Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS!ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ;


Recommended Posts

να θορυβηθώ;

 

να ανησυχήσω;

 

έχετε ακούσει αν το Έλενα θα κλείσει;

πήγα σήμερα και είχε κάμερες απέξω, υπάρχει όντως πρόβλημα με το θάνατο της μαίας και τα απανωτά κρούσματα;

 

σε 20 μέρες έχω προγραμματισμένη καισαρική εκεί, μήπως να ψάξω και κάτι άλλο σε νοσοκομείο;

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αννα μου, σου γραφω εδω για να διαβασουν και οι αλλες κοπελες!! σημερα ημουν και εγω εκει με τον μπεμπακο μας για κατι εξετασεις, το ξερεις! απο το πρωι θορυβηθηκα και εγω με ολα αυτα, με τη γριππη πιο πολυ που λεγανε για τις 7 νοσοκομες..πηραμε τον παιδιατρο μας που ειναι στο Ελενα και επρεπε να μας δει και μας ειπε οτι ολα αυτα ειναι τηλεοπτικα τρικ και μπουρδες!!! απο κλιματιστικο αρρωστησαν οι νοσοκομες!!! το ιδιο ειπε και ο γυναικολογος μου!!!

μην φοβασαι, δεν κανει!!! ολα καλα θα πανε!!!

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Anna27 καλημέρα. Νομίζω ότι δεν είναι κάτι που θα πρέπει να μας θορυβεί. Αν ήταν κάτι σοβαρό θα είχαν ήδη κλείσει το νοσοκομείο και δεν θα άφηναν κόσμο να γεννά εκεί. Δεν πρόλαβα ν' ακούσω ειδήσεις αλλά έχω την εντύπωση ότι η γυναίκα που πέθανε, πέθανε πριν από μία-δύο εβδομάδες. Αν είναι έτσι τώρα το θυμήθηκαν?

 

Είχα και εγώ σήμερα ραντεβού με τον Καπελάκη. Όλα καλά με σένα? Το κλείσατε το ραντεβού. Μήπως έχεις ρωτήσει και το κόστος των δωματίων?

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Anna27 καλημέρα. Νομίζω ότι δεν είναι κάτι που θα πρέπει να μας θορυβεί. Αν ήταν κάτι σοβαρό θα είχαν ήδη κλείσει το νοσοκομείο και δεν θα άφηναν κόσμο να γεννά εκεί. Δεν πρόλαβα ν' ακούσω ειδήσεις αλλά έχω την εντύπωση ότι η γυναίκα που πέθανε, πέθανε πριν από μία-δύο εβδομάδες. Αν είναι έτσι τώρα το θυμήθηκαν?

 

Είχα και εγώ σήμερα ραντεβού με τον Καπελάκη. Όλα καλά με σένα? Το κλείσατε το ραντεβού. Μήπως έχεις ρωτήσει και το κόστος των δωματίων?

 

σου στέλνω πμ

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αννα μου, σου γραφω εδω για να διαβασουν και οι αλλες κοπελες!! σημερα ημουν και εγω εκει με τον μπεμπακο μας για κατι εξετασεις, το ξερεις! απο το πρωι θορυβηθηκα και εγω με ολα αυτα, με τη γριππη πιο πολυ που λεγανε για τις 7 νοσοκομες..πηραμε τον παιδιατρο μας που ειναι στο Ελενα και επρεπε να μας δει και μας ειπε οτι ολα αυτα ειναι τηλεοπτικα τρικ και μπουρδες!!! απο κλιματιστικο αρρωστησαν οι νοσοκομες!!! το ιδιο ειπε και ο γυναικολογος μου!!!

μην φοβασαι, δεν κανει!!! ολα καλα θα πανε!!!

 

 

σ ευχαριστώ φιλενάδα μου! στείλε μου να μου πεις πως πήγαν οι εξετάσεις σας!

ξαναμιλάμε!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anna27 καλημέρα. Νομίζω ότι δεν είναι κάτι που θα πρέπει να μας θορυβεί. Αν ήταν κάτι σοβαρό θα είχαν ήδη κλείσει το νοσοκομείο και δεν θα άφηναν κόσμο να γεννά εκεί. Δεν πρόλαβα ν' ακούσω ειδήσεις αλλά έχω την εντύπωση ότι η γυναίκα που πέθανε, πέθανε πριν από μία-δύο εβδομάδες. Αν είναι έτσι τώρα το θυμήθηκαν?

 

Είχα και εγώ σήμερα ραντεβού με τον Καπελάκη. Όλα καλά με σένα? Το κλείσατε το ραντεβού. Μήπως έχεις ρωτήσει και το κόστος των δωματίων?

 

Δεν το θυμηθηκαν τωρα.ο πρωτος θανατος ηταν πριν κατι εβδομαδες κ τοτε το κανανε γαργαρα κ δεν ειπαν τιποτα παρολο που οι δικοι της εκαναν καταγγελια.χτες που το ανακοινωσαν το εκαναν γιατι παρουσιαστικαν κ αλλα κρουσματα οποτε επρεπε να το πουν .

Link to comment
Share on other sites

Στα 17 έχουν φθάσει τις τελευταίες σαράντα μέρες τα κρούσματα των εργαζομένων στο μαιευτήριο «Ελενα» που υπέστησαν αλλεργικό σοκ συμπεριλαμβανομένου και του θανάτου, πριν από μία εβδομάδα, της μαίας η οποία εργαζόταν στο νοσοκομείο. Ο πανικός που επικρατεί από προχθές στο «Ελενα» -ένα από τα μεγαλύτερα κρατικά μαιευτήρια της χώρας- εντείνεται καθώς ο αριθμός των κρουσμάτων συνεχώς μεγαλώνει και δεν φαίνεται να παίρνονται κάποια μέτρα για την αντιμετώπισή τους.

 

ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

«14 Σεπτεμβρίου τα εμβόλια»

Στη μάχη και ιδιώτες γιατροί

Σε κρίσιμη κατάσταση οι τρεις ασθενείς με γρίπη και πνευμονία

Νέο μπλόκο στο χαράτσι

Κλιμάκωση κινητοποιήσεων

Απέκλεισαν τη γραμμή Πατρών - Πύργου

Ληστεία σε ΕΛΤΑ στα Πατήσια

Περισσότερα άρθρα...Επίθεση με γκαζάκια σε γραφείο στην ΚαλαμαριάΑλλα λόγια για τη γνωμοδότησηΦόβος νέων αναζωπυρώσεωνΑντί 4ημέρου, δίμηνες άδειες άνευ αποδοχών33 Κολέγια έλαβαν άδεια ιδρύσεως«Η κυβέρνηση έχει αποκλείσει τον Πειραιά από τα δημόσια έργα»Επιχείρηση διάσωσης τετράχρονουΚράτησαν «κρυφά» τα πλοία στα οποία εντοπίστηκαν παραβάσεις στα κυλικείαΚαθυστερήσεις λόγω καιρού σε 6 δρομολόγιαΜεταμορφώνονται σε υψίστης ασφαλείας οι φυλακές ΓρεβενώνΣτάχτη 400 στρέμματα δάσους στη ΣκόπελοΤουρίστες σε ομηρεία για... τροχαίοΕπεισόδια με διαδηλωτέςΕκλεβαν ηλεκτρικά καλώδια από το δίκτυο του ΟΣΕΑπέδρασε από τα κρατητήρια με τη βοήθεια μιας... κρέπαςΑσκήσεις πανδημίαςΔύο κρούσματα σε φαντάρουςΣυναγερμός για βαριά κρούσματαΕνταση στο ΥΠΟΙΟ«Χρήσιμο να κάνουν όλοι οι ενήλικες το εμβόλιο»Περιπέτεια με αίσιο τέλος για τουρίστριες στα ΧανιάΤους έκλεψαν ποδήλατα και κινητά με την απειλή μαχαιριούΣτο Συμβούλιο Πανδημίας για παρατηρήσεις το σχέδιο για τη νέα γρίπηΔεμένο στο λιμάνι της Χίου το "Παναγία Θαλασσινή"Έλεγχοι στα κυλικεία πλοίωνΚατάληψη στο υπ. Απασχόλησης για τη λήψη μέτρων ασφαλείαςΔύο νέα σπίτια για το χαμόγελο του παιδιούΜάχη με τις φλόγεςΣτο πόδι για τα βαρέαΠΔ για κάλυψη από τα ΤαμείαΗ χειρότερη πρεμιέρα εκπτώσεων της τελευταίας 5ετίαςΜυστήριο με αλλεργίες στο Ελενα

 

«Αποφασίσαμε να ζητήσουμε να έρθει επιτροπή δημόσιας υγιεινής και ασφάλειας και τεχνικός ασφαλείας, έτσι ώστε να βγει ένα ασφαλές πόρισμα και να μη διακινδυνεύουμε τη ζωή μας», λένε οι εργαζόμενοι

Ενδεικτικό είναι πως ο θάνατος της 45χρονης μαίας εικάζεται ότι οφείλεται σε εισπνοή μικροβίου που κυκλοφορούσε μέσω των κλιματιστικών.

 

Σοκαρισμένο είναι το προσωπικό του μαιευτηρίου Ελενα Βενιζέλου και κάνει λόγο για άμεσο κλείσιμο του νοσοκομείου, μετά τα αλλεπάλληλα κρούσματα αλλεργικού σοκ σε νοσοκόμες και διοικητικό προσωπικό.

 

Παρ όλα αυτά τα κρούσματα αφορούν μόνο σε εργαζόμενους και όχι σε νοσηλευόμενους ή βρέφη. Η ανασφάλεια είναι διάχυτη και το σωματείο των εργαζομένων σήμερα αναμένεται να ενημερώσει όλο το προσωπικό και να πάρει αποφάσεις για το τι μέλλει γενέσθαι με τη λειτουργία του νοσοκομείου.

 

«Αποφασίσαμε να ζητήσουμε από τη διοίκηση εκτός από τον γιατρό εργασίας να έρθει επιτροπή δημόσιας υγιεινής και ασφάλειας και τεχνικός ασφάλειας, έτσι ώστε να βγει ένα ασφαλές πόρισμα και να μη διακινδυνεύουμε τη ζωή μας. Στόχος δεν είναι να κλείσει το νοσοκομείο χωρίς λόγο, παρά μόνο αν προκύψουν κάποια δεδομένα.

 

Τα 17 κρούσματα που έχουν σημειωθεί σε συνδυασμό με τον θάνατο της μαίας που, αν διαπιστωθεί ότι σχετίζεται άμεσα με τον χώρο εργασίας μας, δεν γίνεται να μας αφήσουν αδιάφορους. Δυστυχώς τα κρούσματα είναι από το προσωπικό του νοσοκομείου, αλλά ευτυχώς που δεν έχει νοσήσει κανένας από τους νοσηλευόμενους ούτε κανένα νεογνό.

 

Σαφέστατα όλο το προσωπικό είναι αναστατωμένο, αλλά εξακολουθεί να δουλεύει με αίσθημα ευθύνης, γιατί διαχειριζόμαστε ανθρώπινες ζωές», λέει στο «Εθνος» ο γενικός γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων στο μαιευτήριο «Ελενα» κ. Στέργιος Χαχάμης.

 

Εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχει βγει το πόρισμα της προκαταρκτικής εξέτασης για τις συνθήκες θανάτου της νοσηλεύτριας, που διενεργούν από την περασμένη εβδομάδα οι ειδικοί επιθεωρητές, οι οποίοι έχουν σταλεί από το υπουργείο Υγείας και το ΕΚΕΠΥ (Εθνικό Κέντρο Επιχειρήσεων Υγείας).

 

Με δεδομένο ότι τα κρούσματα συνεχώς αυξάνονται πραγματοποιούνται αλλεπάλληλες συσκέψεις τόσο των εργαζομένων όσο και της διοίκησης, ενώ από το υπουργείο, σύμφωνα με πληροφορίες, έχει σταλεί γιατρός εργασίας-περιβαλλοντολόγος, καθώς υπάρχει η υπόνοια ότι τα κρούσματα μπορεί να είναι συνέπεια του γνωστού ως «συνδρόμου του άρρωστου κτιρίου», δηλαδή ενός κτιρίου κάποια στοιχεία του οποίου προκαλούν ασθένειες ή και θάνατο.

 

Η διοίκηση από την πλευρά της και δια στόματος της διοικήτριας του μαιευτηρίου, κ. Φιλιάννας Χωματά, διαβεβαιώνει ότι όλοι οι εργαζόμενοι που νόσησαν είναι καλά και έχουν πάρει εξιτήριο, ενώ οι απαιτούμενες έρευνες έχουν ξεκινήσει και μόλις ολοκληρωθεί ο έλεγχος τα αποτελέσματα θα δοθούν στη δημοσιότητα. «Ενα νοσοκομείο», δηλώνει «δεν μπορεί να κλείσει τόσο απλά χωρίς να συντρέχουν σοβαροί διαπιστωμένοι λόγοι».

 

ΣΤΕΛΛΑ ΚΕΜΑΝΕΤΖΗ

[email protected]

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στα 17 έχουν φθάσει τις τελευταίες σαράντα μέρες τα κρούσματα των εργαζομένων στο μαιευτήριο «Ελενα» που υπέστησαν αλλεργικό σοκ συμπεριλαμβανομένου και του θανάτου, πριν από μία εβδομάδα, της μαίας η οποία εργαζόταν στο νοσοκομείο. Ο πανικός που επικρατεί από προχθές στο «Ελενα» -ένα από τα μεγαλύτερα κρατικά μαιευτήρια της χώρας- εντείνεται καθώς ο αριθμός των κρουσμάτων συνεχώς μεγαλώνει και δεν φαίνεται να παίρνονται κάποια μέτρα για την αντιμετώπισή τους.

Ενδεικτικό είναι πως ο θάνατος της 45χρονης μαίας εικάζεται ότι οφείλεται σε εισπνοή μικροβίου που κυκλοφορούσε μέσω των κλιματιστικών.

Σοκαρισμένο είναι το προσωπικό του μαιευτηρίου Ελενα Βενιζέλου και κάνει λόγο για άμεσο κλείσιμο του νοσοκομείου, μετά τα αλλεπάλληλα κρούσματα αλλεργικού σοκ σε νοσοκόμες και διοικητικό προσωπικό.

Παρ όλα αυτά τα κρούσματα αφορούν μόνο σε εργαζόμενους και όχι σε νοσηλευόμενους ή βρέφη. Η ανασφάλεια είναι διάχυτη και το σωματείο των εργαζομένων σήμερα αναμένεται να ενημερώσει όλο το προσωπικό και να πάρει αποφάσεις για το τι μέλλει γενέσθαι με τη λειτουργία του νοσοκομείου.

«Αποφασίσαμε να ζητήσουμε από τη διοίκηση εκτός από τον γιατρό εργασίας να έρθει επιτροπή δημόσιας υγιεινής και ασφάλειας και τεχνικός ασφάλειας, έτσι ώστε να βγει ένα ασφαλές πόρισμα και να μη διακινδυνεύουμε τη ζωή μας. Στόχος δεν είναι να κλείσει το νοσοκομείο χωρίς λόγο, παρά μόνο αν προκύψουν κάποια δεδομένα.

Τα 17 κρούσματα που έχουν σημειωθεί σε συνδυασμό με τον θάνατο της μαίας που, αν διαπιστωθεί ότι σχετίζεται άμεσα με τον χώρο εργασίας μας, δεν γίνεται να μας αφήσουν αδιάφορους. Δυστυχώς τα κρούσματα είναι από το προσωπικό του νοσοκομείου, αλλά ευτυχώς που δεν έχει νοσήσει κανένας από τους νοσηλευόμενους ούτε κανένα νεογνό.

Σαφέστατα όλο το προσωπικό είναι αναστατωμένο, αλλά εξακολουθεί να δουλεύει με αίσθημα ευθύνης, γιατί διαχειριζόμαστε ανθρώπινες ζωές», λέει στο «Εθνος» ο γενικός γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων στο μαιευτήριο «Ελενα» κ. Στέργιος Χαχάμης.

Εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχει βγει το πόρισμα της προκαταρκτικής εξέτασης για τις συνθήκες θανάτου της νοσηλεύτριας, που διενεργούν από την περασμένη εβδομάδα οι ειδικοί επιθεωρητές, οι οποίοι έχουν σταλεί από το υπουργείο Υγείας και το ΕΚΕΠΥ (Εθνικό Κέντρο Επιχειρήσεων Υγείας).

Με δεδομένο ότι τα κρούσματα συνεχώς αυξάνονται πραγματοποιούνται αλλεπάλληλες συσκέψεις τόσο των εργαζομένων όσο και της διοίκησης, ενώ από το υπουργείο, σύμφωνα με πληροφορίες, έχει σταλεί γιατρός εργασίας-περιβαλλοντολόγος, καθώς υπάρχει η υπόνοια ότι τα κρούσματα μπορεί να είναι συνέπεια του γνωστού ως «συνδρόμου του άρρωστου κτιρίου», δηλαδή ενός κτιρίου κάποια στοιχεία του οποίου προκαλούν ασθένειες ή και θάνατο.

Η διοίκηση από την πλευρά της και δια στόματος της διοικήτριας του μαιευτηρίου, κ. Φιλιάννας Χωματά, διαβεβαιώνει ότι όλοι οι εργαζόμενοι που νόσησαν είναι καλά και έχουν πάρει εξιτήριο, ενώ οι απαιτούμενες έρευνες έχουν ξεκινήσει και μόλις ολοκληρωθεί ο έλεγχος τα αποτελέσματα θα δοθούν στη δημοσιότητα. «Ενα νοσοκομείο», δηλώνει «δεν μπορεί να κλείσει τόσο απλά χωρίς να συντρέχουν σοβαροί διαπιστωμένοι λόγοι».

ΣΤΕΛΛΑ ΚΕΜΑΝΕΤΖΗ

[email protected]

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το κλιματιστικό μου πε σήμερα η φαρμακοποιός μου και επίσης ότι η μαία πέθανε από αλλεργικό σοκ, το οποίο είναι πολλές φορές ακαριαίο και λίγα μπορεί να κάνει κανείς σε τέτοια περίπτωση.

 

δε μου πε τίποτα χτες ο γιατρός μου

 

ή δεν έχουν άλλες ειδήσεις και τη τρίχα τη κάνουν τριχιά

ή είναι κάτι σοβαρό και δε τα λένε όλα.

 

θα μάθουμε κάτι τις επόμενες μέρες προφανώς

αν γεννήσουμε όμως μέχρι τότε;;;;

δεν είναι και ένα απλό νοσοκομείο που κλείνει και πας στο παρακάτω

σε μια γέννα σε παρακολουθεί κάποιος για αρκετούς μήνες πώς θα πας να χτυπήσεις τη πόρτα κάποιου άλλου και πού θα τον βρεις αυγουστιάτικα;

 

είναι να μη σου τύχει

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ?ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

επειδη η γιατρος που με παρακολουθει ηταν στο Ελενα και τωρα απλως συνεργαζεται με αυτο, προχθες που τα λεγαμε μου ειπε οτι κανουν οτι μπορουν για να καλυψουν το θεμα και οτι τα κρουσματα συνεχιζονται...και μαλιστα ειναι στην πτερυγα των χειρουργιων, νεογνων, και στα δωματια των λεχωνων...

η μαμη που πεθανε εμφανισε ξαφνικα πνευμονικο ηδημα και δεν μπορεσαν να τη συνεφερουν. υποψιαζονται καποιο αεριο, καποια ουσια αλλα δεν ξερουν απο που προηλθε και στην οποια η συγκεκριμενη μαια αλλα και τα υπολοιπα ατομα που εμφανισαν συμπτωματα ηταν αλλεργικοι. ακομη ψαχνουν ? ή το εθαψαν το θεμα? κανεις δεν ξερει.

 

α, μου ειπε επισης οτι εχουν ξεσηκωθει οι μαιες και ολο το προσωπικο γενικοτερα, οποτε ελπιζω οτι κατι θα γινει στο μελλον.

 

εντωμεταξυ θελω να γεννησω εκει, αλλα θα δουμε μεχρι τοτε...

 

αν ξερει τιποτα περισσοτερο κανεις αλλος θα βοηθουσε πολυ.

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

πηγα εχθες και ολα φαινοντουσαν ησυχα μου το ειπε ο γιατρος μου που συνεργαζεται και με το ιασω και πιστευω οτι αν ηταν τοσο τραγικα τα πραγματα θα μου ελεγε μονος του να παμε εκει δικο του θα ηταν το συμφερον.

μου ειπε οτι για την γυναικα που πεθανε οτι οι τοξικολογικες δεν εδειξαν τιποτα.προληπτικα τους εχουν κλεισει τα αιρκοντισιον και ηταν απο οσο ειδα ολες οι πορτες ορθανοιχτες,τουλαχιστον μενω στο γεγονος οτι τοσος κοσμος που υπαρχει εκει απο προσωπικο θα ειχαν κανει επανασταση δεν νομιζω να τους εχουν δεμενους και για να κλεισω το προβλημα εχει εμφανιστει μονο σε εργαζομενους,μονο

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχτες για την καθιερωμενη μου εξεταση απο τον γιατρο μου...τον ρωτησα και ηταν απολυτα καθυσηχαστικος. Του λεω τι γινεται γιατρε με την κοπελα που πεθανε?Να ανησυχησω?Μου λεει μας βλεπεις εμας εδω να ανησυχουμε?Τωρα τι να πω παραπανω...εγχειριζει και στο Μητερα...και ξερει οτι αν μου ελεγε το οτιδηποτε θα εφευγα στο καπακι για να γεννησω εκει...και θα επαιρνε και πολυ περισσοτερα λεφτα...Θα δουμε πως θα εξελιχτει το πραγμα. Αν παντως γεννουσα τωρα συντομα εναν φοβο θα τον ειχα..μην σου πω και 2 :)

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

α, μου ειπε επισης οτι εχουν ξεσηκωθει οι μαιες και ολο το προσωπικο γενικοτερα, οποτε ελπιζω οτι κατι θα γινει στο μελλον.

 

εντωμεταξυ θελω να γεννησω εκει, αλλα θα δουμε μεχρι τοτε...

 

αν ξερει τιποτα περισσοτερο κανεις αλλος θα βοηθουσε πολυ.

 

 

Μην ψαρωνεις...σαν πολυ τραγικα τα παρουσιαζει...τα media τρωγονται για κατι τετοια.Αν ισχυει θα επρεπε να γινοταν της μουρλης..δεν εχω δει να αναφερεται τπτ πουθενα..ουτε καν στο νετ.

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρωνεις...σαν πολυ τραγικα τα παρουσιαζει...τα media τρωγονται για κατι τετοια.Αν ισχυει θα επρεπε να γινοταν της μουρλης..δεν εχω δει να αναφερεται τπτ πουθενα..ουτε καν στο νετ.

 

μακαρι να ειναι ετσι, ουτως η αλλως την αποφαση μου την εχω παρει. δεν προκειται να παω σε ιδιωτικο...

 

ευχαριστω για τα καθησυχαστικα σου λογια...αντε ισως να βρεθουμε εκει κιολας.

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα κανω λιγο το δικιγορο του διαβολου.νομιζετε οτι αν ολα αυτα ειχαν γινει σε ιδιοτικο μαιευτηριο θα τα μαθαιναμε?οχι βεβαια.και αλλο μεγαλο δημοσιο μαιευτηριο ειχε προβλημα με συνεχεις λειμωξεις το εκλεισαν το απολυμαναν και ολα οκ.επειδη ξερω κοπελες που εργαζονται στα 2 ιδιοτικα μεγαλα μαιευτηρια της αθηνας εχω να πω να φοβομαστε αυτα που δεν μαθαινουμε οχι αυτα που βλεπουν τα φως της δημοσιοτητας.δεν ξερω κανενα εργαζομενο που να κινδυνευει η ζωη του και να μενει στο ελενα με το ζορι.για να μην το κλεινουν προφανος δεν υπαρχει λογος σοβαρος.δε νομιζω οτι κανεις θα ρισκαρε.ειδικα δημοσιος υπαληλος.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαίρεται, εγώ γέννησα στο Έλενα πέρσι τον Αύγουστο και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Όσον αφορά αυτά που ακούστηκαν, μου είπε η κουμπάρα μου που ήταν για εξέταση β επιπέδου στο Έλενα, πριν δυο εβδομάδες ότι ο γιατρός της της είπε ότι η δυσφήμηση γίνεται λόγω συμφερόντων (ανοίγουν δύο νέα ιδιωτικά μαιευτήρια οσωνούπο)... Τι να πω? Ελπίζω να είναι έτσι..

Κοίτα να θελήσεις όταν μπορείς, γιατί όταν θα θέλεις δεν θα μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

elina1978 o γιος μου κόλλησε ένα μικρόβιο στη μονάδα του ΙΑΣΩ! (έχουν ακουστεί πολλά για αυτήν την μη το πω μονάδα). Για άλλο λόγο μπήκε εκεί μόνο και μόνο για να το βοηθήσουν με την αναπνοή του γιατί κουράστηκε λίγο κατά τον τοκετό και έπεσαν οι σφυγμοί του. Αυτό ήταν όλο. Σε 2 μέρες θα τον ανέβαζαν στον όροφο. Το παιδί μου αναγκάστηκε να πάρει αντιβίωση τις πρώτες μέρες της ζωής του. Οπότε συμφωνώ και επαύξάνω για αυτά που λες για τα ιδιωτικά μαιευτήρια! Έφυγα χωρίς αυτό και το έβλεπα εκεί για 2 βδομάδες. Ήμουν χάλια ψυχολογικά αλλιώς θα τους κυνηγούσα είχα τρόπο να το αποδείξω

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ?

 

0000B10000.jpghttp://http://www.zougla.gr/Uploads/mitsi/0000B10000.jpg

 

Γεια σου ELENI-PAKIS,

 

Γέννησα πριν από δύο μήνες τη δεύτερη κόρη μου στο Έλενα.

 

Τι θα ήθελες να μάθεις?

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ.

 

1-ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΠΕΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ Φ.Τ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ?

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΗΤΑΝ

 

2-ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

 

3-ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ?

 

userimagew.jpg

Link to comment
Share on other sites

1-ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΠΕΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ Φ.Τ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ?

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΗΤΑΝ

 

2-ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

 

3-ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ?

1. Ναι επιτρέπεται, αρκεί να έχει ο άντρας σου τη βεβαίωση ότι παρακολούθησε τα 2 από τα 4 μαθήματα του τμήματος ψυχοπροφυλακτικής (ανώδυνος τοκετός). Για να είσαι απολύτως σίγουρη ρώτησε και το γιατρό που θα σε ξεγεννήσει αν δέχεται και αυτός το σύζυγο παρόντα.

Πληροφορίες για τα μαθήματα θα βρεις στο τηλέφωνο που δίνουν εδώ:

http://www.hospital-elena.gr/klinikes/psyco.html

 

2. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το νοσοκομείο. Και τα lux δωμάτια είναι τέλεια. Όμως οι 2 από τους 4 παιδίατρους που είδαν τη μπουμπού μου δεν μου άρεσαν. Ψωνισμένο ύφος και οι συστάσεις τους για το θηλασμό ήταν λάθος.

 

3. Ναι, το μωρό το έχεις μαζί σου συνέχεια. Το πηγαίνεις εσύ να το πλένουν τα πρωινά όπως επίσης και στο γραφείο του παιδιάτρου.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ.

 

1-ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΠΕΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ Φ.Τ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ?

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΗΤΑΝ

 

2-ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

 

3-ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ?

 

userimagew.jpg

 

 

Ευχαριστώ να είσαι καλά!

 

1. Ο δικός μου γιατρός δεν ήθελε τον μπαμπά στο χειρουργείο.

2. Από το νοσοκομείο έμεινα πολύ ευχαριστημένη και τις 2 φορές που γέννησα. (έμεινα σε μονόκλινο)

3. Το μωρό το έχεις δίπλα σου από την πρώτη στιγμή. Εσύ μόνο κάθε πρωί το πηγαίνεις να στο πλύνουν και να το δει ο παιδίατρος.

 

Ποιον γιατρό έχεις?

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...