Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο γάμος-βάφτισή μας


kalamaraki

Recommended Posts

ανθουλα ...

 

ειχε πει οτι δεν το θελει τοσο "σοβαρό". θελει να δωσει εμφαση στη βαφτιση περισοτερο....

 

θελει κατι παιδικο... παιχνιδιαρικο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 357
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μαι και εγώ επανήλθα... Μετά από διαβουλεύσεις με τον σύζηξ... καταληξαμε σε αυτό

DSC00168net.jpg

DSC00172net.jpg

Τι λέτε? (Ναι ξέρω... βλέπετε τι ώρα πόσταρα και αναρωτιέστε... και εγώ αναρωτιέμαι τι κάνω τέτοια ώρα ξύπνια:shock::shock:)

 

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει πολυ το κειμενο !! πολυ εξυπνο !

να υποθεσω εχει προηγηθει πολιτικος , ε?

ωραιο το προσκλητηριο !

αντε να ζησετε !!!!!!!!!!!!!!!να χαιρεστε την πριγκιπεσσα !

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ναιιι καλαμαράκι....αυτό μου αρέσει....μπράβο.

Και αν κατάλαβα καλά το κορδόνι είναι δερμάτινο εεε;

Μ΄αρέσει περισσότερο από την σατέν κορδέλα.

Με το καλό κοριτσάκι:wink::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελειο Καλαμαρακι!!!

πιο γουστοζικο,πιο παιδικουλι και πιο ομορφο στο ματι γιατι και μενα το προηγουμενο με κουρασε το ματι οπως ειπε και η Ανθουλα

με το καλο η γαμοβαφτιση σας,να σας ζησει η Αρτεμισουλα σας

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει πολυ το κειμενο !! πολυ εξυπνο !

να υποθεσω εχει προηγηθει πολιτικος , ε?

ωραιο το προσκλητηριο !

αντε να ζησετε !!!!!!!!!!!!!!!να χαιρεστε την πριγκιπεσσα !

 

Ναι ναι φυσικά προηγήγθηκε πολιτικός :rolleyes: χαίρομαι που σου αρέσει γιατί παιδεύτηκα ενώ δεν είχα διαθεση να ασχοληθώ :rolleyes: Το κείμενο όμως θα το ξαναπώ για χιλιοστή φορά και ας γίνω γραφική είναι έμπνευση μιας κοπέλλας για την δική της γάμο-βάφτιση και εγώ απλά έκανα copy paste και το πείραξα λίγο!

 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας αρέσει έτσι γιατί δεν θα άντεχα άλλο να ασχοληθώ, είχατε δίκιο για το προηγούμενο ήταν όντως ζαλιστικό αλλά ήμουν και εγώ ζαλισμένη..:oops: Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας και για την ειλικρίνεια σας Ανθούλα μουτελικά ακολούθησα την ίδέα σου! (Το κορδελάκι είναι όντως δερματάκι και το είχα αγοράσει από jumbo για άσχετο λόγο και το ανακάλυψα και λέω δεν το δοκιμάζω και κοίτα που ταίριαξε και σαν χρώμα και σαν υφή:lol::lol:)

Βίκη μου σε ευχαριστώ πάαααααρα πολύ :D:D για την βοήθεια σου είναι ανεκτίμητη,που ασχολήθηκες,για τον χρόνο σου και φυσικά να πω ότι το προσκλητήριο είναι "Made by Vickytsoch" γιατί οι φωτο είναι δική σου εμπνέυσεως και δουλειάς!

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι πολυ καλο!!

 

χαιρομαι που σου αρεσε και λυπαμαι που δεν ειχα πολυ χρονο να κανουμε πολλες διορθωσεις.. (ατιμε φπα....)

 

αντε και στο δευτερο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και για να δειτε και απο κοντά την τσαχπινια....

 

στην αστεροσκονη, πεταλουδοσκονη εχει και τα ονοματα....

 

16951912.th.jpg

 

(καλε το ιβαν γιατι το εσβησες??? μπορει να θελει κανεις να σου κανει καμια καταθεση.... :-P )

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Βίκη μου για την ανεκτίμητη βοήθεια σου :D:D:D:D

 

υγ Μωρέ λες να το βαλω το iban μπας και μου βαλουν δώρο??:rolleyes::rolleyes: Δίκιο έχεις!!

 

Link to comment
Share on other sites

τελειο Καλαμαρακι!!!

πιο γουστοζικο,πιο παιδικουλι και πιο ομορφο στο ματι γιατι και μενα το προηγουμενο με κουρασε το ματι οπως ειπε και η Ανθουλα

με το καλο η γαμοβαφτιση σας,να σας ζησει η Αρτεμισουλα σας

 

Σε ευχαριστώ Μαρούλι για τα καλά σου λόγια και εγώ ελπιζω να αρέσει στους δύσκολους που μου την είπαν γιατί θελω να τα κάνω μόνη μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφαγα κόλλημα τώρα.... κοίταζα το θέμα με τους σταυρούς και θυμήθηκα ότι πρέπει να αλλάξω το κουτί του σταυρού... Δεν είχε ροζ ή φουξ και μου έδωσε ένα καταπληκτικό δεν λέω δερματίνη καφέ ταμπά...εγώ όμως θέλω ροζ ιντιέν σκούρο ή ανοιχτο παστέλ. Που μπορώ να βρω κουτάκια να αγοράσω? Ξέρω ότι εχει στο Organizer στην Αθήνα...αλλά εγώ μενω Θεσσαλονίκη...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλαμαρακι με το καλό σου ευχομαι και τα δυο.

Το προσκλητήριο είναι παρα πολύ ωραίο, μπραβο σου που ασχολήθηκες τόσο.

Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ο σταυρός της μπεμπούλας σου. ΤΕΛΕΙΟΣ.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τα καλά σας λόγια :D:D

Και εγώ είμαι ξετρελλαμένη με τον σταυρό...ανυπομονώ να τον φορέσω :mrgreen::mrgreen:

Για το προσκλητήριο έπρεπε να ασχοληθώ γιατί μου ζητούσαν κάτι τιμες και το ταμείον είναι μείον και δεν είχα αλλη επιλογή αλλά καλύτερα μάλλον γιατί βγήκε όμορφο και φυσικά αν δεν ήταν η Vickytsoch δεν θα μπορούσα να κάνω τίποτα... όλο το προσκλητήριο το κονσεπτ η ιδέα η καλλιτεχνική επεξεργασία της πεταλούδας μας είναι made by Vickytsoch :-D:-D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι καλημερα. Κι εγω εκανα γαμο-Βαπτιση πριν λιγο καιρο και το προσκλητηριο μας ηταν το ιδιο!!!! Φυσικα το ειδα απο τη κοπελα που το ειχε γραψει εδω μεσα παλιοτερα και ξετρελλαθηκα!!! Και επειδη κι εμεις θελαμε να δωσουμε εμφαση στη βαπτιση αλλαξα λιγο τα λογια και το εκανα πιο..παιχνιδιαρικο. ακου πως ηταν το δικο μου ακριβως

Αγαπη ειναι...

Να βλεπω τον μπαμπα μου να παντρευεται με τη μαμα μου μετα απο τοοοσο καιρο και να νιωθουν το ιδιο ερωτευμενοι.

Ευτυχια ειναι...

Να εχουν κι εμενα διπλα τους επιτιμο καλεσμενο και πρωταγωνιστη,αφου αμεσως μετα θα ακολουθησεις το Ιερο Μυστηριο της Βαπτισης μου.

Χαρα μας θα ειναι να ειστε ολοι διπλα μας σε αυτη τη μερα γιορτης για την οικογενεια μας.

ο

 

Ο μπαμπας μου (ονομα) Η μαμα μου( ονομα)

ο κουμπαρος τους..... Η νονα μου....

 

Μετα το μυστηριο μη φυγεται..θα το καψουμε στο κεντρο....

Εγω τηλεφωνο δεν εχω ακομα αλλα εσεις που δε θα ερθετε τηλεφωνηστε στον μπαμπα μου.(τηλ) η στη μαμα μου( τηλ) κι εκεινοι θα με ενημερωσουν!!!!

 

Μπεμπης!!

 

Ελπιζω να σου αρεσει..κι επειδη εγω το δοκιμασα ενα εχω να σου πω!!!! Αυτο το προσκλητηριο θα το θυμουνται ολοι!!!!

Με το καλο λοιπον να γινει κι ο γαμος σας και καλοτυχο κι ευτυχισμενο να ειναι το μωρακι σας!!

Link to comment
Share on other sites

Πώ,πω κορίτσια με σωσατε!!!!

ΣΤις 27/09/09 κάνω και εγώ την γαμοβάφτιση μας!!!Τώρα ξέρω σίγουρα τι προσκλητήριο περίπου θέλω!!!!Μου άρεσε πολύ...kalamaraki αν σου κλέψω την ιδέα πειράζει?Σε γαλάζιο θα είναι το δικό μου!!!!

 

Περιμένω ιδέες για την μπομπονιέρα!!!Εγώ σκέφτηκα παραλληλόγραμο κουτάκι λευκό με μπλέ και γαλάζιες κορδέλες όπου στην άκρη μιάς κορδέλας τα αρχικκά μας-τα δικά μου και του συζύγου- και στην άλλη άκρη της κορδέλας κάτι παιδικό, μιά πιπίλα, ένα παπουτσάκι...για πειτε βρε κορίτσια!!!Θέλω και εγώ να δώσω βάρος στην βάφτιση και όχι στον γάμο!!!

Όσο για το κείμενο, το είχα δει και εγώ πρίν καιρό και νομίζω ότι μας ταιριάζει απόλυτα!!!!!Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι τσαχπινιές σας!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Πώ,πω κορίτσια με σωσατε!!!!

ΣΤις 27/09/09 κάνω και εγώ την γαμοβάφτιση μας!!!Τώρα ξέρω σίγουρα τι προσκλητήριο περίπου θέλω!!!!Μου άρεσε πολύ...kalamaraki αν σου κλέψω την ιδέα πειράζει?Σε γαλάζιο θα είναι το δικό μου!!!!

 

Περιμένω ιδέες για την μπομπονιέρα!!!Εγώ σκέφτηκα παραλληλόγραμο κουτάκι λευκό με μπλέ και γαλάζιες κορδέλες όπου στην άκρη μιάς κορδέλας τα αρχικκά μας-τα δικά μου και του συζύγου- και στην άλλη άκρη της κορδέλας κάτι παιδικό, μιά πιπίλα, ένα παπουτσάκι...για πειτε βρε κορίτσια!!!Θέλω και εγώ να δώσω βάρος στην βάφτιση και όχι στον γάμο!!!

Όσο για το κείμενο, το είχα δει και εγώ πρίν καιρό και νομίζω ότι μας ταιριάζει απόλυτα!!!!!Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι τσαχπινιές σας!!!

 

Φυσικά και δεν με ενοχλεί βρε :D και εγώ δανεικό το πήρα :rolleyes:

Καλή η ιδέα σου για την μπομπο αλλά μου αρέσει η πιπίλα πιο πολύ εμένα!;)

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το νυφικό μου (αντμιν σορυ αλλά θα αναφερθώ μόνο μια φορά:rolleyes:)

http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=Grace&keywordType=any&pageSize=12&page=1&style=J857 τι λέτε σας αρέσει?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι καλημερα. Κι εγω εκανα γαμο-Βαπτιση πριν λιγο καιρο και το προσκλητηριο μας ηταν το ιδιο!!!! Φυσικα το ειδα απο τη κοπελα που το ειχε γραψει εδω μεσα παλιοτερα και ξετρελλαθηκα!!! Και επειδη κι εμεις θελαμε να δωσουμε εμφαση στη βαπτιση αλλαξα λιγο τα λογια και το εκανα πιο..παιχνιδιαρικο. ακου πως ηταν το δικο μου ακριβως

Αγαπη ειναι...

Να βλεπω τον μπαμπα μου να παντρευεται με τη μαμα μου μετα απο τοοοσο καιρο και να νιωθουν το ιδιο ερωτευμενοι.

Ευτυχια ειναι...

Να εχουν κι εμενα διπλα τους επιτιμο καλεσμενο και πρωταγωνιστη,αφου αμεσως μετα θα ακολουθησεις το Ιερο Μυστηριο της Βαπτισης μου.

Χαρα μας θα ειναι να ειστε ολοι διπλα μας σε αυτη τη μερα γιορτης για την οικογενεια μας.

ο

 

Ο μπαμπας μου (ονομα) Η μαμα μου( ονομα)

ο κουμπαρος τους..... Η νονα μου....

 

Μετα το μυστηριο μη φυγεται..θα το καψουμε στο κεντρο....

Εγω τηλεφωνο δεν εχω ακομα αλλα εσεις που δε θα ερθετε τηλεφωνηστε στον μπαμπα μου.(τηλ) η στη μαμα μου( τηλ) κι εκεινοι θα με ενημερωσουν!!!!

 

Μπεμπης!!

 

Ελπιζω να σου αρεσει..κι επειδη εγω το δοκιμασα ενα εχω να σου πω!!!! Αυτο το προσκλητηριο θα το θυμουνται ολοι!!!!

Με το καλο λοιπον να γινει κι ο γαμος σας και καλοτυχο κι ευτυχισμενο να ειναι το μωρακι σας!!

 

Χαίρομαι που αρεσε :D:D Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου:D

 

Link to comment
Share on other sites

Αννινα και Babybloom σας ευχαριστώ για τις ευχούλες σας και τα καλά σας λόγια, μου έχουν μέινει μονο οι νυφικές μπομπό,το κοστούμι του σύζηξ και τα πέδιλα μου και έχω τελειώσει!!!!!!!!!!!!!! Αύριο έχω ραντεβού με τον DJ να τα πούμε. Α...και φυσικά έχω να ξανακάνω αγγελια γάμου στην μετροσπορτ γιατί του παπά δεν του έφτανε η προπέρσινη και τα χαρτιά ελευθερογαμίας από τις ενορίες μας...ηθελε και παράβολο των 18?...μη χ$@#ω.... Τεσπα...δεν το αφήσω να με συγχήσει το θέμα με την εκκλησία!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...