Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

γιεα σας κοριτσια!ειχα ανοιξει αυτο το θεμα για τα δανεικα ωαρια παλιοτερα δεν ειχα απαντησεις κι ετσι δεν προσπαθησα περισσοτερο..

τωρα που ξαναμπηκα βλεπω οτι κι αλλα κοριτσια βρισκονται στη θεση που ημουν!τωρα ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα και περιμενουμε διδυμακια!αποφασισαμε τελικα με δανεικα ωαρια γιατι οχι μονο ειχα κυστες που αναστατωναν τον κυκλο αλλα και κακης ποιοτητας ωαρια.το αποφασισαμε σχετικα γρηγορα γιατι εγω ειμαι 33 και ο συζυγος 37 και ο χρονος τρεχει μεγαλωνοντας τα προβληματα.συμφωνω απολυτα με τη κοπελα ΣΩΤΗΡΙΑ που ειπε οτι στην κοιλια μου μεγαλωνει, με το δικο μου αιμα κτλ.

κοριτσια οποια ειναι σε αυτη τη φαση να κατσει να σκεφτει ποσο οικονομικη και ψυχολογικη αντοχη εχει για πολλες εξωσωματικες με κακης ποιοτητας ωαρια, κακης ποιοτητας σπερμα και παει λεγοντας....

Γειά σου Θαλασσα!!!

Είμαι το καλοκαιρι και όπως γνωρίζουν και τα άλλα κορίτσα εδώ, έχω δύο παιδάκια και τα απέκτησα με τον ίδιο τρόπο!.Τα μικρά μου είναι 7 μηνών τώρα και έιανια ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι!!

Πόσο σε καταλαβάινω για όλα αυτά που έγαψες! Ακριβώς τα ίδι ασεφτόμασταν κι εμείς!! Και πραγματικά αυτό που ε'ιπες γι ατο ψυχολιγικό κόστος είναι πολύ μεγάλο θέμα.Ξέρω ζευγαρια που εχουν πολλά προβλήματα μετά από τέτοιες καταστάσεις.

Καλή μου να έχεις μια πολύ καλή λευτεριά σου έυχομαι και με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου τα μωράκια σου.Όσο για το άν είναι δικά μας τα παιδιά θέλω να πω κάτι που μου ε'ιπε 'ενας πολύ καλός ιερέας- για να απαντήσω και στηξ φίλη τζουτζούκα- ¨"Τα παιδιά",μου είπε, "δεν είναι κανενώς κτήμα, τα παιδιά είναι του Θεού, και εσύ ε'ισαι εδώ για να τα υπηρετε'ις" Αυτές οι λέξεις του με βοήθησαν να ξεπεράσω πολλές δύσκολές στιγμές που το μυαλό παίζει παιχνίδια! Όλα αυτά τα κτητικά και τα ναρκισιστικά συναισθήματα που όντως όλοι νιώθουμε για τί είμαστε άνθρωποι,είναι πράγματα για τα οποία πρέπει να παλέψουμε αν θέλουμε να γίνουμε καλύτεροι και να βοηθίσουμε και τα παιδιά μας. Μία ψυχολόγος που επισκέφτηκα μου είπε ότι με το δικό μας γεννετικό υλικό, τ μόνο που κάνουμε είναι να μεταφέρουμε τα γομνίδιά μας και τίποτε άλλο. Η κυωφορία και πόσο μαλλον η ανατροφή του παιδιού είναι που σε κάνει γονιό!!.

Να είστε καλά όλα τα κορίτσια και σύντομα να γίνετε μανούλες με όποιο τρόπο!!

Και για τη φίλη Σωτηρία που μας διαβάζει, χαρηκα πολύ που ε΄'ιδα όστι είσαι έγυούλα καλή μου. Είδες που όλα πήγαν καλά!!Με το καλό.

Φιλιά σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια!ελπιζω να ειστε καλα!πηγαμε για το μεγαλο υπερυχο!ολα καλα ευτυχως..και που λετε..στην αυχενικη διαφανεια μου ειπαν 80% αγορι- κοριτσι

τωρα μας ειπαν οτι εχουμε δυο αγορακια!κι ετσι απο δω και περα αρχιζουν με λιγο πιο πολυ σιγουρια τα ονειρα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο thlassίτσα :) Με το καλό να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις τα μπουμπούκια σου αγκαλίτσα :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ευχές κι από μένα,Θαλασσίτσα!

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου.

Τώρα θα σε βλέπουμε στη λίστα με τις εγκυούλες!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Θαλασσα!!!

Είμαι το καλοκαιρι και όπως γνωρίζουν και τα άλλα κορίτσα εδώ, έχω δύο παιδάκια και τα απέκτησα με τον ίδιο τρόπο!.Τα μικρά μου είναι 7 μηνών τώρα και έιανια ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι!!

Πόσο σε καταλαβάινω για όλα αυτά που έγαψες! Ακριβώς τα ίδι ασεφτόμασταν κι εμείς!! Και πραγματικά αυτό που ε'ιπες γι ατο ψυχολιγικό κόστος είναι πολύ μεγάλο θέμα.Ξέρω ζευγαρια που εχουν πολλά προβλήματα μετά από τέτοιες καταστάσεις.

Καλή μου να έχεις μια πολύ καλή λευτεριά σου έυχομαι και με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου τα μωράκια σου.Όσο για το άν είναι δικά μας τα παιδιά θέλω να πω κάτι που μου ε'ιπε 'ενας πολύ καλός ιερέας- για να απαντήσω και στηξ φίλη τζουτζούκα- ¨"Τα παιδιά",μου είπε, "δεν είναι κανενώς κτήμα, τα παιδιά είναι του Θεού, και εσύ ε'ισαι εδώ για να τα υπηρετε'ις" Αυτές οι λέξεις του με βοήθησαν να ξεπεράσω πολλές δύσκολές στιγμές που το μυαλό παίζει παιχνίδια! Όλα αυτά τα κτητικά και τα ναρκισιστικά συναισθήματα που όντως όλοι νιώθουμε για τί είμαστε άνθρωποι,είναι πράγματα για τα οποία πρέπει να παλέψουμε αν θέλουμε να γίνουμε καλύτεροι και να βοηθίσουμε και τα παιδιά μας. Μία ψυχολόγος που επισκέφτηκα μου είπε ότι με το δικό μας γεννετικό υλικό, τ μόνο που κάνουμε είναι να μεταφέρουμε τα γομνίδιά μας και τίποτε άλλο. Η κυωφορία και πόσο μαλλον η ανατροφή του παιδιού είναι που σε κάνει γονιό!!.

Να είστε καλά όλα τα κορίτσια και σύντομα να γίνετε μανούλες με όποιο τρόπο!!

Και για τη φίλη Σωτηρία που μας διαβάζει, χαρηκα πολύ που ε΄'ιδα όστι είσαι έγυούλα καλή μου. Είδες που όλα πήγαν καλά!!Με το καλό.

Φιλιά σε όλες σας.

 

Καλοκαίρι μου, απλά έγραψα τους προβληματισμούς μου και ήθελα να τους συζητήσω μαζί σας....και γι'αυτό ακριβώς το λόγο έκανα αναφορά σε αυτά που μου είπε ο πνευματικός μου.

Ο άνθρωπος μου είπε την γνώμη της εκκλησίας - όχι τι να κάνω...

Είμαι σίγουρη οτι και εσύ πριν πάρεις δανεικά ωάρια σκεφτόσουν ότι και εγώ (και πάρα πολλές άλλες κοπέλες)-όχι μόνο περί εκκλησίας-αλλά για όλα

Γιατί όμως βρε παιδί μου, φτάνουμε σε σημείο να σκεφτόμαστε περισσότερο τα αρνητικά απο τα θετικά?????Φόβος λέγετε ........

Χθές ο γιατρός μου είπε οτι δεν αλλάζει κάτι στην κατάστασή μου και μου ξεκαθάρησε και αυτός οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να κάνω παιδί με δικό μου ωάριο.....οπότε τώρα πλέον πρέπει να σκεφτώ πολύ σοβαρά τα δανεικά και πότε λέω οτι με αυτόν τον τρόπο θα έχω και εγώ σύντομα στην αγκαλιά μου το/τα μωρό/α μου και πότε κάνω πίσω....

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ θα ήθελα να είμαι στην θέση σου!!!!!

Να πάρουμε την απόφαση και να προχωρήσουμε και μετά......όλα θα είναι πιο ωραία!!!!!!Το ξέρω αλλά και πάλι?????Μάλλον θα επισκεφτώ και εγώ μια ψυχολόγο. Με βοηθούν πολύ αυτά που γράφεις, και συμφωνώ απόλυτα με τον Ιερέα που ανέφερες και με την ψυχολόγο.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας!!!!!

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου και να είσαι γερή να τα καμαρώνεις!!!!!!!!!!

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζουτζούκα; Αν μπορούσες εύκολα να υιοθετήσεις δεν θα το έκανες; Ένα παρόμοιο πράγμα είναι τα δανεικά ωάρια με τη μόνη διαφορά ότι το παιδί είναι του άντρα σου και κατά το ήμιση δικό σου αφού μεγαλώνει μέσα σου και τρέφεται από το αίμα σου!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Τζουτζούκα; Αν μπορούσες εύκολα να υιοθετήσεις δεν θα το έκανες; Ένα παρόμοιο πράγμα είναι τα δανεικά ωάρια με τη μόνη διαφορά ότι το παιδί είναι του άντρα σου και κατά το ήμιση δικό σου αφού μεγαλώνει μέσα σου και τρέφεται από το αίμα σου!

 

Ναι.....έτσι δεν το είχα σκεφτεί.....

Ευχαριστώ

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά και γερή να αντιμετωπίσεις τη συνέχεια! Αξίζει τον κόπο αν και ψυχολογικά θα έχεις διάφορες μεταπτώσεις όταν επιτέλους μείνεις έγκυος λόγω των ορμωνών. Σου εγγυώμαι όμως ότι όταν θα γεννηθεί το /τα παιδί/παιδάκια θα νιωσεις πανέμορφα ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ειμαι και γω στην ιδια κατηγορια και ισως οι μονες που μπορειτε να με καταλαβετε καλυτερα γιατι περασατε -περνατε αυτην την φαση που περναω και γω.την δευτερα εκανα την 3η μου εξωσωματικη με ενα κοκτειλ δικα μου και ξενα.ευχομαι και ελπιζω να ειναι και η τελευταια εχω περασει απ ολα τα σταδια και ολα τα διληματατου τυπου (γιατι σε μενα γιατι εγω γιατι οι αλλες και οχι εγω αλλα και την τρελλα που επικρατουσε οτι το μελλοντικο παιδι δεν θα ηταν δικο μου τελειως αρνηση και κλαμμα ο τελειως διχασμος)τωρα εχω καπως ηρεμησει εχω δει και εχω ακουσει πολλες παρα πολλες βαριες καταστασεις και πιστεψτε με το να μην μπορουμε να χουμε καποια πολλα δικα μας ωαρια ειναι κατι το πολυ λιγο ευχομαι οτι καλυτερο για ολες μας

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

με το καλο ευχομαι ολα candybaby!κοιτα να μην κουραζεσαι ηρεμια θελει και καλη διατροφη μεχρι να παρεις τα αποτελεσματα(και μετα φυσικα αλλα στην αρχη αρχη ειναι απαραιτητο)πολλες βιταμινες ψαξου στο ιντερνετ τι πρεπει και τι δεν πρεπει να τρως ή παρε ενα βιβλιο για διατροφη και γονιμοτητα.φρουτα, αμυγδαλα, καρυδια, χορταρικα, λαχανικα....ειναι τα ιδανικοτερα για να ειναι γερος ο οργανισμος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλο ευχομαι ολα candybaby!κοιτα να μην κουραζεσαι ηρεμια θελει και καλη διατροφη μεχρι να παρεις τα αποτελεσματα(και μετα φυσικα αλλα στην αρχη αρχη ειναι απαραιτητο)πολλες βιταμινες ψαξου στο ιντερνετ τι πρεπει και τι δεν πρεπει να τρως ή παρε ενα βιβλιο για διατροφη και γονιμοτητα.φρουτα, αμυγδαλα, καρυδια, χορταρικα, λαχανικα....ειναι τα ιδανικοτερα για να ειναι γερος ο οργανισμος

 

αχ σ ευχαριστω θαλασσιτσα και οτι καλυτερο για σενα ευχομαι

μου παν απ την κλινικη να ενισχυσω πρωι βραδυ λογο αντιβιωσης να φανταστεις ολη την ωρα πειναωω το μυαλο μου ειναι μονο στο φαι πειναω η οχι τσακισα προχτες κατι αμυγδαλα ασπρα που ειχαν περισεψει απ το γλυκο φιρικι που εκανα και μου φαινοταν πεντανοστιμα προσπαθω να τρωω μετρημενα γιατι αν αφεθω ολη την μερα θα τρωω και θα σηκωθω 10 κιλα βαρυτερη ευτυχως δεν εχω διαταραχες στομαχιου

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

αχ σ ευχαριστω θαλασσιτσα και οτι καλυτερο για σενα ευχομαι

μου παν απ την κλινικη να ενισχυσω πρωι βραδυ λογο αντιβιωσης να φανταστεις ολη την ωρα πειναωω το μυαλο μου ειναι μονο στο φαι πειναω η οχι τσακισα προχτες κατι αμυγδαλα ασπρα που ειχαν περισεψει απ το γλυκο φιρικι που εκανα και μου φαινοταν πεντανοστιμα προσπαθω να τρωω μετρημενα γιατι αν αφεθω ολη την μερα θα τρωω και θα σηκωθω 10 κιλα βαρυτερη ευτυχως δεν εχω διαταραχες στομαχιου

Γειά σου candybaby !!! Σου εύχομαι με το καλό να έχεις καλά αποτελέσματα!!! αν και τώρα που μπήκα μάλλον θα τα έχεις πάρει τα αποτελέσματα.. πεσ μας τα ν'εα σου!! έιναι καλή η χοριακή?και μην φοβάσε για τα κιλά θα τα χάσεις όλα μετά!!!

Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

 

Χθές πήγαμε και σε άλλον γιατρό (καθηγητή για την ακρίβεια) και μας είπε και αυτός για δανεικά ωάρια.....Ίσως πρέπει να αρχίσω να το παίρνω απόφαση μπας και ηρεμίσω.....

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου candybaby !!! Σου εύχομαι με το καλό να έχεις καλά αποτελέσματα!!! αν και τώρα που μπήκα μάλλον θα τα έχεις πάρει τα αποτελέσματα.. πεσ μας τα ν'εα σου!! έιναι καλή η χοριακή?και μην φοβάσε για τα κιλά θα τα χάσεις όλα μετά!!!

Φιλάκια!!

καλησπερα καλοκαιρακι

σ ευχαριστω για την συμπαρασταση

οοοχι δεν εχω παρει ακομα χοριακη μακαρι να ξερα αλαλουμ ειμαι την δευτερα θα παω.

μονο που ειδα σημερα το πρωι λιγο σαν λερωμα και μου παν να παω να κανω οιστραδιολη και προγεστερονη για χοριακη ειναι ακομα νωρις μην φαμε και ηττα. το απογευμα θα ξερω ααα και μου κοψαν την ασπιρινη αυτα .

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Πρωτα απ΄ολα θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες .

Εχω υψηλη FSH και με πολυ κοπο εχω καταφερει να μαζεψω μεσα σε 1 χρονο(!) 5 ωαρια . Περιμενω να κανω μεταφορα αλλα εχω αποφασισει αν δεν πετυχει να προχωρησω στην επομενη με δανεικα. Αυτο που με απασχολει ειναι ο ελεγχος που γινεται στα ωαρια , περισσοτερο οσον αφορα νοσηματα που μπορει να υπαρχουν .... μπορει καποια κοπελλα να με ενημερωσει ? ποσο μπορει να εχει κανεις εμπιστοσυνη σε αυτα που λενε οι γιατροι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια.

Πρωτα απ΄ολα θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες .

Εχω υψηλη FSH και με πολυ κοπο εχω καταφερει να μαζεψω μεσα σε 1 χρονο(!) 5 ωαρια . Περιμενω να κανω μεταφορα αλλα εχω αποφασισει αν δεν πετυχει να προχωρησω στην επομενη με δανεικα. Αυτο που με απασχολει ειναι ο ελεγχος που γινεται στα ωαρια , περισσοτερο οσον αφορα νοσηματα που μπορει να υπαρχουν .... μπορει καποια κοπελλα να με ενημερωσει ? ποσο μπορει να εχει κανεις εμπιστοσυνη σε αυτα που λενε οι γιατροι ?

καλησπερα

και απο μενα

να σου απαντησω οσο μπορω με την λιγη πειρα που εχω

αν παρεις δανεικα περνας απο ψυχολογο

ειναι η πολιτικη αλλα και κατα καποιου ειδους καλυψη για την κλινικη αλλα και η ψυχολογικη υποστηριξη σου για την πραξη

απ αυτην εμαθα οτι γινεται αξιωλογιση των δοτριων μεσο ψυχολογικων τεστ για να διαπιστωσουν αν υπαρχουν η υπαρχει ταση για ψυχικο νοσημα αλλα και με κουβεντα τωρα για τα νοσηματα θα πρπει να ρωτησεις πια διαδικασια ακολουθειτε και με τι τροπο γινεται ο ελενχος ερω οτι περνουν φαρμακα για προκλιση υπερπαραγωγη ωαριων για να γινεις δοτρια περνας αρκετες εξετασεις ρωτησε το γιατρο που θα σε αναλαβει.ελπιζω να σε διαφωτησα

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Πρωτα απ΄ολα θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες .

Εχω υψηλη FSH και με πολυ κοπο εχω καταφερει να μαζεψω μεσα σε 1 χρονο(!) 5 ωαρια . Περιμενω να κανω μεταφορα αλλα εχω αποφασισει αν δεν πετυχει να προχωρησω στην επομενη με δανεικα. Αυτο που με απασχολει ειναι ο ελεγχος που γινεται στα ωαρια , περισσοτερο οσον αφορα νοσηματα που μπορει να υπαρχουν .... μπορει καποια κοπελλα να με ενημερωσει ? ποσο μπορει να εχει κανεις εμπιστοσυνη σε αυτα που λενε οι γιατροι ?

ααα και γω μην νομιζεις

σε προεμηνοπαυση ειμαι

και τρσβιεμαι καιρο επεσα και σε μ...ς

ολα θα πανε καλα θα το δεις σε καταψυξη εισαι ναι?

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Πρωτα απ΄ολα θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες .

Εχω υψηλη FSH και με πολυ κοπο εχω καταφερει να μαζεψω μεσα σε 1 χρονο(!) 5 ωαρια . Περιμενω να κανω μεταφορα αλλα εχω αποφασισει αν δεν πετυχει να προχωρησω στην επομενη με δανεικα. Αυτο που με απασχολει ειναι ο ελεγχος που γινεται στα ωαρια , περισσοτερο οσον αφορα νοσηματα που μπορει να υπαρχουν .... μπορει καποια κοπελλα να με ενημερωσει ? ποσο μπορει να εχει κανεις εμπιστοσυνη σε αυτα που λενε οι γιατροι ?

 

γεια σου tatoo σου ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κι αν αποφασισεις!ευχομαι να γινουν ολα με τα δικα σου!οσο για τα δανεικα ωαρια που λες αυτα τα ελεγχουν αφου ελεγξουν την δοτρια με ιστορικο πιθανον ασθενειες κτλ. φυσικα αυτες με κληρονομικες ασθενειες δεν τις δεχονται.τα ωαρια ελεγχονται λογικα απο την στιγμη που θα τα δωσει η δοτρια και γονιμοποιηθουν γιατι μην ξεχναμε οτι παιζει ρολο και το σπερμα στην επιτυχια γονιμοποιησης! και οσο για τον ψυχολογο μονο αν χρειαστει τον χρησιμοποιουνε δεν ειναι υποχρεωτικο..εγω πιστευω οτι δεν μπορεις να εμπιστευτεις κανενα 100% πηγαινεις με ελπιδα και θετικη σκεψη φυσικα μετα απο αυτους τους τυπικους ελεγχους που γινονται,κατι αλλο δεν μπορεις να κανεις απλα πρεπει και ο γιατρος σου να σε κανει να τον εμπιστευτεις παιζει σημαντικο ρολο η σχεση σου με τον γιατρο και η στηριξη του

Link to comment
Share on other sites

εσυ candybaby εχεις κανενα νεο?πως πηγε?

κανενα νεο καλη μου

περιμενω χοριακη την δευτερα

εχτες ειχα λιγο λερωμα και ετρεχα για ορμονες αλλα τιποτα ανυσηχητικο την ασπιρηνη εκοψα στην κλινικη σε μας ειναι υποχρεωτικο εφοσον κανουμε δανεισμο πριν να δουμε ψυχολογο

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια ,προσπαθω να σκεφτομαι θετικα και να ελπιζω οτι θα τα καταφερω με αυτα που εχω ηδη καταψηξη, Αν οχι

δεν θελω να χασω αλλο χρονο , δεν εχω περιθωρια Οσο για τον γιατρο σκεφτομαι να αλλαξω αν δεν πετυχει τωρα και να παω στον Παντο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και αγορι

και γω ειμαι σε φαση προεμηνοπαυσης και μενα μουχαν αποκλεισει εντελως το ενδεχομενο να κανω κατι με δικα μου εδω με βαλαν να κανω εξωσωματικη χωρις ενδομητιρο κκαι μουδιναν φαρμακα να ριξω thn fsh που ηταν στα υψη αλλα μου επαγαν τα ωοαρια και μου δημιουργουσαν κυστεις.

ομως τωρα ειμαι καλα και το λεω αυτο για ολους μας

να κοιταμε μπροστα και να κραταμε γερα γιατι οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους μεσα απο την δοκιμασια που περναμε οχι οτι βγαινουμε αλωβητη αλλα μπορουμε να βγουμε πιο δυνατοι και σοφοι.και τα λεω ολα αυτα καλοι μου φιλοι γιατι σας εχω νεα ακουστε τι εγινε χτες:

ειχα λιγο λερωμα ε αυτο συνεχιστηκε

και χτες, ειδα λιγο ροζουλι ε λεω κατι δεν παει καλα γιατι ειχα κοψει την ασπιρηνη και δεν θα πρεπε να υπαρχει αυτο περνω την συντονιστρια και με ρωτησε τα σχετικα και μου πε οτι αφου ειμαι στην δωδεκατη μερα να πεταγωμουν απο κει για χοριακη οκ ολα καλα παω την κανω και μου λενε αφου ειναι μεσημερι και δεν εχουμε κοσμο ε δεν περιμενεις κιολας καμια ωρα δεν θα αργησουμε να την παρεις ολα καλα λοιπον παω διπλα γισ καφε και γυριζω σε μιαμιση ωρα ρωταω και μου ειπαν οτι ψαχνουν να βρουνε καποιο απ το μικροβιολογικο για απαντηση και ενω ειχαν δει και ειχαν μπει στην καρτελα μου εν τελει για να μην τα πολυλογω βρισκουν καποιον και πιανω μια στοιχομυθια αναμεσα στην γραμματεια και στο μικροβιολογικο "χμμ ναι το ειδα το ξερω αλλα να.... ηθελα επιβεβαιωση και ειναι ...04 " καταλαβαινετε τι καταλαβα μαζεψα τα φτερα και πηγα να φυγω κατερευσα τελειωσαμε ειπα τελος ξανα. και γυριζει και μου λεει...ψυχραιμα και ανεκφραστα ειστε εγκυος κατερευσα φευγαν τα χερια μου απ τον γκισε εχασα το πατωμα και πηγα να λιποθυμησω πως καθησα κατω δεν ξερω ακομα η χ...οριακη μου ειναι 3 ψιφια 204 μιλησα σχεδον αμεσως με μαια εκανα ορμονες για να δουμε που βρισκομαι και το το τριπτυχο ορμονες επαναληπτικη θα το κανω παλι την τριτη. φιλια πολλα σε ολους κρατατε γερα

utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]ttba626.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...