dina27

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα τη βοηθεια σας.εχω κυκλο 23 ημερες.η ημερα ωορηξιας μου ηταν 22 Ιουλιου.Ειχα επαφες 18,19,20,21,22,23.Εκανα β χωριακη σημερα και βγηκε αρνητικη 2 μερες πριν να μου ερθει κανονικα η περιοδος μου...Ειναι πολυ νωρις να δειξει η εξεταση θετικο αποτελεσμα?να την ξανακανω?

Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα τη βοηθεια σας.εχω κυκλο 23 ημερες.η ημερα ωορηξιας μου ηταν 22 Ιουλιου.Ειχα επαφες 18,19,20,21,22,23.Εκανα β χωριακη σημερα και βγηκε αρνητικη 2 μερες πριν να μου ερθει κανονικα η περιοδος μου...Ειναι πολυ νωρις να δειξει η εξεταση θετικο αποτελεσμα?να την ξανακανω?

Καλησπέρα, Γωγώ. Με κάθε επιφύλαξη θα πω ότι μάλλον θα έπρεπε να δείξει κάτι, έστω και μια μικρή τιμή πάνω από 5. Συνήθως η χοριακή γίνεται τη μέρα που περιμένουμε να αδιαθετήσουμε, αλλά πολλά κορίτσια εδώ μέσα έχουν "κλέψει" και την έχουν κάνει 1-2 μέρες νωρίτερα. Οι τιμές αυτών που έμειναν έγκυες ήταν συνήθως πάνω από 30 αν και πιο νωρίς από την ημέρα της περιόδου. Για καλό και για κακό όμως επανέλαβε την εξέταση σε 2-3- μέρες.

Κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια στο φορουμ κ η ερωτηση μου ειναι η εξης: σταματησα τα αντισυλληπτικα τον προηγουμενο μηνα. Αυτο τον μηνα, ερχομαι ελευθερα σε επαφη, 5 μερες πριν την αναμενομενη περιπδο, ειναι νωρις για β χοριακη??

Κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια στο φορουμ κ η ερωτηση μου ειναι η εξης: σταματησα τα αντισυλληπτικα τον προηγουμενο μηνα. Αυτο τον μηνα, ερχομαι ελευθερα σε επαφη, 5 μερες πριν την αναμενομενη περιπδο, ειναι νωρις για β χοριακη??

Συνονόματη καλησπέρα. Νομίζω ότι είναι λίγο νωρίς. Κάνε κουράγιο και περίμενε τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη μέρα της αναμενόμενης ημερομηνίας. Καλή επιτυχία

Καλησπέρα σε όλες, ειμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα κάποια να με βοηθήσει... αρχή τελευταίας περιόδου 23/8 είχαμε ελεύθερες επαφές όλες τις γόνιμες μέρες...έκανα το τεστ σήμερα το iq diagnostic και μου έδειξε αρνητικό σε πέντε μέρες περιμένω την ακατανομαστη... μήπως είναι νωρίς???

Μια γνώμη, κορίτσια, μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό μου.Πήρα τ' αποτελέσματα της χοριακής.Τελευταία περίοδος 26/11 και η χοριακή δείχνει 9212.Είμαι δηλαδή στην 5η βδομάδα.Δεν είναι λίγο υψηλή η τιμή;Τι λέτε;

Μια γνώμη, κορίτσια, μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό μου.Πήρα τ' αποτελέσματα της χοριακής.Τελευταία περίοδος 26/11 και η χοριακή δείχνει 9212.Είμαι δηλαδή στην 5η βδομάδα.Δεν είναι λίγο υψηλή η τιμή;Τι λέτε;

Η τιμη σου δειχνει σαν να εισαι στην 6 η εβδομαδα. Πολυ πιθανο να ειναι παραπανω απο ενα μωρακι! Τι κυκλο εχεις?

Ευχαριστώ για την απάντηση.Έχω κύκλο 28 ημερών

Πολυ πιθανο να εγινε νωριτερα η ωορηξια σου. Φυσικη συλληψη δεν ειναι? Πολυ πιθανο κ τα διδυμα με τετοια χοριακη! Σημερα θα μιλησεις με τον γιατρο σου? Ολα καλα θα πανε κοριτσακι ενημερωσε μας!!

Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα! Μηπως καποια γνωριζει αν η β-χοριακη πρεπει να γινει π.χ. πρωι/νηστικη κτλ? Αυριο σκεφτομαι να τη κανω. Φοβαμαι πολυ για το αποτελεσμα. Ειμαι σχεδον τρια χρονια παντρεμενη 27χρ, ο συζυγος 30χρ. και χωρις κανενα προβλημα δεν καταφεραμε ακομα το πολυποθητο.... Καθε μηναλεωμπας και?.... Αλλα ποτε... Αυτη τη φορα ομως ειναι αλλιως. Ειχα περιοδο σχεδον στανταρ τον τελευταιο καιρο( 7/09, 6/10, 5/11 και τελευταια 3/12.) κι ενω ειχα πονους περιοδου απο παραμονη πρωτοχρονιας που συνεχιστηκαν μεχρι παραμονη φωτων ξαφνικα σταματησαν και απο κεινη τη μερα εχω καποιες στιγμες, απλα ενα σαν τραβηγμα, σαν κραμπα, ποτε στη κοιλια, ποτε πιο χαμηλα και ποτε πολυ πολυ χαμηλα. Και σημερα σχεδον τιποτα! Βλεπω χρονια στο σαιτ σας τις συζητησεις περι προσπαθειων και ποτε κλαιω με αυτες που ειναι στο δικο μου στρατοπεδο και ποτε χαιρομαι μ αυτες που τελικα περασαν στο απεναντι. Δυσκολευομαι και φοβαμαι μεχρι και να το σκεφτω ποσο μαλλον να το συζητησω.. Εχουμε πλακα και με τον αντρα μου που ενω κι οι δυο θελουμε να το συζητησουμε, απλα κοιτιομαστε κ ειμαστε μουγκα γιατι καμια φορα δε ξερεις, μπορει παλι το συμπαν να παιζει μαζι μας... Πως πρεπει να παω αυριο λοιπον και τι πρεπει να περιμενω?

Κοριτσια καλησπερα! Μηπως καποια γνωριζει αν η β-χοριακη πρεπει να γινει π.χ. πρωι/νηστικη κτλ? Αυριο σκεφτομαι να τη κανω. Φοβαμαι πολυ για το αποτελεσμα. Ειμαι σχεδον τρια χρονια παντρεμενη 27χρ, ο συζυγος 30χρ. και χωρις κανενα προβλημα δεν καταφεραμε ακομα το πολυποθητο.... Καθε μηναλεωμπας και?.... Αλλα ποτε... Αυτη τη φορα ομως ειναι αλλιως. Ειχα περιοδο σχεδον στανταρ τον τελευταιο καιρο( 7/09, 6/10, 5/11 και τελευταια 3/12.) κι ενω ειχα πονους περιοδου απο παραμονη πρωτοχρονιας που συνεχιστηκαν μεχρι παραμονη φωτων ξαφνικα σταματησαν και απο κεινη τη μερα εχω καποιες στιγμες, απλα ενα σαν τραβηγμα, σαν κραμπα, ποτε στη κοιλια, ποτε πιο χαμηλα και ποτε πολυ πολυ χαμηλα. Και σημερα σχεδον τιποτα! Βλεπω χρονια στο σαιτ σας τις συζητησεις περι προσπαθειων και ποτε κλαιω με αυτες που ειναι στο δικο μου στρατοπεδο και ποτε χαιρομαι μ αυτες που τελικα περασαν στο απεναντι. Δυσκολευομαι και φοβαμαι μεχρι και να το σκεφτω ποσο μαλλον να το συζητησω.. Εχουμε πλακα και με τον αντρα μου που ενω κι οι δυο θελουμε να το συζητησουμε, απλα κοιτιομαστε κ ειμαστε μουγκα γιατι καμια φορα δε ξερεις, μπορει παλι το συμπαν να παιζει μαζι μας... Πως πρεπει να παω αυριο λοιπον και τι πρεπει να περιμενω?

Οχι δεν χρειαζετε τιποτα για να κανεις χοριακη πας λες θελω να κανω χοριακη κ την ιδια μερα εχεις κ το αποτελεσμα!! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!

Οχι δεν χρειαζετε τιποτα για να κανεις χοριακη πας λες θελω να κανω χοριακη κ την ιδια μερα εχεις κ το αποτελεσμα!! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!

Ευχαριστω κοπελα μου! Δε ξερω σε τι φαση βρισκεσαι εσυ αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!:D:D:D

Ευχαριστω κοπελα μου! Δε ξερω σε τι φαση βρισκεσαι εσυ αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!:D:D:D

Σε ευχαριστω πολυ εγω στην προσπαθεια!!

Διαφημίσεις

καλημερα! θα ηθελα να ρωτησω η εξεταση χοριακης δειχνει αποτελεσματα 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο;!

Το πιο πιθανο ειναι να δειξει κατι. Ομως επειδη ακομα κ σε σταθερο κυκλο ποτε δεν ξερεις ποτε εγινε η εμφυτευση κτλ καμια φορα δεν δειχνουν γιαυτο ολοι λενε περιμενεις την καθηστερηση.

καλημερα ! δεν αντεξα κ εκανα ενα τεστ σημερα το πρωι κ βγηκε αρνητικο. δεν πειραζει ,ωστοσο μετα κ απο το αρνητικο αποτελεσμα (που πιστευα οτι αν βγει αρνητικο θα μ φυγει η αυθυποβολή οτι ειμαι εγκυος ) ακομα το στηθος μου συνεχιζει να ειναι πολυ ευαισθητο, πρησμενο πολυ και να εχω "φαγουρα" , ολα ειναι στο μυαλο και τοσο εντονα συμπτωματα περιοδου ;;; ποτε δεν ημουν ετσι. ειμαι 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.

Καλημερα! Σα καινουργια στην ομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.... Απο ποσο πριν μπορει μια χοριακη να ανιχνεύσει εγκυμοσύνη???

Καλημερα! Σα καινουργια στην ομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.... Απο ποσο πριν μπορει μια χοριακη να ανιχνεύσει εγκυμοσύνη???

14 meres prin

bsglp2.png[/url]

Καλησπερα!! Κ εγω ολοκαινουρια!! Νομιζω πως η χοριακη ανιχνευει την κυηση απο την 12-14 μερα της συλληψης..

Σωστα τα λες κοριτσι δηλαδη εκει κοντα στην ημερομηνια που περιμενουμε περιοδο !!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα