Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απαράδεχτη συμπεριφορα απο Πρωτο Σκαλι Βύρωνα!!!


Recommended Posts

δεν θέλω και δεν μπορώ να πώ τη γνώμη μουπάνω σε αυτό που συνέβει, γιατί δεν έχω ακούσει και τις δύο πλευρές για να είμαι αντικειμενική. σου στέλνω καποια links (μπορει και να τα έχεις δει) που ίσως θα σε βοηθήσουν.

πες μου Λέγκω, σε παρακαλώ, σε πιο τμήμα ήταν ο γιός σου. στα παιδιά που γεννήθηκαν το 2007 ή το 2006;

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24361

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39609

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=36588&highlight=%C2%D5%D1%D9%CD%C1

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με επιστολή ενημερώθηκα σήμερα το πρωί οτι το τμήμα των μικρών (κάτω των 2,5) δεν θα λειτουργήσει από Σεπτέμβρη!

Πιο συγκεκριμένα, χθες, πηγαίνοντας στον σταθμό να πάρω τον μικρό συναντήθηκα με τη μία διευθύντρια και μιλήσαμε περι ανέμων και υδάτων... ούτε κουβέντα η κυρία για την επιστολή που ήταν στην τσάντα. Επειδή ο μικρούλης ήταν άρρωστος ξεχάστηκα και δεν είδα το τετράδιο ενημέρωσης και το είδα σήμερα το πρωί που ενημερώθηκα ότι λυπούνται αλλά το τμήμα των μωρών θα καταργηθεί γιατί θα λειτουργήσει το νήπιο και δεν χωράνε!

Πρώτον, πως είναι δυνατόν να γίνεται τέτοια ενημέρωση γραπτά, την ίδια στιγμή που όταν ήταν για λεφτά μια χαρά μας καλούσανε στον παιδικό ή μας παίρνανε τηλέφωνο.

Δεύτερον, είναι δυνατόν να ενημερωνόμαστε μέσα Ιουλίου όταν οι αιτήσεις των δημόσιων έχουν τελειώσει και οι ιδιωτικοί έχουν κλείσει τις θέσεις τους;;;

Μου είπαν ότι τώρα το μάθανε ότι δεν μπορούν να λειτουργήσουν και το νήπιο και το βρεφικό λόγω χώρου... Το θέμα είναι ότι το ενδεχόμενο το ξέρανε αλλά δεν είχανε μπει στον κόπο να μας ενημερώσουν γιατί αν τελικά δεν τους καθόταν το νήπιο γιατί να χάσουν τα λεφτά από μας! Γιαυτό και μας ρωτήσανε αν θέλουμε να γραφτούν τα μικρά τον Σεπτέμβρη αλλά δεν μας κάνανε την εγγραφή, μας είπαν μονο πως θα μας στείλουν τα χαρτιά να τα συμπληρώσουμε. Προφανώς, θέλανε να δούνε την τελική απόφαση του υπουργείου και μετά... αλλά για όλα αυτά κουβέντα οι κυριες.

Και ρωτάω εγώ και οι άλλοι γονείς τι θα κάνουμε;;; Οσους παιδικούς έχω πάρει απ'το πρωί έχω φάει πόρτα...

Πέρα από το να γράψω αυτή την καταγγελια (που μεταξύ μας δεν με χαροποιεί), τι άλλο μπορώ να κάνω για να βρω μια λύση με το πιτσιρίκι μου;;; Να πάω και να τις μπινελικώσω; Εντάξει θα ξεθυμάνω αλλά λύση δεν βρίσκω... Μήνυση δεν μπορώ να κάνω γιατί δεν μας είχανε δώσει να συμπληρώσουμε χαρτιά (προφανώς θέλανε να είναι εξασφαλισμένες)

Η συμπεριφορά τους πέρα από απαράδεχτη, αντεπαγγελματική, είναι απίστευτα ωφελιμιστική και δεν ταιριάζει σε παιδαγωγούς, ιδιοκτήτες παιδικού!

 

 

 

δεν θέλω και δεν μπορώ να πώ τη γνώμη μουπάνω σε αυτό που συνέβει, γιατί δεν έχω ακούσει και τις δύο πλευρές για να είμαι αντικειμενική. σου στέλνω καποια links (μπορει και να τα έχεις δει) που ίσως θα σε βοηθήσουν.

πες μου Λέγκω, σε παρακαλώ, σε πιο τμήμα ήταν ο γιός σου. στα παιδιά που γεννήθηκαν το 2007 ή το 2006;

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24361

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39609

 

http://parents.org.gr/forum/showthre...D5%D1%D9%CD%C1

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Μαναρακι , παιδικο θα βρεις ....γιατι ευτυχως λογο ελευθερης οικονομιας(τρομαρα μας), ολο και καποιος θα εχει μια θεση κενη. θα κοιταξω και εγω στο καλαμακι κανεναν , αν ξερει καλο!

 

Το οτι η τυπισα ειναι αθλια, δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αναλυθει!

 

Αλλα απο την αλλη αν ειναι και τοσο φραγκοφονιας που δεν ενδιαφερετε για το πακετο που θα φανε οι μαναδες .... μαλλον επρεπε να αλλαξεις παιδικο....αρα σε καλο θα βγει στο τελος!

 

το χοντρο θεμα , ειναι πως το εμαθε και σε αυτο θα πρεπει να μας βοηθησουν και οι συντονιστες νομιζω!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λέγκω μου ψυχραιμία είπα και εγώ σε όλο το σοι που κατοικεί Καισαριανή να μου πουν για κάποιον καλό σταθμό αν έχουν υπόψη τους. Όσο για αυτό που αναρωτιόμαστε πως έμαθαν ποια είναι η λέγκω επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν αν διαβάσετε φωτογραφίζει ποια είναι από τα λεγόμενά της. Αναφέρει το όνομα του παιδιού και το ότι ήταν ο μικρότερος στην τάξη του αυτά είναι αρκετά για να καταλάβουν ποια είναι. Λέγκω μου δεν το λέω για να σε κατηγορήσω απλά επειδή αναρωτήθηκαν οι μανούλες πως κατάλαβαν από τον σταθμό ότι εσύ τα έγραψες. Δυστυχώς κάπως έτσι είχα φωτογραφηθεί και εγώ όταν έγραψα για κάποιν σταθμό τα παράπονά μου. Ήταν άσχημο πάντως να ξέρω ότι κάποιος παρακολουθεί αυτά που γράφω, βέβαια η ουσία είναι ότι δεν τους νοιάζουν αυτά που γράφεις αλλά γιατί τα γράφεις και θα τα διαβάσουν και άλλες μαμάδες οπότε θα μειωθούν τα έσοδα. Δεν κοιτάνε να βελτιωθούν κοιτάνε να ανακαλύψουν ποια μαμά είναι το μέλος που τα γράφει για να καλύψουν τα λάθη τους ΚΑΙ ΟΧΙ να τα διορθώσουν όπως πρέπει. Αν έχω νέα θα σε ενημερώσω, φιλάκια μικρή μου

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζυμαράκι μου, όταν έγραψα το όνομα του παιδιού και το ότι είναι ο μικρότερος με είχαν πάρει ήδη τηλέφωνο!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλες και όλους!

Είμαι νέα στο φόρουμ,γνωρίζω καιρό την σελίδα αλλά δεν είχε τύχει ποτε να κάνω εγγραφή.Τώρα επειδή συνέβη και σε μενα το ίδιο όπως και στη Λέγκω αλλά και σε άλλη φίλη μου και επειδή είναι ένα γενικό θέμα αυτό με τα νηπιαγωγεία στους παιδικούς, όπως και η ιστορία με τη γρίπη του τι θα γίνει το Σεπτέμβρη(θα ανοίξουν ή οχι τα σχολεία?) είπα να το ψάξω λίγο εδώ να δώ τι γίνεται.... δεν ξέρω όμως βρε κορίτσια τί να σας πω....

Τα σκέφτομαι ξανα και ξανά....Σίγουρα το να μένεις χωρίς να ξέρεις τί να κάνεις είναι άσχημο, όμως προσπαθώ να δώ λίγο και την αλλη μεριά γιατί στο φιναλε οι παιδικοί κέρδος έχουνε απο μας...Τα παιδιά μας πάμε εκεί και πρέπει και οι μεν και οι δε να είμαστε καλοπροαίρετοι,Γιατί να μας δίωξουν να χάσουν τα σίγουρα παιδια?Πόσοι είναι αυτοί που πάνε ιδιωτικό νηπιαγωγείο τα παιδιά τους...?και πόσοι είναι αυτοί απο την άλλη που διώχνουν παιδιά χωρίς να γνωρίζουν 100% τί προσέλευση θα έχουν το Σεπτέμβρη και αν τελικά θα έχουν βρεφικό τμήμα...Εγώ για μενα σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα....Δόλος θα υπήρχε αν το αφήναν μέχρι τότε να έχουν κατοχυρωμένα τα σίγουρα, πέρναγε η επιτροπή δεν τους έδινε άδεια και γυρνάγαμε και μας λέγαν δεν μπορούμε....Απο την άλλη εχω ακούσει και τόσα άλλα...για παιδικούς που δεν έχουν άδειες βρεφικού και παίρνουν τα παιδιά χωρίς να το λένε....Αυτό θα ήταν καλύτερο?...Για μενα πάντως όχι....ή που έχουν 25-30 παιδιά στην τάξη και όταν ρωτας πόσα παιδιά είναι τα μασάνε..και είναι παράνομοι βεβαίως...Εχει συμβεί σε φίλη μου και ανακαλύπτει τελικά οτι μέσα στην τάξη γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ!!!Οπότε σκέφτομαι μήπως αδικώ αυτούς που είναι νόμιμοι? Και αν ήλπιζαν πως θα είχαν άδεια και βρέθηκαν τελικά ξεκρέμαστες?...Και γω σε κατάσταση ψαξίματος είμαι δε λέω,κεραμίδα και για μένα και σε φίλη μου στο Μαρούσι πάλι με επιστολή της το γνωστοποίησαν. Ομως σκέφτομαι χίλιες φορες τώρα! και στο φινάλε μπορεί τελικά να λειτουργήσει το τμήμα το Σεπτέμβρη.....Και τελικά ο τρόπος που το μαθαίνω είναι αυτό που παίζει ρόλο?η το τί κάνω τώρα?Παράπονο ποτε δεν είχα ...Αντιθέτως ήταν όλα άψογα.Δεν είχα ποτε παράπονο ούτε απο συμπεριφόρα ουτε απο συνενόηση.Γιατί έχω ακούσει ποσα πάλι για το τί γίνεται .Παράπονα απο μαμάδες που λές είναι δυνατόν?Ευτυχώς όχι για παιδικούς του Βύρωνα.Και επειδή έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη δε θέλω να σκεφτώ άσχημα.Φαντάζομαι πως και αυτες πελαγωμένες θα είναι.Προσπαθώ να μην το δω τελείως αρνητικά.Γιατί ρε γαμώτο είναι ένα πρόβλημα που δεν συμβαίνει μόνο σε έναν...Είναι σε πολλόυς παιδικούς και αλλού δεν το λενε κάν... Επίσης και αυτες οι επιτροπές που παιρνούν για την άδεια δεν ξέρεις πραγματικά πότε θα έρθουν.

Η αδερφή μου είναι εκπαιδευτικός και της είπα το θέμα και όντως μου είπε οτι ετσι είναι...Εδώ και 3 χρόνια πολλοί παιδικοί έχουν αυτό το πρόβλημα.Δεν είναι όμως εκεί το θέμα...

Κάποιος παιδικός θα βρεθεί για τα μικρά μας....Ας λένε πως δεν υπάρχουν θέσεις...Ας σκεφτόμαστε θετικά και κάτι θα γίνει.Τί να πώ.!

Link to comment
Share on other sites

Μάρελ, για μητέρα που έμεινε ξεκρεμαστει Ιούλιο μήνα και ενημερώθηκε γραπτά, πολύ ψύχραιμη είσαι... και πολύ ενημερωμένη για τα εσωτερικά του σταθμού!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάρελ, για μητέρα που έμεινε ξεκρεμαστει Ιούλιο μήνα και ενημερώθηκε γραπτά, πολύ ψύχραιμη είσαι... και πολύ ενημερωμένη για τα εσωτερικά του σταθμού!

 

και με πολυ κατανοηση θα ελεγα εγω!μηπως πρεπει να ζητησουν κ συγγνωμη οι μανουλες, ειδικα αυτες που δουλευουν κ δεν εχουν που να αφησουν τα παιδια τους που ξαφνικα τις αφηνουν ξεκρεμαστες κ χωρις εναλλακτικη λυση?

 

μαρελ αφου τα ξερεις τοσο καλα βαλε μια λιστα απο καλους σταθμους να διαλλεξουν τα κοριτσια που εχουν προβλημα να ξεαγχωθουν κ αυτες κ να τα βλεπουν ολα ροδινα οπως εσυ.{η μηπως δεν κανει να διαφημηζεις ανταγωνιστες?λεω εγω τωρα.}

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας σε όλες και όλους!

Είμαι νέα στο φόρουμ,γνωρίζω καιρό την σελίδα αλλά δεν είχε τύχει ποτε να κάνω εγγραφή.Τώρα επειδή συνέβη και σε μενα το ίδιο όπως και στη Λέγκω αλλά και σε άλλη φίλη μου και επειδή είναι ένα γενικό θέμα αυτό με τα νηπιαγωγεία στους παιδικούς, όπως και η ιστορία με τη γρίπη του τι θα γίνει το Σεπτέμβρη(θα ανοίξουν ή οχι τα σχολεία?) είπα να το ψάξω λίγο εδώ να δώ τι γίνεται.... δεν ξέρω όμως βρε κορίτσια τί να σας πω....

Τα σκέφτομαι ξανα και ξανά....Σίγουρα το να μένεις χωρίς να ξέρεις τί να κάνεις είναι άσχημο, όμως προσπαθώ να δώ λίγο και την αλλη μεριά γιατί στο φιναλε οι παιδικοί κέρδος έχουνε απο μας...Τα παιδιά μας πάμε εκεί και πρέπει και οι μεν και οι δε να είμαστε καλοπροαίρετοι,Γιατί να μας δίωξουν να χάσουν τα σίγουρα παιδια?Πόσοι είναι αυτοί που πάνε ιδιωτικό νηπιαγωγείο τα παιδιά τους...?και πόσοι είναι αυτοί απο την άλλη που διώχνουν παιδιά χωρίς να γνωρίζουν 100% τί προσέλευση θα έχουν το Σεπτέμβρη και αν τελικά θα έχουν βρεφικό τμήμα...Εγώ για μενα σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα....Δόλος θα υπήρχε αν το αφήναν μέχρι τότε να έχουν κατοχυρωμένα τα σίγουρα, πέρναγε η επιτροπή δεν τους έδινε άδεια και γυρνάγαμε και μας λέγαν δεν μπορούμε....Απο την άλλη εχω ακούσει και τόσα άλλα...για παιδικούς που δεν έχουν άδειες βρεφικού και παίρνουν τα παιδιά χωρίς να το λένε....Αυτό θα ήταν καλύτερο?...Για μενα πάντως όχι....ή που έχουν 25-30 παιδιά στην τάξη και όταν ρωτας πόσα παιδιά είναι τα μασάνε..και είναι παράνομοι βεβαίως...Εχει συμβεί σε φίλη μου και ανακαλύπτει τελικά οτι μέσα στην τάξη γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ!!!Οπότε σκέφτομαι μήπως αδικώ αυτούς που είναι νόμιμοι? Και αν ήλπιζαν πως θα είχαν άδεια και βρέθηκαν τελικά ξεκρέμαστες?...Και γω σε κατάσταση ψαξίματος είμαι δε λέω,κεραμίδα και για μένα και σε φίλη μου στο Μαρούσι πάλι με επιστολή της το γνωστοποίησαν. Ομως σκέφτομαι χίλιες φορες τώρα! και στο φινάλε μπορεί τελικά να λειτουργήσει το τμήμα το Σεπτέμβρη.....Και τελικά ο τρόπος που το μαθαίνω είναι αυτό που παίζει ρόλο?η το τί κάνω τώρα?Παράπονο ποτε δεν είχα ...Αντιθέτως ήταν όλα άψογα.Δεν είχα ποτε παράπονο ούτε απο συμπεριφόρα ουτε απο συνενόηση.Γιατί έχω ακούσει ποσα πάλι για το τί γίνεται .Παράπονα απο μαμάδες που λές είναι δυνατόν?Ευτυχώς όχι για παιδικούς του Βύρωνα.Και επειδή έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη δε θέλω να σκεφτώ άσχημα.Φαντάζομαι πως και αυτες πελαγωμένες θα είναι.Προσπαθώ να μην το δω τελείως αρνητικά.Γιατί ρε γαμώτο είναι ένα πρόβλημα που δεν συμβαίνει μόνο σε έναν...Είναι σε πολλόυς παιδικούς και αλλού δεν το λενε κάν... Επίσης και αυτες οι επιτροπές που παιρνούν για την άδεια δεν ξέρεις πραγματικά πότε θα έρθουν.

Η αδερφή μου είναι εκπαιδευτικός και της είπα το θέμα και όντως μου είπε οτι ετσι είναι...Εδώ και 3 χρόνια πολλοί παιδικοί έχουν αυτό το πρόβλημα.Δεν είναι όμως εκεί το θέμα...

Κάποιος παιδικός θα βρεθεί για τα μικρά μας....Ας λένε πως δεν υπάρχουν θέσεις...Ας σκεφτόμαστε θετικά και κάτι θα γίνει.Τί να πώ.!

 

Έλεος , βρε κορίτσια , είναι η πολλοστή φορά που μετά από κάποια καταγγελία , κάποιος που "παρακολουθούσε το φόρουμ εδώ και καιρό" , γράφεται μέλος και ξαφνικά το πρώτο του μύνημα είναι υπερασπιστικό προς τους καταγγελόμενους...έλεος πια!

Μην παίζετε με τη νοημοσύνη μας!!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Είπα μήπως ήμουνα υπερβολική και προκατειλημμένη αλλά μάλλον δεν είμαι, εεε;:cool:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλες και όλους!

Είμαι νέα στο φόρουμ,γνωρίζω καιρό την σελίδα αλλά δεν είχε τύχει ποτε να κάνω εγγραφή.Τώρα επειδή συνέβη και σε μενα το ίδιο όπως και στη Λέγκω αλλά και σε άλλη φίλη μου και επειδή είναι ένα γενικό θέμα αυτό με τα νηπιαγωγεία στους παιδικούς, όπως και η ιστορία με τη γρίπη του τι θα γίνει το Σεπτέμβρη(θα ανοίξουν ή οχι τα σχολεία?) είπα να το ψάξω λίγο εδώ να δώ τι γίνεται.... δεν ξέρω όμως βρε κορίτσια τί να σας πω....

Τα σκέφτομαι ξανα και ξανά....Σίγουρα το να μένεις χωρίς να ξέρεις τί να κάνεις είναι άσχημο, όμως προσπαθώ να δώ λίγο και την αλλη μεριά γιατί στο φιναλε οι παιδικοί κέρδος έχουνε απο μας...Τα παιδιά μας πάμε εκεί και πρέπει και οι μεν και οι δε να είμαστε καλοπροαίρετοι,Γιατί να μας δίωξουν να χάσουν τα σίγουρα παιδια?Πόσοι είναι αυτοί που πάνε ιδιωτικό νηπιαγωγείο τα παιδιά τους...?και πόσοι είναι αυτοί απο την άλλη που διώχνουν παιδιά χωρίς να γνωρίζουν 100% τί προσέλευση θα έχουν το Σεπτέμβρη και αν τελικά θα έχουν βρεφικό τμήμα...Εγώ για μενα σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα....Δόλος θα υπήρχε αν το αφήναν μέχρι τότε να έχουν κατοχυρωμένα τα σίγουρα, πέρναγε η επιτροπή δεν τους έδινε άδεια και γυρνάγαμε και μας λέγαν δεν μπορούμε....Απο την άλλη εχω ακούσει και τόσα άλλα...για παιδικούς που δεν έχουν άδειες βρεφικού και παίρνουν τα παιδιά χωρίς να το λένε....Αυτό θα ήταν καλύτερο?...Για μενα πάντως όχι....ή που έχουν 25-30 παιδιά στην τάξη και όταν ρωτας πόσα παιδιά είναι τα μασάνε..και είναι παράνομοι βεβαίως...Εχει συμβεί σε φίλη μου και ανακαλύπτει τελικά οτι μέσα στην τάξη γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ!!!Οπότε σκέφτομαι μήπως αδικώ αυτούς που είναι νόμιμοι? Και αν ήλπιζαν πως θα είχαν άδεια και βρέθηκαν τελικά ξεκρέμαστες?...Και γω σε κατάσταση ψαξίματος είμαι δε λέω,κεραμίδα και για μένα και σε φίλη μου στο Μαρούσι πάλι με επιστολή της το γνωστοποίησαν. Ομως σκέφτομαι χίλιες φορες τώρα! και στο φινάλε μπορεί τελικά να λειτουργήσει το τμήμα το Σεπτέμβρη.....Και τελικά ο τρόπος που το μαθαίνω είναι αυτό που παίζει ρόλο?η το τί κάνω τώρα?Παράπονο ποτε δεν είχα ...Αντιθέτως ήταν όλα άψογα.Δεν είχα ποτε παράπονο ούτε απο συμπεριφόρα ουτε απο συνενόηση.Γιατί έχω ακούσει ποσα πάλι για το τί γίνεται .Παράπονα απο μαμάδες που λές είναι δυνατόν?Ευτυχώς όχι για παιδικούς του Βύρωνα.Και επειδή έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη δε θέλω να σκεφτώ άσχημα.Φαντάζομαι πως και αυτες πελαγωμένες θα είναι.Προσπαθώ να μην το δω τελείως αρνητικά.Γιατί ρε γαμώτο είναι ένα πρόβλημα που δεν συμβαίνει μόνο σε έναν...Είναι σε πολλόυς παιδικούς και αλλού δεν το λενε κάν... Επίσης και αυτες οι επιτροπές που παιρνούν για την άδεια δεν ξέρεις πραγματικά πότε θα έρθουν.

Η αδερφή μου είναι εκπαιδευτικός και της είπα το θέμα και όντως μου είπε οτι ετσι είναι...Εδώ και 3 χρόνια πολλοί παιδικοί έχουν αυτό το πρόβλημα.Δεν είναι όμως εκεί το θέμα...

Κάποιος παιδικός θα βρεθεί για τα μικρά μας....Ας λένε πως δεν υπάρχουν θέσεις...Ας σκεφτόμαστε θετικά και κάτι θα γίνει.Τί να πώ.!

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι απαγορευονται τα σχολια και το σεβομαι απολυτα...επειδη εξαλου δεν θελω να μου κανουν τα ιδια αλλα αναρωτιεμαι αν θα σε πληρωσουν υπερωρια για ολο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλες και όλους!

Είμαι νέα στο φόρουμ,γνωρίζω καιρό την σελίδα αλλά δεν είχε τύχει ποτε να κάνω εγγραφή.Τώρα επειδή συνέβη και σε μενα το ίδιο όπως και στη Λέγκω αλλά και σε άλλη φίλη μου και επειδή είναι ένα γενικό θέμα αυτό με τα νηπιαγωγεία στους παιδικούς, όπως και η ιστορία με τη γρίπη του τι θα γίνει το Σεπτέμβρη(θα ανοίξουν ή οχι τα σχολεία?) είπα να το ψάξω λίγο εδώ να δώ τι γίνεται.... δεν ξέρω όμως βρε κορίτσια τί να σας πω....

Τα σκέφτομαι ξανα και ξανά....Σίγουρα το να μένεις χωρίς να ξέρεις τί να κάνεις είναι άσχημο, όμως προσπαθώ να δώ λίγο και την αλλη μεριά γιατί στο φιναλε οι παιδικοί κέρδος έχουνε απο μας...Τα παιδιά μας πάμε εκεί και πρέπει και οι μεν και οι δε να είμαστε καλοπροαίρετοι,Γιατί να μας δίωξουν να χάσουν τα σίγουρα παιδια?Πόσοι είναι αυτοί που πάνε ιδιωτικό νηπιαγωγείο τα παιδιά τους...?και πόσοι είναι αυτοί απο την άλλη που διώχνουν παιδιά χωρίς να γνωρίζουν 100% τί προσέλευση θα έχουν το Σεπτέμβρη και αν τελικά θα έχουν βρεφικό τμήμα...Εγώ για μενα σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα....Δόλος θα υπήρχε αν το αφήναν μέχρι τότε να έχουν κατοχυρωμένα τα σίγουρα, πέρναγε η επιτροπή δεν τους έδινε άδεια και γυρνάγαμε και μας λέγαν δεν μπορούμε....Απο την άλλη εχω ακούσει και τόσα άλλα...για παιδικούς που δεν έχουν άδειες βρεφικού και παίρνουν τα παιδιά χωρίς να το λένε....Αυτό θα ήταν καλύτερο?...Για μενα πάντως όχι....ή που έχουν 25-30 παιδιά στην τάξη και όταν ρωτας πόσα παιδιά είναι τα μασάνε..και είναι παράνομοι βεβαίως...Εχει συμβεί σε φίλη μου και ανακαλύπτει τελικά οτι μέσα στην τάξη γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ!!!Οπότε σκέφτομαι μήπως αδικώ αυτούς που είναι νόμιμοι? Και αν ήλπιζαν πως θα είχαν άδεια και βρέθηκαν τελικά ξεκρέμαστες?...Και γω σε κατάσταση ψαξίματος είμαι δε λέω,κεραμίδα και για μένα και σε φίλη μου στο Μαρούσι πάλι με επιστολή της το γνωστοποίησαν. Ομως σκέφτομαι χίλιες φορες τώρα! και στο φινάλε μπορεί τελικά να λειτουργήσει το τμήμα το Σεπτέμβρη.....Και τελικά ο τρόπος που το μαθαίνω είναι αυτό που παίζει ρόλο?η το τί κάνω τώρα?Παράπονο ποτε δεν είχα ...Αντιθέτως ήταν όλα άψογα.Δεν είχα ποτε παράπονο ούτε απο συμπεριφόρα ουτε απο συνενόηση.Γιατί έχω ακούσει ποσα πάλι για το τί γίνεται .Παράπονα απο μαμάδες που λές είναι δυνατόν?Ευτυχώς όχι για παιδικούς του Βύρωνα.Και επειδή έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη δε θέλω να σκεφτώ άσχημα.Φαντάζομαι πως και αυτες πελαγωμένες θα είναι.Προσπαθώ να μην το δω τελείως αρνητικά.Γιατί ρε γαμώτο είναι ένα πρόβλημα που δεν συμβαίνει μόνο σε έναν...Είναι σε πολλόυς παιδικούς και αλλού δεν το λενε κάν... Επίσης και αυτες οι επιτροπές που παιρνούν για την άδεια δεν ξέρεις πραγματικά πότε θα έρθουν.

Η αδερφή μου είναι εκπαιδευτικός και της είπα το θέμα και όντως μου είπε οτι ετσι είναι...Εδώ και 3 χρόνια πολλοί παιδικοί έχουν αυτό το πρόβλημα.Δεν είναι όμως εκεί το θέμα...

Κάποιος παιδικός θα βρεθεί για τα μικρά μας....Ας λένε πως δεν υπάρχουν θέσεις...Ας σκεφτόμαστε θετικά και κάτι θα γίνει.Τί να πώ.!

 

αν το γραψεις κ τριτη φορα θα εισαι νεο μελος κ θα παραμεινεις εκει ...δεν σε βλεπω να παλιωνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν,δεν υπαρχει λόγος αλλά μάλλον σαν απολογία θα φανεί.Ισως να είμαι πιο ψύχραιμη γιατί είμαι απο τις μαμάδες που το σκεφτόμουν για Σεπτέμβρη λόγω γρίπης κτλ.Εψαχνα μήπως έβρισκα κάποια άλλη λύση γυναικα κάποιες ώρες δεν ξερω..θα δείξει.Σήμερα είχα ρεπό και επειδή γενικά δεν ασχολούμαι πολύ με υπολογιστες είπα να δω τί γινεται με το θεμα των παιδικών και με τη γρίπη.Μπαινω κατα καιρούς στη σελίδα απλά και ενημερώνομαι.Επεσα πανω στο μήνυμα σου Λέγκω.Και ομολογώ πως έμεινα.Διοτι είτε γιατί μίλησα τις προάλες μαζί τους, είτε γιατί μίλησα με την αδερφή μου και μου είπε πως έχει η κατάσταση τα σκέφτηκαι και λίγο αλλίως.Ισως να μηνν με καιει τόσο γιατί ήμουν υπο σκέψη...Αλλά να το πώ ξερά μόνο σαν χρήμα να τό βλέπαν το παιδι μου γιατί να το δίωξουν?Που καλά εμενα παιζόταν...όλα τα άλλα παιδάκια?Εκτος αν έχω καταλάβει εγώ κάτι λάθος...Η αν είμαι πιο αγαθή και ρομαντική στις ιδέες μου.Γιατί όσους γνωρίσει εκεί μέσα μου έχουν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις και ειλικρινά ευχομαι να είναι όπως τα σκέφτομαι και όπως τα έγραψα πριν.Γιατί αυτα κατάλαβα.Εκτος αν κάνω λάθος.Δεν έχω ουτε συμφέρον,ούτε φίλες μου είναι ούτε εσωτερικά που λές γνωρίζω ούτε τίποτα.Εχει τύχει να μιλήσω ομως με ατομα που γνωρίζουν παραπάνω απο μένα στο θέμα και που επεσα απο τα σύννεφα με αυτα που μου είπαν με οτι συμβαίνει γενικότερα....Αμα θες μπορώ να σου πω ποια είμαι κιόλας.Λόγω χρόνου είπα να γραφτώ σήμερα και να μιλήσω με μαμάδες.Αλλα βλέπω πως επειδη ίσως να έχω λίγο άλλη αποψη πεσατε ολοι πάνω μου.Αν πάντως θες μπορώ να σου πω ποια είμαι γιατί το ξαναλέω συμφέρον απο εκεί μέσα δεν έχω κανένα.Το παιδι μου πήγαινα και τέλος.Ισως αν δεν είχαν προηγηθεί κάποιες συζητήσεις με ατομα που ξέρουν κάτι παραπάνω να ήμουν και εγώ εξοργισμένη αν και είπα οτι απο Σεπτέμβρη δεν ξέρω τι θα κάνω.Τι άλλο να σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα marel για διευκρινησε μου κατι γιατι δεν πολυκαταλαβα..

ειχες και εσυ το παιδακι σου στο συγκεκριμενο παιδικο σταθμο?

Εγω παλι που δεν τον ειχα ηδη γραμμενο και δεν ειχα δωσει ουτε ενα ευρω στις κυριες με την πιθανοτητα και μονο να βρισκομουν σε αναλογη θεση ταραχτηκα ...

εσυ πως εισαι τοσο ψυχραιμη δεν το καταλαβαινω...

Δηλαδη σου φαινεται λογικη αυτη η σταση?

Ας ειχαν αφησει εστω και μια πιθανοτητα-υπονοια στους γονεις και ας εκρινε ο καθενας τι θα εκανε με τα λεφτα και το παιδι του....ισως που ξερεις αν ειχαν ενημερωσει και δεν ειχαν φερει προ τετελεσμενου γεγονοτος τους γονεις να υπηρχαν και αλλοι ψυχραιμοι σαν και εσενα ή μηπως οχι?

εεε μαλλον οχι για αυτο και δεν το εκαναν...

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο ...ειτε ειχε ανακοινωθει στο φορουμ ειτε οχι το γεγονος σιγουρα θα το μαθαιναμε και οι υπολοιποι υποψηφιοι πελατες.Ηδη το εχουν πληροφορηθει αρκετες γνωστες μου στην περιοχη...αναμεσα σε γονεις και σε λεπτα θεματα οπως ειναι οι παιδικοι τιποτα δε μενει κρυφο

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλλά να το πώ ξερά μόνο σαν χρήμα να τό βλέπαν το παιδι μου γιατί να το δίωξουν?

υποθεση :

εδιωξαν 9 οι εγγραφες για το επομενο τμημα ηταν λιγες και θα επρναν με την δημιουργεια του αλλου τμηματος 20 ! simple as that απλα μαθηματικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρωσω..

20 παιδακια με λιγοτερη ευθυνη απο οτι στο βρεφικο τμημα και ενδεχομενως με μεγαλυτερα διδακτρα..

παντως ειναι αξιοπεριεργο πως κατεληξαν στη Λεγκω διοτι μια βολτα στις παιδικες χαρες τις Ν.Ελβετιας να πατε θα το ακουσετε να σχολιαζετε απο πολλες μαμαδες το γεγονος.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ

το νομικο θεμα μου δλδ

ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΑΥΤΟ ...ΚΑΙ ΜΗ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΜΕ!

οκ ατοπημα η κυρια ...οκ βλακεια πες χιλια δυο παρεξηγηση κλπ κλπ

ΑΛΛΑ ΠΩς ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΓΚΩ!!!!???Ε?

ΟΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω έχουμε χάσει κάθε μέτρο, εγώ λέω να ζητήσουμε δημόσια συγνώμη που τολμίσαμε να εκφράσουμε την γνώμη μας...φούντωσα τώρα τα χάπια μουυυυυυυυυυ. Τελικά θα μας πει κάποιος υπεύθυνα πως κατέληξαν στην λέγκω???

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει άφωνη βρε κορίτσια, τι να πώ. Ούτε την γνώμη μας δεν μπορούμε να εκφράσουμε δημόσια, τι είναι αυτά ?

 

Μα μου κάνει εντύπωση και εμένα πως έδειξαν την Λεγκω από το σταθμό. τι γίνεται επιτέλους?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλες και όλους!

... και επειδή είναι ένα γενικό θέμα αυτό με τα νηπιαγωγεία στους παιδικούς, όπως και η ιστορία με τη γρίπη του τι θα γίνει το Σεπτέμβρη(θα ανοίξουν ή οχι τα σχολεία?) είπα να το ψάξω λίγο εδώ να δώ τι γίνεται.... δεν ξέρω όμως βρε κορίτσια τί να σας πω....

 

marel καλωσήρθες :).

Σάφώς και δεν είναι όπως με την ιστορία με τη γρίπη ,συγκρίνεις τι ακριβώς? Το θέμα με τα νηπιαγωγεία δεν είναι ουτε κάτι έκτακτο ούτε κάτι που αποφασίζεται τελευταία στιγμή και ειδικότερα σίγουρα δεν είναι κάτι που έρχεται σαν σκέψη στη μέση του καλοκαιριού για επαγγελματίες μιλώντας.

 

σκέφτομαι ξανα και ξανά....Σίγουρα το να μένεις χωρίς να ξέρεις τί να κάνεις είναι άσχημο, όμως προσπαθώ να δώ λίγο και την αλλη μεριά γιατί στο φιναλε οι παιδικοί κέρδος έχουνε απο μας...Τα παιδιά μας πάμε εκεί και πρέπει και οι μεν και οι δε να είμαστε καλοπροαίρετοι,Γιατί να μας δίωξουν να χάσουν τα σίγουρα παιδια?Πόσοι είναι αυτοί που πάνε ιδιωτικό νηπιαγωγείο τα παιδιά τους...?και πόσοι είναι αυτοί απο την άλλη που διώχνουν παιδιά χωρίς να γνωρίζουν 100% τί προσέλευση θα έχουν το Σεπτέμβρη και αν τελικά θα έχουν βρεφικό τμήμα...

 

Μα και βέβαια ξέρουν τι προσέλευση θα έχουν.Οι εγγραφές των νηπίων γίνονται τον Ιούνη.Είναι πάρα πολλοί αυτοι που καταλήγουν σε ιδιωτικά νηπιαγωγεία αυτό είναι πασίγνωστο.

 

 

Εγώ για μενα σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα....Δόλος θα υπήρχε αν το αφήναν μέχρι τότε να έχουν κατοχυρωμένα τα σίγουρα, πέρναγε η επιτροπή δεν τους έδινε άδεια και γυρνάγαμε και μας λέγαν δεν μπορούμε....Απο την άλλη εχω ακούσει και τόσα άλλα...για παιδικούς που δεν έχουν άδειες βρεφικού και παίρνουν τα παιδιά χωρίς να το λένε....Αυτό θα ήταν καλύτερο?...Για μενα πάντως όχι....ή που έχουν 25-30 παιδιά στην τάξη και όταν ρωτας πόσα παιδιά είναι τα μασάνε..και είναι παράνομοι βεβαίως...Εχει συμβεί σε φίλη μου και ανακαλύπτει τελικά οτι μέσα στην τάξη γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ!!!Οπότε σκέφτομαι μήπως αδικώ αυτούς που είναι νόμιμοι? Και αν ήλπιζαν πως θα είχαν άδεια και βρέθηκαν τελικά ξεκρέμαστες?

 

Εδώ τώρα δεν καταλαβαίνω,μάλλον πρέπει να πεί η κάθε μάνα που έμαθε ξαφνικά ότι το παιδί της δεν πάει παιδικό, μπράβο που τουλάχιστον έχει άδεια ο σταθμός άρα ευτυχώς που δεν πάθαμε και τίποτα?:roll:

 

 

Και γω σε κατάσταση ψαξίματος είμαι δε λέω,κεραμίδα και για μένα και σε φίλη μου στο Μαρούσι πάλι με επιστολή της το γνωστοποίησαν. Ομως σκέφτομαι χίλιες φορες τώρα! και στο φινάλε μπορεί τελικά να λειτουργήσει το τμήμα το Σεπτέμβρη.....Και τελικά ο τρόπος που το μαθαίνω είναι αυτό που παίζει ρόλο?η το τί κάνω τώρα?

 

Ωραιότατος και θεμιτός τρόπος η γνωστοποίηση με επιστολή.Επίσης άψογο και επαγγελματικό,όμως η φίλη σου πότε ακριβώς έλαβε την επιστολή χρονικά? Διότι ναι,παιζει ρόλο ο τρόπος αλλά και ο χρόνος όπως καταλαβαίνεις.:)

Γιατί έχει άμεση σχέση με το τι κάνω τώρα...άλλο θα κάνω αν το μάθω όταν πρέπει κι άλλο όταν το μάθω τη στιγμή που δε μπορώ αντικειμενικά να κάνω τίποτα επειδή όπως ανέφερες και σύ πιό πάνω κάποιος σκέφτηκε την τσέπη του και μόνο και αποφάσισε ότι μέχρι να σιγουρευτεί ότι μπορεί να έχει νηπιαγωγείο σφυράει αδιάφορα.;)

 

 

Φαντάζομαι πως και αυτες πελαγωμένες θα είναι.Προσπαθώ να μην το δω τελείως αρνητικά.Γιατί ρε γαμώτο είναι ένα πρόβλημα που δεν συμβαίνει μόνο σε έναν...Είναι σε πολλόυς παιδικούς και αλλού δεν το λενε κάν... Επίσης και αυτες οι επιτροπές που παιρνούν για την άδεια δεν ξέρεις πραγματικά πότε θα έρθουν.

 

Και οι επιτροπές ελέγχων στα super market ποτε δεν ξέρεις ποτε θα περάσουν,αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα του πελάτη.Το να πουλάει σάπια όμως με τη λογική ότι δεν ήξερα πως θα γίνει έλεγχος για να βγάλω τα καλά,είναι θέμα του πελάτη.

Και βέβαια,δεν περιμένεις η κάθε μαμά μπροστά στο δικό της πρόβλημα,που το πιό πιθανό θα μεταφράζεται σε: χαμένα μεροκάματα γιατί αλλιώς δε θα χρειαζόταν παιδικό,σε τσακισμένα νέυρα για να βρεί άλλο παιδικό, σε νέα προσαρμογή του μωρού γιατί για μωρά μιλάμε ,να σκεφτεί τον "καημένο" κάθε ιδιοκτήτη που έχει να κάνει με επιτροπές που δεν περνάνε στην ώρα τους.

Να διαμαρτυρηθεί ο κάθε ιδιοκτήτης στα αρμόδια για τις επιτροπές όργανα ,είναι απλό.

 

Λέγκω μπράβο !!! Μόνο αυτό.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...