κοπελα μου... θα γεννησεις και θα εισαι μια κουκλα... και θα κανεις κι ενα μπεμπε κουκλακι κοριτσι μου...

δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα...ολα εμεις τα περναμε!!!

μην στενοχωριεσαι!!!!:):):):)

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Ρε κορίτσια είναι όμως ωραίο να περιποιείσαι τον εαυτό σου.

Εγώ τελευταία, αισθάνομαι πολύ καλά με τον εαυτό μου και λόγω αυτού έχω αρχίσει να προσέχω λίγο το ντύσιμο μου, έχω πάρει και 2-3 καινούργια ρουχαλάκια (θάλω κι άλλα εννοείται) και ανανεώθηκα.

Την Πέμπτη φεύγαμε το πρωί για την δουλειά με τον άντρα μου, και στο ασανσερ με κοίταγε καλά καλά και μου λέει "Εσύ πολύ sexy έχεις γίνει τώρα τελευταία..!!!"

Ξετρελάθηκα! Θέλω συνέχεια να το σκέφτεται αυτό, ακόμη κι αν δεν το λέει.

Και το καλό είναι ότι εγώ το έκανα γιατί μου αρέσει να με βλέπω έτσι, αλλά τελικά είχε αποτέλεσμα και στον αντρούλη μου!! Και έτσι συνεχίζω δυναμικά.

Πάντως το μαλλί έχει επίσης μεγάλη σημασία, έκανα μια αλλαγή πριν λίγο καιρό (κόψιμο από πολύ μακρύ σε καρέ και ανταύγια )

και έγινα άλλος άνθρωπος. Τρομερή αλλαγή.

y9qxp2.pngGgOLp3.png

Kαι εγω βρε κοριτσια μια απο τα ιδια, περασα την φαση που γυρνουσα συνεχεια με πυτζαμες μεσα στο σπιτι με το πολυ μακρυ μαλλι μου μαζεμενο συνεχεια πανω σαν φυκος ηταν λογω το οτι ο Μαριος τα τραβαει συνεχεια και μου τα ξεριζωνει. Υπηρχαν μερες που περναγε βδομαδα ολοκληρη χωρις να βαλω ρουχο πανω μου γιατι λογω της προωροτητας δεν βγαιναμε εξω με τον Μαριο. Τωρα τελευταια ομως ανακαλυψα ποσο χαλια ημουν και ποσο ειχα παραμελησει τον εαυτο μου και μπηκα σε προγραμμα αλλαγων. Πηγαινω μια φορα την εβδομαδα κομμωτηριο και οταν ειναι να βγω εξω πηρα ενα δυο τρια ωραια καθημερινα ρουχαλακια και εγινα ανθρωπος. Το καλο ειναι οτι απο την αυπνια και την εξαντληση με τον Μαριο εχω αδυνατησει παρα πολυ και αυτο φαινεται πλεον. Δεν βαφομαι ιδιαιτερα γιατι βαριεμαι αλλα οταν το επιχειρω τα αποτελεσματα μου φτοιαχνουν την διαθεση. Την αλλαγη την παρατηρησε και ο αντρας μου και του εχει κανει εντυπωση πως ειμαι πιο ωραια απο πριν μεινω εγκυος οπως ειπε. Αλλα εγω πιστευω οτι ολα ειναι μεσα στο δικο μας μυαλο και τη αυτοπεποιθηση δειχνουμε στους αλλους οτι εχουμε.

Προχθες ειχα παει βολτα με τον Μαριο και καποιοι με φλερταραν λεγοντας τη μανουλα εισαι εσυ αχ να ημουν εγω το μωρο σου!!!!! Ξερω χαζο σχολιο αλλα δειχνει οτι οι αλλαγες που εκανα επιασαν τοπο τουλαχιστον. Μην το βαζετε κατω, παντα υπαρχει τροπος να βελτιωθουμε αρκει να το θελουμε.

Επ... Τωρα το ειδα αυτο το θεμα!

Η αληθεια ειναι πως κι εγω στις αρχες ειχα παραμελησει πολυ τον εαυτο μου αλλα δεν αντεχα ουτε εγω η ιδια να με βλεπω ετσι! Οταν βρηκα την ευκαιρια, φωναξα την κομμωτρια σπιτι και μου εκανε ενα κουρεμα που δεν θελει πολυ παιδεμα, λιγος αφρος μετα το λουσιμο, φυσουνα και τελος! Κι επειδη οι μερες μας ξεκινανε με πολυ τρεξιμο και δεν προλαβαινω να ασχοληθω με τα "αισθητικα", το βραδυ μολις βαλω το Μαρακι για υπνο, κανω απαραιτητα ενα ντους και ποτε διορθωνω λιγακι το φρυδι, ποτε βαζω καμμια μασκα, κατι κανω παντως! Οσο για τα νυχια , το εψαξα πολυ γιατι εχω προβλημα (μπαινει το νυχι μεσα στο κρεας, οποτε χρειαζομαι απαραιτητα πεντικιουρ καθε μηνα) και βρηκα κοπελα που κανει μανικιουρ-πεντικιουρ με 25 euro!

Το δικο μου μεγααααααλο θεμα που με ριχνει πολυ κυριως ψυχολογικα ειναι τα κιλα μου! :cry:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Εμένα τελευταία μου το λένε οι φίλες μου και χαίρομαι πολύ! Ειδικά μια φίλη μου με την οποία έχουμε άνεση και ξέρω ότι δε θα το έλεγε από ευγένεια (καθώς έχει τύχει να μου πει και το αντίθετο 1-2 φορές που είχα ψιλοαφεθεί)!

Μπράβο και σ'εσάς κορίτσια, βουρ για φθινοπωρινή ανανέωση!

Υ.Σ.: Tip: Προχθές ανακάλυψα ότι την ώρα που μιλάς στο τηλέφωνο είναι ωραιότατη ευκαιρία να έχεις δίπλα λίμα και μανό και να τα αξιοποιείς. Ε, μέσα στο ΣΚ θα τύχει να μιλήσω 2 φορές από 10' στο τηλ. Τη μία φορά το λιμάρισμα, την άλλη το βάψιμο, έτοιμα τα νύχια :wink:

Εσείς έχετε καμιά ιδέα πώς να κερδίζουμε χρόνο;

λοιπον....λουζομαι,κανω μπανιο,ντυνομαι,βαφομαι,βαζω αρωμα.πριν φυγουμε:ο αντρας μου:"θα μου σιδερωσεις λιγο τη μπλουζα γιατι εγινε χαλια?","αχ,το μωρο εκανε κακα...κατσε να το αλλαξω","ουα,ουααα","κατσε αγορι μου λιγο ησυχα,να βαλω τα παπουτσια μου και θα σε παρω αγκαλια..θα παμε ατα"(το μωρο ομως δεν καταλαβαινει!!)"ουα,ουαααα".........εχω γινει μουσκεμα στον ιδρωτα,εχει τρεξει η μασκαρα,εχει φυγει το κραγιον,εχει τσαλακωθει η μπλουζα,και μου ρχεται να μην παω πουθενα ετσι πως εχω γινει!!!!χαχαχαχαχα...σας θυμιζει κατι??

Κορίτσια ασχοληθείτε με τον εαυτό σας τώρα.... Αμέσως.....

είμαι παιδί μιας μητέρας που δεν ασχολήθηκε ποτέ με τον εαυτό της και τελικά κατέληξε να είναι 50 κιλά βαρύτερη από το φυσιολογικό.... Ποτέ δεν κατάφερε να μου εξηγήσει τι είναι κρέμα σώματος, τι σκιά πρέπει να βάλω, γιατί χρειαζόμαστε καθημερινή ενυδατική φροντίδα και ερωτήσεις άκρως γυναικείες...

Ευτυχώς όμως οι φίλες μου τότε με διαφώτισαν κάπως και ασχολούμαι και εγώ τώρα με κάτι καλλυντικά και βλέπω ότι όσο περισσότερο ασχολούμαι με τον εαυτό μου, τόσο περισσότερο ικανοποιημένη, χαρούμενη και όμορφη νιώθω...

Σίγουρα έχω περάσει και εγώ εποχές, του στυλ "δεν βαριέσαι" "ποιος θα με δει στο σούπερ μάρκετ", αλλά για σκεφτείται πόσες φορές κοιτάτε μια γυναίκα στο σούπερ μάρκετ ή στη λαική που είναι περιποιημένη και φαίνεται πιο φρέσκια από εσάς και λέτε με θαυμασμό: "κοίτα μια όμορφη και ντελικάτη γυναίκα"....

Γιατί ο άντρας μας να πρέπει να έχουμε μια κοινωνική δεξίωση για να μας δει περιποιημένες? Δεν ξέρω κανένα άντρα να μη βγει από το σπίτι και να μην βάλει ζελέ και κολώνια, έστω και για να πάει ως το περίπτερο....

Για αυτό σας λέω, περιποιηθείτε τον εαυτό σας τώρα για να είστε μια υπέροχη γιαγιούλα μετά.....

[/url]

dev186pfs__.png

Διαφημίσεις

λοιπον....λουζομαι,κανω μπανιο,ντυνομαι,βαφομαι,βαζω αρωμα.πριν φυγουμε:ο αντρας μου:"θα μου σιδερωσεις λιγο τη μπλουζα γιατι εγινε χαλια?"

- Βάλε άλλη μπλούζα

,"αχ,το μωρο εκανε κακα...κατσε να το αλλαξω"

- ΟΚ, πάσο,"

ουα,ουααα","κατσε αγορι μου λιγο ησυχα,να βαλω τα παπουτσια μου και θα σε παρω αγκαλια..

- Αγάπη μου, κράτα τον λίγο να βάλω τα παπούτσια μου!

θα παμε ατα"(το μωρο ομως δεν καταλαβαινει!!)"ουα,ουαααα".........εχω γινει μουσκεμα στον ιδρωτα,εχει τρεξει η μασκαρα,εχει φυγει το κραγιον,εχει τσαλακωθει η μπλουζα,και μου ρχεται να μην παω πουθενα ετσι πως εχω γινει!!!!χαχαχαχαχα...σας θυμιζει κατι??

Ναι, είναι δύσκολο. Ναι, αξίζει να το προσπαθήσουμε :D

εγω παλι δεν θυμαμαι τον εαυτο μου απεριποιητο εκτος απο 2-3 εξαιρεσεις.η μαμα μου 57 ετων βαφεται κανονικα και για να παει στη λαικη μαλλι στην τριχα καθε παρασκευη κομμωτηριο τι θα εκανε η κορη?

λοιπον αποτριχωση κανω 1 φορα τον μηνα στανταρ με ραντεβου στο σπιτι μου.25ε

νυχια συνηθως μονη μου αλλιως παλι στο σπιτι μου το καλοκαιρι καθε μηνα και τον χειμωνα σε εξαιρετικες περιπτωσεις.30ε

μαλλι πιστολακι καθε σαββατο κι αυτη ερχεται σπιτι μου 6ε.ανταυγειες τωρα με την εγκυμοσυνη παλι φτηνα.

ρουχα βρηκα βιοτεχνια που τα παιρνω 1/2 τιμη.

μακιγιαζ ειμαι γραμμενη σε εταιρια καλλυντικων οπου αγοραζω πανφτηνα καλλυντικα.

δεν εχω δικαιολογια να μην ειμαι περιποιημενη.και ερχονται και ολες σπιτι μου.οσες μπορειτε ψαξτε το γιατι γλυτωνετε απο πολυ χρονο και χρημα ετσι...οταν 40ντησα πηγα σε μια γιορτη και οταν με ειδαν δεν πιστευαν οτι ημουν λεχωνα.ημουν κουκλαρα.

(παρεπιπτωντως δεν ειμαι και η κουλιανου..γλυκια κοπελα με λες)

οσο για τα κιλα πηρα 20 στην εγκυμοσυνη μου και τα εχασα ολα σε 6 μηνες δλδ οσο θυλαζα.με βοηθησε ο θηλασμος παρα πολυ.πηγαινα 1 φορα την εβδ.σε μια διαιτολογο 15ε τη φορα.κοριτσια παρτε το αποφαση για τον αντρα σας για τα παιδακια σας μα κυριως για την παρτη σας....μιλαμε θα νιωσετε τελεια.

Αγορακια μου σας λατρευω!!

εγω χτες εκανα προβα το φορεμα της βαφτισης με τα παπουτσια και εφτιαξα προχειρα τα μαλλια μου οπως περιπου θα τα κανω...αβαφτη ημουν αλλα με το που με ειδαν τα παιδια μου μου ειπαν μανουλα εισαι ομορφη ( ο μεγαλος δηλ γιατι ο Νικολας ειπε μανουλα εισα και ψηλη τωρα [θαυματα κανουν τα τακουνια]:P:p:p:p) και δεν σας κρυβω οτι ανεβηκα πολυ... τον τελευταιο καιρο δεν φτιαχνομαι καθολου...

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Πόσο συμφωνώ με όλες σας!Εγώ πριν 10 χρόνια που παντρεύτηκα ήμουν σαν μανεκέν περιποιημένη,σεξι και κουκλάρα.Μετά από 3 χρόνια που μπήκα στις εξωσωματικές δεν είχα διαθεση για τιποτα πέρα απο το να αποκτήσω παιδί.Αυτό κράτησε για αλλά 5 χρόνια ώσπου ήρθε τελικά ο Ανδρίκος μου και εκει που είπα οτι τελικά θα φτιάξει η ριμαδα η διαθεση και θα καμαρωσει και πάλι ο καημενος ο αντρας μου την ομορφη γυναικα του, λέω δεν κανω αλλη μια εξωσωματική μπας και κάνουμε στο Ανδρεα το αδερφάκι. Και εκανα και την εκανα την μπουμπουκα μου πριν 3 μηνες αλλά η παλιά Χρύσα δεν λέει να επιστρέψει και μισώ τον βρώμικο , απεριποίητο, αγχωμένο και θλιμμένο εαυτό μου.Επαψα πια να βλέπω στον καθρέφτη....

αχ πειτε μου ρε κοριτσια αφου η μητροτητα μας δινει τοση χαρα γιατι αφηνουμε τον εαυτο μας και μεγαλωνουμε πριν την ωρα μας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια δωστε λιγο χρονο στον εαυτο σας , εσυ κουκλα μου περασες μια δυσκολη διαδικασια στο κορμι σου με τις εξοσωματικες , φαρμακα , αγχος κτλ κτλ ετσι δεν ειναι ? παλια μπορει να ησοθνα μια θεα και σεξυ αλλα ησουνα μια γυναικα οπου δεν την ενοιαζαν ουτε παιδια ουτε εξοσωματικες ουτε ειχε περασει απο αυτη τη διαδικασια .Περασαν μονο 3 μηνες απο την γεννα της μικρης σου ή κανω λαθος ? Συντομα θα νοιωσεις καλυτερα , μολις ξεκουραστεις και θα αρχησεις να ξαναπεριποιησε τον εαυτο σου οπως εσυ θελεις , μην εισαι ομως τοσο σκληρη μαζι σου , στην τελικη μαμα εισαι και εχεις 2 παιδια , δεν μπορεις να ασχολεισε μονο με το πως θα κανεις τα μαλλια σου ή ππως θα φορεςσεις σεξυ εσωρουχα.

Κορίτσια, πώς πάει η ανανέωση;

Εγώ ξεκίνησα με ανασκαφή στις ντουλάπες. Πέταξα κάμποσα ρούχα, αφού δεν τα έχω φορέσει αρκετά χρόνια, γιατί τα φυλάω; Και μόνο που τα πέταξα ανανεώθηκα ψυχολογικά να μην τα βλέπω τα ίδια και τα ίδια.

Κράτησα μόνο όσα μου αρέσουν και μου πάνε.

Τώρα από αγορές λίγα πράγματα. Πήρα ένα ζευγάρι παπούτσια για κάθε μέρα, τύπου μπαλαρίνες όμως όχι με ταακούνι, και καναδυο παντελόνια και μπλουζάκια. Ακόμα δεν πάω για δουλειά, οπότε με πολλή αυτοσυγκράτηση (δεν ξέρω όμως για πόσο καιρό) είπα ότι με φτάνουν τα ρούχα που έχω και θα περιμένω τις εκπτώσεις. Αλλά θα συγκρατηθώ; Δε θέλω όμως να μπω στο τρυπάκι να χαλάσω χρήματα για ρούχα που μπορεί και να μη χρησιμοποιήσω.

Απλά με την παραίνεση τη δική σας έχω αρχίσει όποτε βγαίνουμε (βγαίνουμε=καφές, που αλλού να πας με το μωρό;) να βάφομαι υποτυπωδώς (κονσίλερ, αν έχω κανα σπυράκι, υποτυπώδες ρουζ, λίγο μολύβι και μάσκαρα και κραγιόν). Μη σας φανεί ότι κάνω και πολλά, αφού αν με δεις, καταλαβαίνεις δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά αλλά κάπως μου φαίνεται εμένα. Επίσης έκοψα κοντύτερα τα μαλλιά μου οπότε κάθε φορά που λούζομαι, κάνω με το πιστολάκι λίγο τα μπροστινά.

Βέβαια, αν έχανα και κανα πεντάρι κιλά θα μπορούσα να δείχνω πολύ καλύτερη, αλλά δε νομίζω ότι ψυχολογικά είμαι σε τόσο καλή φάση. Με έχει πειράξει η κλεισούρα. Και που είσαι ακόμα, τώρα που άρχισε να βρέχει...

Τέλος πάντων ας γράφουμε εδώ μπας και παρακινούμε η μια την άλλη και γίνεται τίποτα. Τα στοιχειώδη δηλαδή.

Πόσο συμφωνώ με όλες σας!Εγώ πριν 10 χρόνια που παντρεύτηκα ήμουν σαν μανεκέν περιποιημένη,σεξι και κουκλάρα. Και εκανα και την εκανα την μπουμπουκα μου πριν 3 μηνες αλλά η παλιά Χρύσα δεν λέει να επιστρέψει και μισώ τον βρώμικο , απεριποίητο, αγχωμένο και θλιμμένο εαυτό μου.Επαψα πια να βλέπω στον καθρέφτη....

και εγώ έτσι νιώθω... ίσως αν δεν ήμουν τόσο εντυπωσιακή παλιά να μην με πείραζε τόσο πολύ τώρα.

Περιμένω να γεννήσω πώς και πώς μπας και γίνω ανθρωπος... όχι εντυπωσιακή... άνθρωπος!

η ευτυχία 12/7/2006 η ολοκλήρωση 18/11/2009

λοιπον....λουζομαι,κανω μπανιο,ντυνομαι,βαφομαι,βαζω αρωμα.πριν φυγουμε:ο αντρας μου:"θα μου σιδερωσεις λιγο τη μπλουζα γιατι εγινε χαλια?","αχ,το μωρο εκανε κακα...κατσε να το αλλαξω","ουα,ουααα","κατσε αγορι μου λιγο ησυχα,να βαλω τα παπουτσια μου και θα σε παρω αγκαλια..θα παμε ατα"(το μωρο ομως δεν καταλαβαινει!!)"ουα,ουαααα".........εχω γινει μουσκεμα στον ιδρωτα,εχει τρεξει η μασκαρα,εχει φυγει το κραγιον,εχει τσαλακωθει η μπλουζα,και μου ρχεται να μην παω πουθενα ετσι πως εχω γινει!!!!χαχαχαχαχα...σας θυμιζει κατι??

496527tpx6kfr25h.gif

Εμένα!!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif

Κορίτσια στο site http://www.taaz.com μπορείτε να φορτώσετε μια φωτογραφία σας και να αλλάξετε από μακιγιάζ μέχρι χρώμα και κούρεμα μαλλιών!!! Καλή αρχή έστω και virtual!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif

Κορίτσια στο site http://www.taaz.com μπορείτε να φορτώσετε μια φωτογραφία σας και να αλλάξετε από μακιγιάζ μέχρι χρώμα και κούρεμα μαλλιών!!! Καλή αρχή έστω και virtual!

έπαθα κόλλημα!!!φοβερό... με είδα και πρώτη φορά ξανθιά... θα μείνω στο καστανό τελικά:lol:

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Κορίτσια , εγώ έχω κάνει θαύματα. Πάω μια φορά την βδομάδα κομμωτήριο , προσπαθώ να βάφομαι κάθε φορά που βγαίνω έξω, βρήκα και μια φίλη που πάχυνε και μου έδωσε κάποια ρούχα και διαπίστωσα πως και με κοιλιά(μεγάλη-ακόμη έγκυο με λένε) μπορείς να φαίνεσαι αξιοπρεπής( τα δικά της ρούχα ήταν όλα στενά , ενώ αγόραζα μόνο φαρδιά -μην πω εγκυμοσύνης ) . Αγόρασα και κάποια κομμάτια εγώ και τώρα το μόνο που λείπει είναι η τονωτική ένεση του ομοιοπαθητικού μου για να τα καταφέρω από Δευτέρα που πιάνω δουλειά και θα έχω το τρίγωνο δουλειά - σπίτι - οικογένεια...

( Μπορεί να κλαίω που γυρίζω στην δουλειά και να ξεβάφει το ρουζ αλλά όλοι μου λένε πως αδυνάτισα ενώ δεν έχω χάσει γραμμάριο)

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Σήμερα πήγα στην συγκέντρωση γονέων της κόρης μου.Φόρεσα τα ρουχαλάκια μου και βάφτικα ελάχιστα.Ξαφνικά κοιτάχτηκα στον καθρέφτη και είδα έναν άλλο άνθρωπο.Πηγαίνοντας εκεί ένιωσα τέλεια.Μόνο εγώ και άλλη μία κοπέλα είμασταν έστω λίγο περιποιημένες.Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει να είμαι περιποιημένη αλλά δεν προλαβαίνω πάντα.Οταν είναι να βγούμε μια βόλτα μια ζωή τρέχω για να ετοιμάσω τους άλλους και τον εαυτό μου τον αφήνω απ'εξω.

Σήμερα πήγα στην συγκέντρωση γονέων της κόρης μου.Φόρεσα τα ρουχαλάκια μου και βάφτικα ελάχιστα.Ξαφνικά κοιτάχτηκα στον καθρέφτη και είδα έναν άλλο άνθρωπο.Πηγαίνοντας εκεί ένιωσα τέλεια.Μόνο εγώ και άλλη μία κοπέλα είμασταν έστω λίγο περιποιημένες.Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει να είμαι περιποιημένη αλλά δεν προλαβαίνω πάντα.Οταν είναι να βγούμε μια βόλτα μια ζωή τρέχω για να ετοιμάσω τους άλλους και τον εαυτό μου τον αφήνω απ'εξω.

ακου τι εγινε χτες να γελασεις.το σπιτι μου μπαχαλο,ο μικρος εχει κοιμηθει 20:30 για βραδυ και εγω ετοιμαζομαι να σιδερωσω.μου λεει ο αντρουλης μου -θα δω μπαλα

-καλα θα κανεις αλλα πηγαινε μεσα,εδω θα σιδερωσω να δω και εγω λιγο τηλεοραση.(στο αλλο δωματιο δεν χωραει η σιδερωστρα γιατι ειναι το γραφειο - εκεινος χωραει ομως)

-ναι αλλα εδω θελω, δεν πειραζει μωρε δες και εσυ ενω θα σιδερωνεις

-δεν θελω να δω μπαλα

-τοτε παρατα το εχουμε ρουχα να βαλουμε

-εχεις δικιο μωρε του λεω ασε δεν σιδερωνω ουτε εγω,θα βαψω τα νυχια μου.ααααα δεν θα με τρελανει εμενα εμ να σιδερωσω εμ να βλεπω και μπαλα

ετσι λοιπον εβαψα και τα νυχακια μου και δεν νευριασα,πηγα και για υπνο μετα πριν απο εκεινον.

το πρωι με ρωταει που ειναι η μπλουζα μου η γκρι....οεο;;;

στα ασιδερωτα μωρο μου.....οεο;;;

Χαίρομαι που έδειξες την δέουσα ψυχραιμία και χαίρομαι ακόμη πιο πολύ που έψαχνε την μπλούζα του και δεν την έβρισκε.Το επόμενο βήμα είναι να τον βάλεις να σιδερώνει ενώ βλέπει μπάλα...Αρχικά τα δικά του και σιγά σιγά όλης της οικογένειας. Αυτή η μπάλα είναι θρησκεία για όλους ? 'Ελεος !!! Και όποτε λέω κάτι για την μπάλα μου λέει " Και συ βλέπεις Gray's anatomy και μάλιστα κάθε βράδυ, σου είπα τίποτε εγώ?"

Άσχετο , την άλλη φορά βάλε σίδερο την Τρίτη που έχει Λαζόπουλο να βολευτείτε στην ίδια τηλεόραση.

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα