Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο κοστιζει ενας ιδιωτικος παιδικος σταθμος?


Recommended Posts

Σε όλους τους παιδικούς πληρώνεις?Δεν υπάρχουν δημοτικοι παιδικοί σταθμοί στην Αττικη?

Η μητέρα μου δουλεύει σε δημοτικό παιδικό σταθμό στα Γιάννενα πολύ καθαρό,καλό προσωπικο,΄γενικά πολύ καλές συνθήκες!Και απο ότι ξέρω πληρώνεις ανάλογα με το εισόδημα που δηλώνεις στην εφορία!Αρα κάποιοι που έχουν χαμηλό εισόδημα πληρώνουν ένα συμβολικό ποσό εως και τίποτα!Λειτουργει,οπως και όλοι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοι,απο τις 7 μεχρι τις 3,χωρίς σχολικο.Με πρωινο και μεσημεριανο.

 

εκτος από εναν παιδικό σταθμο στον δημο πεύκης, που εχει ταρίφα. ολοι πληρώνουν το ίδιο ποσό.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οπως κ σε ολα τα αλλα η περιοχη που μενει κανεις καθοριζει λιγο πολι τις τιμες. Εγω τον εγραψα σε εναν στο Χαλανδρι 4800 το χρονο,+ 150 η εγγραφη - χωρις φαγητο κ με 1 δρομολογιο με σχολικο. Θα ερχεται σπιτι περιπου στη 1. Στο σπιτι εχω μια κυρια που μου κραταει το μωρο οποτε θα μπορει να ταιζει κ τον μεγαλο κ θα τουε βαζει κ τους 2 για υπνο....Δυστυχως (η ευτυχως) τα καναμε κ τα 2 κοντα κοντα κ ουτε ο μεγαλος μπορει να κατσει μονος του κ δε θελουμε να στειλουμε το μωρο παιδικο...

 

Cleo75, τελικά είναι απίστευτο πόσο όμοιες είναι οι περιπτώσεις μας. Και εμείς θα στείλουμε τη μεγάλη σε σταθμό, η μικρή θα είναι με την νταντά, η οποιά θα παραλαμβάνει και τη μεγάλη κατα τις 2 και θα την βάζει για ύπνο!

 

Σε ποιο σταθμό κατέληξες τελικά;

 

Και για να μην βγαίνουμε οφφ, στην περιοχή μου βρήκα τιμές περίπου € 4000 χωρίς φαγητό και με μια διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

5.040, με πρωϊνό, μεσημεριανό, απογευματινό, αγγλικά και σχολικό 2 διαδρομές, περιοχή Χαλάνδρι. Ο χώρος δεν είναι και από τους καλύτερους αλλά οι κοπέλες αξίζουν! Τώρα από Σεπτέμβριο δεν ξέρω τι θα ζητήσει, ελπίζω να μη κάνει αυξηση ή έστω μία πολύ μικρή για να αντέξουμε. Τα ιδιωτικά σχολεία δε θα κάνουν λένε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εκτος από εναν παιδικό σταθμο στον δημο πεύκης, που εχει ταρίφα. ολοι πληρώνουν το ίδιο ποσό.

γεια σου γειτονισσα πριν 3 χρονια εψαχνα παιδικο στο βυρωνα αλλα ...χαλια τελικα φτασαμε καλαμακι κ φετοσ τελειωνουμε χωρισ χλιδεσ καλουσ ανθρωπουσ κ απο τισ 9 ωσ 530 με σχολικο αγγλικα κ αθλητισμο 410 ευρω επι 12 κλεινει 25-7 με 25-8 κ μονο βασικεσ αργιεσ 60 ευρω η εγγραφη κ 180 τα υλικα τησ χρονιασ:P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου γειτονισσα πριν 3 χρονια εψαχνα παιδικο στο βυρωνα αλλα ...χαλια τελικα φτασαμε καλαμακι κ φετοσ τελειωνουμε χωρισ χλιδεσ καλουσ ανθρωπουσ κ απο τισ 9 ωσ 530 με σχολικο αγγλικα κ αθλητισμο 410 ευρω επι 12 κλεινει 25-7 με 25-8 κ μονο βασικεσ αργιεσ 60 ευρω η εγγραφη κ 180 τα υλικα τησ χρονιασ:P:razz:

 

γιατί γειτόνισσα; δε σου άρεσε κανένας στη γειτονιά μας; πού κοίταξες, τι επισκεφτηκες;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστιζει περιπου ενας ιδιωτικος παιδικος σταθμος? Πόσα δινεται το μηνα κοριτσια? Δεν ειναι αναγκη να αναφερετε το ονομα του σταθμου.. Απλα τιμες για να παρουμε μια ιδεα στο περιπου οι ενδιαφερόμενες..

 

πληρωνω 320 το μηνα χωρις σχολικο. για 12 μηνες. στην περιοχή του βυρωνα. χωρια εγγραφη-υλικά.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως κοριτσια δινεται πολλα λεφτα εδω στην επαρχια ειναι 250 ευρω και με σχολικο και φαγητο και σε πολυ κατασταση ο σταθμος μαλλον επειδη ειναι επαρχια.

 

Ζηλέυωωωωωω... Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί είναι τόοοοσο ακριβά τα δίδακτρα στην Άθήνα...Δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω σίγουρα από αυτούς της επαρχίας (ξέρω από φίλες μου)!

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σου πω μια παραμετρο που μου ειπαν εμενα σε ιδιωτικο παιδ σταθμο οταν εκανα το σχολιο οτι σε καθε περιοχη παιζουν πανω κατω τα ιδια ποσα (εγω υπονοησα τραστ): το κοστος ενοικιου του ακινητου. εχει μια βαση.

αλλά και μεταξυ αθηνας και επαρχιας θα πω πως υπαρχει διαφορα και στις αμοιβες του προσωπικου.

(οχι οτι δεν επιμενω στην θεωρια μου περι εννιαιας τιμολογησης στην καθε περιοχη... τραστ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πήρα τηλέφωνο στο Γελαστό Πορτοκάλι στου Παπάγου για να μάθω τιμές. Με τα πολλά η υπεύθυνη του σταθμού μου αποκάλυψε την τιμή. Παρακαλώ καθήστε: 540 ευρώ! Με σχολικό, εννοείται και με φαγητό, εκτός αυγό και φρούτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καθηστε παίρνω τα πρωτεία!!!

 

600,00? το μηνα!!!! με σχολικο μαζι... με μασαζ, εναν να τους κανει αερα ....και οτι αλλο θελετε, συμπληρωσα εγω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χολαργός: Χωρίς σχολικό με πλήρη διατροφή (τους πάω μόνο το αυγό μόνο και μόνο γιατί έχω πηγή για σίγουρα φρέσκα αυγά από αλανιάρες κότες!) 430?

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καθηστε παίρνω τα πρωτεία!!!

 

600,00? το μηνα!!!! με σχολικο μαζι... με μασαζ, εναν να τους κανει αερα ....και οτι αλλο θελετε, συμπληρωσα εγω....

 

και που είναι ο φανταστικός αυτός σταθμός; τα αξίζει τα λεφτά του; έχει διατροφή; τι ώρα πάει, τι ώρα φεύγει; σπα έχει; :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

και που είναι ο φανταστικός αυτός σταθμός; τα αξίζει τα λεφτά του; έχει διατροφή; τι ώρα πάει, τι ώρα φεύγει; σπα έχει; :mrgreen:

 

ειναι στην Πευκη, ο μοναδικος που παιρνει απο 6 μηνων!

τι κι αν εχει διατροφη, τι και αν εχει σχολικο, τι να το κανω; Αν ειναι ετσι να καθομαι σπιτι με το παιδι μου και αντι να δουλευω εγω να ασχολουμαι με τα χομπι μου. το ιδιο δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

ειναι στην Πευκη, ο μοναδικος που παιρνει απο 6 μηνων!

τι κι αν εχει διατροφη, τι και αν εχει σχολικο, τι να το κανω; Αν ειναι ετσι να καθομαι σπιτι με το παιδι μου και αντι να δουλευω εγω να ασχολουμαι με τα χομπι μου. το ιδιο δεν ειναι;

 

και πολύ καλύτερα!!!

 

μας έχουν βρει στην ανάγκη ρε γμτ :evil:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ακριβότερο από το Γελαστό Πορτοκάλι (Παπάγου)= 540Ε

Λουλουδοχώρα (Χαλάνδρι)=570 Ε

Ευτυχώς που βρέθηκε ακριβότερος γιατί δεν είχα πού να ξοδέψω τα χρήματά μου.

Link to comment
Share on other sites

ειναι στην Πευκη, ο μοναδικος που παιρνει απο 6 μηνων!

τι κι αν εχει διατροφη, τι και αν εχει σχολικο, τι να το κανω; Αν ειναι ετσι να καθομαι σπιτι με το παιδι μου και αντι να δουλευω εγω να ασχολουμαι με τα χομπι μου. το ιδιο δεν ειναι;

 

Από 6 μηνών παίρνουν πολλοί. Γιατί λετε πως είναι ο μοναδικός; πχ η Λουλουδοχώρα στο Χαλάνδρι δέχεται μωράκια 6 μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
οπως κ σε ολα τα αλλα η περιοχη που μενει κανεις καθοριζει λιγο πολι τις τιμες. Εγω τον εγραψα σε εναν στο Χαλανδρι 4800 το χρονο,+ 150 η εγγραφη - χωρις φαγητο κ με 1 δρομολογιο με σχολικο. Θα ερχεται σπιτι περιπου στη 1. Στο σπιτι εχω μια κυρια που μου κραταει το μωρο οποτε θα μπορει να ταιζει κ τον μεγαλο κ θα τουε βαζει κ τους 2 για υπνο....Δυστυχως (η ευτυχως) τα καναμε κ τα 2 κοντα κοντα κ ουτε ο μεγαλος μπορει να κατσει μονος του κ δε θελουμε να στειλουμε το μωρο παιδικο...

Καλησπέρα, ψάχνω κ εγω παιδικο για την μικρή μου που είναι 2,5 μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις ένα΄μύνημα για το ν δικό σου παιδικό, το ποιος ειίναι;

Link to comment
Share on other sites

Χολαργός: Χωρίς σχολικό με πλήρη διατροφή (τους πάω μόνο το αυγό μόνο και μόνο γιατί έχω πηγή για σίγουρα φρέσκα αυγά από αλανιάρες κότες!) 430?

 

Καλησπέρα!! Ποιος σταθμός είναι; Είσαι ευχαριστημένη; Αν δεν θες να γράψεις εδώ στείλε μου π.μ.

Ευχαριστώ!!

Πάντως ειναι πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια αυτά που γράφετε...:( :( :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσια δινεται πολλα λεφτα εδω στην επαρχια ειναι 250 ευρω και με σχολικο και φαγητο και σε πολυ κατασταση ο σταθμος μαλλον επειδη ειναι επαρχια.

Kαι σε εμας εδω οι τιμες ειναι λογικες....στα 230 ευρω με την μετακινηση αλλα φαγητο στελνεις εσυ.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...