Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

κοριτσια γεννησαμε!! ολα εγιναν λιγο ξαφνικα και βιαστικα γιατι ανεβασα πιεση εκανα και οιδηματα πρηστηκα παρα πολυ και πηγαιναμε για προεκλαμψια..οποτε πηγα για μια απλη εξεταση και με κρατησε να γεννησω!τα μωρακια χρειαστηκαν θερμοκοιτιδα οπου εμειναν για 2 εβδομαδες...τωρα τα εχουμε και τα δυο σπιτι κι ολα καλα!αρκετο ξενυχτι αλλα γλυκια η ταλαιπωρια!ολο και πιο καλα αισθανομαστε που τα εχουμε, καθε μερα ειναι διαφορετικη και για μας και για τα παιδια...

τωρα πρεπει να μαθουμε σιγα σιγα να ''αποκρυπτογραφουμε'' τα μν τους και τα κλαματα τους....

Σωτηρια πως πας εσυ?φιλια καλοκαιρι και σε ολες...τα λεμε...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Πω πω θεε μου φανταζομαι την χαρά σου γέμισε το σπίτι κλάματα-νιαουρίσματα. Χιλιόχρονα και υγιέστατα να είναι και η μανούλα να είναι πάντα ευτυχισμένη και υγιής! Οποτε έχεις χρόνο γραψε μας τα νεα σου! Τι παιδάκια έκανες?

ΥΓ: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ γραψε μας ΟΠΟΤΕ έχεις χρόνο τα νέα σου!

ΥΓ: Ανεμος ήταν η καλύτερη απόφαση που πήρατε σύντομα θα το καταλάβετε!:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αντε με το καλο να δεχτεις το κοριτσακι σου Σωτηρια μου! candybaby χαρηκα πολυ με τα νεα σου ευχομαι ολα καλα και ευκολα να σας ερθουνε.Εμενα τα ζουζουνακια μου (αγορακια) μεγαλωνουν κι ολο και κατι καινουριο κανουν καθε μερα:wink:. Τωρα ειμαστε 5 1/2 κιλα περιπου εχω ηδη θεμα με την μεση μου, γι' αυτο δεν τους μαθαινω αγκαλιες, μονο οσο ειναι απαραιτητο:roll:! Μας εχουν τρελανει με τα γελακια τους :P και με το ποσα καταλαβαινουν καθε μερα πιο πολυ! Ευχομαι αυτη την ευτυχια σε οσες δεν γινανε ακομη μανουλες και σε οσες περιμενουν το δευτερο, διπλη χαρα!:D

Περιμενω νεα σας.........

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα κοριτσάκια!!

Θαλασσίτσα πόσο μου αρέσει να μαθαίνω τα νέα σου .... έτσι είναι τώρα ...μετά θα δεις πόσο πολύ θα τρελαθεις από χαρα με αυτά που θα σου κάνουν!!! Εμ΄'ενα τώρα είναι σε φάση που θ'ελουν να περπατήσουν και να πούνε τις πρώτες συλλαβές όλο μπαμπαμπα....πάει το έχασα το μυαλό μου,..

Σωτηρία μου με το καλό κι εσύ να πάρες την κορούλα σου στην αγκαλιά σου. Πότε θα γεννήσεις? δεν θυμάμαι να το διάβασα...

Candybaby φιλάκια και με το καλό.

Εσύ Τζουτζούκα μου όλα καλά?.. Εμείς είμαστε τέλεια...μεγαλώνουμε και είμαστε επιτέλους μια ευτυχισμένη οικογένεια! Τις ευχές μου σε όλες σας και να ε'ίστε πάντα καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι μου πολύ χαίρομαι που έγραψες τα νέα σου!!!!!Σας εύχομαι να συνεχίσετε έτσι χαρούμενα και ευτυχισμένα όλοι μαζί!!!!!

Εγώ κάνω υπερήχους κάθε 2 μήνες και φυσικά περίοδο μόνο με cyclacur....Δεν είχαμε κανένα ωάριο προς το παρόν αλλά τι να πώ????ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα κάνω έστω και ένα για να το παλέψουμε!!!!!ο Θεός είναι μεγάλος και το καλό είναι οτι έχουμε λύσεις που μπορούμε να ακολουθήσουμε σε περίπτωση που δεν αλλάξει κάτι!!!!!!!

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι μου πολύ χαίρομαι που έγραψες τα νέα σου!!!!!Σας εύχομαι να συνεχίσετε έτσι χαρούμενα και ευτυχισμένα όλοι μαζί!!!!!

Εγώ κάνω υπερήχους κάθε 2 μήνες και φυσικά περίοδο μόνο με cyclacur....Δεν είχαμε κανένα ωάριο προς το παρόν αλλά τι να πώ????ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα κάνω έστω και ένα για να το παλέψουμε!!!!!ο Θεός είναι μεγάλος και το καλό είναι οτι έχουμε λύσεις που μπορούμε να ακολουθήσουμε σε περίπτωση που δεν αλλάξει κάτι!!!!!!!

 

Α Τζουτζουκούλα μου!!!Διακρίνω μια αισιοδοξία στα λόγια σου και χαίρομαι!!!!

Όλα θα γίνουν με το καλό και την βοήθειά ΤΟΥ.

 

Η μικρή μου αρχίζει να λέει μπαμπά και γιαγια!! μαμά ακόμα να πει!!

Ο μικρός μου γυρνάει όλο το σπίτι!!

Σας φιλώ όλες σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμερα κορίτσια , θέλω να πω και εγω την αγωνία που περνω αυτές τίς μέρες. Μετά απο 5 παλίνδρομες εγκυμοσύνες αποφάσισα να δοκιμάσω και με δανεικά ωάρια ,αυτές τις μέρες κάνω προετοιμασία ενδομητρίου , και την τρίτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά αν ολα πανε καλά με την γονιμοποίηση των ωαρίων, έχω και ενα δικό μου εμβρυάκη στη κατάψυξη απο φυσικό κύκλο.Υπάρχει κάποια κοπέλα που εχει περάσει τα ιδια ,και τελικά τα καταφερε με αυτό το τρόπο;Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά. Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρουν στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια , θέλω να πω και εγω την αγωνία που περνω αυτές τίς μέρες. Μετά απο 5 παλίνδρομες εγκυμοσύνες αποφάσισα να δοκιμάσω και με δανεικά ωάρια ,αυτές τις μέρες κάνω προετοιμασία ενδομητρίου , και την τρίτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά αν ολα πανε καλά με την γονιμοποίηση των ωαρίων, έχω και ενα δικό μου εμβρυάκη στη κατάψυξη απο φυσικό κύκλο.Υπάρχει κάποια κοπέλα που εχει περάσει τα ιδια ,και τελικά τα καταφερε με αυτό το τρόπο;Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά. Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρουν στο τέλος

 

konelen σου ευχομαι καλη επιτυχια ...δυστυχως δεν ξερω πολλα για δανεικα ωαρια..αλλα με ενδιαφερει ..ισως μαθω απο εσενα..:-D

να σε ρωτησω λοιπον...δυσκολευτηκες να συχρονιστεις με τον κυκλο της ληπτριας??? (ετσι εχω ακουσει)

 

απο την στιγμη που το αποφασισες ποσο καιρο σου πηρε η διαδικασια των δανεικων??:-)

και παλι καλη σου επιτυχια...μακαρι να πετυχεις για να παρουμε θαρρος οι υπολοιπες...:-)

Link to comment
Share on other sites

konelen σου ευχομαι καλη επιτυχια ...δυστυχως δεν ξερω πολλα για δανεικα ωαρια..αλλα με ενδιαφερει ..ισως μαθω απο εσενα..:-D

να σε ρωτησω λοιπον...δυσκολευτηκες να συχρονιστεις με τον κυκλο της ληπτριας??? (ετσι εχω ακουσει)

 

απο την στιγμη που το αποφασισες ποσο καιρο σου πηρε η διαδικασια των δανεικων??:-)

και παλι καλη σου επιτυχια...μακαρι να πετυχεις για να παρουμε θαρρος οι υπολοιπες...:-)

 

Σ ευχαριστώ πολυ. Νοέμβριο του 2010 ηταν η τελευταία μου παλίνδρομη εγκυμοσύνη,μετά μεσολάβησαν οι γιορτές και δεν μπορούσα να κανω κάτι .Προσπαθήσαμε τον Μαρτιο αλλά τελευταία στιγμή ακυρώθηκε γιατί δεν ήταν τα ωάρια τις δοτριας καλα, ελπίζω τώρα να πάνε ολα καλα. Οσο για το συγχρονισμω δεν είναι τόσο δύσκολο, εγω ενημερωσα το γιατρό μου για την πρώτη μέρα του κύκλου μου και αυτός έκανε ολα τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια , θέλω να πω και εγω την αγωνία που περνω αυτές τίς μέρες. Μετά απο 5 παλίνδρομες εγκυμοσύνες αποφάσισα να δοκιμάσω και με δανεικά ωάρια ,αυτές τις μέρες κάνω προετοιμασία ενδομητρίου , και την τρίτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά αν ολα πανε καλά με την γονιμοποίηση των ωαρίων, έχω και ενα δικό μου εμβρυάκη στη κατάψυξη απο φυσικό κύκλο.Υπάρχει κάποια κοπέλα που εχει περάσει τα ιδια ,και τελικά τα καταφερε με αυτό το τρόπο;Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά. Εύχομαι σε όλες να τα καταφέρουν στο τέλος

Γειά σου κολεν,

Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Ναι, υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που τα κατάφέρανε με αυτόν τον τρόπο, μία από αυτές είμαι κι εγώ και τώρα έχω δύο καταπλητικά παιδάκια!!!

Βεβαια δεν είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα με παλλίνδρομες αλλά η ποιότητα των ωαρίων μου δεν ήταν καλή!!

Μην ανησυχής όμως΄θα έρθει και η δική σου η ώρα και όλα θα γίνουν όπως θέλεις . Για την διαδικασία μην ανησυχής και ότι θέλεις ρώτα μας .

Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου κολεν,

Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Ναι, υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που τα κατάφέρανε με αυτόν τον τρόπο, μία από αυτές είμαι κι εγώ και τώρα έχω δύο καταπλητικά παιδάκια!!!

Βεβαια δεν είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα με παλλίνδρομες αλλά η ποιότητα των ωαρίων μου δεν ήταν καλή!!

Μην ανησυχής όμως΄θα έρθει και η δική σου η ώρα και όλα θα γίνουν όπως θέλεις . Για την διαδικασία μην ανησυχής και ότι θέλεις ρώτα μας .

Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!!

γεια και απο εμενα. Ηθελα να ρωτησω και εγω για τα δανεικα ωαρια. Πως γινεται η επιλογη της δοτριας? Επιλέγεις καποια χαρακτηριστικα που επιθυμεις να εχει? Πόσο κοστίζει η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζουτζούκα και η δική μου η ΑΜΗ τα χάλια της έχει... 3.3 :-( όσο για την FSH κυμαίνεται από 11.8 έως 23.3 . Πάντως ακόμη και με αυτές τις τιμές οι γιατροί στη μονάδα που απευθύνθηκα (εμβρυολόγος και γυναικολόγος) μου είπαν πως το μεγάλου μου ατού είναι η ηλικία μου (είμαι 33 όπως έγραψα παραπάνω) και πως όλες αυτές οι τιμές μπορεί ναι μεν να είναι ενδεικτικές αλλά μόνο στην πράξη (στην εξωσωματική διαδικασία δηλαδή) θα δούμε ακριβώς τί συμβαίνει...έστω και ένα καλό ωάριο να τους δώσω όπως μου είπαν θα το παλέψουν και αυτοί για το καλύτερο αποτέλεσμα...

Για το ίδιο παλεύω κι΄εγώ. Εσύ είσαι και μικρότερη, κάτι θα γίνει... Φαντάσου πως εγώ έχω και 2 βουλωμένες σάλπιγγες και η εξωσωματική είναι μονόδρομος ...

Mir, σε ποιο κεντρο εισαι? μου φανηκε πολυ γλυκος ο τροπος που αντιμετωπιζουν την κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να πάρω κι εγώ δανεικά ωάρια αν τα δικά μου δεν είναι καλής ποιότητας ή δεν ωριμάζουν, δεν αμφέβαλα ούτε λεπτό για το αν θα πρεπε να το κάνω ή αν θα ναι δικό μου το μωρό.

Αν συμβεί κάτι τέτοιο δεν θα το πούμε ουτε στους γονείς μου, σε κανέναν, μόνο εγω και ο σύζυγος θα το ξέρουμε. Και επίσης δεν βλέπω το λόγο να το πω στο παιδι αργότερα.

Αφού εγώ θα είμαι η μαμα του.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου κολεν,

Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Ναι, υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που τα κατάφέρανε με αυτόν τον τρόπο, μία από αυτές είμαι κι εγώ και τώρα έχω δύο καταπλητικά παιδάκια!!!

Βεβαια δεν είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα με παλλίνδρομες αλλά η ποιότητα των ωαρίων μου δεν ήταν καλή!!

Μην ανησυχής όμως΄θα έρθει και η δική σου η ώρα και όλα θα γίνουν όπως θέλεις . Για την διαδικασία μην ανησυχής και ότι θέλεις ρώτα μας .

Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!!

 

Σ ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου, να εισαι καλά και να χαίρεσε τα παιδάκια σου,και εγω διδυμάκια θελω:lol: οι παλλίνδρομες εγκυμοσύνες μου μάλλον οφείλονται στην κακή ποιότητα των ωαρίων ,λογω ηλικίας ,44 ετων είμαι , η πρωτη εγκυμοσύνη ηταν στα 39. Αυριο κανω την εμβρυομεταφορά και εχω πολυ αγωνία,θέλω αυτη τη φορά να τα καταφέρω,εγω θα προσπαθω, οσο ειμαι γερη, δεν το βαζω κατω ,εχω πεισμωσει:mad:

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο εμενα. Ηθελα να ρωτησω και εγω για τα δανεικα ωαρια. Πως γινεται η επιλογη της δοτριας? Επιλέγεις καποια χαρακτηριστικα που επιθυμεις να εχει? Πόσο κοστίζει η διαδικασία?

 

Γειά σου isis . Την επιλογή την κάνει ο γιατρός βασει την εξωτερική σου εμφάνιση , εσυ του λες αν ειναι δυνατον να ειναι στα κιλα σου και στα χρωματά σου ,εμένα δεν με ενδιεφερε καθόλου αυτο, ο αντρας μου επέμενε σε καποια πράγματα, αυτό που με ενδιέφερε περισσότερο ηταν να ειναι καλά τα ωάρια απο νέα γυναίκα.Εγώ ειμαι 44 χρονων , και εκει αποδίδουν τις παλλίνδρομες εγκυμοσύνες μου λογω κακης ποιότητας ωαρίων . Η διαδικασία κοστίζει περίπου οσο μια κλασική εξωσωματική συν 500 ευρώ το κάθε ωάριο που θα γονιμοποιηθεί , δεν είναι ακρίβα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου, να εισαι καλά και να χαίρεσε τα παιδάκια σου,και εγω διδυμάκια θελω:lol: οι παλλίνδρομες εγκυμοσύνες μου μάλλον οφείλονται στην κακή ποιότητα των ωαρίων ,λογω ηλικίας ,44 ετων είμαι , η πρωτη εγκυμοσύνη ηταν στα 39. Αυριο κανω την εμβρυομεταφορά και εχω πολυ αγωνία,θέλω αυτη τη φορά να τα καταφέρω,εγω θα προσπαθω, οσο ειμαι γερη, δεν το βαζω κατω ,εχω πεισμωσει:mad:

 

Καλή επιτυχία για αύριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου isis . Την επιλογή την κάνει ο γιατρός βασει την εξωτερική σου εμφάνιση , εσυ του λες αν ειναι δυνατον να ειναι στα κιλα σου και στα χρωματά σου ,εμένα δεν με ενδιεφερε καθόλου αυτο, ο αντρας μου επέμενε σε καποια πράγματα, αυτό που με ενδιέφερε περισσότερο ηταν να ειναι καλά τα ωάρια απο νέα γυναίκα.Εγώ ειμαι 44 χρονων , και εκει αποδίδουν τις παλλίνδρομες εγκυμοσύνες μου λογω κακης ποιότητας ωαρίων . Η διαδικασία κοστίζει περίπου οσο μια κλασική εξωσωματική συν 500 ευρώ το κάθε ωάριο που θα γονιμοποιηθεί , δεν είναι ακρίβα νομίζω.

 

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια για αυριο.

Να ειναι η αρχη ενος ταξιδιου διαρκειας εννεα μηνων...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να πάρω κι εγώ δανεικά ωάρια αν τα δικά μου δεν είναι καλής ποιότητας ή δεν ωριμάζουν, δεν αμφέβαλα ούτε λεπτό για το αν θα πρεπε να το κάνω ή αν θα ναι δικό μου το μωρό.

Αν συμβεί κάτι τέτοιο δεν θα το πούμε ουτε στους γονείς μου, σε κανέναν, μόνο εγω και ο σύζυγος θα το ξέρουμε. Και επίσης δεν βλέπω το λόγο να το πω στο παιδι αργότερα.

Αφού εγώ θα είμαι η μαμα του.

 

vickoulina και εγω το ιδιο σκεφτομαι ..και ναι δεν θα το μαθει κανεις...προσανατολιζομαι στον φυσικο κυκλο που ξεκινησα και αν ολα πανε καλα μαζι με το δικο μου μικρουλι θελω να βαλω και αλλα δυο...:-D:grin:

καλη μας επιτυχια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια και φιλιά και καλό κουράγιο στην Κονελεν!!

Λογκά τώρα θα περιμένης για την χοριακή.

Ενημέρωσέ μας όταν τη κάνεις !!

όλα να πάνε κατ ευχήν.Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και φιλιά και καλό κουράγιο στην Κονελεν!!

Λογκά τώρα θα περιμένης για την χοριακή.

Ενημέρωσέ μας όταν τη κάνεις !!

όλα να πάνε κατ ευχήν.Φιλάκια!!

 

Καλημέρα ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. Σ ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σου,σήμερα ειδικα τις εχω ανάγκη πολυ. Ξύπνησα με ασχημο προαίσθημα , οτι τελικα δεν θα τα καταφέρω.

Τρίτη και Τετάρτη ειχα διάφορες ενοχλήσεις και πονάκια στη κοιλιά , δεν μπορούσα να κοιμηθω τα βράδια, και πίστευα οτι ειταν καλο σημάδι. Σήμερα ξύπνησα και δεν νιωθω απολύτος τίποτα, ενα μεγάλο κενο,σταμάτησε το στήθος μου να ποναει,η κοιλιά μου ξεπρίστηκε, και εχω βάλει τα κλάματα. Το Σάββατο πάω για χοριακή , δεν ξέρω αν θα αντέξουν τα νέυρα μου μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κονελεν

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από κάποια τέτοια κατάσταση (εγκυμοσύνη-εξωσωματική) αλλά από φίλες και γνωστές που ακούω, άλλες έχουν συμπτώματα και άλλες όχι..... είναι βέβαια και οτι το σκέφτεσαι συνέχεια και ότι και να αισθανθείς το βλέπεις σαν σύμπτωμα....αυτό μου έχουν πει πολλές φίλες μου που είτε τα κατάφεραν είτε όχι....

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μην το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι....ότι είναι να γίνει θα γίνει και τα αποτελέσματα θα σου δώσουν την απάντηση το Σάββατο!!!!!!!

Το ξέρω οτι είναι δύσκολο να χαλαρώσεις αλλά μην κλαις!!!!!!

Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο σε όλη αυτή τη διαδικασία!!!! Think positiveeeeeee λοιπόν και σε 2 μέρες θα μάθεις!!!!!!!!!!

Φιλιά

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

κονελεν

σε δυο ημερουλες θα ξερεις. ευχομαι να μεγαλωνει ηδη το η τα εμβρυακια μεσα σου και να εχεις ευχαριστα νεα και μια θετικη χοριακη. καλη δυναμη και αισιοδοξια. Θα περιμενουμε νεα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλες σας στο ότι μητέρα είναι και οποια γυναίκα μεγαλώνει ενα παιδί ανεξαρτήτος του τρόπου που το απέκτησε. Πάντα σκεφτόμουν πως θα ήθελα πολύ να υιοθετήσω ένα παιδάκι! Ο καλός Θεός μου έδωσε το γιο μου και ευχομαι στο μέλλον να μου δώσει και άλλα παιδάκια.

 

Ο λόγος που σας γράφω είναι για να σας δώσω μια διαφορετική οπτική σε ότι αφορά στο αν θα το πείτε ή όχι.

 

Δεν είναι ντροπή είναι έπαινος μια γυναίκα να προσπαθεί τόσο να γίνει μητερα. Η απόκριψη ενός τέτοιου στοιχείου μπορεί να είναι επικύνδινη μιας και η δότρια μπορεί να έχει κάποια γονιδιακή πάθηση. Επιπλέον πάντα το καλό ιατρικό ιστορικό βασίζεται και στους προγόνους. Οπότε κατα την ταπεινη μου άποψη θα πρέπει να ενημερωθει το παιδί που είναι ο άμεσα ενδιαφερομενος πως μπορεί να έχει και ένα ιστορικό που του είναι άγνωστο. Όχι απαρέτητα σε μικρή ηλικία αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να το μάθει.

 

Εύχομαι σε όλες ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα κορίτσια

Εχω ευχάριστα νέα να σας πω,σήμερα εκανα την πρώτη μου χοριακή η οποία ειναι θετικη με 330 μονάδες τη 12 μερα μετα την εμβρυομεταφορά,παίζει πολυ να είναι και δίδυμα. Δεν μπορω να το πιστέψω,μακάρι αυτη τη φορά να μου πάνε ολα καλα,και να τελειώσουν τα βασανά μας. Ευχομαι σε ολες το καλυτερο.

Φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα κορίτσια

Εχω ευχάριστα νέα να σας πω,σήμερα εκανα την πρώτη μου χοριακή η οποία ειναι θετικη με 330 μονάδες τη 12 μερα μετα την εμβρυομεταφορά,παίζει πολυ να είναι και δίδυμα. Δεν μπορω να το πιστέψω,μακάρι αυτη τη φορά να μου πάνε ολα καλα,και να τελειώσουν τα βασανά μας. Ευχομαι σε ολες το καλυτερο.

Φιλιά πολλά

 

Κονελεν,

χαρηκα παρα πολυ. Πιστευω οτι θα πανε όλα καλά μεχρι τελους...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...