Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Και ναι....Το Elkaraki μας είναι έγκυος!!!


Recommended Posts

Αχ βρε μπιπιτσα μου!!!!!Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!!!Ο τσακπινης δεν εχει συνειδητοποιησει ακριβως τι γινεται ακομη οποτε δε χαμπαριαζει!!!Ναι! μιλαω με τη μουσμουλιτσα!!!Καλα ειναι κοριτσι μου,τα γνωστα ξερεις,δε βλεπει καλα,δεν ακουει καλα....δεν εχει αλλαξει καθολου!!!καμια καλυτερευση!!!χαχαχαχαχαχαχαχ!!!θα της πω οτι ρωτησες για αυτην!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε μπιπιτσα μου!!!!!Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!!!Ο τσακπινης δεν εχει συνειδητοποιησει ακριβως τι γινεται ακομη οποτε δε χαμπαριαζει!!!Ναι! μιλαω με τη μουσμουλιτσα!!!Καλα ειναι κοριτσι μου,τα γνωστα ξερεις,δε βλεπει καλα,δεν ακουει καλα....δεν εχει αλλαξει καθολου!!!καμια καλυτερευση!!!χαχαχαχαχαχαχαχ!!!θα της πω οτι ρωτησες για αυτην!!!!

 

Καλημέρα Ελάκι. Θα την πάρω κι εγώ τηλ. καμιά μέρα τη Μουσμουλίτσα. Μου έλειψε κι αυτή η σκατούλα. Για εσάς τις υπόλοιπες όλο και διαβάζω κανένα νέο και μαθαίνω. Για τη Μουσμουλίτσα έχω καιρό να ακούσω νέα.

Και τη Τζόρτζι μας θέλω να πάρω, μαθαίνω ότι είναι καλύτερα και τα μωράκια μια χαρούλα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι μου κανετε;;Εγω ειμαι καλα!!!Εκανα χτες την αυχενικη!Ολα οκ!!!Μου πηραν και αιμα για τη pap a τα αποτελεσματα σε καμια δεκαρια μερες!Το σπορακι μου ειναι πια μωρακι κανονικο!!!Κοιμοταν οταν πηγαμε στο γιατρο και ειχε το χερακι του μπουνιτσα διπλα στο μαγουλο!Ειμαι τοσο συγκινημενη που ξαναζω αυτες τις στιγμε και ειναι σα να τις ζω για πρωτη φορα!!!!!!

Αντε μαζευτειτε τωρα που εχω λιγο χρονο!!!Που ειστε εσεις;;Τι κανετε;;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μακάρι....Ελ....τα καλύτερα νέα γλυκειά μου...Εγώ σήμερα έχω ραντεβού για την Β-επιπέδου...Άντε να δω πάλι την κορούλα μου, γιατί την πεθύμησα.... :)

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xmmm...αν την ρωτήσεις τι έχει η μαμά στην κοιλίτσα, απαντάει μωράκι...αλλά νομίζω ότι δεν έχει συνειδητοποιήσει ότι το μωράκι θα έρθει για να μείνει κάποια στιγμή...:?....Προς το παρόν έχει γίνει τρομερά ατίθαση, και με κάνει να κλαίω από την στενοχώρια μου:oops:...(άτιμες ορμόνες;))

Εσύ μακάρι μου πως πας?

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΜΑΜΑ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥΥΥ ΚΛΑΜΑ ΑΣΤΑ.... ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ, ΒΑΡΑΙΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΠΡΗΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΦΛΕΒΙΤΣΕΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΟΜΑΙ.... ΠΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΓΩ;

yZX6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΜΑΜΑ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥΥΥ ΚΛΑΜΑ ΑΣΤΑ.... ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ, ΒΑΡΑΙΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΠΡΗΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΦΛΕΒΙΤΣΕΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΟΜΑΙ.... ΠΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΓΩ;

θα ξαναγίνεις..:lol: Αυτό με το πρήξιμο στα πόδια μου είχε σπάσει τα νεύρα στην μεγάλη μου κόρη....αλλά με το που γέννησα ....τουλάχιστον τα πόδια συνήλθαν..:wink: Μακάρι μου, απλά μην τρελλαίνεσαι γιατί έχεις πολλά να αντιμετωπίσεις ακόμα...Εγώ κάποια στιγμή είχα σιχαθεί το κορμί μου, αλλά ευτυχώς επανήλθα...Σε αυτή την εγκυμοσύνη βέβαια προσέχω πάρα πολύ, να μην πάρω πολλά κιλά, να ντύνομαι ωραία, να βάφομαι και να περιποιούμαι τον ευατό μου:wink:

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, κοριτσάκια.....!!

El, πολύ ευχάριστα τα νέα..!

Mamanenekoulini, περιμένουμε και τα δικά σου από τη β-επιπέδου...!

Makarinaerthei, κουράγιο με το πρήξιμο, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι, όσο περισσότερο μπορείς...!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Το έχασα αυτό!!!!!

Μπράβο κούκλα μου, αν και καθυστερημένα σου εύχομαι την πιο όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Κορίτσια μου έχετε λείψει όλες.... χαθήκαμε.... σνιφ, σνιφ.....

Ελπίζω να ήσαστε όλες καλά και σύντομα να έρθουν και τα δικά σας μωράκια.

Φιλιά, μια παλιά φίλη.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρενε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Που σαι ρε κοπελα μου;;;;Χιλια ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!!!Και εσενα να σου ζησει η κορακλα σου!!!!Πες μου πως τα πατε οι δυο σας;;Ειναι ησυχη η μικρη;τη θηλαζεις;Πως ηταν ο τοκετος;;

Εγω δοξα το θεο ολα καλα,εκανα και την αυχενικη και ολα μια χαρα!Α!!!Μαλλον γιο εχω παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!Κι αλλο αντρακι ερχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συμπεθέρα, τον καβάτζοσα, όλα πήγαν όχι απλώς καλά αλλά τέλεια. Την Παρασκευη 12/06 το πρωί είχα κάτι καφέ υγρα. Πήρα τη γιατρό μου και μου είπε ότι μπορεί απλώς να είναι η προετοιμασία του τραχείλου ή και η έναρξη του τοκετού! Έτσι αναγκαστηκά αποφάσισα να παραμείνω στην Αθήνα (τις καθημερηνές έμενα Αθήνα και τα Σ/Κ επέστρεφα στο χωριό). Όλη την Παρασκευή δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα και τα ίχα πάρει γιατί έλεγα...εμ θα μείνω στην Κ....Αθήνα το Σ/Κ εμ δε θα γεννήσω κιόλας????

Έτσι πήρα την κολλητή μου και την ξεθέωσα στο περπάτημα, 2 ολόκληρες ώρες κόβαμε βόλτες στην παραλιακή για να κατέβει η μπέμπα. Και το θαύμα έγινε... Το Σάββατο τα ξημερώματα 02:00 13/06 με έπιασαν οι πόνοι. Στην αρχή ήταν πολύ χαλαρά. Το πρωί πήρα τηλ την γιατρό και μου είπε να πάω στο μαιευτήριο όταν είναι ανά8 λεπτά ή σπάσουν τα νερά. Από το πρωί μέχρι και το απόγευμα μαζεύονταν στο σπίτι μου οι φίλες και... κάναμε το πάρτυ του "πόνου"! Είχε πολύ γέλιο... μετράγαμε τη συχνότητα των πόνων, λέγαμε καμιά μαλ..... για να περάσει η ώρα... έκανα μανικιούρ - πεντικιούρ και χτένισμα και τέλος.... κατά τις 19:00 ξεκινήσαμε για το μαιευτήριο!

20:15 φτάσαμε και......21:55 ήρθε στον κόσμο η πιο όμορφη μπέμπα!!! (μετριόφρων, ε???)

Η γέννα ήταν πολύ εύκολη και ήταν και χωρίς επισκλειρίδιο! Δεν μπορώ να πω ότι δεν πόνεσα, όμως τα μαθήματα των αναπνοών με βοήθησαν πολύ και χάρηκά που τα κατάλαβα όλα!

Άργησα να σου απαντήσω γιατί θήλαζα. Σε αυτόν τον τομέα υπάρχη μια σχετική δυσκολία αλλά ελπίζω κάποια στιγμη, πριν τοτέλος των 6 μηνών, να το ξεπεράσουμε!

Η μικρούλα μου είναι σχετικά ήσυχη, αλλά έχουμε και λίγους κολικούς!!

Εσύ πες μου τα νέα σου. Πότε με το καλό γεννάς?

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Ρενε μου!!!!!!!!Απ΄οτι καταλαβαινω την απολαυσες τη γεννα σου και αυτο ειναι πολυ πολυ ευχαριστο!!!!Οσο για τη πιο ομορφη μπεμπα του κοσμου...δεν ειχα καμια αμφιβολια!!!!!Λιγο υπομονη με το θηλασμο και θα πανε ολα καλα πιστευω γρηγορα!!!!13/06 λοιπον!!!Ακου κι αυτο:εγω ειμαι 14/06 και 11/06 ο τσακπινης μου!!!!τελειο ε;;;;Αρε δυδιμαρες!!!!!!Εγω τωρα πρωτα ο θεος περιμενω το γεναρη,εχω ακομα πολυ δρομο μπροστα μου αλλα δε με επιραζει καθολου αρκει να ειναι ολα καλα....α....ε...το μονο που μου προκαλει μια δυσφορια ειναι που πρεπει να ερχομαι στη δουλεια...ουφ και μ΄αυτη τη ζεστη.....δε θελω και να τους αφησω ομως γιατι θα τρεχουν και δε θα φτανουν...!!!!οσο λοιπον θα ειμαι καλα,θα ειμαι εδω!!!!!

Το ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα..ομως εχετε σκεφτει για τη βαφτιση;;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς Διδιμάκι μου βγήκε γιατί φοβόμουν μήπως και βγει Καρκίνος!

Για την βάπτηση λέμε για μετά το Πάσχα μαζί με τόν θρησκευτικό γάμο μας!!!!

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tελεια!!!Μ΄ενα σμπαρο δυο τρυγονια!!!!χαχαχαχαχαχα!!!!!Αντε κοριτσακι μου με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Θα σε αφήσω τώρα. Πάω να τσιμπίσω κάτι καινα ξαπλώσω.

Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα

Η Georgi είναι καλά?

Φιλακια και... καλή δύναμη με τη δουλειά σου, και εγώ τελευταία στιγμή την σταμάτησα αλλά θα κάτσω τώρα γιατί θα πάρω και το 6μηνο του ΟΑΕΔ!!

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...