Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλεργια σε μωρο που θηλάζει


Recommended Posts

Αφροδίτη μου τελικά δεν εμφάνισε πάλι αιματάκι, βεβαια ο γιατρός μου είπε όλη την εβδομάδα να μην φάω γαλακτοκομικά και θα δούμε απο δευτέρα. Μου είπε επίσης οτι το θεωρεί σπάνιο να έχει αλεργία , έλπιζω να ήταν κάτι τυχαίο. :? Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :lol:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφροδίτη μου τελικά δεν εμφάνισε πάλι αιματάκι, βεβαια ο γιατρός μου είπε όλη την εβδομάδα να μην φάω γαλακτοκομικά και θα δούμε απο δευτέρα. Μου είπε επίσης οτι το θεωρεί σπάνιο να έχει αλεργία , έλπιζω να ήταν κάτι τυχαίο. :? Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :lol:

 

Μπραβο το μωρακι μου! Μακαρι να ηταν ενα μεμονομενο γεγονός :lol::lol:

 

Κων/να τον νεανικό πολυποδα τον απορριψαμε μιας κ οταν καναμε την χαμηλή ορθοσκοπηση ειχε δει μια φλεγμονή που εδινε το αιμα. Τωρα να εχει κ πολυποδα πιο μεσα... too much

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια,

 

Μπαίνω και εγώ στην παρέα σας ως παθούσα. Αφροδίτη απ'ότι διαβάζω έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ με τις αλλεργίες του παιδιού σου. Εύχομαι γρήγορα περαστικά.

 

Σου έχει πει κανένας γιατρός τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν οι βλέννες και το αιματάκι στα κακάκια; Τι μπορεί να πάθει το μωράκι; Εσένα πότε στο πρωτοεμφάνισε το πρόβλημα;

 

Εμένα η Αναστασία είχε βλέννες σχεδόν από τον πρώτο μήνα και εδώ και τρεις περίπου εβδομάδες έχει βγάλει και 5 φορές αιματάκι έτσι όπως λες και εσύ σαν τριχούλα ή κουκιδίτσα.

 

Κάνω και εγώ αποχή από τα γαλακτοκομικά αλλά χθες έφαγα κέικ με σοκολάτα και ξαναέβγαλε. Δεν ξέρω αν είναι από αυτό, η παιδίατρος μου είχε πει λίγο σοκολάτα μπορώ να τρώω.

 

Θα δοκιμάσω πάλι να απέχω και απ'όλα τα παράγωγα.

 

Εσείς κορίτσια που τα παιδάκια σας παρουσιάζουν συμπτώματα αλλεργίας έχετε ιστορικό αλλεργίας. Εγώ έχω αλλεργικό άσθμα και γενικά μου είπε η παιδίατρος ότι οι αλλεργίες είναι κληρονομικές και θα πρέπει να προσέχω πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Dolphin καλημέρα!Εύχομαι περαστικά στο μωράκι.Τώρα για αυτά που ρωτάς...το αιματάκι αν συνεχίζει και δεν σταματάει όσο λίγο και να είναι μπορεί να δημιουργήσει αναιμία.Και από την άλλη αν υπάρχει αλλεργία καλό είναι να την ανακαλύψουμε για να λάβουμε τα μέτρα μας.Όσον αφορά το ιστορικό στην δική μου οικογένεια αλλά και στου συζύγου ποτέ κανείς δεν ήταν αλλεργικός και σε τίποτα ...τι να πω..ξέρω ότι η κληρονομικότητα παίζει ρόλο αλλά στην δική μας περίπτωση δεν υπάρχει...βέβαια ακόμα ψάχνουμε να δούμε αν είναι όντως αλλεργία.

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες dolphin και περαστικα κ σε σας. Αν κ οποιος μπαινει σε αυτο το post δεν ειναι για καλό....

Οντως η αναιμία ειναι το μεγαλυτερο προβλημα ή/και η ελλειψη σωστής αναπτυξης. Βλεπεις απο το βλεννογόνο του εντερου γινεται η προσληψη των συστατικών απο τις τροφες. Απο οτι εχω καταλαβει " τα τοιχώματα" του εντερου ειναι καλυμμένα με βλεννα κ οσο αυτη χανεται μπορει να δημιουργησει κ πληγή. Λιγο μπακαλιστικά τα λεω, αλλα απο ιατρικούς όρους δεν κατέχω.

Βεβαια αν το παιδι αναπτύσσεται καλά δεν υπαρχει προβλημα- μου εχουν πει, οση βλεννα κ να εχει στα κακά του. Το αίμα τους ανησυχεί μονό.

Μαλλον το κεικ πειραξε την Αναστασια σου χτες, γιατι λενε οτι η παραμικρη ποσοτητα μπορει να επηρρεασει. Βεβαια αυτο ισχυει για το αν το ιδιο το ατομο καταναλώσει την υποπτη τροφή. Ισως ομως να περνάει κ μεσου του θηλασμού. Τις μερες που δεν τρως κατι γαλακτοκομικό ειστε οκ, ε? Αναπτύσσεται καλά γενικά? Από βάρος?

Εγω τη μονη αλλεργια που ειχα ηταν στο νικελ, π.χ. εβγαζα σπυρακια στο σημειο που ακουμπαει η ζωνη ή τα κουμπια απο το τζιν. Ο αντρας μου ειχε μια ελαφρα αλλεργική ρινίτιδα. Οι αλλεργίες ειναι και κληρονομικές αλλα δυστυχως εχουν αυξηθει τοσο πολύ τα τελευταια χρόνια. Αμαρτίες γονέων…???

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τη μονη αλλεργια που ειχα ηταν στο νικελ, π.χ. εβγαζα σπυρακια στο σημειο που ακουμπαει η ζωνη ή τα κουμπια απο το τζιν.

Afrodite και εγώ παρόμοια αλλεργία έχω, μόνο που είναι σε όλα τα μέταλλα εκτός απο χρυσό και ασήμι! Ο άντρας μου δεν έχει καμία.

Κορίτσια βιάστηκα να μιλήσω :( , το πρωί έφαγα λίγη σοκολάτα και τώρα που την άλλαξα είδα αιματάκι και βλέννα. Πήρα το γιατρό και μου είπε τελος τα γαλακτοκομικα απο γάλα αγελάδος , εκτός και αν θέλω να σταματήσω το θηλασμό , κάτι που αρνήθηκα κατηγορηματικά.

Εχετε δει πια άλλα προιόντα πειράζουν τα παιδάκια σας :?:

Τις εξετάσεις αίματος πότε τις κάνατε :?:

Την άλλη εβδομάδα είναι να κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο και ανησυχώ... :?:(

Πάντως ο γιατρός μου είπε οτι συνήθως τα παιδάκια που εμφανίζουν κάτι τέτοιο, τους σταματάνε τα γαλακτοκομικά αγελάδος για 1 χρόνο και μετά δεν έχουν κανένα πρόβλημα... Ας ελπίσουμε οτι έχει δίκιο :?

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Τα γαλακτοκομικά και όλα τα παράγωγα τα έχω σταματήσει Αφροδίτη και όταν δεν τα τρώω η μικρή μου είναι εντάξει. Γενικά από βάρος είναι πολύ καλά είναι 6κιλά και κάτι και ύψος 64 εκατοστά. Η παιδίατρος λέει ότι είναι μια χαρά και πέρα από τον μέσο όρο.

 

Ελπίζω να περάσουν όλα σύντομα.

 

Καλό σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει πια άλλα προιόντα πειράζουν τα παιδάκια σας :?:

Τις εξετάσεις αίματος πότε τις κάνατε :?:

Την άλλη εβδομάδα είναι να κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο και ανησυχώ... :?:(

Πάντως ο γιατρός μου είπε οτι συνήθως τα παιδάκια που εμφανίζουν κάτι τέτοιο, τους σταματάνε τα γαλακτοκομικά αγελάδος για 1 χρόνο και μετά δεν έχουν κανένα πρόβλημα... Ας ελπίσουμε οτι έχει δίκιο :?

Μαλλον δικιο εχει γιατι μου το εχουν πει κ μενα ολοι οι γιατροι που ειδαμε κ το διαβασα κ σε πολλα σημεια. Το κακό ειναι οτι υπαρχει πιθανοτητα να εκδηλώσει αλλες αλλεργιες πιο μετα, αυτο που λένε "αλλεργική παρέλαση". http://www.iator.gr/saxoni/allergia%20paidioy.htm αλλα ας ειμαστε αισιοδοξοι...

 

Εξετασεις αρχισαμε να κανουμε αφου περασε ενας μηνας με κομμενα τα γαλακτοκομικα και το αιμα συνεχιζε. Αρχισα τοτε να κοβω και οτι αλλο υποψιαζομουν κ εχω καταληξει να μη τρωω γαλακτοκομικά, σογια, αβγα, ψαρια, οσπρια, πουλερικά, ρυζι κ οτιδηποτε συσκευασμενο ή απέξω γιατι δε ξερω τι μπορει να εχει μεσα. Μην κοψεις ομως πραματα χωρις να τα υποψιαζεσαι, δες αν εχεις φαει κατι προσφατα κ μετα εχει αιμα, τοτε μονο. Με βοηθαει πολύ παντως να κραταω ημερολόγιο με το τι τρωω, οχι οτι εχω βγαλει ακρη, αλλα υπαρχουν διαστηματα που παμε καλά.

Απο οτι καταλαβα ομως, σε σας, μονο τα γαλακτοκομικά ειναι το προβλημά, οποτε ειστε ας πούμε "τυχεροι" μες την ατυχία σας. Μην βιαστεις να κοψεις κ αλλα πραματα ή να αρχισεις εξετασεις και μην αγχωνεσαι οσο μπορεις :wink::wink: .

Εμεις καναμε προχτες εμβολιο κ δεν ειδα αιμα μετα. Ο γιατρος υποστηριζει οτι ειναι ασχετο. Πες μου πως θα πατε κ σεις.

 

Dolphin, ποσο ειναι η Αναστασία? Ευτυχως κ μας η Δαναη ειναι πολυ καλη σε αναπτυξη, ειναι εκτος καμπυλών κ σε βαρος κ σε υψος, λιγο ελλειψε να μας την πει κ χοντρη ο γιατρος :lol::lol:

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

dolphin να σου ζήσει η μικρούλα.

 

Afrodite προσπαθώ να μην αγχώνομαι, αλλά δε γίνεται , καταλαβαίνεις :!:

 

Θα προσαρμοστούμε όμως , ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες και τα παιδάκια μας να ξεπεράσουν τα προβληματάκια τους :roll:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

dolphin να σου ζήσει η μικρούλα.

 

Afrodite προσπαθώ να μην αγχώνομαι, αλλά δε γίνεται , καταλαβαίνεις :!:

 

 

Φυσικά κ καταλαβαινω.. :wink::wink: Ουτε στον υπνο μου δε ησυχαζα.... Αλλα οσο βλεπω τη φατσουλα της που ολο γελάει κ φαινεται υγιεστατη νιωθω πολύ καλύτερα:lol::lol::lol: . Εχω σχεδον συμβιβαστει κ ειμαι αισιοδοξη οτι θα λειξει ανωδυνα το θεμα. Βεβαια οταν υποτροπιαζουμε, ειμαι... :cry::cry::cry::cry:

 

Θα προσαρμοστούμε όμως , ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες και τα παιδάκια μας να ξεπεράσουν τα προβληματάκια τους :roll:

 

Και γω μαζί σου :lol::lol::lol::lol:

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα

 

Μετά από επίσκεψη σε γαστρεντερολόγο κόψαμε την κρέμα Sinlac. Περιέχει χαρούπι το οποίο λέει μπορεί να προκαλέσει αλλεργία. Επίσης μου έκοψε τα μπαχαρικά. Το πιπέρι και η κανέλλα είναι λέει αρκετά ύποπτα. Μόνο αλάτι.

 

Είμαστε 14 μέρες χωρίς αίμα. Μου είπε όταν θα κλείσει μήνας χωρίς αίμα θα ξεκινήσω να τρώω κουτάλι κουτάλι γιαούρτι προφανώς για να δούμε αντιδράσεις.

 

Την ρώτησα για κολονοσκόπηση και μου είπε πως ο μπέμπης μου είναι πολύ μικρός για κακοήθειες ( 7,5 μηνών). Την ξαναρώτησα και επέμεινε στην αλλεργία.

Link to comment
Share on other sites

Manhel, δε θα το πιστεψεις, αλλα μπηκα στο post γιατι σε σκεφτομουνα. Ελεγα οτι κ σεις δεν το ξεπερασατε κοβωντας τα γαλακτοκομικα.... Τρελλαθηκα που ειδα οτι εγραψες πριν 20 λεπτα :shock::shock::shock::lol:

Σημερα εμεις υποτροπιασαμε κ ειχα αποφασισει να παμε σε νεο γαστρεντερολογο γιατι με τα φαγητα απο μονη μου δεν εβγαζα ακρη. Ελεγα να κανουμε τη κολονασκαποπηση. Μετα το μηνυμά σου, λέω να προσεξω κ γω τα μπαχαρικά-μυρωδικά κ να κάνω λίγες μερες ακομα υπομονή.

Εσυ εισαι Αθήνα? Μπορεις να μου στειλεις σε pm σε ποιον πήγες κ πως σου φανηκε γενικά?

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμεις υποτροπιασαμε

Καλημέρα , ελπίζω σήμερα να πάνε όλα καλά και συντομα να βρεθεί μια λύση για σταματήσει να ταλαιπωρείται το παιδάκι σου και εσύ :roll:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...και εμείς καλά συνεχίζουμε 10 μέρες τώρα με εξέρεση μία φορά που είχε κάτι ελάχιστο ούτε κουκιδούλα(μόνο όταν έψαξα το είδα)...και το μόνο διαφορετικό που έφαγα από τις άλλες μέρες ήταν λίγη μουστάρδα στο φαγητό..οπότε κομμένη και αυτή.Διάβασα στα συστατικά της ότι περιέχει άμυλο αραβοσίτου και σε συνδιασμό με το επεισόδειο που είχαμε με το καλαμποκι ρυζι κότα πριν κάποιες μέρες λέω τελικά μήπως είναι αλλεργική στο καλαμπόκι οπότε θα το αποφύγω γενικώς σε όλες τις μορφές.

Αφροδίτη μου περαστικά σας!!!Για το κατσικίσιο που λέγαμε πήρα ένα της μεβγάλ γιατί ήταν τελείως από κατσικι ενώ κάτι άλλα έγραφαν κατσικίσιο αλλά αν διάβαζες έγραφαν από αιγοπρόβειο γάλα.περιττό να σου πώ ότι από την στέρηση με το που άρχισα να το τρώω ...το εξαφάνισα...και η μικρή μια χαρά έχουν περάσει πόσες μέρες και δεν είχε καμμία αντίδραση οπότε το βάζω στο διαιτολόγιο.

Manhel και εμένα μου είχε περάσει από το μυαλό ότι μπορεί να φταίνε και τα μπαχαρικά αλλά από την άλλη είναι κάτι που τρώμε κάθε μέρα στο φαγητό οπότε πιστεύω ότι θα έκαναν πιό έντονες αντιδράσεις...παρόλα αυτά θα τα κόψω και εγώ για ένα διάστημα να είμαι σίγουρη.Εμένα η γιατρός μου είπε ότι μερικά μωράκια έχουν πολυποδάκια και κάνουν αίμα αλλάεπειδή αυτό είναι σπάνιο θα σταθούμε πιό πολύ στην αλλεργία και θα δούμε πως θα πάει.

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και ευχαριστω για τις ευχες σας :lol::lol::lol:

Εμένα η γιατρός μου είπε ότι μερικά μωράκια έχουν πολυποδάκια και κάνουν αίμα αλλάεπειδή αυτό είναι σπάνιο θα σταθούμε πιό πολύ στην αλλεργία και θα δούμε πως θα πάει.

και γω διαβασα κατι σχετικό για νεανικό πολύποδα, το παραθετω και αν θελετε ριξτε μια ματια.

http://trinity.gr/cached.php?docId=10955068&u=www.iatrikionline.gr/deltio_49c/epi8.htm&q=bleeding

Δε ξερω γιατι αλλα και ο δικος μου παιδιατρος δεν το θεωρει πιθανο, χωρις να μου πει επιχειρηματα.

παρόλα αυτά θα τα κόψω και εγώ για ένα διάστημα να είμαι σίγουρη

δε συμφωνω να τα κοψεις χωρις να εχει προβλημα το παιδακι. Αν δεις οτι συνεχιζει το αιμα και δε βρισκεις τι φταιει, τοτε οκ. Θα κουραστεις πολύ και θα χαθεις.... Για το καλαμπόκι συμφωνω, φαινεται να υπαρχει θεματακι. Αλλωστε το καλαμποκι το θεωρουν αλλεργιογονο γενικά.

Παντως γενικά καλο θα ηταν να κανετε και καμια mayer κοπρανων οταν εσεις δεν βλεπετε αιμα. Εγω εδωσα δειγμα πριν λιγες μερες που νομιζα οτι δεν εχει αιμα, αλλα δυστυχως βγηκε θετικό. Ποιος ξερει και ποσες αλλες φορες να εγινε αυτο. Βεβαια η Δαναη παιρνει και σιδηρο τωρα, αλλα κ ψιλοτρωει και απο λίγο φρουτακι, οποτε ειναι πολυ δυσκολο να φανει το αιμα με το ματι.

Manhel, εσενα ο μπεμπης πως τα παει με τις τροφες? Θελει να τρωει? Η Δαναη ειναι πολύ ζορική με το φαι, τρωει ελάχιστα. Ευτυχως θηλάζει με ορεξη!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω και μία άλλη ερώτηση.όταν λέτε αιματάκι για τι ποσότητα μιλάμε?Εγώ που και πού βλέπω ακόμα κάτι πολύ λίγο όπως μια τελίτσα από στυλό...πράγμα που αν δεν είχαμε το θέμα δεν θα το έβλεπα καν είναι τόσο απειροελάχιστο...ενώ όταν ήταν σε έξαρση είδα αρκετό αιματάκι μαζεμένο σαν βλέννη.

.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

Εμείς πάλι χθες είδαμε αιματάκι μου είχε πει η παιδίατρος ότι λίγο σοκολάτα μπορώ να φάω και χθες που έφαγα ένα τρουφάκι εμφάνισε πάλι αίμα και σήμερα πιο πολύ.

 

Μου είπε η παιδίατρος να απέχω και από την σοκολάτα και να δούμε αν συνεχίσει να δω και έναν γαστρεντερολόγο.

 

Όσον αφορά τα τεστ για να δούμε αν έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα μου είπε ότι είνε πολύ μικρή η Αναστασία και πολύ πιθανόν να μην δείξουν τίποτα.

 

Λέω να δω και μια άλλη παιδίατρο για μια δεύτερη γνώμη και να δώ και έναν γαστρεντερολόγο.

Σε εσάς πότε προτοεμφανίστηκε το αίμα και πόσο συχνά το βλέπατε;

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο που σου ειπε εστω και για λιγο σοκολάτα. Ειναι το πρωτο που απαγορευουν.... Παντως τωρα μετα κ το 2ο κρουσμα σιγουρευτηκες οτι δεν πρεπει να ξαναφας σοκολάτα κ οτι αυτο φταιει (ειτε η σοκολάτα ειτε το γαλα που περιεχει). Αν εισαι σοκολατού παντως σου εχω υποκαταστατο (μη παει στο πονηρο το μυαλο σας, το εννοω :wink: ). Βεβαια εχει χαρουπι μεσα....

Γνωμη μου ειναι πως τζαμπα θα πας κ σε δευτερο παιδιατρο. Καλυτερα κατευθειαν σε γαστρεντερολόγο, ειναι πιο ειδικοι. Εγω ειχα δει 3 παιδιατρους, αλλα μονο η γαστρεντερολογος το κατείχε. Και απο τους αλλεργιολογους δεν ειμαι ευχαριστημενη επίσης, τους φταιει ο θηλασμός :evil::evil:

Και σε μας στον 3ο ειχε πρωτοεμφανιστει το αιμα. Αλλες φορες ειχε καθε μερα, μετα που εκοψα τα γαλακτοκομικά πιο αραια. Περασαν κ 18 μερες με πολύ περιοσρισμενη διατροφη δική μου αλλα μετα κ παλι. Για να δουμε τωρα με τα μπαχαρικά. Dolphin, παντως εσενα μαλλον μονο τα γαλακτοκομικά φαινεται να ειναι, οποτε κοψτα τελειως και θα δεις πως ολα θα πανε καλα.

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς πότε προτοεμφανίστηκε το αίμα και πόσο συχνά το βλέπατε;

 

εμάς ξεκίνησε 4 μηνών...μόνο λίγα επεισόδια το μήνα 5-6 φορές δηλαδή κρατούσε μία δύο κενώσεις και σταματούσε.Με το που κλείσαμε τον 5ο δεν μου ξαναέκανε ...αλλά έκοψα και πολλά πράγματα από την διατροφή μου!

.png
Link to comment
Share on other sites

Koni όταν λες οτι μετά τον 5ο δεν σου ξαναέκανε εννοείς οτι συνέχισες να μη τρως αυτά που μπορεί να προκαλούσαν την αλλεργία :?::roll:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Koni όταν λες οτι μετά τον 5ο δεν σου ξαναέκανε εννοείς οτι συνέχισες να μη τρως αυτά που μπορεί να προκαλούσαν την αλλεργία :?::roll:

Ναι δεν τρώω πλέον πολλά πράγματα.Καθόλου γαλακτοκομικά αγελάδος και πρόβεια,μοσχαρίσιο κρέας ,πορτοκάλι,καλαμπόκι,ξηρούς καρπούς και σόγια.Δεν έτρωγα και αυγό αλλά δοκίμασα μια μέρα και ήταν οκ..που και που θα το τρώω και σιγά σιγά θα βάλω και τα υπόλοιπα εκτός από τα γαλακτοκομικά αγελάδος και πρόβεια και μοσχαρίσιο κρέας που μου είπε και η γιατρός να τα κόψω...τα υπόλοιπα ήταν δικής μου έμπνευσης.

.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προς το παρόν δε τρωω τα γαλακτοκομικά αγελάδος. Για τα υπόλοιπα έχω το νου μου φυσικά :?

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Aφροδίτη καλημέρα,

 

Σε ποιον γαστρεντερολόγο πήγες;

 

Είναι καλός;

 

Σήμερα θα έρθει και η άλλη παιδίατρος και θα δούμε τι θα μας πει. Αν συνεχίσει να βγάζει αιματάκι θα πάω σε γαστρεντερολόγο. Σου έχει πει μέχρι πότε θα έχει αλλεργία;

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει πει μέχρι πότε θα έχει αλλεργία;

 

Δυστυχως δεν υπαρχει στανταρ απαντηση σε αυτο... Εχω διαβασει οτι συνηθως στον χρονο τους περναει, αλλα μπορει να φτασει και 3 χρονων. Υπαρχει κ ενα μικρο ποσοσστο που δεν τους περναει. Δεν εχω επισημη απαντηση απο καποιο γιατρο, στο ιντερνετ το ειχα διαβασει. Το ειχα ψαξει παλιοτερα κ δεν εχω κρατησει τα links. Αν θες το ξαναψαχω και να σου τα στειλω.

Οσο για τον γαστρεντερολογο θα σου στειλω πμ

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει πει μέχρι πότε θα έχει αλλεργία;

 

Δυστυχως δεν υπαρχει στανταρ απαντηση σε αυτο... Εχω διαβασει οτι συνηθως στον χρονο τους περναει, αλλα μπορει να φτασει και 3 χρονων. Υπαρχει κ ενα μικρο ποσοσστο που δεν τους περναει. Δεν εχω επισημη απαντηση απο καποιο γιατρο, στο ιντερνετ το ειχα διαβασει. Το ειχα ψαξει παλιοτερα κ δεν εχω κρατησει τα links. Αν θες το ξαναψαχω και να σου τα στειλω.

Οσο για τον γαστρεντερολογο θα σου στειλω πμ

 

Ισχύει!!Μου το είχε πει ο παιδίατρός μας όταν είχε την ίδια αλλεργία η μεγάλη κόρη μου.Εμάς στο χρόνο μας πέρασε, σας εύχομαι ολόψυχα το ίδιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...