Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts

ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!(ΣΑΝ ΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ..ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ)!ΚΑΝΩ 5-6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΟΜΩΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΤΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΑΕΙ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!(ΣΑΝ ΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ..ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ)!ΚΑΝΩ 5-6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΟΜΩΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΤΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΑΕΙ !!

 

 

α θα σε μαλωσω..ετσι λεει και η κουνιαδα μου την κοιλια στο στομα και το τσιγαρο συννεφο...καλο θα ηταν να το κοψεις τωρα γιατι για το μωρο οι πιο βασικοι μηνες για την αναπτυξη του ειναι το πρωτο 3μηνο...για αυτο κοψτο μαχαιρι το τσιγαρο...:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που χώνομαι στην συζήτηση σας...Αυτό με το τσιγάρο επιτείνει περισσότερο τις ναυτίες και τις αναγούλες..Στο λέει μια συστηματική καπνίστρια, και η οποία και στις 2 εγκυμοσύνες της το έκοψε μαχαίρι.:confused:...Συγνώμη και πάλι για την διακοπή.:)

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΝΙΑ ΜΟΥ!ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ(ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ) ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΘΕΤΙΚΟ..ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΟΥΤΕ ΤΖΟΥΡΑ!!!!ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ (14-11-2008) ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΤΕΡΤΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν πειραζει,αλλα θα σου βαλουμε ενα προστιμο:D:D:D..απο που εισαι νεα μαμακα???συναδελφισσα και εσυ ε?ποτε γεννας με το καλο?

ΠΗΤ έχω για 25/10...αλλά επειδή πάω για 2η καισαρική, θα γεννήσω έως 12/10...Από Αθήνα είμαι...:)

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ έχω για 25/10...αλλά επειδή πάω για 2η καισαρική, θα γεννήσω έως 12/10...Από Αθήνα είμαι...:)

26/10ειχα στην κορη μου και γεννησα 25 χι χι...που θα γεννησεις με το καλο???ποιον γιατρο εχεις?εγω τον κ.χασιακο..http://www.line_flow1_beg_minie_time_1193284800_text_f4ef20ecf0eff5ecf0eff5eae1eae92020eceff5.gifhttp://www.image.php?id=f384e

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΝΙΑ ΜΟΥ!ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ(ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ) ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΘΕΤΙΚΟ..ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΟΥΤΕ ΤΖΟΥΡΑ!!!!ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ (14-11-2008) ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΤΕΡΤΙΑ!!

 

καλο θα ηταν να το κοψεις μην ανησυχεις σε αυτο το μωρακι θα πανε ολα καλα:-D

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που χώνομαι στην συζήτηση σας...Αυτό με το τσιγάρο επιτείνει περισσότερο τις ναυτίες και τις αναγούλες..Στο λέει μια συστηματική καπνίστρια, και η οποία και στις 2 εγκυμοσύνες της το έκοψε μαχαίρι.:confused:...Συγνώμη και πάλι για την διακοπή.:)

ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ΠΑΡΕΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ!Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΟΧΤΩ ΤΣΙΓΑΡΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΟΤΟΜΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΥΞΟΜΕΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΤΡΕΣ!!ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕς ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΧΑΙΡΙ...ΑΠΌ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΟΝ ΧΑΣΙΑΚΟ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ?ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ..ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ΠΑΡΕΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ!Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΟΧΤΩ ΤΣΙΓΑΡΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΟΤΟΜΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΥΞΟΜΕΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΤΡΕΣ!!ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕς ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΧΑΙΡΙ...ΑΠΌ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!

Είμαι η πλέον ακατάλληλη για να συμβουλεύω τους άλλους:oops:.

Αυτό με το τσιγάρο το είχα και εγώ μέχρι την 6η εβδομάδα..Κάπνιζα ένα τσιγάρο και ένοιωθα τύψεις..:oops:..Βέβαια μετά η μπέμπα μου, μου έδωσε και κατάλαβα:-D..Μέχρι 15 εβδομάδα ξέρναγα:rolleyes:...Είχα χάσει 6 κιλά και έπαθα υπερέμεση κύησης..Στο τσακ το γλύτωσα το νοσοκομείο...

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα γεννήσω στο Λητώ...Και ο γιατρός μου είναι ο Γκένας...Γνωρίζονται και με τον δικό σου γιατί αν θυμάμαι καλά είναι και στο Λητώ ο δικός σου.

 

ναι ειναι ακι στο λητω..βεβαια εγω γεννησα στο αρεταιειο και δεν εχω κανενα παραπονο καλο νοσοκομειο και πολυ καλους γιατρους εχει...βεβαια για την μολυνση που ειχε γινει το συζητησα με τον γιατρο και μου το ξεκαθαρισε οτι αυτο θα μπορουσε να γινει παντου οποτε με καθησυχασε εχουν γινει και ανακαινησεις οποτε ολα καλα:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ΧΑΣΙΑΚΟ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ?ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ..ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ!

Ναι αυτόν...Είναι και στο Λητώ..Κι από ότι λέει ο γιατρός μου, είναι πολύ καλός στην δουλειά του.

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ΧΑΣΙΑΚΟ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ?ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ..ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ!

 

ναι και εγω ειχα δυσκολο τοκετο γεννησα μετα απο 18ωρες φυσιολογικα..αλλα επαθα ρηξη τραχηλου μητρας και χρειαστηκα χειρουργιο και 4φιαλες αιμα:cry::cry:αλλα εβγαλα ενα κοριτσαρο σχεδον 4κιλα..(εξου και η ρηξη)γιατι η λεκανη μου ηταν πολυ στενη και το μωρο μεγαλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι και εγω ειχα δυσκολο τοκετο γεννησα μετα απο 18ωρες φυσιολογικα..αλλα επαθα ρηξη τραχηλου μητρας και χρειαστηκα χειρουργιο και 4φιαλες αιμα:cry::cry:αλλα εβγαλα ενα κοριτσαρο σχεδον 4κιλα..(εξου και η ρηξη)γιατι η λεκανη μου ηταν πολυ στενη και το μωρο μεγαλο

Φτου σου κοπέλα μου. Μπράβο σου που ξανατολμάς.:D

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ακι στο λητω..βεβαια εγω γεννησα στο αρεταιειο και δεν εχω κανενα παραπονο καλο νοσοκομειο και πολυ καλους γιατρους εχει...βεβαια για την μολυνση που ειχε γινει το συζητησα με τον γιατρο και μου το ξεκαθαρισε οτι αυτο θα μπορουσε να γινει παντου οποτε με καθησυχασε εχουν γινει και ανακαινησεις οποτε ολα καλα:cool::cool::cool:

ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.ΝΙΩΘΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ.ΒΕΒΑΙΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟΝ!

Link to comment
Share on other sites

Φτου σου κοπέλα μου. Μπράβο σου που ξανατολμάς.:D

δεν το επιδιωξα αλλα αφου ηρθε ειναι καλοδεχουμενο..φοβαμαι βεβαια μην ξαναπερασω τα ιδια αλλα δεν νομιζω τοσο ατυχη πια..http://www.line_flow1_beg_minie_time_1193284800_text_f4ef20ecf0eff5ecf0eff5eae1eae92020eceff5.gifhttp://www.image.php?id=f384e

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.ΝΙΩΘΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ.ΒΕΒΑΙΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟΝ!

Εγώ πάλι επειδή έχω καεί από Δημόσιο νοσοκομείο (3 φορές παρακαλώ), δεν θέλω ούτε απ' έξω να περνάω..Και έχω και τις 2 αδελφές μου νοσοκόμες στο Ελενας.

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι επειδή έχω καεί από Δημόσιο νοσοκομείο (3 φορές παρακαλώ), δεν θέλω ούτε απ' έξω να περνάω..Και έχω και τις 2 αδελφές μου νοσοκόμες στο Ελενας.

 

γιατι αν επιτρεπετε??εγω δοξα το θεο καλυτερα και απο ιδιωτικο ημουν

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ειχα δυσκολο τοκετο γεννησα μετα απο 18ωρες φυσιολογικα..αλλα επαθα ρηξη τραχηλου μητρας και χρειαστηκα χειρουργιο και 4φιαλες αιμα:cry::cry:αλλα εβγαλα ενα κοριτσαρο σχεδον 4κιλα..(εξου και η ρηξη)γιατι η λεκανη μου ηταν πολυ στενη και το μωρο μεγαλο

ΡΕ ΣΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΗΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ?ΜΠΑ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΓΙΟ!!ΧΑΧΑ!ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.ΛΙΓΟ ΕΛΛΕΙΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΟΛΙΚΗ ΡΗΞΗ ΜΗΤΡΑΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΝ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

γιατι αν επιτρεπετε??εγω δοξα το θεο καλυτερα και απο ιδιωτικο ημουν

Θα σου πω το ένα από τα 3 παραδείγματα...Έκανα εκεί το μεγάλο πακέτο των εξετάσεων στην πρώτη μου εγκυμοσύνη..Μου έβγαλαν λάθος αποτελέσματα, αναγκάστηκα μέχρι και τον 9ο μήνα να ξανακάνω την ίδια εξέταση.Έφτασα μέχρι και μοριακή να την κάνω...Την χρυσοπλήρωσα, αλλά το πρόβλημα μου δεν ήταν τα χρήματα, αλλά η ταλαιπωρία και η στενοχώρια που πέρασα και δεν χάρηκα την εγκυμοσύνη μου..Συν το γεγονός ότι δεν παραδεχόντουσαν το λάθος τους, μέχρι που τους πήγα την μοριακή...Είναι ξεφτίλες οι άνθρωποι

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το ένα από τα 3 παραδείγματα...Έκανα εκεί το μεγάλο πακέτο των εξετάσεων στην πρώτη μου εγκυμοσύνη..Μου έβγαλαν λάθος αποτελέσματα, αναγκάστηκα μέχρι και τον 9ο μήνα να ξανακάνω την ίδια εξέταση.Έφτασα μέχρι και μοριακή να την κάνω...Την χρυσοπλήρωσα, αλλά το πρόβλημα μου δεν ήταν τα χρήματα, αλλά η ταλαιπωρία και η στενοχώρια που πέρασα και δεν χάρηκα την εγκυμοσύνη μου..Συν το γεγονός ότι δεν παραδεχόντουσαν το λάθος τους, μέχρι που τους πήγα την μοριακή...Είναι ξεφτίλες οι άνθρωποι

 

se poio sto elenas??ego to ika tremo

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...