ilonka19

Φραγμένος ρινοδακρυικός πόρος

Recommended Posts

ΟΓειά σας μανούλες.

Έχουμε και εμείς φραγμενο πόρο. Η μικρούλα είναι τώρα 3 μηνών περίπου και της κανω το μασαζακι και καθαρισμό με γάζα και απιονισμενο νερό από 2 μηνών που την πήγαμε σε οφθαλμίατρο. Βελτιώθηκε κάπως στον 1 αυτό μήνα, αλλά μας έπιασε ίωση και έκανε επιμολυνση το ματάκι. Πρήξιμο, κοκκινιλα και παααααρα πολλές τσιμπλες κιτρινοπρασινες. Ελπίζω να ανοιξει και σε εμάς ο πορος μας.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι σε πόσο καιρό βγαίνουν πάλι οι βλεφαριδες του παιδιού; Γιατι στο 1 μας ματακι έχουμε πολύ πλούσιες βλεφαρίδες και σε αυτο που καθαριζουμε συνέχεια μας έχουν πέσει τουλάχιστον οι μισες ... και φαίνεται άσχημα. Έχει καμια μανούλα αντίστοιχη εμπειρία;

GqAdp2.png

Διαφημίσεις

μηπως εχετε κανει χειρουργειο με τον Παρασκευοπουλο στο παιδων πεντελης?? πρεπει να κανουμε χειρουργειο και μας είδε αυτος σήμερα στα εκτακτα,τον γνωριζει καμια???:confused:

YiMXp3.png

μηπως εχετε κανει χειρουργειο με τον Παρασκευοπουλο στο παιδων πεντελης?? πρεπει να κανουμε χειρουργειο και μας είδε αυτος σήμερα στα εκτακτα,τον γνωριζει καμια???:confused:

Κι εμείς με αυτόν την κάναμε.

Πάρα πολύ ευχαριστημένη έμεινα.

yUVtp2.png

καλησπέρα κορίτσια και εμένα ο μικρός μου έχει το ίδιο πρόβλημα από 2 μηνών περίπου. Τώρα είμαστε 7,5. Και εμείς με μασάζ και ορό και το μάτι συνέχεια δακρυσμένο. Τις δύο τελευταίες μέρες όμως έχει κοκκινήσει κιόλας από κάτω και φαίνεται να τον ενοχλεί και φοβάμαι γιατί το τρίβει μην κάνει κάτι χειρότερο. Αφήστε τις πρασινοκίτρινες τσίμπλες! Και σε μας η παιδίατρος τομπρεξ αλοιφή μας έδωσε αλλά με αυτά που διάβασα μάλλον δεν θα του την ξαναβάλω! Μας έδωσε και eyebrex ίσως μείνω σε αυτό. Αυτή η ιστορία με το μασάζ καλή είναι στα λόγια, αλλά δοκίμασε να το κάνεις σε ένα μωρό που χτυπιέται και γυρίζει το κεφάλι από την άλλη... φοβάμαι μην του βγάλω και κανένα μάτι!! Δεν λέω βέβαια του κάνω όσο συχνά μπορώ αλλά δεν είναι και εύκολο και μάλιστα να γίνει σωστά. Πάντως με την ομοιπαθητική είδα ότι είχατε αποτέλεσμα αύριο κιόλας θα ψάξω γιατρό. Είμαι στα Χανιά ξέρει καμιά σας κανέναν καλό ομοιοπαθητικό? Είδα στο ιντερνετ την Μαυρεδάκη σαν παιδίατρο ομοιοπαθητικό. Την ξέρει μήπως καμιά σας?

κ γω 27 θα κανω την επεμβαση στι αγλαια κυριακου

ο οφθαλμιατρος μου ειπε τελευταιο γευμα στις 1 την νυχτα κ μετα τιποτα ουτε νερο ουτε γαλα

730 να ειμαι στο παιδων θα κανουμε εισαγωγη κ μου ειπς θα φυγω γυρω στις 2-3

δεν ειναι τιποτα

περαστυικα κ στις 2μας :)

καλημερα κοριτσια. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον δακρυικο πόρο. Το αγοράκι μου είναι 2 χρονών και 3 μηνών. Ξαφνικα τον περασμένο Σεπτέμβριο άρχισε να τρέχει το δεξί του ματάκι και λιγότερο το αριστερό. Προγραμματίστηκε επέμβαση στο παίδων αγ.σοφία στις 21/6 με τον ιατρό κο. Σπυρόπουλο. Ανησυχώ για το αγγελούδι μου μήπως δεν πετύχει η επέμβαση.

Εσεις πως τα πήγατε όλα καλά

καλημερα κοριτσια. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον δακρυικο πόρο. Το αγοράκι μου είναι 2 χρονών και 3 μηνών. Ξαφνικα τον περασμένο Σεπτέμβριο άρχισε να τρέχει το δεξί του ματάκι και λιγότερο το αριστερό. Προγραμματίστηκε επέμβαση στο παίδων αγ.σοφία στις 21/6 με τον ιατρό κο. Σπυρόπουλο. Ανησυχώ για το αγγελούδι μου μήπως δεν πετύχει η επέμβαση.

Εσεις πως τα πήγατε όλα καλά

Καλή επιτυχία. Όλα θα πάνε καλά. Η βαφτιστήρα έχει το ίδιο πρόβλημα και δεν έχει΄κάνει ακόμα επέμβαση. Την πήγαν στο παίδων, δεν ξέρω πότε θα της κάνουν επέμβαση. Είναι κ μικρούλα ακόμα 1,5 ετών. Χωρίς επέμβαση δεν υποχωρεί άπότι κατάλαβα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png

εμεις την καναμε στο Πεντελης με τον Κο παρασκευοπουλο,πολυ καλος γιατρος και εδειξε πολυ ενδιαφερον.Η επεμβαση κρατησε λίγο και δεν ποναγε το μωρο μετα,δυστυχως είμαστε απο τις περιπτωσεις που δεν μας πετυχε,τουλαχιστον σε εμας που μαζευε και πίον και παθαινε μολυνσεις πλεον είναι οκ αλλα δακρυζει ακομα,μαλλον θα την ξανακανουμε.

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ...ΕΙΧΕ Κ ΕΜΑΣ ΦΡΑΓΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΡΟ ΤΟΥ Κ ΟΛΟ ΤΣΙΜΠΛΙΑΖΕ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ..ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ,ΟΥΤΕ ΤΣΙΜΠΛΕΣ,ΟΥΤΕ ΔΑΚΡΥΑ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ;;

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ...ΕΙΧΕ Κ ΕΜΑΣ ΦΡΑΓΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΡΟ ΤΟΥ Κ ΟΛΟ ΤΣΙΜΠΛΙΑΖΕ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ..ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ,ΟΥΤΕ ΤΣΙΜΠΛΕΣ,ΟΥΤΕ ΔΑΚΡΥΑ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ;;

Απ' όσο ξέρω ναι. Εμάς πριν κάνουμε την επέμβαση μας είχαν πει για κάποιο καιρό να βάζουμε ορό και να κάνουμε ένα "ειδικό μασαζ" στο μάτι για να το βοηθήσουμε ν' ανοίξει μόνο του. Νομίζω ότι στην ηλικία που αναφέρεις είναι πολύ πιθανό να έγινε.

και μένα το κοριτσάκι μου 2 μηνών έχει το ίδιο πρόβλημα και στα δυο του τα ματάκια.μου σύστησε η παιδίατρος να του βάζω tobrex 1 σταγόνα τρεις φορές την ημέρα και μασάζ..και να καθαρίζω τις τσίμπλες με γάζα και ορό..τα ματάκια της έχουν ψιλοκοκκινήσει στην άκρη.. υπάρχει περίπτωση να φύγει απο μόνο του και να μην χρειαστεί επέμβαση?

Διαφημίσεις

και μένα το κοριτσάκι μου 2 μηνών έχει το ίδιο πρόβλημα και στα δυο του τα ματάκια.μου σύστησε η παιδίατρος να του βάζω tobrex 1 σταγόνα τρεις φορές την ημέρα και μασάζ..και να καθαρίζω τις τσίμπλες με γάζα και ορό..τα ματάκια της έχουν ψιλοκοκκινήσει στην άκρη.. υπάρχει περίπτωση να φύγει απο μόνο του και να μην χρειαστεί επέμβαση?

Ναι υπαρχει πολλες πιθανοτητες αλλα πρεπει να τις κανεις μασαζακι στα ματακια

Καλημέρα μανούλες,να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!:) Λοιπον...ο μικρός μου από όταν γεννήθηκε έχει φραγμένο δακρυικό πόρο.Κάνει τσιμπλίτσες το μάτι του με περιόδους ύφεσης και επιδύνωσης και το καθαρίζουμε με ορό.Κάναμε κάποια περίοδο και το γνωστό μασαζάκι αλλά τίποτα..Τώρα από χθες έχει κοκκινήσει το ματάκι του από κάτω και τσιμπλιάζει συνέχεια!Το βράδυ που ξύπνησε να θηλάσει ήτανε κλειστό,το καθάρισα με ορό -δεν είναι ότι κάθεται πλέον κιόλας να του το πειράζεις!- και την 2η φορά ήτανε πάλι κλειστό και το καθάρισα με χαμομήλι και το πρωί το είδα κάπως καλύτερα.Του ξεκίνησα και τόμπρεξ από χθες. Το ίδιο είχε πάθει ξανά τον Ιούλιο που έγινε χάλια από την κοκκινίλα και το πρήξιμο..Υπάρχει σωτηρία γενικά?Θα φτιάξει μόνο του ή θα χρειαστούμε επέμβαση?μήπως να τον πάω σε έναν παιδοοφθαλμίατρο να τον δει τώρα που είναι έτσι?Και αν ναι,έχετε να μου προτείνετε κάποιον?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Καπου στο χρονο φτιαχνει. Αν θηλαζετε ριξτε γαλα μεσα πολλες φορες τη μερα, ειναι αντιμικροβιακο. Εμεις με αυτο σωθηκαμε, το βαζω και στο δικο μου ματι.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

καλησπέρα κορίτσια και εμένα ο μικρός μου έχει το ίδιο πρόβλημα από 2 μηνών περίπου. Τώρα είμαστε 7,5. Και εμείς με μασάζ και ορό και το μάτι συνέχεια δακρυσμένο. Τις δύο τελευταίες μέρες όμως έχει κοκκινήσει κιόλας από κάτω και φαίνεται να τον ενοχλεί και φοβάμαι γιατί το τρίβει μην κάνει κάτι χειρότερο. Αφήστε τις πρασινοκίτρινες τσίμπλες! Και σε μας η παιδίατρος τομπρεξ αλοιφή μας έδωσε αλλά με αυτά που διάβασα μάλλον δεν θα του την ξαναβάλω! Μας έδωσε και eyebrex ίσως μείνω σε αυτό. Αυτή η ιστορία με το μασάζ καλή είναι στα λόγια, αλλά δοκίμασε να το κάνεις σε ένα μωρό που χτυπιέται και γυρίζει το κεφάλι από την άλλη... φοβάμαι μην του βγάλω και κανένα μάτι!! Δεν λέω βέβαια του κάνω όσο συχνά μπορώ αλλά δεν είναι και εύκολο και μάλιστα να γίνει σωστά. Πάντως με την ομοιπαθητική είδα ότι είχατε αποτέλεσμα αύριο κιόλας θα ψάξω γιατρό. Είμαι στα Χανιά ξέρει καμιά σας κανέναν καλό ομοιοπαθητικό? Είδα στο ιντερνετ την Μαυρεδάκη σαν παιδίατρο ομοιοπαθητικό. Την ξέρει μήπως καμιά σας?

Πρεπει να τον πιανετε δυο ατομα και να το κανετε γερα.....το καταλαβαινεις οταν γινεται αποτελεσματικα. τομπρεξ κι eyebrex ειναι ιδια δραστικη ουσια απλα δεν υπαρχει ενα συντηρητικο που πρεπει να αποφευγουν τα μωρα. Ειδικα μακροχρονια.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Εμας η μπεμπα ειναι 2μιση μηνων..εδω κ 2 μερες παρατηρουσα κατι τσιμπλιτσες στο ενα ματι...σημερα αυτο το ματι εβγαλε αρκετες τσιμπλιτσες κ φαινεται να ειναι πιο υγρο...ειναι ο φραγμενος πορος ή παιζει να ειναι κ κατι αλλο πχ κρυωμα ή επιπεφυκιτιδα ας πουμε??Δεν το ειχε απο την αρχη μονο σημερα ειδα υγρο το ματι κ αρκετες τσιμπλες....το καθαρισα με γαζουλα κ φυσιολογικο ορο κ εβαλα κ χαμομηλακι....περιμενω να δω...αλλα ειναι κ σ-κ κ η γιατρος μας εχει δευτερα ιατρειο για να το δει////ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο---εχουμε κ γοπ κ λεω σε εμας ετυχαν ολες οι περιπτωσεις......:((

Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες.Πρέπει να δούμε παιδοοφθαλμίατρο για τον μικρό μας που έχει απόφραξη δακρυικού πόρου και είναι ενός έτους και δεν πέρασε μόνο του.Η παιδίατρος μας σύστησε την Χρούσου που είναι στο Μητέρα και την Φωτοπούλου που είναι στο Παίδων Αγ. Σοφία. Ξέρετε κάποια από τις δύο?Ποια μου προτείνετε?Ξέρετε επίσης πόσο κοστίζει η όλη ιστορία?Πόσο επίπονη είναι για το παιδί κλπ?Ξέρετε κάποιον άλλο πιθανόν να μου προτείνετε?Ευχαριστώ πολύ!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

Εμεις ειμαστε 3μιση μηνων...εδω και ενα μηνα πλημμυριζει το ματακι μας κ ειχε πολλες τσιμπλες,,,βαλαμε κ τομπρεξ για καμια βδομαδα...μας ειπε η παιδιατρος μαλλον φραγμενος δακρυικος πορος!!!Περιμενουμε μεχρι να παει το παιδι ενος ετους κ μετα μαλλον αν δεν φτιαξει κανεις επεμβασουλα....ξαφνικα εδω και 10 μερες μας περασε!!!Δεν πλημμυριζει πια κ δεν γεμιζει τσιμπλες....να πω οτι το πλεναμε με χαμομηλονερο κ με γαζουλες με ορο κ καναμε το κλασικο μασαζακι κυκλικα στο εσωτερικο του ματιου κοντα στη μυτη...Μακαρι να περασε....Λετε ομως το ματι να οφειλεται στα δοντια...γιατι εχουν ξεκινησει σε εμας απο νωρις οι ενοχλησεις με τα δοντια κ τωρα γινονται εντονοτερες...μολις περασε το ματι ξεκινησε το μπουκωμα στη μυτη!!!

Καλημέρα μανούλες.Πρέπει να δούμε παιδοοφθαλμίατρο για τον μικρό μας που έχει απόφραξη δακρυικού πόρου και είναι ενός έτους και δεν πέρασε μόνο του.Η παιδίατρος μας σύστησε την Χρούσου που είναι στο Μητέρα και την Φωτοπούλου που είναι στο Παίδων Αγ. Σοφία. Ξέρετε κάποια από τις δύο?Ποια μου προτείνετε?Ξέρετε επίσης πόσο κοστίζει η όλη ιστορία?Πόσο επίπονη είναι για το παιδί κλπ?Ξέρετε κάποιον άλλο πιθανόν να μου προτείνετε?Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα,

η Χρούσου στο Μητέρα είχε δει και τον δικο μας μικρό πριν περιπου 1,5 χρόνο.

Και εμεις ειχαμε φραγμενο πορο αν και σε αυτη πηγαμε για αλλο λογο.

Μου φανηκε πολυ εμπειρη γιατρος (πρεπει να ειναι επικεφαλης του οφθαλμολογικου στο Μητερα), αλλα σου λεω εμεις για αλλο πηγαμε.

Η ιστορια μας ειχε ως εξης.

Λογω φραγμενου πορου παμε στο Μητερα, μας βλέπει μια γιατρος λεει τα γνωστα μασαζ κλπ και φευγουμε. Λιγο καιρο μετα ο μικρος παθαινει μια μολυνση και επειδη ηταν αργια τον πηγαμε στο Παιδων πεντελης οπου ο γιατρος εκει διεγνωσε καταρακτη!!! Φρικαρουμε εμεις και τρεχοντας την αλλη μερα παμε παλι στο Μητέρα.

Στο Μητερα οταν τους πηραμε τηλ. για να παμε θορυβηθηκαν αρκετα, γιατι υποτιθεται ειχαν εξετασει το μικρο και δεν ειχαν δει κατι τοσο σοβαρο οπως ο καταρρακτης.

Για να καταλαβεις οταν πηγαμε μας περιμενε η Χρουσου να τον εξετασει και ηταν 3-4 αλλοι νεαροι γιατροι που την παρακολουθουσαν την ωρα που εξεταζε το μικρο.

Στη 2η λοιπον επισκεψη στο Μητέρα μας εξετασε η Χρουσου η οποια ειδε οτι ο μικρος ηταν μια χαρα. Οχι μονο μας καθυσηχασε αλλα μας ρωτησε και το ονομα του γιατρου που διεγνωσε καταρακτη και τον πηρε μπροστα μας τηλ. να του πει οτι αυτο που ειδε στο συγκεκριμενο παιδι δεν ηταν καταρακτης αλλα φυσιολογικο ...δε θυμαμαι πως το εξεφρασε ακριβως...

Γενικα μας αφησε πολυ θετικη ετυπωση (και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος)

Σκεφτόμουνα μήπως αν τελικά βλέπαμε κάποιον πηγαίναμε και εμείς στο Πεντέλης γιατί μας βολεύει καλύτερα από το κέντρο. ωστόσο διαβάζω ότι η Χρούσου ειναι πολύ ακριβή,έτσι έχουν γράψει παραπάνω..Για θέματα υγείας φυσικά δεν σκέφτεσαι τα χρήματα αλλά κάνω την έρευνα μου για να είμαστε όλοι καλλυμένοι.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

Καλησπέρα μανούλες.Πρέπει να δούμε παιδοοφθαλμίατρο για τον μικρό μας τελικά είπε η παιδ χθες γιατί δεν πέρασε μόνο του.<ας σύστησε την Χρούσου που είναι στο Μητέρα και την Φωτοπούλου που είναι στο Παίδων Αγ. Σοφία. Ξέρετε κάποια από τις δύο?Ποια μου προτείνετε?Ξέρετε επίσης πόσο κοστίζει η όλη ιστορία?Πόσο επίπονη είναι για το παιδί κλπ?Ξέρετε κάποιον άλλο πιθανόν να μου προτείνετε?Ευχαριστώ πολύ!(Ναι έχω πελαγώσει..)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

Η κ.Χρούσου όταν πήρα να κλείσω ραντεβού μου είπε από Φλεβάρη !!!!Στην Φωτοπούλου δεν πήρα γιατί ούτε ο Χολαργός με βολεύει ούτε το Αγ. Σοφίας. Πήγαμε σήμερα στο Πεντέλης στον Μανιό και μας κανόνισε επέμβαση με συνοπτικές διαδικασίες.Και όχι μόνο αλλά είπε πως έπρεπε να την είχαμε κάνει από τον 8ο μήνα..Θα αφήσω τις λεπτομέριες στην άκρη..έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε..ξέρω πως δεν είναι καμία δύσκολη διαδικασία αλλά πως θα κρατησω τον μικρό ώρες νηστικό αφού δεν μας κανόνισαν ώρα αλλά μας έβαλε σφήνα την συγκεκριμένη μέρα? Και μετά την επέμβαση?Έχει παρενέργειες από την νάρκωση?Θα πρέπει να του φτιάξω κάτι ειδικό να φάει?Θα πονάει?Κάποιος ας με διαφωτίσει...

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

Κανείς??

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

Δεν έχει κάνει κανείς επέμβαση??

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

Εμεις ειμαστε 3μιση μηνων...εδω και ενα μηνα πλημμυριζει το ματακι μας κ ειχε πολλες τσιμπλες,,,βαλαμε κ τομπρεξ για καμια βδομαδα...μας ειπε η παιδιατρος μαλλον φραγμενος δακρυικος πορος!!!Περιμενουμε μεχρι να παει το παιδι ενος ετους κ μετα μαλλον αν δεν φτιαξει κανεις επεμβασουλα....ξαφνικα εδω και 10 μερες μας περασε!!!Δεν πλημμυριζει πια κ δεν γεμιζει τσιμπλες....να πω οτι το πλεναμε με χαμομηλονερο κ με γαζουλες με ορο κ καναμε το κλασικο μασαζακι κυκλικα στο εσωτερικο του ματιου κοντα στη μυτη...Μακαρι να περασε....Λετε ομως το ματι να οφειλεται στα δοντια...γιατι εχουν ξεκινησει σε εμας απο νωρις οι ενοχλησεις με τα δοντια κ τωρα γινονται εντονοτερες...μολις περασε το ματι ξεκινησε το μπουκωμα στη μυτη!!!

Kυκλοφορει μια ιωση που συμπεριλαμβανει και τσιμπλες στα ματια. Περασαμε το πακετο προσφατα (συναχι, τσιμπλες και λαιμός) και δεν περιμενα οτι θα μπορουσε ενας ιος να προκαλεσει ολα αυτα μαζι αλλα μου παν οτι φετος ειναι διαδεδομενη. Τρελαθηκα, ειπα ειναι δυνατον να εφραξαν ξανα οι ποροι?

Μιλαμε για τσιμπλα κορομηλο, να μη προλαβαινω να σκουπιζω. Τα ματια ειναι κοκκινα.Το μονο που εκανα ηταν καθαρισμο με ορο και μητρικο γαλα. Τοσο κρατησε κι εμας, καμμια δεκαρια μερες. Ο μεγαλος που το κολλησε ηταν πολυ ελαφρα με λιγη τσιμπλα 1-2 μερες κι εγω ειχα πρηξιμο στο ενα ματι.

oneiraki καλησπέρα!Τώρα μόλις είδα τα μηνύματα σου και τις ανησυχίες σου για τον δακρυικό πόρο. Εμένα η εμπειρία μου είναι σε θέμα στραβισμού που είχε η μικρή και υποβλήθει σε επέμβαση από τον κύριο Βώρο. Εχω να πω τα καλύτερα από θέμα επαγγελματισμού και συμπεριφοράς απέναντι στο παιδί μου και εμάς ως γονείς. Μπορείς να διαβάσεις εξάλλου και ερκετά στο forum γι' αυτόν. Πρόσφατα έδωσα το τηλέφωνο σε μια συνάδελφο για τον μικρό της για τον δακρυικό πόρο. Τον πήγε όταν ήταν 7 μηνών και της είπε αυστηρα ότι απαγορεύεται το χειρουργείο πριν τους 12 μήνες. Η ίδια το έψαξε σε ξένα έγκυρα ιατρικά περιοδικά και στο "medline" και όντως είχε δίκιο ο γιατρός. Ο μικρός είναι 10 μηνών τώρα δακρύζει αλλά όχι τόσο πολύ. Για ό,τι άλλο θέλεις μπορώ να την ρωτήσω. Εύχομαι τα καλύτερα :P

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα