Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο γάμος-βάφτισή μας


kalamaraki

Recommended Posts

για σας παιδια , εγώ αν θέλετε να κάνετε κάτι για την βάπτιση του παιδιού σας θα σας πρότεινα να στείλετε ένα μήνυμα στα κορίτσια που πραγματικά έχουν φοβερές ιδέες , εγώ έχω το e-mail τους γιατί μου το έδωσε κάποια γνωστή.Δουλέουν από το σπιτι τους δεν χρειάζετε να πας καν στα στέλνουν όλα με μήνυμα τα βλέπεις και μετά αντικαταβολή.Εγώ βάπτισα τα διδυμάκια μου πριν από λίγες μέρες και επειδή είχαν κόλημα με την minie και τον Μιckey (κορίτσι αγόρι) δεν έβρισκα τίποτα , όλα disney και πανάκριβα.Τα κορίτσια μου έφτιαξαν προσκλήσεις φοβερές , με τα χρώματα και το θέμα , χωνιά με το θέμα , μέχρι που μου έστειλαν και στολισμό για το τραπέζι , για τιμές δεν το συζητάω , έχουν φοβερές ιδεές και επειδή δουλεύουν από το σπίτι τους έχουν και καλές τιμές.Επειδή δεν ξέρω να χρησιμοποιώ αυτό το πράγμα καλά ακόμα γιατί είμαι νέο μέλος , θα προσπαθήσω να σας στείλω φωτογραφίες .(αν το χρειάζεστε πάντως είναι edit admin

 

Α ωραία θα τα έχουμε στα υπόψη για τα επόμενα παιδάκια! Να χαίρεσαι τα μπουμπουκάκια σου καλοφώτιστα να είναι! Αλλά θα ήθελα να μην ανεβάσεις τις φώτο σε αυτό το θέμα (μπορείς να τις ανεβάσεις εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1175232#post1175232 αν θέλεις ή και σε κάποιο άλλο θέμα -

γιατί αυτό το θέμα το έφτιαξα για τον δικό μου γάμο-βάφτιση για να ρωτάω τα κορίτσια και να με βοηθήσουν και μετά να ανεβάσω τις φωτο από τα μυστήρια και να το κλείσω το θέμα! Σε ευχαριστώ

Αντμίν αν κανω λάθος παρακαλώ να μου κάνετε παρατήρηση :D

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 357
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

(εσυ εισαι και ευγενικη...)

 

..και επισης επειδη euas βλεπω οτι και τα δυο μηνυματα που εχεις γραψει ειναι για τις ιδιες κοπελες σε αυτο το φορουμ που γραφτηκες μολισ σημερα.... καλο θα ηταν να μην το ξαναγραψεις... το ακουσαμε... και ευχαριστουμε....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω....

 

θα δωσεις 2 μπομπονιερες σε όλους???? ή θα δωσεις στους μεγαλους αυτη και για τα παιδακια τα καδρακια?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου καλαμαρακι ολα ωραια τρομερη οργανωση.

Μου φαινεται το Μαιο που θα κανουμε κι εμεις τον Γαμο Βαφτηση της αδερφης μου, θα χρειαστουμε την βοηθεια σου.

Θα μας βοηθησεις ετσι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη για να καταλαβω....

 

θα δωσεις 2 μπομπονιερες σε όλους???? ή θα δωσεις στους μεγαλους αυτη και για τα παιδακια τα καδρακια?

 

Ναι θα δώσω δυο τρομάρα μου.... μια την νυφική και μια για τα βαφτίσια που επέμεναν οι νονοι της και την ανέλαβαν οικονομικά εκείνοι γιατί εγώ δεν θα έκανα λόγω χαμηλού προυπολογισμού. Αλλά τελικά χωρίσαμε το κόστος στα 3 και βγήκε φτηνο.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου καλαμαρακι ολα ωραια τρομερη οργανωση.

Μου φαινεται το Μαιο που θα κανουμε κι εμεις τον Γαμο Βαφτηση της αδερφης μου, θα χρειαστουμε την βοηθεια σου.

Θα μας βοηθησεις ετσι;;;

 

Εννοείται Ολυμπία μου ότι χρειαστείτε εδώ είμαι και με μεγάλη μου χαρά θα σας βοηθήσω σε ότι ξέρω!

 

Link to comment
Share on other sites

Και να σε ρωτήσω βρε Βίκη....

Με τον παπά που τα είπαμε είπε θα μου κάνει γάμο εξπρές....αλλά το μυστήριο της βάφτισης θα το κανει στην φουλ βερσιόν του δηλαδή μια ώρα και λεώ εγώ... να τις μοιράσω μετά και τα δύο μυστήρια σωστά? Να μην παιδεύομαι να μοιράζω μια την νυφική που θα βγουν έξω να περιμένουν να αρχίσει η βάφτιση και μετά την άλλη γιατί ο κόσμος θα κουραστεί έτσι και αλλιώς οπότε καλυτερα να κάνουν και ενα τσιγαράκι μια βόλτα και τα μοιράζω μετά και τα δύο. Σωστά?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε, πρώτα το μυστήριο του γάμου, μετά το μυστήριο της βάπισης και μετά η χαιρετούρα και για τα δυο.

 

Πείτε μου ότι θέλετε αλλά χαιρετούρα δεν κανω.... Δεν μπορώ συγνώμη!

Στο κέντρο θα πάω σε όλα τα τραπέζια να τσουγκρίσω να πιω μια γουλιά -εννοείτε χωρίς την κάμερα-αλλά χαιρετούρα στην εκκλησία δεν κάνω.

Είμαι πολύ γαιδάρα?

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ της μοδας να μην κανουν χαιρετουρα!!

και να σου πω και κατι.. αν τους εχεις ολους καλεσμενους στη δεξιωση σκεφτηκες να μην μοιρασεις και μπομπο? να τις βαλεις μεσα στα πιατα...

 

ουτε χαιρετουρες, ουτε μοιρασματα και ουτε : "θα μου δωσεις και μια για την αδερφη μου που ειναι εγκυος και δεν ηρθε?" , "μια για τον αντρα μου που ειναι στη δουλεια"?

 

απλα αν θες κρατα μερικες για αυτους που δεν θα ερθουν στο τραπεζι και πες να δωσουν μονο σε αυτους...

 

(το παπουτσι δεν με τρελαινει.... 22 νουμερο το τερας????)

Link to comment
Share on other sites

ναι το τερατάιζερ έτσι την φωνάζει ο αδερφός μου χε χε!!

Κοίτα με τις χαιρετούρες ούτε σαν καλεσμένη στον γάμο δεν παώ..δεν το αντέχω δεν μου αρέσει! Και ναι τους έχω όλους καλεσμένους στο πάρτυ αρα θα τους δω εκει!

Έτσι έλεγα να τις βάλω στο πιατάκι αλλά μου το χαλασε ο υπεύθυνος του μαγαζιού, επειδή έχει πριν από εμάς άλλη εκδήλωση μου είπε να γράψω προσέλευση από τις 7 και μετά και έτσι έκανα . Αλλά μετά σκέφτηκα αν τα μυστήρια τελειώσουν 6 τι θα κανει ο κόσμος? ε οι σαλονικείς θα πάνε για καφεδάκι στην κρήνη που είναι δυο τετράγωνα κάτω αλλά οι ξενοι? Και για να μην πάνε από τις 6+30 θα τους μοιράσω τις μπομπό να τρενάρω την αναχώρησή τους από την εκκλησια!

Στο πιατάκι θα τους έχω (έμπνευση του πεθερίδιον μου) κουτάκι ανοιχτό από πάνω σε σχήμα τιάρας με γλυκάκι μέσα τυλιγμένο σε σελοφάν και ένα καρτελάκι από την μια αυτή η εικόνα

eikona11.jpg

και από πισω θα λέει "ένα ζεστό φιλάκι και χίλια ευχαριστούμε" (κλεμένο και αυτό από το φόρουμ φυσικά)

 

Link to comment
Share on other sites

 

δεν στέλνουν...τους έχω ρωτήσει αν και το γράφει ότι στέλνει μονο uk και ireland!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχου τι μωρό είναι αυτό!!!! ΑΑΑ να αλλάξεις την φώτο στο τικερ σου έιναι πολύ κουκλιτσα και έχει και υφάκι!! Τα παπουτσάκια είναι πολύ όμορφα και σε ωραίο ροζ το βαθύ!

Τους πήρα δεν το έχουν έχουν μονο σε νούμερο 24 και πάνω!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, απόψεις είναι αυτά περί χαιρετούρας. Εμένα προσωπικά μου αρέσει γιατί έτσι βλέπω όλους όσους ήρθαν και 2ον εγώ έκανα χαιρετούρα στον γάμο, όπως θα κάνω και στη βάπτιση γιατί δεν είναι όλοι καλεσμένοι στο τραπέζι. Αφού δε γουστάρεις, μια χαρά είναι και βόλτα στα τραπέζια. Πάντως εγώ θα έπαιρνα την κάμερα μαζί γιατί έτσι θα τους έβλεπα όλους πάλι (χιχιχιχι)

Για τα παπούτσια, ούτε εμένα μου άρεσαν αυτά που έχει, συμφωνώ απόλυτα με τη Βίκυ περί Monsoon. Εκεί της πήρα φόρεμα και μπολερό για πριν και τώρα θα πάω και για τα παπούτσια! Νομίζω αυτά που σου έδειξε η Βίκυ σε χρυσό όμως.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α, Kalamaraki...

Δες εδώ στα αγκαλιάς μήπως σας κάνουν

http://www.monsoon.co.uk/invt/59803338&bklist=icat,6,shop,children,babygirl,babybooties,babyboots

 

ΑΚΥΡΟΟΟΟΟ

 

Δε σας κάνουουουουουν!

Είναι για εμάς τα μικρούλια (και ας είμαστε bigfoot που λέει και ο μπαμπάς μας)

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, απόψεις είναι αυτά περί χαιρετούρας. Εμένα προσωπικά μου αρέσει γιατί έτσι βλέπω όλους όσους ήρθαν και 2ον εγώ έκανα χαιρετούρα στον γάμο, όπως θα κάνω και στη βάπτιση γιατί δεν είναι όλοι καλεσμένοι στο τραπέζι. Αφού δε γουστάρεις, μια χαρά είναι και βόλτα στα τραπέζια. Πάντως εγώ θα έπαιρνα την κάμερα μαζί γιατί έτσι θα τους έβλεπα όλους πάλι (χιχιχιχι)

Για τα παπούτσια, ούτε εμένα μου άρεσαν αυτά που έχει, συμφωνώ απόλυτα με τη Βίκυ περί Monsoon. Εκεί της πήρα φόρεμα και μπολερό για πριν και τώρα θα πάω και για τα παπούτσια! Νομίζω αυτά που σου έδειξε η Βίκυ σε χρυσό όμως.

 

δεν ξερω ποσο κοσμο ειχες στο γαμο αλλα εγω ειχα περιπου 500 ατομα στο γαμο, (τα 350 στο τραπεζι) και στη βαφτιση ειχα 180 ατομα.

 

ε... πονεσε λιγο το χερακι μου....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...