Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

οχι εγω τον ρωτησα.αυτον που μου προρεινε η παιδιατρος 2 ατομα απο εδω μου ειπαν μακρυα γιατι ειναι χασαπης.για τον καραμπινο ρωταω κ ιδιαιτερα την la pupa.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι η επεμβαση εδν ειναι επικυνδινη.βεβαια πρεπει το παιδι να ειναι καλα ,δηλ.2 βδομαδες απυρετο για να του κανουν ναρκωση.εμεις ειαμε δυο ακυρωσεις για αυτο το λογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρεις κανένας να μου προτείνει κάποιον καλό ΩΡΛ? Ο μικρός ταλαιπωρείται από ωτίτιδες με αποτέλεσμα να μην ακούει πια καλά. Έχουμε πάει ήδη σε 2 αλλά το θέμα μας παραμένει. Κανένας καλός στην Αθήνα? Περιοχές, κέντρο, Πειραια, αιγάλεω, Χαιδάρι, Νίκαια, Κερατσίνι, Κορυδαλλός, Μοσχάτο, ....

 

Βασικά εκτός από Βόρεια Προάστεια γιατί μας πέφτουν πολύ μακρυα. Εκτός αν κάποιος είναι εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και εμείς θέμα με τα αυτακια μας. Τον πάμε σε ιδιώτη, διευθυντή παιδοΩΡΛ σε μεγάλο ιδιωτικο μαιευτήριο-νοσοκομείο. Ακουογραμμα-τυμπανογραμμα επίσκεψη, 60?. Στο ιατρείο του. Μετα μου έχουν πει 2 ονόματα στο Παίδων. Αυτοί δεν έχουν ιατρεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αχ τι μου θυμισες. Περισι απο Φθινοπωρο μεχρι Καλοκαιρι περναμε αντιβίωση . Το τυμπανόγραμα εβγαινε μια ευθεία γραμμη κι εγω στα πρόθυρα νευρικης κρίσης .

Μεχρι και τα σωληνακια ηταν στις επιλογες μας.

 

Ωσπου βρηκα μια γιατρο που με 2 επισκεψεις σωθηκα (οσοι με ξερουν εδω μεσα ξερουν πως δεν υπαρχει περιπτωση να συστήσω έτσι άνθρωπο).

Κι ομως να ειναι καλα η κοπελα με γλιτωσε απο μια ταλαιπωρια 7 ετων (η τελευταια ειχε καταληξει οτι η μονη λυση ειναι σωληνακια στο αυτι για 1-7 ετη)

 

Οποτε με κλειστα τα ματια σου προτεινω

 

ΚΟΝΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΟΣ

ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 48 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

THΛ: 2105780275

 

Επειδη εγω μπερδευτηκα λιγο να την βρω επιβεβαιωσε τηλεφωνικα την διευθυνση . Κατι ειχαν αλλαξει και στο ιντερνετ ελεγε την παλια . Δεν ξερω πως λεγεται η οδος ξερω απλα οτι ειναι στα beauty shop του Περιστεριου απο πισω.

 

Ισως δεν ειναι ακριβως στις περιοχες που ζητας αλλα προσωπικα δεν θα πηγαινα ξανα αλλου. Ισως καποια κοπελα εχει καποια πιο κοντινη σου.

 

Νομιζω οτι ειναι και με ΤΕΒΕ αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Στην λιστα παντως του ΙΚΑ δεν ειναι (στο λεω γιατι απο τιμουλα τσιμπαει λιγακι ) .

 

Συμβουλη: Ελενξτε λιγο το σιναχι. Εμεις απο εκει την παταγαμε

Δες εδω : http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1942934&postcount=140

και εδω http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1954637&postcount=655

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2114861&postcount=713

 

,

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάρα, μα πάρα πολύ καλός είναι ο Διονύσης Πρωτόπαπας στον Πειραιά. Είναι, ιατρός ωρλ, Χειρουργός παίδων και ενηλίκων. Ηταν για πολλά χρόνια διευθυντής στο Τζάνειο και είναι δ/ντής στο Metropolitan. Καταπληκτικός άνθρωπος και επιστήμονας, επεξηγηματικός, υπομονετικός, έμπειρος, όχι ακριβός (60 ευρώ η επίσκεψη) και πάντα με απόδειξη. Εμείς τον έχουμε οικογενειακώς, μικροί και μεγάλοι. Το ιατρείο του είναι επί της Ηρώων Πολυτεχνείου, στο κέντρο του Πειραιά. Εάν θέλεις περισσότερα στοιχεία, πολύ ευχαρίστως να σου δώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο.εχει υγρο στο αυτι και δεν αναπτυσεται σωστα ο εγκεφαλος λεει.οποτε παμε μαλλον καρφι για καραμπινο στο παιδων.

εχουμε ομως και ιδιωτικη ασφαλεια και μπορουμε να το κανουμε και ευρωκλινικη.

εσεις τι θα προτιμουσατε?

ποια η αποψη σας-αν εχετε τωρα τελευταια για το παιδων?( εννοω για ελλειψεις και τα λοιπα)

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αυριο μπαινουμε και εμεις στο αγλαια. την επεμβαση θα την κανει ο μιχαλης τσακανικος. τον γνωριζει καμια σας? μου φανηκε πολυ για τα λεφτα ρε παιδι μου ο τυπος αλλα μας τον συστησε ο νονος του αντρα μου που δουλευει εκει.ελπιζω τουλαχιστον να ειναι πολυ καλος σαν γιατρος.και αν εχετε τον θεο σας τι μου ειπε για το 300 αρι που ζητησε? εγω εχω αναλαβει μια υποχρεωση απεναντι σας και εσεις απεναντι σε εμενα.

μωρε ας μην ηταν για το παιδι μου αλλα για μενα πχ και θα του εριχνα ενα βρισιδι ολο δικο του και θα του εδινα να ξαναθυμηθει και τον ορκο του ιπποκρατη.

εχει ακουσει καμια σας για αυτον?

Link to comment
Share on other sites

εμενα που εκανε αλλος την επεμβαση την ιδια ταριφα ζητησε.παντως για λεφτα μιλησαμε αφου συνηλθε το παιδι και μετα,οχι εκ των προτερων αν και τον ειχα ρωτησει.καλη επιτυχια να εχετε και υπομονη,δεν ειναι τοσο τραγικ η η αναρψση.περαστικα σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν μια εβδομαδα βγάλαμε τα κρεατάκια μας. η μικρή τώρα έχει ίωση (βήχα) και την πήγαμε σε παιδίατρο η οποία επιμένει πως το παιδί μετά την επέμβαση θα έπρεπε να παίρνει αντιβίωση.

εσείς μετά την επέμβαση πήρατε κάποια αντιβίωση? σας παρακαλώ απαντήστε μου ώστε να πάρω τον ωρλ τηλ και να μου πεί τι να κάνω.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

οχι η επεμβαση εδν ειναι επικυνδινη.βεβαια πρεπει το παιδι να ειναι καλα ,δηλ.2 βδομαδες απυρετο για να του κανουν ναρκωση.εμεις ειαμε δυο ακυρωσεις για αυτο το λογο.

εμένα πάντως ο γιατρός την έκανε ενώ το παιδί ήταν με βήχα-ίωση και ωτίτιδα-η αναισθησιολόγος τώρα που τα σκέφτομαι όλα πιο καθαρά φαινόταν πως δεν ήθελε να προχωρήσουμε.....

τι να πω να διακινδύνεψε το μωρό μου για 300 κολοευρώ?

Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα βγάλαμε τα κρεατάκια μας. η μικρή τώρα έχει ίωση (βήχα) και την πήγαμε σε παιδίατρο η οποία επιμένει πως το παιδί μετά την επέμβαση θα έπρεπε να παίρνει αντιβίωση.

εσείς μετά την επέμβαση πήρατε κάποια αντιβίωση? σας παρακαλώ απαντήστε μου ώστε να πάρω τον ωρλ τηλ και να μου πεί τι να κάνω.

ευχαριστώ.

 

Ναι, πήραμε αντιβίωση νομίζω για οκτώ ημέρες.

Μετά την επέμβαση, επρεπε για μία εβδομάδα να μείνουμε σπίτι για να την προφυλάξουμε από ιώσεις όπως είπε ο ωρλ.

 

εμένα πάντως ο γιατρός την έκανε ενώ το παιδί ήταν με βήχα-ίωση και ωτίτιδα-η αναισθησιολόγος τώρα που τα σκέφτομαι όλα πιο καθαρά φαινόταν πως δεν ήθελε να προχωρήσουμε.....

τι να πω να διακινδύνεψε το μωρό μου για 300 κολοευρώ?

 

Κι εμείς ακυρώσαμε μία φορά την επέμβαση λόγω ίωσης μια εβδομάδα πριν την προγραμματισμενη ημ/νία (τριήμερο με πυρετό μόνο). Παιδίατρος του ΠΑΙΔΩΝ μας είπε ότι ακόμα κι αν ο ωρλ ήθελε να την βάλει στο χειρουργείο, εμείς να απαιτήσουμε να μεταφερθεί το ραντεβού σε άλλη ημερομηνία. Ευτυχώς μας το είπε από μόνος του.

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα οπότε ρισκάραμε....τώρα τον πήρα και τον ρώτησα για αντιβίωση και μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο να πάρουν όλα τα παιδια αντιβίωση.

καμιά άλλη μανούλα να μας πεί αν πήρε αντιβίωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μάλιστα οπότε ρισκάραμε....τώρα τον πήρα και τον ρώτησα για αντιβίωση και μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο να πάρουν όλα τα παιδια αντιβίωση.

καμιά άλλη μανούλα να μας πεί αν πήρε αντιβίωση?

 

κι εμεις πηραμε αντιβιωση μαλιστα 2 μπουκαλια amoxil.ομως οταν τελειωσε το πρωτο μπουκαλι,εκανε αλλεργια και σταματησαμε.τυχαιο μαμαβικυ μην αγχωθεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες,

εχω την μικρη μου που ειναι δεν ειναι αρρωστη ροχαλιζει πολλες φορες σαν τρενο!μου χει κανει και απνοιες(συνηθως οταν εχει και ιωση). Ο παιδιατρος μια φορα μου ειπε πως εχει υπερτροφικες αμυγδαλες.Επειδη εχει και σχεδον συνεχεια διογκωμενους λεμφαδενες ειπαμε να την παμε να την δει ενας ΩΡΛ. Πηρα στο 1535 αλλα ραντεβου πλεον μπορω να κλεισω απο 3 Μαρτιου. Ερωτηση: σε ποιον γιατρο να παω?ξερετε καποιον καλο?

 

ευχαριστωγια τον χρονο σας!

καλημεραααααααααα

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες,

εχω την μικρη μου που ειναι δεν ειναι αρρωστη ροχαλιζει πολλες φορες σαν τρενο!μου χει κανει και απνοιες(συνηθως οταν εχει και ιωση). Ο παιδιατρος μια φορα μου ειπε πως εχει υπερτροφικες αμυγδαλες.Επειδη εχει και σχεδον συνεχεια διογκωμενους λεμφαδενες ειπαμε να την παμε να την δει ενας ΩΡΛ. Πηρα στο 1535 αλλα ραντεβου πλεον μπορω να κλεισω απο 3 Μαρτιου. Ερωτηση: σε ποιον γιατρο να παω?ξερετε καποιον καλο?

 

ευχαριστωγια τον χρονο σας!

καλημεραααααααααα

 

καλημερα πηγαμε τη Δευτερα στο παιδων αγια σοφια ειχαμε ραντεβου με τον κ.Μιχαηλ Χουλάκη ο οποιος ειναι ο διευθυντης της ΩΡΛ παιδων αγια σοφια (μας τον συστησε ο παιδιατρος , μας ειπε ομως αν δεν βρουμε με αυτον να μας δει ο κ.Κουδουμνακης ) τελικα βρηκαμε με τον Χουλακη για τον οποια μονο καλα λογια εχω να πω φοβομουν μηπως πεσω σε κανεναν χασαπη που με το παραμικρο θα μου ελεγε για εγχειρηση αλλα δεν ηταν ετσι , πηγα και τα δυο τα παιδια ηλικιας 6 και 2.5 ο μεγαλος παρουσιαζε απνοια και μεχρι τωρα περασε 4 αμυγδαλιτιδες , ο μικρος παλι ροχαλιζει σαν 10 γερους και εχει μονιμα σαλια στο στομα .Οταν εξετασε τον μεγαλο για αμυγδαλες μου ειπε οτι για να βγουν θα πρεπει το παιδι να παρουσιαζει επι τρια χρονια αμυγδαλιτιδες και με συχνοτητα 3 επεισοδια το χρονο και ετσι μου ειπε να κανω υπομονη μεχρι του χρονου αλλα οταν ειδε τα κρεατακια εκει σηκωσε τα χερια ψηλα και δεδομενου οτι εχει απνοια μου εξηγησε οτι αυτο ειναι ανυσηχητικο γιατι δουλευει περισσοτερο η καρδια αφου μενει χωρις οξυγονο το εγκεφαλος και θα πρεπει να τα βγαλουμε ετσι του ειπα να βγαλουμε και τις αμυγδαλες μαζι και το κανονισαμε για 29/02 .Ο μικρος παλι ειναι σε χειροτερη μοιρα απο τον μεγαλο αλλα μου ειπε ασε να παει 3 πλακωσε τον το καλοκαιρι στα θαλασσινα μπανακια και τον ξαναβλεπω απο Σεπτεμβρη. Τι να σου πω ηταν πολυ καλος με τα παιδια και μας εξηγησε παρα πολλα πραγματα

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

υπάρχει κάποιος γονιός

που έχει γνώμη/έχει εμπειρία από τον συγκεκριμένο παιδοωρλ?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τις εξής απορίες:

Θα καθήσει το παιδί για την εξέταση στο γιατρό?

Πρέπει να του έχω βγάλει ακτινογραφία ή θα πηγαινοέρχομαι πάλι απο τον ωρλ στον ακτινολόγο?

Πώς ξέρω οτι δεν θα το βάλει για χειρουργείο χωρίς να είναι πραγματικά απαραίτητο?

 

Τα φώτα σας οι παλαιότερες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τις εξής απορίες:

Θα καθήσει το παιδί για την εξέταση στο γιατρό?

Πρέπει να του έχω βγάλει ακτινογραφία ή θα πηγαινοέρχομαι πάλι απο τον ωρλ στον ακτινολόγο?

Πώς ξέρω οτι δεν θα το βάλει για χειρουργείο χωρίς να είναι πραγματικά απαραίτητο?

 

Τα φώτα σας οι παλαιότερες!!!!

 

το αν θα καθηει το παιδακι σου,εξαρταται απο το ιδιο.αν εννοεις την εξεταση του ορυλλα ,δεν ειναι κατι δσκολο τα αυτια του κουταει.αν σου κανει τυμπανογραμμα,εξαρταται απο το μηχανημα.το παιδων εχει το μηχανημα που ειναι γρηγορο οποτε δεν ειναι δυσκολο να κατσει ενα παιδακι συνεργασιμο 3 ετων.τωρα για τις ακτινογραφιες αν πας στο παιδων,λογικα θα σου πουν να βγαλεις εκει.αν ομως πας απλα για εξεταση και εχεις προσφατες ακτινογραφιες,λογικα θα τις δεχτει ο ορυλλα.η μονη λυση για να δεις αν το χειροπυργειο ειναι παραιτητο παρε 2 γνωμες,εγω αυτο ειχα κανει.και διαλεξα να κανω την επεμβαση μετα στο παιδων και οχι ιδωτικα αφου ειχα δει ενα γιατρο στο παιδων και ενα που δουλευε σε ιατρικο κεντρο.ελπιζω να βοηθησα γιατι δεν πολυκαταλαβα τι προβλημα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες!

Εμείς δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα αλλά ο παιδίατρος μου είπε να τον δει ένας ΩΡΛ γιατι ακούει να μιλάει λίγο απο τη μύτη χωρίς να είναι άρρωστος.

Λέω να τον πάω σε ιδιώτη γιατρό μια και τον καλύπτει η ασφάλειά μας.

Ο μικρός είναι 3 ετών, συνεργάσιμος, αλλά δεν ήξερα αν η εξέταση είναι επίπονη και αν πρέπει να του έχω βγάλει απο πριν ακτινογραφίες.

 

Όσο για τη δεύτερη γνώμη, έχεις δίκιο, θα πάρω οπωσδήποτε!

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ έχω να σου συστήσω τον κ. Αρτοπουλο Μηνά από το ΜΗΤΕΡΑ, εξαιρετικός επιστήμονας, πολύ κοντά στα παιδιά και πάνω από όλα άνθρωπος. Είχα απευθυνθεί και σε ιατρούς΄Δημοσίου (κυκλοφορούν τα ονόματά τους στο parents) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη γιατί η συμπεριφορά τους ήταν απαράδεκτη. ο κ. Αρτόπουλος είναι επαγγελματίας αλλά ξέρει και να φέρεται και είναι και κατατοπιστικός, έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από τον γιατρό (τον οποίο μου τον σύστησε άλλος γιατρός) αλλά και από το νοσοκομείο!τον συστίνω ανεπιφύλακτα!

Παναγιώτης 4,5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...