Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5μηνη απουσία, ένας θανατος και ελπίδες για μωρό


Skybeam

Recommended Posts

ΑΧ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!!!!!!!!!

ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ.

ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΑΝΙΣΗ ΜΑΧΗ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.

ΕΦΥΓΕ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ........... ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ.............

ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΕΓΓΟΝΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΜΕ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΕ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ. ΜΟΥ ΕΣΦΗΞΕ ΤΟ ΧΕΡΙ.......

ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ............. ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ.........

ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΝΟΥΣΕ Ο ΧΑΜΟΣ ΤΗΣ..............

ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.........

ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ............... ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ....... ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ.........

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΖΩ ΔΙΠΛΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ. ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ. ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ.....

 

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειμαι σιγουρη οτι χειροτερος πονος δεν υπαρχει...πρεπει ομως να φανεις δυνατη και να σκεφτεις τι θα ηθελε η μητερα σου.ποτε δε θα ηθελε να σε βλεπει να στεναχωριεσαι και να κλαις.....

να την πενθησεις για οσο το εχεις αναγκη και μετα να σκεφτεις οτι επιθυμια της ηταν ενα εγγονακι....

το οποιο σου ευχομαι ν αποκτησεις ευκολα και γρηγορα....

line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

 

 

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites

Skybeam συλληπητήρια καλή μου για την μανούλα σου! Να είσαι σίγουρη πως τώρα έχεις τον καλύτερο 'μεσάζοντα' εκεί ψηλά. Το μωράκι που τόσο επιθυμείς θα έρθει τώρα, να το δεις! Σου το εύχομαι ολόψυχα!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να "εφυγε" αλλα παντα θα ειναι διπλα σου. Και θα δεις οτι ακομα και αν ειναι μακρια, θα ειναι παντα εκει να σε βοηθαει οταν την χρειαζεσαι.

Μια αγκαλιτσα απο εμενα

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ γλυκές μου όλες για τη συμπαράσταση & τις ευχές, να είστε όλες καλά να χαίρεστε τα μωρουλίνια σας!

 

Βλέπω ότι αρκετές από εσάς έχουν περάσει την απώλεια κάποιου γονιού. Ας είναι καλά όλες οι ψυχούλες εκεί που είναι.

 

- Fistikaki & Εvangelia είστε πολύ τυχερές που βλέπετε τη μάνα στα όνειρά σας! Φαντάζομαι πόσο κουράγιο και αισιοδοξία σας δίνει αυτό. Εγώ δεν την έχω δει ακόμα, μόνο κάτι αγχωμένα όνειρα από τότε που ήταν στο κρεββάτι, αλλά ελπίζω πως θα έρθει κάποια στιγμή.

 

- roulaki71 με το καλό και το δεύτερο παιδάκι! Δυστυχώς δεν είχα μόνο ένα ινομύωμα αλλά καμιά 30ριά και έπρεπε οπωσδήποτε να αφαιρεθούν.

 

- savia τι να πω, είμαστε πάνω κάτω στα ίδια... Εύχομαι κουράγιο και μια νέα, τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Λες να μας τύχει πάνω κάτω ταυτόχρονα?:) Άντε να δούμε!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι αφάνταστα για την μαμά σου και για όλη αυτή την φρικτή εμπειρία με τα νοσοκομεία και τις εντατικές.

 

 

...........μιας και έχω ήδη υποβληθεί σε ινομυωματεκτομή, και πριν από 10 μήνες που έκανα υπέρηχο δείχνει να ξαναβγαίνουν τα καταραμένα. Ο γυναικολόγος τότε μου συνέστησε να μείνω έγκυος αμέσως, "κατ' εντολή γιατρού" όπως το έθεσε, για να μη χρειαστεί να ξανακάνω εγχείριση πριν πετύχω μια εγκυμοσύνη....

 

Θα σταθώ στην παραπάνω συμβουλή του γιατρού σου, που φυσικά ΔΕΝ τον αμφισβητώ.

Μια γνωστή μου, στις δυο γέννες που είχε κάνει ο γιατρός - που ούτε αυτόν αμφισβητώ - έβγαζε μαζί με το παιδί και τα ινομυώματα, σε κάποια στιγμή αυτά έχουν παραγίνει της λεει δεν πάει άλλο να προετοιμάζεσαι για ολική, κλάμα κακό και από απροσεξία μένει έγκυος στο τρίτο της παιδί, είχε φυσιολογική εγκυμοσύνη, γέννησε και βγήκαν και τα οινομυώματα μαζί και συνεχίζει να παρακολουθεί την εξέλιξη των καινούργιων.

 

Ηρέμησε, χαλάρωσε, απόλαυσε τις διακοπές σου και σου ευχόμαστε όλες εδώ να πάνε καλά όλα και σύντομα να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

...έβγαζε μαζί με το παιδί και τα ινομυώματα, σε κάποια στιγμή αυτά έχουν παραγίνει της λεει δεν πάει άλλο να προετοιμάζεσαι για ολική...

Και ο δικός μου μού τα είπε αυτά. Μήπως αν μείνω έγκυος μου αφαιρέσει και κάποια ινομυώματα και μου ανακοίνωσε ότι σε καμιά δεκαετία δεν τη γλιτώνω την ολική αφαίρεση. Για να δούμε μήπως τη γλιτώσω κι εγώ.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις γρήγορα μανούλα και το εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που θέλουνε να γίνουνε μανούλες...να νιώσουνε σύντομα αυτό το θαύμα, που λέγεται μωρό, να μεγαλώνει μέσα τους.

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου γράψω πολλά, γιατί με έχουν πάρει τα ζουμιά... θυμήθηκα τα δικά μας με τον πατέρα μου, από 12 χρονών τρέχω στις εντατικές ώσπου το Γενάρη που μας πέρασε ξεκουράστηκε... και τώρα τρέχουμε με τον πεθερό μου...

Να θυμάσαι ότι καμιά φορά ο θεούλης ξέρει καλύτερα, και μας τα στέλνει έτσι όπως πρέπει... εμείς τότε δεν το καταλαβαίνουμε, αλλά τελικά, υπάρχει πλάνο....

Να δεις που το μωράκι θα έρθει, και η μαμά σου θα καμαρώνει από ψηλά την κόρη και την εγγονή της...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι φτωχα σε κάποιες περιπτώσεις. Εύχομαι όλες οι πίκρες σου να τελειώσουν με τον ερχομό της εγκυμοσύνης σου και σύντομα να σφίγγεις ένα γερό και όμορφο μωρό στην αγκαλιά σου. Έχε πίστη στο Θεό. Είναι μεγάλος όσο κοινότυπη και αν σου ακούγεται η έκφραση. Και δίκαιος ναι... Να είσαι ΄σίγουρη ότι για όλα έχει το σχέδιο του. Και για σένα. Και να ξέρεις ότι οι άγγελοι δεν είναι μόνο ψηλά στον ουρανό. Είναι ανάμεσα μας ακόμα και αν σωματικά απουσιάζουν. Έτσι και η μανούλα σου. Ηρέμησε, προσπάθησε να χαλαρώσεις και όλα θα πάνε κατ΄ευχήν. Είμαι σίγουρη. Κι εμείς εδώ είμαστε. Όταν θες και όσο θες!!

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι πολύ για τη μητέρα σου... ο χρόνος τα γιατρεύει και τα απαλύνει όλα... τώρα βουρ για το μωρούλι και θα δεις όλα θα πάνε καλά...

Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή, δυστυχώς, το μόνο σίγουρο όταν γεννιόμαστε είναι ότι κάποτε θα φύγουμε... τουλάχιστον εγώ αυτό που εύχομαι, γιατί και εγώ τον πατέρα μου τον έχασα μικρή... είναι να φεύγουν όλοι με τη "σειρά" και όσο πιο ανώδυνα γίνεται...

... Σου εύχομαι από εδώ και στο εξής τα καλύτερα... και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι...

Καλό καλοκαίρι σε όλες κορίτσια!!!

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sky....αν πω ότι με πήρανε τα ζουμιά θα πω λίγα...Οι καταρράκτες του Νιαγάρα άνοιξαν!!!!:-D

Καλως ήρθες πίσω κοριτσάκι...Συλληπητήρια για την απώλεια σου, αλλά πίστεψε το ότι τα καλύτερα έρχονται πλέον.

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολλά θερμά συλλυπητήρια μέσα απ τη καρδιά μου!με συγκίνησες κι εμένα πολύ!

πάρε κι από μένα κάθε ευχή, κι όπως μέσα μου χτυπάει μια επιπλέον καρδούλα, έτσι κι εσύ ν αποκτήσεις όσο πιο γρήγορα ένα δικό σου γερό μωράκι!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Skybeam...

 

Αν υπήρχε κάτι από ουρανό στον λόγο για τον οποίο επέλεξες το nickname σου, ελπίζω να τον θυμάσαι και να τον έχεις στην καρδιά σου τούτο τον καιρό.

 

Περιττό ίσως, αλλά και εγώ σε σκέφτομαι πολύ.

 

Σύντομα το σύμπαν θα συνομωτήσει για σένα ;)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις, πιστεύω οτι ό,τι και να πει κάποιος είναι πολύ φτωχό μπροστά στον πόνο του άλλου. Μπορώ να πώ μόνο οτι λυπάμαι για τον χαμό της μητέρας σου είναι άδικο να φεύγουν άνθρωποι οι οποίοι δεν έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο τους. Όσο για την μικρή σου Μιραντούλα, θα χρησιμοποιήσω μια φράση απο ένα βιβλίο που σίγουρα την ξέρεις << όταν θέλουμε κάτι πάρα πολύ, όλες οι δυνάμεις του σύμπαντος συνωμοτούν για να το πετύχουμε>>. Στο δρόμο είναι η Μιραντούλα, απλά είχε κίνηση και άργησε λίγο. Μείνε εκεί, πιστή στο RDV σας και θα έρθει να σε βρει.

Link to comment
Share on other sites

περασα περιπου τα ιδια 21 ετων και η μαμα μου 42

παντρευτηκα κι εκανα 2 παιδια και μου ελειπε αφανταστα αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι διπλα μου

οταν γεννηθηκε ο γιος μου τα βραδια που σηκωνομουν να τον θηλασω κοιταζε σε μια συγκεκριμενη γωνια καθε βραδι και χαμογελουσε σαν καποιος να του μιλαει

ηξερα πως ειναι η μαμα μου

η κορη μου βγηκε τσαχπινα και ναζιαρα οπως η μανουλα μου και της εβγαλα και το ονομα της

αυτα θα εχεις να σκεφτεσαι και καθε βραδι θα ερχεται στον υπνο σου και θα συζητατε.....

κουραγιο και κρατησε ζωντανη τη θυμηση της ...ειναι μεγαλη συντροφια

σου στελνω τη συμπαρασταση μου

τωρα ολες οι ευχες σου θα γινονται πραγματικοτητα γιατι θα εχεις το δικο σου αγγελο να τις πραγματοποιει (και σεμενα το ιδιο συμβαινει ,δεν προλαβαινω να ευχηθω κατι και γινεται ...δοκιμασε το ;) )

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

iro γράφαμε ταυτόχρονα!!! Το ίδιο έγραψα και εγώ λίγο πιο κάτω!

 

Καλό μου chamsof!... Απόδειξη οτι το σύμπαν άρχισε ήδη να συνομωτεί! ;)

Ακούς Skybeamq; :)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

θερμά συλληπητήρια και από μένα....

ξέρω τι περνάς....

 

σου εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα και το μωράκι σου να έιναι όπως το ονειρευεσαι.....να εισαι σίγουρη ότι η μανούλα σου είναι δίπλα σου........

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ξαναρθες:D

μα πως ηταν δυνατόν να σε ξεχάσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!:P

 

συληπητηρια κ απο μένα για τη μανουλα σου!!!!!!!!!!

εύχομαι απο δω κ πέρα ο θεός μονο χαρές να σου δίνει!το αξίζεις μετά απο τόσα που έχεις περάσει, και η πρώτη χαρά που θα πάρεις να ειναι ένα μωράκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΣΤΑ 22 ...ΚΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ 37, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ... ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΙΝ ΟΜΥΩΜΑΤΟΣ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ, ΠΟΣΟ ΠΙΣΩ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου πολύ σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

 

Όσον αφορά για τα μωράκια που κοιτάζουν επίμονα κάπου και γελάνε, το έχω ξαναδιαβάσει εδώ. Ίσως επειδή μόλις ήρθαν στον επίγειο κόσμο μας να βλέπουν τις ψυχές των αγαπημένων μας που έχουν φύγει.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...