Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ας γνωριστούμε - αφήστε εδώ το μύνημά σας no1 !


mimika

Recommended Posts

Καταρχην γεια σας!

Ειμαι ενα νεο μελος στην παρεα σας και μελλουσα μανουλα 20 εβδομαδων! Ειμαι πολυ ευτυχισμενη αν και δεν εχω καταλαβει πολλα απο τον μπομπιρα μαλλον ειναι λιγο τεμπελης! Βασικα θα ηθελα να μαθω απο αλλες μανουλες η μπαμπαδες για τα εξοδα του τοκετου. Προκειται να γεννησω στο Μητερα το καλοκαιρι και ενω εγω σκεφτομαι να παω σε μονοκλινο (πρωτη γεννα βλεπετε!) ο γιατρος μου, μου λεει οτι ειναι τσαμπα λεφτα, χωρις ομως να ξερω ακομα ποσο περιπου παει το... μαλλι!

Γι΄αυτο θα ηθελα αν καποιοι απο εσας γεννησαν σε μονοκλινο ή δικλινο στο Μητερα να με κατατοπισουν περιπου για το κοστος του δωματιου.

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την φιλοξενια και περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλώς ήρθες!

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα τηλέφωνο στο ΜΗΤΕΡΑ και να ρωτήσεις κατευθείαν πόσο κοστίζει ο τοκετός σε μονόκλινο και διευκρίνησε με επισκληρίδιο ή όχι. Όταν ήμουν έγκυος είχα πάρει 3 φορές και μου είπαν διαφορετικά τις 2 από αυτές, γιατί νομίζω αλλάζουν οι τιμές μέσα στο χρόνο.

Το μόνο σίγουρο είναι αυτό.

 

τηλ: 210 6869000

 

Κοίτα επίσης κι εδώ: http://www.mitera.gr/content.asp?id=82

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας!

Ειμαι ενα νεο μελος στην παρεα σας και μελλουσα μανουλα 20 εβδομαδων! Ειμαι πολυ ευτυχισμενη αν και δεν εχω καταλαβει πολλα απο τον μπομπιρα μαλλον ειναι λιγο τεμπελης! Βασικα θα ηθελα να μαθω απο αλλες μανουλες η μπαμπαδες για τα εξοδα του τοκετου. Προκειται να γεννησω στο Μητερα το καλοκαιρι και ενω εγω σκεφτομαι να παω σε μονοκλινο (πρωτη γεννα βλεπετε!) ο γιατρος μου, μου λεει οτι ειναι τσαμπα λεφτα, χωρις ομως να ξερω ακομα ποσο περιπου παει το... μαλλι!

Γι΄αυτο θα ηθελα αν καποιοι απο εσας γεννησαν σε μονοκλινο ή δικλινο στο Μητερα να με κατατοπισουν περιπου για το κοστος του δωματιου.

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την φιλοξενια και περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας!

καλημερα μιμικα και εγω ειμαι νεο μελος στην παρεα με λενε ελενα και μελλουσα μανουλα 19+2μερων με μπουμπου μαλλον(θα μαθω σιγουρα στο β επιπεδου).ηθελα να σε ρωτησω αν τον εχεις ακουσει ακομα τον μπομπιρακο,με τι μοιαζει,με φτερουγισμα¨?εχω αγχωθει λιγο για το αν θα καταλαβω...οσο για το μονοκλινο και γω ως πρωτοτοκος ηθελα(θα γεννησω στο ιασω)αλλα μολις εμαθα την τεραστια διαφορα (1000εθρω μονοκλινο)δεν αξιζει τον κοπο,πιστευω..το θεμα βεβαια ειναι να νιωθεις εσυ καλα..πολλα φιλια σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα και τον μπμπιρακο σου...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενα!

Αχ ετσι αγχωνομουν κι εγω γιατι ακουγα συνεχεια τους αλλους να με ρωτανε και απο αλλες μαμαδες "ακομα να το ακουσεις? το ακουσες και δεν το καταλαβες!' Εγω αυτο που νιωθω κυριως οταν ειμαι σε κατασταση ηρεμιας βραδυ ή πρωι δηλαδη , ειναι κατι να κουνιεται στη δεξια πλευρα της κοιλιτσας μου (και ειναι σιγουρα το μωρακι γιατι στον υπερηχο ειδαμε οτι εκει ειναι τα ποδαρακια του.) σαν φτερουγισμα, σαν κλωτσια απο μεσα κατι εντελως φυσικο δηλαδη. Μη νομιζεις οτι ο δικος μου κανει κωλοτουμπες εκει μεσα. Απλα οταν συνεβη για πρωτη φορα πριν απο δυο εβδομαδες περιπου ημουν σιγουρη οτι δεν ηταν ουτε το στομαχι μου ουτε το εντερο μου. Καταλαβα με τη μια οτι ηταν το μωρακι μου απο ενστικτο ισως. Ο γιατρος μου με καθησυχασε λεγοντας μου οτι οσο περναει ο καιρος θα το καταλαβαινω πολυ πιο ευκολα. Απ' οτι καταλαβαινω ομως στη δευτερη εγκυμοσυνη θα το καταλαβουμε πιο ευκολα και πιο νωρις.

Γι'αυτο μην αγχωνεσαι ειναι κατι που θα συμβει απο τη μια στιγμη στην αλλη αν δεν εχει συμβει ηδη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα και μια ευκολη γεννα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενα!

Αχ ετσι αγχωνομουν κι εγω γιατι ακουγα συνεχεια τους αλλους να με ρωτανε και απο αλλες μαμαδες "ακομα να το ακουσεις? το ακουσες και δεν το καταλαβες!' Εγω αυτο που νιωθω κυριως οταν ειμαι σε κατασταση ηρεμιας βραδυ ή πρωι δηλαδη , ειναι κατι να κουνιεται στη δεξια πλευρα της κοιλιτσας μου (και ειναι σιγουρα το μωρακι γιατι στον υπερηχο ειδαμε οτι εκει ειναι τα ποδαρακια του.) σαν φτερουγισμα, σαν κλωτσια απο μεσα κατι εντελως φυσικο δηλαδη. Μη νομιζεις οτι ο δικος μου κανει κωλοτουμπες εκει μεσα. Απλα οταν συνεβη για πρωτη φορα πριν απο δυο εβδομαδες περιπου ημουν σιγουρη οτι δεν ηταν ουτε το στομαχι μου ουτε το εντερο μου. Καταλαβα με τη μια οτι ηταν το μωρακι μου απο ενστικτο ισως. Ο γιατρος μου με καθησυχασε λεγοντας μου οτι οσο περναει ο καιρος θα το καταλαβαινω πολυ πιο ευκολα. Απ' οτι καταλαβαινω ομως στη δευτερη εγκυμοσυνη θα το καταλαβουμε πιο ευκολα και πιο νωρις.

Γι'αυτο μην αγχωνεσαι ειναι κατι που θα συμβει απο τη μια στιγμη στην αλλη αν δεν εχει συμβει ηδη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα και μια ευκολη γεννα!!!

 

 

 

 

 

μιμικα μου σε ευχαριστω παρα πολυ,χτες για πρωτη φορα ενιωσα μια μικρη κλωτσιτσα,αλλα απο χτες ουτε φωνη ουτε ακροαση...φανταζομαι πως απο εδω και περα (στην20 εβδομαδα ειμαι)θα την ακουω πιο συχνα...μιμικα μου τα ονειρα σου ευχες μου και οπως διαβασα προχτες μια φιλη και μητερα τα ματια στο θεο,μεναν πονο...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε πολύ ... Είμαι στον 7ο μήνα και έχουμε φρικάρει οικεγενειακώς... :roll: Το φόρουμ είναι υπέροχο και είστε όλοι μια καλή παρέα πρέπει να κάνετε ονλάιν τσατ έτσι ώστε να μιλάμε και να εκθέτουμε πιο ζωντανά απορίες καθώς και να συζητάμε μεταξύ μας οι συμβουλές όλων όσων έχουν την πείρα είναι πολύτιμες.... Καλό βράδυ :D:mrgreen:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ ... Είμαι στον 7ο μήνα και έχουμε φρικάρει οικεγενειακώς... :roll: Το φόρουμ είναι υπέροχο και είστε όλοι μια καλή παρέα πρέπει να κάνετε ονλάιν τσατ έτσι ώστε να μιλάμε και να εκθέτουμε πιο ζωντανά απορίες καθώς και να συζητάμε μεταξύ μας οι συμβουλές όλων όσων έχουν την πείρα είναι πολύτιμες.... Καλό βράδυ :D:mrgreen:

 

Γειά σου Νίκη!! Γειά Βαγγέλη!!

 

Καλωσήρθατε!! Πολύ γλυκό τόσο νέα παιδιά να περιμένουν το μωράκι τους και να αγωνιούν και να ψάχνονται μαζί!!! Μπράβο σας εύχομαι σε όλη τη ζωή σας να συνεχίσετε έτσι!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες γλυκιά μου!

Είασι και απο τη Θεσσαλονίκη οπότε έχουμε πολλά κοινά. Οτι χρειαστεις μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ήδη έχω περάσει την διαδικασία δύο φορές προσφάτως και ξέρω πολύ καλά όλα τα κατατόπια στην Θεσσαλονίκη.

Μην αγχωνεσαι ολα θα πάνε καλά. :P:P:P

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία μου να είσαι καλά... Προσπαθούμε ο ένας να το παίξει ψύχραιμος και να ηρεμεί τον άλλον αλλά τελικά είμαστε χαζογονείς και κόβω να βγαίνει η μικρή πολύ τσαμπουκαλεμένη.... :lol::lol::lol:

 

Λίτσα μου η βοήθεια και οι συμβουλές σου στο κάθε τι μου είναι πολύτιμες... Οτιδήποτε μου έλεγες πιστεύω θα ήταν χρήσιμο και εσύ και όλοι σας.

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα η φιλη μου μαρία μου έκανε ενα πολυτιμο δώρο..την παρεα σας.Είναι σημαντικό να ξέρω οτι υπαρχει ενα site και μια ζεστη παρέα οπως η δική σας για να μιλήσω και να ανταλλαξω αποψεις για το πιο σημαντικο ρόλο της ζωής μου ,του γονέα.Χαίρομαι πολύ που σας ανακάλυψα και που έγινα και εγώ μελος .Να σας συστηθώ λοιπον ειμαι η Ελενα μαμα τριων μικρων ζουζουνιων ,της Μιχαέλας (6,5χρ.) της Νεφελης (5χρ.)και του Μανώλη (1,5χρ.)Χαρηκα πολύ και καλώς σας βρήκα όλους!! :D

P.s. : Μαράκι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούμε ο ένας να το παίξει ψύχραιμος και να ηρεμεί τον άλλον αλλά τελικά είμαστε χαζογονείς και κόβω να βγαίνει η μικρή πολύ τσαμπουκαλεμένη.... :lol::lol::lol:

 

Ετσι μπράβο τσαμπουκαλεμένα μωρά θέλουμε!! Οσο για το ψύχραιμοι ειναι πράγματι ενα ωραίο έργο που πάντα θα προσπαθείτε να παίξετε... αλλά μάλλον όχι και με πολύ επιτυχία...!!! :wink: Καλως ήλθατε στο club!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες ! Να σου ζήσουν τα μπουμπούκια... Αλήθεια πως νιώθεις με 3 αγγελούδια ? Εγώ είμαι έγκυος 7 μηνών και έχω φρικάρει τελείως...

 

Σοφία μου σε πάω στο είπα? :P

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήρθες ! Να σου ζήσουν τα μπουμπούκια... Αλήθεια πως νιώθεις με 3 αγγελούδια ? Εγώ είμαι έγκυος 7 μηνών και έχω φρικάρει τελείως...

 

Σοφία μου σε πάω στο είπα? :P

 

 

Νικη μου νιω8ω παρα πολυ δυνατη και παρα πολυ ομορφα...Παλιότερα υπήρχαν στιγμές που μπορει να ενιωσα και απογνωση οταν κλαιγανε και τα τρια ταυτόχρονα αλλα με τον καιρο συνηθισα και πλεον περιμενω να σταματησουν χωρις να με ενοχλει και οταν ηρεμίσουν τις βαζω κατω και συζητάμε τι τις προβληματίζει ,αν και ξερω τι φταιει μια και πρεπει να μοιραστουν την προσοχη της μαμας τους..λογικο ειναι μωρα ειναι ακομα και ας κοντευει η Μιχαελα τα 7.

Κατα τα αλλα ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσε γιατι η μητροτητα δεν ειναι τεχνη που πρεπει να εχεις σπουδασει για να τα καταφερεις..ειναι ενστικτο και απο μονη σου σιγα σιγα 8α τα μαθεις ολα,θα μαθεις απο τα λαθη σου και 8α συνηθισεις ..θελει υπομονη και οχι αγχος...Θα τα καταφερεις μια χαρα και αν εχεις καμια απορια εδω ειμαστε εμεις!

φιλια

ελενα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες ! Να σου ζήσουν τα μπουμπούκια... Αλήθεια πως νιώθεις με 3 αγγελούδια ? Εγώ είμαι έγκυος 7 μηνών και έχω φρικάρει τελείως...

 

Σοφία μου σε πάω στο είπα? :P

 

 

Νικη μου νιω8ω παρα πολυ δυνατη και παρα πολυ ομορφα...Παλιότερα υπήρχαν στιγμές που μπορει να ενιωσα και απογνωση οταν κλαιγανε και τα τρια ταυτόχρονα αλλα με τον καιρο συνηθισα και πλεον περιμενω να σταματησουν χωρις να με ενοχλει και οταν ηρεμίσουν τις βαζω κατω και συζητάμε τι τις προβληματίζει ,αν και ξερω τι φταιει μια και πρεπει να μοιραστουν την προσοχη της μαμας τους..λογικο ειναι μωρα ειναι ακομα και ας κοντευει η μιχαελα τα 7.

Κατα τα αλλα ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσε γιατι η μητροτητα δεν ειναι τεχνη που πρεπει να εχεις σπουδασει για να τα καταφερεις..ειναι ενστικτο και απο μονη σου σιγα σιγα 8α τα μαθεις ολα,θα μαθεις απο τα λαθη σου και 8α συνηθισεις ..θελει υπομονη και οχι αγχος...Θα τα καταφερεις μια χαρα και αν εχεις καμια απορια εδω ειμαστε εμεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας!

Είμαι καινούριο μέλος του parents.gr και ήθελα να σας συστηθώ.

Για να πω την αλήθεια διαβάζω πολύ καιρό το site και ειδικά τα θέματα του φόρουμ και ήθελα να γραφτώ αλλά όλο το ανέβαλα.

 

Λοιπόν......με λένε Αγγελική (το agelina λόγω του ότι υπάρχουν πολλές συνονόματες) , μένω στην Αθήνα με τον άντρα μου τον Αργύρη και τη ζουζούνα μας που σήμερα γίνεται 10 μηνών και στις 17 Ιουνίου θα τη βαφτίσουμε Ναταλία. Φωτογραφίες θα σας βάλω όταν καταφέρω να τις φτιάξω στο σωστό μέγεθος :).

 

Α ένας λόγος που αποφάσισα επιτέλους σήμερα να γράψω είναι ότι κάπου διάβασα πως δύο από σας έχουν εξοχικό στον Όρμο Μαραθοκάμπου στη Σάμο, όπως κι εμείς, κι ενθουσιάστηκα!

 

Αυτά για την ώρα και χαίρομαι πολύ που επιτέλους θα σας γνωρίσω καλύτερα!

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...