Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Georgia72 είπε:

Γεια σας κορίτσια κι απο μένα.

Nota μου λυπάμαι πολύ που είχες αυτήν την δυσάρεστη εμπειρια και συμφωνω απόλυτα με την άποψη της annamariag77. Εύχομαι να έχεις επιτυχία αυτή τη φορά κορίτσι μου.

Eutixoulis χαίρομαι πολύ που είδα να γράφεις πως θα ξαναπροσπαθήσεις! Ο επιμένων νικα!

Xristia μου σε θαυμαζω για την υπομονη και επιμονη σου. Ευχομαι όλα να σου πανε κατ' ευχην!

Τα δικα μου νεα λοιπον ειναι πως εχθες ειχαμε γυναικολογο. Δόξα τω Θεω παμε καλα. Τα μικρα ειναι 1200 και 1300 γρ. και ειναι σε καλη θεση, μακρυα απο τον τραχηλο. Αυριο περναω επιτροπη για να παρω αδεια κυησεως.

Ακουσα μια ιστορια εχθες στο ιατρειο για μια συναδελφο που γεννησε προωρα τα διδυμακια της λόγω προβληματων υγειας που ειχε. Εμειναν τα μωρα στις θερμοκοιτιδες για 40 ημερες και μονο γι' αυτες το κοστος πηγε στις 24.000 ευρω!!! Να μας βοηθησει ο Θεος να τα παμε καλα μέχρι το τελος και για την υγεια των παιδιων και για τα εξοδα.

Γιουπι,τι καλα τα ζουζουνακια μεγαλωσαν!Γεωργια κλεισε τα αυτια σου στις ιστοριες των αλλων.Αισιοδοξια και ολα θα πανε καλα.Βεβαια παναγιτσα μου τοσα λεφτα...ελεος!Μια φιλη μου που χρειαστηκε να μεινει μεσα το μωρο της,ο γιατρος της,της ειπε εδω τωρα θα σε μαδησουν και της προτεινε ενα δημοσιο σχετικα καινουριο νοσοκομειο και ολα πηγαν καλα.Αλλα σε εσενα δεν θα χρειαστει!Σε ευχαριστω για την ευχη,μακαρι να πανε καλα,αλλα αν οχι θα πανε την επομενη με δανεικα.Πλεον θα το παρω ετσι!Φιλια 

πρίν από 11 λεπτά , psipsinela είπε:

Νότα και υπόλοιπα κορίτσια, καλημέρα ή μάλλον καλό μεσημέρι. Κ εμένα μια φώτο που ήταν στην οθόνη μου έδωσαν, με τις βλαστοκύστες. Μου έσπασαν τα νεύρα για με είχαν 5 ώρες αναμονή κ απο αυτές την μιάμιση ώρα την πέρασα σε ένα δωμάτιο να περιμένω να έρθουν για την εμβρυομεταφορά κ το χειρότερο να κρυώνω επειδή ήταν στο φουλ ο κλιματισμός τους κ δεν χαμήλωνε κ να κατουριέμαι κ να ακούω τον γιατρό απο το δίπλα δωμάτιο να λέει στην μαία να γράφει τον απολογισμό του πρωινου απο ότι κατάλαβα! Σκεφτομαι κι εγω καλος ο γιατρος, αλλα δεν μπορω να εκνευριζομαι! Οταν βλέπω οτι δεν με σεβονται σαν πελάτη και σαν άνθρωπο, φεύγω για εκεί όπου οι συνθήκες είναι καλύτερες. Μπορεί να μην κάνω πια φασαρία αλλά σίγουρα δεν θα κάτσω να τους ανεχτώ και φυσικά όποιος με ρωτήσει για το συγκεκριμένο μαγαζάκι θα πω τα χειρότερα. 

Γεια σου ψιψινελα.Μαλλον στο ιδιο μαγαζακι θα ειμασταν.Ιδια κατασταση βλεπω.Καλα κανεις,η φασαρια δεν χρειαζεται,γιατι χαλαμε τους εαυτους μας και δεν ιδρωνει το αυτι κανενος.Οσο για το να μιλαμε για τις εμπειριες μας ,αυτο ειναι καλο γιατι αλληλοβοηθιομαστε.Φιλια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Εγω κορίτσια απο το "Εμβρυογενεσις" είχα πολύ καλή εμπειρια. Και γρήγορα έγιναν όλα και συντονισμενα και κυρίως μου τα έβαλαν σε πολύ καλή θέση και δεν έχω προβλήματα. Λιγακι η αναισθησια ηταν πιο δυνατη απο το "Μητέρα" που ειχα κανει τις προηγούμενες προσπαθειες με αλλον γιατρο, αλλα έμεινα λιγο παραπανω ξαπλωμενη και περασε.

Γιατί έκανες αναισθησία? Στην εμβρυομεταφορα ή σε άλλη περίπτωση? 

Τις ευχές μου. Να πάνε όλα καλά !!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω eutixoulis!

Εχεις δικιο. Σας μπέρδεψα. Έγραψα και για τις δυο εμπειριες στην ιδια πρόταση. Στην τελευταια ωοληψία πριν προσπαθήσω με τα δανεικά εγινε η ναρκωση. Όταν έκανα με δανεικα όλα ήταν πολύ καλά και φυσικα δεν υπήρξε νάρκωση.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εγω κοριτσια δυστυχως παλι αδιαθετησα.

Πγρα τον γιατρο μου πε οτι θα ξαναπαρω χαπια κι αναλογως τι θα δει στον υπερηχο θα κρινει. Ο εμβρυολογος εχει αλλη αποψη. Πιστευει οτι καλο ειναι να προχωρησουμε σε ωοληψια να δει τι γινεται γιατι δεδομενου οτι εχω ωοθυλακια το σπερμα ειναι γονιμο κατι συμβαινει. Δε θελει ομως να επεμβει στην κριση του γιατρου οποτε το συζητησαμε με τον ανδρα μου κι οταν παμε θα του θιξουμε τον τροποποιημενο φυσικο κυκλο κι οχι τη σπερματεγχυση. 

Δηλαδη να μου τα παρουν τα ωοθυλακια να δουμε. Υπαρχουν ωαρια?ειναι καλα ποιοτικα??γονιμοποιουνται??αν ναι τι συμβαινει?

Αν οχι τι επιλογες εχουμε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, annamariag77 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι??το κεντρο ακεσω ενωθηκε με το embryo art ??

 

Γνωριζει καποια ??

Ανναμαρια χωρις να ξερω πως ηταν πριν.Επειδη εκανα την πρωτη επισκεψη πριν λιγες μερες,λεγεται Ακεσω-εμβρυοαρτ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Georgia τελεια ,μεγαλωνουν τ'αντρακια,μην φοβασαι τιποτα κοριτσι μου τελειομηνα θα ειναι τα δικα σου,υγειεστατα.Σ'ευχαριστω για τον θαυμασμο αλλα νομιζω οτι τον εαυτο σου πρεπει να θαυμαζεις που ησουν ρεαλιστρια και δεν αναλωθηκες σε στειρες διαδικασιες σαν εμενα που τρωω τον χρονο και τιποτα δεν βγαινει. 

Thia κοριτσακι μου μην στενοχωριεσαι η σπερματεγχυση δεν εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχιας η εξωσωματικη ειναι καλυτερη για τους λογους που εξηγησε ο εμβρυολογος οποτε θετικη σκεψη ,ξεκινα,και ολα θα πανε καλα.     

Νοta για την εξεταση της μεσογειακης ρωτησα για την εξεταση για την κατατμηση δεν το ηξερα,καλα αποτελεσματα κοπελα μου.Και τι εννοεις δεν σε κοιταξε με υπερηχο αφου με υπερηχο δεν εκανε την εμβρυομεταφορα;       Eγω τον προηγουμενο μηνα εκανα ηπια διεγερση με gonal και δεν εδωσε η αριστερη ωοθηκη τιποτα και το θυμηθηκε μετα απο 10 μερες και εδωσε ενα αδειο.Τωρα αδειαθετησα, κυστη δεν εχω ,τωρα το θεμα ειναι αν ειναι καλο σ'αυτον τον κυκλο ή παλι αδειο και τζαμπα  η ωοληψια.

Psipsinela να ρωτησω κατι τον Σφ. δεν εχεις γιατρο;Κανει εμβρυομεταφορα με υπερηχο;

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω xristia. Το χειροτερο ειναι το ψυχολογικο κομματι δε σου κρυβω γιατι υπηρξε τριβη. Δυστυχως οι ανδρες δε καταλαβαινουν κι εγω δε το κατηγορω αυτο οτι μια γυναικα για να παει σε δανεικα πρεπει να χει εξαντλησει πρωτα καθε πιθανοτητα οτι μπορει με δικο της. Κι εγω αυτης της λογικης ειμαι. Και πολλες φορες οι γιατροι τους φουσκωνουν τα μυαλα με το σπερμα οτι δε μπορει ενα θα βρεθει να γονιμοποιησει ενω υπαρχουν 1002 ενδιαμεσοι παραγοντες που μπορει να μην οδηγουν σε εγκυμοσυνη οποτε ναι μεν συμφωνω με τον εμβρυολογο αλλα ταυτοχρονα λεω για να επιμενει ο γιατρος μου που με εχει ξεσκονισει δε μπορει κατι θα βλεπει.

Οποτε νομιζω το καλυτερο ειναι να του συζητησω το θεμα εστω να γινει  ωοληψια αφου θα ξαναπαρω ηπια φαρμακα να δουμε τι συμβαινει

Τι φταιει...το ωαριο το σπερμα?και τα δυο?κανενα???καξ το πιο σημαντικο τι κανουμε

Στεναχωριεμαι αλλα σηκωνομαι την ιδια ωρα μεσα απο ολη αυτη τη διαδικασια εχω δυναμωσει παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xristia είπε:

Καλημερα κοριτσια.

Georgia τελεια ,μεγαλωνουν τ'αντρακια,μην φοβασαι τιποτα κοριτσι μου τελειομηνα θα ειναι τα δικα σου,υγειεστατα.Σ'ευχαριστω για τον θαυμασμο αλλα νομιζω οτι τον εαυτο σου πρεπει να θαυμαζεις που ησουν ρεαλιστρια και δεν αναλωθηκες σε στειρες διαδικασιες σαν εμενα που τρωω τον χρονο και τιποτα δεν βγαινει. 

Thia κοριτσακι μου μην στενοχωριεσαι η σπερματεγχυση δεν εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχιας η εξωσωματικη ειναι καλυτερη για τους λογους που εξηγησε ο εμβρυολογος οποτε θετικη σκεψη ,ξεκινα,και ολα θα πανε καλα.     

Νοta για την εξεταση της μεσογειακης ρωτησα για την εξεταση για την κατατμηση δεν το ηξερα,καλα αποτελεσματα κοπελα μου.Και τι εννοεις δεν σε κοιταξε με υπερηχο αφου με υπερηχο δεν εκανε την εμβρυομεταφορα;       Eγω τον προηγουμενο μηνα εκανα ηπια διεγερση με gonal και δεν εδωσε η αριστερη ωοθηκη τιποτα και το θυμηθηκε μετα απο 10 μερες και εδωσε ενα αδειο.Τωρα αδειαθετησα, κυστη δεν εχω ,τωρα το θεμα ειναι αν ειναι καλο σ'αυτον τον κυκλο ή παλι αδειο και τζαμπα  η ωοληψια.

Psipsinela να ρωτησω κατι τον Σφ. δεν εχεις γιατρο;Κανει εμβρυομεταφορα με υπερηχο;

 

Γεια σου Χριστια μου.Καταλαβα τι σου συμβαινει,μου ειχε συμβει και εμενα μια φορα να ειναι κενο.Ευχομαι να ειναι το ενα το καλο που θελεις αυτην την φορα!!!Ειναι ψυχοφθορο το ξερω.Σε ευχαριστω για τις ευχες ,ηταν αρρωστος και για αυτο μαλλον θα αργησουμε να την κανουμε την κατατμηση,γιατι δεν κανει ειπε ο Λυμπερ.Τσαμπα το ραντεβου.Υπομονη!Κοιτα τις βλαστοκυστες τις ειδα στην οθονη με το που μπηκα στην αιθουσα,προτου ξαπλωσω.Ωστοσο ουδεποτε μου ειχε γινει τρισδιαστατος υπερηχος που απο οτι καταλαβα,ειναι πολυ σημαντικος,γιατι τελικα η μητρα μου εχει καποια ιδιαιτεροτητα.Στα 39 μου χρονια πρωτη φορα εγινε και πρωτη φορα εμαθα για την μητρα μου και την θεση της.Ευτυχως που δεν ειχα κανει σπερματενχυσεις,γιατι θα ηταν τσαμπα,οπως μου εξηγηθηκε!Και δεν παιρνω και ορκο,αλλα νομιζω οτι η εμβρυομεταφορα δεν εγινε με υπερηχο.  

Link to comment
Share on other sites

 Ax Nοta αυτο το ενα το καλο ψαχνω αλλα δεν το βρισκω με τιποτα.     Περαστικα στον αντρα σου.   

 Thia κοριτσακι μου το ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι, πιστεψε με,εσυ μην το βαζεις κατω και θα τα καταφερεις ,με δικα σου εννοειτε, μην ακουω βλακειες για δανεικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε;

Thia μου παλι ατυχία;... Αλλα χαίρομαι που δεν το βαζεις κατω! Προσωπικά συμφωνώ με τον εμβρυολόγο. Κι εγώ θα έλεγχα την ποιότητα των ωαρίων ή των εμβρύων που θα προέκυπταν.

Xristia μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μην τα βαζεις όμως με το εαυτό σου κορίτσι μου. Η καθεμια μας ακολουθεί το ένστικτό της. Καλα κανεις και το προσπαθεις ακόμα με δικα σου, αφου ετσι νιωθεις, αλλιως αν δεν εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες και αν δεν εισαι ετοιμη ψυχικα για το βημα των δανεικων, παντα θα εχεις μεσα σου την αμφιβολία να σε τρωει. Αυτο το "αν"....

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Georgia72 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε;

Thia μου παλι ατυχία;... Αλλα χαίρομαι που δεν το βαζεις κατω! Προσωπικά συμφωνώ με τον εμβρυολόγο. Κι εγώ θα έλεγχα την ποιότητα των ωαρίων ή των εμβρύων που θα προέκυπταν.

Xristia μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μην τα βαζεις όμως με το εαυτό σου κορίτσι μου. Η καθεμια μας ακολουθεί το ένστικτό της. Καλα κανεις και το προσπαθεις ακόμα με δικα σου, αφου ετσι νιωθεις, αλλιως αν δεν εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες και αν δεν εισαι ετοιμη ψυχικα για το βημα των δανεικων, παντα θα εχεις μεσα σου την αμφιβολία να σε τρωει. Αυτο το "αν"....

Ακριβως αυτο νιωθω κι εγω....

Γνωρισα μια κοπελα με 2 κοριτσακια . Μου πε την ιστορια της. Η μεγαλη ειναι 4 και κατι κ η μικρη κοντα στα δυο. Ολοι οι γιατροι της ελεγαν οτι δε κανει με δικα της πεσαν πανω της και ο ανδρας της και ολοι να γινει το πολυποθητο παιδι!μενει με την πρωτη κ λιγο μετα εμεινε φυσιολογικα στην κορη της. Δε το πιστευε ελεγε στον γιατρο λαθος εγινε αφου δεν κανω παιδια. Μου πε το εξης....να προχωρησεις στα δανεικα μονο αν εισαι μεσα σ καλα κι ετοιμη να το κανεις. Εγω ποτε δε συγχωρεσα τον ανδρα μου που με πιεσε οταν του λεγα οχι εγω θελω με δικα μου. Αλλα για να μη στεναχωριεται εκεινος προχωρησα. Δεν αγαπω λιγοτερο τη μεγαλη μου κορη και τα δυο παιδια μου ειναι το ιδιο για μενα αλλα η σχεση με το συζυγο μου αλλαξε...υπαρχει αγκαθι...με κοιτα καθε μερα κ ξερω οτι τα εχει με τον εαυτο του αλλα δε τον λυπαμαι δυστυχως...τα εχω με τον εαυτο μου που δεν αρνηθηκα κ με εκεινον που δε με πιστεψε...κι αυτο δεν αλλαζει.

Οποτε καλα κανεις. Κι εγω το ιδιο κανω...για μενα ειναι πολυ νωρις για δανεικα

1 ώρα πρίν, xristia είπε:

 Ax Nοta αυτο το ενα το καλο ψαχνω αλλα δεν το βρισκω με τιποτα.     Περαστικα στον αντρα σου.   

 Thia κοριτσακι μου το ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι, πιστεψε με,εσυ μην το βαζεις κατω και θα τα καταφερεις ,με δικα σου εννοειτε, μην ακουω βλακειες για δανεικα.

Σε ευχαριστω χριστια το ιδιο ευχομαι και σε εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,εγω δεν εχω νεα γι αυτο δε  γραφω.

Συνεχιζω τις ενδομητριες εγχυσεις και περιμενω να μιη πει ο γιατρος ποτε θα ξεκινησουμε εμβρυομεταφορα.

Thia να μην στα ξαναγραφω τα εχουμε συζητησει!

Κανε λιγο υπομονη και μην το βαζεις κατω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για να πω την αληθεια εγω ειχα αρχισει να δεχομαι τα δανεικα απο τον Ιουνιο του 2014 που ο γιατρος με τον οποιο ξεκινησα και ηταν υπερ των δικων, μου μιλησε για δανεικα και μου εξηγησε τους λογους, με πιεσε και ο τωρινος βρισκοντας προσφορο εδαφος και ημουν ετοιμη γι'αυτο το βημα αλλα βρηκα αντισταση απο τον αντρα μου δεν ηθελε με δανεικα και πιστευε οτι δεν μπορει θα μας κατσει με τα δικα μου.Ξερετε ειναι πολυ δυσκολη αποφαση για να την παρει ο ενας απο τους δυο και για τους δυο,το παιδι δεν ειναι πουκαμισο για να μπορεις να τ'αλλαξεις,χαρισεις ή πεταξεις, ειναι δεσμευση ζωης.Εγω δεν ριχνω ευθυνες στον αντρα μου δικαιουται να εχει την γνωμη του αλλωστε θα ειναι και δικο του παιδι μετραει η γνωμη του.     

Thia ναι ειναι πολυ νωρις για δανεικα και αν χρειαστει-που σου'χω πει οτι εγω δεν το πιστευω-δεν πρεπει κανεις να σε πιεσει να το κανεις αν εσυ δεν εισαι ετοιμη.

Georgia τι γλυκος ανθρωπος που εισαι.

Αstrogea ακομα εγχυσεις;Ποτε τελειωνουν;

Link to comment
Share on other sites

Xristia κανω για συντηρηση 1 με 2 την εβδομαδα.

Περιμενα να αδιαθετησω αλλα εχω ενα ωαριο 20 χιλιοστα απο τις αρχες μαρτιου  που δεν εσπασε και ευτυχως σημερα εκανα και υπερυχο και μου εδωσε το premmolut για να  αδιαθετησω .

Μετα θα συζητησουμε τη διαδικασια γιατι ειναι η πρωτη μου στο κεντρο αυτο και δεν τη γνωριζω!

Αντε να τελειωνουμε,να δουμε αν πετυχαινει και η συγκεκριμενη θεραπεια,αν και ο γιατρος μου ειπε για μια κοπελα που  μετα απο 10 μηδενικες εξ ακολουθησε θεραπεια με αντιβιωση και ειχε θετικη !

Εχει ο θεος!

Απλα να μας δινει λιγακι υπομονη παραπανω για να αντεχουμε!

Ε!αν πιαναμε και ολιγα χρηματα στο joker ακομη καλυτερα.!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, nota78 είπε:

Ανναμαρια χωρις να ξερω πως ηταν πριν.Επειδη εκανα την πρωτη επισκεψη πριν λιγες μερες,λεγεται Ακεσω-εμβρυοαρτ 

σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα!! σχετικα με τα δανεικα σκεφτομαι το εξης: ας αποκτησω ενα παιδακι εστω κ με δανεικα, να παει καλα αυτη η εγκυμοσυνη και μετα βλεπουμε. θα εχω κ τις δικες μου βλαστοκυστες στην καταψυξη, ξερω οτι εχουν λιγοτερες πιθανοτητες να δωσουν μωρο αλλα οταν αποκτησω τουλαχιστον ενα , μετα βαζω κ τα δικα μου να δω αν θα πιασει κατι κ αν θα παει καλα. Φοβαμαι μην μου τυχει παλι με δικα μου παλλινδρομη κ χρειαστω παλι αποξεση κ παθω παλι ενδομητριτιδα κ δεν συμμαζευεται! Σχετικα με τις ενδομητριες εγχυσεις: εμαθα οτι τις εφαρμοζουν στα ζωα αναπαραγωγης αλλα με καποιο κοκτειλ ουσιων που ειναι δραστικο κ για μυκητες κ για βακτηρια, αλλα υπαρχουν αντικρουομενες αποψεις. Δεν ξερω, φοβαμαι, μην γινω πειραματοζωο σε κατι που αποδειχτει αναποτελεσματικο ή και βλαβερο. Συνεχιζω τις αντιβιωσεις απο το στομα και προσευχομαι...

17 hours ago, Thia1985 said:

Ακριβως αυτο νιωθω κι εγω....

Γνωρισα μια κοπελα με 2 κοριτσακια . Μου πε την ιστορια της. Η μεγαλη ειναι 4 και κατι κ η μικρη κοντα στα δυο. Ολοι οι γιατροι της ελεγαν οτι δε κανει με δικα της πεσαν πανω της και ο ανδρας της και ολοι να γινει το πολυποθητο παιδι!μενει με την πρωτη κ λιγο μετα εμεινε φυσιολογικα στην κορη της. Δε το πιστευε ελεγε στον γιατρο λαθος εγινε αφου δεν κανω παιδια. Μου πε το εξης....να προχωρησεις στα δανεικα μονο αν εισαι μεσα σ καλα κι ετοιμη να το κανεις. Εγω ποτε δε συγχωρεσα τον ανδρα μου που με πιεσε οταν του λεγα οχι εγω θελω με δικα μου. Αλλα για να μη στεναχωριεται εκεινος προχωρησα. Δεν αγαπω λιγοτερο τη μεγαλη μου κορη και τα δυο παιδια μου ειναι το ιδιο για μενα αλλα η σχεση με το συζυγο μου αλλαξε...υπαρχει αγκαθι...με κοιτα καθε μερα κ ξερω οτι τα εχει με τον εαυτο του αλλα δε τον λυπαμαι δυστυχως...τα εχω με τον εαυτο μου που δεν αρνηθηκα κ με εκεινον που δε με πιστεψε...κι αυτο δεν αλλαζει.

Οποτε καλα κανεις. Κι εγω το ιδιο κανω...για μενα ειναι πολυ νωρις για δανεικα

Σε ευχαριστω χριστια το ιδιο ευχομαι και σε εσενα.

Thia κ εγω θα ελεγα οτι εισαι μικρουλα ακομα... καλο θα ειναι να κανεις ωοληψια κ να δεις ποσα ωαρια, τι θα ειναι, αν γονιμοποιουνται, αν προχωρανε κλπ... 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Thia μου, όπως και τα κορίτσια ετσι κι εγώ απο την αρχη που ήρθες στην παρέα μας σου είπα πως είσαι πολύ μικρή για δανεικά. Πολύ καλά κάνεις και επιμένεις με δικά σου. Όσο για την κοπέλα που σου διηγήθηκε την ιστορία της, αν την είχα απέναντί μου θα της έλεγα πως άδικα πληγώνει τον εαυτό της με αυτές τις σκέψεις. Πόσες και πόσες φορές δεν έχουμε ακούσει πως μετα από μια επιτυχημένη εξωσωματική, ο οργανισμός της γυναικας ενεργοποιήθηκε και έπειτα πολλές συνέλαβαν φυσιολογικα;;; Ό,τι γίνεται λοιπόν, γίνεται για καλό. Πίστευω πως η πρώτη της εγκυμοσύνη ενεργοποίησε το ορμονολογικό της συστημα, τη μητρα της και όλα λειτουργησαν φυσιολογικα εκει που ειχε μάθει στην αδράνεια. Αν ξανασυναντηθείτε, πες της το σε παρακαλω. Θεωρώ πως ήταν ευλογία να έρθει το παιδακι αυτο στη ζωή της.

Xristia μου και πάλι σ' ευχαριστω πολύ... Πιστεύω πως όλα τα κορίτσια εδώ δίνουμε τη θετική μας ενέργεια ως χερι βοηθειας στον αγώνα του συμπάσχοντα συνανθρωπου μας... Όλες ξέρουμε τι  εχουμε περασει ή τι περναμε και καταλαβαίνουμε η μια την αλλη ακομα κι αν είμαστε αγνωστες μεταξύ μας...

Αντε astrogea μου να τελειώσει κι αυτο με το καλο, να πάμε σε άλλα πιο ευχάριστα!

Γιωργια μου εισαι πολυ γλυκος και καλοσυνατος ανθρωπος!!δε σκεφτηκα καν να της το πω και ναι αν τη συναντησω παλι θα της τα πω ακριβως οπως τα γραφεις.

Δεν εχεις κι αδικο. Κι εγω το εχω σκεφτει για μενα αλλα ο τροπος που το εθεσες αγγιζει ευαισθητες χορδες με τον πιο γλυκο τροπο.

Θα γινεις υπεροχη μαμα!!

Τα αντρακια σου κ ο συζυγος σου ειναι πολυ τυχεροι 

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2018 at 2:09 ΜΜ, xristia είπε:

 Ax Nοta αυτο το ενα το καλο ψαχνω αλλα δεν το βρισκω με τιποτα.     Περαστικα στον αντρα σου.   

 Thia κοριτσακι μου το ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι, πιστεψε με,εσυ μην το βαζεις κατω και θα τα καταφερεις ,με δικα σου εννοειτε, μην ακουω βλακειες για δανεικα.

Χρίστια υπομονη και θα βρεθεί!Αλλωστε απο αυτά που γραφεις,φαίνεται ότι θες ακομη να το προσπαθήσεις με τα δικά σου ωάρια.Για αυτό,μην σταματάς συνέχισε...Σε ευχαριστούμε,πάντως ότι και αν είναι αυτό που εχει κολλήσει,ειναι δυνατό,πυρετός και τωρα βηχα και τα λαιμα του και εγω να του φτιαχνω τσαι και σουπες.χαχαχα.Ο ατιμος με τρεχει.Κατσε να μεινω εγκυος και θα ερθει και η σειρα μου!Χαχαχα.Φιλιά 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Γιωργια μου εισαι πολυ γλυκος και καλοσυνατος ανθρωπος!!δε σκεφτηκα καν να της το πω και ναι αν τη συναντησω παλι θα της τα πω ακριβως οπως τα γραφεις.

Δεν εχεις κι αδικο. Κι εγω το εχω σκεφτει για μενα αλλα ο τροπος που το εθεσες αγγιζει ευαισθητες χορδες με τον πιο γλυκο τροπο.

Θα γινεις υπεροχη μαμα!!

Τα αντρακια σου κ ο συζυγος σου ειναι πολυ τυχεροι 

Thia μου με συγκινείς... Μακάρι να τα καταφερω καλά σ' αυτόν τον ρόλο... 

Nota περαστικά στον αντρούλη σου!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2018 at 4:24 ΜΜ, xristia είπε:

Αψογη σε βρισκω nota,αλλα να τον τρεξεις οχι να μεινεις στα λογια.

Χαχαχα..Μωρε θα το κανω.Βεβαια δεν φταιει εκεινος η ελλειψη παιδιου,με κανει να τον εχω σαν παιδι εκεινον.Δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας κοριτσια?

23 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Thia μου με συγκινείς... Μακάρι να τα καταφερω καλά σ' αυτόν τον ρόλο... 

Nota περαστικά στον αντρούλη σου!

Σε ευχαριστουμε Γεωργια.Αντε να γιανει,γιατι με εχει φαει στην γκρινια!Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Οι ανδρες μονιμως μωρα ειναι απλως αλλαζουν μπουκαλι!!!!

Χαχα

Περα απο την πλακα κι εμενα μου βγαινει τρυφεροτητα και φροντιδα προς τον ανθρωπο μου!

Καλησπερα κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Οι ανδρες μονιμως μωρα ειναι απλως αλλαζουν μπουκαλι!!!!

Χαχα

Περα απο την πλακα κι εμενα μου βγαινει τρυφεροτητα και φροντιδα προς τον ανθρωπο μου!

Καλησπερα κιολας!!!

Χαχαχαχα.Γεια σου ΤΗΙΑ μου,τι κανεις?Ναι ειδες το να ειναι μια γυναικα μητρικη δεν εχει σχεση με το αν εχει παιδια.Και εγω του εχω αδυναμια του συζυγου μου και ασχετα απο τα πειραγματα,να τους χαιρομαστε τους αντρουληδες μας,που ειναι και αυτοι μαζι μας στον αγωνα.Και ΤΗΙΑ θα σου πω και εγω οτι εισαι πολυ μικρη για δανεικα.Δεν ξερω τι προσπαθειες εχεις κανει ως τωρα,εγω εκανα οτι εξετασεις υπηρχαν και ο συζυγος μου επισης,μια εχει μεινει και επειδη εχω ΠΩΑ και στην ουσια μια ωοθηκη μου λειτουργει και δεν εχει πολλα ωοθυλάκια ειπαμε αφου καναμε φυσικο ,να κανουμε μια με φαρμακα και μετα δανεικα.Αλλα αν ημουν μικρη,θα προσπαθουσα και αλλο.Φιλια  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...