Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

γεια σου σονια, αν κ δεν εχω αναλογη εμπειρια , το μονο που θα ηθελα να σου πω ειναι να εχεισ υπομονη, για το θεμα ηλικιασ που λες πιστευω οτι δεν εισαι μκρη κ εγω στην ηλικια σου τα εκανα 26 ειμαι τωρα, αφου εχεις κ τους γονεις σου μην ανυσηχεις καθολου το μωρακι σου θα εχει πολυ αγαπη , δεν πιστευω να του λειψει η αγαπη του πατερα, τελιωσε κ τισ σπουδες σου κ με την βοηθεια τησ μητερας σου θα μεγαλωσετε μια χαρα το μικρο σου αγγελουδι , οσο για το πατερα , κατι τετοιοι να μας λειπουν , καλυτερα μονη σου παρα μια ζωη μεσ την δυστηχια επειδη δεν ηταν ετοιμος να γινει πατερας.. κανεις δεν παει χαμενος, καποια στιγμη θα βρεθει ο καταλληλος για σενα , και να ξερεις οτι οι αντρες δεχοντε ποιο ευκολα ενα παιδι που δεν ειναι δικο τους. μια κοπελα στην ηλικια μας επαθε το ιδιο πραγμα που λες εσυ, λιγο πριν γεννησει βρηκε ενα παλικαρι που δεχτικε το παιδι σαν δικο του,, το μεγαλωνουν μαζι κ φερετε στο μωρο λεσ κ ειναι κορη του ,, τρελη αγαπη εχει ο ενασ για τον αλλο, και τον φωναζει κ μπαμπα... μην φοβασε ολα καλα να σου πανε , καλη τυχη να εχετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γυρναει ο πατερας οταν γεννηθει το μωρο??εμενα η θεση μου πια ειναι...ως τωρα φαινοταν οτι το παρακαλω..να τον ανοησω??? υπαρχει περιπτωση αυτη μου η ψυχολογικη κατασταση να κανει κακο στο μωρο μου????νιωθω σαν τη μυγα μες το γαλα και μικρη και εγγυος και ανυπαντρη.. ευχαριστω πολυ..

Καλή μου Σόνια, καλωσήρθες στα δύσκολα αλλά & στα όμορφα, όπου δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε κανόνας ούτε συνταγή. 'Αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου λένε, ιδιαίτερα ενός νέου αντρα, χωρίς δουλειά, ίσως & χωρίς υποστήριξη απ την δική του οικογένεια, με τα όνειρα του & τους φόβους του. Δεν κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, απλά μετά από χρόνια κατάφερα να κατανοήσω και να συγχωρήσω την αρνητική στάση του πατέρα του μεγάλου μου γιου, που στα 24 του είχε ακριβώς την ίδια αντίδραση με τον φιλο σου. Αυτό που θέλω να σου πώ είναι να μη χαλιέσαι απ τη συμπεριφορά του, αλλά & να μη στηρίζεσαι σ αυτόν. Μη χαλιέσαι γιατί κάνει κακό και σε σένα και στο μωράκι σου & όπως λες κι η ίδια είναι σαν να τον παρακαλάς. Κράτα μια φιλική και ήρεμη στάση μαζί του, στο κάτω -κάτω έχετε ήδη με κάποιο τρόπο "δεθεί" δια βίου έχοντας ένα παιδί μαζί. Κάνε τα κουμάντα σου & άσε τον να κάνει τα δικά του (όταν και αν ωριμάσει αρκετά & θελήσει ν ασχοληθεί), εσύ στο μεταξύ ασχολήσου με το μωράκι που έχεις μέσα σου, διάβασε βρεφική ψυχολογία, για το θηλασμό και διάφορα σχετικά που θα σε ηρεμήσουν αλλά και θα σε βοηθήσουν πολύ στα πρακτικά όταν γεννηθεί & προσπάθησε να προσέχεις τον εαυτό σου και την διάθεσή σου. Για τα άλλα, "ό,τι είναι νάρθει θε να ρθεί, αλλιώς θα προσπεράσει". Στο κατω-κάτω αν σ αγαπάει πραγματικά θα βρει τρόπο να το δεχτεί μέσα του & να ναι δίπλα σας, αν όχι δεν έχασες και τίποτα σημαντικό. Να θυμάσαι πως δεν είσαι μόνη, ούτε η πρώτη , ούτε η τελευταία, μη νιώθεις άβολα, μόνο να σαι περίφανη για την επιλογή σου,βλέπεις, δεν έχουν όλοι το θάρρος σου :-)

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ...χαιρομαι που ειμαι στο forum και μπορω να συζηταω με κοπελες που με καταλαβαινουν γιατι οι φίλες μου δεν εχουν παρομοια εμπειρια... η αληθεια ειναι οτι με εχουν αντιμετωπισει γενικα ο κοσμος καλοπροαιρετα αν και παντα θα υπαρχουν αυτοι που θα μου λενε οτι καλυτερα να το σκοτωνες στη κοιλια παρα για την ζωη του ολοκληρη αφου θα ναι χωρις πατερα...για αν ειμαι ειλικρινης φοβαμαι πως δε θα βρω καποιον να αποδεχτει εμενα και το μωρο μου μαζι...αν και ο γαμος ηταν κατι που ποτε δεν ανυπομονουσα να μου συμβει... νομιζω πως μολις πω στον οποιονδηποτε οτι εχω μωρο δε θα μπει καν στη διαδικασια να με γνωρισει..... το οτι αγαπαω ακομη το μπαμπα του παιδιου μου ειναι δηστυχως το χειροτερο..αν ηταν καποιοσ που δεν τον ηθελα δεν θα χα προβλημα θα μουν μονη και ολα οκ... με καταλαβαινετε φανταζομαι... συν τοις αλλοις ενω ανυπομονω πλεον να γεννηθει το μωρακι μου (του οποιου το φυλλο θα μαθω στις 19 του μηνα) φοβαμαι τοοοοοσο τη γεννα οσο δεν πηγαινει οσο ακουου για γυναικες που ουρλιαζουν που δε ξεχναν τους πονους και την τεραστια βελονα της επισκληριδιου πανικοβαλομαι περισσοτερο.... εσεις τι εμπειρια ειχατε απο τη γεννα σας..ειναι τοσο τραγικη οσο τη λενε??????

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι με εχουν αντιμετωπισει γενικα ο κοσμος καλοπροαιρετα αν και παντα θα υπαρχουν αυτοι που θα μου λενε οτι καλυτερα να το σκοτωνες στη κοιλια παρα για την ζωη του ολοκληρη αφου θα ναι χωρις πατερα...για αν ειμαι ειλικρινης φοβαμαι πως δε θα βρω καποιον να αποδεχτει εμενα και το μωρο μου μαζι...αν και ο γαμος ηταν κατι που ποτε δεν ανυπομονουσα να μου συμβει... νομιζω πως μολις πω στον οποιονδηποτε οτι εχω μωρο δε θα μπει καν στη διαδικασια να με γνωρισει..... το οτι αγαπαω ακομη το μπαμπα του παιδιου μου ειναι δηστυχως το χειροτερο..(....)

.... εσεις τι εμπειρια ειχατε απο τη γεννα σας..ειναι τοσο τραγικη οσο τη λενε??????

Τ ότι αγαπάς τον μπαμπά του μωρού σου είναι το πιο όμορφο & ειλικρινές & να μη νιώσεις ποτέ άσχημα γιαυτό, είναι σημαντικό για τα παιδιά των μονογονεικών οικογενειών να γνωρίζουν ότι είναι καρπός της αγάπης των γονιών τους, ακόμα κι αν δε ζουν μαζί. Ο μεγάλος μου γιος είναι περίφανος γιαυτό αλλά & για το ότι δεν παντρεύτηκα τον πατέρα του & άρα δεν πέρασε τη φθορά του να τρώγονται οι γονείς του (όπως ακούει από πολους συνομήλικους του να παραπονιούνται). Αν και μέχρι τα 7 του έβλεπε τον πατέρα του 3 φορές το χρόνο, δεν έχει κανένα θέμα σήμερα & είναι ένας έφηβος με πολύ υγειή συναισθηματισμό. Πιο βασικό απ το να μεγαλώσει ένα παιδί με πατέρα ή όχι, είναι να μεγαλώσει σε περιβάλον ασφάλειας, αποδοχής, γαλήνης και αγάπης. Ταυτόχρονα, αν ο μπαμπάς νιώσει ελεύθερος (και όχι υπό πίεση) προκειμένου να αποφασίσει αν θέλει να κάνει οικογένεια απο τώρα, η όχι, είναι πιο πιθανό ν αποφασίσει με ειλικρίνεια. Και νομίζω πως αυτό θες, την ειλικρινή συμμετοχή του & όχι το να ναι κοντά σας από "υποχρέωση". Διασφάλισε του λοιπόν κλίμα γαλήνης και αποδοχής και μέσα σ αυτό το κλίμα φρόντισε να γνωρίζει τα αισθήματα σου,χωρίς όμως να τον πιέζεις. Στην περίπτωση μου βρέθηκαν αρκετοί άντρες που με δέχτηκαν με το μωρό μου, τόσοι που έπρεπε να διαλέγω ;). Και την καριέρα μου προχώρησα και όπως ήθελα να ζήσω έζησα, το παιδί μου ποτέδε στάθηκε εμπόδιο, αλλά ήταν πάντα η πηγή της χαράς και της γαλήνης μου. Όσο για τη γέννα? Να σαι σίγουρη πως όλες μας ξεχάσαμε κάθε πόνο τη στιγμή που αντικρίσαμε το μωρό μας. Πρόσφατα γέννησα με καισαρική & επισκληρίδιο τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά, δεν έχει πόνους και το έζησα όλο, απλά αν το παιδί έρχεται κανονικά & δεν υπάρχει λόγος είναι καλύτερα να γεννήσεις φυσιολογικά, την ίδια μέρα θα σαι στα πόδια σου και θα θυλάζεις το μικρούλι σου και θα ταχεις αφήσει όλα πίσω σου, μη φοβάσαι καθόλου, η γέννα είναι το πιο φυσικό & όμορφο πραγμα που μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα :D

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως ημουν διατεθημενη ακομη και μεχρι να βρουμε και οι δυο δουλεια να φτιαξουν λιγο τα πραγματα να μενουμε ο καθενας σπιτι του κι εγω εννοειτε να χω το μωρο στο δικο μου να το βλεπει οποτε θελει να μαστε μαζι και να ξεκινησουμε να δουμε για γαμο και συγκατοικηση μολις διορθωθουν τα πραγματα..στην αρχη του χα πει αν θελει να ερθει να μεινει με τους δικους μου αλλα οπως ηταν φυσικο του φανηκε βουνο... γενικα δεν του χα δωσει δειγματα αυτης της τωρινης μου πιο ελευθερης αποψης... ηθελα εδω και καιρο να του τη πω μπας και αλλαξουν λιγο τα πραγματα και το σκεφτει λιγο αλλιως το θεμα, μιας που λεει οτι μαγαπαει αλλα θεωρει τεραστια ευθυνη το μωρο..αλλα εμεις δε μιλαμε και τον πηρε(χωρις να το ξερω) μια φιλη μου και του πε οτι κατι θελω να του πω και να βρεθουμε..αλλα εκεινος ειπε οχι γιατι δεν πιστευει οτι εχω να του πω κατι σημαντικο... αν ηταν κατι θα τον επαιρνα εγω τηλεωνο.ειπε αν μη φοβαμαι να το παρω και γενικα φαινοταν σιγουρος για τον εαυτο του και θελει να με "τρεξει" λιγο.......... οι γονεις μου λενε οτι εδειξα κι εγω και οι φιλοι μου πολυυυ ενδιαφερον και βρισκει και κανει.. μαθαινε νεα μου μεσο τριτον και facebook οποτε δε μπηκε καν στη διαδικασια να με παρει τηλεφωνο...... ουσιαστικα παιχνιδακια σε μια τετοια κατασταση....τελος παντων... να σας ρωτησω....εγω πιστευω οτι το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να εξαφανιστω για ενα δαστημα απο καθε τι που εχει σχεση με αυτον... μπας και ενδιαφερθει η οτιδηποτε....εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:( αφου δεν ενδιαφερθηκε τοσο καιρο , δεν πιστευω να ενδιαφερθει ουτε κ με τα "ψυχολογικα" παιχνιδια , ειναι λιγο ανωρημη αυτη η ηλικια στους αντρες , ισως να μην εχει καταλαβει ποσο σοβαρο ειναι το αποτελεσμα της "νυχτας" που περασατε μαζι... αποψη μ ειναι να μην τον πιεσεισ καθολου, αν πιεστει πολυ ισως ερθει σε εσενα οχι απο αγαπη αλλα απο υποχρεωση , να μου πεις τωρα.... μονο εγω ειμαι αυτη που θα αποδεχτει το αποτελεσμα τησ πραξης μας? ενα μωρο ειναι μια ζωη , ενα προφυλακτικο ειναι για 10 λεπτα.. αφου ειρθε στην ζωη σου κ αφου δεν μεριμνισατε , αστον αυτος θα χασει κ εσυ θα απολαμβανεις την αγαπη που θα σου προσφερει το μωρακι σου , μη στεναχωριεσαι , αν θες μπορεις να μιλησεις κ με ειδικους ψηχολογους που σε βοηθουν πολυ σε αυτη την φαση που εισαι τωρα , καπου διαβασα για το κεντρο αγεννητου παιδιου κ για μητερες που ειναι σε αυτη την δυσκολη φαση που εισαι εσυ τωρα. ... οι γονεις του τι λενε???? μηπως τον επειρεαζουν αυτοι???:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

οσο γιαυτο σιγουρα.... οι δικοι του νομιζω οτι αν υπαρχει μια ελπιδα να ρθει αυτοι του τη κανουν....ασε... δε ξερω τπτ πια εμαθα οτι ενδιαφερετε για το μωρο πως πανε οι εξετασεις εγω αν ειμαι καλα τι φυλλο ειναι και τετοια...στην αρχη ελεγα ενδιαφερετε αρα....μπορει να ρθει...ειναι μια κοινη μας φιλη(ποιο πολυ δικη του) που μου λεει οτι μολις δει το μωρο θα λιωσει γιατι ολη μερα οι δικοι του του λενε που πας να μπλεξεις... εσυ της ειπες να το ριξε αυτη δε το ριξε αρα καλα να παθει...βεβαια οταν ακουω κατι τετοια... μου ρχετε να τους κανω ολους μαυρους στο ξυλο.... καταλαβες βρισκουν και κανουν...απο οτι εμαθα οι δικοι του του λενε να μη με εμπιστευετε και οτι το παιδι μπορει να μην ειναι δικο του... και να κανουν τεστ DNA.. εγω εννοειτε και ειμαι 100% σιγουρη για το πατερα... δεν εχω να φοβηθω ακτι απλα νομιζω οτι τα εξοδα ειναι μεγαλα... και ο μπαμπας μου ηδη επωμιστηκε πολλα... πραγματικα δε ξερω τι να πιστεψω... τα γεγονοτα αυτο που νομιζω εγω τη φιλη μας η απλα να περιμενω να περασει ο καιρος?? πλεον δε φοβαμαι οσο πρωτα ανυπομονω να γεννηθει το μωρακι μου... απλα κοριτσια πρεπει να σθνελθω και να παρω κουραγιο απο καπου...τοσο καιρο αφησα τον εαυτο μου τα μαθηματα στη σχολη...εχω γινει ενα μαυρο χαλι και δεν εχω ορεξη... αν σας πω οτι πιο πολυ λυπομουν αυτον που δε μπορουσε να κανει τπτ για την αποφαση μου παρα εμενα...?? απλα τωρα που βλεπω οτι ειναι αναισθητος(τοσο καιρο ολοι ελεγαν το πιο καλο και ησυχο παιδι) επαψα να τον λυπαμαι και το πηρα πιο εγωιστικα λετε αυτο να βοηθησει????

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως ημουν διατεθημενη ακομη και μεχρι να βρουμε και οι δυο δουλεια να φτιαξουν λιγο τα πραγματα να μενουμε ο καθενας σπιτι του κι εγω εννοειτε να χω το μωρο στο δικο μου να το βλεπει οποτε θελει να μαστε μαζι και να ξεκινησουμε να δουμε για γαμο και συγκατοικηση μολις διορθωθουν τα πραγματα..στην αρχη του χα πει αν θελει να ερθει να μεινει με τους δικους μου αλλα οπως ηταν φυσικο του φανηκε βουνο... γενικα δεν του χα δωσει δειγματα αυτης της τωρινης μου πιο ελευθερης αποψης... ηθελα εδω και καιρο να του τη πω μπας και αλλαξουν λιγο τα πραγματα και το σκεφτει λιγο αλλιως το θεμα, μιας που λεει οτι μαγαπαει αλλα θεωρει τεραστια ευθυνη το μωρο..αλλα εμεις δε μιλαμε και τον πηρε(χωρις να το ξερω) μια φιλη μου και του πε οτι κατι θελω να του πω και να βρεθουμε..αλλα εκεινος ειπε οχι γιατι δεν πιστευει οτι εχω να του πω κατι σημαντικο... αν ηταν κατι θα τον επαιρνα εγω τηλεωνο.ειπε αν μη φοβαμαι να το παρω και γενικα φαινοταν σιγουρος για τον εαυτο του και θελει να με "τρεξει" λιγο.......... οι γονεις μου λενε οτι εδειξα κι εγω και οι φιλοι μου πολυυυ ενδιαφερον και βρισκει και κανει.. μαθαινε νεα μου μεσο τριτον και facebook οποτε δε μπηκε καν στη διαδικασια να με παρει τηλεφωνο...... ουσιαστικα παιχνιδακια σε μια τετοια κατασταση....τελος παντων... να σας ρωτησω....εγω πιστευω οτι το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να εξαφανιστω για ενα δαστημα απο καθε τι που εχει σχεση με αυτον... μπας και ενδιαφερθει η οτιδηποτε....εσεις τι λετε???

Απ όσα περιγράφεις δε νομίζω πως θέλει να σε "τρέξει" , ούτε χρει'αζεται να εξαφανιστείς. Αντίθετα δείχνει φοβισμένος & είναι λογικό. Μείνε ψύχραιμη & ανοιχτή, αλλά μην αφήνεις τρίτους να μιλάνε για πάρτη σας. Το θετικό είναι πως είναι ανοιχτοί οι γονείς σου & δε του κλείνουν την πόρτα. Το γάμο ακόμα και τη συγκατοίκιση μην τα σκέφτεσαι για την ώρα, νομίζω πως δεν θές να ζεις με κάποιον που είναι εκεί μόνο από υποχρέωση. Το βασικό είναι για τον νεαρό τώρα να πάψει να φοβάται, ώστε να μπορέσει να δει εσένα και το μωράκι (& την οικογένεια σου ακόμα) σαν τους δικούς του ανθρώπους & όχι σαν εκείνους που απειλούν τη ζωή & τα όνειρα του. Και σ αυτό (στο να νιώσει ασφαλής) μόνο εσύ μπορείς να τον βοηθήσεις, αν κάτσεις να του μιλήσεις ειλικρινά για το πως νιώθεις. Στη δική μου ιστορία, εγώ τότε του υποσχέθηκα πως δε θα του ζητήσω ποτέ χρήματα ή ν αλλάξει τη ζωή του γιαυτό το παιδί & κείνος υποσχέθηκε να το αναγνωρίσει και να το αγαπήσει & να ναι στο πλάι του. Και οι δυο συμφωνίες τηρήθηκαν. Με αυτό τον τρόπο το παιδί μου είχε πάντα καλή (αν και αραιή) σχέση με τον πατέρα του και με την όλη την οικογένεια τους (παπούδες, θείους, ξαδερφάκια) & έτσι δεν ένιωσε ποτέ μειονεκτικά ή άβολα. Αν τον είχα τρομάξει ή στριμώξει, ή απειλήσει με οποιονδήποτε τρόπο, η πόρτα για το παιδί μου θα είχε κλείσει & νομίζω αυτό θα έβλαπτε το ίδιο το παιδί.

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω κι εγω οτι φοβαται δεν τον εχω για τοσο αναισθητο αν και ποτε δε ξερεις τπτ δεν αποκλειω....δε τον ζορισα και ουτε σκοπευω... απλα ηθελα να του πω ακριβως τι νιωθω και να του δειξω οτι δεν τον πιεζω αλλα δεν εχουμε βρεθει για να τα πουμε...πραγματικα δε ξερω τι θα γινει....... κουραστικα!! νομιζω οτι μονο ο χρονος μπορει να το δειξει............ λεει οτι μαγαπαει αλλα που ειναι??? δε ξερω μπορει ακομη να φοβαται..ειναι και του χαρακτηρα του αλλωστε...το να γυρισει υποχρεωτικα δε θελω με τιποτα......!!! αν γυρισει μονο αν θελει εμενα και το μωρο που στο κατω κατω σικο του ειναι..τι να πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΞΑΝΑΡΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

λοιπόν κορίτσια

Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΕΦΤΑΣΕ!

αυτο το σκ ...20 Ή 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

συνάντηση αν έχει καλο καιρό σε κανενα παρκο ...τυπου πεδίον αρεος

βοτανικός κύπος χαιδαρι καπου τεσπα ...

αν δεν εχει καλό καιρο καπου σε παιδότοπο (το αφήνω πανω σας )

δεν με ενοχλούν οι αποστασεις ... μπορώ να παω απο την μια ακρη της αθηνας στην αλλη δεν με πειραζει και μπορώ να παρω αλλη μια μανούλα με παιδι με το αμαξι μου !

οι κυρίες που ενδιαφερονται ας μου στειλουν ενα πμ να δωσω τηλ και μσν skype κλπ ...!

ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

υ.σ. οι μανουλες εκτός αθηνας καντε εναν κόπο να μου στειλετε με πμ ενα τηλ ή ενα μειλ ή οτι θελετε να σας ενημερωσω ή /και να μιλήσουμε ενω έίμαστε όλες μαζί !

 

 

1 αρια

Link to comment
Share on other sites

για τη ωρα συζηταμε???

τα παιδακια μαζι????

η κεντρο κοντα σε μετρο η καπου να βρισκουμε να παρκαρουμε εεεεε?

παιδοτοπος δε με χαλαει καθολου αλλα που???

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μιλάμε ή πρωι τύπου 10:30-11:00

ή απόγευμα τύπου 17:30-18:00....

(να χουμε δλδ χρόνο πριν να φανε ή πέσουν ξερα)

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙ και έχει καλό καιρο ΄΄έξω ... πχ στο βοτανικό κηπο στο Χαιδαρι ΞΕΡΩ υπαρχουν μεσα μαζικής μεταφορας ευκολα... θα δώσω οδηγίες μην σας φανει βουνο ...απο κεντρο ειναι 7 λεπτα με αμαξι ή 18 λεπτα με λεοφορείο!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΌΤΟΠΟς ... (δνε εχω ιδεα ...δεν παμε σε παιδότοπους χαχαχαχαχχαχα)

ΝΟΜΙΖΩ -θα μου αρεσε δλδ- να το σκευτούμε σαν ενος τυπου εκδρομούλα -ΠΙΚ ΝΙΚ....και συνατηση για ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ (θα φερω καλαθι βρε αδερφε με ωραια φρουτα τραπεζομάντηλα ποτηρια χυμούς τοστ .. ...ολα τα συνεργα ενός τελειου πικ νικ.... μπάλες παιχνίδα κουβερτουλες ...χαχαχαχα ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΨΗΣΩ ?! ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ)

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΌΤΟΠΟς ΔΙΑΛΈΧΤΕ ...!

εγω θα έχω την μικρη μαζι (εκτως και αν βρεθει καποιος να την κρατησει ... οπου θα προτημήσω να μην την φερω !)

ΟΙ ΕΚΤΟς ΑΘΗΝΩΝ στειλτε πμ ... θα έχω λαπτοπ ... μαζι να τα πουμε με καποιο τροπο !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω μεσα (καλώς εχόντων των πραγμάτων). εμεις μενουμε Πειραια, πειτε που και θα ερθουμε. μπορούμε να παμε Σαββατο κατα τις 1100... για να ειναι ολα τα παιδακια ξυπνια.

θα παρουμε τα αγγελούδια μας μαζί ή μόνες μας τελικα? εγω μαλλον θα μπορεσω να τον αφησω στη μανα μου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν Κυριακή απογευμα

ωρα 5:30 - 6:00

CHLDRENS PLAYLAND

Ακτή Θεμιστοκλέους 278

πειραική

τηλ: 2104186732

 

δεν εχω ξαναπαει ...αλλα εχω ακούσει καλα λόγια

 

τελος ηθελα να πω ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ανυπαντρες ειναι καλεσμένες

ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! γιατι ετσι κι ελλιως μας στηρίζεται που μας στηρήζετε λεκτικα

ε να μην σας δούμε κι απο κοντα ?

μπουχαχαχαχαχ

 

ΒΑΖΩ ΛΊΣΤΑ

αν θελει και καποια να στείλει πμ θα ήταν καλό

 

1.αρια146

2 Γατούλα

3 irene -angel (δεν ξερω αν μπορεία απογευμα)

 

θα έρθω με το παιδι

θα περημένω απ εξω αν θελετε με πμ και τηλ να συνενοήθουμε

ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΌ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ αλλα το βρησκει βουνο να τραβιεται μεχρι εκει να μου στειλει πμ να ερθω να την παρω

2 ενήλικες και ενα παιδι ακόμα στο αμαξι χωρανε !!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σου βρω τον χαρτη του google.... xaxaxax εχει να παρκαρεις ντε ...( εχεις θεμα με το παρκιν ..? ειμαι μανουλα θα στο παρκαρο εγω ωχου .... αντε παρακδόρος σου θα γίνω χαχαχαχ)

Link to comment
Share on other sites

Αριακι εμείς μπορούμε να έρθουμε.

Αυριο θα μπω για να πουμε λεπτομερειες γιατι η ωρα ειναι 2230 και μολις γυρισα απο το πρωι που εφυγα.

καλο σας βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...γεννησα τον Δεκεμβριο ενα υπεροχο κοριτσακι....ειχα καποιο γυναικολογικο προβλημα και υστερα απο ενα χειρουργειο ο γιατρος μου μου ειπε οτι παιδι θα εκανα με εξωσωματικη....εμεινα ομως εγκυος με φυσικο τροπο...ο ανθρωπος που ειμασταν μαζι 7 χρονια οταν του το ανακοινωσα μου ειπε οτι δεν ειναι ετοιμος για οικογενεια...ευτυχως με στηριξαν οι γονεις μου...το θεωρησα δωρο θεου αυτο το μωρο και δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη να το ριξω...χαρηκα που σας βρηκα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μόνο τσεκάρετε μήπως έχει παρτι εκεινη την ώρα ο παιδότοπος, γιατί όταν έχει παρτι τον κλείνουν και δεν αφήνουν επισκέπτες για καφεδάκι!!

 

Πάντως καλά να περάσετε!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...