Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χωρίσαμε λοιπόν...;


Recommended Posts

Από που να αρχίσω;τον τελευταίο καιρό τα οικονομικά μας ήταν τραγικά.εχω κ την μάνα μου να μένει μαζί μας κ μας έκανε μπαχαλο με την γκρίνια της.για χάρη της μαλώναμε συνεχώς αλλά δεν γινόταν να φύγει.τα νεύρα μας τεντωμένα από όλες τις πλευρές.ούτε σεξ μπορούσαμε να κάνουμε.τις τελευταίες μέρες ο κόμπος έφτασε στο χτένι.κ από οικονομικά κ από νεύρα κ καβγάδες.χτες το μεσημέρι ανταλλάξαμε βαριές κουβέντες κ έφυγε.του στέλνω μηνύματα για να γυρίσει κ μου απαντάει με άσχημο τρόπο.ΠPEΠEI τις επόμενες μέρες να πληρώσω πολλά χρέη κ το περίπτερο είναι κλειστό εδώ κ ένα μηνα.τα εξοδικα κάνουν χορό στο γραμματοκιβώτιο. ολα ειναι στο ονομα μου!

Τώρα εγώ τι απάντηση ζητάω κ τα γράφω αυτα;ΔΕΝΞΈΡΩ.

Τι να μπορέσω να κάνω με μια μάνα 75 χρόνων κ ένα μωρό 11 μηνών;

Πριν τον πείτε ανεύθυνο θέλω να σας πω ότι εγώ τον κακόχαρακτήρισα έτσι κ με διαφορά αλλά τέτοια ότι δεν κάνει τίποτα κτλ κ έτσι έφυγε.α του είπα κ να φύγει.είμαι για ξύλο το ξέρω αλλά τώρα τελευταία δεν έπαιρνε μέρος σε τίποτα απ αυτα που συνέβαιναν(που έπαιρναν τηλ για τα χρέη κτλ)κ σε συνδιασμό με όλα τα παραπάνω ήρθα κ έσκασα με 2-3 ειρωνίες που μου έριξε κ άρχισα να λέω όλα αυτα που είπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κατ αρχην, πρακτικα..

 

το παιδι το χει αναγνωρισει, σωστα? στειλ του κι εσυ ενα εξωδικο, να χει κι αυτος ενα στο ονομα του... εχει υποχρεωσεις!!! πρεπει να κοψει το λαιμο του να συνεισφερει..

 

εκεινος κανει καποια αλλη δουλεια? εχει πορους?

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσακι ...αυτα τα οικονομικα!! Μας διαλυουν και μας τρωνε!Αυτο ειπα στον αντρα μου πριν μερικους μηνες.Ειμαστε που ειμαστε χαλια οικονομικα αν δεν ειμαστε και ενωμενοι παει το χασαμε το παιχνιδι..

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα τελικα και μην ανυσηχεις...θα γυρισει.Περνατε μια δοκιμασια αυτη την στιγμη και πρεπει ν'αντεξετε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αστυνομικός.μου είπε ότι θα μου δίνει κάθε μήνα λεφτά για το μωρό κ του είπα ότι δεν τα θέλω γιατί παιδί δεν θα ξαναδεί κ μου είπε ότι αργά ή γρήγορα θα πάει στα χέρια του γιατί ή θα με κλείσουν φυλακή ή θα αυτοκτονήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη κι αν του ειχες πει καταμουτρα να παει στα τσακιδια, στον αγυριστο, στο διαολο (τα γραφω ολα γιατι δεν ξερω ποιο θεωρειται πιο χοντρο) ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ εγκαταλειποντας στην ουσια γυναικα και παιδι με ενα βουνο χρεη. Εγκαταλειψη ειναι οπως και να το δεις και μην του βρισκεις ελαφρυντικα. Αν ειχες σηκωθει εσυ να φυγεις και τον παραταγες με ενα μωρο 11 μηνων ξερεις τι θα γινοταν; Στα καναλια θα σε βγαζανε. Τερμα λοιπον, σ' αυτη την ευκολια των αντρων να σηκωνονται μολις σφιξουν τα πραματα και να την κοπανανε.

Κοιτα να δεις τι θα κανεις με τα πρακτικα ζητηματα κι οταν γυρισει (που θα γυρισει να ξερεις) πες του οτι ειναι η τελευταια φορα που το ανεχεσαι και την επομενη φορα να μην μπει στον κοπο να γυρισει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ! βρε Μαράκι! από όσο ξέρω από όλα όσα έχεις γράψει κατά καιρούς, πάντα είχατε τα προβληματάκια σας και τις εντάσεις σας!!

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τωρα με τόσα οικονομικά προβλήματα και έναν ηλικιωμένο άνθρωπο μέσα στο σπίτι χωρίς να μπορείτε να εκφραστείτε.....τα βλέπω λίγο σκούρα τα πράγματα!!

Επικεντρώσου στα οικονομικά και πίεσε τον κι αυτόν να βρεθεί μια λύση, έχει κι εκείνος ευθύνη για τον μικρό!

Πάνω από όλα θα βάλεις το καλό του μωρού....όταν με το καλό στρώσουν τα πράγματα σε αυτό τον τομέα, τότε θα έχεις και την πολυτέλεια να δουλέψεις τα προβλήματα στις σχέσεις σας!!

Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να πάνε ολα καλά για σένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αστυνομικός.μου είπε ότι θα μου δίνει κάθε μήνα λεφτά για το μωρό κ του είπα ότι δεν τα θέλω γιατί παιδί δεν θα ξαναδεί

 

 

εισαι εντελως οφφ..

 

1ον... παιδι, καλως η κακως θα ξαναδει... ειναι αναγνωρισμενο παιδι του

 

2ον... παρ τα λεφτα που σου δινει...ασε τα ναζια... παρε τα χρηματα... αν σου κανει κολπα για τα λεφτα, πες του οτι θα ζητησεις να του παρακρατουν το μισθο και να ρχεται σε σενα κατ ευθειαν το ποσο του παιδιου... οι αστυνομικοι δε μπορουν να κουνηθουν σ αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Στα οικονομικά δεν βρίσκαμε καμία λύση δυστυχώς.τα μίσα λεφτά για το περίπτερο αυτός τα έβαλε έτσι μου το έκανε δώρο λέει κ είναι καθαρός απέναντι μου.μέχρι προχτές αλλά έλεγε όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον κατηγορώ.κ μην το βλέπετε έτσι.απλά το τελευταίο διαστημα ξεσπούσα πολλά νεύρα πάνω του.μας έκανε πολύ κακό το ότι ένα μηνα ήταν κλειστό το περίπτερο κ ήμασταν σπίτι.η μάνα μου μας τίναξε τα μυαλα στον αέρα!δεν μπορούσαμε να την πάμε όμως χωριό γιατί έκοψαν το τηλ κ ήθελαν να κόψουν κ το ρεύμα αλλά φοβόταν να μπουν γιατί εχω 2 σκύλους στην αυλή.δηλ αν ήταν η μάνα μου εκεί θα το έκοβαν.την παρασκευή του λέω το απόγευμα που θα ρθεις ΤΈΡΜΑ πας την μάνα μου χωριό κ έβαλε ο διάβολος το πόδι του κ κατι του έτυχε κ δεν την πήγε κ έγιναν όλα τα όμορφα που είπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με το fistikaki, επίσης εγώ ξέρω πως όταν ο ένας φεύγει απο το σπίτι έτσι, ο άλλος μπορεί να τον καταγγείλει για εγκατάλειψη συζυγικής στέγης, (συνήθως σε περιπτώσεις που υπάρχουν παιδιά στην οικογένεια και απειλεί ο πατέρας να τα πάρει).

Link to comment
Share on other sites

... του είπα ότι δεν τα θέλω γιατί παιδί δεν θα ξαναδεί κ μου είπε ότι αργά ή γρήγορα θα πάει στα χέρια του γιατί ή θα με κλείσουν φυλακή ή θα αυτοκτονήσω.

 

Φοβερός διάλογος...

 

Το πρώτο είναι τελέιως παράλογο, το δεύτερο πάρα πολύ σοβαρό!

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μαρία, βρεθείτε να μιλήσετε λίγο και αφήστε τις μοιρασιές. Αφού λες πως η κατάσταση στο σπίτι με τη μαμά σου προκάλεσε τελικά την ένταση, θα βρείτε την άκρη... Άστης λίγο το μικρό και πήγαινε με τον άντρα σου να μιλήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Μαράκι μου....

μέχρι προχτές ήμουν εγώ στη θέση σου.Ψυχραιμια....είπαμε οτι καμια φορά σκυβουμε το κεφάλι....για τα παιδιά μας....άλλωστε εμείς κάναμε τις επιλογές μας.

Επί του θέματος τώρα προσπάθησε να τον βρεις να μιλήσετε.Δε σου λέω να τα ξαναβρείτε αν δε θες αλλα τουλάχιστον να μπορέσετε να βρείτε άκρη με τα τρέχοντα έξοδα.Άσχετο που είναι στο όνομα σου όλα.Είναι κοινοί λογαριασμοί όμως και έξοδα και πρέπει και ο Ντίνος να βάλει το χέρι του στην τσέπη του.

Μη σε πιάνει πανικός....εγω πιστεύω θα γυρίσει,απλά προσπάθησε όσα θέλεις να του πεις με ηρεμία.Δε χρειάζεται να ανταλλάζετε άσχημες κουβέντες μεταξύ σας.Πάρε εμένα τηλέφωνο και βρίσε με για να ξεσπάσεις,όχι όμως στον Ντίνο γιατί στην προκειμένη φάση τον χρειάζεσαι.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σέρρες για να τον βρω.θεσσ έφυγε.δεν γίνεται να παω.EKTOΣ αυτού στα μηνύματα μου λέει να σταματήσω να τον ενοχλώ.του έστελνα συνέχεια του θύμιζα τι μας δένει κτλ κ μου απαντούσε σχετικά άσχημα.έτσι κ εγώ του είπα οκ δεν σου ξανάστέλνω μπας κ πιάσει το φτύσιμο.

Εγκατάλειψη συζυγικής στέγης;αυτό ισχύει κ όταν δεν είσαι παντρεμένος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω αν ισχύει γιατί δεν είστε παντρεμένοι.Υπάρχει όμως ο μικρός που τον έχει αναγνωρίσει.Αλλα δεν ξέρω τι ισχύει σε αυτήν την περίπτωση.

Απλά πιστεύω ότι θα ξεσπάσει και θα του περάσει.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην, πρακτικα..

 

το παιδι το χει αναγνωρισει, σωστα? στειλ του κι εσυ ενα εξωδικο, να χει κι αυτος ενα στο ονομα του... εχει υποχρεωσεις!!!

 

Συμφωνώ...μόνο αν έχεις αποφασίσει να χωρίσεις.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μαρία, βρεθείτε να μιλήσετε λίγο και αφήστε τις μοιρασιές. Αφού λες πως η κατάσταση στο σπίτι με τη μαμά σου προκάλεσε τελικά την ένταση, θα βρείτε την άκρη... Άστης λίγο το μικρό και πήγαινε με τον άντρα σου να μιλήσετε.

 

αυτο ακριβως.................

αφησε λιγο χρονο να περασει να ηρεμησετε και καθηστε και μιληστε σαν δυο πολιτισμενοι ανθρωποι και πανω απ¨ολα ΓΟΝΕΙΣ ,για το καλο το δικο σας αλλα και του παιδιου .

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να βρειτε την καλητερη λυση για ολους σας.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι καταρχήν δείξε λίγη ψυχραιμία, θα σου χρειαστεί...

Στείλε του ένα μήνυμα και εξήγησε του οτι η μάνα σου φεύγει απο το σπίτι ΤΩΡΑ(εφόσον είναι αυτή που σας δημιουργεί όλη την ένταση και τον εκνευρισμό) και ας γυρίσει πίσω να λύσετε τα προβλήματα σας ενωμένοι!Γιατί παντρεμένοι ή όχι έχετε μια οικογένεια και ένα παιδί που έχει ανάγκη και τους δύο.(αυτά στα λέω να τα πείς σε αυτόν όχι για σένα.Εσύ φαντάζομαι τα ξέρεις!)

Πρακτικά τώρα για να λυθεί το οικονομικό τι ακριβώς πρέπει να γίνει;Εννοώ πόσο μεγάλες είναιοι τρύπες;Επειδή δεν ξέρω, αν θές μου λες, το περίπτερο γιατί είναι κλειστό ένα μήνα;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σέρρες για να τον βρω.θεσσ έφυγε.δεν γίνεται να παω.EKTOΣ αυτού στα μηνύματα μου λέει να σταματήσω να τον ενοχλώ.του έστελνα συνέχεια του θύμιζα τι μας δένει κτλ κ μου απαντούσε σχετικά άσχημα.έτσι κ εγώ του είπα οκ δεν σου ξανάστέλνω μπας κ πιάσει το φτύσιμο.

Εγκατάλειψη συζυγικής στέγης;αυτό ισχύει κ όταν δεν είσαι παντρεμένος;

 

 

Η εγκατάλειψη συζυγικής στέγης ως αδίκημα δεν υφίσταται πλέον.Ακομα και να σε καταγγείλει κάποιος δεν έχει νόημα κανένα(αυτά για τους παντρεμένους).....

Δεν είστε παντρεμένοι επίσης,τί συζυγική στέγη εγκατέλειψε,λοιπόν;Ο σύντροφός σου είναι αστυνομικός,νομίζεις οτι δεν τα ξέρει αυτά;

 

Καλή μου είσαι σε σύγχηση,ηρέμησε καταρχήν,δεν θα βγάλεις άκρη έτσι...Γιατί κατευθείαν πάει ο νούς σου σε αστυνομίες και εισαγγελίες; Βρίσκεις άκρη νομίζεις εκεί;;!

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σέρρες για να τον βρω.θεσσ έφυγε

 

 

Μαρια, δεν υπαρχει πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο, απο το να βρεις εναν αστυνομικο... δεν χρειαζεται καν, να τον ψαξεις εσυ... αν πραγματικα δεν εχεις αλλη λυση, κανε μια βολτα απο εναν εισαγγελεα... μεχρι αυριο το πρωι, θα τον εχουν βρει... υπηρεσιακα...

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι καταρχήν δείξε λίγη ψυχραιμία, θα σου χρειαστεί...

Στείλε του ένα μήνυμα και εξήγησε του οτι η μάνα σου φεύγει απο το σπίτι ΤΩΡΑ(εφόσον είναι αυτή που σας δημιουργεί όλη την ένταση και τον εκνευρισμό) και ας γυρίσει πίσω να λύσετε τα προβλήματα σας ενωμένοι!Γιατί παντρεμένοι ή όχι έχετε μια οικογένεια και ένα παιδί που έχει ανάγκη και τους δύο.(αυτά στα λέω να τα πείς σε αυτόν όχι για σένα.Εσύ φαντάζομαι τα ξέρεις!)

Πρακτικά τώρα για να λυθεί το οικονομικό τι ακριβώς πρέπει να γίνει;Εννοώ πόσο μεγάλες είναιοι τρύπες;Επειδή δεν ξέρω, αν θές μου λες, το περίπτερο γιατί είναι κλειστό ένα μήνα;

 

Τρύπες;παντού τρύπες.με το περίπτερο...λοιπόν έδωσα όλα τα χρήματα σε έναν προμηθευτή που χρωστούσα διότι περίμενα έναν φουστη να μου δώσει λεφτά.δεν μου τα έδωσε την ίδια μέρα λέμε εντάξει θα μείνει μια μέρα κλειστό(διότι δεν έχει εμπόρευμα μέσα)έλα όμως που αυτός που μου χρωστάει με δουλεύει ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ ότι αύριο κ αύριο θα στα δώσω.έτσι πέρασε ένας μήνας.

Του έστειλα τέτοια μηνύματα που λες αλλά ξέρεις τι μου είπε;ΑΝΤΊ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΊΣ ΝΑ ΜΕ ΓΥΡΊΣΕΙΣ ΠΊΣΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΌΣΟΥΝ ΌΤΑΝ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΉΣΕΙΣ.

 

Το παραδέχομαι ότι τον τελευταίο καιρό έγινα αφόρητη αλλά όταν προσπαθούσα να μιλήσουμε κ του έλεγα Ντίνο να βρούμε μια λύση τι θα κάνουμε έλεγε τίποτα θα σε κλείσουν μέσα κι εγώ θα πάρω το μωρό.ε είχα κ την μαμα να μου σπάει όλη μέρα τα νεύρα,είχα κ τον φουστη να με δουλεύει κάθε μέρα ότι θα δώσει λεφτά είχα κ έναν Ντίνο αδιάφορο είχα κ οοοολα τα χρέη να χτυπάν τηλέφωνα για να πάρουν λεφτά να έρχονται εξοδικα..Ε ΠΌΣΟ ΆΛΛΟ ΘΈΛΕΙ ΝΑ ΣΑΛΤΑΡΕΙ ΈΝΑΣ ΆΝΘΡΩΠΟΣ;

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάλειψη συζυγικής στέγης ως αδίκημα δεν υφίσταται πλέον.Ακομα και να σε καταγγείλει κάποιος δεν έχει νόημα κανένα(αυτά για τους παντρεμένους).....

Δεν είστε παντρεμένοι επίσης,τί συζυγική στέγη εγκατέλειψε,λοιπόν;Ο σύντροφός σου είναι αστυνομικός,νομίζεις οτι δεν τα ξέρει αυτά;

 

Καλή μου είσαι σε σύγχηση,ηρέμησε καταρχήν,δεν θα βγάλεις άκρη έτσι...Γιατί κατευθείαν πάει ο νούς σου σε αστυνομίες και εισαγγελίες; Βρίσκεις άκρη νομίζεις εκεί;;!

 

Δεν έθιξα εγώ τέτοιο θέμα.αντιθέτως θέλω να μείνω μακριά από αυτα.γιατί αν πάει έτσι θα καταστραφούμε κ οι 2 !

Link to comment
Share on other sites

Μαρια, δεν υπαρχει πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο, απο το να βρεις εναν αστυνομικο... δεν χρειαζεται καν, να τον ψαξεις εσυ... αν πραγματικα δεν εχεις αλλη λυση, κανε μια βολτα απο εναν εισαγγελεα... μεχρι αυριο το πρωι, θα τον εχουν βρει... υπηρεσιακα...

 

Θα ρθει που θα πάει;θα ρθει να πάρει πράγματα.μόνο την στολή πήρε κ έφυγε.ούτε ρούχα ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...