Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το καλύτερο σουβλάκι


antigoni84

Recommended Posts

γεια σου γειτόνισσα!!:cool::cool:

Εμεις περνουμε απο Καλάβρυτα (πλ. Χρυσούπολης)

Κι εγω αυτους ειχα βολευτει αλλα πρεπει να εκλεισαν... χαλασε και το ασυρματο και δεν μπορω να βρω τηλεφωνο οποτε θα με βολευες αν το ειχες. Παραγγειλες προσφατα .? Γιατι πριν απο κανενα τριμηνο προσπαθουσα και δεν εβρισκα κανεναν και υπεθεσα οτι εκλεισαν οποτε δεν σκεφτηκα να βαλω το τηλεφωνο στο νεο ασυρματο (παειιιιιι)

 

Συμπόσιο (διπλα στη Ριβολίνι)

Χμμμμ... αυτους τους ειχα ξεχασει. Εχω να παρω χρονια οποτε ισως κατι να αλλαξε :cool: Δεν θυμαμαι γιατι τους σταματησα. Να κανω λες αποπειρα? Ειναι και συγχωριανοι :-D

 

και στη πλατεια Δεγλερη στη σταση του λεωφορειου εχει ενα που ειναι πολλά χρόνια εκει αλλά δε θυμαμαι το ονομα, πηρε τις προάλλες ο πεθερος μου κ μας άρεσε!

Σορυ που δε γραφω τηλ αλλα ειμαι στο χωριο κ δεν τα εχω μαζί μου!

καλή όρεξη!:lol::lol::lol:

 

Τον Γιωργο λες. Γμτ δεν κανει delivery και εγω αυτον ειχα απο οταν εχασα τα Καλαβρυτα μεχρι προσφατα (τραβολογιομουνα να παρω) αλλα γμτ το κρεας του τελευταια .... δεν ειναι ιδιο. Μου μυριζει κρεατιλα (κουλο αλλα δεν μ αρεσει να εχει εντονα αρωμα κρεατος - καταλαβαινετε τι εννοω...)

 

ΟΠοτε το τηλεφωνο απο τα Καλαβρυτα να με σωσεις .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω αυτους ειχα βολευτει αλλα πρεπει να εκλεισαν... χαλασε και το ασυρματο και δεν μπορω να βρω τηλεφωνο οποτε θα με βολευες αν το ειχες. Παραγγειλες προσφατα .? Γιατι πριν απο κανενα τριμηνο προσπαθουσα και δεν εβρισκα κανεναν και υπεθεσα οτι εκλεισαν οποτε δεν σκεφτηκα να βαλω το τηλεφωνο στο νεο ασυρματο (παειιιιιι)

 

Οχι δεν έκλεισαν περναω καθε μερα απο κει!Ειναι κλειστα κάθε Κυριακή!

τα τηλ :2105757969 κ 2105777756

 

Χμμμμ... αυτους τους ειχα ξεχασει. Εχω να παρω χρονια οποτε ισως κατι να αλλαξε :cool: Δεν θυμαμαι γιατι τους σταματησα. Να κανω λες αποπειρα? Ειναι και συγχωριανοι :-D

 

Εμας μας αρεσουν πάντως!Τωρα μπορεί να τυχει και καμια φορα να μην τα πετυχει, αλλά σε γενικες γραμμές ειναι ωραία!

 

 

Τον Γιωργο λες. Γμτ δεν κανει delivery και εγω αυτον ειχα απο οταν εχασα τα Καλαβρυτα μεχρι προσφατα (τραβολογιομουνα να παρω) αλλα γμτ το κρεας του τελευταια .... δεν ειναι ιδιο. Μου μυριζει κρεατιλα (κουλο αλλα δεν μ αρεσει να εχει εντονα αρωμα κρεατος - καταλαβαινετε τι εννοω...)

 

ΟΠοτε το τηλεφωνο απο τα Καλαβρυτα να με σωσεις .

Μάλλον αυτόν λέω γιατι πήγε ο ιδιος ο άντρας μου να τα πάρει!Κοιτα εγω ειχα πάρει καλάμακι κοτοπουλο και δε μου μύριζε και οι άλλοι ειχαν πα΄ρει γυρο κεμπαπ, κατι τέτοιο και τους άρεσε (βέβαια δεν ειναι δύσκολοι στο φαγητο, συμβιβάζονται εύκολα):lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωθηκαμεεεε. ανοιξε "Σουσουρο" στο Περιστερι :-D:grin:

Δεν ξερω αν ειναι σαν αυτο στην πλατεια Μεμου αλλα αν ειναι θα ευχαριστηθω σουβλακι πριν την εναρξη διαιτας -λιμοκτονιας :lol::lol: (λεω να το ραψω για λιγο :-(:sad: γιατι σε λιγο θα ειμαι εγω σαν σουβλακι :lol::lol: και μαλιστα γιγας:lol:)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορωπί - ΜΠΡΙΖΟΛΑΚΙΑΣ (έχει ένα μεγάλο πιτόγυρο που το τρως και γλλύφεις τα δάχτυλά σου - εχει και ωραίο τζατζίκι)

 

 

Πού ακριβώς βρίσκεται???Να στείλω τον αγαπημένο μου που είναι φανατικός.

Κατά τα άλλα ψηφίζω και εγώ Ζάχο και Βόνιτσα στον Νέο Κόσμο.

Και επίσης καταγγέλλω ότι εδώ στην Θεσσαλονίκη πληρώνουμε μια πίτα με γύρο 2,70,ενώ στην Αθήνα κοστίζει κάτω από 2 ευρώ.:evil:

Link to comment
Share on other sites

 

Πού ακριβώς βρίσκεται???Να στείλω τον αγαπημένο μου που είναι φανατικός.

Κατά τα άλλα ψηφίζω και εγώ Ζάχο και Βόνιτσα στον Νέο Κόσμο.

Και επίσης καταγγέλλω ότι εδώ στην Θεσσαλονίκη πληρώνουμε μια πίτα με γύρο 2,70,ενώ στην Αθήνα κοστίζει κάτω από 2 ευρώ.:evil:

 

 

χμ....τι να πω...τετοια ωρα και γραφεις στα σουβλακια ρε???

χχχαχαχαχαχα

 

Κοπελια....αθηνα ομως το πιτάκι τους που δινουν....ειναι το μισο απο το δικο μας εδω πανω...εκει θες δυο για να πεις οτι χορτασες....

 

Ξερω που σου λεω...;):D:D

 

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια....αθηνα ομως το πιτάκι τους που δινουν....ειναι το μισο απο το δικο μας εδω πανω...εκει θες δυο για να πεις οτι χορτασες....

 

Ξερω που σου λεω...;):D:D

 

σωστηηη!! Θεσσαλονικη μερια, εχουν αλλα στανταρντς τα μεγεθη!

 

Βεβαια....αν μια παρεα Θεσσαλονικιων (που παιζει μπουρλοτ) στειλει τη μοναδικη Αθηναια στο σουβλατζιδικο, στην παρθενικη της επαφη με την ορολογια της Βορειου Ελλαδος σχετικα, δεν ειναι βεβαιο οτι η παρεα θα φαει αυτο που ζητησε ανεξαρτητως μεγεθους παντα ;):lol::lol: (την επιδραση της στιχομυθιας στον σουβλατζη δεν τη συζηταω καν...:-P)

Link to comment
Share on other sites

σωστηηη!! Θεσσαλονικη μερια, εχουν αλλα στανταρντς τα μεγεθη!

 

Βεβαια....αν μια παρεα Θεσσαλονικιων (που παιζει μπουρλοτ) στειλει τη μοναδικη Αθηναια στο σουβλατζιδικο, στην παρθενικη της επαφη με την ορολογια της Βορειου Ελλαδος σχετικα, δεν ειναι βεβαιο οτι η παρεα θα φαει αυτο που ζητησε ανεξαρτητως μεγεθους παντα ;):lol::lol: (την επιδραση της στιχομυθιας στον σουβλατζη δεν τη συζηταω καν...:-P)

 

 

χαχαχαχαχα :mrgreen::mrgreen:

 

καλα ειμαι σιγουρη η παρεα εμεινε νηστική με τα χαρτια στο χέρι χαχαχα

 

Σε νιωθω απολυτα εχω "κάνει" αθήνα μερια για δυο χρονια στο συνολο και καθε μα καθε φορα....πηγαινα με τον αντρα μου και του ελεγα....ξερεις τι θελω ζητα το για μενα χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα :mrgreen::mrgreen:

 

καλα ειμαι σιγουρη η παρεα εμεινε νηστική με τα χαρτια στο χέρι χαχαχα

 

Σε νιωθω απολυτα εχω "κάνει" αθήνα μερια για δυο χρονια στο συνολο και καθε μα καθε φορα....πηγαινα με τον αντρα μου και του ελεγα....ξερεις τι θελω ζητα το για μενα χαχαχαχα

 

τι κακο κι αυτο βρε παιδι μου με τους Βορειους και τους Νοτιους, ουτε ενα σουβλακι (ουπς, συγνωμη σαντουιτς ηθελα να πω) να μην μπορεις να ευχαριστηθεις!!!

αλλα τον καημενο τον σουβλατζη που εκει που νομιζε οτι το πιανε, το χανε παλι ...:lol:

 

αγαπω Θεσσαλονικη σε λεω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κακο κι αυτο βρε παιδι μου με τους Βορειους και τους Νοτιους, ουτε ενα σουβλακι (ουπς, συγνωμη σαντουιτς ηθελα να πω) να μην μπορεις να ευχαριστηθεις!!!

αλλα τον καημενο τον σουβλατζη που εκει που νομιζε οτι το πιανε, το χανε παλι ...:lol:

 

αγαπω Θεσσαλονικη σε λεω!!

 

χαχαχα

 

τι να κανουμε κοπελια(με ολο το θαρρος ε?)

 

εδω πανω ειχαμε συνηθισει απο πολύ παλιά τον ξένο τουρισμο (βλέπε Βαλκάνια) και μας εμεινε το σάντουιτσ χαχαχα κοινως....οτι εχει ψωμι και κατι αναμεσα του χαχαχα

 

 

Εγω παντως....αυτο με το πιτα γυρο το ειχα καταλαβει....

το καλαμακι ενταξ....και αυτο το ειχα πιασει....

 

τα μπουτια μου μπερδευα με το πιτα γυρο καλαμακι..:shock::shock:

 

και επειδη δεν ηθελα με τιποτα να μενω νηστικη...

 

εβαζα τον χαζμπαντ να μου παραγγέλνει ή επαιρνα καλαμάκια (οχι για τον φραπε χε χε) με πιτουλα σκετη!! :-D:grin:

 

 

Το ανηκουστο παντως ......ειναι ενα....

Ολα τα αλλα οκ τα δεχομαι ντοπιολαλια ρε φιλε οκ τυρι , φετα κασερι τυρια κτλπ

 

ΑΛΛΑ....

αυτο με το τοστ δεν εχει προηγουμενο!!!

 

Με ρωτάει η κουνιαδα μου (ετοιμαζομασταν για εκδρομη νομιζω)

 

Κουν.-Ελενα θελεις κανα τοστ?

 

Καλαμαρι-Ναι αμε!

 

Κουν-Αναμεικτο ή απλό?

 

Καλαμαρι-Αναμεικτο φυσικά! :cool:

Κουν-Ψημένο ή αψητο?

 

Μένω ετσι :shock::shock: και παθαινω πολιτισμικο σοκ!!!

 

χαχαχαχαχαχαχαχ

 

Καλαμαρι-Τι εννοεις?:!::!::?::?::?:

 

Κουν-Ψημενο ή αψητο ρε ουφο?

 

Καλαμαρι.-Ψημενο......:?:shock::shock::shock:

 

 

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΝΑ ΑΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΤΟΣΤ ΘΑ ΦΑΣ????

 

Το τοστ δεν βγαινει απο το Toasted???????????:?::?::?::?:

 

Kουν.-Οχι ρε βλαμενο το αψητο ειναι και αυτο τοστ!!!

 

Καλαμαρι-Ε οχι κοπελια, το αψητο ειναι σαντουιτσ, αφου εχει ψωμι στις δυο ακρες και αναμεσα κατι!!! :rolleyes::rolleyes:

 

Κουν-Οχι...οχι οχι...αφου φτιαχνεται απο τα τετραγωνες φετες ψωμιου, λεγεται τοστ!

 

Εγω ετσι....:arrow::shock::shock:

 

Τελικα το εφαγα το "ψημένο" ΤΟΣΤ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

αλλα....απο τοτε κανω το σταυρο μου!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

αχ, λυπησου με, λυπησου με, εχω ξεραθει στα γελια σε λεω!!!

 

αυτο με το τοστ ΔΕΝ το ηξερα και δεν το εχω ξανακουσει! βρε συ, μηπως η κουνιαδα ειναι 'μασκε' αθηναια?? mhpws megalwse se kamia US? ekei psinoyn or not to bagel me to cream cheese...

 

ενω οοοολα τα αλλα, σουβλακια, σαντουιτς, κασερια (τι πολλα κασερια!!) και φυσικα τις λεμοναδες! εννοειται! τα κατεχω! φτανω επιπεδο προφισιενσυ λεμε! αφου μεχρι και το λλλλ μιμουμαι οταν ειμαι πανω

(συζυγος Θεσσαλονικιος, ναι ναι ξερω ολες εμεις οι παλιοαθηναιες που παιρνουμε τα καλα παιδια...)

 

για να επανελθω στο θεμα, αν βρεθειτε απο αθηνα μερια νοτια, πειτε μου να σας πω εδω κοντα τα καλα σουβλαδερι ;);) με πιστοποιηση ISO9002, εγγυημενα ετσι? κι οχι 2 ευρω το κεφαλι, εκει κοντα στο 1.70-1.80

 

ασε και μου ανοιξε η ορεξη-μηπως να φτιαξω ενα τοστ? :lol:

 

υγ. φινο και ευπροσδεκτο το 'κοπελια' :P:p

Link to comment
Share on other sites

αχ, λυπησου με, λυπησου με, εχω ξεραθει στα γελια σε λεω!!!

 

αυτο με το τοστ ΔΕΝ το ηξερα και δεν το εχω ξανακουσει! βρε συ, μηπως η κουνιαδα ειναι 'μασκε' αθηναια?? mhpws megalwse se kamia US? ekei psinoyn or not to bagel me to cream cheese...

 

ενω οοοολα τα αλλα, σουβλακια, σαντουιτς, κασερια (τι πολλα κασερια!!) και φυσικα τις λεμοναδες! εννοειται! τα κατεχω! φτανω επιπεδο προφισιενσυ λεμε! αφου μεχρι και το λλλλ μιμουμαι οταν ειμαι πανω

(συζυγος Θεσσαλονικιος, ναι ναι ξερω ολες εμεις οι παλιοαθηναιες που παιρνουμε τα καλα παιδια...)

 

για να επανελθω στο θεμα, αν βρεθειτε απο αθηνα μερια νοτια, πειτε μου να σας πω εδω κοντα τα καλα σουβλαδερι ;);) με πιστοποιηση ISO9002, εγγυημενα ετσι? κι οχι 2 ευρω το κεφαλι, εκει κοντα στο 1.70-1.80

 

ασε και μου ανοιξε η ορεξη-μηπως να φτιαξω ενα τοστ? :lol:

 

υγ. φινο και ευπροσδεκτο το 'κοπελια' :P:p

 

 

χαχαχαχα Ετσι ετσι!!

 

Καλα και που ήταν ο χαζμπαντ σου οταν εψαχνα εγω στην θεσσαλονικη??:?:

Και πηγα και επεσα ζντουπ στον αντρα μου....Αθηναιος χαχαχα Περιστεριωτης! Τον καλυτερο Αθηναιο πηρα ομως ε!!!

Και το εχει να το λεει το πεθεριδιο σε τυλιξε η Σαλονικια χαχαχα

 

Αυτο παντως με το τοστ....το λενε και τα δυο ζευγαρια κουμπαρων μας...Αθηναιοι και αυτοι, οι μεν Μελισσια οι δε κεντρο....

 

Ευγε ευγε για το επιπεδο προφισιενσι!!

Εγω ειμαι ακομα στο λόουερ .....χαχαχα

Αν μεινω μονη μου Αθηνα....καλυτερα να παραγγειλω κινεζικο που θα τους πω αριθμους θελω το 10 το 45 σαγιοναρα μας!!!

 

Για που νοτια λες? Πειραια...? Γιατι εμεινα Δραπετσώνα ενα χρονο , μισο περιστέρι και μισο Πευκη....

 

Επιασα ολα τα επιπεδα ετσι??

χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

χμ....τι να πω...τετοια ωρα και γραφεις στα σουβλακια ρε???

χχχαχαχαχαχα

 

O πεινασμένος καρβέλια-ή μάλλον σουβλάκια-ονειρεύεται!!!:lol::lol::lol:

 

 

Κοπελια....αθηνα ομως το πιτάκι τους που δινουν....ειναι το μισο απο το δικο μας εδω πανω...εκει θες δυο για να πεις οτι χορτασες....

 

Ξερω που σου λεω...;):D:D

 

 

 

Καλέ,ξέρω κι εγώ τί λέω...εκτός από του Ζάχου,που είναι όντως μικρό, τα άλλα που λέω είναι τόσο μεγάλα,όσο αυτά που δίνουν στο γνωστό σουβλατζίδικο στην πλατεία Σκρα,καταλαβαίνεις φυσικά ποιό εννοώ!;)

Για να μην πω και για ένα άλλο,που δεν θυμάμαι ακριβώς πού είναι,νομίζω στην Δάφνη και η πίτα του είναι η μεγαλύτερη που έχω δει ποτέ μου, επομένως φαντάζεσαι πόσο μεγάλο γίνεται το σάντουιτς-πιτόγυρο-σουβλάκι καλαμάκι(γράφω όλες τις ονομασίες,για να συνεννοηθούμε όλες!).Και κοστίζει μόνο 1,90!!!

Link to comment
Share on other sites

σας εχω ξαναπει το κορυφαιο ανεκδοτο εβερ, ετσι???

 

πως λενε στη σαλονικα το σλιπινγκ μπαγκ??

πιτα με τουριστα.....

 

χαχαχα καλο!Το καλαμακι του φραπε πως το λετε;;;

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καλύτερο σουβλάκι:

1. Κηποθέατρο Λάρισας

2. Ηδιστον και Ελιξήριο στη Λάρισα

 

Συγνώμη αλλά όπου έχω φάει σουβλάκι στην Αθήνα, απλά μετά το φτήνω.

ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ, είναι ΑΠΑΙΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα Ετσι ετσι!!

 

Καλα και που ήταν ο χαζμπαντ σου οταν εψαχνα εγω στην θεσσαλονικη??:?:

Και πηγα και επεσα ζντουπ στον αντρα μου....Αθηναιος χαχαχα Περιστεριωτης! Τον καλυτερο Αθηναιο πηρα ομως ε!!!

Και το εχει να το λεει το πεθεριδιο σε τυλιξε η Σαλονικια χαχαχα

 

Αυτο παντως με το τοστ....το λενε και τα δυο ζευγαρια κουμπαρων μας...Αθηναιοι και αυτοι, οι μεν Μελισσια οι δε κεντρο....

 

Ευγε ευγε για το επιπεδο προφισιενσι!!

Εγω ειμαι ακομα στο λόουερ .....χαχαχα

Αν μεινω μονη μου Αθηνα....καλυτερα να παραγγειλω κινεζικο που θα τους πω αριθμους θελω το 10 το 45 σαγιοναρα μας!!!

 

Για που νοτια λες? Πειραια...? Γιατι εμεινα Δραπετσώνα ενα χρονο , μισο περιστέρι και μισο Πευκη....

 

Επιασα ολα τα επιπεδα ετσι??

χαχαχαχα

 

 

γεια σου βρε καλαμαρι- ρε συ με πηρε ο υπνος χτες... πεινασμενη κοιμηθηκα, μετα απο τοση σουβλακοκουβεντα!!

 

οχι, δεν εννοω Πειραια για νοτια :rolleyes: αν και ψιλοπαιρνει κι εκεινος απο νοτο, χε, χε

 

σημερα υστερα απο τοση σιαλο-εκκριση θα αγορασω ενα περιποιημενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το καλύτερο καλαμάκι το΄χω φάει στην Πεντέλη, στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ. Είναι Πόντιοι, η ποιότητα και η γεύση τους αγγίζει τα σουβλάκια των παιδικών μας χρόνων, και έρχονται από όλη την Αθήνα για να φάνε εκεί. Δε φτιάχνουν τίποτε άλλο!

 

Κορίτσια πώς το βρίσκουμε αυτό; Είχα φάει εκεί παλιά κι ακόμα το θυμάμαι αλλά δεν ξέρω πώς να πάω!

Link to comment
Share on other sites

στην πλατεια της Πεντελης ειναι ενα κιοσκι που λειτουργει μονο καλοκαιρινους μηνες

 

επισης πολυ καλο Μαραζιωτης στη Κηφισια

και τα γουρουνακια στην κηφισια

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

και η σουβλακοσυζήτηση καλά κρατεί.....;)

 

 

Περιμένω να μου πεις πού είναι ο Μπριζολάκιας στο Κορωπί.Άντε και έρχομαι την άλλη εβδομάδα,να κάνω ένα πέρασμα και από εκεί!!:cool::lol:

Link to comment
Share on other sites

Pita Best στα Πετράλωνα... By far το καλυτερο σουβλάκι ιδιαίτερα τα μπριζολοκάλαμο και ο γύρος κοτοπουλο. Πεντακάθαρα όλα, βλέπεις μέχρι μέσα την κουζίνα, και ολα χειροποιήτα. Εμείς από Γλυφάδα πάμε μέχρι τα πετράλωνα για να φάμε καλο σουβλακι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...