Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαρέθηκα να ακούω το μακρύ και το κοντό του καθενός...!


Recommended Posts

Τετοια εχω κι εγω(απο συγγενικο προσωπο)..Μετα απο 7-8 προσπαθειες(ενω το ειχε δει οτι ειχα παρει τηλ) για να σηκωσει το τηλ και να πω το χαρμοσυνο νεο η απαντηση ηταν η εξης.."ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ"!!

Επρεπε να της πεις: "Δυστυχως το δικο σου προβλημα δεν ειναι περαστικο αλλα μονιμο, στον εγκεφαλο! ΚΡΙΜΑ"

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχεις απολυτο δικιο αλλα σκεφτηκα οτι αν τσακωνομουν ισως και να χαλουσαν οι σχεσεις μου με τον αδερφο μου(ειμαι σιγουρη οτι θα εβαζε λογια η γυναικα του γιατι εκεινη ειχε απαραδεκτη συμπεριφορα)..Τι να κανουμε..Τους συγγενεις δυστηχως δεν τους διαλεγεις...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο! οταν μας λενε τα πικροχολα ομως δεν το σκεφτονται. Εμενα η συνειφαδα μου εμαθε για την δευτερη εγκυμοσυνη η οποια ηταν επαπειλουμενη και συγχρονως για την πρωτη αποβολη και δεν με πηρε να μου ευχηθει, συμπαρασταθει κτλ. για 1 1/2 μηνα που ημουν στο κρεβατι! παροτι ειχε βιωσει και εκεινη μια αποβολη πριν κανει τα παιδια της. εσπασε τα τηλεφωνα οταν εμαθε οτι ποια το ειχα χασει. τι φοβοταν μην χασουν τα πρωτεια ταπ παιδια της? θα μεινω ατεκνη εγω για να εχουν προνομια απο τους παππουδες μονο τα παιδια της?

Δεν ηθελα να της μιλησω με τιποτα για να καταλαβει οτι με πειραξε αλλα επεμενε ο αντρας μου για να μην τσακωθει με τον αδελφο του. Βεβαια τωρα το εχει μετανιωσει γιατι η κακη της συμπεριφορα δεν περιοριστηκε σε αυτο αλλα τωρα ειναι αργα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μωρο μου ακομα ηταν.. ενος μηνων περιπου και επειδη ΕΚΛΑΙΓΕ απαρηγορητα μια μερα το ΠΕΤΑΞΑΝ στον αερα και εσκασε στο κρεβατι "ΓΙΑΤΙ ΗΤΝΑ ΚΟΜΜΕΝΟ"εξοργιζομαι με τις μ@λα#ιες τνω ηλιθιων που υπαρχουν γυρω μας

 

:shock::shock::shock: Τί εννοείς "το πέταξαν";

Ποιός θα πέταγε ένα μωρό στον αέρα;:evil::evil::evil: Αν ήμουν εγώ θα τους έτρωγα ζωντανούς!

Link to comment
Share on other sites

casperaki...αυτό με το πέταγμα στον αέρα σίγουρα αξίζει όλο το βρισίδι του κόσμου, αλλά για τα άλλα....προσπάθησε να είσαι λίγο πιο ήρεμη, γιατί από εκεί παίρνουν αέρα και λένε και κάνουν διάφορα...Για να καταλάβεις...Την μέρα που γύρισα από το μαιευτήριο με την κόρη μου, πήρα ένα ψαλίδι για να κόψω το βραχιολάκι της μικρής μου και το δικό μου..Η πεθερά μου και η μάνα μου, νόμιζαν ότι ήθελα να κόψω τα νύχια του μωρού, και άρχισαν με "μη δεν κάνει" κ.λ.π....Τις άκουσα ήρεμα, και μετά πάρα πολύ ήρεμα τους είπα..."Το ψαλίδι το ήθελα για το βραχιολάκι αλλά και να ήθελα να κόψω τα νύχια του παιδιού μου, είναι δικό μου θέμα και δικό μου παιδί"...Από εκείνη την μέρα σταματήσανε τις πολλές πολλές συμβουλές...:wink:

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

To περιστατικό σημειώθηκε σε παρέα 3 ζευγαριών, εκ των οποίων το ένα μη παντρεμένο αλλά με μακροχρόνια σχέση. Η κοπέλα λοιπόν η ανύπαντρη λέει στην φίλη μου, 3 μηνών έγκυο: Είναι πιθανό να κάνεις μογγολάκι πάντως γιατί είσαι άνω των 30!!!!

Και η έγκυος ανυποψίαστη της απαντά: Πως είναι δυνατόν αφού ούτε έγώ ούτε ο σύζυγος έχουμε.... μογγολικά χαρακτηριστικά! Ξεπερνώ το γεγονός ότι η φίλη μου δεν γνώριζε ποιά παιδιά λέγονται μογγολάκια (αν και μου κάνει εντύπωση), δεν μπορώ όμως να μην σχολιάσω το άκρων άωτο της κακίας της ανύπαντρης. ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω προχτες εμαθα οτι η κοπελα απο εναν ξαδερφο του αντρα μου ειπε την εξης ατακα οταν γεννησα αλλη επρεπε να ειναι τωρα στη θεση της..(οταν εγω γεννησα αυτη ειχε σχεση με τον ξαδερφο γυρω στα 8χρονια δεν ειχαν παντρευτει ακομα).κριμα γιατι την ειχα συμπαθησει..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ακούστε λοιπόν και τις 2 από τις καλύτερες ατάκες που έχω ακούσει! Προτίνω μάλιστα στο τέλος να συγκεντρώσουμε τις καλύτερες από αυτές οι οποίες θα απαρτίζουν ένα δεκάλογό στο Fall Of Fame των καλύτερων μαργαριταριών! :lol:

1η υποψηφιότητα: συζήτηση με την κουνιάδα περί θηλασμού..

 

κουνιάδα: ο θηλασμός προκαλεί πιο έντονους κολικούς στα μωράκια.

εγώ: δεν νομίζω οτι ισχύει αυτό, αλλά θα το ψάξω..

κουνιάδα: ναι, ισχύει και να δω τι θα κάνεις οταν θα κλαίει και θα οδύρεται και δεν θα σε αφήνει σε ησυχία.

εγώ: εε, σ'αυτήν την περίπτωση θα το πέρνω αγκαλιά, θα το χαιδεύω και λίγο μασαζάκι και θα ηρεμεί.

κουνιάδα: και μένα με πέρνουν αγκαλιά και με χαιδεύουν όταν έχω κολικούς αλλά δεν μου περνάει. Ευτυχώς που υπάρχουν και φάρμακα για τους κολικούς και θα του περνάει με αυτά.

εγώ: :shock:(αλλάζω διακριτικά συζήτηση)

 

 

2η υποψηφιότητα: συζήτηση με την μαμά μου για μετά τον τοκετό..

 

εγώ: πόσο μέρες θα καθίσεις Αθήνα όταν γεννήσω;

μαμά: εε το πολύ 3-4, μέχρι να βγείς από το μαιευτήριο. Μην είμαστε και 300 άτομα στο σπίτι.

εγώ: Μπράβο μανούλα, χαίρομαι που το καταλαβαίνεις. Αα και με την ευκαιρία σε περίπτωση που αρχίσει καμιά πεθερά ή καμιά θεία να δίνει συμβουλές πως θα κάνω το ένα, το άλλο, να δώσω χαμομήλι, μέλι, ρυζάλευρο και τα σχετικά να τις μαζέψεις σε παρακαλώ.

μαμά: Τιιιιιι?! Θα έχει πονάκια το μωρό και δεν θα του δώσεις χαμομηλάκι να το ανακουφήσει???!

εγώ: Όχι μανούλα μου, από την στιγμή που θα θηλάζω αποκλειστικά δεν χρειάζεται να του δώσω τίποτε άλλο μέχρι τους 6 μήνες.

μαμά: Τιιιιιι?! και θα αφήσεις το παιδί να σπαράζει από τους πόνους επειδή εσύ δεν θες να του δώσεις χαμομήλι?? ποιος σου τα έχει πει αυτά?? Αλλά μην ακούσεις κανέναν άλλο, νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα επειδή τα έχεις διαβάσει.. Άσε το μωρό λοιπόν να κλαίει και στο τέλος να του πεταχτεί και ο οφαλός έξω και να τρέχεις!!

εγώ: (έχω ήδη πέσει κάτω από τα γέλια :lol::lol:) μαμά μισό λεπτό να σε βάλω σε ανοιχτή ακρόαση να ακούσει και ο Χρήστος!

μαμά: ..γκρουστντουπογκαμπ... icon8.gif

 

Μου έχει κλείσει το τηλέφωνο στα μούτρα, ενώ οι καπνοί που έβγαζε από τα αυτά έχουν διαπεράσει την τηλεφωνική γραμμή και βγαίνουν από το τηλέφωνο... :lol::lol::lol:

vVzsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο βλακεια τα λενε.Τουλαχιστον στην περιπτωση μου, στην 1η ατυχη εγκυμοσυνη μου ειχα διδυμα.Ξερετε ποσοι με ρωτησαν αν εκανα εξωσωματικη??

Πειτε μου εσεις, ειναι βλακεια αυτο η οχι??

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο βλακεια τα λενε.Τουλαχιστον στην περιπτωση μου, στην 1η ατυχη εγκυμοσυνη μου ειχα διδυμα.Ξερετε ποσοι με ρωτησαν αν εκανα εξωσωματικη??

Πειτε μου εσεις, ειναι βλακεια αυτο η οχι??

 

γιατί ποια διαφορά έχει η βλακεία από την κακία??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η χειρότερη ατάκα που έχω ακούσει είναι αυτή που μου είπε αγαπημένο μου πρόσωπο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη." καλά εγώ αν είχα γίνει σαν και εσένα θα έκανα έκτρωση!" :(Είναι αλήθεια ότι είχα πάρει πολλά κιλά όπως επίσης ότι σε κάθε εγκυμοσύνη γίνιμαι χάλια (πολύ ασχήμια ρε παιδί μου) αλλά ειλικρινά δεν πίστευα ότι θα άκουγα κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω που να το αποδώσω, μάλλον στη βλακέια της γιατί πραγματικά είναι αγαπημένο μου πρόσωπο.

 

 

 

Κι εγω αν γινομουν σαν εσενα θα'κανα ευθανασια :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

διαβάζω αυτά που σας έχουν πει κορίτσια και φρικάρω!!είναι δυνατον τόση κακία???είχα κι εγώ εμπειρία με φαρμακόγλωσσα στον 4μήνα:έιχαν μόλις βγεί τα καλά αποτελέσματα του τροφοβλάστη (κι εγώ και ο άντρας μου είμαστε φορείς του στίγματος μεσογειακής αναιμίας και το μωρό είχε 1 στις 4 πιθανότητες να γεννηθεί με μεσογειακή αναιμία).όταν ειπα σε μια συνάδελφο μου ότι όλα πήγαν καλά και το μωρό είναι υγιές εκείνη γύρισε και μου είπε "ναι, αλλά στη δευτερη εγκυμοσύνη σίγουρα θα έχεις προβλήμα γιατί έχει φύγει η καλή πιθανότητα¨!!!!!!!! προσπάθησα να της εξηγήσω ότι το 1 στα 4 ισχύει σε κάθε εγκυμοσύνη αλλα αυτή επέμενε ότι αν θέλω να ξανακάνω παιδι σίγουρα θα έχει προβλημα!!!κατάλαβα ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα με την κακία της και δεν ξανασχολήθηκα!και πιστεύω οτι γενικά δεν πρέπει να ακούμε τις μλκιες του καθενός!όλα θα πάνε καλά για όλες μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε καταλαβαινω και ειναι ενας απο τους λογους που δεν εχω πει σε δικους μου τιποτα ακομα ....για να μην με ζαλιζουν και μπαινω στον 6ο μηνα....:rolleyes:

Μονο πολυ καλοι μου φιλοι το ξερουν και ο μπαμπας του παιδιου...Δεν εχω παρει και ιδιαιτερο βαρος οποτε οι γονεις δεν εχουν καταλαβει κατι..

Ουτε εγω εχω υπομονη σε ανθρωπους που σου λενε τι να κανεις....η βγαζουν ιστοριουλες απο το κεφαλι τους για να εξηγησουν καθε τι που σου συμβαινει...

9rQUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχοντας δύο παιδάκια έχω ακούσει σχεδόν όλα όσα έχουν αναφερθεί. Εκείνο που με πόνεσε όμως, όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος για τρίτη φορά, και το ανακοίνωσα σε συγγενείς και φίλους, η απάντηση που έπαιρνα ήταν "είσαι σίγουρη ότι θα το κρατήσεις; μήπως να το ξανασκεφτείς;" ή "αυτό είναι καλό; να χαρώ τώρα;" συνοδευόμενα με ύφος "καημένη, σε λυπάμαι"... Με είχε πιάσει μελαγχολία. Να είναι καλά η μανούλα μου που με βοήθησε πολύ με τα λόγια της...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχοντας δύο παιδάκια έχω ακούσει σχεδόν όλα όσα έχουν αναφερθεί. Εκείνο που με πόνεσε όμως, όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος για τρίτη φορά, και το ανακοίνωσα σε συγγενείς και φίλους, η απάντηση που έπαιρνα ήταν "είσαι σίγουρη ότι θα το κρατήσεις; μήπως να το ξανασκεφτείς;" ή "αυτό είναι καλό; να χαρώ τώρα;" συνοδευόμενα με ύφος "καημένη, σε λυπάμαι"... Με είχε πιάσει μελαγχολία. Να είναι καλά η μανούλα μου που με βοήθησε πολύ με τα λόγια της...

 

Τι λες τωρα κοπελα μου. Μη σε πιανει μελαγχολια, τα παιδακια είναι δωρο, δωρο θεου. Ακου εκει τις καρακαλτακες. πολυ πειραχτηκα με αυτο γιατι και εγω τρια παιδακια θα ήθελα.Με το καλο και εναν πονο.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

superb απλως ζηλευουνε που τολμας να κανεις και 3ο παιδακι , να τους ΑΝΤΙΜΗΛΑΣ και να απαντας καταλληλα , μην τα κρατας μεσα σου οταν σου λενε σε λυπαμαι να απαντας το ιδιο . Μελαγχολια για αυτους ??? ε οχι μην τους κανει το χατηρι , εισαι ευλογημενη

Link to comment
Share on other sites

Το πόσα τραγικά ακούς πριν και μετά τη γέννα είναι απίστευτο. Και ειδικά σε μια περίοδο που υποτίθεται πρέπει να είσαι εντελώς ήρεμη. Εμένα η πεθερά μου λέει πάρα πολλά κουφά τύπου σαράντισμα, όχι ρουχαλάκια έξω, όχι κούρεμα πριν τη βάφτιση και άλλα πολλά, αλλά ξέρω ότι δεν το κάνει από κακία αλλά από αυτή τη στρεβλή πίστη των περισσοτέρων. Αυτό που με ενοχλεί όμως είναι ότι εξακολουθεί να φωνάζει το μωρό μπέμπη, ενώ όλοι οι άλλοι τον αποκαλούμε με το όνομα του πεθερού μου, που είχε αποφασιστεί πριν από τη γέννα. Θα τον αποκαλεί μπέμπη μέχρι τη βάφτιση!!!

 

Τέλος πάντων, το χειρότερο όμως, που δεν ξέρω αν οφείλεται σε άγνοια αλλά εμένα με εξαγρίωσε ήταν κάποια στιγμή που το μωρό σπάραζε στο κλάμα. Εγώ πάλεψα πάρα πολύ για να θηλάσω, όταν όλοι είχαν πέσει πάνω μου και μου έλεγαν ότι δεν έχω γάλα (συμπεριλαμβανομένου γιατρού, παιδιάτρου και μαίας). Κάποια στιγμή λοιπόν ενώ θήλαζα το μωρό ξέσπασε σε κλάματα και δεν ηρεμούσε με τίποτα.

Είπε τότε η πεθερά μου ότι το μωρό κλαίει γιατί δεν έχω μεγάλη ροή στο γάλα και ότι δεν ηρεμεί στην αγκαλιά μου επειδή έχει συνδυάσει το πρόσωπό μου με τη χαμηλή ροή!

Κάτι δηλαδή σαν να με βλέπει, να λέει "ωχ, πάλι αυτή που δεν τρέχει πολύ γάλα το στήθος της" και να βαλαντώνει το παιδί ένα πράγμα!!!

c22fde842e.png

 

lyzNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άθλια ατάκα που την άκουσε η κουνιάδα μου, αλλά είμαι σίγουρη και πολλές άλλες κοπέλες ακόμη. Η κουνιάδα μου προσπαθεί εδώ και καιρό να κάνει παιδί αλλά μέχρι στιγμής δεν τα έχει καταφέρει. Ηταν ένα βράδυ σε ένα φιλικό σπίτι, η οικοδέσποινα είχε δίδυμα και η κουνιάδα μου έπαιζε μαζί τους και κάτι έκανε που ενόχλησε τη μαμά της οικοδέσποινας. "Σε παρακαλώ, μην το κάνεις αυτό, δεν κάνει καλό στα παιδιά. Αλλά φυσικά που να ξέρεις εσύ, δεν είσαι μάνα"...

Τι λέτε ρε παιδιά σ' αυτούς τους ανθρώπους; Ασε που κανείς δε βρέθηκε να της βουλώσει το στόμα. Έκλαιγε όλο το βράδυ στο μπάνιο μετά το κοριτσάκι.

Έπρεπε όμως να ήμουν εγώ μπροστά.

c22fde842e.png

 

lyzNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Foulina ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και σε σένα να κάνεις όσα παιδάκια επιθυμείς... Grafistria, έχεις δίκιο, μου πήρε λίγο καιρό, αλλά τώρα αισθάνομαι πραγματικά ευλογημένη. Είναι και κόρη, μετά από δύο αγόρια!!! Όχι ότι αυτό είναι το σημαντικότερο, αλλά αισθάνομαι διπλή ευλογία!... Με το καλό να έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Tι να πείς για κάποιους ανθρώπους πραγματικά???

Εμείς δεν είχαμε τέτοια προβλήματα απο τις οικογενειές μας ίσα ίσα που όλοι έχουν ξετρελαθεί απο την πρώτη στιγμή που έμεινα έγκυος!!!

Απο "φίλους" τις έχουμε ακούσει τις κακιούλες!!!

Ένα έχω να πώ το κάθε άρρωστο μυαλό απο την ζήλια πολλά μπορεί να σκαρφιστεί!!!Εγώ απλά τους διέγραψα απο το μυαλό μου γιατί ανθρώποι σαν και αυτούς δεν αξίζουν ούτε να τον κοιτάνε το θησαυρό μου!!!Να τους καταλάβω σίγουρα δεν μπορώ να φανταστώ προσπαθώ πόσο κακία και δηλητήριο μπορεί να βγάλει μία ανθρώπινη ψυχή!!Πότε δεν θα ξεχάσω αυτά που έχουν πεί!!!Τώρα ας τους συγχωρέσει ο θεός γιατί εγώ είμαι καλός άνθρωπος είμαι και κακίες δεν κρατάω!!!

Ευχαριστώ μόνο τον θεό που στην πιο όμορφη και σημαντική στιγμή της ζωής μου είχα δίπλα μου τον άντρα μου και ανθρώπους που μας αγαπούν!!!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπον ακουστε και την δικη μου ιστορια

δυο ατακες απο την ιδια θεια που υποτιθεται οτι ειμαι η αγαπημενη της ανηψια.

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οταν τους το ανακοινωσα με ρωτησε ποσο ειμαι και της απαντησα 6 εβδομαδων και μου λεει το θεικο:

-το ξερεις τοσο καιρο και δεν μας το ειπες??

-πριν απο μια εβδομαδα το εμαθα, της λεω, και νωρις σας στο ειπα..

μετα απο μια εδβομαδα απεβαλα και μετα με ρωτουσαν ολοι γιατι...

 

μετα απο ενα χρονο ξαναμενω εγκυος και δεν το λεω σε κανεναν εκτος απο τους γονεις μου.

επειδη ημουν στο κρεβατι και δεν πηγα στα γενεθλια της κορης της, μετα απο ενα μηνα που με ειδε, εγω εν τω μεταξυ ειχα ξανααποβαλει. με ρωτησε αν ειμουν εγκυος γιατι με εβλεπε πιο φουσκωμενη και της απαντησα οτι δεν ειμαι και οτι αν ειμουν δεν θα της το ελεγα..

αν φυσικα με ξαναρωτησει απλα θα της ανακοινωσω οτι "ειμαι στειρα" και φυσικα θα την στειλω αδιαβαστη...

ασε μας ρε θεια στον πονο μας και κοιτα τα δικα σου παιδια...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω κ γω την δικη μου ιστοριουλα...οι κακιες απο την γλυκια πεθερουλα μου πανε κι ερχονται....επειδη εχω καποιο κινητικο προβλημα με το που της ανακοινωσαμε την εγκυμοσυνη αρχισε τα κουλα..και μηπως να κανεις εκτρωση και πως θα το γεννησεις και πως θα το μεγαλωσεις και πως το ενα κ πως το αλλο...ηξερα ποσο κακια ειναι αλλα δεν περιμενα να μιλησει ετσι κ σ'ενα τετοιο θεμα...το τι ακουσε μετα δεν περιγραφεται...και το καλυτερο??? δεν μας μιλαει πλεον πολυ πολυ.... κριμααααα......

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κουλά έχω ακούσει κι εγώ ουκ ολίγα.Θα σας γράψω 2 σκηνικά το ένα όταν έβγαζε δόντια η μικρή και η πεθερά μου ήθελε να της βάλει ούζο:shock:στα δόντια για να μην πονάνε (εγά μπροστά στο σκινικό και παρόλο που είμαι Οδοντίατρος γελάω αλλά δεν λέω τίποτα γιατί ξέρω οτι εκείνη την στιγμή το χειρίζεται σωστά ο άντρας μου) της λέει ο άντρας μου μην το κάνεις δεν κάνει και του απαντάει και τι ξέρεις εσύ δεν είσαι γιατρός και λέει τότε ο σύζηγος να πάρω την παιδίατρο να ρωτήσω και πράγματι την παίρνει αλλά δεν λέει στην παιδίατρο στο τηλ. ποιος είναι(το όνομά του δηλ.) του λέει η παιδίατρος μισό λεπτό και ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ-Απαντάω κανονικά στο τηλ.κόκκαλο όλοι βέβαια και γυρίζω στον άντρα μου μετά αφου απαντησα και ο άντρα μου απάντησε στην μανούλα του οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΡΩΤΗΣΕ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ και λέω το Θεϊκό σαν να μην έχει συμβει τίποτα ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΕΛΛΟΣ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ Μ........ ΚΑΙ ΤΗ ΡΩΤΟΥΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΟΥΖΟ ΣΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΝΕ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ????Επρεπε να βλέπατε την πεθερά μου κοκκίνισαν μεχρι και τα αυτιά της από την κακία!!!!

 

Και το δεύτερο γειτονισσα γνωστή κατίνα της περιοχής εχθές:Σε ποιον μήνα είσαι?Την άλλη εβδομάδα γεννάω!Απάντηση της γειτόνισσας-Κατίνας:Αποκλείεται ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΙΛΑ!:shock::shock:ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΚΟΜΑ!!!!!:shock::shock:Ακόμα τα λέμε και τα δυο σκηνικά με τον άντρα μου και σκαμε στα γέλια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

θυμαμε!!!!

το μωρου μου 2 ημερων ηταν, & κοιμοταν....

 

πεθερα: ξυπνα το μωρο να το ταισεις

εγω: μα κοιματε

πεθερα: ξυπνα το μωρο να το ταισεις, εχει 2 ωρες να φαει.

εγω: το μωρο κοιματε μαμα, οταν ξυπνησει θα το ταισω.

 

ερχετε ο αντρας μου.

πεθερα: δημητρη, η γυναικα σου δεν ταιζει το μωρο.

ο αντρα μου μονο μας κοιταει

εγω: το μωρο κοιματε !!!

πεθερα: μα εχει 2 ωρες να φαει

εγω: δεν πειραζει θα ξυπνησει & θα φαει

πεθερα: μα θα παθει τιποτα.

εγω: το μωρο κοιματε τελος! (το λεω αγριεμενα)

 

ντριν.... κουδουνι... η κολλητη μου.

 

πεθερα: (στην κολλητη μου) πες της κατι, δεν ταιζει το μωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...