Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κανονικη αδεια πριν το εξαμηνο


τζινα

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Εγώ θα έλεγα να μην αγχώνεστε τόσο...

Η 6μηνη άδεια ότι & να γίνει δεν μπορεί να ξεκινήσει πριν περάσουν 63 ημέρες από τον τοκετό & τελειώσει η άδεια μητρότητας.

Οπότε, κάπου εκεί κοντά πηγαίνετε στον ΟΑΕΔ & ζητήστε να σας δώσουν την βεβαίωση που πρέπει να συμπληρώσει ο εργοδότης για να καταθέσετε τα χαρτιά σας για το 6μηνο. Οταν πάτε για συμπλήρωση στον εργοδότη, πείτε του ότι στον ΟΑΕΔ λένε να πάρετε την κανονική σας άδεια μετά το 6μηνο...

& αφήστε τους να τα βρουν μεταξύ τους...!!!

 

Δεν κάνω πλάκα, μιλώ εκ πείρας & από την μεριά του εργοδότη. Χρειάστηκε αρκετές φορές να μιλήσω με διαφορετικούς ΟΑΕΔ, γιατί έλεγε ο καθένας τα δικά του, αλλά όταν ζήτουσα τον νόμο ή την εγκύκλιο που αναγκάζει τον εργοδότη να χορηγήσει την ετήσια άδεια όποτε έλεγε ο κάθε υπάλληλος, όλοι "έκαναν γαργάρα" & προχωρούσαν τα χαρτιά κανονικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είπα ότι αφού δεν έχει ανακοινωθεί κάτι στη σελίδα του ΟΑΕΔ δεν είμαστε υποχρεωμένες να τρέχουμε κάθε τρεις και λίγο εκεί για να βλέπουμε αν άλλαξε κάτι. Την ετήσια άδεια την παίρνεις όποτε θέλεις. Δεν μπορεί να σε αναγκάσει ο ΟΑΕΔ να την πάρεις μετά το 6μηνο. Δεν βλέπω το λόγο. Εξάλλου στο χαρτί που υπογράφει ο εργοδότης υπάρχει σημείο που πρέπει να γραφτεί αν λήφθηκε η ισόχρονη προς το μειωμενο άδεια κι η κανονική άδεια. Αν έπρεπε να την παίρνουμε μόνο μετά το 6μηνο δεν θα υπήρχε το σημείο εκείνο.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ανέφερα και εγώ. Μα δεν μπορούν να μας απορρίψουν την αίτηση για κάτι το οποίο δεν έχουν κοινοποιήσει! Για να μη θυμηθώ ότι οι 6 μήνες ασφαλιστικά μεταφράζονται μόνο σε συντάξιμα ένσημα και δεν θα είμαστε ασφαλισμένες ιατροφαρμακευτικά...

 

Ε, ρε δεν θα γίνουν εκλογές? Θα γιιιιιινουν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και γω που ρωτησα αν θα παρω πρωτα την ετησια αδεια και μετα το εξαμηνο, μου ειπε η υπαλληλος στην καλαμαρια οτι εφοσον η εξαμηνη αδεια ληγει μεσα στο ημερολογιακο ετος και υπαρχει περιθωριο να παρω μεσα στο ετος την ετησια αδεια τοτε παει μετα το 6μηνο, αλλιως πριν.

 

1.κατι ακομα εσεις που καταθεσατε τα χαρτια σας η προθεσμια ποτε ειναι μετα την ληξη της αδεια εγκυμοσυνης και για 60 μερες?

2.και κατι ακομα θελει και ενσημα απο ικα, απο ποτε μεχρι ποτε?

 

1. Οντως, έχεις προθεσμία 60 μέρες... Αλλά 60 μέρες είναι και η προθεσμία και για το άλλο βοήθημα, δε θυμάμαι πως λέγεται (αυτό που σου συμπληρώνουν τον μισθό σου σε αυτά που πήρες από το ΙΚΑ), οι οποίες μετράνε από την μέρα που θα πληρωθείς το επίδομα λοχείας... Οπότε επειδή αυτή η ημερομηνία είναι νωρίτερα από την ημερομηνία για το εξάμηνο δεν εξαντλησα το περιθώριο, πήγα μια και καλή και για τα 2...

2. Εμένα μου κράτησε, και μου ξαναέδωσε φυσικά, την τελευταία καρτέλα που μου είχαν δώσει από την εταιρεία, νομίζω ήταν του 2007 κάποιο τρίμηνο... Δεν μου ζήτησε συγκεκριμένη ημερομηνία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι, παρεξηγησα... Στον ΟΑΕΔ Ν, Ιωνιας τουλαζιστον που ανηκω, ηθελαν το χαρτι που λες, που δεν την γλιτωνεις, θα πας στο ΙΚΑ και επιπλέον μια καρτελα ενσημων. Αυτο το τελευταιο δεν το γραφει πουθενα. Για αυτο νόμιζα οτι ρωταγες. Τωρα για το χαρτι που ρωτας δε θυμαμαι... Τους ειπα στο ικα οτι το θελω για τον οαεδ και ξεραν αυτοι τι να μου τυπωσουν....

 

Παρε και μια καρτελα ενσημων μαζι σου στον ΟΑΕΔ, καλου-κακου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ήταν επειδή τους πέτυχα σε μέρα χωρίς πολύ δουλειά, αλλά ήταν νορμάλ τα πράγματα... (είναι στο 2ο όροφο του κτιρίου, σχετικά απομονωμένο το αντίστοιχο τμήμα...) Στο μόνο που ψιλοταλαιπωρήθηκα και πρόσεξέ το, έιναι στο ότι δεν ήξερα για την καρτέλα ενσήμων που χρειαζότανε και επίσης δεν μου είχαν δώσει από το ΙΚΑ την βεβαίωση απόφασης επιδόματος μητρότητας. Αν δε στο έχουν δώσει ζητησέ τους το, γράφει πάνω ότι είναι για τον ΟΑΕΔ.

 

Τα χρήματα που είναι συμπλήρωμα του επιδόματος του ΙΚΑ τα πήρα σε 15-20 μέρες περίπου. Το επίδομα του εξαμήνου μου είπαν ή Μαίο ή Ιούνιο ότι θα μπεί και δεν έχω τσεκάρει ακόμα τι έγινε... (να σου θυμίσω, τα κατέθεσα τα χαρτιά 27/3, την πρώτη μέρα που έληξε η άδεια λοχείας...)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Γνωρίζω για την καρτέλα ενσήμων και για την απόφαση των επιδομάτων από το ΙΚΑ. Μου την έχουν δώσει και για ΟΑΕΔ και για τον εργοδότη. Τα χαρτιά και για το βοήθημα και για το 6μηνο τα κατέθεσες ταυτόχρονα να φανταστώ ε? Θα πάω από εβδομάδα να ζητήσω να μου πούνε ακριβώς τα δικαιολογητικά (αν και τα γνωρίζω), να μου δώσουν τα έγγραφα για τη βεβαίωση εργοδότη και τις δικές μου αιτήσεις (αν και τα έχω από το site του ΟΑΕΔ) και να πάει ο σύζυγος στην εταιρία που εργάζομαι ώστε να είμαι έτοιμη από εκεί και να αναμένω να λήξει η άδεια λοχείας για να πάω να τα καταθέσω. Πριν λήξει δεν μπορούμε να τα καταθέσουμε?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια, έχω χάσει τη μπάλα! Εγώ γεννάω τέλη Ιουνίου. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς γίνεται! Τέλη Σεπτέβρη θα τελειώσει η λοχεία μου. Αν πάρω την κανονική άδεια που δικαιούμαι απο τον εργοδότη που νομιζω οτι είναι κοντά στις 25 μέρες πάω ένα μηνά μετά. Το εξάμηνο το παίρνω στο καπάκι η απο την νέα χρονιά??? Αααα και την ισόχρονη άδεια 3.5 μήνες την δικαιούμαστε όλοι?? επίσης μιας που τα ξέρετε καλύτερα το μειωμένο πόσο είναι??

Δεν έχω καμία βοήθεια και ανησυχώ που θα αφήνω το μπεμπάκι αν χρειαστεί να πάω νωρίτερα για δουλειά. Πήγα και εγώ στον ΟΑΕΔ να μάθω αλλά η ανόητη εκεί μέσα (μια φορά να πάω και να μην συγχυστώ!!!!) μου είπε πως αν δεν έχει χαρτιά απο το ΙΚΑ δεν μπορεί να με ενημερώσει! Άσε που ενω είμαι με μία κοιλιά ως απέντι με ρώτησε σαν να με δούλευε "Γεννήσατε????". Ναι της είπα και μου έμεινε ενθύμιο η κοιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την άδεια λοχείας του ΙΚΑ, παίρνεις την κανονική σου άδεια. ΑΝ ο εργοδότης συμφωνήσει, αμέσως μετά παίρνεις την ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο (περίπου 3,5 μήνες νομίζω) και μετά το 6μηνο. Όπως καταλαβαίνεις, το μειωμένο ωράριο ο εργοδότης δεν είναι υποχρεωμένος να στο δώσει σε άδεια. Σχετικά με τον ΟΑΕΔ τώρα, και εγώ έστειλα χθες τον σύζυγο να ρωτήσει για τα δικαιολογητικά και του ζήτησε το χαρτί του ΙΚΑ και του είπε αρχικά να πάρει βεβαίωση εργοδότη για τις αποδοχές μου. Όπως γίνεται αντιληπτό ακόμα μια φορά, πρέπει να μας σκάσουν και να μας ταλαιπωρήσουν για να μας δώσουν αυτά που δικαιούμαστε

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!! να κάνω και μια ερώτηση ακόμα. Ξέρετε για το επίδομα μητρότητας του ΟΑΕΔ?? είναι διαφορετικό πράγμα απο το εξάμηνο, ετσι μου εχουν πει τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικές Παροχές Μητρότητας.... κοίτα εδω http://www.oaed.gr/Pages/SN_87.pg

 

και Ειδική Παροχή Προστασίας Μητρότητας.... κοίτα εδω http://www.oaed.gr/Pages/SN_733.pg

 

Το ενα είναι το εξάμηνο και το άλλο ένα εφαπαξ ποσο για να συμπληρώσει το ποσο που σου εδωσε το ΙΚΑ ωστε νσ φτασει τον μισθο σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα!

 

άκουσα πριν κανα 2 εβδομάδες στον γλίτσα τον Αυτιά πως οι γυναικες που γεννησαν πρόσφατα θα πάρουν ενα εξτρα επίδομα απο τον οαεδ. ρώτησα στον οαεδ αλλα ακόμη δεν ξερουν κατι. εχει καποια κοπέλα ακούσει κάτι γι αυτό?και κάτι αλλο. οι 63 ημέρες μετα τον τοκετό λείγουν 25 ιουνίου. πρέπει πρώτα να καθήσω και την αδεια που δικαιούμε απο την δουλειά μου και μετά να αρχισει το εξαμηνο?θα παρω βεβαιωση απο την δουλειά?θα φρικάρουν αν τους το πω πως θα κατσω τοσο. απο τωρα που δεν εληξε ακομη η λοχείας με ρωταει ποτε θα γυρισω αλλα δεν μ ενδιαφερει.αρα αν ειναι ετσι θα καθησω αλλους 7 μηνες (6+1) ετσι? τουλαχιστον να γινει καμια 9 μηνων ο μικρος μας.θα την πληρωθω την αδεια απο τον εργοδότη ή απο τον ΟΑΕΔ? ή μηπως δεν θα πάρω μια? το εξαμηνο θα αρχίσω να το πληρώνομαι μετα την κανονική αδεια?πολυ χαρτουρα και διαδικασία απ την αρχη ρε παιδακι μου για να σου δωσουν 5 φραγκα!οταν ειναι να στα παρουν δεν ζητανε τιποτα οι αλητες

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κανονικά το 6μηνο ξεκινάει 23/6 μέχρι 23/12. όταν ρώτησα στον ΟΑΕΔ μου είπαν να πάρω πρώτα την άδεια γιατί θα αλλάξει η χρονια και θα την χάσω και μετά να ξεκινήσει το 6μηνο. και μετά αν θελω και συμφωνει και ο εργοδότης να πάρω και την άδεια του 2010. Βέβαια εγω δεν την θέλω τη άδεια του 2010.

Απο που θα πληρωθούμε την άδεια και αν θα τη πληρωθούμε, δεν το γνωρίζω.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πήρα την κανονική μου άδεια πριν ξεκινήσει το εξάμηνο του οαεδ και φυσικα την κανονικη αδεια την πληρωσε ο εργοδοτης.

ο οαεδ αρχισε να πληρωνει τουλάχιστον 1,5 μήνα αφότου είχε αρχίσιε η εξάμηνη αδεια

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΠΑΝΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΑΜΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΧΑΝΕΙ!!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΑΕΔ ΕΝΝΟΩ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΗΝ ΕΞΑΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΟΤΣΑΡΩ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

ΣΤΑΘΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!1Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΠΑΝΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΑΜΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΧΑΝΕΙ!!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΑΕΔ ΕΝΝΟΩ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΗΝ ΕΞΑΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΟΤΣΑΡΩ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

ΣΤΑΘΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑ

__________________

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!1Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!1Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βοήθησε μας λίγο...

Πότε τελειώνει η άδεια μητρότητας?

 

Η κανονική άδεια πρέπει να χορηγηθεί έως 31/12. Αν λοιπόν με το 6μηνο ξεπερνά αυτό το όριο, τότε πρέπει οπωσδήποτε να την πάρει πριν, ότι & να "τραγουδάει" ο κάθε υπάλληλος στον ΟΑΕΔ. Πέραν τούτου, δεν υπάρχει κανένας νόμος, εγκύκλιος, δέσμευση για το πότε θα ξεκινήσει το 6μηνο (πριν ή μετά την άδεια δλδ).

Θα ψάξω κιόλας να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα...

 

http://www.taxheaven.gr/show_law.php?&id=6926

 

"3) ΕΝΑΡΞΗ - ΔΙΑΡΚΕΙΑ

 

Ημερομηνία έναρξης της ειδικής παροχής προστασίας της μητρότητας ορίζεται η επομένη της λήξης της άδειας κυοφορίας λοχείας ή της ισόχρονης προς το μειωμένο ωράριο άδειας ή και της κανονικής αδείας (εφόσον αυτό είναι απαραίτητο με βάση τις ετήσιες προθεσμίες για την χορήγησή της)."

 

http://www.taxheaven.gr/show_law.php?&id=6924

 

"ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α'

Δικαιούχοι - Διάρκεια - Διαδικασία

2. Η άδεια αυτή χορηγείται μετά τη λήξη της άδειας μητρότητας (τοκετού και λοχείας) ή και της ισόχρονης προς το μειωμένο ωράριο αδείας, ως ισχύουν κάθε φορά καθώς επίσης και στις εργαζόμενες που αμέσως μετά τα ανωτέρω διαστήματα κάνουν χρήση ετήσιας κανονικής αδείας, εφόσον αυτό είναι απαραίτητο με βάση της ετήσιες προθεσμίες για τη χορήγησή της.

 

3. Ως ημερομηνία έναρξης της ειδικής άδειας προστασίας της μητρότητας ορίζεται η επομένη της λήξης των αδειών της προηγουμένης παραγράφου."

 

Τύπωσε τα & πάνε στον ΟΑΕΔ να σου πουν που ακριβώς λέει ο νόμος πότε θα πάρει ποια άδεια...

Αντε πια! Ο καθείς όπως βολεύεται...!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ 09/06.ΑΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΡΗΣΗ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΠΡΩΤΑ!!ΕΤΣΙ???ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΑΥΤΟ????

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!1Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ 09/06.ΑΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΡΗΣΗ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΠΡΩΤΑ!!ΕΤΣΙ???ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΑΥΤΟ????

 

Δεν μπορεί να σας πει κάτι τέτοιο...

Φυσικά & θα κάνετε χρήση της κανονικής άδειας πρώτα, γιατί:

Αν πάρετε το 6μηνο από 10/6-10/12, τότε πως θα πάρει την κανονική της άδεια ???

Από 10/12 έως 10/1 ???

Μην λένε μπούρδες... ο νόμος είναι ξεκάθαρος...

 

"ή και της κανονικής αδείας (εφόσον αυτό είναι απαραίτητο με βάση τις ετήσιες προθεσμίες για την χορήγησή της)". Η ετήσια προθεσμία της κανονικής άδειας είναι 31/12. Τέλος !!!

Είναι απαραίτητο να πάρει την κανονική άδεια πριν το 6μηνο...

 

& θα σου ξαναπώ: Τύπωσε τον νόμο από το link που σου έδωσε & φτάσε το θέμα ως τον προιστάμενο.

 

Αντε πια! Μια παροχή δίνουν & θα την βγάλουν απ'την μύτη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...