Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι δυστυχώς για μένα...

Η μικρή όμως φαίνεται να το απολαμβάνει...

Από τότε που εμφανίστηκε τη βλέπει σταθερά 2 φορές την εβδομάδα...

μεγάλη ιστορία.......

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς για μένα...

Η μικρή όμως φαίνεται να το απολαμβάνει...

Από τότε που εμφανίστηκε τη βλέπει σταθερά 2 φορές την εβδομάδα...

μεγάλη ιστορία.......

 

Κορίτσια, μπαίνω κι εγώ στη συζήτηση γιατί μοιάζουν οι ιστορίες μας. Κι εμεις μετά από αρκετές προσπάθειες εξωσωματικής τα καταφέραμε και μετά αρχίσαν τα παρατράγουδα. Και ο δικός μου κέρδιζε 4.500 μέχρι πρότινος και ήθελε να μας δίνει 300 Ευρώ. Τώρα απολύθηκε (λίγο ηθελήμένα κατα τη γνώμη μου) και ..έχει ο Θεός.

Βλέπει τη μικρή μας 2 φορές την εβδομάδα και κάθε δεύτερο Σ/Κ. Στις διακοπές (προς μεγάλη μου θλίψη) θα την κρατήσει 5 ημέρες την Πρωτοχρονιά (απόφαση δικαστηρίου). Τέλος πάντων και η δική μου μικρή δείχνει να περνάει καλά, οπότε δεν μπορώ να της το στερήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι πολύ μικρή για να καταλάβει (3 μηνών) αλλά μέσα σε αυτούς τους τρεις μήνες την έχει δει 4 φορές και δεν ξέρω αν θα επιδιώξει κάτι παραπάνω.Όσο για εμένα ανυπομονούσα να φύγει αλλά για το παιδί ξέρω ότι θα είνα καλύτερα να έχει σχέσεις μαζί της.Θα πάμε μετά τις γιορτές να κάνουμε την αναγνώριση και να συμφωνήσουμε την διατροφή.Για την ώρα έχει πάει διακοπές με τους γιους του για σκι. Τι να πω ? Δεν ξέρω για τους δικούς σας αλλά εγώ τα έχω χαμένα με την περίπτωσή του. Πριν ένα χρόνο ακριβώς δοκίμαζα νυφικά και προσπαθούσαμε να κάνουμε παιδί.Εμένα πάντως ο Αη Βασίλης μου έφερε το καλύτερο δώρο και έχω τις απίστευτες τύψεις που πέρασε από το μυαλό μου η σκέψη να μην το κρατήσω.Σας το γράφω και κλαίω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις νεες μανουλες αλλα και στις παλιες(frinda εχω προσπαθησει πολλες φορες να στειλω pm αλλα κατι κανω σιγουρα λαθος)σας διαβαζω ,δυστυχως οχι τοσο συχνα οσο θα ηθελα.ευχομαι τα καλυτερα να ερθουν με την καινουρια χρονια και πανω απο ολα υγεια μανουλες..αυτο και μονο φτανει για να χαμογελαμε.τα υπολοιπα ολα θα ρυθμιστουν ,απλα σαν sinle μανουλες εεε!!θελει λιγο περισσοτερη υπομονη(καλα τωρα θελει τρελλη υπομονη )και γερο στομαχι.irenne η ιστορια σου μου εδωσε λιγο χαμογελο αισιοδοξιας,σε ευχαριστω να εισαι καλα.aria αν διαβασεις το μηνυμα θα ηθελα τα φωτα σου &την βοηθεια σου σε κατι.κοριτσια συγνωμη για την καταχρηση του χωρου αλλα προσπαθω να επικοινωνησω με pm και το συμπαν ...αρνειται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

irini07, πόο είναι η μικρή σου και θα την πάρει για 5 μέρες;;; 3,5 χρονών είναι; και από πότε βγήκε η απόφαση για διανυκτέρευση;;;

Κουράγιο, μόνο να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι μπορώ...

 

perlitsa, όλες μας έχουμε περάσει από αυτή τη στιγμή, από αυτά τα φρικιαστικά δευτερόλεπτα (σαν κι αυτά του Ιεροκλή Μηχαηλίδη στην "πολίτικη κουζίνα") που το σκεφτήκαμε, αναρωτηθήκαμε, διστάσαμε... αλλά τελικά η καρδία μίλησε και ναι, έχουμε τα καλύτερα δώρα από τον Άγιο Βασίλη!!!

Βασικά εμένα Πρωτοχρονιά συνελήφθη η μικρή και την πρώτη μας Πρωτοχρονιά ήταν 3,5 μηνών!!! Από τότε κάθε φορά αυτήν την εποχή νιώθω ακόμη περισσότερο ευλογημένη απ' ότι όλες τις υπόλοιπες μέρες του χρόνου... κρατάω το θαυμα μου στα χέρια μου!!!

Ποιος είπε ότι δεν υπάρχει Θεός;;;;;;;; Υπάρχει και τον βλέπω καθημερινά στο θαύμα της ζωής που απολαμβάνω!!!

Τα καλλύτερα (αλλά και τα δύσκολα) έρχονται!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κατι ...?

αν καναμε μια συναντηση ποιές θα θελατε να ερθετε !?

η ερωτηση απευθύνεται και σε αυτές εκτως αθηνών οι οποίες λόγο εορτών ίσως έρθουν για τις γιορτές...!

εχω κάποιες ιδεες και θα ηθελα να τις συζητήσω μαζι σας !

ας γράψουμε εδω ποιές ίσως -μπορέι να έρθουν , για να δώ αν αξίζει τον κόπο να κάνουμε κάποια συναντηση !!!

Link to comment
Share on other sites

ωραία καλα ξεκηνήσαμε

καλό θα ήταν να γράφετε και τις ώρες και ημέρες που μπορείτε ετσι ώστε να το οργανώσω όσο καλύτερα γίνεται ....

ελπίζω να βρω εναν χορο οπου θα μπορέσουν και τα παιδια μας να απσχοληθούν για να έχουμε ελευθερο χρόνο να μιλήσουμε

(για όσες τα φέρουν μαζί τους ...)

επίσης οι, εκτως αθηνών, που θα θέλουν να συμμετασχουν , αλλα δνε μπορούν να έρθουν ,

θα κανονίσω να κανουμε τηλεδιασκεψη μεσω ovoo ή skype .... (αρκεί να έχου κάμερα στο πισι τους )

....σας περημένω !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ επειδή δουλεύω σε κατάστημα, θα με βόλευε την Κυριακή μετά τα Χριστούγεννα... για ώρα δεν έχω πρόβλημα (αν δεν είναι καταμεσήμερο καλύτερα για να μπορέσει να είναι ξεκούραστη η μικρή)...

ΆΝτε κορίτσια μαζευτείτε......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι δύσκολα και η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν φορές που μου φαίνεται σενάριο επιστημονικής φαντασιας να φτιάξω τη ζωή μου με έναν άνθρωπο.Ακούστε δήλωση του βλαμένου "Καλύτερα να μην έχω σχέσεις με τη μικρή γιατί είμαι ακόμα ερωτευμένος μαζί σου και δεν θα αντέχω να έρχομαι να την βλέπω και να υπάρχει ένας άλλος άντρας στο σπίτι"...

Link to comment
Share on other sites

Α, καλά, ωραία περίπτωση κι ο δικός σου...

Κι αφού βρε είσαι ακόμη ερωτευμένος, πως σου κανε καρδια και λάκισες;;;;;;;;;;

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα μένω.Είναι καλή ιδέα να βρεθούμε ώστε να γνωριστούμε από κοντά

Ωραία. Οπότε δήλωσε κι εσύ ποια μέρα σε βολέυει για να κανονιστεί...

Εγώ μπορώ σίγουρα την Κυριακή μετά τα Χριστούγεννα (η όπια άλλη μέρα είναι κλειστά τα μαγαζιά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια

Θα μπορούσαμε σιγά, σιγά α θέλετε να δημιουργήσουμε μια λίστα λοιπόν με τα ενδιαφερόμενα μέλη .

Αν θέλετε την ημέρα της συνάντησης να καλέσουμε μια παιδαγωγό να την πληρώσουμε και να μας απασχολήσει – κρατήσει τα παιδιά …ή να γίνει η συνάντηση σε έναν παιδότοπο

Θα έχουμε έτσι την ευκαιρία να μιλήσουμε πιο άνετα !

Ευχαριστώ !

Υ.σ.

Παράλληλα οι κυρίες που ενδιαφέρονται για μία συνάντηση άλλα είναι εκτός Αθηνών , να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους και να μπορέσω να φέρω τον εξοπλισμό μου άλλα και να τις καθοδηγήσω στην χρήση προγραμμάτων τηλεδιάσκεψης (αν δεν γνωρίζουν )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι

μερικές διευκρινήσεις :

1.κάνουμε καταρχήν ενα γκάλοπ να δούμε πόσες θα μαζευτούμε ....

2. στην συνέχεια αν είμαστε αρκετές (συμπεριλαμβάνονται και οι κυρίες τηλεδιάσκεψης)

θα προχωρήσω σε ορισμό ημερομηνίας και ώρας ...

 

θα κάνω και μια μικρή έρευνα σε χώρους (να έχει και ασύρματο internet )

(προσανατολίζομαι κέντρο που είναι εύκολα προσβάσιμο με μέσα μαζικής μεταφοράς σε όλους)

εδω για αρχή , ας κάνουμε ένα μικρό γκάλοπ να ξέρουμε τουλάχιστον ποιές ενδιαφέρονται ....!

 

Επίσης :

 

Α οι κυρίες που ενδιαφέρονται για τηλεδιάσκεψη να μου στείλουν με πμ (αν θέλουν ) το νικ που έχουν στο Skype …(σημέιωση : Δεν αθ σας κάνω ακόμα add , θα δούμε αν θα γινει η συνάντηση και μετα γιατί μπορέι να μην με θελετε στις επαφές σας :wink::lol: )

 

Β Όσες δεν έχουν Skype η δεν ξέρουν τι είναι αυτό μπορούν εδώ να διαβάσουν τι είναι :

http://gnosi.wikidot.com/skype

(σημείωση : η τηλεδιάσκεψη – κλήση με βίντεο μεταξύ Skype χρηστών ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ )

 

και εδώ

http://www.skype.com/intl/en/

μπορείτε να κατεβάσετε το πρόγραμμα και να κάνετε έναν λογαριασμό (πατήστε εκεί που λέει download Skype και ακολουθήστε τις οδηγίες )

 

Υ.σ.

Πρόταση : αν κάποιες μένετε σε άλλη πόλη πχ Θεσσαλονίκη μπορείτε κανονίσετε εκεί ένα μέρος όπου θα συναντηθείτε την ίδια ώρα και μέρα και να φέρει μια ένα λαπτοπ και να κάνουμε Αθήνα Θεσσαλονίκη γκρουπαριστή τηλεδιάσκεψη …

Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα

Με υγεία , αγάπη και ειρήνη στις ψυχές σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...