Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαστίτιδα, τι να κάνω;


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες...Εχθες το βραδυ μεσα στον υπνο μου (γυρω στις 2.30)επαθα την τριτη μαστιτιδα. Αναγνωρισα αμεσως τα σημαδια,αρχισα να ανεβαζω πυρετο και να τρεμω σαν το ψαρι.Το στηθος πετρωνε και γινοταν αφορητος ο πονος,ο μικρος μου που κοιμοταν διπλα μου ξυπναγε για να θηλασει και δαγκωνομουν απο τους πονους...Τελικα χαρη σε εκεινον ξεπρηστηκε το στηθος (αν και ποναει) αλλα ο πυρετος εφτασε εως 39,4.Το κορμι μου ποναγε παντου λες και με δειραν,το κεφαλι μου ηταν να σπασει ημουν μονη μου καιι δεν εΙχα και κανενα ντεπον μας ειχαν τελειωσει οποτε περιμενα να μου περασει.Και σαν να μην εφτανε αυτο ο μικρος ξυπνησε στις 6 και ηθελε παιχνιδια ενω εγω ημουν σαν νεκρη.Τελικα ξανακοιμηθηκαμε ενα 2ωρο και οταν ξυπνησα ημουν ιδρωμενη ,ο πυρετος επεσε τελειως και το κορμι μου δεν με ποναει πια!!!Το μονο που εχει μεινει ειναι το φανερα κοκκινο στηθος μου το οποιο ακομη ποναει αμα το πιεσω.Ηταν η πιο γρηγορη αναρρωση μαστιτιδας που μου τυχε.Να γραφτει στα πρακτικα οτι υπαρχουν και τετοιες!!Παντως απορω που εχει φτασει 20 μηνων το παιδι μου κ ακομη παθαινω μαστιτιδες:?

 

Ελινα, μου συνεβει αυτο που περιγραφεις περυσι το καλοκαιρι,Κρατησε μια μερα και αυτο που μου εχει μεινει ηταν η απιστευτη αισθηση κουρασης που ενιωθα.Τουρτουριζα με καυσωνα.

 

Κι εγω δεν ειχα παρει ουτε ντεπον, αν και οταν το ανεφερα στη συμβουλο θηλασμου μου ειχε πει οτι ειναι φλεγμονη και μου ειχε αναφερει ενα χαπι, το οποιο δε θυμαμαι τωρα για να βοηθησει σε επομενη μαστιτιδα.

 

Απο περυσι τον Ιουλιο ομως δεν ξαναειχα τετοιο προβλημα.

 

Τωρα που ξερω τι ειναι μου φαινεται πιο ευκολο να το αντιμετωπισω.Το δυσκολο ηταν οτι ησουν μονη σου και οτι ξυπνησε τοσο νωρις το μωρο!!!!!!

 

Μαλλον δεν εχει σημασια η ηλικια του μωρου απο οτι φαινεται, ευχομαι να ειναι η τελευταια φορα αυτη που το περνας.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γνωριζει καποια γιατι μπορει να παθουμε μαστητιδα κ τι παιζει ρολο στο να το παθεις?Το εχω μεγαλη απορια:rolleyes:Δε ξερω αν οσα εχω παθει ητανε μαστητιδες γιατι δεν εκανα πυρετο αλλα ειχα προβλημα για μερες.

Παιζει ρολο το ποσο συχνα θηλαζεις?Το να το παθεις στους πρωτους μηνες μου φαινεται λογικο το να το παθεις μετα το χρονο μου φαινεται παραξενο!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστηχως σταματησα το θηλασμο επειδη δεν αντεχα αλλο τον πονο απο τις συνεχεις μαστιτιδες 5φορες σε 3 μηνες ειναι νορμαλ;γιατι εμενα μου φαινεται υπερβολικο.τωρα ομως που κοπηκε το γαλα και ηρεμησα λιγακι νοιωθω τρομερες τυψεις,νοιωθω αναξια σαν μανα που δεν καταφερα να θηλασω το μωρακι μου λιγο ακομα.τοτε βεβαια νομιζα πως δεν αντεχεται τοσος πονος ουτε να παρω το μωρο αγκαλια δεν μπορουσα ουτε να φορεσω ρουχα,ασεουτε να το θυμαμε δε θελω...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποια γιατι μπορει να παθουμε μαστητιδα κ τι παιζει ρολο στο να το παθεις?Το εχω μεγαλη απορια:rolleyes:Δε ξερω αν οσα εχω παθει ητανε μαστητιδες γιατι δεν εκανα πυρετο αλλα ειχα προβλημα για μερες.

Παιζει ρολο το ποσο συχνα θηλαζεις?Το να το παθεις στους πρωτους μηνες μου φαινεται λογικο το να το παθεις μετα το χρονο μου φαινεται παραξενο!

 

 

http://www.lactation.gr/usefulinformationmastitisgreek

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ ωραιο το αρθρο

και γω μαλλον απο υπερπαραγωγη το επαθα

ποσα μλ βγαζατε σε καθε θηλασμο;

 

Ενω είχα μαστίτιδα, τις 3-4 πρώτες μέρες έβγαζα με θήλαστρο και με μασαζ πραγματικα πολύ λίγο γάλα. Είχε μπλοκάρει τόσο πολύ το σύστημα που δεν έβγαινε με τίποτα το γάλα. Και βέβαια ότι έβγαινε (ίσως 10- 20 μλ) ήταν με πολύ πόνο και πολύ κόπο. Μετά (και ενώ σιγα σιγά έδρασε και η αντιβίωση) άρχισε να βγαίνει πιο εύκολα (πάλι όμως και με μασαζ και με το θήλαστρο). Εμένα πάντως μου πήρε καιρό μέχρι να εξισορροπίσει η κατάσταση με την παραγωγή.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ τις περισσότερες μαστίτιδες τις έπαθα από ιώσεις που είχαν τα παιδιά μου. Εμένα δηλ. με χτύπησε εκεί.... Μόνο μια έπαθα γιατί είχα πολύ γάλα (και είχα βαρεθεί να ξυπνήσω τον μικρό και να θηλάσει)....

 

Λοιπόν... το πρόβλημά μου.

Από Κυριακή είχα ενόχληση στο στήθος. Με πονούσε, αλλά δεν ένιωθα γρομπαλάκια, δεν είχε κοκκινίλα. Πονούσε όμως αρκετά όταν θήλαζε ο μικρός. Αρχικά φοβήθηκα για μύκητες και περίμενα να δω πως θα πάει για να πράξω αναλόγως. Δευτέρα η κατάσταση άρχισε να επιδεινώνεται, ο θηλασμός έγινε μαρτύριο.... Πήρα τηλέφωνο τη σύμβουλο θηλασμού και μου είπε πως από την περιγραφή μου πιστεύει πως είναι αρχή μαστίτιδας... Και πράγματι, μέχρι το απόγευμα, άρχισα να έχω και άλλα συμπτωματα: ρίγος, πόνο στα κόκκαλα, εννοείται πόνο στο στήθος και κοκκινίλα.... Ξεκίνησα αντιβίωση Δευτέρα απόγευμα. Χθες, δεύτερη μέρα, ο πόνος υποχώρησε λίγο, μπορούσα να θηλάσω λίγο πιο εύκολα. Σήμερα τρίτη μέρα (όπου συνεχίζω αντιβίωση) ο πόνος δεν έχει φύγει, το στήθος είναι ακόμα κόκκινο και πρησμένο... Πόσο θα κρατήσει αυτό;;;; Είναι φυσιολογικό;;;; Όποια ξέρει ας μου απαντήσει!!! :(:(

Ευχαριστώ!!!

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ τις περισσότερες μαστίτιδες τις έπαθα από ιώσεις που είχαν τα παιδιά μου. Εμένα δηλ. με χτύπησε εκεί.... Μόνο μια έπαθα γιατί είχα πολύ γάλα (και είχα βαρεθεί να ξυπνήσω τον μικρό και να θηλάσει)....

 

Λοιπόν... το πρόβλημά μου.

Από Κυριακή είχα ενόχληση στο στήθος. Με πονούσε, αλλά δεν ένιωθα γρομπαλάκια, δεν είχε κοκκινίλα. Πονούσε όμως αρκετά όταν θήλαζε ο μικρός. Αρχικά φοβήθηκα για μύκητες και περίμενα να δω πως θα πάει για να πράξω αναλόγως. Δευτέρα η κατάσταση άρχισε να επιδεινώνεται, ο θηλασμός έγινε μαρτύριο.... Πήρα τηλέφωνο τη σύμβουλο θηλασμού και μου είπε πως από την περιγραφή μου πιστεύει πως είναι αρχή μαστίτιδας... Και πράγματι, μέχρι το απόγευμα, άρχισα να έχω και άλλα συμπτωματα: ρίγος, πόνο στα κόκκαλα, εννοείται πόνο στο στήθος και κοκκινίλα.... Ξεκίνησα αντιβίωση Δευτέρα απόγευμα. Χθες, δεύτερη μέρα, ο πόνος υποχώρησε λίγο, μπορούσα να θηλάσω λίγο πιο εύκολα. Σήμερα τρίτη μέρα (όπου συνεχίζω αντιβίωση) ο πόνος δεν έχει φύγει, το στήθος είναι ακόμα κόκκινο και πρησμένο... Πόσο θα κρατήσει αυτό;;;; Είναι φυσιολογικό;;;; Όποια ξέρει ας μου απαντήσει!!! :(:(

Ευχαριστώ!!!

 

Μου έχει τυχει να αργήσει να περάσει η κοκκινίλα και ο πόνος. Πάντως λογικά απο αυριο θα δεις βελτίωση. Αν θες, δοκίμασε να βάλεις και καμια δροσερη κομπρέσα μετά τους θηλασμούς. Εμένα αυτο με βοηθάει πάρα πολύ!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου έχει τυχει να αργήσει να περάσει η κοκκινίλα και ο πόνος. Πάντως λογικά απο αυριο θα δεις βελτίωση. Αν θες, δοκίμασε να βάλεις και καμια δροσερη κομπρέσα μετά τους θηλασμούς. Εμένα αυτο με βοηθάει πάρα πολύ!

 

Εύα μου, στην αρχή ειχα ανησυχήσει πολύ γιατί, ενω όσες φορές ξαναείχα μαστιτιδα, γύρω στο 24ωρο μετά την αντιβίωση έβλεπα μεγάλη βελτίωση, αυτή τη φορά άργησε πολύ. Και όσο το έψαχνα στο ίντερνετ όλο για αποστήματα διάβαζα (αν υποχωρούσαν τα υπόλοιπα συμπτώματα και επέμενε η κοκκινίλα και ο πόνος στο στήθος ) και όλο και τρόμαζα.... Για καλή μου τύχη, πήγα μια σελίδα πιο πίσω και διάβασα τη δική σου ιστορία και αναθάρρησα.... Μίλησα και με τη γυναικολόγο μου που με "μάλωσε" που ήμουν ανυπόμονη.... Τελικά μου πήρε γύρω στις 5-6 μέρες να αναρρώσω εντελώς, και το στήθος μου να επανέλθει στο φυσιολογικό. Απλά αυτή τη φορά (σε σύγκριση με τις προηγούμενες ) επειδή ήταν πιο βαριά χρειάστηκε να πάρω για περισσότερες μέρες αντιβίωση.

 

Πάντως όλα πήγαν καλά.... Τελικά χρειάζεται και λίγη παραπάνω υπομονή μερικές φορές!!! :wink:

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα . Φιλη μου εχει μαστιτιδα εδω και 3 μερες , σημερα πηγε στο γιατρο ανοιξε το σημειο που πονουσε και ειπε οτι εχει παθει μολυνση αρα να μην δινει απο αυτο το στηθος το γαλα αλλα να το βγαζει με το θηλαστρο και να το πεταει για λιγες μερες. Να θηλαζει μονο απο αυτο που δεν εχει μολυνθει. Ισχυει ? αν μπορεις καποιος ασ απαντησει αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Φιλη μου εχει μαστιτιδα εδω και 3 μερες , σημερα πηγε στο γιατρο ανοιξε το σημειο που πονουσε και ειπε οτι εχει παθει μολυνση αρα να μην δινει απο αυτο το στηθος το γαλα αλλα να το βγαζει με το θηλαστρο και να το πεταει για λιγες μερες. Να θηλαζει μονο απο αυτο που δεν εχει μολυνθει. Ισχυει ? αν μπορεις καποιος ασ απαντησει αμεσα

 

Μα αφου η μαστιτιδα ειναι μικροβιακη λοιμωξη! Δεν καταλαβαίνω τι καινουριο διαπίστωσε ο γιατρός!

Η μαστιτιδα δεν κάνει το γάλα της μαμάς επικίνδυνο με το μωρο παρόλο που υπαρχει πιθανοτητα να αλλάξει λιγο τη γεύση του. Πρέπει να συνεχίσει να θηλάζει αποκλειστικά και συχνα κι ειδικα απο το πονεμενο στηθος!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Φιλη μου εχει μαστιτιδα εδω και 3 μερες , σημερα πηγε στο γιατρο ανοιξε το σημειο που πονουσε και ειπε οτι εχει παθει μολυνση αρα να μην δινει απο αυτο το στηθος το γαλα αλλα να το βγαζει με το θηλαστρο και να το πεταει για λιγες μερες. Να θηλαζει μονο απο αυτο που δεν εχει μολυνθει. Ισχυει ? αν μπορεις καποιος ασ απαντησει αμεσα

 

Εννοείς αποστημα; Άνοιξε πληγη;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, ακριβως

 

Αν η πληγή είναι κοντά στη θηλη δεν πρέπει να θηλαζει απο αυτο το στήθος. Επίσης αν το γάλα έχει πυον ή μυρίζει άσχημα.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Αν η πληγή είναι κοντά στη θηλη δεν πρέπει να θηλαζει απο αυτο το στήθος. Επίσης αν το γάλα έχει πυον ή μυρίζει άσχημα.

Δεν ξερω ποσο κοντα ειναι η πληγη, της ανοιξε το αποστημα και της εδωσε zinadol. Για ποσες μερες δεν πρεπει να θηλασει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο κοντα ειναι η πληγη, της ανοιξε το αποστημα και της εδωσε zinadol. Για ποσες μερες δεν πρεπει να θηλασει?

 

Της έκανε καλλιέργεια στο πύον να δει ποιο μικρόβιο είναι για να ειναι σίγουρος για την αντιβιωση;

Δεν επιτρέπεται να θηλασει μόνο αν η τομή ή η πληγη ειναι στη θηλή ή ακουμπά το στόμα του μωρου. Επίσης ΑΝ βλέπει πύον στο γάλα ή μυρίζει άσχημα.

Αν συμβαίνει κατι απο τα παραπάνω αντλεί το γάλα και το πετάει και θηλάζει μόνο απο το άλλο στηθος μέχρι να σταματήσει να τρέχει πύον (το πολυ 4 μέρες).

Αν η πληγη-τομή ακουμπά το μωρο (κι όχι το στόμα του για να σταματήσει το θηλασμο, απλα το μωρο άρα μπορει να θηλασει) να την καλύψει με αποστειρωμένες γαζες.

 

Κοντολογίς μπορει να θηλάζει απο το στηθος με το αποστημα αρκεί το στόμα του μωρου να μην ακουμπαει την πληγη-τομή και το γάλα να μην έχει πύον.

 

Σε περίπτωση που κάνει καλλιέργεια στο γάλα της για να προσδιοριστεί η επικινδυνότητά του, για να κριθεί ακατάλληλο πρέπει να περιέχει >10 λευκά αιμοσφαιρια/ml και >10 βακτηριδια/ml.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπισα ακριβως το ίδιο. Ειχα αποστημα και το στηθος μου έβγαζε πυον για 20 μέρες περίπου (ενω έπερνα αντιβίωση). Το γάλα το έβγαζα με μασαζ και θηλαστρο και το πέταγα, αφου το γάλα ειχε πυον, αιμα και μυριζε. Τεράστια ταλαιπωρία και απίστευτος πόνος... Ελπίζω η φίλη σου να μην αντιμετωπίσει όσα τραβηξα εγω... Αν εχει πυον λοιπον ή μυρίζει να μην το δώσει το γάλα στο μωρο. Να δωσει μόνο όταν καθαρίσει εντελώς.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αντιμετωπισα ακριβως το ίδιο. Ειχα αποστημα και το στηθος μου έβγαζε πυον για 20 μέρες περίπου (ενω έπερνα αντιβίωση). Το γάλα το έβγαζα με μασαζ και θηλαστρο και το πέταγα, αφου το γάλα ειχε πυον, αιμα και μυριζε. Τεράστια ταλαιπωρία και απίστευτος πόνος... Ελπίζω η φίλη σου να μην αντιμετωπίσει όσα τραβηξα εγω... Αν εχει πυον λοιπον ή μυρίζει να μην το δώσει το γάλα στο μωρο. Να δωσει μόνο όταν καθαρίσει εντελώς.

 

Η αδερφη μου εχει πυον (ειναι κοντα στη θηλη το αποστημα)και πεταει το γαλα απο το ενα στηθος. Ποσο καιρο θελει για να επουλωθει;χρειαζεται απαραιτητα καλλιεργεια;παιρνει αντιβιωση γιατι ειχε περασει και μαστιτιδα και τωρα συνεχιζει για το αποστημα. Πως θα θα διατηρησει το θηλασμο με ενα στηθος, ( τελειωνει το αποθεμα στην καταψυξη); Σας παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει! Το μωρο ειναι 2μηνων και 11 ημερων. Μεχρι τωρα θηλαζε αποκλειστικα και αντλουσε για να εχει στην καταψυξη τραπεζα, γιατι ξεκιναει δουλεια τη Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δυστυχώς έπαθα και εγώ μαστίτιδα. Έχω ένα αγοράκι 4,5 μηνών το οποίο πίνει το γάλα μου με το μπουκάλι (βγάζω με το θήλαστρο και του το δίνω).Από την Πέμπτη αργά το απόγευμα ξεκίνησε ο πόνος στο στήθος, ανέβασα πυρετό έως 39,6, και άρχισε να κοκκινίζει το στήθος από την εξωτερική μεριά και πάνω, σήμερα είναι κόκκινο και εσωτερικά. Με τις συμβουλές του παιδιάτρου και του γυναικολόγου μου ξεκίνησα αντιφλεγμονώδη algofren και έβαζα πολύ συχνά το μωρό στο στήθος, βέβαια στις αντλήσεις έβγαζα με το ζόρι 20μλ αλλά το μωρό φαινόταν να τρώει. Την επομένη παρατήρησα ότι το γάλα από το καταπονημένο στήθος ήταν πολύ πηχτό και κολλώδες και ο παιδίατρος μου είπε να βγάζω και να το πετάω, το κακό είναι ότι τώρα βγάζει όλες και όλες δυο-τρεις σταγόνες και από το άλλο στήθος το μωρό εκνευρίζεται και με χτυπάει μάλλον του είναι αλμυρό γιατί ούτε και από το μπουκάλι το τρώει. Να πω ότι την δεύτερη μέρα ξεκίνησα αντιβίωση ceclor από εχθές σαν να είδα μια μικρή διαφορά στον εξωτερικό πόνο του στήθους αλλά δυστυχώς ο πυρετός το βράδυ ανεβαίνει όλη την ημέρα δεν κάνω και το βράδυ φτάνει 39.

Είναι φυσιολογικό να συνεχίζεται ο πυρετός για 2 μέρες (βαδίζω στην 3η) γιατί αρχίζω να ανησυχώ το μυαλό μου πάει σε χίλια δυο άλλα πράγματα. Αγλαΐα την βοήθεια σου, ή όποια κοπέλα ξέρει κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δυστυχώς έπαθα και εγώ μαστίτιδα. Έχω ένα αγοράκι 4,5 μηνών το οποίο πίνει το γάλα μου με το μπουκάλι (βγάζω με το θήλαστρο και του το δίνω).Από την Πέμπτη αργά το απόγευμα ξεκίνησε ο πόνος στο στήθος, ανέβασα πυρετό έως 39,6, και άρχισε να κοκκινίζει το στήθος από την εξωτερική μεριά και πάνω, σήμερα είναι κόκκινο και εσωτερικά. Με τις συμβουλές του παιδιάτρου και του γυναικολόγου μου ξεκίνησα αντιφλεγμονώδη algofren και έβαζα πολύ συχνά το μωρό στο στήθος, βέβαια στις αντλήσεις έβγαζα με το ζόρι 20μλ αλλά το μωρό φαινόταν να τρώει. Την επομένη παρατήρησα ότι το γάλα από το καταπονημένο στήθος ήταν πολύ πηχτό και κολλώδες και ο παιδίατρος μου είπε να βγάζω και να το πετάω, το κακό είναι ότι τώρα βγάζει όλες και όλες δυο-τρεις σταγόνες και από το άλλο στήθος το μωρό εκνευρίζεται και με χτυπάει μάλλον του είναι αλμυρό γιατί ούτε και από το μπουκάλι το τρώει. Να πω ότι την δεύτερη μέρα ξεκίνησα αντιβίωση ceclor από εχθές σαν να είδα μια μικρή διαφορά στον εξωτερικό πόνο του στήθους αλλά δυστυχώς ο πυρετός το βράδυ ανεβαίνει όλη την ημέρα δεν κάνω και το βράδυ φτάνει 39.

Είναι φυσιολογικό να συνεχίζεται ο πυρετός για 2 μέρες (βαδίζω στην 3η) γιατί αρχίζω να ανησυχώ το μυαλό μου πάει σε χίλια δυο άλλα πράγματα. Αγλαΐα την βοήθεια σου, ή όποια κοπέλα ξέρει κάτι σχετικό.

 

Καλημερα .

Επειδή και εγώ κάνω το ίδιο έπαθα μαστίτιδα .Πηρά αντιβίωση για πολλές ημέρες .Πριν κάθε άντληση κάνε καλό μασάζ στο στήθος με ζεστό νερό και σαπούνι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Επειδή και εγώ κάνω το ίδιο έπαθα μαστίτιδα .Πηρά αντιβίωση για πολλές ημέρες .Πριν κάθε άντληση κάνε καλό μασάζ στο στήθος με ζεστό νερό και σαπούνι

Eυχαριστώ για την απάντηση.

Πυρετό είχες γιατί με ανησηχεί το γεγονός ότι ο πυρετός έρχεται και φεύγει εδω και 3 ημέρες σχεδόν.Γιατί δεν μπορώ να βγάλω καθόλου γάλα απο το στήθος που πονάει αν έβγαζα ίσως ήταν καλύτερα τα πράγματα ε?

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μ έσωσε ένα ομοιοπαθητικό. Το Phytolacca 10M. Αν θες δοκίμαστο, θα σε σώσει!

Θα δω πως θα πάω και μπορεί να το πάρω και αυτό, μαλάκωσε τον πόνο στο στήθος σου?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...