Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΣΥΡΜΑΤΙΝΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ


vaso_b

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αστα. Το ξέρω και ήδη με κλαίω .

 

 

Υπολόγισε ότι αν βαλεις 3 κουφετα σε καθε μπομπο μονο το βαρος των κουφετων ειναι 4 κιλα προσθεσε και το βαρος του μπρελοκ και ξεχασε το αυτοσχεδιο δεντρακι γιατι θα τα μαζευεις από το πατωμα...καλυτερα να νοικιασεις ενα μεγαλο μεταλικό δεντρο ή να παρουσιασεις με αλλο τροπο τις μπομπονιερες Ειναι κριμα να κανεις τοσο κοπο και να χασεις το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Αστα. Το ξέρω και ήδη με κλαίω .

 

 

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια πες μου.Μπορώ να έρθω κάποιες ώρες να βάλω ένα χεράκι!Πότε είναι η βάφτιση??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κανω μια ερώτηση?

 

Το σύρμα τι Φ να έχει?

 

Να είναι Φ 0,10mm ?

ή πιο χοντρο?

 

 

Εγώ,επειδή έβαλα 300 σύρματα στο κάθε δέντρο,χρησιμοποίησα το πιο λεπτό που υπήρχε και ακόμα κι έτσι,όταν έπρεπε να στρίψω πολλά μαζί ήταν δύσκολο,άσε που το δάχτυλό μου γέμισε πληγές μετά από 900 σύρματα.Αν όμως το φτιάξεις με πολύ λιγότερα,θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και λίγο πιο χοντρό.Εξαρτάται από το αποτέλεσμα που θέλεις να έχεις και την χρήση για την οποία το προορίζεις.Αν είναι για διακοσμητικό,το κάνεις πιο ενισχυμένο,αν όμως το θέλεις για μπομπονιέρα, εννοείται ότι βάζεις πολύ λιγότερα σύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια πες μου.Μπορώ να έρθω κάποιες ώρες να βάλω ένα χεράκι!Πότε είναι η βάφτιση??

Ευχαριστώ πολύ.Αυτό που σκέφτηκα είναι μήπως βάλω χριστουννιάτικο δεντράκι με τα μπρελοκάκια σαν στολίδια αφου η βάφτιση είναι 26/12

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Αυτό που σκέφτηκα είναι μήπως βάλω χριστουννιάτικο δεντράκι με τα μπρελοκάκια σαν στολίδια αφου η βάφτιση είναι 26/12

 

 

Πολύ καλή ιδέα και σε ευνοεί και η μέρα!Και το σίγουρο είναι ότι αυτό το δέντρο θα κρατήσει το βάρος των μπρελόκ!Πάντως,αν θελήσεις βοήθεια, στείλε μου πμ.Σε ποιά περιοχή μένεις?

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που επεμβαίνω στο topic σας αλλά ΠΟΛΥ θα θελα να μάθω για τα γλυκίσματα της bookie 17, κ ρωτώ αυτά που είναι τυλιγμένα σε πουγκάκια κ πάνω από τα κυπελάκια είναι τα καπάκια από τα ποτηράκια; αχου δωστε μου μια περιγραφή, σας παρακαλώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που επεμβαίνω στο topic σας αλλά ΠΟΛΥ θα θελα να μάθω για τα γλυκίσματα της bookie 17, κ ρωτώ αυτά που είναι τυλιγμένα σε πουγκάκια κ πάνω από τα κυπελάκια είναι τα καπάκια από τα ποτηράκια; αχου δωστε μου μια περιγραφή, σας παρακαλώ!!!!

 

 

Καλέ πού τα είδες αυτά εδώ μέσα??Εγώ τα θυμάμαι σε άλλο τόπικ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ρε, να γιατί μπερδεύτηκα.... στο ίδιο topic στην σελ. 1 η βίκυ αναφέρεται σαυτά και δίνει την διεύθυνση.... τεσπά μήπως μπορεί κάποια να μου απαντήση;

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε, να γιατί μπερδεύτηκα.... στο ίδιο topic στην σελ. 1 η βίκυ αναφέρεται σαυτά και δίνει την διεύθυνση.... τεσπά μήπως μπορεί κάποια να μου απαντήση;

 

 

Λοιπόν,αυτό που βλέπω εγώ είναι ένα πλαστικό ποτηράκι,πάνω στο οποίο έχει κολληθεί χαρτόνι κανσόν με την καρδούλα κομμένη,μία τρέσα με λουλουδάκια στο χείλος και από μέσα κολλημένο χαρτί γκοφρέ,που έχει στα τζάμπο με 30 λεπτά.Πολύ όμορφο σαν ιδέα...και λίγο μπελαλίδικο... θέλει να είσαι αποφασισμένη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...