elsy

Αναζητώ παιδοενδοκρινολόγο

Recommended Posts

Κοίτα σύμπτωση stam πρίν λίγες μέρες μου σύστησε ο γυναικολόγος μου τον Χριστοφορίδη και θα συμφωνήσω μαζί σου είναι πολύ καλός γιατρός αλλά πάνω απ'όλα άνθρωπος γιατί ενδιαφέρθηκε πάρα πολύ για τον γιό μου που έχει αυτισμό και έκανε το παιδί να αισθανθεί άνετα και να μην αγχωθει καθόλου. μου απάντησε και σε όλες μου τις απορίες με πολύ υπομονή.θα γίνει βέβαια μια επανεξέταση του θυρεωειδή και στην συνέχεια θα μας πεί ο γιατρός τι πρέπει να γίνει.

θερμοπαρακαλω για τα στοιχεια του παιδοενδοκρινολογου ..εχω μεγαλο προβλημα και μου κλεινουν ραντεβου το 2012 στο ιπποκρατειο..

Διαφημίσεις

ΥΠαρχει το Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού στο Παίδων Αγ. Σοφια, οπου εκει παρακολουθούνται παιδιά με συγγενή υποθυροειδισμό, δεν ξέρω αν ειναι αυτό που χρειάζεσαι, αλλα εχω τηλέφωνα να σου δώσω των γιατρών.

xx

SM

Sophie* πήρα τηλέφωνο στο ιδιωτικό ιατρείο της κ.Κανακά από εκεί και μου έκλεινε το πιο πρόσφατο ραντεβού τον Μαίο του 2012!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν γνωρίζεις άλλους σε παρακαλώ στείλε μου π.μ. ή γράψε εδώ!

Ταλαιπωρούμαστε αρκετά με το ινστιτούτο και με το δεδομένο ότι δεν διαθέτουμε τους χρόνους που απαιτούν εκεί.Ανακαλύψαμε ότι είχαν ξεχάσει να μας πουν ότι θα έπρεπε ήδη να μας δουν και οι ενδοκρινολόγοι και μόνο κάθε δίμηνο κάναμε εξετάσεις!Και τώρα από το ινστιτούτο λενε σε δυο μήνες και σε πάνω από τρεις υπέρηχος θυρεοειδή και κάτι απίστευτα γενικώς!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

Και αυτόν τον κ.Χριστοφορίδη που λέτε δεν κατάλαβα σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη είναι?Κι εν πάσει περιπτώσει γράφτε καν'ενα τηλέφωνο δεν είναι κακό νομίζω

Κωνσταντίνος 30-03-2004

αχ βρε ΛΕΝΑΝΕΚ.. καταλαβα... Δεν εχω αλλα τηλέφωνα να σου δώσω, θα ψάξω όμως να δω αν βρω κατι.

Εμεις υπερηχο θυροειδή θα κάνουμε αυριο στο Αττικό νοσοκ.

Εκεί δοκίμασες να πάρεις?

Θα πάω αυριο και θα ρωτήσω κανενα τηλέφωνο γιατρού αν ειναι και θα σου στείλω

xx

SM

αχ βρε ΛΕΝΑΝΕΚ.. καταλαβα... Δεν εχω αλλα τηλέφωνα να σου δώσω, θα ψάξω όμως να δω αν βρω κατι.

Εμεις υπερηχο θυροειδή θα κάνουμε αυριο στο Αττικό νοσοκ.

Εκεί δοκίμασες να πάρεις?

Θα πάω αυριο και θα ρωτήσω κανενα τηλέφωνο γιατρού αν ειναι και θα σου στείλω

Ax sophie μου πιο καμμένη είμαι από το Αττικό! Εκεί γέννησα και με κάψανε οι άθλιοι!

Θεούς τους έκανα να κάνουν εξετάσεις θυροειδή στο μωρό και τις έκαναν και έβγαλαν κάτι ανεκδιήγητα αποτελέσματα!Πέρασα πολλά ούτε να τους βλέπω!

Σε ευχαριστώ

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Το καλοκαίρι που ψάχναμε και εμείς παιδοενδοκρινολόγο μας σύστησαν και πήγαμε στον Παπαδημητρίου Δημήτρη.Δέχεται επισκέψεις και στο Ιατρικό Αθηνών, νομίζω όμως ότι έχει ιατρείο και αλλού (τηλ.6932454225).

ο γιος μου είναι 3 χρόνων και 4 μηνών και εδώ και 2 χρόνια τον παρακολουθεί η κ. Μαγιακου Αλμα, καθηγήτρια αναπτυξιολογίας- παιδόενδοκρινολογίας στο Παίδων '' Αγία Σοφία''.

έχει υποθυρεοειδισμό και του χορήγησε χαπάκι Τ4 των 25mlg για 6 φορές την εβδομάδα.

είναι πολύ καλή γιατρός και εξαιρετικός άνθρωπος.

το ιατρείο της είναι Κηφισίας 35 .

Ειμαι νοσηλευτρια στο Παιδων Αγια Σοφια αρκετα χρονια. Θα παραθεσω λοιπον για οσους γονεις χρειαζονται τις πληροφοριες (εκ των εσω) για παιδοενδοκρινολογους και ο καθενας αν τυχον χρειαστει ας πραξει αναλογα. Η κα Κανακα ειναι εξαιρετικη, ανηκει στην πανεπιστημιακη κλινικη ,ειναι πολυ εμπειρη και αριστη γιατρος,εξαιρετικος ανθρωπος-εχει ιατρειο εξω-παρακολουθει παρα πολυ κοσμο-δυσκολο να βρεις ραντεβου αλλα πραγματικα αξιζει. Η κα Καραντζα ειναι αρκετα καλη ,ευγενικη,κανει ιατρειο 2 φορες την εβδομαδα στο Αγια Σοφια ως συνεργατης,εχει ιατρειο εξω, σχετικα ευκολα να κλεισεις ραντεβου. Η κα Μαγιακου ειναι καλος ανθρωπος, επικοινωνιακη, αρκετα καλη,βλεπει λιγοτερα παιδια στο νοσοκομειο.Τελος η κα Χαρμανδαρη (αναπλ καθηγητρια )ειναι καλη (ισως περοσσοτερο εργαστηριακη)-καθολου ομως επικοινωνιακη και σχετικα καινουρια στο νοσοκομειο. Ευχομαι τα καλυτερα για τα μικρα ολων μας.

Ειμαι νοσηλευτρια στο Παιδων Αγια Σοφια αρκετα χρονια. Θα παραθεσω λοιπον για οσους γονεις χρειαζονται τις πληροφοριες (εκ των εσω) για παιδοενδοκρινολογους και ο καθενας αν τυχον χρειαστει ας πραξει αναλογα. Η κα Κανακα ειναι εξαιρετικη, ανηκει στην πανεπιστημιακη κλινικη ,ειναι πολυ εμπειρη και αριστη γιατρος,εξαιρετικος ανθρωπος-εχει ιατρειο εξω-παρακολουθει παρα πολυ κοσμο-δυσκολο να βρεις ραντεβου αλλα πραγματικα αξιζει. Η κα Καραντζα ειναι αρκετα καλη ,ευγενικη,κανει ιατρειο 2 φορες την εβδομαδα στο Αγια Σοφια ως συνεργατης,εχει ιατρειο εξω, σχετικα ευκολα να κλεισεις ραντεβου. Η κα Μαγιακου ειναι καλος ανθρωπος, επικοινωνιακη, αρκετα καλη,βλεπει λιγοτερα παιδια στο νοσοκομειο.Τελος η κα Χαρμανδαρη (αναπλ καθηγητρια )ειναι καλη (ισως περοσσοτερο εργαστηριακη)-καθολου ομως επικοινωνιακη και σχετικα καινουρια στο νοσοκομειο. Ευχομαι τα καλυτερα για τα μικρα ολων μας.
    η χαρμανδαρη ειχε δει τισ εξετασεις του γιου μου και ηθελε να με στειλει ιδιωτικα να επαναλαβει το υπερηχο θυρεοειδους!ξερετε ποσα ηθελε αυτος που με εστελνε?120 ευρω!!!!!!!!αυτες τησ εποχες λιγο δυσκολο!εκανα επαναληπτικο στο ΒΑΒΥ ΜΕD εκει κοντα στο παιδων και ηταν ακριβως ιδιες οι μετρησεις.την πεμπτη εχω ραντεβου στο παιδων.κρατω τα ονοματα που ειπες και αναλογως θα κινηθω!να σαι καλα!!!!

Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 30 ΗΜΕΡΩΝ. ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΕΞΑΙΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΑΛΛΗ. ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΓΑΛΛΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ. ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ (ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ, ΓΑΛΛΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ) ΟΠΟΤΕ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΗ, ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ.

ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΕΙΗ ΟΡΙΑ ΕΠΙΠΕΔΩΝ ΓΛΥΚΟΖΗΣ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 16 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ 167 mg/dL ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΜΕΤΡΗΣΗ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ 112 ΤΟ ΠΡΩΙ). ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕ ΣΥΣΤΗΝΟΝΤΑΣ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΣΚΟΠΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ: για παιδιά κάτω των 6 ετών συστήνεται τα επίπεδα σακχάρου να είναι 100 με 180 mg/dL προ γευμάτων και 110 με 200 mg/dL την ώρα του ύπνου, σύμφωνα με την παρακάτω πηγή και άλλες:

http://www.livestrong.com/article/475410-the-normal-range-of-a-childs-glucose-levels/

Καλησμπέρα! Επανέρχομαι στο θέμα ενδοκρινολόγος μιας και μόλις γύρισα από αυτόν. Βλέπω ότι ο τίτλος του θέματος αναφέρεται σε παιδοενδοκρινολόγους, αλλά εγώ θα ήθελα να σας προτείνω αυτόν που επισκέπτομαι εγώ, ο οποίος και αναλαμβάνει και παιδιά και ενήλικες. Βοήθησε πολύ και εμένα και το γιό μου, μιας και οι δύο έχουμε σχετικά προβλήματα, αλλά πάνω απόλα στάθηκε δίπλα μας και μέσω της επιστήμης αλλά και μέσω της ανθρωπιάς του. (μπορεί να ακούγεται υπερβολικό αλλά του είμαστε πραγμετικά ευγνώμων μιας και υπήρχε έντονο πρόβλημα!ένα θα σας πω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και θυροειδίτιδα)

όνομα?? ΙΒΑΙΛΟ ΜΠΟΓΙΑΤΖΙΕΒ-ΙΛΙΟΝ ΑΘΗΝΑ

τον προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!!!!!!!(και πολύ λογική και η αμοιβή!!)

Διαφημίσεις

Έχετε κάποια γνώμη για τη Σταμογιάννου ή για τη Βλαχοπαπαδοπούλου? Γιατί θέλω να πάω το γιό μου σχεδόν 6 χρονών σε μία από τις δύο για τη σωματική του ανάπτυξη (το ύψος του).

Ξέρετε κάποια παιδοενδοκρινολόγο που να υπηρετεί στο Αγλαΐα Κυριακού ως Αναπληρώτρια Διευθύντρια η ως Διευθύντρια (είχε εξετάσει πέρυσι τον γιό μου και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι) ;;; Παρακολουθούν τον γιο μου πολλά χρόνια εκεί αλλά δεν βρίσκω πλέον ραντεβού..(απο Ιούλιο μου είπαν) και θέλω να δούν το παιδί ιδιωτικά αλλά σε γιατρό που να υπηρετεί στο Αγλαΐα Κυριακού διότι εκεί υπάρχει το ιστορικό του. Σας ευχαριστω πολύ.

Είμαστε σε αναζήτηση παιδοενδοκρινολογου κ δεν μπορώ να βγάλω άκρητηλεφωνησα στο πΠαπαγεωργίου για ραντεβού με την κ Γαλή κ μου είπαν να καλεσω 4/1/2016 για ραντεβού.απογευματινό ραντεβού των 60 ευρώ υπάρχει.όμως έμαθα πως είναι ψυχρή κ καθόλου συζητήσιμη.

Έχετε κάποιον να προτείνεται;να πάω κατευθείαν στο ιατρείο τους;αν παίρνει 60 στο νοσοκομείο ,ποσό χρεώνουν στο ιδιωτικό ιατρείο άραγε;

Είμαστε σε αναζήτηση παιδοενδοκρινολογου κ δεν μπορώ να βγάλω άκρητηλεφωνησα στο πΠαπαγεωργίου για ραντεβού με την κ Γαλή κ μου είπαν να καλεσω 4/1/2016 για ραντεβού.απογευματινό ραντεβού των 60 ευρώ υπάρχει.όμως έμαθα πως είναι ψυχρή κ καθόλου συζητήσιμη.

Έχετε κάποιον να προτείνεται;να πάω κατευθείαν στο ιατρείο τους;αν παίρνει 60 στο νοσοκομείο ,ποσό χρεώνουν στο ιδιωτικό ιατρείο άραγε;

Καλημερα.ειχαμε παει οταν η μικρη μου ηταν 3μηνων στον κ.χριστοφοριδη.καταπληκτικος γιατρος.με γνωσεις.εμπειρια.μας εξηγησε κ καθησυχασε.ειναι ειδικος παιδιατρος εξειδικευμενος στην παιδιατρικη ενδοκρινολογια.το ιατρειο ειναι ερμου 36.εχει περασει σχεδον χρονος αλλα πρεπει να δωσαμε 50-60€

Καλημέρα. Έχω κι εγώ καλή εμπειρία από τον Χριστοφορίδη (Θεσσαλονίκη). Είναι από τους γιατρούς που δε σε πανικοβάλλουν, αλλά κάνουν αυτά που χρειάζεται.

sK6ep3.pngEnQrp3.png

Ξέρετε κάποια παιδοενδοκρινολόγο που να υπηρετεί στο Αγλαΐα Κυριακού ως Αναπληρώτρια Διευθύντρια η ως Διευθύντρια (είχε εξετάσει πέρυσι τον γιό μου και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι) ;;; Παρακολουθούν τον γιο μου πολλά χρόνια εκεί αλλά δεν βρίσκω πλέον ραντεβού..(απο Ιούλιο μου είπαν) και θέλω να δούν το παιδί ιδιωτικά αλλά σε γιατρό που να υπηρετεί στο Αγλαΐα Κυριακού διότι εκεί υπάρχει το ιστορικό του. Σας ευχαριστω πολύ.

Η παιδίατρος μου μας σύστησε την κα Καραχάλιου στο Αγλαία Κυριακού αλλά δεν έχω παει ακόμα για να σου πω εντυπώσεις!!!!

Καλησπέρα&απο μενα.ψάχνω &γω για ενδοκρινολογο,Ο παιδίατρος μας είπε για τον κ.Χιώτη, μια φιλη που τον είχε επισκεφθεί δεν ήταν πολύ ικανοποιημένη. Αν τον έχει επισκεφτεί κάποιος απο δω ας μας πει την εμπειρία του ή με πμ. Εδώ διάβασα για την κ. Κανακα,να την προτιμήσω; υπάρχει κάποια ειδίκευση στις περιπτώσεις που βλέπουν,π.χ. παχυσαρκία ή διαβήτης,ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να γνωρίζει κάλυτερα το θέμα της ανεπαρκούς ανάπτυξης.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα