Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

το ηθελε ο θεος παραπανω αποτι εγω?


erin

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά ,και εγώ έχασα ένα αγγελούδι 12 εβδομάδων ήμουνα το πρώτο μου !ο τότε γυναικολόγος μου που έχει το θράσος ακόμα να ασκεί το επάγγελμα του μου πήρε την χαρά μου ,μου χτύπησε την μήτρα με τον εσωτερικό υπέρηχο και το έχασα παλινδρόμηση είπε όμως το έψαξα μετά και έμαθα την αλήθεια και σαν να μην έφτανε αυτό όταν υποτίθεται με καθάρισε μου άφησε υπολείμματα και γέμισα συμφύσεις μέσα στην μήτρα που μόνο με ένα δεύτερο χειρουργείο θα γινόμουν καλά όπως και το έκανα !έκανα υστεροσκοπιση 23 ετών !ευτυχώς γνώρισα τον Τορίνο γυναικολόγο μου που μου χάρισε 2 υπέροχα παιδία όμως πάντα θα λείπει αυτό !όσον αφορά τον γυναικολόγο μου τον πρώτο ακόμα ασκεί το επάγγελμα του και διαπίστωσα ότι μια κοπέλα τον έχει από τους parents πραγματικά εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην πονέσει ξανά !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κουράγιο σε όλες, δάκρυσα διαβάζοντας......

 

 

(είχα κάνει λήψη τροφοβλάστη και η αγωνία μου ήταν αμέτρητη μέχρι να έρθει ευτυχώς καλό αποτέλεσμα)

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

ένας παράδεισος δε μπορεί να έχει μόνο γέρικα δέντρα

 

υ.γ. έχω κι εγώ ομορφύνει τον κήπο του με 3 λουλουδάκια

 

με εκανες σπαραλια!

και εγω 3 λουλουδακια εχω εκει πανω....

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά ,και εγώ έχασα ένα αγγελούδι 12 εβδομάδων ήμουνα το πρώτο μου !ο τότε γυναικολόγος μου που έχει το θράσος ακόμα να ασκεί το επάγγελμα του μου πήρε την χαρά μου ,μου χτύπησε την μήτρα με τον εσωτερικό υπέρηχο και το έχασα παλινδρόμηση είπε όμως το έψαξα μετά και έμαθα την αλήθεια και σαν να μην έφτανε αυτό όταν υποτίθεται με καθάρισε μου άφησε υπολείμματα και γέμισα συμφύσεις μέσα στην μήτρα που μόνο με ένα δεύτερο χειρουργείο θα γινόμουν καλά όπως και το έκανα !έκανα υστεροσκοπιση 23 ετών !ευτυχώς γνώρισα τον Τορίνο γυναικολόγο μου που μου χάρισε 2 υπέροχα παιδία όμως πάντα θα λείπει αυτό !όσον αφορά τον γυναικολόγο μου τον πρώτο ακόμα ασκεί το επάγγελμα του και διαπίστωσα ότι μια κοπέλα τον έχει από τους parents πραγματικά εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην πονέσει ξανά !!

 

 

αν επιτρεπεται δημοσια λες το ονομα του??

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

με εκανες σπαραλια!

και εγω 3 λουλουδακια εχω εκει πανω....

Προσθέστε και ένα λουλούδι 5 μηνών από εμένα που δεν πρόλαβε να δει το φως του ήλιου!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

έχω ζήσει ευτυχώς μόνο υποθετικά κάτι τέτοιο, όταν έκανα βιοψία τροφοβλάστη στον 3ο μήνα λόγω ηλικίας. Η πιθανότητα για down ήταν 1,5%. Μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα ήμουν σαν τρελλή! κορίτσια κουράγιο. πρέπει να είσαστε δυνατές για τα παιδάκια που έχετε και για αυτά που έρχονται!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ, ΕΙΧΕ ΤΡΙΣΩΜΙΑ (3 ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΑ) ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙΑ!!!

ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω πριν 2 βδομαδες εχασα το αγορακι μου στην 27 βδομαδα ανακαλυψαμε οτι ειχε υδρωπα και ειχε διογκωσει ολα τα οργανα του μεχρι που σταματησε η καρδουλα του.. γεννησα κανονικα και οταν γυρισα απο το μαιευτηριο χωρις το παιδακι μου ενιωσα τελειως αδεια.. προσπαθω ομως να ειμαι καλα για την κορουλα μου που δεν θελω να με βλεπει να κλαιω.. τα αγγελουδια μας ειναι διπλα στο Θεουλη και ειναι καλα με αυτη την σκεψη νιωθω καλυτερα.. κουραγιο σε ολες τις μανουλες που εχουν περασει τετοιο πονο και ευχομαι να ειμαι η τελευταια που περναω κατι τετοιο και καμια αλλη μανουλα να μην το ζησει..

22/09/2008

30/05/2011

01/04/2013 ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
αν επιτρεπεται δημοσια λες το ονομα του??

Καλησπερα !

Θα ήθελα όχι να το πω ,να το φωνάξω και να ακουστεί παντού σε κάθε μεριά της Ελλάδας ,όμως αυτό θεωρείτο δυσφημήσει:twisted::twisted::twisted: !δυστυχώς για εμένα είχα άλλη μια αποβολή πριν μια εβδομάδα , δυστυχώς:cry::cry: !!όποτε στον παράδεισο ένα ακόμα αγγελούδι προστέθηκε !αχ! και πάλι ο πόνος είναι ο ίδιος ,τώρα θα μου λείπουν 2 !γιατί ?γιατί ????:-(:sad::-(ευτυχώς για εμένα έχω 2 ζουζούνια να με κάνουν να ξεχνιέμαι για λίγο ;);)!κουράγιο σε όλες μας !!!:-(:roll:

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια , υπαρχουν πολυ ασχημεσ καταστάσεις , εγω αντιμετωπιζω μια πολυ τραγικη κατάσταση εδώ και πέντε μηνεσ . γενησα στην 37 εβδομάδα και σε δυο μερεσ πεθανε το κοριτσακι μου. Ειμαι σαν την τρελή για τι κανεισ δεν μπορει να μου πει το αίτιο . Αρα στην επομενη εγκυμοσυνη θα ειμαι μεσα στο αγχοσ . Τελοσπαντων δεν θελω να πω λεπτομεριες , αλλα με ποναει για τι δεν ειναι η μπουμπου μου εδω.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκό μου κορίτσι, είναι φυσιολογικός ο πόνος που αισθάνεσαι. Άσε τον χρόνο να κάνει τη δουλειά του κι εύχομαι όταν νιώσεις καλύτερα και ξεκινήσεις ξανά την προσπάθεια, να μοιραζόμαστε όσες χάσαμε τα μωράκια μας την ευτυχία που βιώνουν οι μανούλες.Και θα είναι διπλή η χαρά μας!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοριτσια εχασα τον πριγκηπα μου στην 36η εβδομαδα.

Ετσι ξαφνικα, ενα πρωι δεν αισθανομουν κινησεις. Με μια εγκυμοσυνη φυσιολογική και με εξετασεις καλες...

Ακόμα ψαχνουμε τι εγινε...

Δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια και την ημερα ανυπομονω να νυχτωσει!!!

Νομιζω πως ζω εναν εφιαλτη!!!

Ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη και επειδη ο ...φωστηρας γυναικολογος μου εκανε καισαρικη, πρεπει να περιμενω κανα εξαμηνο μεχρι να ξαναξεκινησω προσπαθειες!!!

Δεν εχω νιωσει ποτε μεχρι τωρα τον χρονο να κυλα τοσο αργα!!!

Τι αλλο να πω...κουραγιο σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

βρε κοριτσια μου αυτο ειναι οτι πιο τραγικο.........να γεννηθειο η να πεθανει το μωρο την 36 βδομαδα?

μου ρχεται τρελα δηλ...

μα πως γινετε αυτο?δεν σας ειπαν αιτια?ειναι τυχαιο γεγονος?

αμαν βρε κοριτσια δεν μπορω να το διανοηθω αυτο...σε λιγες μερες θα ειχατε χαρες και τωρα.......

κουραγιο ..να ειστε δυνατες...η παναγια δεν θα αφησει καμια κοπελα που θελει να γινει μανα χωρις μωρο...ειναι η ιδια μανα και ξερει απο πονο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα θα με περιμένουν δυο ψυχούλες εκεί ψηλά. Το 1ο πέρσι, το 2ο φέτος. Είμαι σίγουρη ότι το 1ο ήταν κοριτσάκι και το 2ο αγοράκι.

Κι έχω την αγκαλιά μου άδεια αλλά δεν το βάζω κάτω, σηκώνω το κεφάλι ψηλά και συνεχίζω.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

και η δικια μου η ψυχουλα ειναι εκει ψηλα κ μας βλεπει...

γιατι ρε γ....το ειμαστε τοσες πολλες?

γιατι?

με στενοχωρει παρα πολυ που αντι για ευχαριστα κ μεις να συζηταμε τετοια θλιβερα πραγματα...

κ το δικο μου αγορακι μας αφησε στην 24η εβδομαδα...

εχω δυναμη,πιστη και ελπιδα πως συντομα ο θεουλης θα μας γεμισει το αδειο μας σπιτακι με ενα μωρουλι...

ολες μαζι θα το περασουμε κοριτσια...

υπομονη κ τα καλυτερα θα ερθουν κα για μας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ..ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ..

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ..

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ..ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ...ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙ...

ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΣΤΙΜΟΝΙΚΑ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...

ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΗΘΕΛΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΓΗ...ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ...ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΩΣΑΜΕ....ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ...

ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΩ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ..ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΩ?

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ...

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΣ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΔΥΟ...

ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΗΛΑΔΗ...ΕΝΑΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ

"ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ...

ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ..ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ "ΚΑΝΟΝΙΖΕ"ΠΟΙΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ...

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ...ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
επειδή είχα χοντρό πρόβλημα, και για να συνέλθω έπρεπε να μάθω αν οι ψυχούλες μου υπάρχουν, αν εκείνες με ένιωσαν για μαμα τους, το έψαξα όσο δεν πάει....

 

σε κάποιο βιβλίο του γέροντα Παίσιου γράφει ο γέροντας γι αυτές τις ψυχούλες

δεν χάνονται. υπάρχουν στον παράδεισο κι όταν έρθει η στιγμή που η μανούλα τους πεθάνει τότε οι ψυχούλα τους με αναμένη λαμπάδα την περιμένουν να την οδηγήσουν στον τελικό προορισμό...

 

δεν φοβάμαι τον θάνατο μετά απο αυτό, ξέρω οτι έχω τα αγγελούδια μου

 

τι ωραιο....ναι και εγω δεν φοβαμαι πια,το αγγελακι μου θα με βοηθα κ οταν ερθει η ωρα θα με περιμενει...σας ευχαριστω,τελικα μονο οσοι περασαν τα ιδια μπορουν να σε νιωσουν...μακαρι συντομα να εχουμε ολες τα γερα μας μωρακια...αχ η ζωη ειναι ομορφη ακομα κ μετα απο ασχημες στιγμες....

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...