Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΚΕΡΚΥΡΑ


irida85

Recommended Posts

Εγώ δεν θα ρθω :(

 

Στην αρχή έλεγα μωρέ τι θα πάθω αν δεν έρθω, Χριστούγεννα-Πάσχα-καλοκαίρι εκεί είμαι...όσο πλησιάζουν οι μέρες...άστα! Δεν μπορώ να το χωνέψω πως θα είμαι Αθήνα πασχαλιάτικα...πως δεν θα δω τις φιλαρμονικές την Μ. Παρασκευή και δεν θα ακούσω τον Αμλέτο το Σάββατο :(

 

Πωπω μελαγχόλησα...ποιος αντέχει μέχρι τα Χριστούγεννα; :cry:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια ευχαριστω που με βοηθησατε και βρηκα τον κ Κυπαρο!!!!!!!!!!

Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που ηθελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευτυχως που υπαρχει και το parents.......

 

Ποια θα ρθει το καλοκαιρακι στο νησι???????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν ο γιατρός και η Aegean μου επιτρέψουν, θα έρθω μόλις βγω σε άδεια κατά τις 20 Ιουλίου (αν και χλωμό το βλέπω γιατί θα είμαι ήδη στον 8ο!!!).

Αν με αφήσουν όμως, θα σου πω για να βρεθούμε :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είχα στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη την Σοφία Κοντοστάνου και είμαι ευχαριστημένη. Σε αυτήν πηγαίνω και τώρα που διανύω τον τέταρτο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου. Πιστεύω όμως ότι είναι πολύ δύσκολο να συστήσω κάποιον γιατρό. Σχεδόν για όλους στην Κέρκυρα έχω ακούσει και θετικά άλλα και αρνητικά. Γέννησα στην Πολυκλινική με καισαρική λόγω αλλοίωσης των παλμών. Μπορώ να πω πως η συμπεριφορά του προσωπικού ήταν αρκετά καλή. Δεν είχα κάποιο παράπονο. Τώρα σε ότι αφορά τις ιατρικές υπηρεσίες που παρέχονται στο νησί νομίζω ότι θα πρέπει να προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά γιατί πολύ αμφιβάλλω αν μπορούν να αντιμετωπίσουν κάποιο δύσκολο περιστατικό. Πάντως γεγονός είναι ότι στην Κέρκυρα πραγματοποιούνται αρκετές καισαρικές.

ZE8mp3.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε ότι αφορά τις ιατρικές υπηρεσίες που παρέχονται στο νησί νομίζω ότι θα πρέπει να προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά γιατί πολύ αμφιβάλλω αν μπορούν να αντιμετωπίσουν κάποιο δύσκολο περιστατικό.

 

Σ'αυτο συμφωνουμε ολες νομιζω...

Να σου πω, ενας λογος παραπανω που πηγα στο Κυπαρο ειναι οτι δεν ειναι Κερκυραιος κι ετσι εχω μια ελπιδα οτι δεν κολλησει ακομα τη νοοτροπια του νησιου... Δεν εχω τιποτα με τους Κερκυραιους μη παρεξηγηθω, απλα απο θεμα ιατρων και υποδομων νομιζω υστερουμε πααααααααρα πολυ....

 

Οντως ολοι κατι καλο και κατι κακο εχουμε ακουσει για τους γιατρους και αυτο μας επηρεαζει στις αποφασεις μας. Εγω λοιπον εχω εμπειρια (κακη δυστυχως) απο τη μαμα μου με την κα Κοντοστανου, την εστελνε στα γιαννενα με τη μια για αφαιρεση διαφορων απο τα γυναικεια και φυσικα τρεξαμε αθηνα σε γνωστο μας γιατρο αποταν εμενα αθηνα και η μανουλα μου δεν χρειαστηκε να κανει καμια επεμβαση!!!

Αλλα ειναι οπως το λες, δε βαζεις το χερι σου στη φωτια για κανεναν.....

 

Βρε βλεπω εισαι μονο 2 βδομαδες παραπανω απο μενα ε? Κι εσυ νοεμβρη γεννας? Αλλα αφου εχεις κανει καισαρικη δε νομιζω να συναντηθουμε... Μαλλον θα γεννησεις νωριτερα....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σύμφωνα με την ΤΕΡ η ΠΗΤ είναι στις 31/10 αλλά καλό είναι λόγω καισαρικής να γεννηθεί το μωρό μας 13-18/10 ώστε να μην γίνει μεγάλη διαστολή της μήτρας. Σχετικά με τα Γιάννενα, την Αθήνα κτλ θεωρώ ότι λόγω των υποδομών που έχουμε μας στέλνουν από δω και από κει για μια δεύτερη γνώμη γιατί φοβούνται μην γίνει τίποτα το οποίο δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν. Και γω σήμερα ήρθα Αθήνα για αμνιοπαρακέντηση. Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά όπως πήγαν την προηγούμενη φορά γιατί κατά τα ψέματα είναι δύσκολο να μένεις στο νησί και να πηγαινοέρχεσαι Αθήνα ή Γιάννενα σε περίοδο εγκυμοσύνης. Σου εύχομαι και σένα να πάνε όλα καλά. Μπορεί να μην συναντηθούμε στο μαιευτήριο αλλά σίγουρα στο σχολείο τα παιδιά μας θα είναι συμμαθητές!

ZE8mp3.png

.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Επαναφερω το θεμα γιατι ισως καποια κοπελα βρεθει στη θεση μου κ μπορω να βοηθησω.

Μολις μετακομισα στη κερκυρα ημουν στον 6ο μηνα εγκυμοσυνης μου κ με πολλη ανησυχια (κ λυπη γιατι δεν μπορουσα να εχω τον επι 15ετιας γιατρο μου) εψαξα ρωτωντας να μαθω ποιος γιατρος ειναι καλος στη κερκυρα!

Μου προτειναν τον πασχαλιδη. Πηγα εκει κ εχασα τον πολυτιμοτερο χρονο μου. Ειναι εμπειρος αλλα φιλοχρηματος!ειναι σαν κουρδισμενος!μηδεν ανθρωπια!

Ασε που σε καθε ραντεβου περιμενεις σιγουρα 40-50 λεπτα για να μπεις!οργανωση χρονου μηδεν ...λες κ ημασταν ζωα!

Εμενα προσωπικα επειδη δεν θα μπορουσα να γεννησω στη κλινικη μαζι του κ εκανα το λαθος να του το πω, μου φερθηκε πολυ αντιεπαγγελματικα! Απογοητευτηκα κ δεν ξαναπηγα!

Εφυγα κ γεννησα στη πολη μου κ οχι στη κερκυρα τελικα!με τη κοιλια στο στομα!

Δεν υπαρχει σημαντικοτερο πραγμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης να εχεις εναν γιατρο που θα νιωθεις εμπιστοσυνη! Κι εμενα αυτο μου ειχε λειψει πολυ.

Γυρνωντας στη κερκυρα με το 20 ημερων παιδι μου ειχα ενα θεμα επειγον με τα ραμματα κ πηρα τηλ στου κυπαρου γιατι ειχα μαθει οτι εινσι πολυ καλος γιατρος κ ενω ειπα οτι ειμαι λεχωνα κ εχω προβλημα επειγον πρεπει να δω τον γιατρο σημερα,μου απαντησε η γραμματεας οτι εχουν πολλα ραντεβου κ οτι αν μπορεσει να με δει ο γιατρος θα με επαιρνε τηλ να μου πει να παω...κ ειπε το χαρακτηριστικο:"αν δεν σας καλεσουμε παει να πει οτι δεν μπορει ". Πηγα εντελει στον ψαρακη κ εκανα κ μια μικροεπεμβαση. Ελπιζω να αποδειχτει καλος. Μεχρι στιγμης ειναι προσιτος ανθρωπος κ φαινεται εμπειρος.

Η αξια των πραγματων ξεπερνα τις δυσκολιες αποκτησης τους!!..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Γεια σας παρέα!καλώς σας βρήκα..

Μένω στην Κέρκυρα μόνιμα,και μόλις διαπιστωσα ότι είμαι έγκυος για δεύτερη φορά,(η πρώτη εγκυμοσύνη εφτασε μέχρι την 12η εβδομάδα) θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τους γιατρούς σας,γιατί δεν θέλω να ξαναπάω στον γιατρό που είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη..

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...