Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τη γνωμη σας για βαπτιστικο ρουχαλακι


DREAMCATCHER

Recommended Posts

Λάβε υπόψη σου οτι το παιδάκι θα είναι τόσο ταλαιπωρημένο μετά την βουτιά που δεν θα ανέχετε, ούτε το γιλέκο, πόσο μάλλον την γραβάτα!Μου φαίνεται πολύ "σφιχτό"ακόμα και για ενήλικα.Ασχετα, αν το θεωρώ πολύ κυριλέ ρούχο!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οντως τα ρουχα της βαπτισης δεν πολυφαινονται μετα το μπλουμ... ή θα κλαιει το μωρο στην αγκαλια, ή θα κοιμαται κουρασμενο, ή..... γενικοτερα παντως δεν θα ειναι οπως φαινεται στη φωτο...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε ... εχω δει κατι παρομοιο (χωρις στρας) σε βαφτιση παιδιου με καταγωγή απο Αγγλια και του τα ειχανε φερει απο εκει τα ρουχαλακια ...ειναι τυπικο αγγλικο... τετοια φορανε στους γαμους απο το γαμπρο, τον μπαμπα της νύφης μεχρι τα παρανυφακια, και το ιδιο φορανε και τα μωρα στη βαφτιση.

Παντως συμφωνω και το οτι πρεπει να ταιριαζει με το θεμα της βαφτισης ...και επισης παρ'ολο που ειναι πολυ ωραιο, μαλλον μου κανει για χειμωνιατικο - σκεψου να κανει καυσωνα θα λαλησει το παιδακι

ελπιζω να βοηθησα ...

Patri

My prince was born on 2/12/08

 

[/url]line_m121_beg_40_time_1228194000_text_cf20f0f1e9e3eae7f0dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

DREAM... εφτασε η ωρα βρε :) Καλοφωτιστος :) Εμενα μου αρεσει σε γενικες γραμμες...τα πετραδακια με χαλανε λιγο! Σα λορδος θα ειναι :)

Βασικα οτι και να του βαλεις θεος θα ειναι! Εγω οταν ηταν να βαφτισω αγορακι...αυγουστο μηνα..ειχα παραγγειλει μπεζ λινο κουστουμι ακριβως οπως το ανδρικο σε μινιατουρα :)

Μακια σας :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

εμας το δικο μας βαφτιστικο ειναι ολο στρας και τουλι ταφτά και πολυ φουρό και γκλαμ...

 

να σου πω του στραβου το δικαιο, το σεπτεμβρη που παντρευεται ο αδερφος μου σκεφτομαι να μην το βαλω στη μικρη... Πολυ μπομπονιερα ρε γμτ...

 

th_PORTRAIT.jpg

 

αφου κοιταξα να βγαλω το φουρο απο μεσα να γινει λιγο πιο απλο αλλα και παλι ....

 

γιαυτο συμφωνω με τα κοριτσια!! Αν θελει να το ξαναβαλει ποτε το μωρό, καντο πιο απλο. Αν το θελει μονο για το "κουτι των αναμνησεων" καντο υπερπαραγωγη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω οτι οσο πιο πολυ φορτωνουμε το μωρο με ενα ρουχο πολυ φανταχτερο, τοσο χανεται το μωρο.... απλες καθαρες γραμμες στο σχεδιο του ρουχου αφηνει να φανει η γλυκα του μωρου χωρις να μοιαζει με μια μπαλα τουλι... ενα απλο καλο κουστουμακι δεν θα το μειωσει!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου να στε καλα

θα μιλησω ανοιχτα με τη μαμα του μωρου για να δω τι θα κανω, διοτι εδω ειναι και κρητη και οσο να ναι κοιταμ=νε πολλα

να στε καλα

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

einai teleio!!mou aresei para poli. glamourato kai aristokratiko etsi opws prepei na einai se kathe episimi peristasi.to idio tha dialega ki egw an ginomoun nona. to an tha to xanaforesei meta den me endiaferei. to rouxo to pairneis gia tin sigkekrimeni peristasi kai oxi gia na to valei meta.proswpika tha to evaza alla apadw se ekeines pou lene pws tha to foresei meta afou einai toso episimo.

bravo gia tin epilogi sou

Link to comment
Share on other sites

κιτς δεν είναι...επίσημο το λες!!

αν είναι και η βάφτιση ανάλογη μια χαρά θα ταιριάζει, αν όμως οι γονείς είναι χύμα... άστο καλύτερα.

στη κρήτη πάντως τους αρέσουν τα επίσημα.

καλύτερα συννενόηση με την μαμά.

κι εγώ βάφτισα αγοράκι,εγώ ήθελα κοστουμάκι λινό, η μαμά ήθελε σετάκι λινό πιο απλό, πιο πρόχειρο στυλ,με μπουφανάκι.

πήρα αυτό που ήθελε,για να το ευχαριστηθεί.

πάντως κιτς σε καμμία περίπτωση δεν είναι.

έτσι ντύνουν στο εξωτερικό τα παιδάκια!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ δεν θα το διάλεγα. Αλλά αυτά είναι γούστα. Απλά δεν μου αρέσει να ντύνονται τα παιδιά σαν μεγάλοι. Προτιμώ πιο απλά, γλυκά ρουχαλάκια..

 

ω ναι...

επισης πειραζει που δεν καταλαβαινω το σκεπτικο "στο εξωτερικο ετσι ντυνονται..."

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

οπα... παρεξηγησες... δεν το ειπα για σενα αποκλειστικα... απλα πηρα αφορμη απο το σχολιο σου, γιατι το εχω ξανακουσει να το λενε και μου "κακοφαινεται" -αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη τη λεξη- λιγο...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα αν το ψαξεις ετσι, σχεδον ολα ειναι ξενοφερτα... εχουμε ξεχασει τα δικα μας "εθιμα" ας πουμε, ή τα βρισκουμε παλαιομοδιτικα ή παραδοσεις που μας "επιβαλουν", αλλα μια χαρα δεχομαστε το καθε καταναλωτικο ξενο εθιμο... τεσπα... καλα να'μαστε και ολα τ'αλλα..

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

θα πάρει τόσα ρούχα για δώρο στη βάφτιση που αν τα βαφτιστικά είναι καλά κ δεν τα ξαναφορέσει ποτέ γιατί δεν θα βρεθεί η περίσταση, δεν πειράζει. θα έχει τόσα άλλα κ πρόχειρα κ καλά για να φορέσει.εγώ τουλάχιστον έστι σκέφτηκα στη δικιά μας βάφτιση που ήταν το Μάιο.

το βαφτιστικό μ αρέσει πολύ στη φωτό, είναι πολύ " μπροστά" αλλά μόνο στη φωτο :)) δεν θα το επέλεγα ποτέ γιατί είναι πολύ φορτωμένο.

βέβαια κ επειδή εμένα ο 'άντρας μου ε'ίναι απο Κρήρη, ξέρω ότι εκεί θέλουν αυτό το κάτι περισσότερο, το λαμέ, το εντυπωσιακό, πιθανών να ταιρι'αζει.

απλά να κοιτάξετε να είναι κ η υπόλοιπη βάφτιση στα ίδια στάνταρ.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

καλα αν το ψαξεις ετσι, σχεδον ολα ειναι ξενοφερτα... εχουμε ξεχασει τα δικα μας "εθιμα" ας πουμε, ή τα βρισκουμε παλαιομοδιτικα ή παραδοσεις που μας "επιβαλουν", αλλα μια χαρα δεχομαστε το καθε καταναλωτικο ξενο εθιμο... τεσπα... καλα να'μαστε και ολα τ'αλλα..

 

όλα την χάρη τους έχουν μου αρέσουν κάποια πράγματα του εξωτερικού όμως.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου άρεσε αυτό πάρτου αυτό και μην αγχώνεσαι άλλο. Είναι πολύ σικάτο κουστουμάκι.Πρόκειται για βαπτιστικό ρούχο που κατά την γνώμη μου πρέπει να είναι επίσημο και όχι καθημερινού τύπου. Εμένα ο δικός μου έτσι κι αλλιώς ούτε μια φορά δεν πρόλαβε να το φορέσει.

 

Και κάτι άλλο. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει οι μαμάδες να λένε στις νονές τι ρούχο να πάρουν. Πραγματικά αυτό δεν το καταλαβαίνω. Αγοράζει η νονά ένα αξιοπρεπές ρούχο της αρεσκείας της και τέλος.Φαντάζομαι ότι όλοι πάνω κάτω ξέρουμε το γούστο των κουμπάρων μας. Εγω πάντως δεν ανακατεύτηκα καθόλου στα βαπτιστικά του μικρού μου, με ρώτησε τι θα ήθελα και της είπα να μου πάρει ότι θέλει εκείνη.

 

Άυτή είναι η αποψή μου χωρίς παρεξήγηση. Απλά δεν μου αρέσει να ακούω μαμάδες να πηγαίνουν με τη κουμπάρα να διαλέγουν βαπτιστικά. Και πάλι λέω ότι αυτή είναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν επιβάλει την γνώμη της η μία από τις δύο, γιατί να μην πάνε μαζί?

εμένα μου αρέσει να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

εγώ σαν νονά πήγα με την μαμά, μια χαρά.

σαν μαμά όμως δεν πήγα λόγω απόστασης,αλλά είχαμε επικοινωνία με MMS.

πάντως το κρατάς και σαν ενθύμιο το βαφτιστικό,είναι κάτι ξεχωριστό.

ελπίζω να σε βοηθάμε DREAMCATCHER και όχι να σε μπερδεύουμε!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειο!!!! Προσωπικά μου αρεσει παρα πολύ!!! Ασυνήθιστο και κομψό,και απ'οτι φαινεται καλοραμένο, αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα (τα περισσοτερα τουλαχιστον) εχουν πολύ κακη ραφη, εσύ σιγουρα μπορεις να το κρινεις αυτο καλυτερα.

Και ας μην το ξαναφορεσει, αν και δεν βλεπω το λόγο, το παντελόνι μπορεί ανετα να ταιριαξει σε καποια αλλη εξισου επισημη εκδήλωση. Απο πάνω εχει και σακάκι ή μόνο το γιλέκο?

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθω να συμφωνησω με τις περισσοτερες προλαλισασες σχετικά με το πολυφορτομενο και υπερβολικό σικάτο του θεματος...

 

Κιτς δεν το λες...και τι ειναι κιτσ εν πάση περιπτωση...μεγάλο θεμα...

 

Απλως δεν μου αρεσεις να βλέπω τοσο μωράκια ντυμένα τοσο στενάχωρα...θα τα φορεσουν μεγαλωνοντας και γαμπροι αλλά ειμαι του πιο σπόρ και του απλου και του λευκου και του λινου και και και...και απειδη δεν ειμαστε εμεις οι ενδιαφερομενες καλά θα ειναι να το δειξεις και στην ενδιαφερομενη και να σου πει να τελειωνεις γιατι αν 12 ανθρωπους ρωτησεις, 12 διαφορετικές αποψεις θα πάρεις ...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...