Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμιά ''φαφουτομάνα'' να μου κάνει παρέα?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 259
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΜΕΙΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΟΓΙΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΟΥΣ 11 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ3 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΟΥ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ... ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΠΑΝΤΩΣ...

Link to comment
Share on other sites

Arma αστους να μας κοροιδευουν. Γελάει καλύτερα οποιος γελάει τελευταιος!!!! Όταν θα τρεχουν οι κυρίες στους οδοντιατρους σε λιγα χρονια για καθαρισμούς και σφραγισματα εμεις θα γελάμε τοτε!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχα

Γιατι θα αργήσουμε να τα βγάλουμε αλλά θα τα βγαλουμε λαμπερα, γερα και χωρις κανενα ψεγαδι!!! Αυτη θα ειναι η παρηγορια μας!!!

Και για να σοβαρευτω τωρα η παιδιατρος μου είπε οτι ολα τα παιδακια μεχρι τα 2 ετη εχουν βγαλει ολα τα ιδια δοντια . Υπομονη φιλεναδα ένας χρονος εμεινε!!

εμεις εχουμε και κληρονομια . Ο μπαμπας μας 13 μηνων εβγαλε το πρωτο δοντι!!!!

K6Nzp2.pngv6d5p2.png
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μη βγαλουμε τα νεογηλα μαζι με τους φρονιμητες!!!

 

2052569fhxxg9gug6.gif

 

Πικουλινάκι μου τι να πω...κι εγώ 11 μηνών έβγαλα και σε λίγο ετοιμάζομαι για μασέλα. :lol: Τα πρώτα μου ήταν γερά, δεν μπορώ να πω, αλλά τα δεύτερα...αστα να πάνε! Ελπίζω και προσεύχομαι να μου πήρε μόνο στην καθυστέρηση της οδοντοφυίας και να έχει γερά δοντάκια σαν τον πατέρα της αλλιώς...........δεν θα μου μείνει φράγκο για προίκα όλα στους οδοντίατρους θα τα δώσω :lol:, τουλάχιστον να είχε βγάλει γρήγορα να το είχα και δικαιολογία :-)

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

+ Άλλο ένα μωρό στο club των φαφούτικων.

 

Λέτε να αποκτήσαμε τα πρώτα μωρά που δεν θα έχουν δόντια

 

cleaning-teeth-073.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

+ Άλλο ένα μωρό στο club των φαφούτικων.

 

Λέτε να αποκτήσαμε τα πρώτα μωρά που δεν θα έχουν δόντια

 

cleaning-teeth-073.gif

 

Καλώς μας ήρθατε κι εσείς! Ακόμα βέβαια εμείς κρατάμε την πρωτιά! Άντε να δούμε ποια θα πάρει το βραβείο! :lol:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΟΥΜΕ ΦΑΦΟΥΤΟΚΛΑΜΠ!!!

βγαζουμε δοντι!!!

 

κατω αριστερα...

 

προς το παρον απο το ανοιχτο ουλο φαινεται μια κουκιδιτσα που γρατζουναει απιστευτα!!!!

 

και γκρινιαζουμε και ποναμε και μας την βαρανε ολα...

 

δοντια δε θελαμε??? καλα να παθουμε..........

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΟΥΜΕ ΦΑΦΟΥΤΟΚΛΑΜΠ!!!

βγαζουμε δοντι!!!

 

κατω αριστερα...

 

προς το παρον απο το ανοιχτο ουλο φαινεται μια κουκιδιτσα που γρατζουναει απιστευτα!!!!

 

και γκρινιαζουμε και ποναμε και μας την βαρανε ολα...

 

δοντια δε θελαμε??? καλα να παθουμε..........

:lol::lol::lol:

Μεγειά σας λοιπόν!

Καλά ροκανίσματα!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΟΥΜΕ ΦΑΦΟΥΤΟΚΛΑΜΠ!!!

βγαζουμε δοντι!!!

 

κατω αριστερα...

 

προς το παρον απο το ανοιχτο ουλο φαινεται μια κουκιδιτσα που γρατζουναει απιστευτα!!!!

 

και γκρινιαζουμε και ποναμε και μας την βαρανε ολα...

 

δοντια δε θελαμε??? καλα να παθουμε..........

 

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ!!!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

η ανιψιά μου άργησε πολύ να βγάλει δόντι,πάνω από χρόνο

τώρα 18 μηνών έχει 6.

πολλοί λένε ότι σε αυτό παίζει κάποιο ρόλο και ο θηλασμός,εσύ θηλάζεις ακόμα?

η μικρή μας δεν έχει ακόμα απογαλακτιστεί ίσως γι αυτό

ο γιος μου με το που έκοψε το θηλασμό στον 6ο μήνα έβγαλε το πρώτο δόντι

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι και εμείς από σήμερα δεν ανήκουμε πλέον στο κλαμπ των φαφούτικων, αποχωρούμε καθώς έσκασε το κάτω αριστερό δοντάκι.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άννα27 εγώ δυτυχώς δεν θήλασα πολύ, μέχρι 2 1/2 μηνών, οπότε δεν είναι αυτός ο λόγος..

underage καλορίζικο και το δικό σας δοντάκι! Μου φαίνεται ότι το τόπικ έφερε γούρι, αλλά εμείς πότε θα το βγάλουμε οεο??? :lol:

Theni και Μαρία ελπίζω να μου κάνετε παρέα για λίγο ακόμα, μη μείνω πάλι η μόνη φαφουτομάνα :lol:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και το βραβείο Φαφουτιάς το παίρνει......

......η Ναυσικά!!!!!

Η άτιμη η κόρη μου 15 και κάτι μηνών σήμερα και δεν έχει ούτε ένα δόντι αλλά ούτε καν ένδειξη ότι θα βγάλει σύντομα. Βέβαια, για να είμαι δίκαιη, είναι πρόωρη και η διορθωμένη ηλικία της είναι ακριβώς 14 μηνών στις 31 Μαΐου. Την άλλη Τρίτη που θα πάμε για εμβόλιο θα ξαναρωτήσω τι γίνεται με την περίπτωσή της. Ο δίδυμος αδερφός της δεν είναι και ο πρωταθλητής της οδοντοφυΐας, αλλά τουλάχιστον έχει 5 δόντια. Παρ'όλα αυτά η φαφούτω η κόρη μου τρώει καλύτερα από τον αδερφό της ο οποίος τα θέλει όλα πολύ καλά αλεσμένα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και το βραβείο Φαφουτιάς το παίρνει......

......η Ναυσικά!!!!!

Η άτιμη η κόρη μου 15 και κάτι μηνών σήμερα και δεν έχει ούτε ένα δόντι αλλά ούτε καν ένδειξη ότι θα βγάλει σύντομα. Βέβαια, για να είμαι δίκαιη, είναι πρόωρη και η διορθωμένη ηλικία της είναι ακριβώς 14 μηνών στις 31 Μαΐου. Την άλλη Τρίτη που θα πάμε για εμβόλιο θα ξαναρωτήσω τι γίνεται με την περίπτωσή της. Ο δίδυμος αδερφός της δεν είναι και ο πρωταθλητής της οδοντοφυΐας, αλλά τουλάχιστον έχει 5 δόντια. Παρ'όλα αυτά η φαφούτω η κόρη μου τρώει καλύτερα από τον αδερφό της ο οποίος τα θέλει όλα πολύ καλά αλεσμένα.

 

1895167kcni3c2ui5.jpg

 

 

Λοιπόν σου δίνω το βραβείο, που μέχρι στιγμής το είχα σίγουρο, αλλά να ξέρεις, αν βγάλουμε πιο μετά από εσάς θα μας το δώσεις πίσω ok? :lol:

Και η δικιά μου πάντως τρελλένεται να μασάει τα πάντα!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

KatFonKatFon όχι ότι είναι παιδί μου, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το κοριτάκι μου είναι μια κούκλα κι ας μην έχει δόντια!(κουκουβαααααααα) :lol:

Μαρία εμάς η ''γκρίνια των δοντιών'' και όλα τα συμπτώματα που έδειχναν ότι βγάζει δόντι σταμάτησε κάπου λίγο μετά τον 10ο. Μετά την ξεχάσανε :lol:..Το μόνο που έμεινε, είναι ότι δαγκώνει τόσο πολύ τα χέρια της που πολλές φορές βάζει τα κλάματα από τον πόνο στα χέρια :roll:. Υπομονή..ή που θα βγάλει ή που σε λίγο δεν θα έχει ούτε κι αυτά :lo:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...