Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Elpida72 se eyxaristw poly gia thn apanthsh.Pws paei h egkymosynh,se ti evdomada eisai?Xristia se eyxaristw.Esy pws ta pas?Se ti fash eisai?Maria1978,exoyme thn idia hlikia.Se eyxaristw poly.Den kserw akomh an tha pav me daneika.Apla exw panikovlhthei giati enw eixame kanei hlektrofosforhsh ,o giatros poy phgainw den mas enhmerwse oti o syzhgos exei sigoyra mia morfh mesogeiakhs kai isws kai egw.Phgame se aimatologo kai to eidame.kai tvra perimenoyme na pame sto Laiko.Wstoso sthn prwth moy eksvsvmatikh me dyo vlastokystes 5 hmerwn h mia a grade kai h allh b,tzifos.Kai ekeinos eipe apla htan thema atyxias.Wstso skeftomai pera apo aimtologoanosologikes ,na kanv kai thn eksetash toy nika.Genikws na psaxtoyme.Filia se oles

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Georgia72 hthela na pw,alla mallon den einai tyxaio to Elpida.Xristia h opoia allh kopela mporei na vohthisei,pera apo to stigma ths mesogeiakhs,ti alles eksetaseis mporoyme na kanoyme?Na pw oti sthn mia kai monadikh eksvsvmatikh poy exw kanei mazeya me fysiko apo ton MAH TOY 17,se pente wolhpsies mazepsame 5 kai 4 gonimopoihthikan kai evala 2 vlastokystes ,alla den egine emfyteysh.Moy eipan gia thn eksetash toy Nika.Pera apo to parathyro emfyteyshs poy den exw katalavei an einai stathero kathe mhna,ti allo vriskeis?Kai den exw katalavei kai ayto me ta mikrovia oyreoplasma kai mykoplasma,einai allo apo toy nika kai poios to kanei?Sygnwmh an sas vomvardisa me erwthseis,alla prospathw protoy mpw se allh ekswswmatikh na to psaksw,oso mporw.Elpida 92,oi wolhpsies se emena den ponesan,giati eixa 1 wario,opote tis ekana xwris methh,ektos apo mia fora poy ponoysa hdh otan phga gia wolhpsia,alla nomizv oti eixe dei ginei worhksia,giati den phra tipota otan ksypnhsa.Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xristia είπε:

Γεια σου elpida.Καταρχας καλη επιτυχια σ'αυτην την προσπαθεια.Μην προδικαζεις τιποτα.                                                                                                                                                    Στον φυσικο κυκλο εγω ειμαι ξυπνια δεν ειναι τιποτα ενα στιγμιαιο τσιμπημα,μετα καθεσαι 10' ντυνεσαι και φευγεις. Η μονη φορα που ηταν λιγο ζορικο ηταν τον προηγουμενο μηνα που μου τρυπησαν αγγειο και ειναι πολυ ενοχλητικο να σε πιεζουν με το αιμοστατικο δυο και τρεις φορες για να σταματησουν το αιμα οποτε με την μεθη δεν θα καταλαβαινα τιποτα,και το μετα ηταν καπως αν επρεπε να παω για δουλεια μονο αν δεν υπηρχε τροπος να το αποφυγω,ενοιωθα την αναγκη για ξεκουραση.Παντως και αυτο το μηνα χωρις μεθη θα παω και ο Θεος βοηθος,προτιμω να ειμαι ξυπνια παρολο που αυτη τη φορα φοβαμαι.Εσυ βεβαια μπορεις να επιλεξεις μεθη .Τωρα η αληθεια ειναι οτι η εξωσωματικη ειναι ακριβο σπορ ειτε με φυσικο ειτε με διεγερση παντα βεβαια εξαρταται και απο το ποσες ωοληψιες θα κανεις.Εγω που εχω κανει πολλες ωοληψιες σε φυσικο θα δωσω τα διπλασια απο οτι σε μια εξωσ. με διεγερση.   Οι φυσικοι τα εχουν ολα και αδεια ωοθηλακια και ωαρια που δεν ειναι καλα και ωαρια που γονοιμοποιουνται ανωμαλα και ωοθηλακια που την κοπανανε και χανεις και κυκλους γιατι ειναι κλειστο το κεντρο.Αλλα εσυ με τις τεραστιες δοσεις που πηρες -αν δεν παει καλα αυτη η προσπαθεια-τους επομενους τρεις μηνες δεν μπορεις να ξαναπαρεις οποτε ειναι ευκαιρια να δοκιμασεις την τυχη σου με τους φυσικους και γιατι οχι να καταφερεις να εχεις τρια πανεμορφα εμβρυακια.

Σε ποιο κέντρο είσαι και σου τρύπησαν αγγειο? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elpida2016 είπε:

xristia ston fisiko kiklo ta oaria ta katapsixoun sosta? opote otan erthei I ora i diadikasia ginetai me katepsigmena kai oxi me freska opos exo kanei eos tora afou pote den eixa perisevoumena ...? Afto den meionei tis pithanotites tis gonimopoiisis?

Signomi sas exo zalisei koritsia...:-(

Και με τα κατεψυγμένα ωαρια υπάρχουν επιτυχίες. Μην ανησυχεις γι' αυτο. Εγω συνέλαβα επίσης με κατεψυγμένες βλαστοκύστες.

 

Nota78, ευτυχώς πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη και εύχομαι να είναι έτσι μέχρι το τέλος. Αύριο κλεινω την 22η εβδομάδα. Σου εύχομαι γρήγορα να βρεθεί η κατάλληλη λύση για σας και να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2018 at 3:12 ΜΜ, elpida2016 είπε:

To ksero kai se efxaristo gia ta kala sou logia astrogea.

Sou efxomai oti kalutero kai mono xares apo edo kai pera. Opos kai se oles tis kopeles.

Exo ligo arnitiko ton adra mou me tin Ellada. Mono ta lefta leei oti skeftodai kai pos einai emborio...

E ti na kanoume...? Einai aguristo kefali...

Edo eimai se dimosio nosokomeio dorean sxedon alla pragmatika einai poli mikri monada...

Afou mou to eipan pos den exoun kati allo na mou proteinoun....

Oso gia ton fisiko kuklo prepei omos na kano pollous etsi gia na mazepso? Kai uparxei kai to risko na min exo oario se kapoion apo tous kuklous, sosta?

 

Εγω στον 1 χρονο περιπου ελπιδα μου, μαζεψα 5 ,παρολο που τις 2 φορες  δεν το προλαβαμε καξ 2 φορες ειχα διπλα και μου επερναν το ενα.

Αν εκανα εξετασεις αιματος και pregnil πιστευω οτι θα περναμε περισσοτερα.

Σ αυτην την προσπαθεια ειχα παλινδρομη.

Αξιζει να προσπαθησεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia kalimera. Ti kanete? Thia kali epitixia na exeis! Astrogea tin pregnil tin eixa sigouri gia ton fisiko kiklo opos kai tis aimatos...den iksera oti ginetai kai xoris... Ego exo ftasi koda stin Pemti gia tin xoriaki oste na mou epiveveothei to 0 kai na do ti tha kano meta diladi prepei na paro plirofories gia ta diadikastikou tou fisikou kuklou. O adras mou einai thetikos na mazepsoume oaria gia fusiko kuklo.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalη επιτυχια

48 minutes ago, Thia1985 said:

Καλημερα!

Εγω δεν εχω νεα...Πεμπτη παω για υπερηχο.

Τελευταια σπερματεγχυση που κανω.

Μακαρι να πετυχει και να πανε ολα καλα.

 

On 22/2/2018 at 8:18 PM, nota78 said:

Georgia72 hthela na pw,alla mallon den einai tyxaio to Elpida.Xristia h opoia allh kopela mporei na vohthisei,pera apo to stigma ths mesogeiakhs,ti alles eksetaseis mporoyme na kanoyme?Na pw oti sthn mia kai monadikh eksvsvmatikh poy exw kanei mazeya me fysiko apo ton MAH TOY 17,se pente wolhpsies mazepsame 5 kai 4 gonimopoihthikan kai evala 2 vlastokystes ,alla den egine emfyteysh.Moy eipan gia thn eksetash toy Nika.Pera apo to parathyro emfyteyshs poy den exw katalavei an einai stathero kathe mhna,ti allo vriskeis?Kai den exw katalavei kai ayto me ta mikrovia oyreoplasma kai mykoplasma,einai allo apo toy nika kai poios to kanei?Sygnwmh an sas vomvardisa me erwthseis,alla prospathw protoy mpw se allh ekswswmatikh na to psaksw,oso mporw.Elpida 92,oi wolhpsies se emena den ponesan,giati eixa 1 wario,opote tis ekana xwris methh,ektos apo mia fora poy ponoysa hdh otan phga gia wolhpsia,alla nomizv oti eixe dei ginei worhksia,giati den phra tipota otan ksypnhsa.Eyxaristw

Γεια σου Νοτα! μπες στο aim.kat που ειναι το site. Εγω δεν εχω δει ακομη για το παραθυρο εμφυτευσης, πρεπει πρωτα να φυγει η φλεγμονη! κι εγω επισης πιστευω οτι δεν ειναι σταθερο καθε μηνα, πρεπει να παιζει μια μερα πανω κατω κ να εχει σχεση με τις ορμονες. Προσωπικη μου εκτιμηση, με ολα αυτα που εχω διαβασει, ειμαι του θετικου κλαδου αλλα οχι γιατρος! Καλλιεργεια ενδομητριου ειναι η αλλη εξεταση που την ειχα κανει κι εγω παλιοτερα, σε αλλο κεντρο, κ δεν μου ειχαν βρει τιποτα... Ο Θεός βοηθος!

Link to comment
Share on other sites

Psipsinela μου,σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Εύχομαι να φύγει γρήγορα η φλεγμονη και να προχωρήσεις στο επόμενο βήμα.Συγνώμη που συνεχίζω με τις ερωτήσεις,αλλά την καλλιέργεια αν κατάλαβα καλά δεν σου την κάνει ο Νίκας?Που μπορώ να την κάνω και διάβασα κάπου ότι ειναι μυκόπλασμα και ουρεόπλασμα μήτρας και ενδομητρίου μάλλον.Πώς γίνεται?Και το site aim.kat moy βγάζει κάτι ασχετα.Ετσι ακριβώς είναι?Σε ευχαριστώ ψιψινελα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nota78 said:

Psipsinela μου,σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Εύχομαι να φύγει γρήγορα η φλεγμονη και να προχωρήσεις στο επόμενο βήμα.Συγνώμη που συνεχίζω με τις ερωτήσεις,αλλά την καλλιέργεια αν κατάλαβα καλά δεν σου την κάνει ο Νίκας?Που μπορώ να την κάνω και διάβασα κάπου ότι ειναι μυκόπλασμα και ουρεόπλασμα μήτρας και ενδομητρίου μάλλον.Πώς γίνεται?Και το site aim.kat moy βγάζει κάτι ασχετα.Ετσι ακριβώς είναι?Σε ευχαριστώ ψιψινελα 

athens innovative microscopy νομιζω ειναι ολο το ονομα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι απλα κοιτανε με ηλεκτρονικο μικροσκοπιο τι εμφανηση εχει το ενδομητριο κι αν εχει καποια σημαδια που δειχνει προσβολη απο κατι κ ισως κ να δουν κ κανεναν μικροοργανισμο απο αυτους τους επικινδυνους. δεν ξερω κατα ποσο ετσι βλεπουν τα παντα κ κατα ποσο το να ειναι καθαρο το ενδομητριο σημαινει οτι θα γινει κ η εμφυτευση ντε και καλα! ειναι παντως αλλη μια εξεταση που προσθετουμε στον φακελλο μας... Αρχιζω να πιστευω οτι χρειαζεται και μια δοση θαυματοσ... Επισης μεχρι πριν λιγο καιρο δεν πιστευα στο  ματιασμα ουτε στην αστρολογια καθοτι οπαδος του ορθολογισμου αλλα μαλλον πρεπει να αρχισω να αναθεωρω! 

Link to comment
Share on other sites

Psipsinela στο ματιασμα πιστευω κι εγω γι αυτο και πηρα βασιλικο απο την πεθερα μου τον εβαλα στο νερο και περιμενω να βγαλει ριζες να τον φυτεψω. Ειναι για τη γλωσσοφαγια και το κακο ματι.

Ειχα γλαστρακια με βασιλικο σεν επιαναν με τπτ. Δε μεγαλωναν μαραζωναν κλπ ενω η πεθερα μου που παλια εμενε στο σπιτι εβαζε κ γινοντουσαν θηρια!

Μια φιλη που ξερει απο αυτα με ρωτησρ που τον εχω της ειπα εξω απο την κρεβατοκαμαρα κ μου πε οτι γι αυτο δε μεγαλωνει ρουφα την κακη ενεργεια!!

Ε αγιαζω το σπιτι κι απο τον αγιασμο που μεινε ποτισα το βασιλικο. Σε 2 ωρες καμαρωτος καμαρωτος. Πεταξε φυλλα κι εφυγε το κιτρινισμα.

 

Μετα απο αυτο κ μετα απο κατι αλλο που δα πιστευω πολυ πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Aχ,Psipsinela poso dikio exeis xreiazetai kai mia dosh apo kati magiko kai fysika den mporoyme na ta elenksoyme kai ola,giati einai polyparagontiko.Wstoso epeidh sthn mia kai monh emvryometafora poy ekana,den egine emfyteysh o Nikas einai aparaithtos.Thia moy thymises thn giagia moy me to matiasma,mia fora ksematiase ena kanarini poy thaymase mia geitonissa kai apo hmipsofio,synhrthe.Voyr gia vasilika loipon!!!Kai mosxovoloyn kiolas.Kai apo thn allh ,wraia idea na pistepsoyme kai se kati allo pera apo iatrikes eksetaseis.Filia  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/2/2018 at 11:46 ΠΜ, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Άντε λίγες εβδομάδες ακόμα και μπαίνει η άνοιξη, ν' αλλάξει η διάθεση.

Ναι ,ναι και περιμενω πως και πως να μπει ο μαρτιος γιατι μπορει να ερχεται η ανοιξη ουσιαστικα απο το τελος μαρτιου αλλα  απο 1η αλλαζει η ψυχολογια μας και μονο που  ο χειμωνας βρισκεται πισω μας.

 

6 ώρες πρίν, elpida2016 είπε:

Koritsia kalimera. Ti kanete? Thia kali epitixia na exeis! Astrogea tin pregnil tin eixa sigouri gia ton fisiko kiklo opos kai tis aimatos...den iksera oti ginetai kai xoris... Ego exo ftasi koda stin Pemti gia tin xoriaki oste na mou epiveveothei to 0 kai na do ti tha kano meta diladi prepei na paro plirofories gia ta diadikastikou tou fisikou kuklou. O adras mou einai thetikos na mazepsoume oaria gia fusiko kuklo.

 

 

Τα ωαρια απο φυσικους κυκλους ειναι ποιοτικα καλυτερα,θα κουραστεις λιγο αλλα αξιζει τον κοπο.

Οσο για την pregnyl ,νομιζα οτι ηταν απαραιτητη για να μην χαθει το ωαριο αλλα στο προυγουμενο κεντρο δεν μου την εδιναν,σ αυτο την δινιυν ετσι δεν ειναι xristia?

Πως πηγε το σαββατο?

Georgia αηριο εχεις το β επιπεδου?

6 ώρες πρίν, psipsinela είπε:

Kalη επιτυχια

 

Γεια σου Νοτα! μπες στο aim.kat που ειναι το site. Εγω δεν εχω δει ακομη για το παραθυρο εμφυτευσης, πρεπει πρωτα να φυγει η φλεγμονη! κι εγω επισης πιστευω οτι δεν ειναι σταθερο καθε μηνα, πρεπει να παιζει μια μερα πανω κατω κ να εχει σχεση με τις ορμονες. Προσωπικη μου εκτιμηση, με ολα αυτα που εχω διαβασει, ειμαι του θετικου κλαδου αλλα οχι γιατρος! Καλλιεργεια ενδομητριου ειναι η αλλη εξεταση που την ειχα κανει κι εγω παλιοτερα, σε αλλο κεντρο, κ δεν μου ειχαν βρει τιποτα... Ο Θεός βοηθος!

Psipsinela την ημερα που πηρα το δειγμα ρωτησα το νικα και το παραθυρο εμφυτευσης ειναι το ιδιο καθε μηνα!

Αν  εχεις μεινει εγκυος, ακομη κι αν ειχες βιοχημικη ,ο νικας λεει οτι δεν χρειαζεται να κανεις την εξεταση για το παραθυρο εμφυτευσης.

Υπαρχουν αρκετα πινοποδια για να εχεις θετικη χοριακη!

Εμενα το θεωρησε περριτο να παρει και δευτερο δειγμα για τα πινοποδια παρολο που επεμενα ακομη και την δευτερη φορα της επανεξετασης

Σημερα ξεκινησα ενδομητριες εγχυσεις αντιβιωσης παρολο το δειγμα βγηκε πκλυ καλυτερο αλλα σκεφτομαι να μην κανω την επανεξεταση που θελει ο νικας.

Για αυτο με φουλαρε στην αντιβιωση.

Σκεφτομαι να πω στο γιατρο να με αφησει να ξεκουραστει ο οργανισμος μου απο τα φαρμακα και να την κανω 1 με 2 μηνες αργοτερα.Θα δουμε το σκεφτομαι απο εχτες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.    Νota 78 καλο θα ηταν να επισκεφτεις και εναν ενδοκρινολογο.  Εutixoulis o Σταυρου ηταν.   Phiphinela φανταζομαι την ξερεις την παροιμια:Mην κοιτας τα στραβα μου τα ποδια ,κοιτα την ισια μου την τυχη.   Astrogea τρια ειχα τα δυο γονιμοποιηθηκαν και μπηκαν καταψυξη.Tωρα οσο αφορα τον φυσικο παω ογδοη μερα για υπερηχο και κανω PRG-E2-LH,τα ιδια την ενατη ή δεκατη μερα ,καμια φορα κανω και μιση cetrotide οποσδηποτε ovitrelle και ακολουθει ωοληψια σε 36-40 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χρίστια.Ενδοκρινολογικο ελεγχο εχω κανει και ειναι ολα οκ απο πλευρας θυροειδη,αλλα βρεθηκε αντισταση στην ινσουλινη και παιρνω γκλουκοφεις(Θαυματουργο μιας και επαψα να ζαλιζομαι).Και ολες τις αιματολογικες-ανοσολογικες,βγηκαν καλες εκτος των ΝΚ,που ακομη δεν εχουν βγει.Μενει η εξεταση του Νικα και αυτη για τα μικροβια και φυσικα ευελπιστω να μην εχουμε την ιδια μορφη αναιμιας με τον συζυγο(το βασικοτερο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?  Astrogea πάλι ξεκίνησες αντιβίωση? Τι έδειξε η επανεξέταση? Τόσο σοβαρό μικρόβιο έχεις? Τι γίνεται με σένα? Ο ιατρός στο κέντρο τι σου λέει? Σε έχει προγραμματίσει για προσπάθεια? 

Εμένα κορίτσια μετά από ένα μήνα σχεδόν καθυστέρηση μου ήρθε η περίοδος το Σάββατο μετά από τα χάπια που μου έδωσε ο νέος γυναικολόγος που πήγα. Θα κλείσω ραντεβού μαζί του οπότε μου πει για να μου μετρήσει τις κύστες και να δούμε αν υποχώρησαν καθόλου. 

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eutixoulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?  Astrogea πάλι ξεκίνησες αντιβίωση? Τι έδειξε η επανεξέταση? Τόσο σοβαρό μικρόβιο έχεις? Τι γίνεται με σένα? Ο ιατρός στο κέντρο τι σου λέει? Σε έχει προγραμματίσει για προσπάθεια? 

Εμένα κορίτσια μετά από ένα μήνα σχεδόν καθυστέρηση μου ήρθε η περίοδος το Σάββατο μετά από τα χάπια που μου έδωσε ο νέος γυναικολόγος που πήγα. Θα κλείσω ραντεβού μαζί του οπότε μου πει για να μου μετρήσει τις κύστες και να δούμε αν υποχώρησαν καθόλου. 

Σου τηλεφώνησε τελικα ο δικος μας;

 Φαντάζομαι οτι σου έφυγε μεγάλο άγχος τωρα που αδιαθετησες. Ελπιζω ολα πλέον να πάνε καλυτερα!

4 ώρες πρίν, astrogea είπε:

 

Σημερα ξεκινησα ενδομητριες εγχυσεις αντιβιωσης παρολο το δειγμα βγηκε πκλυ καλυτερο αλλα σκεφτομαι να μην κανω την επανεξεταση που θελει ο νικας.

Για αυτο με φουλαρε στην αντιβιωση.

Σκεφτομαι να πω στο γιατρο να με αφησει να ξεκουραστει ο οργανισμος μου απο τα φαρμακα και να την κανω 1 με 2 μηνες αργοτερα.Θα δουμε το σκεφτομαι απο εχτες!

Δεν ειχες καθαρίσει τελικα;

 Τι αντιβιωσεις έπαιρνες;

 Δεν μπορει να σε αφήσει να καθαρίσει ο οργανισμος, γιατι πρεπει να ειναι μετα τις αντιβιωσεις η ε/τ για να έχουν ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κάντι είπε:

Σου τηλεφώνησε τελικα ο δικος μας;

 Φαντάζομαι οτι σου έφυγε μεγάλο άγχος τωρα που αδιαθετησες. Ελπιζω ολα πλέον να πάνε καλυτερα!

Δεν ειχες καθαρίσει τελικα;

 Τι αντιβιωσεις έπαιρνες;

 Δεν μπορει να σε αφήσει να καθαρίσει ο οργανισμος, γιατι πρεπει να ειναι μετα τις αντιβιωσεις η ε/τ για να έχουν ισχύ.

Όχι ο ιατρός μας δεν με έχει πάρει τηλέφωνο καθολου. Ότι κάνω το κάνω με έναν γυναικολόγο που με είχε δει πριν την εξωσωματική με το δικό μας. Σκέφτομαι να τον ξαναπάρω τηλέφωνο το δικό μας και να του πω τι έχω κάνει . Και σιγά  μην ενδιαφερθεί. Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον μαζί του.  Σκέφτομαι να παω αλλού (όλοι τα ίδια χάλια είναι) ή να σταματήσω. Κουράστηκα.

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ναι ,ναι και περιμενω πως και πως να μπει ο μαρτιος γιατι μπορει να ερχεται η ανοιξη ουσιαστικα απο το τελος μαρτιου αλλα  απο 1η αλλαζει η ψυχολογια μας και μονο που  ο χειμωνας βρισκεται πισω μας.

 

Τα ωαρια απο φυσικους κυκλους ειναι ποιοτικα καλυτερα,θα κουραστεις λιγο αλλα αξιζει τον κοπο.

Οσο για την pregnyl ,νομιζα οτι ηταν απαραιτητη για να μην χαθει το ωαριο αλλα στο προυγουμενο κεντρο δεν μου την εδιναν,σ αυτο την δινιυν ετσι δεν ειναι xristia?

Πως πηγε το σαββατο?

Georgia αηριο εχεις το β επιπεδου?

Psipsinela την ημερα που πηρα το δειγμα ρωτησα το νικα και το παραθυρο εμφυτευσης ειναι το ιδιο καθε μηνα!

Αν  εχεις μεινει εγκυος, ακομη κι αν ειχες βιοχημικη ,ο νικας λεει οτι δεν χρειαζεται να κανεις την εξεταση για το παραθυρο εμφυτευσης.

Υπαρχουν αρκετα πινοποδια για να εχεις θετικη χοριακη!

Εμενα το θεωρησε περριτο να παρει και δευτερο δειγμα για τα πινοποδια παρολο που επεμενα ακομη και την δευτερη φορα της επανεξετασης

Σημερα ξεκινησα ενδομητριες εγχυσεις αντιβιωσης παρολο το δειγμα βγηκε πκλυ καλυτερο αλλα σκεφτομαι να μην κανω την επανεξεταση που θελει ο νικας.

Για αυτο με φουλαρε στην αντιβιωση.

Σκεφτομαι να πω στο γιατρο να με αφησει να ξεκουραστει ο οργανισμος μου απο τα φαρμακα και να την κανω 1 με 2 μηνες αργοτερα.Θα δουμε το σκεφτομαι απο εχτες!

Παντωs μην αφησειs πολλουs κυκλουs μετα τιs πλυσειs και την αντιβιωση για την εμβρυομεταφορα.Καποιεs φορεs η λοιμωξη ξαναφουντωνει μετα απο καποιο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , eutixoulis είπε:

Όχι ο ιατρός μας δεν με έχει πάρει τηλέφωνο καθολου. Ότι κάνω το κάνω με έναν γυναικολόγο που με είχε δει πριν την εξωσωματική με το δικό μας. Σκέφτομαι να τον ξαναπάρω τηλέφωνο το δικό μας και να του πω τι έχω κάνει . Και σιγά  μην ενδιαφερθεί. Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον μαζί του.  Σκέφτομαι να παω αλλού (όλοι τα ίδια χάλια είναι) ή να σταματήσω. Κουράστηκα.

Όχι να μην σταματήσεις!!! Επειδη δεν βρίσκεις στους γιατρους αυτο που θέλεις. Εσυ να κανεις την δουλειά σου και αυτοί την δίκη τους.

 Δοκίμασες να στείλεις μειλ για πιο άμεση απάντηση;

πρίν από 31 λεπτά , anoulious είπε:

Παντωs μην αφησειs πολλουs κυκλουs μετα τιs πλυσειs και την αντιβιωση για την εμβρυομεταφορα.Καποιεs φορεs η λοιμωξη ξαναφουντωνει μετα απο καποιο καιρο.

Ακριβως!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κάντι είπε:

Όχι να μην σταματήσεις!!! Επειδη δεν βρίσκεις στους γιατρους αυτο που θέλεις. Εσυ να κανεις την δουλειά σου και αυτοί την δίκη τους.

 Δοκίμασες να στείλεις μειλ για πιο άμεση απάντηση;

Ακριβως!!!

Όχι δεν έχω στείλει μέιλ. Θα το κάνω όμως τώρα που μου το είπες. Ελπίζω αυτό να το διαβάσει. Εσύ του έχεις στείλει ποτέ? Σου απάντησε με μέιλ (αυτός ή η ....αυλή του? ) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eutixoulis είπε:

Όχι δεν έχω στείλει μέιλ. Θα το κάνω όμως τώρα που μου το είπες. Ελπίζω αυτό να το διαβάσει. Εσύ του έχεις στείλει ποτέ? Σου απάντησε με μέιλ (αυτός ή η ....αυλή του? ) 

Σου χα στείλει πμ με τι τροπο επικοινωνώ μαζι του, και μου δείχνει οτι το ειχες διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...