Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Εμείς είχαμε το πρώτο ραντεβού με το γιατρό στις 21/9/2011 και 25/9/2011 έκανα την Arvekap οπότε περιμένουμε τηλέφωνο τώρα.

Εμάς θα μας στοιχήσει 4000? και τα φάρμακα 1400? από τα οποία θα πάρω το 75% από το ταμείο μου.

Ελπίζουμε σε θετικά αποτελέσματα αλλοιώς STOP.

Καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kορίτσια σας ευχομαι καλή επιτυχία σε οτι κάνετε...να πετύχετε ειτε με δικά σας είτε με ξένα...

Εγω εκανα με δανεικά αφου μου ειπε ο γιατρος οτι εχω μονο 3% πιθανοτητα να πιασω με δικα μου:( δεν εκανα καμια προσπαθεια ...

Και νομιζω καλύτερα γιατι γλύτωσα και πολύ ταλαιπωρια..

Αν και τωρα τα βλεπω που τρεχουν πανω κατω ,τίποτα δεν μου θυμίζει τις δύσκολες μερες που πέρασα...

Καλη δύναμη σε όλες μας...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα! Χαθηκα γιατι ελειπα για 15 μερες κι εκει που ημουν δεν ειχε ιντερνετ.

Η δοτρια που ειχε βρει ο γιατρος εβγαλε μια κυστη κι ετσι δεν θα προχωρησουμε αυτο το μηνα, κριμα και ειχα αρχισει τα νταροντα.

Θα προχωρησουμε τον αλλο μηνα με αλλη δοτρια. Καθε εμποδιο για καλο σκεφτομαι... Ας πανε ολα καλα τον επομενο μηνα κι ας τα καταφερουμε Θεε μου!

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι, ποσα ωαρια πηρατε και ποσα εμβρυα μεταφερατε στην εμβρυομεταφορα?

Κι απο κοστος?

 

καλη επιτυχια ευχομ αι και στα καινουρια κοριτσακια!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas koritsia!diavazo ayta pou grafete kai thimame kai ta dika mou...kali epityxia se oles eyxomai pragmatika na erthoun OLA eykola.

velvet ekanes ki esy ayto pou ekana ki ego kateytheian sta daneika kai glytosame kai psixologikh fthora kai oikonomikh..

 

Αχ Θαλασσά μου εσύ καλά ηρέμησες εμείς να δω τι θα κάνουμε;;;;

 

Φιλάκια πολλά σε εσένα και τα μωρά ;)

Link to comment
Share on other sites

thallasa ναι νομίζω οτι γλυτώσαμε την ψυχολογική ταλαιπωρία και τα πολλά φαρμακα..μιας που και το δικό μου σώμα δεν αντεχε τα φάρμακα λογω κάποιον προβλημάτων υγείας,εγω πιστεύω οτι για κάποιο λόγο γίνονται ολα τα πράγματα ,όπως γίνονται...εδώ με τα λίγα φάρμακα και ειχα θέμα οχι τωρα και τις χοντρές ένέσεις...

Μια χαρα ολα δόξα το θεώ...

 

Σαννα μην στεναχωριέσαι γιατι οπως λες και συ κάθε εμποδιο σε καλό...

Και μενα η πρωτη δότρια δεν εγινε και ειχα κανει και γω την προετοιμασία μου με τα υπολοιπα φάρμακα και το κάναμε με την επόμενη δότρια...

Ολα θα πανε καλα...

Εμενα μου βάλανε 3 ωάρια τα οποια ειχαν γονιμοποιηθει ..νομιζω οτι ειχαν παρει 5 η 6?δεν θυμάμαι καλα..ειχα μια ζαλαδα και αγχος ασε ασε...λοιπον απο τα 3 μου μεινανε τα 2 και τωρα εχω ενα αγορακι και ενα κοριτσακι ..φτου φτου ολα καλα πηγανε...

Και αν ολα πανε καλα τα ξεχνας ολα και ολη σου την ταλαιπωρια...

Απο κοστος δωσαμε 3000 ευρω στον γιατρο τα φαρμακα τα ειχε πληρωσει το ταμειο μου που ηταν επισης αλλες 3000 ευρω..οσο θυμαμαι τις τιμες επανω στο κουτακι απο τις ενεσεις..ασε ασε...το καθε κουτακι εκανε γυρω στα 350 ευρω ,δεν θυμαμαι το φαρμακο τωρα πια..περασανε και κοντα 2 χρονια...στην θεσσαλονικη το καναμε..

Αν θες να με ρωτησεις και τιποτα αλλο στειλε π.μ..

 

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα...και καλη ψυχικη δύναμη...

Link to comment
Share on other sites

thallasa ναι νομίζω οτι γλυτώσαμε την ψυχολογική ταλαιπωρία και τα πολλά φαρμακα..μιας που και το δικό μου σώμα δεν αντεχε τα φάρμακα λογω κάποιον προβλημάτων υγείας,εγω πιστεύω οτι για κάποιο λόγο γίνονται ολα τα πράγματα ,όπως γίνονται...εδώ με τα λίγα φάρμακα και ειχα θέμα οχι τωρα και τις χοντρές ένέσεις...

Μια χαρα ολα δόξα το θεώ...

 

Σαννα μην στεναχωριέσαι γιατι οπως λες και συ κάθε εμποδιο σε καλό...

Και μενα η πρωτη δότρια δεν εγινε και ειχα κανει και γω την προετοιμασία μου με τα υπολοιπα φάρμακα και το κάναμε με την επόμενη δότρια...

Ολα θα πανε καλα...

Εμενα μου βάλανε 3 ωάρια τα οποια ειχαν γονιμοποιηθει ..νομιζω οτι ειχαν παρει 5 η 6?δεν θυμάμαι καλα..ειχα μια ζαλαδα και αγχος ασε ασε...λοιπον απο τα 3 μου μεινανε τα 2 και τωρα εχω ενα αγορακι και ενα κοριτσακι ..φτου φτου ολα καλα πηγανε...

Και αν ολα πανε καλα τα ξεχνας ολα και ολη σου την ταλαιπωρια...

Απο κοστος δωσαμε 3000 ευρω στον γιατρο τα φαρμακα τα ειχε πληρωσει το ταμειο μου που ηταν επισης αλλες 3000 ευρω..οσο θυμαμαι τις τιμες επανω στο κουτακι απο τις ενεσεις..ασε ασε...το καθε κουτακι εκανε γυρω στα 350 ευρω ,δεν θυμαμαι το φαρμακο τωρα πια..περασανε και κοντα 2 χρονια...στην θεσσαλονικη το καναμε..

Αν θες να με ρωτησεις και τιποτα αλλο στειλε π.μ..

 

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα...και καλη ψυχικη δύναμη...

 

βελβετ, μου φαινεται καλη η τιμη. που εκανες τα δανεικα? Αν δεν επιτρεπεται να το γραψεις, στειλε προσωπικο μηνυμα. Σε ενημερωσαν για χαρακτηριστικα των δοτριων?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία. Μια γνωστή γνωστής έκανε στα 49 δίδυμα. Η γνωστή μου λέει ότι ήταν με δικά της ωαρια. Είναι δυματόν αυτό να συμβεί;

η μόνη τραβηγμένη περίπτωση που ξέρω είναι μιας θείας μου που έπιασε με φυσιολογικό τρόπο χωρίς να το θέλει στα 48 της το 4ο. Αλλη δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Sunty..

 

Κοιτα και μένα μου ακούγεται τραβηγμένο αλλα ποτέ δεν ξερεις ..οποτε μένεις με το ερωτηματικό...!!!!Tώρα στα 49 και δίδυμα δηλ.απο τα ωάρια της πιασανε και 2 ...

Δεν ξέρω λίγο δύσκολο μου φαίνεται σε αυτην την ηλικία να πιάσει και 2...

Αλλα να σου πω κάτι σαντυ καποιοι πραγματικα δεν θέλουν να το πουν πουθενα ουτε στον ιδιο τους τον ευατο..Εγω εχω μια φίλη που έκανε με ξένα έπιασε ενα και δεν το λέει πουθενα γιατι ειναι ο χαρακτηρας της τέτοιος..

Ειναι σεβαστο αυτο..ουτε σε μένα το ειπε ..αλλα εγω το ξέρω απο καποια πραγματα που αργοτερα έμαθα και εφόσον αργοτερα έκανα και γω με ξένα , μαθαίνεις να ξεχωρίζεις καποια πραγματα..

Αλλα σεβαστό...δεν μοιράζονται ολοι οπως κανουμε εδω εμεις στο site..

 

Καλη δύναμη σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν ειτε έτσι είτε αλλιως...:))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει κοριτσια κι εγω το καταλαβαίνω ότι δεν θέλουν πολλές να το πουν είναι πολυ ευαίσθητο κ προσωπικό θεμα.velvet τι εννοεις ότι μπορείς να ξεχωρίσεις ποια έκανε με δανεικά κ ποια όχι;πως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου σιντυ ..

 

Αυτο το ειπα μονο για την φίλη μου οτι καταλαβα οτι πηρε ξένα και δεν μου το ειπε απο καποια προσωπικα μας θεματα..

Οχι για ολους..δεν το καταλαβαινεις σιντυ μου ...και ευτυχως γιατι και γω ξένα πηρα...:)))

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!!!

 

Θα ηθελα να σας πω τη γνωμη μου για το αν πρεπει να διατυμπανιζει η καθεμια αν ηταν τα ωαρια δικα της ή οχι. Ε λοιπον δεν νομιζω οτι ειναι υποχρεωμενη να το πει. Και τι διαφορα εχει γιαυτον που ρωταει τινος ειναι τα ωαρια? Αλλαζει κατι? Δεν ειναι και αυτα παιδακια? Δεν ειναι της γυναικας που τα γεννησε? Και σε περιπτωση υιοθεσιας ποια ειναι η γνωμη αυτων που τα βαζουν ολα κατω απο ενα μικροσκοπιο?

Δεν εχω συγκρατησει το ονομα της κοπελας που εκανε την συγκεκρημενη ερωτηση και δεν εχω καποιο προσωπικο προβλημα μαζι της απλα η ερωτηση μου φανηκε κακη.

 

Το 50% των πετυχημενων εξωσωματικων ειναι με δανεικα ωαρια κι αυτο γιατι οι γυναικες πηγαινουν συνηθως σε προχωρημενη ηλικια. Αυτο δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου. Ρωτηστε στις μεγαλες κλινικες για να το επιβεβαιωσετε. Απλα οι γυναικες δεν το παραδεχονται και δικαιωμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σαννα Φυσικά και ο καθένας έχει το δικαίωμα να το πει η όχι...

 

Δεν το λένε ολοι..και εδω ο καθένας που καταθέτει την ιστορία του είναι γιατι ειμαστε άγνωστες μεταξύ αγνώστων ..

και θέλουμε να μοιραστούμε (με ασφάλεια) ενα γεγονός που πραγματικά σημαδεύει την ζωή μας..

Οσο για το έξω απο εδω δεν χρειαζεται να το ξερουν μην σου πω οτι και συ , δηλ πρεπει να το ξεχάσεις(ασε που το ξεχνας φυσικα στην πορεία)..

Και αυτο γιατι οσο λιγοτερη το ξέρουν τοσο καλύτερα για την ασφάλεια του παιδιου σου...

Εγω μπορω να πω οτι δεν εχει καμια σημασια αν ειναι δικα σου τα ωαρια η οχι..

Και το λεω τωρα που τα παιδια μου ειναι 2 ετων κοντα και δεν ειναι δικα μου τα ωάρια...ειναι παιδια μου...

 

Αλλα εσεις με γνωριζεται σαν velvet και οχι σαν κ.ταδε...αλλα έξω απο εδω λιγοι ειναι αυτοι που το γνωρίζουν...

Και ξέρεις και κατι αλλο φυσικα και δεν θα το παραδεχτουν..1) γιατί το κοινωνικο σύνολο δεν ειναι ετοιμο να δεχτει αυτην την κατάσταση (θα ακούσουν διάφορα)και ξέρετε πολυ καλα τι εννοω...είμαστε παρα πολυ πουριτανοι για να δεχτουμε τέτοιες καταστάσεις ,εδω και με τα θέματα τις υιοθεσίας τωρα αρχίσαμε να μην μας φαίνονται

περίεργα..

και 2) η ιδια νιωθει απο μονη της μια μείωση που δεν καταφερε να κανει τα δικα της παιδια...πως θα το διατυμπανισει..

και επιπλεον πρεπει αυτο το παιδι να προστατευτει οπως μου ειπε ο γιατρος μου γιατι αν το ξερουν πολυ μπορει απο καποιον να ξεφυγει κατι και το παιδι πραγματικα θα πληγωθει.....

Σας αφηνω γιατι ξυπνησαν τα παιδάκια μου..

Να ειστε ολες καλα και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να αποκτησετε τα παιδακια που θελετε...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

έχω καιρό να μπω λόγω δουλειάς και δουλείας.

Ότι έχω να πω το είπε η φίλη μου η Velbet, και δεν χρειάζεται να τα επαναλάβω.

Σας στέλνω τις ευχές μου σε όλες τις μανούλες και στις μελλοντικές μανούλες!!!

Φιλάκια και καλό τριήμερο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!!

έχω καιρό να μπω λόγω δουλειάς και δουλείας.

Ότι έχω να πω το είπε η φίλη μου η Velbet, και δεν χρειάζεται να τα επαναλάβω.

Σας στέλνω τις ευχές μου σε όλες τις μανούλες και στις μελλοντικές μανούλες!!!

Φιλάκια και καλό τριήμερο!!!

 

γεια σας κοριτσια.

ηθελα να ρωτησω το καλοκαιρι, τη θάλασσα (εάν μπαίνει ακόμα), και την κόνελεν πού κάνατε δανεικά ωάρια. θα με ενδιέφερε η αθήνα, καλύτερα. εάν δεν θέλετε να αναφέρετε το όνομα ανοικτά θα το εκτιμούσα εάν μου στέλνατε προσωπικό μήνυμα. Μου δίνουν δυναμη οι προσωπικες σας ιστορίες. Είναι μεγάλο το δίλλημα, από τη μια η μητρότητα από την άλλη ο συμβιβασμός οτι δεν θα συμβάλλεις γενετικά, το άγχος πως θα τους το αποκαλύψεις εάν αποφασισεις να το κάνεις, το άγχος για πιθανα γενετικά νοσήματα που δεν τα γνωριζεις...από την άλλη είναι ένας τρόπος να κάνουμε οικογένεια εμεις που δυστυχώς τα πράγματα μας ήρθαν πολύ δυσκολα στο συγκεκριμένο τομέα. εγω εχω κανει πολλες αποτυχημενες προσπάθειες, ελπίζω να τα καταφερω με αυτον τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και ξεκίνησα τα cyclacur.

Τώρα που έφτασα στην τελική ευθεία άρχισα να φοβάμαι και να έχω περοσσότερο άγχος.

Ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε και μεις ευχάριστα αποτελέσματα.

Θέλω να γεμίσω την αγκαλιά μου και το σπίτι μου με παιδικά χαμόγελα.

Προσευχηθείτε για μένα σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ δε σας κουράζω άλλο.

Θα σας ενημερώσω για τη συνέχεια.-

Link to comment
Share on other sites

Isis μου να το κανεις..και γω ειχα τους φοβους μου αλλα το αποτελεσμα μετράει..

Οσο για τα γενετικα προβληματα που λες,μηπως αν έκανες με δικά σου ξέρεις τι γενετικα θα είχες η οχι..

και σου προτεινω αν το κανεις να μην το αποκαλύψεις σε κανέναν..μονο εσυ και ο αντρας σου,εκτος αν εχεις καποιο ατομο εμπιστοσύνης το οποιο θα ειναι και διπλα σου και θα σε στηρίζει.Γιατι εγω ετσι εκανα 2 κολλητες η οποιες ειναι και κουμπάρες τώρα..:)

Και ναι να το τολμήσεις αν θέλεις πολύ να κανεις παιδάκια..και ολα θα πανε καλα...

Ορτανσία μου καλή επιτυχια ..ειπες για τα cyclacur και θυμήθηκα τα δικά μου..

Ειναι φυσιολογικο να εχεις αγχος ,ετσι ημουν και γω,αυτο που έκανα ειναι συνεχεια να προσευχομαι να μου δώσει ο θεός παιδι,και να ειναι γερα και καλοφωτισμένα,συνέχεια αυτο έκανα..μεχρι και την στιγμη της λήψης μέχρι και διαλογισμό προσπαθούσα να κάνω για να παραμείνω ήρεμη..ειμαι αρκετα αγχώδεις άτομο..προσπαθησε να συγκεντρωθεις σε κατι αλλο για να μην σε παρασέρνει το άγχος..να προσεύχεσαι σε οτι πιστεύεις...

Είλικρινα καλη επιτυχία μεσα απο την καρδια μου..να στα φέρει ο θεός οπως θέλεις..

οτι θέλεις στέλνεις μήνυμα...

φιλια σε όλα τα κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

Isis μου να το κανεις..και γω ειχα τους φοβους μου αλλα το αποτελεσμα μετράει..

Οσο για τα γενετικα προβληματα που λες,μηπως αν έκανες με δικά σου ξέρεις τι γενετικα θα είχες η οχι..

και σου προτεινω αν το κανεις να μην το αποκαλύψεις σε κανέναν..μονο εσυ και ο αντρας σου,εκτος αν εχεις καποιο ατομο εμπιστοσύνης το οποιο θα ειναι και διπλα σου και θα σε στηρίζει.Γιατι εγω ετσι εκανα 2 κολλητες η οποιες ειναι και κουμπάρες τώρα..:)

Και ναι να το τολμήσεις αν θέλεις πολύ να κανεις παιδάκια..και ολα θα πανε καλα...

 

Ορτανσία μου καλή επιτυχια ..ειπες για τα cyclacur και θυμήθηκα τα δικά μου..

Ειναι φυσιολογικο να εχεις αγχος ,ετσι ημουν και γω,αυτο που έκανα ειναι συνεχεια να προσευχομαι να μου δώσει ο θεός παιδι,και να ειναι γερα και καλοφωτισμένα,συνέχεια αυτο έκανα..μεχρι και την στιγμη της λήψης μέχρι και διαλογισμό προσπαθούσα να κάνω για να παραμείνω ήρεμη..ειμαι αρκετα αγχώδεις άτομο..προσπαθησε να συγκεντρωθεις σε κατι αλλο για να μην σε παρασέρνει το άγχος..να προσεύχεσαι σε οτι πιστεύεις...

Είλικρινα καλη επιτυχία μεσα απο την καρδια μου..να στα φέρει ο θεός οπως θέλεις..

οτι θέλεις στέλνεις μήνυμα...

φιλια σε όλα τα κορίτσια...

 

velvet,

εισαι πολυ γλυκος ανθρωπος, σε ευχαριστω πολυ. να χαιρεσαι την οικογένεια σου.

ορτανσια,

πολυ καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.

ηθελα να ρωτησω το καλοκαιρι, τη θάλασσα (εάν μπαίνει ακόμα), και την κόνελεν πού κάνατε δανεικά ωάρια. θα με ενδιέφερε η αθήνα, καλύτερα. εάν δεν θέλετε να αναφέρετε το όνομα ανοικτά θα το εκτιμούσα εάν μου στέλνατε προσωπικό μήνυμα. Μου δίνουν δυναμη οι προσωπικες σας ιστορίες. Είναι μεγάλο το δίλλημα, από τη μια η μητρότητα από την άλλη ο συμβιβασμός οτι δεν θα συμβάλλεις γενετικά, το άγχος πως θα τους το αποκαλύψεις εάν αποφασισεις να το κάνεις, το άγχος για πιθανα γενετικά νοσήματα που δεν τα γνωριζεις...από την άλλη είναι ένας τρόπος να κάνουμε οικογένεια εμεις που δυστυχώς τα πράγματα μας ήρθαν πολύ δυσκολα στο συγκεκριμένο τομέα. εγω εχω κανει πολλες αποτυχημενες προσπάθειες, ελπίζω να τα καταφερω με αυτον τον τρόπο...

Isis σου εστειλα πμ

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και ξεκίνησα τα cyclacur.

Τώρα που έφτασα στην τελική ευθεία άρχισα να φοβάμαι και να έχω περοσσότερο άγχος.

Ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε και μεις ευχάριστα αποτελέσματα.

Θέλω να γεμίσω την αγκαλιά μου και το σπίτι μου με παιδικά χαμόγελα.

Προσευχηθείτε για μένα σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ δε σας κουράζω άλλο.

Θα σας ενημερώσω για τη συνέχεια.-

 

Ορατνσία μου όλα καλά να πάνε σου έυχομαι και άκου τη Velvet, ν ασκέφτεσε θετικά πάντα!!!

όλες θα προσευχόμαστε για σένα..

Πέσ μας πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά, και πεσ μας αν θέλεις και πιο πριν πόσες διερέσεις θα γίνουν τα κυταράκια!!

Να πω και κάτι άλλο, που θέλεω να το λέω πάντα_ γιατί εγώ έπαθα κι έμαθα και δεν θέλω να το πάθουν άλλα κορίτσια_. Αν έχετε καλές διερέσεις και καλά εμβρυάκια, μην βάλετε πάνω από 2.

Εγώ ενώ έιχα καλές διερέσεις έβαλα 3 έμβρυα, και μετά ο γιατρός μο έλεγε για μείωση, την οποία και έκανα για λογους υγείας, αλλά δεν έπρεπε να το κάνω., Το μετανιώνω κάθε μέρα.

Σας παρακαλώ να το προσέξετε όλα τα κορίτσια!!

Σας φιλώ όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα,

εγω ειμαι με νταροντα και περιμενω να αδιαθετησω σε δυο-τρεις μερες οποτε και θα παρω τον γιατρο για να μας συγχρονισει με την δοτρια. Ηθελα να ρωτησω για αυτη τη διαδικασια προετοιμασιας του ενδομητριου γιατι δεν το εχω ξανακανει. Εξωσωματικες εχω κανει αλλα προετοιμασια ενδομητριου δεν εχω ξανακανει. ποσες μερες περνουμε νταροντα? και μετα πως παει? εννοω ποσες μερες περνουμε σικλακουρ κλπ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα,

εγω ειμαι με νταροντα και περιμενω να αδιαθετησω σε δυο-τρεις μερες οποτε και θα παρω τον γιατρο για να μας συγχρονισει με την δοτρια. Ηθελα να ρωτησω για αυτη τη διαδικασια προετοιμασιας του ενδομητριου γιατι δεν το εχω ξανακανει. Εξωσωματικες εχω κανει αλλα προετοιμασια ενδομητριου δεν εχω ξανακανει. ποσες μερες περνουμε νταροντα? και μετα πως παει? εννοω ποσες μερες περνουμε σικλακουρ κλπ

 

Γειά σου Σάννα μου και με το καλό!!

Τώρα προσπαθούσα να θυμηθώ αλλά άμα σου πω ότι δεν θυμάμε τίποτα από το πριν , θα με πιστεύψεις>?

Δεν ξέρω τα άλλα κορίτσια αν θυμούνται αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι ο γιατρός αυτό που παρακολουθεί ε'ιναι να δει πως οριμάζει το ενδομήτριό σου! Αυτό τον ενδιαφέρει , θα πρέπει να έιναι παχύ παχύ για να δεχθεί τα εμβρυάκια!!

Τίποτε άλλο δεν θυμάμε, λυπάμαι, αλλά μην σε αγχόνει και αυτό.

Εχεις τόσα άλλα να σκεφτείς!! Να σκέφτεσε ότι σε λίγο θα είσαι μια εγκυούλα!!!

Φιλιά και θέλουμε τα νέα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα το απόγευμα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι η ωοληψία θα γίνει το Σάββατο. Την Παρασκευή το πρωί φεύγουμε για Αθήνα και το Σάββατο το πρωί θα πάμε στο μαιευτήριο για να δώσει δείγμα ο άντρας μου. Μπορείτε να μου πείτε μετά από πόσες μέρες γίνεται η εμβρυομεταφορά?

Έχω πολύ άγχος γιατί στον υπέρηχο που έκανα ήταν λίγο λεπτό το ενδομήτριο. Το Σάββατο το πρωί θα ξανακάνω υπέρηχο.

Θα σας ενημερώσω για τα παρακάτω.

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia..ti kanete? emeis megalonoume kai ginomaste antrakia kai antartes! prepei na tous matho na min malonoun metaxy tous giati an tous afiso eleytherous kaikame!!:rolleyes:

diavazo oti proxorane ta pragmata gia kapoia koritsia xairomai para poly ante kai me kala nea...

ortansia mou, eyxomai ola kala...alla akouse me se ayto pou tha sou po kai na to thimase prota tha kaneis mia exetasi kai afou vgainei to apotelesma tote tha anysixeis kai tha exeis agxos. etsi opos kaneis xalas kai tin pithanotita enos poly kalou apotelesmatos giati opos kseroume oloi mas to agxos allazei ta panta! ta perasa ki ego kai eytyxos noris katalava oti den xreiazetai agxos kai opos eipa ki alles fores, to perasa san moudiasmeni, den katalava kai polla den edina simasia mono osi eprepe gia na proxorane oi diadikasies.oso gia to endomitrio an eisai xalari ayto apo mono tou tha exei polles pithanotites na ginei kalytero, giati kai o xalaros organismos sou tha symvalei se ayto...prospathiste to koritsia ayto xalaroste oso mporeite, h kathe mia den mporei to idio, kai poly pithano na pane ta pragmata kalytera.

oso gia to poses meres meta ginete h emvriometafora nomizo meta apo 3 meres...den eimai sigouri as poune kai ta alla koritsia.

pragmatika eyxomai ta kalytera se oles..filakia polla ta xanaleme:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...