Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τη γνωμη σας για βαπτιστικο ρουχαλακι


DREAMCATCHER

Recommended Posts

εκτος απο τη βαπτιση τη δικη μας προκειται να γινω νονα για δευτερη φορα και θα ηθελα τη γνωμη σας για κατι

κατι σαν γκαλοπ. το βαπτιστικο ρουχαλακι

σε οσους το εχω δειξει οι αποψεις διαφερουν , η μια μου ειπε οτι ξετρελαθηκε, η αλλη οτι το βρισκει κιτς κ οτι θα γινω ρεζιλι στη βαπτιση, η αλλη οτι οκ καλο αλλα δε θα το αγοραζε, η αλλη οτι ειναι πολυ λουσατο, η νυφη μου οτι ειναι τελειο....εχω μπερδευτει

θελω την ειλικρινη σας αποψη, δε προκειται να παρεξηγησω

εδω ειναι οι φωτο αν δεν σας αρεσει πειτε μου γιατι οκ/>??

http://i88.servimg.com/u/f88/13/38/15/64/diamon10.jpg

http://i88.servimg.com/u/f88/13/38/15/64/dsp_di10.jpg

http://i88.servimg.com/u/f88/13/38/15/64/dsp_di11.jpg

http://i88.servimg.com/u/f88/13/38/15/64/dsp_di12.jpg

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα σου πω την άποψη μου με κάθε ειλικρίνεια, σαν να το ψώνιζα εγώ για το δικό μου βαφτιστήρι...

 

Το θεωρώ πολύ σικάτο.

Αν όμως το παιδί δεν έχει να πάει σε κάποιο γάμο ή βάφτιση μετά την βάφτιση την δική του....πιστεύω πως θα πάει τζάμπα το κουστούμι.

Είναι πολύ καλό για να το βάλει για απλό και να το ευχαριστηθεί...γιατί ως επί των πλείστων τα καθημερινά τα ρούχα τα χαίρονται πιο πολύ τα παιδιά μας.

Αν σε ενδιαφέρει να είναι ένα κομμάτι που θελεις να το δει ο κόσμος και να του μείνει στο μάτι οκ πάρτο.....αν θέλεις να το χαρεί το μικρό και να μην δώσεις για την μία φορά που θα το φορέσει τα χρήματά σου πάρε κάτι πιο απλό.

Γνώμη πάντα...εγώ αν διάλεγα, θα έπερνα κάτι ευκολοφόρετο, όσο το δυνατόν με περισσότερο βαμβάκι ή και λινο και με μπουφανάκι να μπορεί το παιδί να νιώθει άνετα και όχι σαν ρόμποκοτ....

χωρίς παρεξήγηση οκ;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την άποψη μου με κάθε ειλικρίνεια, σαν να το ψώνιζα εγώ για το δικό μου βαφτιστήρι...

 

Το θεωρώ πολύ σικάτο.

Αν όμως το παιδί δεν έχει να πάει σε κάποιο γάμο ή βάφτιση μετά την βάφτιση την δική του....πιστεύω πως θα πάει τζάμπα το κουστούμι.

Είναι πολύ καλό για να το βάλει για απλό και να το ευχαριστηθεί...γιατί ως επί των πλείστων τα καθημερινά τα ρούχα τα χαίρονται πιο πολύ τα παιδιά μας.

Αν σε ενδιαφέρει να είναι ένα κομμάτι που θελεις να το δει ο κόσμος και να του μείνει στο μάτι οκ πάρτο.....αν θέλεις να το χαρί το μικρό και να μην δώσεις για την μία φορά που θα το φορέσει τα χρήματά σου πάρε κάτι πιο απλό.

Γνώμη πάντα...εγώ αν διάλεγα, θα έπερνα κάτι ευκολοφόρετο, όσο το δυνατόν με περισσότερο βαμβάκι ή και λινο και με μπουφανάκι να μπορεί το παιδί να νιώθει άνετα και όχι σαν ρόμποκοτ....

χωρίς παρεξήγηση οκ;

 

οχι οχι δε παρεξηγω καθολου, αντιθετως σε ευχαριστω, στεναχωρηθικα οταν μου ειπαν οτι ειναι κιτς κ οτι θα γινω ρεζιλι στην εκκλησια...αλλα μετα μπερδευτικα οταν μια συναδερφος μου ξετρελαθηκε κ ηθελα να δω τη γνωμη κ των αλλων

θα περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν

σε ευχαριστω πολυ

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, εχω ειμαι λιγο του πιο απλου...οχι οτι δεν ειναι ομορφο αλλα θα προτιμουσα κατι πιο απλο, οχι τοσο για να το ξαναφορεσει, οσο πιο γλυκο.

που το βρηκες; ειναι εντυπωδιακο παντως.

η μαμα του παιδιου τι λεει; τη ρωτησες;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Το κουστουμακι ειναι πολυ σικατο και το αγορακι που θα το φορεσει θα δειχνει πραγματικα ενας μεγαλος κυριος αυτο που ηθελα να ρωτησω ομως ειναι αν το ολο συνολο ειναι μεσα στα πλαισια του γουστου της μαμας γιατι απ οτι καταλαβα θα γινεις νονα εσυ και το πηρες για το βαφτιστηρι σου ετσι δεν ειναι? Επειδη εγω την πατησα απο το νονο μας (...) εσεις μιλησατε με τη μαμα για το τι περιπου θελει να βαλει στον μικρουλη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ μάλλον δεν θα το επέλεγα. Είναι λίγο too much για τα γούστα μου. Εδώ στον γιό μου που θα γίνει παράγαμπρος και δεν θα του βάλω κάτι τόσο εντυπωσιακό.:roll:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

πήγα να απαντήσω στην ερώτησή σου πριν προλάβεις και την πεις αλλά κόλλησε....

 

λοιπόν ξαναγράφω....

Κιτς δεν είναι απλά είναι επίσημο και σικάτο....αν ήταν έτσι όλα τα γαμπριάτικα κοστούμια αυτού του στυλ θα τα λέγαμε κιτς.

Φυσικά ο καθένας έχει τα γούστα του....

Link to comment
Share on other sites

με όλο το θάρρος :oops::oops:

εμένα μου φαίνεται αρκετά κιτς :oops::oops:

πολύ φλωρινιώτης & γιώργος μάγκας βρε παιδί μου (μου θυμίζει και λίγο απικριάτικη στολή- κοστούμι καλής όμως ποιότητας):lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα δεν θα μου αρεσε η νονα να μου παρει κατι τετοιο γιατι ειναι πολυ επισημο...αν και ειμαι υπερ στο βαπτιστικο ρουχο να ειναι κατι πιο καλο και οχι απλο προτιμησα κουστουμακι αλλα σε λινο!!!θα το φορεσει πιο πολυ και σαν ξεχωριστα κομματια.

Link to comment
Share on other sites

με όλο το θάρρος :oops::oops:

εμένα μου φαίνεται αρκετά κιτς :oops::oops:

πολύ φλωρινιώτης & γιώργος μάγκας βρε παιδί μου (μου θυμίζει και λίγο απικριάτικη στολή- κοστούμι καλής όμως ποιότητας):lol:

 

κι εγω το ιδιο σκεφτηκα... σορρυ αλλα για αγορακι, πολυ λαμε βρε παιδι μου!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου φάνηκε αρκετά βαρυ...........Θα προτιμούσα κάτι πιο απλό να μπορεί να το φορέσει όχι μόνο σε γάμους και βαπτίσια γιατί εδώ που τα λέμε κρατάμε άλλα για γάμους και άλλα για κάθε μερα.Εμάς τα ρούχα του μικρού στην βάπτισή του ήταν πολύ μοντέρνα,τον βάπτισε η αδερφή μου και το γούστο της είναι φανταστικό πήρε ''φιρμάτα ρούχα'' έδωσε αρκετά λεφτά αλλά τα φορέσαμε με το παραπάνω.:P

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως too much για βαφτιστικό... Βέβαια στο λέει και κάποια που το νυφικό της ήταν τόσο σκέτο που περισσότερο δεν γίνεται...! Το κουστουμάκι δεν με χαλάει σαν σκέψη για βαφτιστικό, μπορεί να μην είναι τόσο ευκολοφόρετο αλλά είναι όμορφο. Αυτό που με χαλάει είναι μάλλον το κεντημα που έχει το γιλέκο σε συνδυασμό με το swarovski στη γραβάτα. Αν έλειπαν αυτά νομίζω πως ίσως ήταν καλλίτερα. Αν έχεις μιλήσει με τη μαμά και της αρέσει ή αν ξέρεις σίγουρα τα γούστα της και πιστεύεις ότι θα της αρέσει, τότε δεν βρίσκω λόγο να έχεις ενδοιασμούς. Το λέω αυτό γιατί ίσως δεν είναι η ασφαλέστερη επιλογή που μπορείς να κάνεις μια και είναι πιο ιδιαίτερο σαν ρούχο άρα και για πιο ιδιαίτερα γούστα. Γι'αυτό άλλωστε όπως διαπίστωσες ήδη κι εσύ, δεν αρέσει σε όλους...! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παλι θα σκεφτομουν οτι ασχετα αν αρεσε στη μανα του παιδιου, ολοι εμενα θα σχολιαζαν για το κιτς -σορυ- γουστο μου...

 

υγ. και εγω του απλου νυφικου ημουν! ;)

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

monbebe για το σχολιασμό.... Ασ'το.... Μην το ψάχνεις...! Αυτοί που είναι να σχολιάσουν θα το κάνουν όπως και να έχει... Ή πολύ απλό θα το βρούν.... Ή πολύ φορτωμένο.... Ή πολύ ανοιχτόχρωμο.... Ή πολύ σκούρο.... Κάτι θα βρούνε πάντως...! Οπότε δεν είναι να δίνει κανείς πολύ σημασία γιατί από 100 ανθρώπους θα πάρει 100 διαφορετικές γνώμες. Προσωπικά αν είχα ενδοιασμούς, θα είχα μόνο για το αν θα αρέσει στη μαμά, κι αυτό μόνο και μόνο γιατί είναι πιο ιδιαίτερο κουστουμάκι. Αν ήταν κάτι πιο σύνηθες, δεν θα ρώταγα καθόλου. Με αυτά άλλωστε ασχολείται η νονά. Προσωπικά μιλώντας και πάλι, θα ήθελα κάτι πιο απλό. Θα μου άρεσε πχ ένα κουστουμάκι σε ναυτικό στυλ περισσότερο. Θεωρώ ότι είναι και πιο ασφαλής επιλογή. Είναι πιο εύκολο να αρέσει κάτι τέτοιο, αν μπορώ να το θέσω έτσι...!

Link to comment
Share on other sites

καλα ο κοσμος ορεξη να'χεις ν'ακους... παντως μπορουν να βρουν μια μεση λυση... δηλ. κατι που να αρεσει και στις 2 αλλα να ειναι πιο "ευκολο" σαν ρουχο... κομψο μεν αλλα χωρις την αρτα και τα γιαννενα πανω...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εννοείται...! Αλήθεια, DREAMCATCHER, σε τόσο κόσμο το έδειξες, δεν το δείχνεις και στην κουμπάρα σου να ξεμπερδεύεις;; Αν της αρέσει, το έλυσες το θέμα, δεν υπάρχει λόγος να προβληματίζεσαι. Αν δεν της αρέσει, ψάχνεις κάτι άλλο. Αν πάλι δεν θες να μπεις καθόλου στη διαδικασία να τη βάλεις να επιλέξει (για οποιοδήποτε λόγο) τότε κάνε αυτό που νομίζεις εσύ. Αν σου αρέσει και αν το αγόραζες εσύ για το δικό σου παιδί, μην έχεις ενδοιασμούς. Στο κάτω κάτω, γούστο σου είναι. Αν εμένα δεν μου αρέσει, λίγη σημασία έχει, έτσι δεν είναι;; Αυτά, και πάντα άξια!

Link to comment
Share on other sites

καταρχας σας ευχαριστω για τις αποψεις σας με βοηθισατε αρκετα

akoyste τωρα το θεμα μου

εχω στο καταστημα μου αυτο και το ειδε η νονα και της αρεσε, εμενα δε με τρελαινει αλλα αφου της αρεσε το παραγγειλα, προχθες μιλουσαμε και μου ειπε οτι μην πας να παρεις τπτ τρελο εμεις ειμαστε χιππιδες....τι να κανω τωρα. να δωσω αυτο ή να παρω κατι αλλο?????δε με νοιαζει να μην το δωσω διοτι το συγκεκριμενο φευγει αρκετα και θα φυγει ετσι κι αλλιως αλλα δε ξερω τι να κανω ...πλιιιιιιιιιζζζζζζζζ χελπππππππππππππππππππ

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι χίππιδες να της παραγγείλεις ένα με λαχούρια...!! Μάλλον υπέθεσε ότι θα πάρεις αυτό και πιθανόν να μετάνιωσε που εξέφρασε τέτοια άποψη. Πιθανόν να μην της άρεσε τόσο πολύ ας πούμε ή να το ξανασκέφτηκε. Πάρε κάτι απλούστερο (με καμπάνα στο μπατζάκι κατά προτίμηση! χαχαχα) και μην παιδεύεσαι καλή μου. Η ουσία είναι στη σχέση που θα έχεις με το παιδί έτσι κι αλλιώς, όχι στο ρούχο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου αρέσει το κουστουμάκι... Μου θυμίζει κάτι κουστουμάκια που έβλεπα στις βιτρίνες στην Τουρκία για το σουνέτι και γέλαγα... μόνο που εκεί είχαν και τουρμπάνι! Μάλλον δεν αρέσει ούτε στη μαμά γι αυτό σε πήρε τηλέφωνο... Πάρε κάτι άλλο που να σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κι εγω ότι είναι λίγο υπερβολικό. Ίσως ένα πιο φυσικό ύφασμα και μια πιο λιτή γραμμή. Καλύτερα να μιλήσεις και με τη μαμά. Εξαρτάται και από το θέμα της βάπτισης και το ύφος της .Όλα παίζουν ρόλο. Αν πάλι για σένα είναι το ΄ρούχο των ονείρων σου πάρτο. Όλα είναι θέμα γούστου και σίγουρα θες να κάνεις το καλύτερο για το βαπτιστήρι σου.

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

με ολη την ειλικρινεια ειπες ,ε?

το χρωμα μου αρεσει παρα πολυ, με χαλαει το γιλεκο και το στρας στη γραβατα.το δεσιμο τις γραβατας μου αρεσει παρα πολυ.

με λιγα λογια θα το προτιμουσα για το αγορακι χωρις τα γυαλιστερα

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται και πόσο είναι το παιδί, σε ένα παιδία κέτω του έτους δε θα στεκόταν τόσο καλά όσο ένα πιο απλό ρουχαλάκι που θα το φορούσε και αργότερα.

 

ούτε εγώ θα το επέλεγα, κι ο λόγος είναι τα στρας, κατά τ άλλα αν έντυνα το 3 ή τετράχρονο γιο μου παραγαμπράκι θα του το βαζα, χωρίς τα γυαλιστερά. για πιο μωράκι όχι.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...