Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

μπεμπα μπορεις να βρεις ιδιωτες του τεβε και του δημοσιου που ειναι συμβεβλημενοι και με ΙΚΑ και να πηγαινεις και σε αυτους δωρεαν στο ιατρεια τους. λογικα τους βρισκεις απο το ΙΚΑ αυτους , ομιζω εχει και ιντερνετικα λιστα

 

χα χα όλα καλά στα λόγια....δυστυχώς όχι στην πράξη, η παιδίατρος μου είναι συμβεβλημένη με το ΙΚΑ αλλά παίρνει κανονικά επίσκεψη γιατί πολύ απλά μου είπε ότι δεν έχουν σύμβαση. Βρίσκω δεύτερη παιδίατρο στο Γαλάτσι που δέχεται με ΙΚΑ. Την καλώ, και μου λέει ότι έχει ζητήσει διαγραφή γιατί πολύ απλά δεν την πλήρωνε το ΙΚΑ σε 40 μέρες όπως της είχαν πει.

 

Πες μου τώρα τι να κάνω;; λέω να δοκιμάσω άλλες περιοχές, μήπως και εκεί είναι καλύτερα τα πράγματα,άντε τώρα να τρέχεις με άρρωστο παιδί. Πάντως ειλικρινά δεν μπορώ να αντέξω άλλο ιδιώτη παιδίατρο μέσα σε ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε κέντρο μάνας παιδιού δοκίμασες;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι επιλογές άλλες έχουμε για περίθαλψη εκτός από ιδιώτη παιδίατρο (που σαφώς τον πληρώνεις) και παιδίατρο στο ΙΚΑ που δυστυχώς δεν βρίσκεις ραντεβού;; Ξεκινήσαμε παιδικό και με την πρώτη ίωση, άλλαξε χρώμα το πορτοφόλι. χα χα συγνώμη αλλά δεν θα αντέξω οικονομικά άλλη ίωση.

 

:roll: τώρα έκλεισα ραντεβού στο ΙΚΑ στο Γαλάτσι παιδίατρο 12/10

ραντεβού έχει ... ! πρωινά βέβαια αλλά έχει !

Link to comment
Share on other sites

Σε κέντρο μάνας παιδιού δοκίμασες;

 

δεν ξέρω καν πως λειτουργεί, γνωρίζω μόνο ότι είναι στα πατήσια. εμένα η μπουμπού δεν αρρώσταινε πέρα από μια επίσκεψη στην παιδίατρο για εμβόλιο δεν είχα ανάγκη κάτι άλλο. Και είχα πει για να μην ταλαιπωριόμαστε με λεωφορεία να την πηγαίνω σε ιδιώτη εδώ κοντά. Τώρα όμως με τον παιδικό πλήρωσα απανωτά 2 επισκέψεις. Την τετάρτη, ξεκινάμε πάλι, τι θα κάνω εάν το παιδί πάλι μου κατεβάσει κάτι. Στο ΙΚΑ δεν βρίσκω επίσκεψη;; να τρέχω σε νοσοκομείο; το κέντρο μάνας και παιδιού πως δέχεται, με ραντεβού μόνο και χωρίς ραντεβού, ποιες ώρες λειτουργεί. Όποια γνωρίζει ας μας διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:roll: τώρα έκλεισα ραντεβού στο ΙΚΑ στο Γαλάτσι παιδίατρο 12/10

ραντεβού έχει ... ! πρωινά βέβαια αλλά έχει !

 

τυχερούλα......εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έψαχνα για ραντεβού και μου δίναν για μια εβδομάδα αργότερα, ούτε πρωί ούτε απόγευμα

 

στο 184 πήρε ή απευθείας στο ΙΚΑ;;

Link to comment
Share on other sites

τυχερούλα......εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έψαχνα για ραντεβού και μου δίναν για μια εβδομάδα αργότερα, ούτε πρωί ούτε απόγευμα

 

E πάρε τηλ τώρα ...! :-)

και έχουν ΟΛΑ τα ΙΚΑ Κατ οίκο επισκέψεις

δλδ πάρε τηλ και πες θέλω να έρθουν αν δουν το παιδι μου ..! (πρωινά κι αυτά )

εμένα πχ μια φορα είχα πάρει τηλ και μου λένε αύριο

Ε φώναξα λίγο και ήρθαν την ίδια μέρα !

 

Υ.σ για τις ΚΑΤ οίκον επισκέψεις μου είπαν παίρνεις την προηγούμενη για να έρθουν την επόμενη !.

 

edit ναι στο 184 πείρα ...!

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν το παιδί έχει ένα 39,9 όπως είχε εμένα, μπορείς να περιμένεις δυό μέρες;; και αν τελικά δεν γίνει το ραντεβού;; πας στο παίδων;; ποια άλλα παιδιατρικά νοσοκομεία υπάρχουν και πως γίνεται εκεί;;

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν το παιδί έχει ένα 39,9 όπως είχε εμένα, μπορείς να περιμένεις δυό μέρες;; και αν τελικά δεν γίνει το ραντεβού;; πας στο παίδων;; ποια άλλα παιδιατρικά νοσοκομεία υπάρχουν και πως γίνεται εκεί;;

 

κοιτα επειδή το συζητάς δυο μέρες

πιθανών αν είναι ελενχόμενο ή να μην είναι κάτι πολύ σοβαρό αλλιώς ( μακριά από εμάς ) θα ησουνε Ίδη σε κάποιο νοσοκομείο !

 

θα σου πω λοιπόν αφού ρωτάς !

 

βρίσκεις έναν παιδίατρο στο ταμείο σου που ακόμα και στο ιδιωτικό του ιατρείο θα πας με τα βιβλιάρια σου και δεν θα πληρώσεις

αυτός θα είναι ένας γιατρός της εμπιστοσύνης σου

δλδ μην περιμένεις να ΈΧΕΙΣ μεγάλη ανάγκη για να επισκεφθείς ή και να βρεις εναν γιατρό σταθερό !

 

αφού λοιπόν τον βρεις αυτόν τον γιατρό θα αναπτύξετε μια σταθερή σχέση εμπιστοσύνης και θα είσαστε σε επικοινωνία

 

αν τώρα πχ ανεβάσει πολύ πυρετό ένα απόγευμα βράδυ

θα τον πάρεις τηλέφωνο

θα σου πει τι να κανεις και θα σου κλεισει ραντεβού την επόμενη μέρα !

 

αν είναι αρκετά σοβαρο και ακόμα και ο γιατρός δεν μπορεί να σε βοηθήσει θα σε παραπέμψει σε εφημερεύουσα παιδιατρική κλινική

 

είναι τόσο απλό !

 

- παίδων τζανειο αττικό έχουν παιδιατρικές κλινικές

πας και εκεί !

- τα κέντρα μητέρας και παιδιού επίσης δέχονται περιστατικά πρωινά από όσο γνωρίζω

 

τέλος

- έχεις την επιλογή και σε ΠΙΚΠΑ (για δωρεάν )

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ : πόσο είναι το παιδι ;

παιδίατρο δεν έχεις φροντίσει αν βρεις ;

βασικά είναι το ΠΡΩΤΟ που βρίσκουμε όταν κάνουμε ένα παιδι ...

ένα καλο παιδίατρο !

Link to comment
Share on other sites

E πάρε τηλ τώρα ...! :-)

και έχουν ΟΛΑ τα ΙΚΑ Κατ οίκο επισκέψεις

δλδ πάρε τηλ και πες θέλω να έρθουν αν δουν το παιδι μου ..! (πρωινά κι αυτά )

εμένα πχ μια φορα είχα πάρει τηλ και μου λένε αύριο

Ε φώναξα λίγο και ήρθαν την ίδια μέρα !

 

Υ.σ για τις ΚΑΤ οίκον επισκέψεις μου είπαν παίρνεις την προηγούμενη για να έρθουν την επόμενη !.

 

edit ναι στο 184 πείρα ...!

 

μου κάνεις πλάκα;; έχουν τέτοια υπηρεσία....και ποιος παιδίατρος έρχετε, ένας από αυτούς που έχει το ΙΚΑ;; και για ποιες ώρες;; πρέπει να τον πληρώσεις;; συγνώμη αλλά εδώ η υποτιθέμενη συμβεβλημένη παιδίατρος και δεν δέχεται.....!!! έτσι απλά το λέω δεν δέχεται. Και είναι η παιδίατρος μου και δεν μπορώ και να της πω και τίποτα. Να λέω και ευχαριστώ που μου έγραψα και τα φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου κάνεις πλάκα;; έχουν τέτοια υπηρεσία....και ποιος παιδίατρος έρχετε, ένας από αυτούς που έχει το ΙΚΑ;; και για ποιες ώρες;; πρέπει να τον πληρώσεις;; συγνώμη αλλά εδώ η υποτιθέμενη συμβεβλημένη παιδίατρος και δεν δέχεται.....!!! έτσι απλά το λέω δεν δέχεται. Και είναι η παιδίατρος μου και δεν μπορώ και να της πω και τίποτα. Να λέω και ευχαριστώ που μου έγραψα και τα φάρμακα.

υπάρχει τέτοια υπηρεσία

δεν σου κάνω πλακα (δεν παίζω ΠΟΤΕ με τα παιδιά και ειδικά με την υγεια τους - ψυχική και σωματική )

όχι δεν πληρώνεις !

 

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ άλλο γιατρό τόσο απλά......

Link to comment
Share on other sites

κοιτα επειδή το συζητάς δυο μέρες

πιθανών αν είναι ελενχόμενο ή να μην είναι κάτι πολύ σοβαρό αλλιώς ( μακριά από εμάς ) θα ησουνε Ίδη σε κάποιο νοσοκομείο !

 

θα σου πω λοιπόν αφού ρωτάς !

 

βρίσκεις έναν παιδίατρο στο ταμείο σου που ακόμα και στο ιδιωτικό του ιατρείο θα πας με τα βιβλιάρια σου και δεν θα πληρώσεις

αυτός θα είναι ένας γιατρός της εμπιστοσύνης σου

δλδ μην περιμένεις να ΈΧΕΙΣ μεγάλη ανάγκη για να επισκεφθείς ή και να βρεις εναν γιατρό σταθερό !

 

αφού λοιπόν τον βρεις αυτόν τον γιατρό θα αναπτύξετε μια σταθερή σχέση εμπιστοσύνης και θα είσαστε σε επικοινωνία

 

αν τώρα πχ ανεβάσει πολύ πυρετό ένα απόγευμα βράδυ

θα τον πάρεις τηλέφωνο

θα σου πει τι να κανεις και θα σου κλεισει ραντεβού την επόμενη μέρα !

 

αν είναι αρκετά σοβαρο και ακόμα και ο γιατρός δεν μπορεί να σε βοηθήσει θα σε παραπέμψει σε εφημερεύουσα παιδιατρική κλινική

 

είναι τόσο απλό !

 

- παίδων τζανειο αττικό έχουν παιδιατρικές κλινικές

πας και εκεί !

- τα κέντρα μητέρας και παιδιού επίσης δέχονται περιστατικά πρωινά από όσο γνωρίζω

 

τέλος

- έχεις την επιλογή και σε ΠΙΚΠΑ (για δωρεάν )

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ : πόσο είναι το παιδι ;

παιδίατρο δεν έχεις φροντίσει αν βρεις ;

βασικά είναι το ΠΡΩΤΟ που βρίσκουμε όταν κάνουμε ένα παιδι ...

ένα καλο παιδίατρο !

 

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και βέβαια έχουμε παιδίατρο. Η μικρή ξεκίνησε παιδικό. Την κράτησα σπίτι προληπτικά και μας ανέβασε πυρετό 39.9.....εννοείται ότι την πήγα στην παιδίατρο, 2 φορές και βέβαια πλήρωσα 2 φορές επίσκεψη. Και τώρα μάτια μου σου θέτω το εξής ετώτημα. Από τετάρτη λέω να την στείλω, λυπάμαι αλλά τι θα κάνω αν μου κατεβάσει κάτι άλλο και πρέπει να την δει παιδίατρος. Δεν αντέχω οικονομικά τρίτη επίσκεψη σε λιγότερο από 2 εβδομάδες. Προσωπικά όταν είχα πάρει την προηγούμενη εβδομάδα στο ΙΚΑ στο Γαλάτσι μου δίναν ραντεβού για μια εβδομάδα αργότερα. Όσο για την συμβεβλημένη ιατρό του ΙΚΑ, τυχαίνει να είναι η παιδίατρος μου.....!!! υπήρχε και μια δεύτερη συμβεβλημένη αλλά την πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι έχει ζητήσει διαγραφεί γιατί το ΙΚΑ δεν την πληρώνει.

 

Και βέβαια είναι πολύ εύκολο να βρεις καλό παιδίατρο...λεφτά να υπάρχουν, τι κάνεις όμως όταν πλέον το οικονομικό δεν είναι τόσο ανθηρό και λεφτά δεν υπάρχουν. Βασικά ενημερώνομαι για την επόμενη φορά που θα χρειαστώ....και για φαντάσου να είναι πάλι σε καμιά εβδομάδα.

 

Από όσο μου έχουν πει ο παιδικός έτσι είναι μια εβδομάδα σπίτι μια άρρωστη.....

Link to comment
Share on other sites

ουφιτσα αγαπημενη....παντως η ΙΚΑτζου που πηγαινουμε, το απογευμα στο ιατρειο της θελει 50 και ειναι και μες στη ξινιλα!!!!! ποτες.......

στον αγαπημενο μας ΤΕΒΑκο πλεον δεσαμε! αν μας θελει τσαμπα εχει καλως!!!!

αν δε μας θελει , θα πληρωσουμε.......τα μικρα αυτον αγαπανε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και βέβαια έχουμε παιδίατρο. Η μικρή ξεκίνησε παιδικό. Την κράτησα σπίτι προληπτικά και μας ανέβασε πυρετό 39.9.....εννοείται ότι την πήγα στην παιδίατρο, 2 φορές και βέβαια πλήρωσα 2 φορές επίσκεψη. Και τώρα μάτια μου σου θέτω το εξής ετώτημα. Από τετάρτη λέω να την στείλω, λυπάμαι αλλά τι θα κάνω αν μου κατεβάσει κάτι άλλο και πρέπει να την δει παιδίατρος. Δεν αντέχω οικονομικά τρίτη επίσκεψη σε λιγότερο από 2 εβδομάδες. Προσωπικά όταν είχα πάρει την προηγούμενη εβδομάδα στο ΙΚΑ στο Γαλάτσι μου δίναν ραντεβού για μια εβδομάδα αργότερα. Όσο για την συμβεβλημένη ιατρό του ΙΚΑ, τυχαίνει να είναι η παιδίατρος μου.....!!! υπήρχε και μια δεύτερη συμβεβλημένη αλλά την πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι έχει ζητήσει διαγραφεί γιατί το ΙΚΑ δεν την πληρώνει.

 

Και βέβαια είναι πολύ εύκολο να βρεις καλό παιδίατρο...λεφτά να υπάρχουν, τι κάνεις όμως όταν πλέον το οικονομικό δεν είναι τόσο ανθηρό και λεφτά δεν υπάρχουν. Βασικά ενημερώνομαι για την επόμενη φορά που θα χρειαστώ....και για φαντάσου να είναι πάλι σε καμιά εβδομάδα.

 

Από όσο μου έχουν πει ο παιδικός έτσι είναι μια εβδομάδα σπίτι μια άρρωστη.....

θα σου απαντήσω απλα λογικά και πρακτικά

 

εγώ έκανα ερευνα αγοράς ΣΤΟ ΙΚΑ δλδ έκλεισα ραντεβού με όλους τους παιδίατρους μέχρι που βρήκα αυτόν που μου κάνει

(όσον αφορα το ΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ Δ Ω Ρ Ε Α Ν )

δεν περήμενα να πάει με 40 πυρετό το παιδι ...!

έκλισα ραντεβού για τσεκ και να πω ένα γεια να μιλήσουμε για το παιδι και για απορίες μου ...μέχρι που βρήκα αυτή που μου έκανε

 

ομολογώ δε ότι είμαι τυχερή έχω 3 παιδιατρους 1 ομοιπαθητική μια κλασική (του ΙΚΑ) και μια κολλητή της μαμα μου ... ( η καβάτζα μου που της λέω )

αλλα κατελειξα σε αυτούς με την μέθοδο που σου ανέφερα !

 

λεφτά δεν έχω μιλάς σε ΠΑΝΤΕΛΩΣ λάθος άνθρωπο ...

μέχρι λοιπόν να βρεθείς στην ανάγκη σου πρότεινα τι να κάνεις !

απλό !

Link to comment
Share on other sites

ουφιτσα αγαπημενη....παντως η ΙΚΑτζου που πηγαινουμε, το απογευμα στο ιατρειο της θελει 50 και ειναι και μες στη ξινιλα!!!!! ποτες.......

στον αγαπημενο μας ΤΕΒΑκο πλεον δεσαμε! αν μας θελει τσαμπα εχει καλως!!!!

αν δε μας θελει , θα πληρωσουμε.......τα μικρα αυτον αγαπανε

 

όταν αναφέρομαι στην επιλογή γιατρού αναφέρομαι σε αυτό ακριβώς

ΚΑΝΩ ερευνα αγορασ εκεί που χωρά και αντέχει η τσέπη μου ΧΩΡΙΣ άλλες εκπτώσεις

πιθανών αν βρεις τον χρόνο να βρεις κι εσύ έναν γιατρό που ΚΑΙ να σου κάνει ΚΑΙ να κάνει στα παιδιά ΚΑΙ να αντέχει και η τσέπη σου !

:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπεμπα στο ΙΚΑ ξερω οτι κλεινουν παιδιατρικα ραντεβου αλλα οχι πολυ μακρινα

αν ομως ειναι αρρωστο νομιζω οτι το επομενο πρωι μπορεις να το παρεις αν αυτο ειναι εφικτο και να πας να περιμενεις να το δει αμεσα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ουφιτσα μου δεν εκανα ερευνα γιατι πηγα σε αυτη που μου συστησανε και για καλυτερη

θα μου πεις βεβαια γουστα ειναι αυτα

παντως χορταινω ξινιλα οταν την βλεπω τι να σε πω (σπανιως αυτο θα συμβει ευτυχως και να φτυσω τα γατια εχουν γερη σχετικα κραση)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντήσω απλα λογικά και πρακτικά

 

εγώ έκανα ερευνα αγοράς ΣΤΟ ΙΚΑ δλδ έκλεισα ραντεβού με όλους τους παιδίατρους μέχρι που βρήκα αυτόν που μου κάνει

(όσον αφορα το ΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ Δ Ω Ρ Ε Α Ν )

δεν περήμενα να πάει με 40 πυρετό το παιδι ...!

έκλισα ραντεβού για τσεκ και να πω ένα γεια να μιλήσουμε για το παιδι και για απορίες μου ...μέχρι που βρήκα αυτή που μου έκανε

 

ομολογώ δε ότι είμαι τυχερή έχω 3 παιδιατρους 1 ομοιπαθητική μια κλασική (του ΙΚΑ) και μια κολλητή της μαμα μου ... ( η καβάτζα μου που της λέω )

αλλα κατελειξα σε αυτούς με την μέθοδο που σου ανέφερα !

 

λεφτά δεν έχω μιλάς σε ΠΑΝΤΕΛΩΣ λάθος άνθρωπο ...

μέχρι λοιπόν να βρεθείς στην ανάγκη σου πρότεινα τι να κάνεις !

απλό !

 

Δεν ξέρω εάν έχω καταλάβει καλά αλλά μάλλον εννοείς να έρθω σε κάποια συνεννόηση με γιατρό του ΙΚΑ για να πηγαίνω στο ιατρείο του;; έχω καταλάβει καλά;; και βέβαια θα πρέπει να τον πληρώνω. Λυπάμαι αλλά αν μου περισσεύει έστω και ένα ευρώ θα το κρατήσω για να πάω στην παιδίατρο που ήδη έχω και ξέρω και είμαι ευχαριστημένη. Όμως όταν δεν θα έχω χρήματα θέλω να έχω εναλλακτικές. Δωρεάν εναλλακτικές όχι να πρέπει να πληρώσω.

 

 

Θα κοιτάξω για το κέντρο μάνας και παιδιού, αν κάποια ξέρει κάποια πράγματα ας μου στείλει κάποιο πμ.

 

Ξέρει κάποια κοντά στο Γαλάτσι ποιο παιδιατρικό νοσοκομείο είναι ποιο κοντά;; αυτά λειτουργούν συνέχεια ή έχουν εφημερίες όπως τα γενικά;; εκεί πως κλείνουμε ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

μπεμπα στο ΙΚΑ ξερω οτι κλεινουν παιδιατρικα ραντεβου αλλα οχι πολυ μακρινα

αν ομως ειναι αρρωστο νομιζω οτι το επομενο πρωι μπορεις να το παρεις αν αυτο ειναι εφικτο και να πας να περιμενεις να το δει αμεσα

 

Γατούλα θα πάρω να ρωτήσω. Να δω τι γίνεται. Συγνώμη αλλά δεν θα άντεχα να πάω με ένα παιδί με πυρετό......και να μου κλείσουν την πόρτα στα μούτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχω καταλάβει καλά αλλά μάλλον εννοείς να έρθω σε κάποια συνεννόηση με γιατρό του ΙΚΑ για να πηγαίνω στο ιατρείο του;; έχω καταλάβει καλά;; και βέβαια θα πρέπει να τον πληρώνω. Λυπάμαι αλλά αν μου περισσεύει έστω και ένα ευρώ θα το κρατήσω για να πάω στην παιδίατρο που ήδη έχω και ξέρω και είμαι ευχαριστημένη. Όμως όταν δεν θα έχω χρήματα θέλω να έχω εναλλακτικές. Δωρεάν εναλλακτικές όχι να πρέπει να πληρώσω.

 

 

Θα κοιτάξω για το κέντρο μάνας και παιδιού, αν κάποια ξέρει κάποια πράγματα ας μου στείλει κάποιο πμ.

NAI δεν έχεις καταλάβει καλα

ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ στο ΙΚΑ είναι δωρεάν !

(μα τι συζητάμε ;;)

συμβεβλημένος γιατρός του ΙΚΑ ακόμα και στο ιδιωτικό του ιατρείο ΚΑΝΟΝΙΚΑ δνε σου παίρνει επίσκεψη

αλλα ΑΝ ΘΕΣ να πας στο ιδιωτικό του ιατρείο όταν θα πάρεις ένα τηλέφωνο θα του πεις :

γιατρέ έχω ΙΚΑ θα μου πάρετε επίσκεψη ;

αν σου πει ναι πες ευχαριστώ γεια σας

αν σου πει όχι

θα πεις ευχαριστώ πολύ θα σας δω τότε ...!

 

μα είναι τόσο απλό που δυσκολεύεσαι ;;;

 

ΠΟΙΟΣ ΟΣΥ ΕΙΠΕ να πληρώσεις ..;;;

πάντως όχι εγώ ... επαναλαμβάνω ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ

ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΌΜΩΣ :-)

Link to comment
Share on other sites

NAI δεν έχεις καταλάβει καλα

ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ στο ΙΚΑ είναι δωρεάν !

(μα τι συζητάμε ;;)

συμβεβλημένος γιατρός του ΙΚΑ ακόμα και στο ιδιωτικό του ιατρείο ΚΑΝΟΝΙΚΑ δνε σου παίρνει επίσκεψη

αλλα ΑΝ ΘΕΣ να πας στο ιδιωτικό του ιατρείο όταν θα πάρεις ένα τηλέφωνο θα του πεις :

γιατρέ έχω ΙΚΑ θα μου πάρετε επίσκεψη ;

αν σου πει ναι πες ευχαριστώ γεια σας

αν σου πει όχι

θα πεις ευχαριστώ πολύ θα σας δω τότε ...!

 

μα είναι τόσο απλό που δυσκολεύεσαι ;;;

 

ΠΟΙΟΣ ΟΣΥ ΕΙΠΕ να πληρώσεις ..;;;

πάντως όχι εγώ ... επαναλαμβάνω ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ

ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΌΜΩΣ :-)

 

και καλά αυτός τι κερδίζει;;;

 

λέμε τώρα ότι βρίσκω κάποιον που μου κάνει, έχω ήδη κάποιον υπόψη μου για την ακρίβεια. Πες ότι βρω και το τηλέφωνο του στο ιατρείο του;; απλά να πάρω τηλέφωνο να του πω ότι έχω ΙΚΑ και αν δέχετε χωρίς να μου πάρει επίσκεψη;;; μα καλά αυτός από που θα πληρωθεί;; είναι συμβεβλημένος έτσι κι αλλιώς;; θα κόψει κάποιο χαρτί;;;

Link to comment
Share on other sites

και καλά αυτός τι κερδίζει;;;

 

λέμε τώρα ότι βρίσκω κάποιον που μου κάνει, έχω ήδη κάποιον υπόψη μου για την ακρίβεια. Πες ότι βρω και το τηλέφωνο του στο ιατρείο του;; απλά να πάρω τηλέφωνο να του πω ότι έχω ΙΚΑ και αν δέχετε χωρίς να μου πάρει επίσκεψη;;; μα καλά αυτός από που θα πληρωθεί;; είναι συμβεβλημένος έτσι κι αλλιώς;; θα κόψει κάποιο χαρτί;;;

βρε Πουλάκι μου γιατί πελαγώνεις ;;;

οι ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ με κάποιο ταμείο ιατροί

πληρώνονται ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ όχι από τον πελάτη - ασθενή

να πάρεις την λιστα των ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΩΝ από το πλησιέστερο σου ΚΕΠ ή και ΙΚΑ με τα τηλεφωνα τους

και να αρχίσεις την ερευνα αγορας !

Link to comment
Share on other sites

βρε Πουλάκι μου γιατί πελαγώνεις ;;;

οι ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ με κάποιο ταμείο ιατροί

πληρώνονται ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ όχι από τον πελάτη - ασθενή

να πάρεις την λιστα των ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΩΝ από το πλησιέστερο σου ΚΕΠ ή και ΙΚΑ με τα τηλεφωνα τους

και να αρχίσεις την ερευνα αγορας !

 

ναι την βρήκα....! είναι μέσα και η γιατρός μου, τρομάρα της. Να την έχω δίπλα μου και να πρέπει να πληρώνω επίσκεψη. Βρήκα κάποιους στα πατήσια θα πάρω τηλέφωνο να δω εάν δέχονται ΙΚΑ χωρίς να πληρώνεις υποτίθεται ότι είναι συμβεβλημένοι. άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ουφιτσα το ξαναλεω, η νταντα μου αν παει απογευμα τον εγγονο στο ιατρειο της Ικατζου της ακουμπαει κανονικοτατα 50! και αυτο ξερω παντα να γινεται!

μεσα στο ΙΚΑ ειναι δωρεαν σιγουρα αλλα αποξω τι να σου πω?

 

μπεμπα δε τη ρωτας τη δικια σου ευθεως αν μπορει να σε δεχτει δωρεαν μεσω ΙΚΑ αφου ειναι συμβεβλημενη?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφιτσα το ξαναλεω, η νταντα μου αν παει απογευμα τον εγγονο στο ιατρειο της Ικατζου της ακουμπαει κανονικοτατα 50! και αυτο ξερω παντα να γινεται!

μεσα στο ΙΚΑ ειναι δωρεαν σιγουρα αλλα αποξω τι να σου πω?

 

μπεμπα δε τη ρωτας τη δικια σου ευθεως αν μπορει να σε δεχτει δωρεαν μεσω ΙΚΑ αφου ειναι συμβεβλημενη?

ΒΡΣ ΓΑΤΌΝΙ ΜΟΥ λες να μην το ξέρω ;;;;

άσχετο όμως το ένα με το άλλο ( το ξέρω δηλαδή η δε το ξέρω )

εγώ ΕΙΠΑ τι έκανα - κάνω εγώ μέχρι να βρω κάτι που αντέχει η τσέπη μου = την μεταφορά μας αντέχει αντέχω σε απόσταση 2 χιλιομέτρων πήγαινε και 2 χιλιομέτρων έλα

 

η μέθοδος λοιπόν :

γεια σας έχω ΙΚΑ χρεώνεται ;

ΝΑΙ

 

α ευχαριστώ γεια σας ...

(ΕΠΌΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ) κοκ

 

είναι ενδεδειγμένη για ασθενής τσέπες ΞΑΝΑ ΛΕΩ !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...