Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλεργια σε μωρο που θηλάζει


Recommended Posts

afrodite υπομονή όλα θα περάσουν.Εγώ από αίμα τότε που είχα πάρει απόφαση να κάνουμε εξετάσεις είχα δει παραπάνω από τριχούλα η κουκίδα....ήταν σαν ένα κομμάτι μέγεθος σαν αμύγδαλο μικρό πχ....αυτό σε 2 κενώσεις ....μετά επέστρεψε στις κουκίδες και τώρα στο καθόλου εμφανισιακά τουλάχιστον.Εσάς τα κακάκια δεν σταθεροποιήθηκάν καθόλου?Η μικρή τι άλλο τρώει εκτός από γάλα?Δεν καταφέρνει ούτε 3-4 κουταλίτσες?Ρυζάλευρο μήπως να δοκίμαζες κάποιο άλλο ...εμάς μας έδωσε το novalac από το φαρμακείο είναι χωρίς γλουτενη χωρίς συντηριτικά,χρωστικές και τεχνητό άρωμα...γενικώς πολλά χωρίς κατάλληλο για αλλεργίες και η μικρή το τρώει ευχάριστα.

Προχτες που ειχε πολύ αιμα, ηταν όντως πολύ.... Πως ειναι οταν κανουμε εξαγωγη σε δοντι και μετα φτυνουμε.... αυτο μου ηρθε στο μυαλο μολις το ειδα. Ευτυχως χτες εκανε δυο φορες κακάκια και ειχε απο ελάχιστο αιματακι.

Χτες το μεσημερι συναιβει το θαυμα και εφαγε 3-4 κουταλίτσες ζωμο απο αρνι μαζι με μια κρεμα που πηρα απο βιολογικά, η οποια ειναι φτιαγμενη απο αλευρι ντινκελ. Και σημερα της εβαλα κ λιγο καροτο κ πατατα και παλι εφαγε 4-5 κουταλιες! Ανοιγε το στομα μπροστα στο κουταλι και δεν πιστευα στα ματια μου!!! Βεβαια απο χτες που εφαγε δεν ξαναεκανε κακακια για να δω αποτελέσματα.

Το ρυζαλευρο το φαβαμαι γιατι δυο φορες που της εδωσα ρυζονερο (το ειχα φτιαξει εγω απο ρυζι) και αλλες δυο που της εδωσα sinlac (εχει ρυζαλευρο) εκανε πολλες φορες εμετό. Αρα δε νομιζω να φταιει η μαρκα, αλλα όλα τα ρυζια.

koni, συγγνωμη παλι για την σκατοκουβεντα :oops: , αλλα εσενα μετα τις τροφες πως ειναι τα κακά της? Φανταζομαι πιο πηχτα, αλλα ηταν και σχηματισμένα? Εμας για λιγο καιρο ειχαν γινει λιγο πιο πηχτα, αλλα υδαρη, αλλα μετα και μεχρι χτες ηταν παλι σαν νερο. Ελπιζω να φτιαζουν τωρα που εφαγε λιγακι.

bon-bon, ευχομαι να πάνε ολα καλά.

Κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον :lol::lol::lol:

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν το ραστ στο αγελαδινό είναι αρνητικό δεν έχεις αλλεργία στα αγελαδινά

Στα μωρα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να υπαρχει αλλεργια και τα ραστ να μην την δειχνουν. Οσο πιο μικρο ειναι το παιδι, τοσο μικροτερη η πιθανοτητα να το δειξουν τα ραστ. Ασε που παιζει ρολο και τι τυπος αλλεργιας ειναι, αν ειναι IgE ή non-IgE, αλλα αυτα με τις μη ιατρικές μου γνωσεις δε τα πολυκαταλαβαίνω :oops::oops::oops:

 

 

Συγγνώμη κορίτσια, μάλλον με παρεξηγήσατε και μάλλον δεν τα έγραψα καλά. Απευθυνόμουν στην bonbon η οποία και τα έχει κόψει τόσο καιρό (έχω διαβάσει την ιστορία της αλλά όχι τις δικές σας) χωρίς βελτίωση και βγήκαν αρνητικά τα test. Αυτά...Από το ιστορικό και τα τεστ έφτασα σε αυτήν την φράση...

 

Bon bon χαίρομαι αν σε βοήθησα έστω και λίγο... :)

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

koni, συγγνωμη παλι για την σκατοκουβεντα :oops: , αλλα εσενα μετα τις τροφες πως ειναι τα κακά της? Φανταζομαι πιο πηχτα, αλλα ηταν και σχηματισμένα? Εμας για λιγο καιρο ειχαν γινει λιγο πιο πηχτα, αλλα υδαρη, αλλα μετα και μεχρι χτες ηταν παλι σαν νερο. Ελπιζω να φτιαζουν τωρα που εφαγε λιγακι.

Τι συγνώμη καλέ στο θέμα μας είσαι :lol::lol::lol::lol:

λοιπόν μετά τις τροφές τα κακάκια μας είναι σαν λάσπη περίπου ....και μερικές μέρες που τρώει περισσότερο είναι και πιό σφιχτά.Πέρασε και μέρα που να μην κάνει και μετά ήταν σκληρά σαν δυσκοιλιότητα...και για να επανέρθουν δεν της έδωσα καναδυό μέρες ρυζάλευρο.Γενικά και λίγες κουταλίτσες να φάει κάνει σαν λάσπη γιαυτό σου είπα να προσπαθεις έστω και 2-3 κουταλιές να της δίνεις.

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, κ καλο κουραγιο....Η μικρη μου ειναι πολυ καλα, αρχισε να το ξεπερναει ισως,ουτως ή αλλως πλησιαζουμε το ετος...Οταν αρχισουμε να δοκιμαζουμε τα γαλακτοκομικα θα δουμε....

 

Αυτο που τρωει πολυ καλα ειναι το κουακερ...Βραζω νερο με βρωμη κ ελαχιστη ζαχαρη για 2 λεπτα...Βασικα, μια αηδια ειναι αλλα της αρεσει πολυ....Περι ορεξεως...Τωρα τρωει πολυ καλυτερα απ' οτι πριν...

 

 

Ρυζάλευρο μήπως να δοκίμαζες κάποιο άλλο ...εμάς μας έδωσε το novalac από το φαρμακείο είναι χωρίς γλουτενη χωρίς συντηριτικά,χρωστικές και τεχνητό άρωμα...γενικώς πολλά χωρίς κατάλληλο για αλλεργίες και η μικρή το τρώει ευχάριστα

Το novalac ειναι ρυζαλευρο?Ηξερα μονο το γαλα...Εχει μεσα γαλα?Γιατι εμεις ουτε το υποαλλεργικο δεν ανεχομαστε...

 

Τωρα θυμηθηκα και κατι...Οταν θηλαζα τον μεγαλο μου γιο κ ειχε παρουσιασει την διαρροια η παιδιατρος μου ειχε πει πριν θηλασω να δινω στο παιδι λιγο τσαγακι για να αραιωνει το γαλα μου :roll: Να πω την αληθει αδεν το εκανα, μου φανηκε λιγο τρελλο...Αραιωση του γαλακτος μεσα στο στομαχακι του? :lol:

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

 

Ρυζάλευρο μήπως να δοκίμαζες κάποιο άλλο ...εμάς μας έδωσε το novalac από το φαρμακείο είναι χωρίς γλουτενη χωρίς συντηριτικά,χρωστικές και τεχνητό άρωμα...γενικώς πολλά χωρίς κατάλληλο για αλλεργίες και η μικρή το τρώει ευχάριστα

Το novalac ειναι ρυζαλευρο?Ηξερα μονο το γαλα...Εχει μεσα γαλα?Γιατι εμεις ουτε το υποαλλεργικο δεν ανεχομαστε...

 

 

Υπάρχει και novalac ρυζάλευρο το οποίο δεν έχει μέσα γάλα...μπορείς να το φτιάξεις είτε με υποαλλεργικό γάλα η καλύτερα και με δικό σου αν μπορείς και βγάζεις... υπάρχει και novalac δημητριακά και φρούτα(είναι ρυζάλευρο με δαμάσκηνο και βερύκοκο) και novalac ρύζι -καρότο επίσης χωρίς γάλα ...και μερικά ακόμα που δεν έχω διαβάσει ....μπορείς να ζητήσεις από το φαρμακείο να σου τα πεί.Εγώ της παίρνω ρυζάλευρο σκέτο ....και τώρα λέω να δοκιμάσω αυτό με τα φρούτα για αλλάγή.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ βάζω περίπου μία μεζούρα ρυζάλευρο στη φρουτόκρεμα για να πήζει. Το κλασικό τουsuper market στο μπλε κουτί. Λέω σε κανα μήνα να τολμήσω να βάλω στην απογευματινή του κρέμα και λίγο farina... Να δω πως θα αντιδράσει...

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωωωωωωωωωωωωχχχχχχχχχχχχχχ, τα κακα του είχαν λίγη βλέννα. Να ανυσηχώ? Είναι λογικό σε κακά με από στερεα τροφή?

 

Ξέρει καμία σας ?????????????? :(

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά τις τροφές τα κακάκια μας είναι σαν λάσπη περίπου ....και μερικές μέρες που τρώει περισσότερο είναι και πιό σφιχτά.Πέρασε και μέρα που να μην κάνει και μετά ήταν σκληρά σαν δυσκοιλιότητα...και για να επανέρθουν δεν της έδωσα καναδυό μέρες ρυζάλευρο.Γενικά και λίγες κουταλίτσες να φάει κάνει σαν λάσπη γιαυτό σου είπα να προσπαθεις έστω και 2-3 κουταλιές να της δίνεις.

Απο το σαββατο που της εδωσα φωσφορο, οπως μου ειπε η ομοιοπαθητικος, συναιβει το εξης: το παδι τρωει, λιγο βεβαια αλλα ανοιγει το στομα του. Της βαζω μεσα κ λιγη απο αυτη τη κρεμα ντινκελ βεβαια! Αρχικα αρνακι με πατατο-καροτα κ σημερα μηλο-αχλαδι. Αρχικα ειχε λιγο αιμα και χτες καθολου. Σημερα ομως 2 ωρες μετα τη φρουτοκρεμα εκανε αιματακι 4-5 σταγονες. Να φταιει το μηλο ή το αχλαδι? Ειναι ασχετο? Εκει που αρχισα να ελπίζω.... Παντως ολες τις μερες τα κακα της ειναι νερό. Παλιοτερα που ειχε ξαναφαει μηλο, ειχαν γινει για λιγο σαν λασπη. Αντε να περιμένουμε λιγο ακομα.

mama-mia, η βρωμη γενικά προκαλει αλλεργια πολύ συχνα. Αφου τρωει κουακερ χωρις προβλημα ειναι πολύ καλά τα πράματα!!! Μπραβο-μπραβο. Εσυ γαλακτοκομικά τρως τωρα?

Ωωωωωωωωωωωωωωωωχχχχχχχχχχχχχχ, τα κακα του είχαν λίγη βλέννα. Να ανυσηχώ? Είναι λογικό σε κακά με από στερεα τροφή?

Ξέρει καμία σας ?

μωρε ισως τον πειραξε κατι. Εχει πολύ βλέννα? Σε πολλές κενωσεις? Ελπίζω να μην ειναι τιποτα!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

tboys ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να συνεχισει καθαρος ο μπεμπης... ειναι κι μια μερα μεγαλυτερος μας! Afrodite μου μακαρι να αρχισει να τρωει και να δεις διαφορα. :)

 

Bon bon χαίρομαι αν σε βοήθησα έστω και λίγο...

 

αν εχεις δικιο ... οτι θελεις... :lol::wink:

 

εμεις ειμαστε στη τριτη μερα που εφαρμοζουμε την τακτικη για την υπερπαραγωγη... οι κενωσεις ειναι κατα κανονα μουσταρδι ή λιγο πρασινες , λιγοτερες σε αριθμο και το αιματακι εχει σαφως μειωθει, δηλαδη μιλαμε για 1 στιγμα σε μεγεθος κεφαλης καρφιτσας ή μια μικρη τριχουλα.

μακαρι η αγλαια και η felinidoc να εχουν δικιο :) ... φοβαμαι να ελπιζω :? .

θα σας ενημερωσω για την πορεια μας!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικα σας κοριτσια, και υπομονη..Ο καιρος περναει...Πιστευω οτι οσο πλησιαζετε στα πρωτα σας γενεθλια θα βελτιωνεται η κατασταση...

 

mama-mia, η βρωμη γενικά προκαλει αλλεργια πολύ συχνα. Αφου τρωει κουακερ χωρις προβλημα ειναι πολύ καλά τα πράματα!!! Μπραβο-μπραβο. Εσυ γαλακτοκομικά τρως τωρα?

 

Αφροδιτη μου,τα γαλακτοκομικα ουτε τα αγγιζω...Απλα εχω προσθεσει στο διαιτολογιο μου τα υπολοιπα που ειχα κοψει,αυγα,χοιρινο κτλ. Την βρωμη την δεχτηκε καλα, παρ' ολο που την φοβομουν..Καποια στιγμη της εδωσα μια βιολογικη κραμα με κεχρι κ νομιζω οτι την πειραξε...Ειχε συγκαει μεχρι αηδιας..Ηταν ή αυτο ή η ντοματα.Αλλα ντοματα της ειχα ξαναδωσει...Σημερα της εδωσα παλι ντοματα να δω πως θα αντιδρασει...

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

Εμεις απο το προηγουμενο Σαββατο που αρχισε να τρωει παμε αρκετα καλύτερα. Εχει κανει 2-3 φορε απο ελάχιστο αιματακι.

Δε ξερω αν ηταν συμπτωση ή οχι αλλα το προηγουμενο Σαββατο ηταν που της εδωσα το ομοιοπαθητικό χαπι. Σημερα θα μιλησω με την ομοιοπαθητικό να δω τι θα μου πει και αν θα με βαλει σε προγραμμα με το συγκεκριμενο χαπι. Μακαρι να ειναι αυτο η λύση και θα κανω αγαλμα την ομοιοπαθητικό!!!

mama-mia τελικα η τοματα την πειραζει? Την εχω και γω κομμενη και σκεφτομαι να την ξαναενταξω στη διατροφη μου, μιας και με περιοριζει αρκετα.

tboys, επανηλθαν στα φυσιολογικά τα κακακια του μπεμπη?

οι υπολοιπες πως πάτε? Bon-bon?

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αφροδίτη,

είχαμε καιρό να ακούσουμε νέα σου και αναρωτιόμουν τι γίνεται με εσάς.

Το καλό σίγουρα είναι ότι το παιδί άρχισε να τρώει στερεά τροφή, νομίζω πως τώρα θα φτιάξουν και τα κακάκια σας! Από διάθεση καλά πάτε?

Σου έχω ξαναπεί ότι με την ομοιοπαθητική έχω λύσει και εγώ πρόβλημα δικό μου απλά δεν ξέρω τι παίζεται με τα πιτσιρίκια....

 

tboys, επανηλθαν στα φυσιολογικά τα κακακια του μπεμπη?

Κάποιες φορές έχει λίγη βλέννα αλλά ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ και ότι δεν έχει σχέση με την αλλεργία. Με τη γαστρεντερολόγο δεν έχω μιλήσει ακόμα. Περιμένω να βγουν και κάτι εξετάσεις αίματος για να την πάρω για όλα μαζι...

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον δεν ηταν η ντοματα...Ισως να ηταν το κεχρι...Τι να πω... :roll:

Εγω παντως Αφροδιτη, την ντοματα δεν την ειχα κοψει ποτε απο το διαιτολογιο μου...Ελπιζω να μην σας πειραξει ουτε εσας, γιατι ειναι δυσκολο και χωρις ντοματα....

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Σου έχω ξαναπεί ότι με την ομοιοπαθητική έχω λύσει και εγώ πρόβλημα δικό μου απλά δεν ξέρω τι παίζεται με τα πιτσιρίκια....

 

λενε οτι στα παιδια ειναι ακομα πιο ευκολα επειδη ειναι πιο παρθενοι οι οργανισμοι τους, οποτε γιατρευονται και πιο γρηγορα. Προσωπικα, ειναι η πρωτη φορα που πήγα και ειμαι πολύ επιφυλακτική. Αν το φαρμακο ειναι τοσο απλό οσο ο φωσφορος που μας εδωσε εμας, γιατι δεν το χρησιμοποιουν και στην κλασσικη ιατρική οι φαρμακοβιομηχανιες (δε νομιζω να αφηναν χρημα να τους ξεφυγει)???

Δε ξερω μακαρι να πιασει και θα κανω πολύ διαφημιση :lol::lol::lol:

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερααα ,ναμαι κεγω ,επιτελους εχω προσβαση στο internet για λιγο ομως.Εμεις σημερα γιναμε 7 μηνων.μετα τους 5.5μηνες σταματησαν εντελως τα ροζ κακα ,η βλεννη ,οι θορυβωδεις κενωσεις,η καταρροη κτλ.συνολικα το προβλημα κρατησε 2 μηνες.τωρα εγω τρωω τα παντα και το μωρο τρωει ριζαλευρο ,κεχρι,αχλαδι,μηλο,καρροτο,μπανανα και φυσικα συνεχιζουμε να θηλαζουμε.ευτυχως δεν ακουσα τους παιδιατρους, με βοηθησε σ"αυτο και η επικοινωνια μαζι σας.δυστυχως δεν μπορεσα ακομη να διαβασω για τα δικα σας νεα ,ευχομαι να λυθει το προβλημα σε οσες ακομη το αντιμετωπιζουν.φιλια πολλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα ,ναμαι κεγω ,επιτελους εχω προσβαση στο internet για λιγο ομως.Εμεις σημερα γιναμε 7 μηνων.μετα τους 5.5μηνες σταματησαν εντελως τα ροζ κακα ,η βλεννη ,οι θορυβωδεις κενωσεις,η καταρροη κτλ.συνολικα το προβλημα κρατησε 2 μηνες.τωρα εγω τρωω τα παντα και το μωρο τρωει ριζαλευρο ,κεχρι,αχλαδι,μηλο,καρροτο,μπανανα και φυσικα συνεχιζουμε να θηλαζουμε.ευτυχως δεν ακουσα τους παιδιατρους, με βοηθησε σ"αυτο και η επικοινωνια μαζι σας.δυστυχως δεν μπορεσα ακομη να διαβασω για τα δικα σας νεα ,ευχομαι να λυθει το προβλημα σε οσες ακομη το αντιμετωπιζουν.φιλια πολλα.

 

ΜΠΡΑΒΟ! :D:D

πολυ χαιρομαι που τα καταφερατε! ειναι πολυ ενθαρυντικο που τα παιδακια ενα ενα καθαριζουν !

αντε και στα δικα μας! :roll:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πώς τα πάτε?Εμείς συνεχίζουμε καλά...και βελτιώνει και το φαγητό της από ποσότητες.Τρώει τα φρούτα καλά και το μεσημεριανό με το αρνάκι.Όταν το μενού έχει κοτόπουλο δεν πολύτρώει.Η γιατρός μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά και τα γαλάκτοκομικά όχι βέβαια όλα μαζί.Έφαγα αρκετά αυτές τις μέρες και ευτυχώς όλα καλά.Δεν πλακώνομαι βέβαια και στα γάλατα...αλλά δεν το τηρώ και αυστηρά.Δεν την πείραξε κάτι και μάλιστα είχε και τρείς μέρες να κάνει κακά και άρχισα να ανησυχώ(τελικά πάντα βρίσκουμε κάτι να ανησυχούμε)...αλλά ευτυχώς δεν είναι δυσκοίλια απλά τώρα περνάνε και μέρες που δεν κάνει...αλλά τα κάνει μαζεμένα :lol::lol:

Φιλιά σε όλες

.png
Link to comment
Share on other sites

Χρηστός Ανέστη και καλό μήνα!!!!!!!

Και εμείς μία από τα ίδια, πάμε καλά, τρώμε απίστευτες ποσότητες και γενικά όλα καλά, εκτός από το θέμα των αναγωγών :?

Αφροδίτη, πως πάει η μικρούλα?

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά σε όλους!

Ειμαι εκτος αθηνων (απολαμβανω την ομορφη περαία- στα μερη σας βορειοελλαδιτισες) και τωρα γραφω απο το ιντερνετ του ξενοδοχειου....

Να μη το ματιασω αλλα πάμε πολύ καλά. Εχω σχεδον 10 μερες να δω αιμα ή βλέννα. Μολις γυρισω αθηνα, θα κανουμε και καμια μαγιερ για να σιγουρευτουμε, αλλα οπτικά τα πραματα ειναι τέλεια! Σημερα εφαγα και σουσαμι να δω αν την πειραξει.

Απο φαγητο, τρωει λιγο, δεν εχει αντικαταστησει γευμα ακόμα αλλα παμε καλουτσικα και σε αυτο. :lol::lol::lol::lol:

VAleri, μπραβο, χαιρομαι πολύ μου μπαινουμε ολοι σε καλο δρομο. Αντε tboys και στα δικά σου :wink::wink: !

Θα σας γραψω λεπτομεριες απο βδομαδα που θα γυρισω. φιλια σε όλες

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μη το ματιασω αλλα πάμε πολύ καλά. Εχω σχεδον 10 μερες να δω αιμα ή βλέννα. Μολις γυρισω αθηνα, θα κανουμε και καμια μαγιερ για να σιγουρευτουμε, αλλα οπτικά τα πραματα ειναι τέλεια! Σημερα εφαγα και σουσαμι να δω αν την πειραξει.

Απο φαγητο, τρωει λιγο, δεν εχει αντικαταστησει γευμα ακόμα αλλα παμε καλουτσικα και σε αυτο

.

 

μπραβο σας! χαιρομαι παρα πολυ! :lol::lol:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας

Διακοπες τέλος :cry::cry: Δεν εχω παραπονο βεβαια, το εσκισα φέτος!!!

 

Περασαν ακριβως 15 μερες που τα κακα μας ειναι βρωμερα πηχτα και χωρις αιμα ή βλέννη. Η mayer σημερα βγηκε αρνητική. Της εδωσα και εφαγε και λιγο κουλουρακι με κανελα και σουσαμι και δεν την πειραξε. Εγω εφαγα τοματα, αλλα και μπακλαβαδακι και επισης δεν την πειραξε. Φαινεται οτι η ομοιοπαθητική εκανε καλη δουλεια και πιστευω οτι θα ξεμπερδεψουμε με αυτο το θεμα. Αποκλειω να ηταν τυχαιο μιας και πριν ξεκινησουμε την θεραπεια ειχε συχνα αιμα και μαλιστα πολύ. Με το που ξεκινησαμε, σταδιακα ειδαμε βελτιωση. Φανταζεστε την χαρα μου, αν και ειμαι συγκρατημενη ακομα, ειχαμε ξανακανει 18 μερες χωρις στο παρελθον.

Απο φαγητο ειναι πολύ ιδιοτροπη (δεν καταλαβαινω σε ποιον εμοιασε σε αυτο) τρωει ελαχιστα (όταν αποφασισει να ανοιξει το στομα της) και πρεπει να την πετυχεις στην ωρα της. Δε ξερω τι θα γινει οταν θα ξεκινησω δουλεια, θα αρχισω στα γεραματα το θηλαστρο?

Τωρα εχω ενα θεματακι και με το βαρος της, δε μου φαινεται να αυξανει. Θα παω να την ζυγισω....

φιλια πολλά σε ολες

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Afrodite θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχειά της ομοιοπαθητικού αν δεν γίνεται δημόσια σε pm;έχω απελπιστεί είναι 8 μηνών πίνει μόνο γάλα (θηλασμός )και λίγη κρέμα allergy care.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...