Recommended Posts

Αποφάσισα, μετά από πολύ ξυράφι, κερί και αποτριχωτικές κρέμες, να κάνω ριζική αποτρίχωση στο "μπικίνι". Κουράστηκα, κάθε καλοκαίρι να αγανακτώ πριν τις διακοπές και κάθε φορά που πάμε στη θάλασσα...:?

Έχει κάνει καμία κοπέλα ριζική αποτρίχωση, για να μας πει τα αποτελέσματα, αν αξίζει και να μας συστήσει κανέναν δερματολόγο ???

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Διαφημίσεις

χμ..έκανε μια πολύ καλή μου φίλη και μπικίνι και πόδια.τα αποτελέσματα?? απλά ΤΕΛΕΙΑ..

το σκέφτομαι και εγώ

rQGhp3.png

χμ..έκανε μια πολύ καλή μου φίλη και μπικίνι και πόδια.τα αποτελέσματα?? απλά ΤΕΛΕΙΑ..

το σκέφτομαι και εγώ

DALIA! Είσαι ο άνθρωπός μου! Μπορείς να μάθεις λεπτομέρειες (πού, πως πόσο, κ.λ.π.) και να μας πεις???

t6c4p3.pngXRnsp2.png

giota οχι δεν είναι μόνο μία επίσκεψη..

εγώ που ρώτησα την αισθητικό μου για μπικίνι με φωτόλυση ( εκεί έκανε και η φίλη μου ) σε πέρνει περίπου ένα χρόνο και η επίσκεψη κοστίζει 80?, στην αρχή πας 2 φορές το μήνα και μετά αραιώνουν οι επίσκέψεις..η καλύτερη περίοδος ειναι Σέπτεμβριος έτσι ώστε το επόμενο καλοκαίρι να είσαι σουπερ..

Θα μάθω σύντομα και διαδικασία/τιμές από γιατρό που έκανε μια άλλη φίλη μου...

rQGhp3.png

ρωτηστε εμενα..... εχω αποκτησει Masters στο θεμα!!

Λοιπον , πρωτα δειτε εαν ειναι ορμονικο το θεμα. ΠΧ στο προσωπο, πηγουνι, παριφες, κτλπ.

Μετα, βρειτε ενα μηχανιμα leiser Alexander κατα προτιμηση και εναν σωστο δερματολογο να το κανει , η πλαστικο χειρουργο. Μην επενδησετε χρονο και χρημα σε φωτολησεις και αισθητικους ...δεν κανουν δουλεια.

Και το καλοκαιρι ειναι η χειροτερη περιοδος για leiser, καντε ερευνα αγορας και περιμενετε κατα τον οκτωβριο οταν εχει φυγει το μαυρισμα σας. Leiser και ηλιος δεν τα πανε καλα , δημιουργουν δισχρωμιες ...

Οι επισκεψεις εξαρτονται απο την πικνοτητα τις τριχας , και το χρωμα της. Σε 6 συνεδριες, εαν δεν ειναι ορμονικο το θεμα, εξαφανιζονται.

4qhyp3.pngdGZ0p3.png

Εγω κανω σε αισθητικο βεβαια φωτολυση γιατι σε γιατρους που ρωτησα ειναι πανακριβο κ δεν ηθελα να διαθεσω τοσα χρηματα. Ξεκινας με μια φορα το μηνα κ βλεποντας κ κανοντας.

Εγω βεβαια ειχα πααααρα πολυ τριχα (κ ορμονικα θεμα) γιαυτο κιολας δεν επελεξα γιατρο γιατι κανεις δεν μπορουσε να μου εγγυηθει μονιμο αποτελεσμα. Ενω τωρα εχω τουλαχιστον πακετο εφορου ζωης.. Ξεκινας παντα Σεπτεμβρη, ο πολυ ηλιος δεν κανει κ επισης ενδιαμεσα χρησιμοποιεις μονο ξυραφι. Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ εχω πραγματικα σωθει. δε σου λεω οτι εχουν φυγει τελειως, αλλα τρομερη βελτιωση κ αυτες που βγαινουν σκορπιες εδω κ εκει ειναι πολυ μαλακες. Να σας πω μονο οτι αν εχετε σκοπο για εγκυμοσυνη αφηστε το για μετα γιατι με τις αλλαγες κ τις ορμονες βγαινουν παλι (την πατησα εγω ετσι).

Ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια, μου λύσατε πολλά απορίες... Άρα, από ότι κατάλαβα, καλό είναι να το αφήσω γαι τον Οκτώβρη...

Μάλλον θα επιλέξω κάποιον γιατρό για την αποτρίχωση (έχω περισσότερη εμπιστοσύνη) :roll:

baboukis, μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιον (με π.μ.)???

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια, μου λύσατε πολλά απορίες... Άρα, από ότι κατάλαβα, καλό είναι να το αφήσω γαι τον Οκτώβρη...

Μάλλον θα επιλέξω κάποιον γιατρό για την αποτρίχωση (έχω περισσότερη εμπιστοσύνη) :roll:

baboukis, μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιον (με π.μ.)???

Ειμαι στην Βεροια , και μεταξυ 2 ιατρων και 1000 αισθητικων διαλεξα αυτον που εχει τον Αλεξαντριτη ( μηχανημα , αυτο που πριν το λεισερ σου ριχνει στο δερμα κρυο αερα) Το ειχα δωκιμασει στο London αυτο.

Νομιζω οτι το περιεγραψα οσο καλυτερα. Αλλα , πριν αποφασισεις να ρωτας και τι μαχανημα διαθετουν.

4qhyp3.pngdGZ0p3.png

Διαφημίσεις

σωστα τα λεει η baboukis, κι εγω με laser αλεξανδριτη 4ης γενιας κανω, παντα με γιατρο εννοειται, σε ποδια και μπικινι. Εξαρταται απο το ατομο βεβαια αλλα για να επιτευχθει ριζικη αποτριχωση σε ολη την περιοχη απαιτουνται αρκετες συνεδριες, σιγουρα πανω απο 5-6.

Κάνω ριζική αποτρίχωση στο πρόσωπο από πέρυσι, στο σαγόνι και στο λαιμό μου, όπου έχω κάποιες σκληρές, μαύρες τριχούλες. Αρχικά πήγαινα σε μία αισθητικό στο Μαρούσι (πολύ καλή), αλλά επειδή δεν με εξυπηρετεί πλέον καθόλου αυτή η περιοχή, πάω τώρα σε μία άλλη αισθητικό, επίσης πολύ καλή, στους Αμπελοκήπους. Και οι δύο κοπέλες είναι αποφοιτοι του ΤΕΙ Αισθητικής. Όποια ενδιαφέρεται, να της πω τα στοιχεία τους.

Κάνω λέιζερ εδώ και ένα χρόνο στο μπικίνι και στο άνω χείλος και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένη. Στο δε μπικίνι είχα απίστευτο πρόβλημα και με 5 επισκέψεις μου έχουν μείνει περίπου 10 τρίχες σε όλη την περιοχή τις οποίες πηγαίνω και τις χτυπάω κάθε 2,5 μήνες περίπου με σκοπό σε 6 περίπου μήνες να μην έχω καθόλου. Το δε άνω χείλος , ομολογώ ότι δεν είχε μεγάλο πρόβλημα καθάρισε από την τρίτη κιόλας επίσκεψη. Είναι μία τεχνική που δεν προκαλεί πόνο και σε 15 περίπου λεπτά έχεις τελειώσει και γυρνάς σπίτι σου. Είμαι δε τόσο ευχαριστημένη που σκέφτομαι να κάνω και μόνιμο σχήμα στα φρύδια με την ίδια τεχνική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

εγω δεν εμεινα ικανοποιημενη απο τη φωτολυση , στο μπικινι Πηγα στην αρχη για γραμμη , αλλα τελικα αποφασισα να κανω ολικη αποτριχωση , εκανα 6 "θεραπειες" αλλα μαλλον δεν ειχαν το αποτελεσμα που μου υποσχεθηκαν ,ξεχωρα το στησιμο μπροστα στο γιατρο ....ο θεος να τον κανει, ισως η σωστη αντιμετωπιση να ειναι δερματολογος αλλα θα ηθελα πολυ να ξερω να υπαρχει γυναικα δερματολογος, βαρεθηκα να με βλεπουν αντρες γιατροι. Ντρεπομαι τι να κανω

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα