Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ μακαρι..... Σημερα πηγα σε ενα μικροβιολογικό κεντρο για να ρωτησω ποσο κοστίζει και ξεχασα να τους ρωτησω από ποτε δειχνει.... Δε μπορω να περιμενω τη περιοδο, πρεπει να μαθω αμεσα.....

Link to comment
Share on other sites

Σε πια μερα εισαι?

 

Αυριο θα ειμαι 8 μερες πριν την καθορισμένη περιοδο..... Ανυπομονω τοσο πολυ γιατι ειναι οτι καταφέρω αυτο το μηνα λογω εργασιας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κοριτσαρες! Είμαι καινούριο μελλος στην παρέα! Είμαστε σε προσπάθεια Μ τον αντρα μου για Τ δεύτερο! Τον Ιανουάριο δν έκανα καθόλου ωορηξια οποτε τζίφος.δεύτερο μήνας προσπαθειών λοιπόν ο Φεβρουάριος.21 του μηνα ειχα πρώτη μέρα περίοδο με σταθερό κύκλο 31 ημερων.ωορηξια 17 μερα.δλδ 9 και 10 Μαρτίου.νου στο ψητό Όλες τις γονιμες.χαχα.Μετά την ωορηξια όμως.συνέβη κάτι πρωτοφανές.πονοι περιόδου μετά από 5 μερες είχα διπλωθει στα πατωματα που εγω μονο στην ωορηξια ποναω ετσι ουτε καν στην περιδο.κραπες ατελειωτες σουβλιες και δεκατα τα οποια τα εχω μεχρι κ σημερα.24 περιμενω.αρα εχω ακομα 4 μερες αγωνιας.λετε νατα καταφέραμε????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κοριτσαρες! Είμαι καινούριο μελλος στην παρέα! Είμαστε σε προσπάθεια Μ τον αντρα μου για Τ δεύτερο! Τον Ιανουάριο δν έκανα καθόλου ωορηξια οποτε τζίφος.δεύτερο μήνας προσπαθειών λοιπόν ο Φεβρουάριος.21 του μηνα ειχα πρώτη μέρα περίοδο με σταθερό κύκλο 31 ημερων.ωορηξια 17 μερα.δλδ 9 και 10 Μαρτίου.νου στο ψητό Όλες τις γονιμες.χαχα.Μετά την ωορηξια όμως.συνέβη κάτι πρωτοφανές.πονοι περιόδου μετά από 5 μερες είχα διπλωθει στα πατωματα που εγω μονο στην ωορηξια ποναω ετσι ουτε καν στην περιδο.κραπες ατελειωτες σουβλιες και δεκατα τα οποια τα εχω μεχρι κ σημερα.24 περιμενω.αρα εχω ακομα 4 μερες αγωνιας.λετε νατα καταφέραμε????

 

Στο εύχομαι ολόψυχα να είσαι!!Μου κάνουν σημαδάκια εγκυμοσύνης αλλά θέλει λίγο υπομονή.Εγώ έχω 2 μέρες καθυστέρησησ και δέκατα όπως εσύ.Θα δείξειιι.Τα δέκατα σε ποια ώρα της ημέρας τα έχεις και μέχρι πόσο φτάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι ολόψυχα να είσαι!!Μου κάνουν σημαδάκια εγκυμοσύνης αλλά θέλει λίγο υπομονή.Εγώ έχω 2 μέρες καθυστέρησησ και δέκατα όπως εσύ.Θα δείξειιι.Τα δέκατα σε ποια ώρα της ημέρας τα έχεις και μέχρι πόσο φτάνουν?

 

36.9 37.2 όλη μέρα με ενα θερμόμετρο στο στόμα ειμαι.έκανα ενα τεστ early αλλα 6 μερες πριν την περιοδο.κ φυσικά ήταν ανητικο Αφού βιαστηκα.Έχω αλλο ενα θα το κανω το Σάββατο.Παρασκευή περιμενω την ακατανομαστη!χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

36.9 37.2 όλη μέρα με ενα θερμόμετρο στο στόμα ειμαι.έκανα ενα τεστ early αλλα 6 μερες πριν την περιοδο.κ φυσικά ήταν ανητικο Αφού βιαστηκα.Έχω αλλο ενα θα το κανω το Σάββατο.Παρασκευή περιμενω την ακατανομαστη!χαχαχ

 

Xαχαχαχ και έγω έτσι!!!Λένε ότι έχουμε δέκατα στην ωορρηξία και πέφτει μια μέρα πριν την περίοδο.Βέβαι εγώ τους άλλους μήνες δεν είχα δέκατα μετά την ωωορρηξία που έχει τύχει να μετρηθω.Είναι μπερδεμα.Επίσης τα τέστ δεν τα προτιμώ γιατί με αγχώνουν και κάνουν και λάθη συχνά.Το έπαθε μια φίλη μου έκανε ταυτόχρονα 2 διαφορετικής εταιρίας και το πρώτο έδειξε αρνητικό και το δεύτερο θετικό.Προσωπικά ειμαι υπέρ της χοριακής.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xαχαχαχ και έγω έτσι!!!Λένε ότι έχουμε δέκατα στην ωορρηξία και πέφτει μια μέρα πριν την περίοδο.Βέβαι εγώ τους άλλους μήνες δεν είχα δέκατα μετά την ωωορρηξία που έχει τύχει να μετρηθω.Είναι μπερδεμα.Επίσης τα τέστ δεν τα προτιμώ γιατί με αγχώνουν και κάνουν και λάθη συχνά.Το έπαθε μια φίλη μου έκανε ταυτόχρονα 2 διαφορετικής εταιρίας και το πρώτο έδειξε αρνητικό και το δεύτερο θετικό.Προσωπικά ειμαι υπέρ της χοριακής.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλααα

 

Και εγώ είμαι υπέρ της χοριακης κοριτσαρα.Δεν συγκρίνεται.Αλλά θα με ρωτήσουν πόσα μέρες εχω καθυστερηση και θα πω καμία.Χαχαχα θα με κοροϊδεύουμε οι άνθρωποι.Χαχαχα!θα το κανω το Σάββατο λοιπόν και βλέπουμε.ανάλογα το αποτέλεσμα.ούτος ή αλλως την χοριακη αν είναι δν την γλυτώσω!!!Εσύ έχεις καθυστέρηση είπες??Και τι περιμένεις καλεεεε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι υπέρ της χοριακης κοριτσαρα.Δεν συγκρίνεται.Αλλά θα με ρωτήσουν πόσα μέρες εχω καθυστερηση και θα πω καμία.Χαχαχα θα με κοροϊδεύουμε οι άνθρωποι.Χαχαχα!θα το κανω το Σάββατο λοιπόν και βλέπουμε.ανάλογα το αποτέλεσμα.ούτος ή αλλως την χοριακη αν είναι δν την γλυτώσω!!!Εσύ έχεις καθυστέρηση είπες??Και τι περιμένεις καλεεεε!!!!

 

Σωστό κάνε το Σάββατο και βλέπεις.Εγώ δεν ξέρω πότε έκανα ωορρηξία αύτο τον μήνα..Μάλλον θα περιμένω μια εβδομάδα γιατί νομίζω η ωορρηξία έγινε την 24 μέρα του κύκλου.Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο.Περιμένω νεάκια σουυυυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια.Πριν λίγες μέρες έκανα χοριακη η οποία ήταν 530,Η επόμενη 660 και με εξέταση γιατί είχα αιμορραγία.μου πε να επαναλάβω μετά από 7 μέρες χοριακη μιας μου εξήγησε ότι έχουμε παλινδρομη. και σήμερα είχα μια τιμή 3.500 .Θα πάω το απόγευμα για εξέταση.ειμαι αγχωμενη.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2019 at 6:36 ΜΜ, Mina2014 είπε:

Γεια σας κορίτσια.Πριν λίγες μέρες έκανα χοριακη η οποία ήταν 530,Η επόμενη 660 και με εξέταση γιατί είχα αιμορραγία.μου πε να επαναλάβω μετά από 7 μέρες χοριακη μιας μου εξήγησε ότι έχουμε παλινδρομη. και σήμερα είχα μια τιμή 3.500 .Θα πάω το απόγευμα για εξέταση.ειμαι αγχωμενη.

Μίνα πήγες στον γιατρό; Τι έγινε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Πηγα .ήταν Εξωμήτριο το αφαιρεσαμε λαπαροσκοπηκα γιατί είχε αρχίσει και αιματωνε. Αφαιρέθηκε και η σάλπιγγα.κοβτευω να τρελαθώ. Ξεσπάσω σε κλάματα συνέχεια.δεβ ξέρω γιατί να στεναχωρηθω πιο πολύ.Για το εμβρυο;για την σαλπιγγα;Ο γιατρός με καθησυχάζει λέγοντας μου συνεχώς ότι μπορώ να κάνω όσα παιδάκια θέλω.Εχω όμως έχω τρελαθεί και σκέφτομαι ότι δεν θα μπορέσω να ξανασυλλαβω μιας και αυτό το έπιασα μετά από 1.5 χρόνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...