Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γειά σου ssttaa, είμαι νέα στο forum, έχω περάσει ακριβώς την ίδια περιπέτεια με σένα, σε καταλαβαίνω απόλυτα και σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου.

 

Έχει περάσει 1,5 χρόνος από τότε που εγχειρίστηκε ο δικός μου γιός, τώρα να ξέρεις είναι τόσο ζωηρός, που δεν μαζεύεται με τίποτα!

 

Εύχομαι όλα καλά για τη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


georgina γράψε μας την εμπειρία σας. Πόσες εγχειρήσεις κάνατε? Που κάνατε την μεγάλη εγχείρηση, πόσες μέρες μείνατε εντατική και πόσες στο νοσοκομείο απλώς ? Κυρίως όμως με ενδιαφέρει το μετά. Μου είπαν πλήρη αποκατάσταση αλλά θα το παρακολουθούνε κάθε χρόνο. Τι μπορεί να παρουσιάσει? Η αρρώστια αυτή παρουσιάζεται με ποσοστό 5 %ο . Δύσκολα θα βρώ αλλού κάποια που να έχει περάσει τα ίδια!

Όσο για μένα, πέρασα τέτοια αγωνία την ημέρα της επέμβασης, που τώρα ότι και να συμβαίνει μού φαίνεται απλό και είμαι συνέχεια χαρούμενη που το μωράκι μου τα κατάφερε. Εννοείται ότι τρώω καλά (για την ακρίβεια τρώω πολύ γιατί δεν στέλνει ο εγκέφαλος το σήμα να σταματήσω ) αλλά με τον ύπνο έχουμε ένα θέμα. Ξυπνάω όπως ξύπναγα και όταν είχα το μωρό. Βλέπω και την κούνια του άδεια και μετά περιμένω να ξημερώσει να τον δώ απο κοντά. Σήμερα μου τον έδωσαν και λίγο αγκαλίτσα, αλλά δεν σταμάτησε να κλαίει. Τα πνευμόνια του πάνε καλά αλλά έχει και πάλι μια μικρή αρρυθμία...

θα σας ξαναγράψω αν έχω νέα απο το απογευματινό επισκεπτήριο. Φιλάκια

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

ssttaa δεν το ηξερα βρε αγαπη μου.περαστικα στο αγορακι σου.σε νοιωθω απολυτα.περασαμε τετοιες απιστευτα δυσκολες καταστασεις και εμεις και ξερω πως ειναι.αλλα θα δεις σε λιγο καιρο που θα ζουζουνιζει ο μικρουλης σου δεν θα θυμαστε τιποτα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλύτερα! τα πνευμόνια του είναι πολύ καλά, η καρδούλα έχει μια αρρυθμία (προβλεπόμενη) όλα καλά, αλλά ακόμα στην εντατική! Επίσης το μωρό μου έχει πρόβλημα σίτησης πλέον. Το γάλα που τους πήγα το εξετάζουν ακόμα (απο την Παρασκευή ) και τη φόρμουλα που του δίνουν δεν την πίνει απο το στόμα αλλά απο το σωληνάκι!!! :( Για να πιεί αυτό το πράγμα απο το στόμα πρέπει να μείνει εξαιρετικά νηστικός. Εγώ αφού γέμισα την κατάψυξη πλέον χύνω τα γάλατα σαν κτηνοτρόφος σε διαμαρτυρία... Το θετικό για σήμερα είναι ότι περάσαμε μαζί αρκετή ώρα, όπου ο Παναγιώτης ούτε κοιμόταν ούτε εκλαιγε και επίσης και τις δύο φορές κατάφερα να τον κοιμήσω πρίν φύγω. Επίσης έχει μια τεράστια τομή απο πάνω μέχρι κάτω η οποία όμως επουλώνεται πάρα πολύ γρήγορα (το δέρμα του είναι τίγκα στο φυσικο κολλαγόνο). Ελπίζω η αυριανή μέρα να τον φέρει στην αγκαλιά μου

ssttaa

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας γράφω τα νεώτερα. Έχουμε ρυθμιστεί πλήρως! Τώρα το απόγευμα θήλασε για δύο συνεχόμενες ώρες. Ο λόγος που είμαστε στην εντατική είναι γιατί στον όροφο δεν υπάρχει προσωπικό επειδή είναι Αύγουστος και Σαββατοκύριακο. Στην εντατική εντωμεταξύ έχουν ένα κοριτσάκι που όντως είναι σε κατάσταση για εντατική, τον Παναγιώτη και ένα ακόμα που είναι καλά, τηλεφωνούν στους γονείς του να έρθουν για να ανέβει σε θάλαμο και αυτοί δεν έρχονται !!!! Τον Παναγιώτη μου τον λένε γκρινιάρη γιατί κλαίει συνέχεια. :(

Αυτός είναι ο λόγος που με αφήνουν και κάθομαι λίγο έως αρκετά περισσότερο στα επισκεπτήρια. Για να καταλάβετε πόσο καλά είναι, πλέον το κυριότερο πρόβλημα του είναι ότι έχει συγκαεί! Εννοείται ότι την φόρμουλα την τρώει ακόμα με το σωληνάκι αλλά πλέον μας έχει λυθεί η απορία. Μπορεί να φάει απο το στόμα, απλώς θέλει το γαλατάκι της μανουλίτσας του χι χι!!! Απο Δευτέρα που θα πάμε με το καλό σε κανονικό θάλαμο θα με χάσετε τελείως κορίτσια! Μετα θα ξεσκονίσω τα τόπικ της βάφτισης με το καλό....

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό και στο θάλαμο!!!!!!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σας, αν και στεναχωρήθηκα για το κοριτσάκι. Γιατί δεν έρχονται οι γονείς του?

Πωπω είδα το τικεράκι σου, θυμάμαι που τα λεγαμε πριν γενήσεις και τώρα ο Παναγιώτης είναι αντράκι 6 μηνών!!!!!!! Μα πότε πέρασε ο καιρός????????

Αντε με το καλο και στο σπίτι σας!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον παναγιωτακη ειναι δυνατο παιδι εκεινος θα βγει απο δευτερα σιγουρα! Τωρα ειδικα που ηπιε κ το γαλατακι το θρεπτικο της μαμας κ ενιωσε μεγαλυτερη ασφαλεια θα βγειτε σιγουρα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό!!!!!

Σιδερένιος και από δω και πέρα μόνο χαρές!!!

 

Άντε και για τη βάφτιση θα βοηθήσουμε όλες.

 

Καλή ανάρρωση (τώρα που πέρασν τα δύσκολα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σήμερα τον εβγαλα και βόλτα στον Πειραιά για ψώνια! Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα το ξεπέρασε! Εντωμεταξύ θέλω και πάλι να σας ευχαριστήσω για την συμπαράσταση και να ξαναπώ ότι το προσωπικό του Αγία Σοφία μου φέρθηκε σαν να ήταν δικοί μου άνθρωποι. Δεν περίμενα τόση συμπαράσταση σε ένα δημόσιο νοσοκομείο! Για την ιστορία δύο φορές πού έκανα την κίνηση να δώσω κάτι (π.χ. στον νοσηλευτή που μου έδωσε το παιδί στα χέρια μου απο την εντατική) δεν τα δέχτηκαν και με έκαναν να μετανιώσω που σκέφτηκα έτσι! Απίστευτο!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα μου πολύ χαίρομαι για εσάς!!!!!!!! Αντε τώρα με το καλό και η βάπτισή σας!!!!!!!!!!!!!! Μονο χαρές απο εδώ και στο εξής για τον Παναγιωτάκο σου!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...