Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νονά βρήκαμε... όνομα δε βρήκαμε!!!


xrysalis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

να με βρασω με χορτα και να με φαω

 

:

 

χαααααααααααααααααααααααααααχαχαχχαχα

 

αψογοοοοοοοοοοοοοοοοοο

 

χαχαχχαχχαχαχχααααααααααααααααααααααααα

 

θα το λεω!!!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

περιμενοντας το τριτο μας παιδι..αγορακι(τα αλλα 2 ειναι κοριτσια)ψαχνουμε ονομα..καταληξαμε μετα απο αναζητηση στα εξης 5.

 

1)Γιάννης (ειναι το ονομα και των 2 παππουδων.Βεβαια το εχουμε ηδη δωσει στη μεγαλη κορη..Ιωαννα)

 

2)Σέργιος

 

3)Άλκης (βγαινει απο το Αλκιβιαδης..αλλα δε ξερω αν υπαρχει και σκετο ή πρεπει να βαπτιστει Αλκιβιαδης)

 

4)Άρης

 

5)Λαέρτης

 

Ποιο σας κανει κλικ?

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνώ να μην δωθεί το 1, λες και χάθηκαν τα ονόματα. τα υπόλοιπα μου αρέσουν σχεδόν εξίξου, με μια μικρή προτίμηση στο Λαέρτης (αν ήταν να διαλέξω δηλαδή, θα διάλεγα αυτό).

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ να μην δωθεί το 1, λες και χάθηκαν τα ονόματα. τα υπόλοιπα μου αρέσουν σχεδόν εξίξου, με μια μικρή προτίμηση στο Λαέρτης (αν ήταν να διαλέξω δηλαδή, θα διάλεγα αυτό).

 

Σέργιος ή Αρης! Το Γιάννης θα ηταν υπερβολή...

 

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στο Σέργιος κλείνω περισσότερο..και μετα απο αυτο στο Άλκης..Ο σύζυγος ειναι και εκεινος κατα του Γιάννης ακριβως για να μην εχουν το ιδιο ονομα με τη κορη μου.Βέβαια εκείνου του αρεσει το Παύλος..χμμμ το οποιο οπως ειδατε δε το βαλα στις επιλογες καν..γιατι δε μου αρεσει καθολου. Επίσης μου αρέσει το Ραφαήλ πολύ..αλλα δε το βαλα στις επιλογες..γιατι δεν αρεσει σε κανενα ουτε στον αντρα μου ουτε στα παιδια. Τα παιδια θελουν Σεργιος..οποτε σε καλο δρομο βρισκομαστε νομιζω..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενοντας το τριτο μας παιδι..αγορακι(τα αλλα 2 ειναι κοριτσια)ψαχνουμε ονομα..καταληξαμε μετα απο αναζητηση στα εξης 5.

 

1)Γιάννης (ειναι το ονομα και των 2 παππουδων.Βεβαια το εχουμε ηδη δωσει στη μεγαλη κορη..Ιωαννα)

 

2)Σέργιος

 

3)Άλκης (βγαινει απο το Αλκιβιαδης..αλλα δε ξερω αν υπαρχει και σκετο ή πρεπει να βαπτιστει Αλκιβιαδης)

 

4)Άρης

 

5)Λαέρτης

 

Ποιο σας κανει κλικ?

 

Το Σέργιος και το Άρης! Και μετα ίσως το Άλκης! Το Γιάννης με τίποτα θα είναι too much :shock:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εγω Αλκης θα διαλεγα μ'αρεσει πιο πολυ και σαν αλλη μια εναλλακτικη θα σου ελεγα και το Ορεστης που εμενα με ξετρελαινει!!

 

Το Ορέστης είναι πολύ ωραίο ..Αλλά το ακούω συνέχεια και έχει γίνει συνηθισμένο. Άλκης είναι και για μένα υπό σοβαρή σκέψη..το μόνο που με κολλάει είναι αν θα πρέπει να το βαπτισω αλκιβιαδη η μπορώ και σκέτο Άλκης. Αν και το ΑλκιβιΆδης δεν είναι κακό.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τον άντρα σου είμαι...μου αρέσει πολύ το Παύλος. Για θρησκευτικούς λόγους, όμως, προσωπικά θα έβαζα το Ραφαήλ (συνηθίζεται αρκετά στα μέρη μου τα τελευταία χρόνια).

 

Αλλιώς, από τη λίστα σου, το Σέργιος.

 

Με το καλό ο γιος!

Link to comment
Share on other sites

Το Ορέστης είναι πολύ ωραίο ..Αλλά το ακούω συνέχεια και έχει γίνει συνηθισμένο. Άλκης είναι και για μένα υπό σοβαρή σκέψη..το μόνο που με κολλάει είναι αν θα πρέπει να το βαπτισω αλκιβιαδη η μπορώ και σκέτο Άλκης. Αν και το ΑλκιβιΆδης δεν είναι κακό.

 

Απ ότι γνωρίζω ( εχω φίλο με το συγκεκριμένο όνομα) το βαφτιζεις Αλκιβιάδη και μετά το φωναζεις Άλκη. Τώρα αν γίνεται και απευθείας Άλκης δν το ξέρω, ίσως αν ρωτουσες στην εκκλησία όπου θα γίνει η βαφτιση να μπορουσαν να σου πουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...